Ve zkratce

Stránka:

 Slovensko chce po Británii své zlato. Haha, good luck

29.11.19

Slovensko:

Slovensko chce získat zpět 31,7 tuny investičního zlata v hodnotě 1,3 miliardy eur (33,2 miliardy korun), které má země uložené v Bank of England. Ve čtvrtek o tom informoval Robert Fico.

Jsem rád, že my tyhle problémy nemáme. Naši moudří politikové už před desetiletími vyměnili naše zlato za počmárané papírky a teď rychle prodáváme posledních par kousků strategických rezerv drahých kovů.

Zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/fico-chce-ziskat-zpe...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Zjevnost předkolapsového stavu našeho civilizačního okruhu

28.11.19

Francie:

Éra západní dominance ve světě končí s geopolitickými změnami. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý na setkání velvyslanců republiky.

28. srpna 2019 - 04:20

"Vidíme konec západní hegemonie na světě," řekl. „Okolnosti se mění." Podle něj „je to zejména posílení nových mocností“. „Čína se posunula do první řady a Rusku se jeho strategii lépe daří."

 Makron také řekl, že Francie musí hluboce přehodnotit a vybudovat nové vztahy s Ruskem.

:-) ...ale tohle přece nejde, tohle máme říkat my a vy nás máte za to nazývat konspirátory, kteří "serou do vlastního hnízda" tím, že ho kritizují. Tož takhle by to nešlo, soudruzi :-) Co to je Emane?

Zdroj: http://www.plzenskenovinky.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/macr...

Klasifikace: politika,nabozenstvi,finance Zprávu vložil/a Ali-ste BEL

Komentářů: 3

 Jihem Francie zmítá islamismus a žhářství

28.11.19

Francie:

„Jižní Francie už není idylkou z filmů o četnících, trápí ji problémy etnického a náboženského charakteru. Prezident Macron i vláda si uvědomují, že by se s tím mělo něco dělat, otázkou ale je, zda ještě něco vůbec dělat jde,“ tvrdí publicista a spisovatel Marian Kechlibar, který nedávno pokřtil novou knihu Krvavé levandule. V té popisuje dění na jihu Francie blízké budoucnosti, kde by problémy, kterými region trpí ještě eskalovaly. Co je příčinou dnešní situace a jak se k ní staví bezpečnostní složky?

Bohužel ono se to postupně přesouvá do celé Francie

Zdroj: https://video.info.cz/strunc/konec-idyly-z-filmu-o-cetnicich...

Klasifikace: politika,nabozenstvi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Které mobily emitují nejslabší a nejsilnější záření

27.11.19

Německo:

Německý úřad pro ochranu před radiací (Bundesamt für Strahlenschutz) publikoval seznam všech známých smartphonů spolu s informací jak silný je jejich emitující paprsek.

Mezi deset nejbezpečnějších smatphonů patří ZTE Axon Elite, Samsung Galaxy Note8 a další z rodiny Samsung. Mezi deset nejvíce vyzařujících mobilů patří skoro všechny od čínského výrobce Xiaomi, překvapivě i iPhone7 a iPhone8. Podívejte se na tabulky v odkazu. A můžete si také ověřit, jak je na tom váš smartphone.

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/phones-emit-most-least-radiati...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Rodiče, jejichž dítě po očkování umře, bude stát odškodňovat

27.11.19

Česká republika:

Lidé se dočkají náhrady, jestliže jim umře následkem očkování dítě nebo bude mít vážné zdravotní potíže. „Stát poskytne náhradu osobě blízké očkovanému za duševní útrapy, dojde-li následkem povinného očkování k usmrcení nebo zvlášť závažnému ublížení na zdraví očkovaného,“ schválili poslanci.

_______
Tak to je skvělé. Stát tedy přiznává, že po "neškodném" očkování může někdo zemřít a penězi daňových poplatníků chce zacpat ústa pozůstalým. Stát tedy současně přiznává, že očkování není neškodné. Člověka vnímá jako nahraditelnou věc, pokud se pokazí, vyhodíme a koupíme novou, človíčka pohřbíme a uděláme si nového? Cynismus, drzost, vědomí viny z toho přímo tryská.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-ockovani-zakon.A...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Orwell v praxi

27.11.19

Čína:

Čína již brzy spustí plošné sledování všech občanů. Kdo přijde o sociální body, nebude moci téměř nic.

O důvodech čínské vlády, jak to má vypadat v budoucnu, jak se dostat na černou listinu,jaké budou benefity a rizika systému a máme se bát? To vše v článku.

Já bych se rozhodně bál, protože to, co psal George Orwell, je ve srovnání s tím procházka růžovým sadem.

Otázka zní - A kdy to samé zavede EU? Pro zdárnou funkci celého systému je nutné zavést 5G a k tomu už nemáme daleko...

Zdroj: https://tech.instory.cz/857-cina-jiz-brzy-spusti-plosne-sled...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 PCR se zbláznil, podívejte, co napsal

26.11.19

USA:

Paul Craig Roberts, který patří mezi mé oblíbené a ověřené autory, a kterého tady často publikuji, napsal článek Germany Did Not Start World War II (Německo nezačalo II. světovou válku). Z článku vyplývá, že chudák Hitler se musel bránit zlovolné Francii a Anglii a také musel ochránit německé obyvatelstvo v Českoslovernsku a Polsku, neboť bylo vystaveno surovému útlaku. I dále je článek plný nesmyslu, vypadá, jako by byl diktován přímo z Landsmanschaftu.

Bere PCR nějaké drogy? Nevím, co je to za matroš, ale musí to být síla.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2019/11/22/germany-did-not-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Státní moc zahájila stíhání stoletých starců Jakeše a Štrougala

26.11.19

Česká republika:

V neuvěřitelně trapné a ubohé komédii zahájil policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) stíhání někdejšího šéfa kominustů, 97letého Miloše Jakeše a 95letého bývalého předsedy vlády Lubomíra Štrougala. 

Podle ÚDV bylo od března 1976 do konce roku 1989 zastřeleno či roztrháno psy devět lidí, kteří se snažili překročit hranice, a nejméně dalších sedm lidí bylo zraněno. Za vinu je staříkům kladeno, že proti tomu tenkrát nic neudělali.

Má cenu to vůbec komentovat?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jakes-strougal-komunismus...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Síla Sibiře

26.11.19

Rusko:

Rusko se otáčí na východ. Země, která je největším vývozcem zemního plynu na světě, natáhla obrovský plynovod ze Sibiře na čínskou hranici, a je navržen tak, aby uspokojil „nenasytnou energetickou chuť“ Říše středu, uvedl Bloomberg.

Mluvíme o plynovodu „Síla Sibiře“. Je to jeden z prvků plánu prezidenta Vladimíra Putina snížit závislost jeho země na evropském trhu s plynem a umožnit mu připojit se k rychle rostoucímu asijskému hospodářství. Tento projekt je obzvláště důležitý pro Čínu, kde domácí energetická výroba nedrží krok s poptávkou (více v linku)

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bloomberg-ruska-sibi...

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a Ali-ste BEL

Komentářů: 3

 Assange je na pokraji smrti a musí ihned do nemocnice, varují desítky lékařů

25.11.19

Británie:

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange by mohl brzy zemřít, varuje víc než šest desítek lékařů z celého světa. Britské ministryni vnitra poslali otevřený dopis, ve kterém ji žádají, aby nechala vězněného Australana okamžitě převézt do nemocnice.

Pod otevřený šestnáctistránkový dopis se podepsali experti ze Spojených států, Austrálie, Švédska, Německa, Srí Lanky, Itálie, Polska i Británie, ve které Assange čeká na rozhodnutí, zda bude nebo nebude vydán americkým úřadům kvůli kauze Wikileaks. Hrozí mu až 175 let vězení.

________
Včera dávali v televizi Kladivo na čarodějnice. Otřesný dokument o procesech s nevinnými občany, kteří byli mučením přivedeni k doznání ze zločinů, které nespáchali. Ale ani v tehdejší šílené a temné době nešlo zabít nepohodlného člověka bez soudu jen tím, že ho nechají ve vězení. To přineslo teprve 21. století.

Neexistuje už ani vetchý právní důvod, aby Assange zůstával ve vězení, neboť Švédsko stáhlo všechna trapná obvinění ze znásilnění.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/julian-assange-je-na-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 V Řeporyjích plánují pomník vlasovcům, ruská ambasáda se ohradila

25.11.19

Česká republika:

V pražských Řeporyjích má vyrůst pomník vlasovcům, alespoň to plánuje starosta Pavel Novotný (ODS). Proti jeho záměru se v pondělí ohradilo ruské velvyslanectví.

Pro Rusko představují vlasovci kolaborantskou ozbrojenou formací vytvořenou nacistickým Německem. „V souladu s Chartou Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku jsou zločiny Andreje Vlasova a jeho kompliců kvalifikovány jako účast na spáchaných nacisty válečných zločinech a zločinech proti lidskosti a napomáhání jim,“ uvedla v pondělí ruská ambasáda na facebooku.

_______
Úměrně s tím, jak se Německo mění na muslimský Germanistan, zesilují sudeťáci tlak na české politiky, aby byly zrušeny Benešovy dekrety a oni se mohli vrátit. A jde to salámovou metodou a přepisováním historie. Koněv pryč, vlasovci sem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/reporyje-starosta-pavel-no...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Mladíci s mačetami kulturně obohatili Birmingham

25.11.19

Británie:

Policie se psy a tasery musela zasahovat proti davu více jak stovky mladistvých, který v britském městě Birmingham v sobotu vyděsil návštěvníky místního multiplexu. Někteří teenageři s sebou měli mačety a proti policistům zaútočili. Policie pět mladistvých zatkla, několik strážců zákona bylo zraněno.

________
A jak je stále více normou, noviny ani nepípnou o původu "mladíků". Naštěstí z videa to ještě lze poznat.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/gangy-maceta-kino-bir...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Když dojdou argumenty: "Novinářka" z Deníku N dala facku redaktorovi Sputniku

22.11.19

Česká republika:

Novinářka Deníku N Petra Procházková měla na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 napadnout redaktora serveru Sputnik Vladimíra Frantu. K incidentu mělo podle facebookového profilu Raptor-tv.cz dojít v pražském hotelu Grand Majestic Plaza, kde se fórum koná.

Raptor-Tv.cz celý incident přineslo na videu. Fotograf se redaktora serveru Sputnik snaží vyfotografovat, ten se však brání tím, že před sebou šermuje mobilem. „Vy se schováváte za ten mobil,“ říká fotograf. V tu chvíli přichází na scénu Procházková.

„Vy jste takový prase novinářský, že to jsem ještě fakt neviděla,“ dala si Procházková ruce v bok a spustila na novináře. „Takový lži, který vy vypouštíte, co si to vůbec dovolujete? Že se nestydíte,“ ptala se jej dál Procházková. Redaktor serveru Sputnik nereagoval.

Vtom se však Procházková rozmáchla a vyrazila muži z rukou telefon, až odletěl mezi hrníčky. Následně mu vlepila facku. Muž si jej zdvihne a natáčí dále. „Nesahejte mi na můj telefon, paní Procházková,“ sděluje jí a stěžuje si na to, že jej fotograf neustále fotí. „A co by vás nefotil?“ zeptala se Procházková. „A proč bych já nemohl fotit," oponuje Franta. Procházková pak při svém odchodu cedí skrze zuby: „Ubožák.“ Oba aktéři se potom rozcházejí.

Jak napsal jeden v diskuzi za článkem: "Demokratka" v akci. Pomalu nám to rozdělení společnosti začíná přecházet od nadávání, pískání a nálepkování ze strany pravdoláskařů a "pravých demokratů" již ve fyzické napadání oponentů. Jak v předvečer nástupu nacismu."

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Hajzle-P...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 22

 Němci chtějí odstranit Babiše přes Milion chvilek, protože překáží zrušení Benešových dekretů

20.11.19

Česká republika:

V roce 2017 se v Mariánských Lázních sešly špičky sudetoněmeckého Landsmanschaftu za účelem vnitřního školení českých osob veřejného, mediálního a politického života.

Byly určeny 3 cíle:

 1. rozštěpit české vlastenecké frakce a odstranit Babiše z vlády,
 2. relativizovat historii,
 3. přimět českou vládu, aby dobrovolně zrušila Benešovy dekrety.

Školení se zúčastnili za českou stranu:

 • Ondřej Matějka – historik z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR),
 • Kateřina Kabátová – v té době vůdkyně česko-německého fóra mládeže,
 • Zdeněk Papoušek – senátor KDU-ČSL z Brna,
 • Libor Rouček – vlivný člen ČSSD, kterého Zaorálek jmenoval jako předsedu do české části Česko-německého diskusního fóra,
 • Barbora Procházková –  aktuálně je vedoucí zpravodajství ČT24, dříve působila v Bakalově Respektu.

Podívejme se, koho najdeme o dva roky později podepsaného v rámci petiční podpory spolku Milion chvilek.:

 • 245 149 Ondřej Matějka, Praha, Historik, terapeut
 • 142 789 Libor Rouček, Kladno, býv. místopředseda Evropského parlamentu
 • 70 993 Zdeněk Papoušek, Brno, učitel, t.č. senátor (KDU-ČSL)
 • 152 838 Kateřina Kabátová, Praha, ekonomka

A Česká TV byla partnerem demonstrace.

28. srpna 2018 se konala v Berlíně konference s názvem "Nezákonné dekrety odstranit – Evropu semknout!"

Německý ministr vnitra Seehofer zde rezolutně prohlásil:

Těch 143 protiprávních Benešových dekretů z října 1945 bylo nespravedlivými nařízeními, které nepatří do právního řádu Evropské unie.”

Zdroj: https://aeronet.cz/news/schwerpunkt-ceske-zpravodajske-sluzb...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 29

 Babiš na Ukrajině odsoudil ruskou agresi a podpořil územní celistvost Ukrajiny

19.11.19

Česká republika:

Babiš na své návštěvě Ukrajiny odsoudil ruskou agresi a podpořil územní celistvost Ukrajiny v mezinárodně přiznaných hranicích.

Podpořil ukrajinské reformy a prohlásil, že "čeští investoři bedlivě sledují ukrajinské protikorupční aktivity a reformu ukrajinského právního systému".

Ukrajina a Česká republika rozšíří svou vojensko-technickou spolupráci.

Ukrajina také posílí spolupráci se zeměmi Visegrádské čtyřky, uvedl Vladimir Zelensky.

Babish pozval Zelenského, aby se zúčastnil setkání Visegrádské čtyřky v Praze v květnu 2020.

Zdroj: https://www.dw.com/ru/украина-и-чехия-расш...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Destiletý syn vdovy ISIS: "My vás zabijeme, vybijeme vás. My vás povraždíme."

19.11.19

Sýrie:

Proč Boris Johnson chce, aby tyto děti přišly do Británie? Desetiletý ISIS chlapec na videu vyhrožuje:

"My vás zabijeme, vybijeme vás. My vás povraždíme."

Borisi, to není dobrý nápad, aby takoví chlapci emigrovali do Británie.

______
Vhodný sirotek? Příležitost adopce pro Šojdrovou?

Zdroj: https://twitter.com/TheBruceMasters/status/11938010438150963...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 12

 University and College Union (UCU): Bílí mohou být černí, pokud si to přejí

18.11.19

Británie:

University and College Union (UCU) v Londýně, která sdružuje více než 100.000 učitelů vysokých škol, v prohlášení "UCU pozice ohledně trans inkluze" oznámila, že:

"UCU má dlouhou historii, ve které pomáhá svým členů k sebeidentifikaci, zda se cítí být černochy, invalidy, LGBT nebo ženami."

Debata ohledně rasové sebeidentifikace se rozproudila v posledních letech.

V listopadu minulého roku o sobě Anthony Lennon, bílý divadelní ředitel, prohlásil, že je znovuzrozený Afričan.

A tak Lennon (který se před 53 lety narodil v Londýně a jehož rodiče byli Irové) poté, co vedoucí černošské divadlo akceptovalo jeho "smíšený" původ, vyhrál dvouletý program, finacovaný Radou umění z veřejných peněz, určených pro pomoc minoritám.

_____
Čechům se tedy blýská na lepší časy. Budou o sobě moci prohlásit, že jsou znovuzrození Romové či Rohyngové, a čerpat sociální příspěvky a další zvýhodnění, poskytovaná té které menšině.

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/news/2019/11/18/whites-can-black...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Texas: Černošská učitelka surově zbila bílou středoškolačku se speciálními potřebami

18.11.19

USA:

Video: Zástupná učitelka na střední škole, obviněná v minulosti z domácího násilí, napadla svou studentku - bílou dívku, která trpěla záchvaty a měla proto speciální učební plán.

Učitelka uštědřila dívce, sedící na lavici, tři prudké rány pěstí do obličeje, strhla ji na zem a dupla jí na hlavu.

Učitelku dala policie do vazby, odkud byla propuštěna na kauci. Byla vyhozena ze zaměstnání.

Studentka skončila v nemocnici.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-7670065/Shocking-mo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Bletchley: Gang snědých mladíků brutálně napadl bílou dívku

18.11.19

Británie:

Video: Gang snědých mladíků brutálně napadl bílou dívku, která seděla na lavičce se svou kamarádkou (lesby?).

Dívka nejdříve dostávala kopance a opakované údery pěstí do tváře. Pak ji útočníci strhli na zem, kde jí jeden dupal po hlavě a druhý ji nakopl do zad.

Dívka zůstala bezvládně ležet.

Daily Mail oslovil Thames Valley policii a Jižní centrální ambulanci, aby se k útoku vyjádřily.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-7698211/Horrific-mo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Pravda a láska se vrhla na Klause jr. s dcerkou

17.11.19

Česká republika:

Revoluce požírá své děti - video.

Zdroj: https://twitter.com/R_Bartonicek/status/1195998292569657344

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,31 Kč
100 japonských jenů
20,87 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 607,98 Kč
1 unce stříbra
536,92 Kč
Bitcoin
791 436,58 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 916 521