Ve zkratce

Stránka:

 Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie

31.3.20

Slovensko:

Minister zdravotníctva Marek Krajčí z OĽaNO má svojej agende okrem priority boja s koronavírusom aj zavedenie resp. sprísnenie postihov pre občanov, ktorí odmietajú očkovanie.

Krajčí hovorí, že tzv. antivaxeri, ľudia ktorí sa odmietajú zaočkovať, by mali byť natoľko zodpovední a féroví, že pokiaľ by ochorenie dostali, musia niesť následky za to, že roznesú infekciu. „A takisto si musia hradiť liečbu tohto ochorenia. Toto si myslím, že je dôležité, aby sme prijali.“

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/minister-krajci-suvislosti-koron...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí

31.3.20

Česká republika:

Člověk by se rád na nějakou dobu omezil, kdyby viděl, že to má smysl.

Ale dle zkušeností se totální kontrola lidí vládě či policii zalíbí a všechny svobody, které jsem tu kdy měli mohou být na dlouhá desetiletí ztraceny.

To je přesně to, na co jsem od začátku upozorňoval.

Zdroj: https://www.respekt.cz/respekt-pravo/dejiny-uci-ze-se-po-zpr...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 14

 Rouškový teror v Čechách

31.3.20

Česká republika:

Osamělého čtyřiasedmdesátiletého seniora, který se vypravil nakoupit nejnutnější věci do jednoho z ostravských obchodů, napadla skupinka lidí za to, že nemá nasazenou roušku. Starší muž se pod snůškou nadávek a strkanců s pláčem sesypal, informuje Blesk.cz.

______
Hlupáci a zbabělci, styďte se!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lide-napadli-d...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Neutopické zemědělství: krizové jaro

30.3.20

Česká republika:
  1. Od chvíle, kdy má Babišův Preol přístaviště na Labi a skladovací kapacitu převyšující období nízkého stavu vody, od té doby jde pěstování řepky v naší zemičce z kopce.
  2. Hlavní problém letošního jara se jmenuje – ano milé děti, hraboš polní.
  3. Průmyslových hnojiv se používá pořád stejně, protože bez nich na naší vyčepané půdě nic nevyroste.
  4. Agrochemie se používá pořád stejně, protože bez ní bude všude sněť obilná a plevel.
  5. Letošní výnos bude podle mě určitě horší než loňský ve všech ohledech, právě kvůli myším. Bude to platit i pro zeleninu, protože myšičky přijdou i tam.

Jinak všeobecně máme obilnin dost. Měli jsme jich dost vždycky a v tomto ohledu se nic neměnilo.

Mnohem zajímavější problém bude živočišná výroba. Tam jsme nedostatkoví, ale náhrada masa odjinud se nedá nahradit z měsíce na měsíc.

Na druhou stranu – zemědělcům hodně pomůže nízká cena ropy. Levná ropa = levná orba = nepotřebujeme tolik roundupu, protože orání je za míň.

Zdroj: https://pravyprostor.cz/neutopicke-zemedelstvi-krizove-jaro/

Klasifikace: ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci

30.3.20

Neurčeno:

Doktor Ellis Silver, autor mnoha vědeckých publikací, se domnívá, že jsme hosty na své vlastní planetě. Původně jsme se vyvinuli úplně jinde. Podle něj existuje hned 17 faktů, které dokazují, že jsme odjinud.

Podle naší fyziologie jsme se původně vyvinuli na planetě s nižší gravitací. Ubližuje nám sluneční světlo, které přitom nevadí mnoha jiným pozemským tvorům.

Chronické nemoci a pandemie jsou důkazem, že na pozemské prostředí nejsme příliš dobře adaptováni. Typickým příkladem jsou morové epidemie, které v minulosti devastovaly Evropu. Zajímavé je, že člověk je jediný živočišný druh, který má velké problémy s porodem svých potomků.

Naše vnitřní hodiny jsou nastaveny na pětadvacetihodinový interval, jenže náš den trvá jen 24 hodin.

Co z těchto všech faktů dr. Silver vyvozuje? Podle něj byl lidský rod v minulosti zkřížen s jiným druhem, zřejmě z Alpha Centauri nebo jiné blízké hvězdy. Tímto křížením došlo ke vzniku rodu Homo erectus, který byl ovšem na Zemi importován z jiné planety. Možná zde byli lidé vysídleni za trest a naše Země tak sloužila coby vězeňská planeta, jako Austrálie pro Evropany.

Zdroj: https://www.extrastory.cz/lidstvo-se-vyvinulo-puvodne-na-zce...

Klasifikace: kuriozity,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 18

 Rockefeller a pandemie

29.3.20

Neurčeno:

Nadace Rockefeller Foundation zveřejnila v květnu 2010 zprávu, ve které velmi přesně predikuje právě probíhající paniku z pandemie a její následky.

Zpráva futurologa Petera Schwarze měla název “Scénáře budoucnosti technologií a mezinárodního rozvoje”. Scénář s názvem „Lock Step“ (krok uzamčení) popisuje svět úplné vládní kontroly a autoritářského vedení.

Studie předvídá budoucnost, kdy pandemie umožní národním vůdcům, aby upevnili a rozšířili svoji moc a zavedli přísná pravidla a omezení, která by zůstala i po zmizení pandemie.

Zmanipulovaná veřejnost má strach si připustit, že je to jedna velká fake news (falešná zpráva), protože dostupné statistiky o počtech zemřelých nepřesahují čísla několika posledních let – a jsou dokonce nižší! Podle statistik nejde o žádnou epidemii. Zdání epidemie vyvolává jen její mediální výklad.

„Během pandemie političtí vůdci na celém světě posílí svou moc a zavedou neprodyšná pravidla a omezení – od povinného nošení obličejových masek a roušek – po kontrolu tělesné teploty u vstupů do veřejných prostor, jako jsou vlakové stanice a supermarkety.”

“Až pandemie zmizí, autoritativní kontrola a dohled nad občany a jejich činnostmi zůstane a dokonce zesílí.

P.S. - zní to hrozně, ale kdyby mi někdo ještě před několika měsíci řekl, že nejen Evropa ale prakticky celý svět bude paralyzován kvůli viru, nevěřil bych mu.

Zdroj: https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v...

Klasifikace: politika,ekonomika,zdravi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Fed nemůže opravit, to co je rozbité.

28.3.20

USA:

FED má v úmyslu napumpovat 2,2 bilionu dolarů do americké ekonomiky. Tato akce je bezprecedentní a překračují rámec všeho, co bylo učiněno během finanční krize v roce 2008.

Zatímco burzovní zpravodajové jásají nad nedávným odrazem trhů ode dna, zde je něco, na co je třeba myslet: Býčí trhy skončí, až když je vše tak dobré, jak jen to může být. Medvědí trhy skončí, až když se nic už nemůže dále zhoršit.

Tam ale ještě nejsme.

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/fed-cant-fix-whats-broken

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Honi soit qui mal y pense

Komentářů: 1

 I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.

28.3.20

Evropská unie:

Je až neuvěřitelné, s jakou drzostí nám nyní Evropská komise nabízí část z našich odvedených peněz jako pomoc v nouzi. Pokud ovšem budeme hrát podle jejích pravidel.

Když začala koronavirová krize, Evropská unie se tvářila, že se vlastně nic neděje a když se tak budeme tvářit všichni, ani se vlastně nic dít nebude. Mezitím se však bohužel řada států souhrou více faktorů dostala téměř na hranu svých možností. Finančních, lékařských, lidských. Pochopily, že jedinou jejich nadějí na nějaké řešení jsou ony sami. Začaly zavádět omezující opatření, zavírat hranice a zpomalovat raketové šíření viru tak, jako se to bohužel děje nyní v Itálii nebo ve Španělsku. EU reagovala ústy Ursuly von der Leyen hlubokým nesouhlasem a div ne sankcemi. Pomoc nula.

Mezitím se EK zabývala věcmi jako je Evropský plán na obranu demokracie před hybridními hrozbami, což není nic jiného, než podpora tzv. „nezávislých“ médií. 

Těžko říct, jaké jsou skutečné záměry Evropské komise. Vypadá to, že současnou krizi hodlá využít k ještě většímu tlaku a vydírání států a jejich ekonomik stran prosazení „zelených údělů“ a dalších plánovaných transformací, genderových nesmyslů a nesmyslů jdoucích proti zdravému rozumu vůbec. Ale rozhodně není jejím záměrem postiženým státům skutečně pomáhat. 

Pokud by Evropská komise chtěla skutečně pomáhat, nechala by tyto odvody, byť třeba dočasně tam, kde jsou nejvíc potřeba. Místo toho už je Brusel nechce na in-time, ale zálohově. Platilo se měsíčně, teď premiér Babiš přiznal, že jsme museli zaplatit běžný měsíc + následující měsíc zálohově!!!

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/evropa/i-na-pokraji-sil-musi-ev...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

  Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!

27.3.20

Česká republika:

Schudnout na koronaviru má prostý lid a nikoliv lichváři, právníci a přerozdělovači zločinných dotací. Myslíte, že schudne Jourová, nebo obyčejní lidé včetně důchodců a maminek s malými dětmi?

Soukromníci, co jezdí na Seychely a zaměstnancům platí minimální mzdu žádají od nás (my jsme stát, protože pan Stát neexistuje) veškeré úhrady za koronavirus.

Neziskovky a politologové žádají 100% ušlého zisku, ač za celý život na práci nesáhli a o vzestup státu se nepřičinili.

Pumpaři mají stamiliardové zisky a odírají nás, jak jen mohou, zatíco novinové titulky hlásají, že cena benzínu je tak levná, že pumpaři umírají hlady a utrhují si od úst.

  • Jak zlevnili zemědělci a obchodníci potraviny?
  • Jak se zlevnily byty?
  • Jak se údajně zlevnil benzín a nafta?
  • Jak se údajně snížily nájmy?
  • Jak to, že ta svoloč zbohatlíků chce 100% náhrady?

Zdroj: http://skrytapravda.cz/domaci/3161-proc-se-roce-1948-komunis...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 7

 Jourová varuje

27.3.20

Evropská unie:

Podle eurokomisařky Jourové nelze ani dnes zapomínat na boj s dezinformacemi, které šíří Čína a Rusko. Tyto země musí dostat na srozuměnou, že se EU umí bránit, i když se musí vypořádat s užitečnými idioty na vlastním území.

Česká eurokomisařka Věra Jourová oznámila, že Evropská unie finančně podpoří nezávislá média, protože ani v časech koronaviru nelze zapomínat na boj proti dezinformacím, který se bez nezávislých médií vést nedá.

„V tomto boji proti virtuálním hrozbám by měl pomoci v první řadě tzv. Digital Services Act, který Komise představí do konce tohoto roku. Ten má vůbec poprvé stanovit jasná pravidla pro internetové společnosti a online platformy včetně povinnosti výše zmíněný obsah vyhledávat a mazat. Stejně tak by tato legislativa měla obsahovat i ustanovení týkající se netransparentního profilování, cílení reklam a fake news a fungování algoritmů sociálních sítí,“ napsal k tomu server Hlídacípes.org.

Česká eurokomisařka, která má na starosti péči o právní stát a boj proti dezinformacím, varovala, že celá řada dezinformací pochází z Ruska a Číny a těmto zemím je třeba předvést, že se umíme bránit.

„Jsme znepokojeni i tím, kolik dezinformací šíří i samotní Evropané. Někteří z nich to dělají kvůli zisku, další jsou jen užitečnými idioty,“ varovala Jourová.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jourova-varuje...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 7

 Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru

26.3.20

Island:

Islandští vědci při zkoumání 600 případů koronaviru našli 40 různých mutací tohoto viru.
 

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&rurl=translat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity

26.3.20

Evropská unie:

Stejně jako UK (a původně i Merkelová) bylo i Holandsko se Švédskem rozhodnuto nedělat žádné akce proti koronaviru a vypěstovat u obyvatelstva proti viru imunitu.

Švédsko dosud nezavřelo základní školy, bary a restaurace, neuzavřelo hranice a povoluje shromažďování pod 500 lidí.

Tlak na soc. dem. premiéra Stefana Löfvena ale vzrůstá.

Více než 1800 vědců žádalo švédskou vládu, aby přitvrdila v boji proti pandemii a aby transparentně zveřejňovala informace.

Ještě nedávno holandský premiér Mark Rute tvrdě prosazoval teorii stádní imunity ve své zemi.

V polovině března však pod silným tlakem opozice uzavřel školy , bary a restaurace. Nařídil lidem, že se mají držet 1,5 metru daleko od ostatních. Další opatření prý budou následovat.

Holandská vláda neuzavřela hranice a nechává lidi volně proudit, což vyděsilo sousední Belgii. "Je to neakceptovatelné," tvrdí Belgie, která tak musí hlídat státní hranice jako by byla ve válce.

Zdroj: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=2&...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)

26.3.20

Česká republika:

Vláda změnou právní taktiky a nově vydanými opatřeními značně snížila šance občanů ucházet se u státu o odškodnění za ušlý zisk v době koronavirové krize. Kabinet Andreje Babiše totiž v pondělí schválil usnesení, kterým zrušil svá předchozí krizová opatření týkající se omezení pohybu lidí a zavření obchodů a restaurací do konce března.

Vláda však šalamounsky vzala na vědomí mimořádná opatření ministerstva zdravotnicí v obdobném i přísnějším rozsahu, opírající se o zákon o ochraně veřejného zdraví. Podle oslovených ústavních právníků a advokátů se vláda mohla leknout možných žalob ze strany podnikatelů a živnostníků nebo také soudních přezkumů, zda stát postupoval v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: https://echo24.cz/a/SPZZQ/vlada-se-boji-bankrotu-zmenou-takt...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo

26.3.20

Indie:

Indie vyhlásila kvůli koronaviru totální lockdown a nařídila 1,3 miliardě občanů, aby tři týdny nevycházeli z domů.

Neposlušné občany řeší policisté holemi a přikázáním posilovacích cviků.

U muslimů v Karnakata, kteří se shromáždili přes mešitou, tomu nebylo jinak.

Zdroj: https://twitter.com/htTweets/status/1243244057041616896

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii

26.3.20

Bolivie:

Tuto noc vstupila v platnost nová opatření, bez předchozího varování, která zřejmě nemají obdoby v žádné jiné zemi světa, kdy byl nahrazen původní dekret 4199 (21.3.-4.4.), omezujcí vycházení na 7-12 hodinu, kterému předcházel úplný zákaz soukromé i veřejné dopravy od 19.3., novým vyhlášením stavu nouze do 15.4., který pravidla opět zpřísňuje s odůvodněním občanské neposlušnosti a nerespektování původních nařízení, která byla odmítána některými sektory.

Lidé od 18-65 let mohou vycházet pouze 1x týdně na nákup od 7-12 hodin kdy povolený den v týdnu je dán číslem OP. Mladiství nebo lidé nad 65 let mají úplný zákaz vycházení. O víkendech platí úplný zákaz pro všechny. Za porušení zákazů hrozí zatčení, pokuta 150-300 USD a vězení 10 let. Dodavatelé potravin nebo surovin každodení potřeby mají obdržet výjimku, ale množí se případy, kdy je zemědělcům zněmožněno dodání produktů do měst, kde následně chybí, nemluvě o ekonomických dopadech na ekonomiku.

Na dodržování bude povolána policie a armáda, která již zasahovala ve městě El Alto, kde lidé odmítali opatření od samého začátku a označovali koronavirus za podvod a jako záminku k likvidaci ekonomiky a občanských práv a svobod.

Zdroj: https://eldeber.com.bo/170962_gobierno-dicta-estado-de-emerg...

Klasifikace: politika,ekonomika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 7

 VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-19

26.3.20

Itálie:

Italský filmař a producent Massimo Mazzucco ( born 20 July 1954 in Turin, is an Italian filmmaker who has produced documentary films such as The New American Century and Cancer -The Forbidden Cures. Mazzucco is also the administrator of luogocomune.net, an Italian news site concentrating mostly on the September 11 WTC attacks. Wiki)

ve videu popisuje, jak byl sestříhán pořad, kde vystupoval, o studiích "simulující" šíření respirační epidemie a k čemu by se dala podle studií epidemie po/využít (kupodivu...), stažení jedné knihy z prodeje Amazon.com po letech prodeje s divným zdůvodněním, studii coronaviru (je přislíben překlad) a opakující se věc - někdo se opět napakoval na propadu fin. trhů - podobně jako 11/9/2001.

Zdroj: https://youtu.be/gXTSivCicjQ

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 0

 Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK

25.3.20

Česká republika:

Nevhodné vyjadřování na sociálních sítích stojí za koncem Petra Kukala ve funkci mluvčího Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Veřejnou diskuzi vyvolal jeho sloupek napsaný pro deník Metro a zveřejněný na Kukalově osobním Facebooku, v němž ženy s rouškami přirovnává k „perským princeznám“. Jedna ze studentek na něj podala stížnost k Akademickému senátu.

„Koronavirová pandemie je děsivá věc. Dopadá na nás všechny a neshledávám na ní nic dobrého. Opatření, k nimž nás nutí, nám ale mohou některé věci připomenout. Nejen hodnotu solidarity a odpovědnosti, ale i skutečnosti zdánlivě nevýznamné. Třeba že okouzlení a tajemství jsou dvě sestry, které se vedou za ruce. Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizérii těchto dní perskými princeznami,“ napsal Kukal.

_______
Ani v takové těžké době si feminacistky nedají pokoj. Ten Kukalův text je přeci poklona ženám a vyjádření úcty a respektu. Je tragické, že stížnost jediné krávy vede k profesní likvidaci jednotlivce. To ani komouši v dobách největšího útlaku nedokázali.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zeny-v-rouskach-prirovnal-mluvc...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

 Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun

25.3.20

Česká republika:

Praha Rozpočet ministerstva obrany se letos kvůli úsporám spojeným s bojem proti novému typu koronaviru sníží o 2,9 miliardy korun. Obrana měla letos hospodařit se 75,5 miliardy korun. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) jde o maximální možnou podporu státu ze strany ministerstva. Úspory se nemají týkat klíčových vyzbrojovacích projektů. Odsunut bude třeba nákup malého letadla či splátky za letadla CASA. ČTK to v úterý sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

P.S. - ono by se dalo v této pro nás těžké situaci uspořit ještě víc, kdyby se samozřejmě chtělo. Například odřeknutím nákupu amerických (ne)kvalitních vrtulníků, které pro boj s virusem nejsou vůbec potřeba.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/ministerstvo-obra...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Evropská unie vojensky podporuje Turecko

24.3.20

Evropská unie:

Tři ze čtyř obrněných transportérů, které turecká armáda použila na prorážení řeckého plotu, platí EU. Řecký magazín Defencereview.gr přinesl skandální odhalení. I přes několik týdnů trvající útoky turecké armády na řeckou hranici, EU nadále proplácí Turecku nákup vojenské techniky. Kontrakt na dodávku 57 obrněných transportérů ATES (na obrázku), jejichž nákup je ze 75% financován dotacemi z EU, nadále pokračuje.

Prvních 20 vozidel bylo dodáno na jaře 2019. Dalších 27 převzala turecká armáda loni v prosinci. Během letošní migrační krize vyvolané tureckou vládou bylo dokončeno posledních 10 vozidel. Včera byly odeslány turecké armádě. 

Firmy platby z Bruselu obdržely v době, kdy turecká armáda útočila na řecké pohraničníky s cílem prorazit migrantům cestu do EU. Řecký magazín situaci popsal tak, že 3 ze 4 obrněných transportérů, které turecká armáda použila při prolamování děr v plotě chránícím vnější hranici EU, zaplatila EU.

Mudr. Ivan David, europoslanec: v Evropském parlamentu jsem třikrát navrhoval okamžité zastavení všech plateb z rozpočtu EU Turecku. Poprvé při tureckém útoku na kurdskou provincii Rojava v severní Sýrii loni v listopadu. Podruhé při projednávání nelegální blokády Kypru, který je členem EU. V jeho teritoriálních vodách turecké vojenské námořnictvo prohledávalo lodi plující na ostrov. V obou případech byl můj návrh většinou lidoveckých, socialistických, zelených a Renew europoslanců odmítnut.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2020/03/24/evropska-unie-vojensky-podpor...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V USA začala ekonomická krize

24.3.20

USA:

Americká ekonomika ukončila mnohaleté období nárůstu a vstoupila do recese, oznámili v Bank of America. O nevyhnutelné velké krizi promluvily také dvě další přední finanční instituce, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

V Bank of America (BofA) očekávají, že to bude jedna z největších krizí v dějinách. HDP se sníží o 12 % již v druhém čtvrtletí, což je rekord od dob druhé světové války. Hlavní příčiny spočívají v pádu podnikatelských aktivit a poklesu spotřebitelských výdajů kvůli koronaviru.

„Oficiálně prohlašujeme, že americká ekonomika vstoupila do recese a připojila se ke zbytku světa,“ praví se ve zprávě připravené analytiky v čele s přední ekonomkou Bank of America Michelle Meyer.

Podle jejího názoru „hluboký pád již začal“, protože koronavirus zasáhl prakticky všechna odvětví.

Následkem bude nevyhnutelný růst nezaměstnanosti a snížení příjmů obyvatelstva. Během celého druhého čtvrtletí přijde každý měsíc o práci jeden milion Američanů. Nezaměstnaných bude 3,5 milionu lidí. Nejvíc se to dotkne zábavního odvětví, dopravy, hotelů a maloobchodu.

„Je to důsledek pádu ekonomické aktivity: vnější šok nutí spotřebitele utrácet méně peněz, podniky mají nižší zisky a propouštějí zaměstnance,“ vysvětlil Chris Rupkey, hlavní finanční ekonom MUFG Union Bank.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032311697734-bank-of-a...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 551 286