Ve zkratce

Stránka:

 21. 5. 19 otevře Brusel novou migrační trasu do EU - přes Albánii

15.5.19

Evropská unie:

EU v říjnu 2018 podepsala s Albánií dohodu o spolupráci Albánie a Frontexu v oblasti správy albánských hranic a pobřežních vod.

Dohodu podepsali za EU Herbert Kickl, ministr vnitra Rakouska, a Dimitris Avramopoulos, komisař pro migraci, vnitřní věci a občanství.

Avramopoulos uvedl:

„Výzvy spojené s migrací a bezpečností nekončí na našich vnějších hranicích. A končit by tam neměly ani naše kroky.

Evropa, která chrání, spolupracuje také s partnerskými zeměmi ve svém sousedství i mimo ně.

Dnešní dohoda s Albánií, jež je první dohodou tohoto typu se třetí zemí, představuje milník vnější spolupráce EU v oblasti správy hranic. Doufám, že připraví cestu pro hlubší spolupráci s celým regionem západního Balkánu.“

První společná operace Frontexu a Albánie začne 21. 5. 2019.

Ale neradujte se. V dohodě podepsané s Albánií se týká práce Frontexu jediný odstavec v článku 8:

"Členové jednotky při plnění svých úkolů ... plně ctí základní práva a svobody, včetně pokud jde o přístup k azylovému řízení, lidskou důstojnost, zákaz mučení,
nelidského a ponižujícího zacházení,

právo na osobní svobodu,

zásadu nenavracení

a zákaz hromadného vyhošťování,

práva dítěte (=nenavracení tzv. "nezletilých") 

a právo na respektování soukromého a rodinného života (=slučování rodin) ... ."

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_AGENDA-19-2490_en.htm

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Židům a černochům Politikům AfD nenaléváme

14.5.19

Německo:

Předáky protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) odmítla obsloužit berlínská italská restaurace Bocca di Bacco. Podle jejích představitelů AfD diskriminuje lidi jiného původu či smýšlení.

Do luxusní italské restaurace kousek od Bundestagu chtěli v pondělí špičky AfD zajít na večeři. Podnik jim ale odmítl přichystat stůl, jak rychle odpověděl.

„Chceme vám sdělit, že dnes pro vás nepřipravíme žádný stůl. Politiky a jejich zaměstnance, kteří diskriminují a diskreditují lidi na základě jejich původu, náboženství, politického postoje nebo barvy pleti nechceme obsluhovat,“ napsala AfD Anke Naberová z Bocca di Bacco.

_______
Tak, tak. Diskriminaci proti "diskriminaci". Tím se to napraví.

Je vidět, že Německo je skutečně na kolenou. Nikdy bych nevěřil, že k tomu stačí 2 - 3 roky.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-strany-afd-re...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Víte, co je to gretén?

14.5.19

Neurčeno:

Víte, co je to gretén? Ne? Klikněte si na odkaz.

Zdroj: https://cestina20.cz/slovnik/greten/

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Nedávejte cenu rasistovi...

14.5.19

Francie:

....křičí Women and Hollywood protestující proti tomu, aby herec Alan Delon dostal na filmovém festivalu v Cannes cenu za celoživotní dílo. Tvrdí, že třiaosmdesátiletý herec je „rasista, homofob a misogyn (nepřítel žen)“.

Organizace spustila petici proti čestné Zlaté palmě pro Delona, kterou má herec obdržet 19. května. Petici už podepsalo téměř 16 tisíc lidí. Na přehlídce v Cannes, která začíná v úterý, není podle Women and Hollywood pro rasisty, sexisty a homofoby místo.

_______
Dnes je každý rozumně uvažující člověk rasista,homofob nebo jiný nepřítel menšin. Bude li petice na podporu Delona, rád se pod ní podepíši!

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/504729-nedavejte-ce...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Američané jsou jako sarančata

14.5.19

Polsko:

Obyvatelé polské obce Powidz nedaleko Poznaně ve Velkopolském vojvodství, kde začíná na náklady Severoatlantické aliance rozsáhlá výstavba skladů pro americkou armádu, v přepočtu za téměř šest miliard korun, se netají pobouřením. Stěžují si, že Američané, kterých je tam asi tisícovka a tvoří rozhodující část stavebních skupin, se chovají „jako sarančata“.

„V chráněném území evropského významu Natura 2000 zatím vykáceli 38 hektarů lesa a na dalších sto hektarů se ještě chystají. Stromy, na kterých hnízdilo cenné ptactvo, včetně čápa černého, padají jeden po druhém jako mouchy. Turisty oblíbená rekreační oblast v okolí Powidzkého jezera se mění v trosku,” napsal portál Natemat.pl.

„Američtí vojáci ničí těžkou technikou úzké lokální cesty, elektrické sloupy, kanalizaci i majetek místních obyvatel. Navíc za stovky vozidel neplatí silniční daň.„Neuplyne týden bez skandálů, dopravních nehod a stížností místních na Američany u starosty Powidze Jakuba Gwitza. 

_______
Dostali co chtěli - ŠTÍT PROTI RUSKÉMU 'AGRESORU'

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/504731-americane-js...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Místopředseda SPD buzerován policií za sdílení videa o muslimské okupaci Evropy

13.5.19

Česká republika:

Policie chtěla trestně stíhat místopředsedu SPD a šéfa poslaneckého klubu Radima Fialu za video, na kterém je zobrazena kriminalita imigrantů a džihádistů. Podle ní šlo o šíření nenávisti.

Policie se podle Deníku N začala videem zabývat a následně vypracovala patnáctistránkový materiál. V něm konstatuje, že poslance podezřívá z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. V dubnu se pak policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obrátili na Státní zastupitelství pro Prahu 7, které ale po dvou týdnech oznámilo, že ve zveřejnění videa nevidí trestný čin.

_______
Video naleznete zde: www.facebook.com/...

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mistopredseda-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Íránský generál řekl, co bude v případě útoku na Írán se Spojenými státy

12.5.19

Írán:

Brigádní generál Hossein Salami, velitel sboru islámských revolučních gard, pohrozil Spojeným státům „tvrdým úderem“ v reakci na jakékoli vojenské akce proti Íránu.

„Pokud Amerika udělá krok proti nám, pak my udeříme na hlavu,“ řekl Salami.

Zároveň poznamenal, že Spojené státy nebudou riskovat uplatnění svých letadlových lodí proti Íránu.

_______
USA hledají na které části kontinentu uplatní své zbraně.Trump má silnou vojenskou loby stále za zády!

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1557672488

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Paní prezidentka a skládka v Pezinku – překvapivá zjištění

12.5.19

Slovensko:

Výsledkem „ekologického snažení aktivistky Z. Čaputové a obyvatel Pezinku je, že skládka se jen přesunula jinam a ekologicky se nevyřešilo naprosto nic. Naopak vyvstává otázka, co je ekologického na tomto šíleném celoročním převážení pezinského odpadu sem a tam přes další město a tři další vesnice a na zbytečném pálení tisíců litrů nafty?!? A co je morálně spravedlivého na tom, že odpad, který obyvatelé Pezinku vyprodukují, budou trvale „sypat na hlavy“ obyvatel malé, a tedy v podstatě bezbranné obce, která s tím odpadem nemá nic společného?!?

Za tuto brutální ekologickou absurditu a morální zločin Z. Čaputová obdržela v USA Goldmanovu cenu přirovnávanou k Nobelově ceně za ekologii. Tuto cenu obdrží ročně jediná osoba za jeden kontinent. Jsou snad lidé v nadaci Goldmanovy ceny úplní blázni?!?

Za tuto brutální ekologickou absurditu a morální zločin byla Z. Čaputová odměněna raketovým vzestupem na slovenské politické scéně, kde ji masivní mediální kampaň vynesla z funkce zastupitelky okresního města až do funkce prezidentky SR..Jsou snad novináři ve slovenských médiích úplní blázni?!?

Za tuto brutální ekologickou absurditu a morální zločin byla Z. Čaputová aktuálně jmenována Evropskou osobností roku!

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2019/05/pani-prezidentka-skladka...

Klasifikace: politika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Řepka zabije ročně stovky srnců

12.5.19

Česká republika:

Rozrůstající se řepkové lány těší zemědělce, ale děsí myslivce. Každý rok kvůli nim totiž zemřou stovky kusů srnčí zvěře. Ozimá řepka je na jaře první zelenou potravou, ale zvířatům neprospívá. Rostlina totiž obsahuje látky, které srncům ničí játra, plíce nebo nervovou soustavu. Zvěř pak hromadně umírá.

"Je to každoroční problém, který roste s plochou, kde se řepka olejka vysévá. Vyrůstá již přes zimu nebo v brzkém jaře a je jediným zdrojem zelené potravy. Pokud ji srnčí zvěř spásá ve velkém a nekombinuje ji s ničím jiným, hrozí jí velké zdravotní problémy, i smrt," říká mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Josef Pubal.

Ročně podle něj zemřou stovky kusů srnčí zvěře.

Řepka je pro zemědělce jistotou. Díky šlechtění je pro zvěř chutnější, ale také mnohem nebezpečnější. Na jaře se totiž hnojí dusíkatými hnojivy a nově rostoucí listy jsou plné dusičnanů. Nahnilé spodní listy, které po zimě odumírají, zase mohou obsahovat mykotoxiny. Rostlina má nízký obsah vlákniny a obsahuje jedovaté glukosinoláty.

Pomoci by mohlo jen omezení řepkových polí.

A tento rok opět všude žluto. Pokračujeme dál v destrukci zemědělství,přírody, zvířat a našeho zdraví: Hlavně, že máme dotace a zisky!

Zdroj: http://www.hajany.com/clanky/zvirata/repka-zabiji-srnci-zver...

Klasifikace: zvirata,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Mají nás za šváby a krysy

12.5.19

Ukrajina:

Žena, která při ostřelování Donbasu přišla o dceru a muže, a sama o ruku, promluvila. Ukrajina pro mě zemřela! Mají nás za šváby a krysy. Bombardují školy,školky, dětská hřiště, nemocnice. Takovéto cíle si k ostřelování vybírá na Donbase ukrajinská armáda. Jde o genocidu tamního obyvatelstva. To říká představitelka Sdružení vdov a matek Donbasu Anna Tuv, která válku zažila na vlastní kůži. Při jednom z útoků přišla o své blízké a nyní se snaží pomáhat tamním obětem. Například v Itálii byla nominována na Nobelovu cenu za mír.

Nedávno prý ze Štrasburku obdržela dopis, že její žaloba byla přijata k projednání. Když jezdí po evropských městech a vypráví o rodinné tragédii a zážitcích z války, ne vždy se setká s pochopením. Často je označována za „Putinovu propagandistku“, přestože její slova potvrzují i američtí novináři, kteří tehdy na Donbase o válce reportovali.

Nakonec se přece jen rozpovídá o Ukrajině: „Jaká budoucnost asi může čekat zemi, ve které je tak vysoká úmrtnost, taková vláda, taková zadluženost a tak nízká úroveň ekonomického rozvoje. Sedmdesát procent obyvatelstva tam stejně jako já nenávidí ukrajinský stát, který byl nastolen cestou ozbrojeného převratu.

Ukrajinský režim je podporován českou vládou a to i finančně!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zena-ktera-pri...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Mail, který potěší

12.5.19

Česká republika:

Dovolím si uvést mail, který včera přistál v mé poště. Potěšilo mě to.

Vážený pane Stworo,
děkuji Vám za udržení úrovně Vámi provozovaného serveru - není tak rychlý, bezprostředně reagující, kauzy vyvolávající jako Aeronet, ale udržuje si svou úroveň, na rozdíl právě od zmíněného serveru, který mne čím dál tím více zklamává a stává se mi podezřelým, takže díky za Vaši nezávislost!
Děkuji za Vaši práci a znamenám se s úctou!
AV

(Autor se podepsal celým jménem, ale v dnešní době je bezpečnější to neuvádět)

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Knihkupec odmítl prodat Adamu Bartošovi knihu

12.5.19

Česká republika:

Předseda Národní demokracie Adam Bartoš si v antikvariátu Arco majitele Tomáše Maděry objednal knihu. A přišel mu následující email:

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Takže dnes kniha, zítra třeba salám. Pozítří Adama odmítnou pustit do vlaku. Já myslím, že by Adam měl nosit vyšitou jasně viditelnou hvězdu nepřítele státu, aby každý, s kým přijde do styku, hned věděl a konal, jak Ústavní soud nedávno posvětil v případu diskriminace ruských hostů v ostravském hotelu. Je to legální.

Jenom nevím, kde jsem už podobné chování a podobné zákony viděl. Ale furt mi to něco připomíná.

Zdroj: https://paragraphos.pecina.cz/all/nase-pripady/adam-b-bartos...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Streľba na škole v Denveri, 2 mŕtvi a 8 ranení. Strieľali slniečkár a transvestita

9.5.19

USA:

Portál Daily Mail bližšie informoval o pozadí streľby na americkej strednej škole na predmestí Denveru, kde dvaja strelci zabili jedného zo svojich spolužiakov a zranili osem ďalších. Všetky obete mali okolo 15 rokov.

Ukázalo sa, že jeden zo strelcov bol vášnivým slniečkárom a demokratom, druhý bol transvestita, ktorého polícia tvrdošijne označuje za ženu, 15-ročný transvestita ale rozhodne požaduje, aby ho označovali ako muža.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/strelba-na-skole-v-denveri-2-mrt...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Konec války 1945 v Plzni...

9.5.19

Česká republika:

30. 4. 1945 americké jednotky dosáhly Chebu, Aše, potom směřovaly do Stříbra, Klatov, Domažlic…   6. 5. 1945 v 9hodin ráno vstoupil do Plzně americký vojenský oddíl »B« 16. pancéřovédivize pod velením plukovníka Nobleho.

Počínání Američanů v Plzni bylo podivné a vedlo k narůstání pochybností, o co jim vlastně jde.

Kroky, které americké vojenské velení v Plzni nařídilo a realizovalo:

 • Jen americký velitel má právo určovat strukturu města Plzně.
  - Ulice musí být vyklizeny, obyvatelé mohou do ulic jen v rozsahu dvou hodinza den.
  - Bylo zakázáno vydávat a rozšiřovat české noviny a české informační letáky.
  - Američané plzeňským bojovníkům proti německému fašismu zabavili vysílačky, zbraně, fotoaparáty, a dokonce zabavili i zbraně československým důstojníkům a policistům.
  - Veškerá písemná povolení, žádosti, stížnosti… prostě veškeré písemnosti musely být napsány v českém i anglickém jazyce.
  - Americké velení neustále opakovalo a kontrolovalo své nařízení, že německým důstojníkům se nesmí nic stát, protože jsou pod americkou kontrolou.
  - Občané Plzně se mohli vzdalovat z města jen do vzdálenosti šesti kilometrů…
 • Americké velení zakazovalo činnost Národních výborů jako orgánů nové lidové moci. To omezovalo naši suverenitu a poškozovalo plnění Košického vládního programu, který byl schválen 5. 4. 1945.

Klikněte si na odkaz. Je tam toho více.

Zdroj: http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/2049-co-se-tajil...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Podíl jednotlivých armád na osvobozování Československa

9.5.19

Česká republika:

Před 70 lety skončila v Evropě druhá světová válka bezpodmínečnou kapitulací nacistického Německa. Bohužel ani po tolika desetiletích neustává to, co jsme si za minulého režimu zvykli označovat zprofanovaným výrazem „ideologický boj“.

Rudá armáda bojovala na československém území 235 dní – od 20. září 1944 do 11. května 1945.

Osmiměsíční boje za osvobození Československa (někteří publicisté je dnes zaměňují slovem „dobytí“ či „okupace“, nicméně Československo bylo řádným a uznávaným členem protifašistické koalice a Sovětský svaz předním státem Velké trojky, takže takové tvrzení postrádá sebemenší špetku logiky a historické opodstatněnosti) si vyžádaly citelné oběti. Podle prvních poválečných šetření bylo na československém území zjištěno 97 325 zahynulých rudoarmějců. Později jejich počet kolísal mezi 138 000, 140 000 až 144 000.

Bojů na území západních a jihozápadních Čech se v závěrečném období druhé světové války v Evropě zúčastnilo přes 150 000 amerických vojáků ve čtyřech pěších a dvou obrněných divizích. Oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob.

_______
1230? To je zajímavé. Parlamentní listy uvádějí 351 Američanů. Pouze čtvrtinu toho, co tvrdí Reflex. Někdo tady nechutně lže a manipuluje historii. Kde je pravda? Editor

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/historie/63869/podil-jednotlivy...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

 Zpráva OSN pro biodiverzitu

8.5.19

Neurčeno:

Studie doložila, že už skoro polovina hmyzích druhů vymírá a potíže nemá jenom hmyz. Riziko visí i nad čtyřiceti procenty obojživelníků, více než třetinou útesových korálů či mořských savců, ptáci se dotahují k úbytku svého druhu o dvacet procent rozmanitosti.

Pondělní zpráva mezivládního panelu OSN pro biodiverzitu jmenovala neudržitelné využívání půdy jako první z pěti nástrojů, jimiž člověk devastuje zdroje pro ostatní druhy i vlastní potomky.

V tuzemském prostoru to platí maximálně. Pole se slila do obrovských lánů, remízky zmizely, aby nic nepřekáželo těžkým strojům. Na místo políček pěstebně náročné zeleniny přišly obří bloky rychloobrátkové řepky či kukuřice, podpořené tunami pesticidů. „V České republice jsou monokulturní lány a mezi nimi nerostou remízky, malá křoviska, zcela chybí drobné mokřadní biotopy. Podle různých pozorování vyklidily v České republice prostor zemědělské technice, skřivani či linduška polní, zřetelně se ztenčily také řady motýlů.

„Hlavní společenský problém je zaměření na krátkodobý zisk.

„Lidé si musí uvědomit, že to není legrace. Budeme muset honbu za penězi nahradit honbou za přežitím přírody.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/kombajn-vyhnal-koroptve-zemedel...

Klasifikace: veda,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Nejoblíbenějším chlapeckým jménem v Berlíně je Mohamed

7.5.19

Německo:

V loňském roce bylo nejoblíbenějším chlapeckým jménem v Berlíně Mohamed. Tyto údaje zveřejnila Společnost pro německý jazyk. Nutno říct, že do statistiky byly započítány i obměny tohoto jména, jako například Muhammed nebo Mehmet. V rámci celého Neměcka je Mohamed na 24. příčce oblíbenosti, za posledních deset let si tak slušně poskočil. V roce 2009 totiž bylo toto jméno na 97. místě.

Mohamed není oblíbený jen v Německu, v roce 2017 bylo toto jméno v oblíbenosti na 3. místě v Rakousku a popularitu si drží také na předměstí Paříže, ale také v Anglii.

______
Diví se někdo?

Zdroj: https://www.maminka.cz/clanek/jmena-deti-nejoblibenejsi-2018...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Pojišťovny přestanou hradit brýle a skla. Ale budou hradit změnu pohlaví

7.5.19

Česká republika:

Letos v srpnu přestanou zdravotní pojišťovny přispívat na brýle lidem starším 14 let. Skončí jak nejlevnější varianta brýlí zcela zdarma, tak i příspěvek pojišťovny na dražší skla nebo obruby. Podle ministerstva zdravotnictví tak pojišťovny ročně ušetří stovky milionů korun.

______
Jak napsal někdo v diskuzi za článkem:

Tak včera jsme se dočetli, že zdravotní pojišťovny hradí/přispívají na operaci změny pohlaví. Tak to jsme všichni rádi, že si pojišťovny našly chytrý způsob, jak na ty důležitější operace našetřit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zdravotni-pojistovna-pris...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Bezkontaktný čip v občianskych preukazoch - vitajte v pekle

7.5.19

Evropská unie:

Európska únia nám každným dňom ukazuje viac zo svojej pravej tváre - vyhladzovacieho žalára národov. Na úplnú likvidáciu súkromia a možnosť takmer dokonalého sledovania každého občana sa bude v členských krajinách  plošne zavádzať občiansky preukaz s bezkontatným čipom a odtlačkami dvoch prstov - palca a ukazováka (podobnosť s knihou zjavenia celkom náhodná...). Čo to v praxi znamená? Kamkoľvek prejdete, bude možné sledovať váš pohyb. Mobil ani platobnú kartu totiž zatiaľ nemusíte mať u seba. Ale preukaz áno. Poskokovia vládnucej globálnej oligarchie - premiéri členských krajín so špehovacím preukazom problém nemajú, prakticky jednomyselne ich schválili. Prečítajte si, prosím  prepis zo zasadania jedného výbor NR SR, kde sa problém pretriasal.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/poslanci-ostali-v-uzase-brusel-n...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 10

 Sorosjugend v akci: Tisíce lidí protestovaly proti ministryni Benešové

6.5.19

Česká republika:

Protesty proti nové ministryni spravedlnosti za ANO Marii Benešové, kterou vláda v pondělí jmenovala předsedkyní Legislativní rady vlády, sílí. Oproti minulému týdnu, kdy bylo na Staroměstském náměstí v Praze 15 tisíc lidí, jich tentokrát ještě přibylo - podle organizátorů, kteří se odvolávají na údaje Policie ČR, dokonce čtyřnásobně.

______
Tak si to zrekapituljme. Legálně zvolený premiér navrhl ministra. Legálně zvolený prezident jeho návrh potvrdil. Načež se odněkud vyrojila uřvaná banda zmetků a požaduje její demisi. A to jako proč? Klikněte si na článek a podívejte se na video. A hlavně na ty profesionálně zpracované nápisy a transparenty. Tak kdopak nám tady zase tahá za nitky?

Jinak je zajímavé, že když vláda bez diskuzí minulý měsíc schválila Globální pakt o migraci, který je svými důsledky 1000x horší, neprotestovala ani noha.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/benesova-legislativni-rad...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 12

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 9

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Měnové kurzy

USD
24,05 Kč
Euro
26,75 Kč
Libra
29,99 Kč
Kanadský dolar
17,68 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,01 Kč
100 japonských jenů
22,35 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,65 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 842,94 Kč
1 unce stříbra
440,15 Kč
Bitcoin
229 292,45 Kč

Poslední aktualizace: 1.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 317 080