Ve zkratce

Stránka:

 Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili

20.1.21

Slovensko:

Správy z rôznych kútov celého sveta informujú o úspechoch liečby Covidu pomocou cenovo lacného a rokmi overeného antiparazitika Ivermectin. Slovenský premiér Matovič v medzičase pravidelne vyplakáva na tlačovkách, koľko ľudí  zomiera na Covid. Používanie Ivermectinu však vláda stále neplánuje povoliť. Keď sa jeden lekár svojpomocne pokúsil liek zadovážiť pre svojich pacientov, neuspel:

„Zhabali nám zásielku na colnici v Žiline, a nechcú nám ho uvoľniť ani na vlastné použitie. Volal som dnes aj na ŠUKL ale zákon sa vraj nedá obísť. To čo prišlo na MZ od hlavného odborníka Firmenta teraz čaká na schválenie MZ a následne od ŠUKL a potom by ho nejaká firma mohla k nám doviezť. Takže vyzerá že sme prišli o cca 800eur lebo tovar vraj vrátia do Indie,“ cituje Mesík správu lekára.

Namiesto toho slovenská vláda trvá na používaní drahého a v zásade neúčinného remdesiviru a nekonečných plošných testovaniach nespoľahlivými rýchlotestmi.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/preco-vlada-neriesi-sposoby-liec...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina

20.1.21

Česká republika:

Pravděpodobně bany dává nějaký robot, který textu nerozumí. A nebo někde sedí bezpohlavní něco, co vystudovalo obor typu "genderová rovnost" a mastí si ego. A nebo seznam zkouší nějakou novou formu sociálního inženýrství. Takovou kadenci blokací nemá ani Facebook. Jak jsem se díval, tak dotazy na blokace začaly někdy v prosinci loňského roku.

Jak čtu ty diskuse tak se nikdo nikdy nedozví za co byl zablokován.

Při čtení žádostí na podporu zjistíte, že blokace je velmi častá, ostatně prohlídněte si uvedené odkazy:

Tento člověk napsal jediný příspěvek a dostal doživotní ban.

Tady někdo dostal ban jen po registraci

Tady také bezdůvodná blokace

Také stížnost na blokaci

Tady někdo napsal příspěvek

Opět ban za 3 příspěvky

Zdroj: https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/145480/1

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 8

 Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany

19.1.21

Česká republika:

Vypůjčuji si vtipný komentář čtenáře Jaryna z Aeronet.cz.

Tibetský nalejláma Kalous skončil v poslanecké sněmovně . Tam mu soukmenovci a jemu podobní zatleskali, většina zřejmě radostí, že už je od toho sněmovního klauna pokoj. Jinde by mu všechny ty lumpárny ale měli sečíst a podtrhnout a poslat ho konečně do tepláků za ty zlodějny, zadlužení státu, znežívání informací v obchodním styku, ovlivňování zakázek, za zmařené životy díky jeho “padákům” a další a další. Snad se čekalo až mu skončí imunita ne? Jinak není možné, že mu to do teď procházelo.

______
Och, och. Koho teď bude denně žádat o komentář ČT? Co budou "novináři" bez svého guru dělat? Hrůza se valí na ČT.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit

19.1.21

Česká republika:

Na D-Fens vyšel nedávno článek Jana Mrcasíka, kde doporučuje celkem zajímavé řešení, jak přinutit politiky, aby zrušili škrcení našich životů. Chtěl jsem článek převzít, ale D-Fens mi na mou žádost neodpověděl, tak to dávám aspoň zde. Klikněte si na odkaz, čtěte a jednejte.

Zdroj: http://dfens-cz.com/dopisy-stranam-proti-lockdownu/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze

18.1.21

USA:

Osmnáctiletá Helena Duke, alias Pavlík Morozov, udala matku, strýce a tetu za to, že byli na Kapitolu v davu Trumpových příznivců (matku následně vyhodili z práce), vyrukovala s prohlášením, že teď nemá dost peněz na školu a založila si profil na GoFundMe, kde žebrá o peníze. A peníze přicházejí. V této chvíli je tam už 69 tisíc dolarů.

Hnus!

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/zena-kterou-udala-dcera-kvuli-tr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce

17.1.21

Česká republika:

Na iDěs vyšel trapný článek Salvini, Strache, Baudet. Krajní pravici vedou neschopní klauni, píše list, kde se autorka Kateřina Havlíčková vysmívá lidem zdravého rozumu a tancuje na hrobech posledních bojovníků proti totalitě. Posmívá se Salvinimu, Strache, Baudetovi, Orbanovi, Putinovi, poukazuje na jejich neschopnost, nešikovnost a raduje se z jejich proher.

Všeho do času, milá Kateřino, jak říkala tvoje literární dvojnice podobných duševních kvalit stvořena panem Jirotkou. Ještě není konec. A kdo se směje naposledy...

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/krajni-pravice-lidri-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat

15.1.21

Norsko:

Samotná firma Pfitzer raději v pudu sebezáchovy omezuje dodávky neotestované vakcíny.

A ti, co nezemřou, mohou mít takové křeče jako žena na videu.

Překvapuje mě reakce ministra Blatného, který by rád očkoval, přesto, že po aplikaci vakcíny prokazatelně umírají lidé! Bylo dosud prokázáno 23 úmrtí z 25000 lidí.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/2021011513058692-pfizer-omez...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Humorem proti totalitě

15.1.21

Česká republika:

Pokud se chcete zasmát a vysmát se totalitním praktikám vlády a politické korektnosti vůbec, doporučuji navštívit stránku NevimNews.

Dozvíte se například, kdo se skrýval v masce rohatého demonstranta (princ Harry), že všichni podnikatelé, kteří dostali podporu, zaplatí pokutu a že Babiš slíbil, že během 21. století stihneme naočkovat většinu našich občanů. Dále že Helena Vondráčková zažalovala sama sebe za to, že v posledních letech poškozuje svůj mediální obraz, že české feministky požadují přejmenování systému PES na FENA a spoustu dalších zajímavostí.

Rozhodně doporučuji.

Zdroj: https://nevimnews.cz/

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?

15.1.21

USA:

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou? Možná jste už zaregistrovali příběh, který hýbe...

Zveřejnil(a) Ondřej Gros dne Čtvrtek 14. ledna 2021

Zdroj: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1100286677...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem

14.1.21

USA:

Spojené státy nadále zkoumají události, které se odehrály 6. ledna na Capitol Hill ve Washingtonu, D. C. Podle některých pozorovatelů byla do protestů zapojena také radikální organizace Antifa. Joshua Phillipp ve svém pořadu Crossroads hovořil s Michaelem Yonem, válečným korespondentem, který se zúčastnil stovek protestů a důkladně studoval organizaci Antifa a její taktiky.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=kG5GIz1C3cg

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!

13.1.21

Česká republika:

Hnutí Milion chvilek chce peticí nechat vyhodit Xavera z ČRo! Ukažme jim, že to jsou zoufalci! Mají velkou stránku na Facebooku, ale jen cca 300 podpisů. Podepište tohle, ať máme mnohem víc a tím je pak můžeme setřít!
To dáme!

Zdroj: https://www.petice.com/lubo_xaver_do_eskeho_rozhlasu_pati?s=...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu

13.1.21

Česká republika:

Prezident Miloš Zeman vyslovil naději, že s administrativou nového amerického prezidenta Joea Bidena Spojené státy změní svůj postoj ke stahování vojáků z Afghánistánu. Po společném obědě na Pražském hradě to řekl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

_______
Milý Zemane, nikdy jsem z tebe neměl dobrý pocit. Byl jsi vnímán jako menší zlo v porovnání s protikandidáty, proto jsem byl ochoten tě tolerovat, ale poslední dobou úměrně s tím, jak postupuje Alzheimer, už jsi k nesnesení. Tebe mrzí, že z Afghánistánu by stáhli okupační armádu a že by naši vojáci tam přestali zbytečně umírat, jo? Prosím tě, jdi už.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-zeman-biden-von...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě

13.1.21

Rakousko:

Před zaváděním "zelené" energie docházelo 15x do roka k nouzovému stavu v rozvodné síti. Dnes toto číslo narostlo na 240x za rok. Poslední nouzový stav byl tak vážný, že hrozil výpadek celé rozvodné síti.

Jenže "ekologové" technicky neuvažují a při tomto tempu k pořádnému výpadku dříve či později stejně dojde. Nucený nárůst elektroaut situaci dále zhorší. Mě jako technikovi připadá takový nárůst sám o sobě kritický.

Zatím to politiky nezajímá. Řeší namísto toho kde a jak nás omezit.

Zdroj: https://ittb.cz/2021/01/obnovitelna-energie-z-rakouska-malem...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 14

 Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci

12.1.21

Evropská unie:

Europoslankyni Kateřině Konečné za KSČM vadí, že ona ani další poslanci Evropského parlamentu nemohou až na jednu výjimku vidět smlouvy s výrobci vakcín proti covid-19. „Hlavně nejsem spokojená s tím, že nám poslancům Evropská komise zpřístupní k nahlédnutí pouze jedinou smlouvu na hromadné nákupy vakcín z šesti možných, a to se společností CureVac,“ uvedla Konečná.

Vadí ji, že europoslanci nemohou vidět ani smlouvu se společností Pfizer a BioNTech ani se společností Moderna. Očkování vakcínou vyvinutou společnostmi Pfizer a BioNTech už probíhá i v Česku.

Z jediné přístupné smlouvy s CureVac (která ještě ani nemá schválenou vakcinu!) si mohou podle Konečné dělat europoslanci výpisky pouze tužkou a o tom co vyčtou, nemohou s nikým mluvit a už vůbec ne s médii. „Takže nulová veřejná kontrola smluv pokračuje dál.

_____
Haha. Hihi. Mám z toho radost. To zmrdství těch firem by mohlo pohnout některými nerozhodnými.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/konecna-kscm-europoslanky...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy

12.1.21

Neurčeno:

Jak se pandemie blíží svému prvnímu výročí, vlády a zdravotníci stále slibují, že uzamčení jsou pouze dočasné. Ale jsou? Důkazy ukazují, že naopak mohou být velmi dobře navrženy tak, aby pokračovaly nekonečně.

I když se „oficiální“ uzamčení zruší, představitelé světové technokracie si představují pandemické strategie, které představují neviditelné uzamčení prostřednictvím digitálního sledování, které určí omezení toho, kam můžete jít, co můžete dělat a jaké služby můžete získat, v závislosti na vašem zdraví - a COVID stav infekce. 

Tyto strategie by umožnily to, co spisovatel MIT Technology Review Gideon Lichfield nazývá legální diskriminací proti komukoli, kdo je nakažen virem. Díky datům z mobilních telefonů a dalším funkcím sledování lze lidi identifikovat podle jména a odepřít jim vstup na schůzky, zábavné akce, veřejnou dopravu a podniky.

„Tvrzení, že pokud se budete snažit vyjít, všechno se vrátí do normálu“, není nic jiného než podvod, říká Brandon Smith z Alt-Market. "To, co elity chtějí, je nikdy nekončící blokování." Neexistuje žádný program na záchranu životů nebo zploštění křivky. Celý zdravotní argument je naprostý nesmysl. Nic, co bylo dosud učiněno, nepodporuje představu, že veřejné zdraví je prioritou. Místo toho to, co vidíme, je šílený úprk k totalitě s použitím COVID jako omluvy a úsilí selhává. “

ZDROJE:

Alt-Market 30. prosince 2020

Technology Review 17. března 2020

Zdroj: https://blogs.mercola.com/sites/vitalvotes/archive/2020/12/3...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 4

 Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů

12.1.21

Česká republika:

Naše vláda zneužila moc a porušila mnoho zákonů, současné neustálé prodlužování nouzového stavu je nezákonné! Jak potom mohou chtít po lidech aby se řídili neustále se měnícími nesmyslnými nařízeními? Podívejte se na odkaz.

Podle Listiny základních práv a svobod byly porušeny tyto články: Čl. 1; Čl. 2 (1); Čl. 3 (3); Čl. 4 (1),(2),(3),(4); Čl. 5; Čl. 7 (1),(2); Čl.10 (1),(2),(3)

Byly porušeny tyto zákony: Antidiskriminační zákon § 2 198/2009 Sb.,1), 2), 3), 5) § 81 (1); § 91; § 580 (1) zák. 89/2012 Sb., OZ, (1)

Transplantační zák. 285/2002 Sb. § 1, § 2, § 7, § 2 zák. 372/2011 Sb., 96/2001 Sb., Úmluvy o lidských právech a biomedicíně

Byly porušeny nadnárodní listiny a úmluvy:

Evropská listina základních lidských práv a svobod: čl.3 zákaz mučení, čl.17 zákaz zneužití práv

Helsinská deklarace WMA.

Úmluvu o právech dítěte: čl. 28, 1) a,b,c,d,e, čl. 29 1 a)b)c)d)e), čl. 31 1), čl. 32 2)

Zdroj: https://www.inadhled.cz/zajimavosti/okenko-pravo-v-kapse-vyz...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Síť Parler přestala existovat

11.1.21

USA:

Poté, co prezidentu Trumpovi zrušili účty u Twitteru a Facebooku, přešel stále ještě úřadující prezident na síť Parler. Jen o několik hodin později zablokoval Google aplikaci Parler ve svém obchodě a totéž udělal Apple.

Údajně začali konzervativně smýšlející lidé hromadně přecházet na Parler. Zvlášť poté, co Twitter a FB zablokovaly desítky tisíc účtů konzervativců.

Poté Amazon zrušil a zablokoval Parler úplně. Zkuste si to. Web byl totiž hostován v jejich cloudu.

Reakce konzervativců (bohužel pouze anglicky): Conservatives react as Amazon boots Parler from its hosting service

Ještě 9.1. avizoval Saker na svém weby, že přechází na Parler. Už tam nedošel...

Zdroj: http://www.parler.com/

Klasifikace: polit.korekt,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-19

11.1.21

Německo: Policisté se vzepřeli proti povinnému očkování a začali jezdit v ulicích s tlampači, kde varují, aby se lide nenechali očkovat, protože je to nevyzkoušené a může to způsobit poškození a sterilitu. Klikněte si na odkaz. Je tam video.

Zdroj: https://www.facebook.com/kreativniprevrat.eu/videos/13289682...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Další krůček k otroctví

11.1.21

Česká republika:

Aspen agent, ministr vnitra, předseda ČSSD, šéf Ústředního krizového štábu a místopředseda vlády soudruh Hamáček předložil v senátu novelu krizového zákona, kde navrhuje pro firmy porušující vládní diktaturu zvýšit pokuty a sebrat možnost žádat o odškodnění za vládní opatření, za stanné právo a zákaz činnosti.

Pokrokový Aspen šmejd jde podle příkazů banksterů ještě dál. Ve velké novele krizového zákona navrhuje, že by v případě nebezpečí lidem zakázali volně nakládat s jejich vlastními finančními prostředky.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hamackovi-shod...

Klasifikace: politika,krimi,finance Zprávu vložil/a Gój

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 146 čtenářů částkou 26 939 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 4

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 9

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 10

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,17 Kč
Libra
30,26 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,77 Kč
Švýcarský frank
23,84 Kč
100 japonských jenů
20,34 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,79 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 913,38 Kč
1 unce stříbra
582,44 Kč
Bitcoin
1 007 677,20 Kč

Poslední aktualizace: 1.3.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 38 237 501