Ve zkratce

Stránka:

 Po nátlaku LGBT otočila? Navrátilová se postavila za Semenyaovou, mužské hormony nevadí

5.5.19

Neurčeno:

Tenistka Martina Navrátilová nabrala zpátečku. A to důrazně! Ještě nedávno byla výraznou kritičkou transgender osob v ženském sportu, protože prý není fér, aby někdo s mužskými proporcemi měřil síly se ženami. Nyní se ovšem vyjádřila k ožehavému tématu kolem atletky Caster Semenyaové, která kvůli vysoké hladině mužských hormonů bude muset podstoupit hormonální léčbu, aby mohla mezi ženami závodit. „Vůči Semenyaové je to strašně nefér!“ bouří se Navrátilová.

Následně dostala osmnáctinásobná grandslamová vítězka pořádnou sodu. Vše vyvrcholilo tím, že byla vyloučena z LGBT spolku, jehož byla dlouhá léta členkou.

Jak se zdá, pověst mezi LGBT komunitou je pro Martinu Navrátilovou natolik důležitá, že kvůli ní raději přehodnotila svoje názory. 

_______
Jasně. Jaképak vlastní názory. Ohnout hřbet a sloužit zločinné mafii pracující na zániku civilizace. Nikdy jsem z té pokrytecké aktivistky neměl dobrý pocit.

Zdroj: https://www.expres.cz/sport/martina-navratilova-caster-semen...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Výročí Pražského povstání - co na to mainstream?

5.5.19

Česká republika:

Z Wikipedie:

Pražské povstání vypuklo 5. května 1945 v hlavním městě Praze. Česká národní rada vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí vládní a výkonné moci. Nejdříve probíhaly demonstrace, které brzy přešly do ozbrojeného odporu. 

Povstání vypuklo za stavu, kdy se na území Čech a Moravy nacházela miliónová Schörnerova armáda, která měla rozkaz udržet se v tomto prostoru co nejdéle. K. H. Frank vedl s protektorátní vládou rozhovory o nenásilném předání moci, přičemž se projevovaly i snahy prezidenta Háchy o vytvoření Českomoravské republiky a převzetí moci Richardem Bienertem. Souběžně s tím tu byly i totožné snahy ilegálních odbojových skupin i České národní rady (ČNR), podle nichž měly na území Protektorátu vznikat revoluční Národní výbory. V Praze byl přípravou na převzetí moci pověřen Dr. František Krása.

_______
Tak jsem si schválně prošel iDnes, Novinky, Lidovky.O výročí povstání ani ťuk. To mlčení doslova křičí.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A9_povst%C3%A1n...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Maďarsko: EU nezákoně poskytla dvěma milionům migrantům debetní karty v hodnotě 1,55 miliard eur ve snaze legalizovat ilegální migraci

5.5.19

Maďarsko:

Více než dva milióny migrantů obdržely anonymní debetní karty v celkové hodnotě 1,55 miliardy eur.

Šéf bezpečnostních poradců maďarského premiéra, György Bakondi , prohlásil, že tyto debetní karty jsou nezákonné, protože evropští občané nemohou vlastnit anonymní bankovní karty, které nemohou být monitorovány, a že pro jejich vydávání nebyla vyhlášena žádná veřejná zakázka.

„Toto řešení, které nebylo prodebatováno, je nezákonné, a je další snahou EU o legalizaci nelegálního přistěhovalectví, stejně jako víza pro migranty a vytvoření legálních migračních cest. 

Tyto snahy, představují bezpečnostní riziko v oblasti zdravotnictví a v oblastech ekonomických a kulturních důsledků pro maďarské a evropské občany,“ uvedl.

Podle jeho názoru EU nechce migraci zastavit, ale legalizovat ji.

"Maďarsko s tím nesouhlasí. Náš názor je, že problémy nesmějí být vtahovány do EU, ale musí se řešit přímo v místě, kde vznikly."

Dodal, že pěkné počasí povede k navýšení počtu migrantů na Balkánské cestě.

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/04/hungary-the-eu-has-provide...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Juncker: Bez ohledu na výsledek voleb budeme kandidáty euroskeptiků blokovat, aby neobsadili důležité posty v EU

5.5.19

Evropská unie:

Anti-demokratická EU:

Juncker se pro polské noviny vyjádřil, že bez ohledu na výsledek voleb, budou kandidáti euroskeptiků blokováni, aby neobsadili důležité posty v EU.

"Ti, kdo v těchto volbách prosazují bláznivý nacionalismus, za to zaplatí," vyhrožoval Juncker.

"Nikdo o tom neví, ale v poslední době jsem odmítl kandidáty na šest eurokomisařů, kteří byli navrženi národními vládami. ... Pamatujte, že vlády komisaře pouze navrhují. Je to prezident Komise, který je přijímá a rozděluje jejich povinnosti, “ dodal zlověstně....

"Vláda zákona je pro EU rozhodující. Jisté země si občas dovolí stupeň neposlušnosti v závislosti na tom, která vláda v nich zrovna získá moc. Jsem přesvědčen, že za několik let nás to už nebude dále obtěžovat."

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/05/anti-democratic-eu-preside...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Jaromír Štětina: Ukrajině je potřeba dodat munici a zbraně, aby válku vyhrála

5.5.19

Česká republika:

„Kreml si neváží submisivních představitelů jiných zemí, jako je například náš pan prezident Zeman. Ten sám hraje v řešení konfliktu na Ukrajině poměrně negativní roli, protože jeho interpretace konfliktu je škodlivá – říká, že na Ukrajině je občanská válka, což není pravda. Po sedmdesáti letech se jedná o první napadení suverénní země jinou zemí. Před kolegy v Evropském parlamentu se za našeho prezidenta stydím,“ uvedl.

„Ukrajině je potřeba dodat munici a zbraně, aby válku vyhrála,“ uvažuje.

„Moskva skutečně reaguje pouze na tvrdý úder pěstí do stolu, což znamená přítomnost lodí NATO v Černém moři,“ prohlásil.

______
Tito váleční štváči jako je pan europoslanec Štětina jsou nebezpeční pro světový mír.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201905049799378-rusko-re...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Opravdu potřebujeme více rozmanitosti?

5.5.19

Neurčeno:

Když levičáci vykřikují, že potřebujeme více rozmanitosti, pak toto je, to, co mají na mysli.

Zdroj: https://twitter.com/Fake_Ljaschko/status/1124640167711727618

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 A teď neobslouží Šabatovou, dokud nepodpoří vystoupení z EU! Peklo po verdiktu Rychetského soudu

4.5.19

Česká republika:

Ústavní soud rozhodl. Hoteliér, který odmítal ubytovat občany Ruské federace, pokud nepodepíší, že jsou proti anexi Krymu, se nedopustil diskriminace.Navíc dle soudu nejednal ze zavrženíhodných a nenávistných pohnutek.

A politici, novináři i právníci už domýšlejí důsledky. Jaroslav Foldyna uvažuje, zda ho prodavač pizzy bude nutit uznat Kosovo. Právník Tomáš Tyl zase, zda v Teplicích budou chtít odsoudit islámský terorismus. Předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka k tomu napsal: „Ty kráso... Chápu to správně, že třeba hospodští můžou konečně bez problémů odmítnout obsloužit Annu Šabatovou, když nepodepíše petici za vystoupení České republiky z Evropské unie?“

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-ted-neobslou...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Návrh neziskovek: Žádná MasterCard pro pravičáky

4.5.19

Evropská unie:

Nadnárodní neziskovka SumOfUs přišla s návrhem,aby společnost MasterCard vytvořila interní "výbor pro lidská práva",který by rozhodoval, zda určitému sdružení poskytne své služby či nikoli.

Prostě cosi jako svatou inkvizici.

BuzzFeed oznámil,že podle interních dokumentů by  dal americký Consob (SEC) Mastercard zelenou,aby výbor vytvořila.

"Ať už platí za online reklamu nebo organizování násilných demonstrací,bílé supremacistické skupiny potřebují finanční služby od společností,jako je Mastercard," řekl BuzzFeed jeden z aktivistů SumOfUs,Eoin Dubsky. Neziskovka na webu (Blood Money) registruje,které úvěrové platformy pravicové hnutí a skupiny používají a píše:

"Facebook odstranil stránku násilné fašistické organizace Britain First,na které zveřejnila videa, přirovnávající migranty ke zvířatům,a popisovala své vůdce jako" islamofobní a hrdé ". V současné době jsou dva z jejích vůdců ve vězení za zločiny rasové nenávisti.

Nicméně Mastercard, Visa a American Express nadále zpracovávají dary pro tuto nenávistnou skupinu. ...

Členové SumOfUs již donutili Paypal, aby přestal zpracovávat finanční prostředky francouzských Identitariánů. Donuťme nyní všechny úvěrové giganty, aby zredukovaly své vazby s Britain First."

Společnost MasterCard odpověděla,že je odhodlána jednat se všemi lidmi spravedlivě a s důstojností a její zájem o lidská práva se vztahuje na všechny oblastí její činnosti,ale nepovažuje za nezbytné takový výbor vytvořit.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Trump brzdí jestřáby a potvrzuje osu s Putinem

4.5.19

USA:

Trump včera telefonoval Putinovi, aby s ním prodiskutoval události v Caracasu.

Vedle válečných výkřiků, které zaznívají z jeho administrativy, zní vyjádření Trumpa velmi smířlivě. Prohlásil, že se Putin nesnaží uchytit ve Venezuele, jenom by rád viděl nějaký pozitivní vývoj.

Své vyjádření podpořil tweetem:

"Velmi dobrý telefonický rozhovor včera s ruským prezidentem Putinem. Obrovský potenciál pro dobrý / skvělý vztah s Ruskem, navzdory tomu, co čtete a vidíte ve Fake news médiích. Podívejte se, jak vás uvedli do omylu ohledně "tajné dohody s Ruskem". Svět může být lepším a bezpečnějším místem. Pěkné!"

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Česko posílá ukrajinským neziskovkám desítky milionů

4.5.19

Česká republika:

Česká vláda poslala v uplynulých dvou letech ukrajinským nestátním organizacím a nadacím 35 milionů korun. Peníze mají pomáhat obnově země a podporovat její demokratickou transformaci.

Peníze, které poskytlo ministerstvo zahraničních věcí (MZV), byly určeny mj. na boj s korupcí, na podporu kvalitních médií či na ochranu lidských práv ve východních regionech nekontrolovaných ukrajinskou vládou, či na Krymu. Skoro 16 milionů rozdělila v rámci veřejných grantových výzev česká ambasáda v Kyjevě na 19 projektů místních nevládních organizací.

Pomoc Česka Ukrajině, která začala již v roce 2014, tím nekončí. Loni v červnu vláda schválila pokračování podpory rozvojových a transformačních aktivit v této zemi. V usnesení kabinet počítá s 20 miliony korun letos i v dalších dvou letech.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/504014-cesko-posila-ukrajinsky...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Muslimská populace v EU

2.5.19

Evropská unie:
[...]

Zdroj: https://pbs.twimg.com/media/D5jt1FpWAAA7TWl.jpg

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Nová studie: elektromobily mají výrazně vyšší emise než dieselová auta

2.5.19

Evropská unie:

Nová studie Christopha Buchala z Kolínské univerzity ukazuje, že elektromobily mají výrazně vyšší emise než dieselová auta. Nikoli při samotném provozu, ale proto, že se spotřebuje obrovské množství energie při těžbě lithia, kobaltu a manganu, tedy nerostů, které jsou klíčové materiály pro výrobu baterií do elektromobilů.

Baterie pro automobil Tesla Model 3 znečistí planetu 11 až 15 tunami CO2. Životnost baterie je maximálně deset let, a to kdo ví jestli. Připočteme-li emise při výrobě elektřiny, jsme na nějakých 156 až 180 gramech CO2na kilometr oproti 73 až 98 gramech bez výroby elektřiny.

Co z toho vyplývá? Že různé ekotrendy jsou často jen dalším druhem skvělého byznysu a úžasného marketingu, ale s ekologií nemají absolutně nic společného.

______
Snižování emisí = zvyšování daní. Výroba elektrických aut = postupný přechod na auta s malým dojezdem, vysokou cenou (ne všem bude takové auto dostupné),přebujelou elektronikou a se zavedením 5G bude el.auto prakticky ovladatelné na dálku!

Zdroj: https://naseveru.org/2019/05/01/nova-studie-odhaluje-ze-elek...

Klasifikace: veda,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Sorosova OSN zaútočila na Maďarsko

2.5.19

Maďarsko:

OSN chce inicializovat řízení proti Maďarsku, protože odsoudilo syrského občana Ahmeda H. za terorismus.

Ahmed H. chtěl s dalšími migranty násilně prolomit maďarskou hranici a umožnit stovkám tisícům migrantům násilný vstup do země. Vedl útok na maďarské policisty, při kterém jich bylo mnoho zraněno.

Maďarský ministr zahraničí Szijjártó prohlásil po zasedání Výboru OSN pro odstranění rasové diskriminace v Ženevě, že OSN straní teroristům.

"OSN se nyní tohoto teroristy zastává a OSN komisař pro lidská práva oznámil maďarské vládě, že proti ní zahájí řízení za to, jak s Ahmedem naložila,“ řekl Szijjarto.

"Tento komisař pro lidská práva je také jedním ze Sorosových lidí. Je jedním z lídrů Open Society Foundation. ... Pokud jde o migraci, je evidentní, že OSN je - podobně jako Brusel - pod Sorosovým vlivem. V tomto směru není žádný rozdíl mezi New Yorkem, Ženevou a Bruselem," prohlásil Szijjártó.

Zdroj: https://dailynewshungary.com/un-sides-with-terrorist-over-hu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Maďarský ministr zahraničí: OSN podporuje migraci a terorismus

2.5.19

Maďarsko:

Na tiskové konferenci po mítinku V4 a Turecka prohlásil maďarský ministr zahraničí Szijjártó, že OSN komisař pro lidská práva plánuje vést proti Maďarsku řízení za to, že Maďarsko odsoudilo syrského státního příslušníka za terorismus.

Organizace spojených národů „by měla bojovat proti terorismu a teroristům, ale dělá pravý opak, čímž teroristy podporuje,“ řekl Szijjarto.

„Je šokující, že se OSN postavila na stranu teroristů a omlouvá je,“ řekl. OSN „podporuje dva nejnebezpečnější trendy na světě: migraci a terorismus, tendence, které se vzájemně posilují,“ dodal Szijjártó.

Szijjártó prohlásil, že terorismus je na vzestupu a že se na OSN nelze spolehnout.

Turecko však má rozhodující úlohu při zvládání migračního tlaku, tvrdil a dodal, že se očekává zvýšení migrace, protože „nejméně 35 milionů migrantů v sousedství Evropy je připraveno na cestu“.

______
Hlavní hlasovací silou v OSN je Organizace islámské spolupráce, což dost věcí vysvětluje.

Zdroj: https://dailynewshungary.com/united-nations-promoting-migrat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Příjezd ilegálů do Prešova

2.5.19

Slovensko:

Zdroj: https://twitter.com/Fake_Ljaschko/status/1123165420578582533

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Transgenderová vzpěračka prolomila několik světových rekordů. Je to nespravedlivá soutěž tvrdí bývalá šampionka v plavání

1.5.19

USA:

Mary Gregory, transgenderová vzpěračka, prolomila v neděli několik světových rekordů v soutěži žen.

Bývalá šampionka v plavání, Sharron Daviesová, označila na Twitteru soutěž za nespravedlivou:

"Ženskou soutěž v USA vyhrála transgenderová žena s mužským tělem a mužskou fyziologií. Žena s ženskou fyziologií s ní nemůže soutěžit.

Je to nesmyslná a nespravedlivá soutěž."

Na její tweet reagovala dvojnásobná olympijská vítězka Kelly Holesová:

"Je to špatný vtip a všichni jsou připraveni pro biologické ženy určité události ignorovat."

"Ať se zavede transgenderová kategorie, pokud je to třeba, nebo rovnou transgenderové soutěže.Jinak se začínám obávat, že se transgenderová komunita dočká od diváků odporu a odsouzení. K tomu to dospěje!"

Zdroj: https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/775776/kelly-ho...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Rumunsko chce přijmout 1.000.000 Pákistánců

1.5.19

Rumunsko:

Nicolae Goia, velvyslanec Rumunska v Pákistánu, pozval Zulfikara Bukhariho, zvláštního asistenta předsedy pákistánské vlády.

Velvyslanec Rumunska uvedl, že Rumunsko naléhavě potřebuje pracovní sílu a že jeho země může dovézt až milion kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků.

Velvyslanec informoval, že Rumunsko potřebuje nejméně 40 000 řidičů a je připraveno přivítat co nejvíce Pákistánců. Kromě toho bude potřebovat lékaře, inženýry, stavební dělníky a IT specialisty.

Současná poptávka v Rumunsku nabízí v Pákistánu bezprecedentní příležitost, dodal.

Zulfikar Bukhari uvedl, že již spolupracuje s Německem na vývozu nejkvalifikovanější pracovní síly v souladu s cíli země do roku 2020.

Začátkem letošního roku Německo slíbilo, že přijme odborníky v oblasti robotiky a kvantové mechaniky, jakož i další kvalifikované pracovníky z Pákistánu.

Bukhari řekl, že se Pákistán zaměřuje na rozvoj dovedností pákistánské pracovní síly. Mezinárodní donorské agentury (OECD, OSN a další) investují do pákistánských institucí odborného vzdělávání, které zohledňují požadavky globálního trhu práce.

Bukhari upozornil, že se musí stále pracovat na právním rámci, který zaručí bezpečnou migraci a legálně ochrání pákistánské pracovníky.

(Rumunsko má cca 19.500.000 obyvatel.)

Zdroj: http://www.fdesouche.com/1200263-pourparlers-intergouverneme...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Ničení kostelů v Evropě? Kdepak. To je jen nenávistná propaganda

1.5.19

Evropská unie:

Zdroj: https://vimeo.com/333449301

Klasifikace: politika,nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Co se stalo s pšenicí?

30.4.19

Česká republika:

Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici, resp. lepek? Jak se stalo, že plodina, která byla základem jídelníčku naší civilizace, začala škodit?

Docela dobře by se pšenice mohla označit za plodinu, která vyvedla naší civilizaci z jeskyní až do nákupních center: snadno se obdělává, její semeno lze bez zvláštních podmínek skladovat po celé roky a má velkou nutriční hodnotu.

"Každá potravina, která vás ohromí dobou trvanlivosti je podezřelá."

Během průmyslové revoluce jsme pod tlakem rostoucího hladu všechno změnili. Začalo to stroji, které ze semena separují suchý bílý prášek, pokračovalo šlechtěním s cílem zvýšit obsah lepku. Pak přišla na řadu biochemie, genetické manipulace a další vlna transformací pšenice, která vedla ke zvyšování odolnosti proti škůdcům, plísním, postřikům, hnojivům i výkyvům počasí. Tak se stalo, že myši ani brouci ten dnešní bílý prášek nechtějí žrát.

______
Už nikdy nemůžete věřit jídlu, které si nevypěstujete sami.

Zdroj: https://ac24.cz/-/co-se-stalo-s-psenici-ze-po-ni-vsichni-tlo...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 0

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 036 347,14 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 965 246