Ve zkratce

Stránka:

 Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb

26.11.20

USA:

Na žádost pensylvánského republikánského senátora Douga Mastriana proběhlo 25. 11. v pensylvánském senátu veřejné slyšení k průběhu voleb 2020.

Na tomto slyšení byla podána svědectví o volebních podvodech v Pensylvánii. Např.

-ve volební den bylo večer předčasně bez vysvětlení přerušeno sčítání hlasů. V té době vedl ve volbách Trump. Druhý den ráno však vedl Biden. V nevysvětlitelném nárůstu hlasů během volební noci přibylo 600.000 korespondenčních hlasů Bidenovi a cca 3.200 Trumpovi, což je statisticky nemožné.

-občané, kteří byli republikány certifikováni, aby dohlíželi na regulérní průběh sčítání hlasů, svědčili osobně o tom, že jim nebyl povolen přístup do volebních místností. Nemohli tedy dohled vykonávat.

Po veřejném slyšení přikázala pensylvánká soudkyně pozastavit certifikaci volebních výsledků do pátku, kdy bude projednávána žaloba o vyloučení všech korespondenčních hlasů.

Demokraté se proti rozhodnutí soudkyně odvolali.

A Twitter za tuto akci potrestal senátora Douga Mastriana banem.

Teoreticky se otevírá možnost pro Trumpa. Pokud státy nedokážou certifikovat své volební výsledky do 14. prosince, kdy se mají sejít volitelé, aby zvolili 46. prezidenta USA, mohou republikánští volitelé ignorovat výsledky veřejných voleb a dát svůj hlas Trumpovi.

Zdroj: https://www.washingtonexaminer.com/news/pennsylvania-judge-h...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí

25.11.20

Česká republika:

Jak každý sadista ví, největší rozkoš je oběť škrtit, až skoro vypustí duši, pak malinko povolit, aby se nadechla, a zase přiškrtit. To přesně se děje. Koronavirová hysterie k tomu poskytuje vhodné kulisy. Naše zmrdo-vláda dovolí svým nevolníkům na chvíli se před Vánocemi nadechnout. Ale ne moc.

Ve třetím stupni, do kterého Česko přejde v pondělí, schválí-li ho vláda, by se obchody, služby i restaurace konečně otevřely. Samozřejmě s omezeními, píše iDnes a následuje poměrně dlouhý seznam toho, co se částečně smí. Například smí se pšouknout, ale musíte při tom stát na jedné noze a držet se levou rukou za pravé ucho. A na prdeli musíte mít roušku.

Užijte si to, po Vánocích se dovíme, že zlý virus tady pořád ještě je, a je nutno opět všechno zavřít. Hamáček z toho má erekci už teď.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/protiepidemicky-system-pe...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Vývoj náboženství ve světě 1946 - 2019

25.11.20

Neurčeno:

Zdroj: https://www.youtube-nocookie.com/embed/0IMV-FyN87o

Klasifikace: nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná

25.11.20

Polsko:

Lidi se musí neustále bát! To je příkaz doby. A tak novinky.cz přišly s článkem Covid bez zábran – drama, jaké Polsko nezažilo desetiletí, kde se píše:

Podobné drama jako to současné nezažilo Polsko už desetiletí. Od začátku listopadu přibyly v zemi tisíce obětí koronaviru. Lidé umírali doma bez lékařské pomoci, v sanitkách beznadějně hledajících pro nakažené pacienty volná lůžka, ale i v nemocnicích, kde už v podstatě chybí všechno, ale hlavně lékaři, zdravotní sestry a kyslík pro nejpostiženější k přežití.

Strašné, co? Jenže pak se stačí podívat na woldometers.info a tam se žádné zvláštní čísla nevyskytují. Polsko má k dnešnímu dni 439 907 nakažených, z toho 437 834 (99.5%) má lehký průběh, vážně a kriticky nemocných pacientů je 2,073 (0.5%).

Půl procenta z nakažených má těžký průběh a když to vztahneme na populaci, která čítá 37 829 891 lidí, tak to je 0,005 %. Tabulka neukazuje průměrný věk těžce nemocných, ani jejich zdravotní predispozice.

Polsko hlásí 674 nových úmrtí, ale v přepočtu na milion je to 396 úmrtí (0,0396 %) a je v tomto na 38. místě, před nim jsou státy jako Švýcarsko, Slovensko, Maďarsko, Francie a - ano i Česko.

Na co si to hrajete, hovinka.cz? Víte, šíření poplašné zprávy je trestné?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/covid-bez-zabran-dr...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz

23.11.20

Česká republika:

...pamatujete si ještě na Kevina Spaceyho? Toho se zastal Ben Affleck, jenž produkoval jeho film, a málem skončil na černé listině, musel se poníženě omlouvat a tehdy, kdy se to už všem okolo zdálo šílené, to byl teprve začátek.

Pak se rozjelo hnutí Me Too, které likvidovalo jednoho člověka za druhým, vedly ho dvě neúspěšné herečky, z nichž se nakonec vyklubaly uživatelky drog a samy predátorky. Asia Argento měla zneužít sedmnáctiletého herce a zaplatila mu za mlčení, respektive takto: za mlčení mu zaplatil její partner Anthony Bourdain, slavný kuchař, který celé to peklo kolem Me Too neunesl a i pod vlivem užívání drog spáchal sebevraždu.

______
Je dobré, že víc a víc lidí si uvědomuje teror politické korektnosti, ale obávám se, že už je pozdě.

Zdroj: https://www.expres.cz/celebrity/barbora-koukalova-petr-konec...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách

23.11.20

USA:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=39WrSskl3XE

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 3

 Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!

22.11.20

Česká republika:

Odpírači očkování zneužívají jakoukoli negativní zprávu, která se objeví o vakcínách. Je to aktuálnější téma v tom, že vakcíny jsou v nějakém stadiu vývoje a mluví se i o plánovaném očkování pro potřebné lidi, pro důchodce. A funguje to jako voda na mlýn pro autory konspiračních teorií,“ „Zintenzivní se to začátkem očkování. Jakmile bude možnost vakcinace, objeví se fámy, rady, jak se jí vyhnout, anebo povídačky, že někdo něco měl po očkování. Jakmile to bude aktuální, zase se to téma objeví. Konspirace kopírují aktuální dění,“ vysvětluje Josef Džubák ze serveru Hoax.cz.

Podle Františka Vrabela ze Semantic Visions pochází téměř 90 procent z proruských dezinformačních zdrojů. „Strategie ruských dezinformací je postavená na tom, že využívá trhliny ve společnosti a snaží se je rozšířit. A protože nejenom v Česku, ale i v celém rozvinutém světě stoupá averze proti očkování a šíří se nepodložené informace o jeho nebezpečnosti, tak je to jedna z trhlin, kterou se snaží tyhle dezinformační zdroje využít,“ vysvětluje Vrabel.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/koronavirus/3229790-z...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 8

 Spacákova revoluce 2?

20.11.20

Česká republika:

Kolem České televize to zase jednou vře. Rada ČT odvolala členy Dozorčí komise ČT a někteří to chápou tak, že mohlo jít jen o test síly, zda by podobně mohl být odstaven i dlouholetý ředitel ČT Petr Dvořák. Právě toho se obávají například signatáři otevřeného dopisu, který adresovali premiérovi Andreji Babišovi. A množí se i další události, které dávají vzpomenout na horké chvilky „televizní krize“, od které za pár týdnů uplyne právě dvacet let.

____
A kdo jsou ti signatáři? Režiséři Olga Sommerová, Břetislav Rychlík, biskup Václav Malý, socioložka Jiřina Šiklová, architekt a herec David Vávra, písničkář Jaroslav Hutka, diplomat, filosof a pedagog Martin Palouš, písničkář Vladimír Merta, režisér Ivo Krobot, sociolog a publicista Fedor Gál, bývalý velvyslanec Petr Janyška, scénárista Zdeněk Svěrák, režisér Ondřej Trojan, ústecký podnikatel Martin Hausenblas, bývalá první dáma Dagmar Havlová, někdejší politik a dnes advokát Jan Kalvoda, bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík, exposlanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška, ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, publicista František Kostlán, novinářka Lídra Rakušanová, režisér Fero Fenič, evangelický farář Svatopluk Karásek a řada dalších osobností.

Co jméno, tak perla. Havloidé, vyžírky, zrádci, páto kolona pěkně pohromadě. Sami se napsali do seznamu, který bychom si měli uschovat.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spacakova-revo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů

20.11.20

Slovensko:

V čase keď na nám. SNP pri soche prebiehala v absolútnom kľude podpisová akcia okolo sa prechádzajúcich ľudi, si zozadu rozbalili novinári stanovište a robili rozhovor s týmito pánmi, pre zdramatizovanie situácie začali vypúšťať agregátom dym, ktorý zahaľoval podpisujúcich.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=giJt2ZedMC0&feature=youtu.be

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování

20.11.20

Česká republika:

V odkazu je důkaz. Dva poslanci hlasovali jinak, než jak jim byl hlas započten. Na potvoru se zrovna hlasovalo o prodloužení vyjímečného stavu.

Poslanec Stanislav Juránek: Hlasoval jsem proti a na sjetině mám pro. Zpochybňuji hlasování.

Poslanec Miroslav Kalousek: Já se velmi omlouvám, kolegyně, kolegové. Ne úplně vždy se shodneme s panem kolegou poslancem Juránkem, ale mně se stalo úplně to samé. (Pobavení a smích v sále.) Hlasoval jsem proti a na sjetině mám pro. Zpochybňuji hlasování.

Ale je docela možné že byla i jiná důležitá hlasování upravena a o našich osudech rozhoduje skupina hackerů placených cizími tajnými službami. Tohle je velice závažné podezření!

Zdroj: https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/070schuz/s070053.ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně

19.11.20

Británie:

Šéf britské protiteroristické policejní skupiny navrhuje, aby společnost umlčela ty, kteří pochybují o dobru narychlo vyvinuté proticovidové vakcíny z důvodu, že jde o "život ohrožující desinformace".

Asistent komisaře Met Neil Basu se ostře ptal, zda je „správné, aby společnost umožňovala“ sdílení „dezinformací, které by mohly stát životy lidí“.  Označuje pochybovače nálepkami extrémismu a radikalismu.

I když nešel tak daleko, aby požadoval přijetí zákona zakazujícího takové názory, jeho návrh na „národní debatu“ pravděpodobně povzbudí ministry, kteří již nad takovou legislativu přemítají.

Zdroj: https://www.rt.com/uk/507207-vaccine-hesitancy-terrorism-que...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem

18.11.20

Slovensko:

Tady o žádnou "ochranu" společnosti před pandemií nejde, ale pouze o zavedení brutálního teroru obyvatelstva. Lidé to začínají chápat a vláda, která selhala na všech prioritách, se uchyluje k poslední možnosti - násilí. Už zase máme po 30 letech zřízení, které se bez násilí na lidech neudrží.

https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/62790-video-pri-proteste-pred-uradom-vlady-policajti-strielali-do-davu-trafili-pri-tom-do-hlavy-aj-15-rocneho-chlapca

Na druhé straně takovéhle protesty bohužel nemohou nic změnit. Podobné protesty nemají mediální podporu jako chvilkaři ze ziskovek.

Zdroj: https://youtu.be/ENcRWOC28-8

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Ještě jednou President Trump

18.11.20

USA:

TRUMP TRIBUTE

Zdroj: https://www.bitchute.com/video/dSELMNYyLYIa/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení

17.11.20

Česká republika:

Vláda dovolila zavírací hodinu stejnou v jakou začíná zákaz vycházení. Pokud se zdržíte ve frontě u pokladen tak by jste dle nesmyslných nařízení měli v obchodě už přespat. To nikdo samozřejmě dělat nebude.

Zákaz večerního vycházení má spíše opačný vliv na jakoukoliv epidemii a dlouhodobě je to jen šikana celého národa a zkouška jak moc si toho lidé ještě nechají líbit.

Jak dlouho budou vládě tahle chaotická a úmyslně nesmyslná opatření lidé tolerovat?

Zdroj: https://www.mix24.cz/obchody-mohou-mit-od-stredy-otevreno-do...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient

16.11.20

Česká republika:

19 miliónů z našich společných peněz bylo odkloněno za naprosto nepotřebnou polní nemocnici. Ty už teď chybí na léčení jiných chorob.

Takto neefektivně dopadají všechna nesmyslná opatření jakoby vynaložená na boj s čínskou chřipkou, ale ve skutečnosti jde v první řadě o teror obyvatelstva a v té druhé o osobní obohacení. Lidé prosím všímejte si toho!

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/diskuze/v-polni-nemocnici-v-le...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin

16.11.20

Česká republika:

Podle "oficiálních" statistik už počet nemocných klesá, ale vláda opět bezdůvodně zpřísnila podmínky nákupu potravin. Přitom ješte minulý týden se psalo o rozvolňování zbytečně tvrdých opatření. Dále zakázala prodej v neděli a nařídila obchodům zavřít ve 20:00.

Jediným výsledkem bude, že se bude daleko více lidí potkávat ve frontě, kde budou stát klidně i desítky minut.

Tohle je úmysl šikanovat bez omezení více a více.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nove-omezeni-v-obchode-bu...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 To je vlastenec a ne jak jej líčí media

15.11.20

USA:

Nejlepší projev prezidenta, co jsem slyšel.

Zkuste to někdo přeložit a otitulkovat.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=OSJDhZvLtak

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 2

 Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu

15.11.20

Česká republika:

Pro děti představuje mnohem horší situaci zůstat doma než riziko čínské chřipky ve škole. Pro děti je sociální interakce s vrstevníky z hlediska vývoje nezbytně nutná.

Odkazovaný článek popisuje psychické problémy izolovaných dětí, které se mohou mnohem hůře a déle hojit. Zanedbatelné nejsou ani mezery ve vzdělání, které nikdy plnohodnotně nenehradí klasickou výuku.

V minulosti byly mnohem horší epidemie, ale nikdy nevznikla masová hysterie takového rozsahu. Problém není koronavirus, ale uměle vyvolaná a živená hysterie.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/detem-pri-domacim-uceni-c...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 10

 Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné

13.11.20

Česká republika:

Soud dospěl k závěru, že dané opatření nebylo opodstatněné. Vláda vydává jedno nesmyslné, hloupé a teď už i potvrzeně nezákonné opatření za druhým a nikdo ve vládě za to není potrestán.

Vzhledem k tomu, že nařízení bylo nezákonné ani Prymula nebude platit žádnou pokutu. Jak k tomu přijdou ti, co byli zbiti sami bez náhubku na zastávce autobusu?

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy-z-ceska/rousky-cesko-korona...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 93 čtenářů částkou 16 150 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 4

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 0

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 6

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 3

„Nechápeš, že máš svobodu.“ Sedm Němců se chce přestěhovat do Běloruska20.04.21 23:17 Německo 3

Odvolali ředitele waldorfské školy, který umožnil netestovaným dětem výuku20.04.21 11:36 Česká republika 1

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 15

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,66 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 426,84 Kč
1 unce stříbra
562,72 Kč
Bitcoin
1 082 772,00 Kč

Poslední aktualizace: 23.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 38 668 623