Ve zkratce

Stránka:

 Opět normální víkend v Germanistánu

24.2.19

Německo:

V chalifátu Germanistán vyprovokovaly dvě mladé dívky a jeden německý extrémista šest migrantů včetně čtrnáctiletého sirotka. Urazily jejich víru, protože šly samy bez mužského doprovodu a nezahalené. Migranti dali najevo svou nelibost, ale objevil se německý extrémista, který se pokoušel dívky bránit. Došlo k potyčce. Policie hledá německého extrémistu a svědky události.

Je to tak správně, sluníčka?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-sexualni-napa...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Neffův Neviditelný pes se poslední dobou zase dá číst -- na rozdíl od Čulíkových Britských listů

23.2.19

Česká republika:

Přistihl jsem se, že se poslední dobou nevyhýbám Neffovu Neviditelnému psu. Samozřejmě je to stále pro-sionistický a pro-izraelský web, ale kritické články na téma politické korektnosti a migrační krize tam bývají často a nebývají špatné. Z dnešního vydání doporučuji zajímavý článek Aleše Drápala USA: O civilizačním střetu v nejmocnější zemi světa. Nebo MIGRACE: Některé spory se přeci nedají vyhrát Mariana Kechlibara. Popřípadě FINSKO: Znásilňovací gangy Davida Browna.

Naproti tomu Čulíkový Britské listy se už dnes nedají použít ani jako hajzl papír.

Zdroj: http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-o-civilizacnim-stretu-v...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Proč v článku o spalničkách chybí informace, že kdo je měl v dětství, očkovat se nemusí?

22.2.19

Česká republika:

Opět další propagandistický a strašicí článek v réžii Big Pharma. Spalničky se prý šíří raketovým tempem a jediné řešení je očkovat, očkovat a očkovat. Jo, to jistě.

Proč v článku není ani zmínka o tom, že tuto nemoc lze dostat jen jednou a kdo ji v mládí prodělal, má doživotní imunitu? Náhoda? Opomenutí?

Článek spadá do kategorie šíření poplašné zprávy a mohl by být posuzován jako trestný čin podle § 357 trestního zákoníku. Toho se dopustí pachatel, který úmyslně způsobí „nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá“. Nebo částečně nepravdivá. Trest je stanoven do pěti let odnětí svobody.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/spalnicky-epidemie-ockova...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 SPD pod útokem Sorosjugend aneb Jak pošpinit zdravý rozum

21.2.19

Česká republika:

Politrukové na iDnes mají Vánoce.

[...]

Jako hlavní zprávu dne uvádějí článek Lidé hlasovali na stránkách SPD pro přijetí sirotků. Strana anketu stáhla. Titulek je všeříkající. Co ale neříká titulek ani článek je to, jak se mohlo stát, že (cituji) lidé hlasovali pro přijetí sirotku. Neznám totiž nikoho ve svém širokém okolí, kdo by ve střízlivém stavu takovou blbost udělal. Troufnu si hádat. Anketa se stala cílem tzv. elfů, neboli přesněji Sorosových band, které za mrzký peníz na internetu křiví pravdu a napadají normální lidi. Trefil? You bet!

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/spd-tomio-okamura-sirotci...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Trump přijme Babiše, Zeman ostrouhal

21.2.19

Česká republika:

Prezident Zeman dlouhodobě usiluje o přijetí v Bílém domě, ale jak se zdá, marně. V Americe mu nemohou zapomenout vstřícný postoj k Rusku a urážku předchozího amerického velvyslance Shapira.

Místo toho se Kmoníčkovi podařilo vyjednat přijetí mnohem poddajnějšího oligarchy Babiše. Babiš se chystá na cestu za 14 dnů. O čem bude s Trumpem jednat? Přeci o otázkách zajímajících obě strany.

Zemana to musí štvát, tak moc chtěl a ono nic. money-mouth

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/andrej-babis-donald-trump...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Další buzerace EU: návrh na automatické omezení rychlosti

19.2.19

Evropská unie:

Do Evropského parlamentu míří návrh, který by od výrobců aut požadoval jako povinnou součást výbavy inteligentní asistenční systém přizpůsobení rychlosti, a to od roku 2022.

Odborníci i politici si od něj slibují výrazné snížení nehodovosti a také zmírnění důsledků nehod. Výbor pro vnitřní trh Evropského parlamentu bude o návrhu hlasovat ve čtvrtek, uvedlo v tiskové zprávě Centrum dopravního výzkumu.

Asistenční systém pro přizpůsobení rychlosti má být klíčovou součástí opatření, která mají zmírnit nehodovost plynoucí z nepřiměřené rychlosti.

_______
Děsivé. Nemám slov.

Zdroj: http://www.auto.cz/vybor-ep-bude-hlasovat-o-systemu-prizpuso...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Uznali jsme Kosovo, jeho dluh však vymáháme po Srbsku. Nechutné

19.2.19

Srbsko:

I přesto, že Kosovo už před více než deseti lety vyhlásilo samostatnost, Srbsko za něj i nadále splácí dluhy. Stále ho totiž považuje za součást svého území, a tak se dluhů nemůže zříct. Splátkový kalendář na zbývajících 200 milionů eur (asi pět miliard korun) má rozvržený až do roku 2041. Věřitelem je i Česká republika.

Kosovo, které v roce 2008 vyhlásilo nezávislost, se k těmto dluhům nehlásí. 

______
Jak napsal jeden jeden v diskuzi za článkem: Trochu schizofrenie z naši strany. Pokud jsme uznali Kosovo jako suverénní stat, tak by jsme neměli chtít splácet dluhy od Srbska. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/srbsko-splaci-dluhy-z...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Ministr Petříček chce tady syrské "sirotky"

19.2.19

Česká republika:

Poté, co Šojdrová opakovaně usiluje o dodání syrských "sirotků" do ČR, jí podpořila i Pochého loutka, ministr Petříček. Tak dlouho to budou lámat, až to zlomí. Pátá kolona, grázli a zrádci prostě nedají pokoj. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-deti-uprchlicke-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Takový normální víkend v Německu

18.2.19

Německo:

S těžkým zraněním skončila v nemocnici v Norimberku mladá žena, kterou v neděli ráno bezdůvodně pobodal pětadvacetiletý Iráčan. Žena se s přítelkyní vracela z diskotéky, když ji útočník bezdůvodně napadl. K dalším útokům došlo v dolnosaském Lingenu, v Kolíně nad Rýnem, ve městě Mülheim a ve Frankfurtu nad Mohanem.

Motivy pachatelů policisté neznají, píšou na iDnes.

_______
Neznají? Ať se zeptají kohokoliv, kdo není dementní sluníčkář.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/norimberk-utok-nuz-ir...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 US základny versus ruské základny - 800 : 9

16.2.19

Neurčeno:

Nebývale otevřené přiznání na iDnes:

„Spojené státy udržují skutečnou říši vojenských základen po celém světě – přibližně 800 z nich ve více než 70 zemích,“ napsal v červenci 2017 John Glaser, analytik washingtonského pravicového think tanku Cato Institute. Zároveň upozornil, že neexistuje oficiální kompletní, aktualizovaný a veřejně přístupný seznam těchto zahraničních základen.

Rusko mělo podle Glasera jen devět zahraničních základen a Británie i Francie dvanáct.

________
Teď chtějí Rambové vybudovat stálou základnu navíc v Polsku (zblblí Antkové nadšeně chrochtají), Iráku a v Papui-Nové Guinei.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-armada-zakladna-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Austrálie vyměkla. Umožní okupantům přístup do australských nemocnic

16.2.19

Austrálie:

Dosavadní praxe australské vlády vůči okupantům ze zemí Třetího světa byla poměrně jasná. Kdo se nelegálně pokusil dostat se do Austrálie, byl převezen do zadržovacích táborů v Papui-Nové Guinei a na Nauru a zde čekal na vyřízení své žádosti o azyl. Smyslem bylo nedovolit nekontrolovatelné zaplavení pevniny kobylkami, jako se to stalo v Evropě.

Vládní opozici se podařilo prosadit zmírnění imigračního zákona, podle kterého teď bude možno zdarma léčit nemocné okupanty v nemocnicích na australském území, zaplatí to Australané.

V té souvislosti znovu otevře australská vláda zadržovací centrum na Vánočním ostrovu, neboť očekává nával čerstvých nemocných kobylek.

Schválili jsme opětovné otevření detenčních zařízení na Vánočním ostrově, abychom se vypořádali s vyhlídkou nově příchozích. Mým úkolem je zajistit, aby nepřiplouvaly lodě. Udělám vše, co je v mých silách a silách vlády, aby oslabení, které způsobil parlament, nevedlo k dalším lodím s migranty u břehů Austrálie,“ uvedl premiér Morrison.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/australie-detencni-ce...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Spalničky v Evropě? Může za to Putin!

16.2.19

Evropská unie:

V Evropě poslední dobou narůstají počty dětí, na které zaútočilo virové onemocnění známé pod jménem spalničky. Toto onemocnění může skončit i smrtí dítěte. Vědci si teď začínají klást otázku, zda za šíření spalniček v Evropě nenesou část odpovědnosti také ruští trollové.

Podle Světové zdravotnické organizace je odmítání očkování jednou z největších hrozeb pro celou planetu Zemi. Je proto třeba bojovat s dezinformacemi, které brojí proti očkování jako proti obraně před smrtelnými nemocemi. ... Šíření dezinformací po sociálních sítích podporuje podle Califfa několik států, např. Rusko.

_______
Ano, editor Zvědavce se přiznává. Také odmítá očkování a je to proto, že je Putinův agend a ruský troll.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bombasticka-zp...

Klasifikace: kuriozity,politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Jan Šojdr-lichvářské aktivity synka české europoslankyně za KDU-ČSL Michaely Šojdrové z Kroměříže

14.2.19

Česká republika:

Typický příklad novodobého českého lichváře a podvodníka. Pan Jan Šojdr (syn té fanatičky, co nám sem pořád chce vozit "sirotky" ze Sýrie) je předseda představenstva společnosti Evropská kreditní s.e. a jednatel společnosti Fox kredit s.r.o. Ožebračuje lidi lichvářskými půjčkami a připravuje je o střechu nad hlavou. Je skutečně s podivem, kde tak mladý člověk vzal tak značný kapitál (například 3000 000 Kč vklad v 25 letech do společnosti Evropská kreditní s.e.-společník s vkladem) a získal kontakty na lidi, kteří mu s jeho rozsáhlým a kvetoucím byznysem pomáhají. Dle mého názoru právě paní europoslankyně mu profinancovala vznik jeho společností a poskytla to nejdůležitější peníze a kontakty, hlavně ať se synovi daří :) a tak nenažraný synáček podnikal, až se to celé nějak zvrtlo.

Povedená rodinka, co?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=khpNFZR4_PQ&feature=youtu.be...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 “Je alarmujúce, že Orbán chce, aby sa v Maďarsku rodilo viac detí!” Švédska ministerka kritizuje Orbánovu politiku podpory rodiny

14.2.19

Švédsko:

Švédska ministerka sociálnych vecí Annika Strandhällová na Twitteri ostro kritizovala maďarský vládny akčný program na podporu rodiny, ktorý v nedeľu avizoval premiér Viktor Orbán, uviedol vo štvrtok spravodajský server magyarnarancs.hu.

“To, čo sa deje v Maďarsku, je alarmujúce. Orbán teraz chce, aby sa rodilo viac ‘pravých’ maďarských detí,” napísala švédska politička, podľa ktorej Orbánove opatrenie pripomína 30. roky minulého storočia, ale zároveň takáto pravicovo-populistická politika spochybňuje aj nezávislosť, za ktorú ženy bojovali.

_______
Věřii byste, že tohle je vůbec možné? To už není ani případ pro Chocholouška, tohle je ... já nevím, jak to nazvat.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/svedska-ministerka-kritizovala-o...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Kolik dávají Američané na vojenství?

13.2.19

USA:

Podívejte se na graf. Je to samovysvětlující. Na vojenství (nechci říct obranu, protože s obranou to nemá nic společného) jde 61 % státního rozpočtu. Všechny ostatní položky jsou vyjádřeny jednotkami procent.

[...]

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Vrchol pokrytectví: Lokajské státy vyzývají Moskvu, aby dodržovala smlouvu INF

13.2.19

Neurčeno:

Máte šest měsíců, využijte příležitost a vraťte se k dodržování smlouvy INF o likvidaci raket, vyzývají Moskvu členské země NATO. "Rusko ví, co má dělat. Všichni spojenci jsou připraveni na další spolupráci s Ruskem," řekl šéf Aliance Jens Stoltenberg na okraj dvoudenní schůzky ministrů obrany v Bruselu.

„Všech 29 členů NATO souhlasí s tím, že raketový systém SSC-8 vyvinutý a nasazený Ruskem představuje významné riziko pro naši bezpečnost,“ prohlásil Stoltenberg po prvních jednáních ministrů obrany Aliance v Bruselu.

_______
Jak psal Karel Čapek: Zákeřný nepřítel střílel na naše letadla pokojně bombardující jeho města.

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-inf-raket-strely-novat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Fanatičku Šojdrovou nic nezastaví: má seznam "sirotků"

12.2.19

Česká republika:

Seznam dětí z uprchlických táborů, kterým by mohla Česká republika pomoci a přijmout je, přivezla z nedávné návštěvy Řecka europoslankyně Michaela Šojdrová. Ve Štrasburku to v úterý řekla českým novinářům s tím, že tak reagovala na výzvu premiéra Andreje Babiše i ministra vnitra Jana Hamáčka.

_______
Jede jak dobře naolejovaná mašina.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/recko-syrie-jan-hamac...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Proč už roky mlčí kritici elektrosmogu?

12.2.19

Česká republika:

V souvislosti s tématem budování 5G sítí, kterému se teď ve Zvědavci věnuji, jsem hledal nějaké relevantní články. A našel. Bohužel všechny staršího data.

http://www.elektrosmog.cz/index.html byla naposledy aktualizována před více jak 10 lety

VF elmag. pole – reálná hrozba pro zdraví? - článek z roku 2008

http://elektrosmog.blog.cz/ - poslední článek z října 2012

Na tzbinfo.cz jsem našel zatím nejčerstvější článek starý "pouze" 4 roky Účinky elektromagnetického pole na lidský organismus.

Samozřejmě žádny z výše uvedených textů nezmiňuje 5G síť. Tehdy se o tom nikomu ani nezdálo.

Co se děje s lidmi, kteří se o vliv ionizujícího záření na lidský organismus, zabývali? Umřeli? Byli umlčení? Vzdali to? Divné...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Metnar: Nemáme žádné vlastní názory, uděláme to, co udělá USA

9.2.19

Česká republika:

Vrchol vlezdoprdelismu předvedla další tragikomická figurka na postu ministra obrany, jakýsi Lubomír Metnar, který řekl: Pokud z Afghánistánu odejdou Američané, odejdeme také.

Tovaryšč Metnar nevysvětlil ani náznakem, proč probíhá už 17 let americká okupace Afghánistánu stejně jako nevysvětlil roli našich žoldáků na afghánském území. Aspoň otevřeně přiznal totální lokajství a podřízenost americkým Rambům.

Je zajímavé přečíst si diskuzi za článkem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/496865-metnar-pokud-se-usa-sta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Technická poznámka: Zvědavec a https

8.2.19

Česká republika:

Pro ty z vás, kteří chtějí přistupovat do Zvědavce přes bezpečnější protokol SSL, mám dobrou zprávu. Odstranil jsem blokování tohoto protokolu, takže pokud si přidáte "s" do http, bude to fungovat bez omezení.

Celá adresa tedy bude vypadat takto: https://www.zvedavec.org

Osobně nejsem příznivcem nadužívání SSL. Stala se z toho hloupá móda, která v uživatelích vyvolává falešný pocit bezpečí a je u serverů, které nepracují s citlivými osobními informacemi (což je případ Zvědavce) zbytečná. Ale budiž. Pokud to nebude znamenat příliš velkou zátěž pro procesor, máte to mít. Jen upozorňuji, že pro tajné služby není SSL žádnou překážkou. Jinak by to dávno zakázali.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 92 čtenářů částkou 12 729 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Britský architekt věští zářnou multikulturní budoucnost Praze20.09.19 21:00 Česká republika 0

A je to zpátky: Paříž a Řím tlačí na rozdělování migrantů. Neposlušné země chtějí pokutovat20.09.19 17:39 Evropská unie 3

Kanadský premiér má problém: Před 20 lety šel na karneval za Araba19.09.19 10:14 Kanada 4

Školy v Británii mají problém s babochlapy na záchodech19.09.19 00:28 Británie 4

Další kulturní obohacení pro Itálii: Okupant v Miláně bodl nůžkami vojáka do krku, křičel Alláhu akbar17.09.19 18:43 Itálie 1

Japonsko chce vypustit radioaktivní vodu z Fukušimy do moře15.09.19 21:40 Japonsko 7

Istanbulské ideologické zlo15.09.19 21:37 Česká republika 1

Akademik Ferák: Exodus moderného človeka z Afriky13.09.19 04:56 Slovensko 3

Další kulturní obohacení v Itálii. Italové budou Salviního ještě prstíčkem vyhrabávat z politického hrobu12.09.19 23:54 Itálie 5

Mrtvé včely kolem vysílače 5G12.09.19 12:59 USA 7

Případ Mazurek: Občan podal "sebeudání"11.09.19 21:11 Slovensko 3

Proruský žoldák? Co to je?11.09.19 19:08 Česká republika 5

Zeman v Srbsku: „Mám rád Srbko a srbský národ a nemám rád Kosovo“ 11.09.19 17:09 Česká republika 7

Praha - černých dealerů drog město zaslíbené...11.09.19 10:18 Česká republika 2

Jourová je místopředsedkyní Evropské komise. Dohlédne také na dezinformace10.09.19 16:27 Evropská unie 6

Hamáček šílí. Chce, aby ženy nemusely přechylovat příjmení09.09.19 15:55 Česká republika 6

Pelikán vydáním Nikulina nespáchal trestný čin. Jednal správně, řekl žalobce07.09.19 22:08 Česká republika 5

Poslance Mazureka se zastal Fico - a vyšetřuje ho policie též!06.09.19 21:38 Slovensko 5

Nová studie o příčinách pádu WTC705.09.19 15:32 USA 5

Diversita = bílá genocida05.09.19 10:42 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
23,47 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,70 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
21,82 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 596,97 Kč
1 unce stříbra
421,78 Kč
Bitcoin
232 227,73 Kč

Poslední aktualizace: 22.9.2019 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 557 216