Ve zkratce

Stránka:

 Poděkování NATO za ochranu? A před kým?

4.6.20

Česká republika:

Vlezdoprdelezký článek na iDnes má titulek Dny NATO v Ostravě budou koronaviru navzdory. Poděkují těm, kteří nás chrání. V textu se píše:

Navzdory koronavirové krizi nabídne tradiční největší bezpečnostní show v Evropě atraktivní živý program jako poděkování všem, kteří nás chrání.

On nás někdo chrání? A kdo? A něco nám hrozí, že nás musí chránit? Před kým? Samé otázky. Bohužel, o tom článek zarputile mlčí. Stejně jako o tom, kolik ta sranda stojí a kdo ji zaplatí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/dny-nato-ostrava-mosnov-air...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 V Turkmenistánu zakázali covid-19

3.6.20

Turkmenistan:

Oficiálně v Turkmenistánu není ani jeden nakažený virem covid-19. Neexistují žádná omezení, pořádají se masové akce.

Lidé mající potíže dýchacích cest jsou drženy v barácích, kde není zavedena voda ani elektřina. A ti, kdo nosí roušky, mohou být vsazeni do vězení.

Prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdimuhamedov je vystudovaný lékař a za dobu svého prezidentství publikoval na 40 prací zabývajících se zdravím. Propaguje tradiční medicínu, doporučuje například desinfikovat vnitřní prostory kouřem určitých rostlin vysazovaných na hrobech.

V médiích i v medicíně je zakázáno hovořit o covid-19. Informace ze zahraničí byly filtrovány. Nicméně pro ty, kteří cestují do země, je nařízena povinná 14denní karanténa.

Zdroj: https://www.pravdareport.com/world/144606-turkmenistan/

Klasifikace: kuriozity,veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Jak zastavit Nord Stream 2?

3.6.20

Evropská unie:

Poté, co ruský truboukladač Akademik Čerskij dorazil na místo plynovodu Nord Stream 2, existuje pouze jeden způsob, jak projekt zastavit, píše dánský deník Jyllands-Posten.

„Pokud něco může Rusům zabránit v tom, aby dokončili Nord Stream 2 sami, je to nová sada amerických sankcí,“ citují se v článku slova Mateusze Kubiaka, odborníka z polské poradenské společnosti Esperis.

_______
Američané jsou nepříčetní vzteky a udělají cokoliv, aby torpédovali Nord Stream 2. Žádná podlost, žádný podraz není nepoužitelný. Ostatně podobně (i když méně nápadně) se chovají v případě dostavby Temelína krachující firmou Westinghouse. A v neposlední řadě i v případě hrozeb za digitální daně. Je vidět, jak jsou zoufalí. Doufám, že to mají marné.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/byznys/2020052611994208-jak-zasta...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost

1.6.20

USA:

Bombastický titulek na iDnes Trump se před protesty schoval v bunkru. V Bílém domě vyvolaly poplach a text začíná takto:

Americký prezident Donald Trump se v pátek kvůli obavám z protestů před Bílým domem na krátký čas schoval do bezpečnostního bunkru, kterým je sídlo amerických prezidentů vybaveno. Učinil tak na doporučení Tajné služby Spojených států, která má ochranu prezidenta na starost. Nedaleko sídla se vyhrotily demonstrace zažehnuté úmrtím černocha George Floyda při zatýkání bělošským policistou.

A pokračuje ve stejném duchu. Je osvěžující číst diskuzi za článkem, kde čtenáři uvádějí věci na pravou míru. A nechybí ani názor, že ty protesty možná někdo organizuje a cílem může být poškození pověsti či svržení prezidenta Trumpa.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-protest-floyd-spo...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 21

 Twitter schoval?

29.5.20

USA:

Napětí mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a sociální sítí Twitter se dále vyostřilo, když Twitter schoval tweet, kde hlava státu vyzývá k vyslání Národní gardy do Minneapolisu, aby potlačila protesty za použití střelných zbraní. Twitter označil vzkaz za oslavu násilí, ale bylo ho možné rozkliknout.

Dvě hodiny po zveřejnění Twitter k prezidentově vzkazu uvedl: „Tento tweet porušuje zásady Twitteru ohledně glorifikace násilí. Nicméně se Twitter rozhodl, že by ve veřejném zájmu měl zůstat přístupný.“ Lze si jej tedy přečíst, ale také si lze přečíst zásady Twitteru ohledně šíření násilí. Twitter ale omezil možnosti dalšího šíření tohoto vzkazu a nezobrazují se pod ním reakce.

_______
Co to je za výraz schoval? Snad zcenzuroval, ne? Glorifikace násilí? Trump oslavuje násilí? Kde? Čím? Tím, že navrhuje nasazení Národní gardy, aby zastavil rabování?

Jinými slovy Twitter si osvojuje právo cenzurovat i amerického prezidenta. Nenávist médií vůči Trumpovi je dech beroucí. I těch sociálních. I těch našich, které drzou cenzuru nahrazují eufemismy. Místo zcenzuroval napsali schoval. Zní to tak neškodně. On je Twitter takový dobráček, který schovává nevhodná slova, abychom neutrpěli trauma. Že, Novinky?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/twitter-sch...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Občané města Jeseníku proti 5G sítím

28.5.20

Česká republika:

Jedenáctitisícový Jeseník v Olomouckém kraji se probojoval mezi pět tuzemských měst, která mají mít možnost testovat mobilní sítě 5. generace. „Myslela jsem, že to pro město bude výhoda,“ říká pro iROZHLAS starostka Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem). Místo radosti z nejnovější technologie se ale ve městě zvedá od některých vlna nevole. 5G sítím se netradičně obsáhle věnuje místní Jesenický týdeník, podepisují se petice a chystá se referendum.

_______
Článek na iRozhlas.cz, ze kterého cituji výše, je koncipován tak, že proti testům 5G stojí v podstatě jen několik pomatenců, ve skutečnosti je to bezpečné, o čemž nás v článku ujišťuje i šéf katedry komunikační techniky na ČVUT Jiří Vodrážka (nevěděl jsem, že pan Vodrážka je také lékař).

Bohužel se na negativním hodnocení a zesměšňování odpůrců 5G (právem) podepsal i nesmysl o souvislosti mezi 5G a korona virem, což článek obratně využil. To, že tu blbost někteří šíří, snižuje věrohodnost ostatních validních argumentů. A tak nakonec doplatíme na příliš agilní blbce.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jesenik-tydenik-5g-site...

Klasifikace: veda,zdravi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku

27.5.20

Neurčeno:

Zdroj: https://www.otevrisvoumysl.cz/lide-ovcane-co-si-vzali-modrou...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev

27.5.20

Česká republika:

Třemi novými členy Rady ČT jsou rozhlasový moderátor Lubomír Xaver Veselý, ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. Jejich zvolení iDNES.cz potvrdili dva členové volebního výboru Sněmovny. V tajné volbě neuspěli psycholog a protidrogový expert Ivan Douda, děkan FAMU Zdeněk Holý a mediální manažer Michal Klíma.

______
Ha ha. Občas se podaří dát grázlům šach. V Radě ještě není v převaze zdravý rozum, ale přeci jen se malinko něco mění k lepšímu. Je úsměvné pozorovat, jak to okamžitě spustí divokou, nenávistnou kampaň od pohrobků Havla, různých Kalousků, Rumlů, "umělců" a dalších spacákových aktivistů. Jsem zvědav, jak budou Vitovská, Moravec a další "novináři" teď obhajovat své platy.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volba-clenu-rady-ceske-te...

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět

27.5.20

Neurčeno:

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět - CZ TIT.mp4

https://u.pcloud.link/publink/show?code=kZlS6xkZD3bVcowOV3YWtTm3iUBazFcR2uf7

A další zajímavé informace a videa o událostech na které MSM zapomněly najdete zde:

https://www.otevrisvoumysl.cz/ 

 

 

Zdroj: https://www.otevrisvoumysl.cz/

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 "Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo

27.5.20

Česká republika:

Několik lidí projevilo v úterý odpoledne na Malostránském náměstí svůj nesouhlas se zaváděním 5G sítí. Také se jim nelíbila restriktivní opatření vlády v souvislosti s pseudo-pandemií. Myslím, že protestujících nebylo více než 30. Hovořila Jana Peterková a jakýsi muž, který četl svůj projev z mobilu.

Na iDnes si nenechali ujít a pěkně vypíchli amaterismus celé akce. Článek končí (jako vždy) ujištěním, že 5G jsou bezpečné a kdo tvrdí opak, šíří fake news. Ránu z milosti pak zasadili čtenáři v komentářích za článkem.

Chápu, že organizátoři akce nedisponují prostředky Milionu chvilek a nemají sponzory. Je dobře, že se snaží na problém upozornit a vážím si jich za odvahu jít proti proudu. Ale takhle by protest asi fakt neměl vypadat. Amaterismus jenom nahrává hlupákům a omezencům z mainstreamu a zpochybňuje celou věc. Bohužel bez finančních prostředků to nepůjde. cry

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-praha-malostr...

Klasifikace: zdravi,technika,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti

24.5.20

Česká republika:

Roman Prymula by měl být odvolán z krizového štábu naší země.

Protože šéfuje společnosti na distribuci vakcín, tak jeho zájem může být prodat co nejvíce vakcín a nikoliv řešit epidemii koronaviru.

Jeho zájem může být natolik postrašit lidi aby se nechali dobrovolně očkovat a jeho společnosti se zvýšil obrat.

Pokud nebude vyrobena vakcína proti "koronaviru", tak alespoň zkusí zvýšit prodej vakcín proti chřipce:

https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/05/covid-19-odezniva-stat-se-zameri-ohniska-nektere-profese-vojtech-pripravuje-kampan-zvyseni-proockovanosti-chripce/

Celou dobu tvrdili, že koronavirus nemá nic společného s chřipkou a najednou otočí, když se na tom dá vydělat! Tak jak to teda je?

miliony-ve-viru-konfliktu-zajmu-vrchniho-vakcinologa-profesora-prymuly/

Zdroj: https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/06/konflikt-zajmu-redi...

Klasifikace: ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není

22.5.20

Česká republika:

Na iDnes vyšel velmi rozumný článek, ve kterém statistik Karel Helman zpochybňuje hysterii kolem "epidemie" a na grafech vysvětluje, proč u nás epidemie covid nebyla a není a jak je ošidné věřit hloupým tabulkám a grafům.

Ale trvalo to.

Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/veda/koronavirus-v-cr.A200521_0...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny

19.5.20

Česká republika:

„Moje cesta na Tchaj-wan se stává stále reálnější a reálnější. Není možné nadále snášet to, že budeme přistupovat na to, že budeme něčím lokajem,“ prohlásil předseda Senátu Vystrčil. Pokud nátlak Číny bude trvat, povede podle Vystrčila jen ke zhoršení vzájemných vztahů. „Raději bych přivítal nějakou rozumnou možnost domluvy, ale tady se zdá, že to není možné,“ řekl předseda Senátu novinářům.

_____
Hrdinský trpaslík Vystrčil se pěstičkami bije v prsa a je to nesmírně smutný pohled. Svým trapným, nediplomatickým a hloupým gestem se řadí po boku lokálních politiků, kteří odstraňují Koněva, staví pomník vlasovcům a přejmenovávají ulice, aby provokovali Rusko.

Jenže provokovat Čínu je mnohem nebezpečnější. Rusové jsou v podstatě dobromyslní Slované, naši lidé, kteří nám rozumí. Ale Číňan není náš člověk. Má v sobě orientální krutost a žádný soucit. A je jich 5x víc než Rusů. Hňup Vystrčil nejen že zlikvidoval jemnou diplomatickou práci prezidenta Zemana, on skutečně ohrožuje bezpečnost země a to jak po ekonomické, tak po vojenské stránce.

Vypadá to, že tito ubožáci plní úkol pro někoho. To není normální, aby v průběhu několika měsíců tolik trpaslíků spáchalo tolik těžko nenapravitelných diplomatických škod.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-prezident-zeman-se-setkal-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus

19.5.20

Ukrajina:

Více než stovka dětí odnošených náhradními matkami uvízla na Ukrajině, protože jejich biologičtí rodiče z USA a dalších zemí si pro ně nemohou kvůli koronavirové pandemii přijet. O novorozence se proto dočasně starají společnosti, které náhradní mateřství zprostředkovávají. Podle ukrajinských úřadů se před zrušením cestovních zákazů může narodit až tisíc takových dětí.

_______
Nevěděl jsem, že na Ukrajině je legální obchod s dětmi. Co ještě se dá ukrást a vyrabovat z té země?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pa...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou

19.5.20

Česká republika:

Policie dopadla autory nápisů, které na hlavních silničních tazích na Svitavsku a Žďársku označovaly hranici mezi Čechy a Moravou. Dva muže nyní trestně stíhá.

„Správce obou komunikací vyčíslil vzniklou škodu za poškození cizí věci na téměř sedm tisíc korun. Oběma tak hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ řekl policejní mluvčí.

______
Jsem pro trest smrti. Takový zločin nelze tolerovat. Jsem také rád, že máme tak skvělou policii, jistě nasadila všechny páky, aby zločince dopadla. A mimochodem, jsem zvědav, kolik dostane Ahmed ve Švédsku (viz předchozí zpráva) za vraždu a uřezání hlavy mladé holce.

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/hranice-policie-morava...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky

19.5.20

Švédsko:

Už dávno není Švédsko zemí, která se může chlubit nízkou kriminalitou a vysokou bezpečností. Velký podíl na tom mají imigranti z muslimských zemí, kteří využili toho, že skandinávská země je ochotně přijímala. Naposledy zemí otřásla vražda sedmnáctileté dívky Wilmy Anderssonové, kterou měl zavraždit její bývalý přítel Ahmed Shabaz, který se do Švédska dostal z Iráku. Policie imigranta zadržela poté, co u něj doma našla uříznutou hlavu mladé dívky.

______
Tak tak. Jen pokračujte ve své sebevraždě, milí Švédové. Čím hůře, tím lépe.

Zdroj: https://www.expres.cz/zpravy/migranti-imigrant-irak-svedsko-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Dodržujete odstup?

18.5.20

Česká republika:

Vláda s účinností ode dne 11. května 2020 od 00.00 hod. nařizuje: (…) pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu deseti osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat odstup od jiných osob nejméně 2 metry.

Co se stane, když tenhle idiotismus propojíte s moderními šmírovacími prostředky? Podívejte se na video.

Jářku, bude-li někdo chtít, budete mít co dokazovat. Jak píše D-fens, dalo by se argumentovat tím, že chybělo zavinění. Pokud by se neprokázalo, že jste úmyslně nebo z nedbalosti nedodržel vládou stanovený odstup, nemohlo by se jednat o přestupek. To dělá nedodržení odstupu prakticky nepotrestatelným, protože nelze prokázat, zda se tak stalo zaviněním vaším nebo někoho jiného. Problém je, že o tomhle vám úřady neřeknou a nebudou se tím zabývat, až dokud to sami v obraně neuplatníte.

Zdroj: http://dfens-cz.com/jak-slusni-lide-pachaji-prestupky-ve-vel...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent

16.5.20

Česká republika:

„Ten moment, kdy jsem si uvědomil, že se na nás valí vlak v protisměru, byl, když jsem viděl matematický model, který na základě křivek z Itálie a možná už ze Španělska namodeloval, co by to znamenalo v počtu nakažených u nás a kdy dojde ke kolapsu zdravotnictví. Když mi to ten autor prezentoval na ministerstvu vnitra...,“ pravil Hamáček. Spolu s tímto mužem matematický model prezentoval na bezpečnostní radě státu.

Tomáš Kára, profesí kardiolog z brněnské nemocnice u svaté Anny, který se do veřejného povědomí zapsal tamním projektem Mayo kliniky. Mayo je „nezisková“ organizace a americké lékařské výzkumné a vzdělávací centrum v Minnesotě.

„On (Kára) měl docenturu, nevěděli jsme ani odkud. Je to internista, infekční medicínu ani epidemie myslím nikdy nedělal...a oplodňuje ministra Hamáčka,“ pravil prof. Žaloudík

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prasklo-jmeno-...

Klasifikace: kuriozity,politika,zdravi Zprávu vložil/a Pátá Mojžíšova 7:24

Komentářů: 16

 Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU

15.5.20

Evropská unie:

Takřka dokončenému plynovodu Nord Stream 2, jímž bude po dně Baltského moře proudit plyn z Ruska do Německa, v pátek odmítl německý energetický regulátor Bundesnetzagentur udělit výjimku z unijních pravidel. Pro projekt, který nabral výrazné zpoždění a jenž čelí nesouhlasu ze strany Spojených států, je to podle agentury Reuters další rána. Verdikt regulátora totiž znamená další náklady a další zpoždění.

________
Nemám slov. Ubohost, zmrdství, podlost, zbabělost, hloupost se pojí s pomstychtivostí zkorumpovaných politiků napříč Západem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nord-stream-2-plyn...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 520 480