Ve zkratce

Stránka:

 Zpráva OSN pro biodiverzitu

8.5.19

Neurčeno:

Studie doložila, že už skoro polovina hmyzích druhů vymírá a potíže nemá jenom hmyz. Riziko visí i nad čtyřiceti procenty obojživelníků, více než třetinou útesových korálů či mořských savců, ptáci se dotahují k úbytku svého druhu o dvacet procent rozmanitosti.

Pondělní zpráva mezivládního panelu OSN pro biodiverzitu jmenovala neudržitelné využívání půdy jako první z pěti nástrojů, jimiž člověk devastuje zdroje pro ostatní druhy i vlastní potomky.

V tuzemském prostoru to platí maximálně. Pole se slila do obrovských lánů, remízky zmizely, aby nic nepřekáželo těžkým strojům. Na místo políček pěstebně náročné zeleniny přišly obří bloky rychloobrátkové řepky či kukuřice, podpořené tunami pesticidů. „V České republice jsou monokulturní lány a mezi nimi nerostou remízky, malá křoviska, zcela chybí drobné mokřadní biotopy. Podle různých pozorování vyklidily v České republice prostor zemědělské technice, skřivani či linduška polní, zřetelně se ztenčily také řady motýlů.

„Hlavní společenský problém je zaměření na krátkodobý zisk.

„Lidé si musí uvědomit, že to není legrace. Budeme muset honbu za penězi nahradit honbou za přežitím přírody.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/kombajn-vyhnal-koroptve-zemedel...

Klasifikace: veda,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Nejoblíbenějším chlapeckým jménem v Berlíně je Mohamed

7.5.19

Německo:

V loňském roce bylo nejoblíbenějším chlapeckým jménem v Berlíně Mohamed. Tyto údaje zveřejnila Společnost pro německý jazyk. Nutno říct, že do statistiky byly započítány i obměny tohoto jména, jako například Muhammed nebo Mehmet. V rámci celého Neměcka je Mohamed na 24. příčce oblíbenosti, za posledních deset let si tak slušně poskočil. V roce 2009 totiž bylo toto jméno na 97. místě.

Mohamed není oblíbený jen v Německu, v roce 2017 bylo toto jméno v oblíbenosti na 3. místě v Rakousku a popularitu si drží také na předměstí Paříže, ale také v Anglii.

______
Diví se někdo?

Zdroj: https://www.maminka.cz/clanek/jmena-deti-nejoblibenejsi-2018...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Pojišťovny přestanou hradit brýle a skla. Ale budou hradit změnu pohlaví

7.5.19

Česká republika:

Letos v srpnu přestanou zdravotní pojišťovny přispívat na brýle lidem starším 14 let. Skončí jak nejlevnější varianta brýlí zcela zdarma, tak i příspěvek pojišťovny na dražší skla nebo obruby. Podle ministerstva zdravotnictví tak pojišťovny ročně ušetří stovky milionů korun.

______
Jak napsal někdo v diskuzi za článkem:

Tak včera jsme se dočetli, že zdravotní pojišťovny hradí/přispívají na operaci změny pohlaví. Tak to jsme všichni rádi, že si pojišťovny našly chytrý způsob, jak na ty důležitější operace našetřit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zdravotni-pojistovna-pris...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Bezkontaktný čip v občianskych preukazoch - vitajte v pekle

7.5.19

Evropská unie:

Európska únia nám každným dňom ukazuje viac zo svojej pravej tváre - vyhladzovacieho žalára národov. Na úplnú likvidáciu súkromia a možnosť takmer dokonalého sledovania každého občana sa bude v členských krajinách  plošne zavádzať občiansky preukaz s bezkontatným čipom a odtlačkami dvoch prstov - palca a ukazováka (podobnosť s knihou zjavenia celkom náhodná...). Čo to v praxi znamená? Kamkoľvek prejdete, bude možné sledovať váš pohyb. Mobil ani platobnú kartu totiž zatiaľ nemusíte mať u seba. Ale preukaz áno. Poskokovia vládnucej globálnej oligarchie - premiéri členských krajín so špehovacím preukazom problém nemajú, prakticky jednomyselne ich schválili. Prečítajte si, prosím  prepis zo zasadania jedného výbor NR SR, kde sa problém pretriasal.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/poslanci-ostali-v-uzase-brusel-n...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 10

 Sorosjugend v akci: Tisíce lidí protestovaly proti ministryni Benešové

6.5.19

Česká republika:

Protesty proti nové ministryni spravedlnosti za ANO Marii Benešové, kterou vláda v pondělí jmenovala předsedkyní Legislativní rady vlády, sílí. Oproti minulému týdnu, kdy bylo na Staroměstském náměstí v Praze 15 tisíc lidí, jich tentokrát ještě přibylo - podle organizátorů, kteří se odvolávají na údaje Policie ČR, dokonce čtyřnásobně.

______
Tak si to zrekapituljme. Legálně zvolený premiér navrhl ministra. Legálně zvolený prezident jeho návrh potvrdil. Načež se odněkud vyrojila uřvaná banda zmetků a požaduje její demisi. A to jako proč? Klikněte si na článek a podívejte se na video. A hlavně na ty profesionálně zpracované nápisy a transparenty. Tak kdopak nám tady zase tahá za nitky?

Jinak je zajímavé, že když vláda bez diskuzí minulý měsíc schválila Globální pakt o migraci, který je svými důsledky 1000x horší, neprotestovala ani noha.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/benesova-legislativni-rad...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Václavák se topí v mikrovlnách!

6.5.19

Česká republika:

Přístroj pro sumární měření vysokofrekvenčních polí až do 8 GHz, ukazuje na Václaváku i přes 2 volty/metr!

Dlouhodobá expozice pro malé děti je rozumná do 0,2 V/m, pro dospělého do 0,6 V/m, z preventivně zdravotního hlediska.

Stát nás ale "chrání" až před přímým ohřevem tkání, limitem cca 61 V/m, takže podle státu a hygieny se ještě vejde 30x více vysílačů a zátěže... Nebere vůbec v potaz ani prevenci, ani netepelné škodlivé účinky.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=eQKqi_XmgWM&feature=youtu.be

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Skotské námořní muzeum ustoupilo tlakům genderových mamlasů. Loď už není ženského rodu

5.5.19

Británie:

Tlupy genderových zmetků vandalizovaly exponáty ve skotském muzeu námořnictví. Důvod? Vadil jim fakt, že slovo loď je ženského rodu.

Vedení muzea ustoupilo teroru zmagořených zmetků a na všech popisech a cedulkách se začalo důsledně vyhýbat ženskému rodu, pokud referuje o lodích.

Dá se na to ještě udělat vtip? Nejhorší není hloupost nátlakových skupin, nejhorší je to, že se jim ustupuje. Čekám, kdy dojde k cenzuře nebo úplnému zákazu Shakespeara. Ten musí aktivisty také pěkně sejřit. Othello, Kupec benátský, Zkrocení zlé ženy a desítky dalších her, které nejsou v souladu se současným terorem lůzy.

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/04/political-correctness-gone...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Po nátlaku LGBT otočila? Navrátilová se postavila za Semenyaovou, mužské hormony nevadí

5.5.19

Neurčeno:

Tenistka Martina Navrátilová nabrala zpátečku. A to důrazně! Ještě nedávno byla výraznou kritičkou transgender osob v ženském sportu, protože prý není fér, aby někdo s mužskými proporcemi měřil síly se ženami. Nyní se ovšem vyjádřila k ožehavému tématu kolem atletky Caster Semenyaové, která kvůli vysoké hladině mužských hormonů bude muset podstoupit hormonální léčbu, aby mohla mezi ženami závodit. „Vůči Semenyaové je to strašně nefér!“ bouří se Navrátilová.

Následně dostala osmnáctinásobná grandslamová vítězka pořádnou sodu. Vše vyvrcholilo tím, že byla vyloučena z LGBT spolku, jehož byla dlouhá léta členkou.

Jak se zdá, pověst mezi LGBT komunitou je pro Martinu Navrátilovou natolik důležitá, že kvůli ní raději přehodnotila svoje názory. 

_______
Jasně. Jaképak vlastní názory. Ohnout hřbet a sloužit zločinné mafii pracující na zániku civilizace. Nikdy jsem z té pokrytecké aktivistky neměl dobrý pocit.

Zdroj: https://www.expres.cz/sport/martina-navratilova-caster-semen...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Výročí Pražského povstání - co na to mainstream?

5.5.19

Česká republika:

Z Wikipedie:

Pražské povstání vypuklo 5. května 1945 v hlavním městě Praze. Česká národní rada vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí vládní a výkonné moci. Nejdříve probíhaly demonstrace, které brzy přešly do ozbrojeného odporu. 

Povstání vypuklo za stavu, kdy se na území Čech a Moravy nacházela miliónová Schörnerova armáda, která měla rozkaz udržet se v tomto prostoru co nejdéle. K. H. Frank vedl s protektorátní vládou rozhovory o nenásilném předání moci, přičemž se projevovaly i snahy prezidenta Háchy o vytvoření Českomoravské republiky a převzetí moci Richardem Bienertem. Souběžně s tím tu byly i totožné snahy ilegálních odbojových skupin i České národní rady (ČNR), podle nichž měly na území Protektorátu vznikat revoluční Národní výbory. V Praze byl přípravou na převzetí moci pověřen Dr. František Krása.

_______
Tak jsem si schválně prošel iDnes, Novinky, Lidovky.O výročí povstání ani ťuk. To mlčení doslova křičí.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A9_povst%C3%A1n...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Maďarsko: EU nezákoně poskytla dvěma milionům migrantům debetní karty v hodnotě 1,55 miliard eur ve snaze legalizovat ilegální migraci

5.5.19

Maďarsko:

Více než dva milióny migrantů obdržely anonymní debetní karty v celkové hodnotě 1,55 miliardy eur.

Šéf bezpečnostních poradců maďarského premiéra, György Bakondi , prohlásil, že tyto debetní karty jsou nezákonné, protože evropští občané nemohou vlastnit anonymní bankovní karty, které nemohou být monitorovány, a že pro jejich vydávání nebyla vyhlášena žádná veřejná zakázka.

„Toto řešení, které nebylo prodebatováno, je nezákonné, a je další snahou EU o legalizaci nelegálního přistěhovalectví, stejně jako víza pro migranty a vytvoření legálních migračních cest. 

Tyto snahy, představují bezpečnostní riziko v oblasti zdravotnictví a v oblastech ekonomických a kulturních důsledků pro maďarské a evropské občany,“ uvedl.

Podle jeho názoru EU nechce migraci zastavit, ale legalizovat ji.

"Maďarsko s tím nesouhlasí. Náš názor je, že problémy nesmějí být vtahovány do EU, ale musí se řešit přímo v místě, kde vznikly."

Dodal, že pěkné počasí povede k navýšení počtu migrantů na Balkánské cestě.

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/04/hungary-the-eu-has-provide...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Juncker: Bez ohledu na výsledek voleb budeme kandidáty euroskeptiků blokovat, aby neobsadili důležité posty v EU

5.5.19

Evropská unie:

Anti-demokratická EU:

Juncker se pro polské noviny vyjádřil, že bez ohledu na výsledek voleb, budou kandidáti euroskeptiků blokováni, aby neobsadili důležité posty v EU.

"Ti, kdo v těchto volbách prosazují bláznivý nacionalismus, za to zaplatí," vyhrožoval Juncker.

"Nikdo o tom neví, ale v poslední době jsem odmítl kandidáty na šest eurokomisařů, kteří byli navrženi národními vládami. ... Pamatujte, že vlády komisaře pouze navrhují. Je to prezident Komise, který je přijímá a rozděluje jejich povinnosti, “ dodal zlověstně....

"Vláda zákona je pro EU rozhodující. Jisté země si občas dovolí stupeň neposlušnosti v závislosti na tom, která vláda v nich zrovna získá moc. Jsem přesvědčen, že za několik let nás to už nebude dále obtěžovat."

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/05/anti-democratic-eu-preside...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Jaromír Štětina: Ukrajině je potřeba dodat munici a zbraně, aby válku vyhrála

5.5.19

Česká republika:

„Kreml si neváží submisivních představitelů jiných zemí, jako je například náš pan prezident Zeman. Ten sám hraje v řešení konfliktu na Ukrajině poměrně negativní roli, protože jeho interpretace konfliktu je škodlivá – říká, že na Ukrajině je občanská válka, což není pravda. Po sedmdesáti letech se jedná o první napadení suverénní země jinou zemí. Před kolegy v Evropském parlamentu se za našeho prezidenta stydím,“ uvedl.

„Ukrajině je potřeba dodat munici a zbraně, aby válku vyhrála,“ uvažuje.

„Moskva skutečně reaguje pouze na tvrdý úder pěstí do stolu, což znamená přítomnost lodí NATO v Černém moři,“ prohlásil.

______
Tito váleční štváči jako je pan europoslanec Štětina jsou nebezpeční pro světový mír.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201905049799378-rusko-re...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Opravdu potřebujeme více rozmanitosti?

5.5.19

Neurčeno:

Když levičáci vykřikují, že potřebujeme více rozmanitosti, pak toto je, to, co mají na mysli.

Zdroj: https://twitter.com/Fake_Ljaschko/status/1124640167711727618

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 A teď neobslouží Šabatovou, dokud nepodpoří vystoupení z EU! Peklo po verdiktu Rychetského soudu

4.5.19

Česká republika:

Ústavní soud rozhodl. Hoteliér, který odmítal ubytovat občany Ruské federace, pokud nepodepíší, že jsou proti anexi Krymu, se nedopustil diskriminace.Navíc dle soudu nejednal ze zavrženíhodných a nenávistných pohnutek.

A politici, novináři i právníci už domýšlejí důsledky. Jaroslav Foldyna uvažuje, zda ho prodavač pizzy bude nutit uznat Kosovo. Právník Tomáš Tyl zase, zda v Teplicích budou chtít odsoudit islámský terorismus. Předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka k tomu napsal: „Ty kráso... Chápu to správně, že třeba hospodští můžou konečně bez problémů odmítnout obsloužit Annu Šabatovou, když nepodepíše petici za vystoupení České republiky z Evropské unie?“

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-ted-neobslou...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Návrh neziskovek: Žádná MasterCard pro pravičáky

4.5.19

Evropská unie:

Nadnárodní neziskovka SumOfUs přišla s návrhem,aby společnost MasterCard vytvořila interní "výbor pro lidská práva",který by rozhodoval, zda určitému sdružení poskytne své služby či nikoli.

Prostě cosi jako svatou inkvizici.

BuzzFeed oznámil,že podle interních dokumentů by  dal americký Consob (SEC) Mastercard zelenou,aby výbor vytvořila.

"Ať už platí za online reklamu nebo organizování násilných demonstrací,bílé supremacistické skupiny potřebují finanční služby od společností,jako je Mastercard," řekl BuzzFeed jeden z aktivistů SumOfUs,Eoin Dubsky. Neziskovka na webu (Blood Money) registruje,které úvěrové platformy pravicové hnutí a skupiny používají a píše:

"Facebook odstranil stránku násilné fašistické organizace Britain First,na které zveřejnila videa, přirovnávající migranty ke zvířatům,a popisovala své vůdce jako" islamofobní a hrdé ". V současné době jsou dva z jejích vůdců ve vězení za zločiny rasové nenávisti.

Nicméně Mastercard, Visa a American Express nadále zpracovávají dary pro tuto nenávistnou skupinu. ...

Členové SumOfUs již donutili Paypal, aby přestal zpracovávat finanční prostředky francouzských Identitariánů. Donuťme nyní všechny úvěrové giganty, aby zredukovaly své vazby s Britain First."

Společnost MasterCard odpověděla,že je odhodlána jednat se všemi lidmi spravedlivě a s důstojností a její zájem o lidská práva se vztahuje na všechny oblastí její činnosti,ale nepovažuje za nezbytné takový výbor vytvořit.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Trump brzdí jestřáby a potvrzuje osu s Putinem

4.5.19

USA:

Trump včera telefonoval Putinovi, aby s ním prodiskutoval události v Caracasu.

Vedle válečných výkřiků, které zaznívají z jeho administrativy, zní vyjádření Trumpa velmi smířlivě. Prohlásil, že se Putin nesnaží uchytit ve Venezuele, jenom by rád viděl nějaký pozitivní vývoj.

Své vyjádření podpořil tweetem:

"Velmi dobrý telefonický rozhovor včera s ruským prezidentem Putinem. Obrovský potenciál pro dobrý / skvělý vztah s Ruskem, navzdory tomu, co čtete a vidíte ve Fake news médiích. Podívejte se, jak vás uvedli do omylu ohledně "tajné dohody s Ruskem". Svět může být lepším a bezpečnějším místem. Pěkné!"

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Česko posílá ukrajinským neziskovkám desítky milionů

4.5.19

Česká republika:

Česká vláda poslala v uplynulých dvou letech ukrajinským nestátním organizacím a nadacím 35 milionů korun. Peníze mají pomáhat obnově země a podporovat její demokratickou transformaci.

Peníze, které poskytlo ministerstvo zahraničních věcí (MZV), byly určeny mj. na boj s korupcí, na podporu kvalitních médií či na ochranu lidských práv ve východních regionech nekontrolovaných ukrajinskou vládou, či na Krymu. Skoro 16 milionů rozdělila v rámci veřejných grantových výzev česká ambasáda v Kyjevě na 19 projektů místních nevládních organizací.

Pomoc Česka Ukrajině, která začala již v roce 2014, tím nekončí. Loni v červnu vláda schválila pokračování podpory rozvojových a transformačních aktivit v této zemi. V usnesení kabinet počítá s 20 miliony korun letos i v dalších dvou letech.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/504014-cesko-posila-ukrajinsky...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Muslimská populace v EU

2.5.19

Evropská unie:
[...]

Zdroj: https://pbs.twimg.com/media/D5jt1FpWAAA7TWl.jpg

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Nová studie: elektromobily mají výrazně vyšší emise než dieselová auta

2.5.19

Evropská unie:

Nová studie Christopha Buchala z Kolínské univerzity ukazuje, že elektromobily mají výrazně vyšší emise než dieselová auta. Nikoli při samotném provozu, ale proto, že se spotřebuje obrovské množství energie při těžbě lithia, kobaltu a manganu, tedy nerostů, které jsou klíčové materiály pro výrobu baterií do elektromobilů.

Baterie pro automobil Tesla Model 3 znečistí planetu 11 až 15 tunami CO2. Životnost baterie je maximálně deset let, a to kdo ví jestli. Připočteme-li emise při výrobě elektřiny, jsme na nějakých 156 až 180 gramech CO2na kilometr oproti 73 až 98 gramech bez výroby elektřiny.

Co z toho vyplývá? Že různé ekotrendy jsou často jen dalším druhem skvělého byznysu a úžasného marketingu, ale s ekologií nemají absolutně nic společného.

______
Snižování emisí = zvyšování daní. Výroba elektrických aut = postupný přechod na auta s malým dojezdem, vysokou cenou (ne všem bude takové auto dostupné),přebujelou elektronikou a se zavedením 5G bude el.auto prakticky ovladatelné na dálku!

Zdroj: https://naseveru.org/2019/05/01/nova-studie-odhaluje-ze-elek...

Klasifikace: veda,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 99 čtenářů částkou 12 955 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Německo: Policie zadržela islamistu s pistolí s tlumičem, podle soudu nejsou důvody pro vazbu19.07.19 21:45 Německo 0

Proti-tabákovi fanatici přistiženi u podvodu19.07.19 18:16 Francie 0

Německo chce zavést povinné očkování proti spalničkám. Pro děti i některé dospělé19.07.19 11:20 Německo 4

Politikové v Německu si opevňují Reichstag, občané nesmějí mít ani pepřový sprej19.07.19 09:24 Německo 2

Mainstream opatrně připouští, že západní vlády dělají vůči vlastním lidem sviňárny17.07.19 18:02 Neurčeno 4

Proč hynou čmeláci a včely v Ústí?15.07.19 20:36 Česká republika 8

Běsnění politické korektnosti: Agenda 007 bude hrát černoška15.07.19 20:28 Británie 8

Twitter zablokoval všechny účty vedoucí k pomoci Juliu Assange13.07.19 13:00 USA 2

Chcete si půjčit a v okolí volí lidi SPD a KSČM? Banka vás vyhodnotí jako problém13.07.19 11:08 Česká republika 8

Obohacení polenem11.07.19 19:48 Německo 2

Aktvistka Čaputová plní zadání: Nejprve školila Čínu, teď buzeruje Orbana11.07.19 17:23 Slovensko 11

Neberte nám našeho okupanta, skandoval "dav" 30 podivných existencí10.07.19 10:25 Německo 2

Evropské hodnoty objevily Ameriku10.07.19 08:37 Česká republika 2

Jste bílí? Zaplaťte dvojnásobek09.07.19 20:07 USA 2

#MeToo naberá nový rozmer? Známa herečka prichádza s obvinením: “Znásilnil ma pohľadom”09.07.19 17:40 Indie 3

Reportáž ruské TV ze švédského města Malmö07.07.19 11:33 Švédsko 8

Lodě s migranty u Lampedusy jsou již dvě. Na vylodění čeká sto afrických okupantů06.07.19 21:47 Itálie 1

Talianska slniečkarka zaperlila: Potrebujeme migrantov, aby nás naučili vychovávať deti a pestovať pšenicu06.07.19 12:06 Itálie 3

Oprsklá pašeračka černochů žaluje Salviniho06.07.19 10:20 Itálie 5

Výzkum CVVM04.07.19 12:55 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,76 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
28,44 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
16,03 Kč
Švýcarský frank
23,17 Kč
100 japonských jenů
21,12 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,85 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
36,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
32 410,63 Kč
1 unce stříbra
366,70 Kč
Bitcoin
242 501,68 Kč

Poslední aktualizace: 19.7.2019 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 195 000