Ve zkratce

Stránka:

 Ministr Petříček chce tady syrské "sirotky"

19.2.19

Česká republika:

Poté, co Šojdrová opakovaně usiluje o dodání syrských "sirotků" do ČR, jí podpořila i Pochého loutka, ministr Petříček. Tak dlouho to budou lámat, až to zlomí. Pátá kolona, grázli a zrádci prostě nedají pokoj. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-deti-uprchlicke-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Takový normální víkend v Německu

18.2.19

Německo:

S těžkým zraněním skončila v nemocnici v Norimberku mladá žena, kterou v neděli ráno bezdůvodně pobodal pětadvacetiletý Iráčan. Žena se s přítelkyní vracela z diskotéky, když ji útočník bezdůvodně napadl. K dalším útokům došlo v dolnosaském Lingenu, v Kolíně nad Rýnem, ve městě Mülheim a ve Frankfurtu nad Mohanem.

Motivy pachatelů policisté neznají, píšou na iDnes.

_______
Neznají? Ať se zeptají kohokoliv, kdo není dementní sluníčkář.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/norimberk-utok-nuz-ir...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 US základny versus ruské základny - 800 : 9

16.2.19

Neurčeno:

Nebývale otevřené přiznání na iDnes:

„Spojené státy udržují skutečnou říši vojenských základen po celém světě – přibližně 800 z nich ve více než 70 zemích,“ napsal v červenci 2017 John Glaser, analytik washingtonského pravicového think tanku Cato Institute. Zároveň upozornil, že neexistuje oficiální kompletní, aktualizovaný a veřejně přístupný seznam těchto zahraničních základen.

Rusko mělo podle Glasera jen devět zahraničních základen a Británie i Francie dvanáct.

________
Teď chtějí Rambové vybudovat stálou základnu navíc v Polsku (zblblí Antkové nadšeně chrochtají), Iráku a v Papui-Nové Guinei.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-armada-zakladna-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Austrálie vyměkla. Umožní okupantům přístup do australských nemocnic

16.2.19

Austrálie:

Dosavadní praxe australské vlády vůči okupantům ze zemí Třetího světa byla poměrně jasná. Kdo se nelegálně pokusil dostat se do Austrálie, byl převezen do zadržovacích táborů v Papui-Nové Guinei a na Nauru a zde čekal na vyřízení své žádosti o azyl. Smyslem bylo nedovolit nekontrolovatelné zaplavení pevniny kobylkami, jako se to stalo v Evropě.

Vládní opozici se podařilo prosadit zmírnění imigračního zákona, podle kterého teď bude možno zdarma léčit nemocné okupanty v nemocnicích na australském území, zaplatí to Australané.

V té souvislosti znovu otevře australská vláda zadržovací centrum na Vánočním ostrovu, neboť očekává nával čerstvých nemocných kobylek.

Schválili jsme opětovné otevření detenčních zařízení na Vánočním ostrově, abychom se vypořádali s vyhlídkou nově příchozích. Mým úkolem je zajistit, aby nepřiplouvaly lodě. Udělám vše, co je v mých silách a silách vlády, aby oslabení, které způsobil parlament, nevedlo k dalším lodím s migranty u břehů Austrálie,“ uvedl premiér Morrison.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/australie-detencni-ce...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Spalničky v Evropě? Může za to Putin!

16.2.19

Evropská unie:

V Evropě poslední dobou narůstají počty dětí, na které zaútočilo virové onemocnění známé pod jménem spalničky. Toto onemocnění může skončit i smrtí dítěte. Vědci si teď začínají klást otázku, zda za šíření spalniček v Evropě nenesou část odpovědnosti také ruští trollové.

Podle Světové zdravotnické organizace je odmítání očkování jednou z největších hrozeb pro celou planetu Zemi. Je proto třeba bojovat s dezinformacemi, které brojí proti očkování jako proti obraně před smrtelnými nemocemi. ... Šíření dezinformací po sociálních sítích podporuje podle Califfa několik států, např. Rusko.

_______
Ano, editor Zvědavce se přiznává. Také odmítá očkování a je to proto, že je Putinův agend a ruský troll.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bombasticka-zp...

Klasifikace: kuriozity,politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Jan Šojdr-lichvářské aktivity synka české europoslankyně za KDU-ČSL Michaely Šojdrové z Kroměříže

14.2.19

Česká republika:

Typický příklad novodobého českého lichváře a podvodníka. Pan Jan Šojdr (syn té fanatičky, co nám sem pořád chce vozit "sirotky" ze Sýrie) je předseda představenstva společnosti Evropská kreditní s.e. a jednatel společnosti Fox kredit s.r.o. Ožebračuje lidi lichvářskými půjčkami a připravuje je o střechu nad hlavou. Je skutečně s podivem, kde tak mladý člověk vzal tak značný kapitál (například 3000 000 Kč vklad v 25 letech do společnosti Evropská kreditní s.e.-společník s vkladem) a získal kontakty na lidi, kteří mu s jeho rozsáhlým a kvetoucím byznysem pomáhají. Dle mého názoru právě paní europoslankyně mu profinancovala vznik jeho společností a poskytla to nejdůležitější peníze a kontakty, hlavně ať se synovi daří :) a tak nenažraný synáček podnikal, až se to celé nějak zvrtlo.

Povedená rodinka, co?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=khpNFZR4_PQ&feature=youtu.be...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 “Je alarmujúce, že Orbán chce, aby sa v Maďarsku rodilo viac detí!” Švédska ministerka kritizuje Orbánovu politiku podpory rodiny

14.2.19

Švédsko:

Švédska ministerka sociálnych vecí Annika Strandhällová na Twitteri ostro kritizovala maďarský vládny akčný program na podporu rodiny, ktorý v nedeľu avizoval premiér Viktor Orbán, uviedol vo štvrtok spravodajský server magyarnarancs.hu.

“To, čo sa deje v Maďarsku, je alarmujúce. Orbán teraz chce, aby sa rodilo viac ‘pravých’ maďarských detí,” napísala švédska politička, podľa ktorej Orbánove opatrenie pripomína 30. roky minulého storočia, ale zároveň takáto pravicovo-populistická politika spochybňuje aj nezávislosť, za ktorú ženy bojovali.

_______
Věřii byste, že tohle je vůbec možné? To už není ani případ pro Chocholouška, tohle je ... já nevím, jak to nazvat.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/svedska-ministerka-kritizovala-o...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Kolik dávají Američané na vojenství?

13.2.19

USA:

Podívejte se na graf. Je to samovysvětlující. Na vojenství (nechci říct obranu, protože s obranou to nemá nic společného) jde 61 % státního rozpočtu. Všechny ostatní položky jsou vyjádřeny jednotkami procent.

[...]

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Vrchol pokrytectví: Lokajské státy vyzývají Moskvu, aby dodržovala smlouvu INF

13.2.19

Neurčeno:

Máte šest měsíců, využijte příležitost a vraťte se k dodržování smlouvy INF o likvidaci raket, vyzývají Moskvu členské země NATO. "Rusko ví, co má dělat. Všichni spojenci jsou připraveni na další spolupráci s Ruskem," řekl šéf Aliance Jens Stoltenberg na okraj dvoudenní schůzky ministrů obrany v Bruselu.

„Všech 29 členů NATO souhlasí s tím, že raketový systém SSC-8 vyvinutý a nasazený Ruskem představuje významné riziko pro naši bezpečnost,“ prohlásil Stoltenberg po prvních jednáních ministrů obrany Aliance v Bruselu.

_______
Jak psal Karel Čapek: Zákeřný nepřítel střílel na naše letadla pokojně bombardující jeho města.

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-inf-raket-strely-novat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Fanatičku Šojdrovou nic nezastaví: má seznam "sirotků"

12.2.19

Česká republika:

Seznam dětí z uprchlických táborů, kterým by mohla Česká republika pomoci a přijmout je, přivezla z nedávné návštěvy Řecka europoslankyně Michaela Šojdrová. Ve Štrasburku to v úterý řekla českým novinářům s tím, že tak reagovala na výzvu premiéra Andreje Babiše i ministra vnitra Jana Hamáčka.

_______
Jede jak dobře naolejovaná mašina.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/recko-syrie-jan-hamac...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Proč už roky mlčí kritici elektrosmogu?

12.2.19

Česká republika:

V souvislosti s tématem budování 5G sítí, kterému se teď ve Zvědavci věnuji, jsem hledal nějaké relevantní články. A našel. Bohužel všechny staršího data.

http://www.elektrosmog.cz/index.html byla naposledy aktualizována před více jak 10 lety

VF elmag. pole – reálná hrozba pro zdraví? - článek z roku 2008

http://elektrosmog.blog.cz/ - poslední článek z října 2012

Na tzbinfo.cz jsem našel zatím nejčerstvější článek starý "pouze" 4 roky Účinky elektromagnetického pole na lidský organismus.

Samozřejmě žádny z výše uvedených textů nezmiňuje 5G síť. Tehdy se o tom nikomu ani nezdálo.

Co se děje s lidmi, kteří se o vliv ionizujícího záření na lidský organismus, zabývali? Umřeli? Byli umlčení? Vzdali to? Divné...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Metnar: Nemáme žádné vlastní názory, uděláme to, co udělá USA

9.2.19

Česká republika:

Vrchol vlezdoprdelismu předvedla další tragikomická figurka na postu ministra obrany, jakýsi Lubomír Metnar, který řekl: Pokud z Afghánistánu odejdou Američané, odejdeme také.

Tovaryšč Metnar nevysvětlil ani náznakem, proč probíhá už 17 let americká okupace Afghánistánu stejně jako nevysvětlil roli našich žoldáků na afghánském území. Aspoň otevřeně přiznal totální lokajství a podřízenost americkým Rambům.

Je zajímavé přečíst si diskuzi za článkem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/496865-metnar-pokud-se-usa-sta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Technická poznámka: Zvědavec a https

8.2.19

Česká republika:

Pro ty z vás, kteří chtějí přistupovat do Zvědavce přes bezpečnější protokol SSL, mám dobrou zprávu. Odstranil jsem blokování tohoto protokolu, takže pokud si přidáte "s" do http, bude to fungovat bez omezení.

Celá adresa tedy bude vypadat takto: https://www.zvedavec.org

Osobně nejsem příznivcem nadužívání SSL. Stala se z toho hloupá móda, která v uživatelích vyvolává falešný pocit bezpečí a je u serverů, které nepracují s citlivými osobními informacemi (což je případ Zvědavce) zbytečná. Ale budiž. Pokud to nebude znamenat příliš velkou zátěž pro procesor, máte to mít. Jen upozorňuji, že pro tajné služby není SSL žádnou překážkou. Jinak by to dávno zakázali.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Muslimové v ČR vystrkují růžky

7.2.19

Česká republika:

V Rozstřelu vystoupil kandidát na předsedu, či jak se ten titul jmenuje, pražské obce muslimů Leonid Kušnarenko. Je to Ukrajinec a právník. Choval se civilizovaně, nikoho v průběhu debaty nepodřízl, nicméně přiznal, že muslimové v ČR chtějí získat právo oddávat, chtějí otevřít muslimské školy a mají i vyšší politické ambice. Muslimů je prý u nás 10 tisíc (kde se vzali, tu se vzali), z toho dva tisíce aktivních. Kolik z aktivních je radikální Leonid nesdělil. I kdyby to bylo jedno procento, je to pořád dvacet fanatiků čekajících na svou příležitost.

A samozřejmě přicházejí další. No, máme se na co těšit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-muslimove-kuschn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zeman pozval prozatímního venezuelského prezidenta Guaidóa do Česka

7.2.19

Česká republika:

Prezident Miloš Zeman ve středu písemně pozval prozatímního venezuelského prezidenta Juana Guaidóa na návštěvu Česka. Zároveň Guaidóovi poblahopřál k převzetí úřadu. V tiskové zprávě to oznámil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

_______
Tak, Zemane, to jsi pos.al. Chápu, že jsi lokajem jistých kruhů, ale měl jsem o tobě přeci jen vyšší mínění. Ničím se už nelišíš od Drahoše, snad jen mírou samolibostí, zloby a úskočnosti.

Mimochodem v diskuzi za článkem Sorosova úderka hýká radostí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-milos-zeman-ven...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 16

 Němci vybídli Rusko umístit nové rakety za Ural k záchraně INF!

5.2.19

Německo:

Zástupci CDU a SPD, nezávisle na sobě, přišli s návrhem: Rusko by mělo umístit své nové rakety 9M729 daleko na východě, za Ural, odkud by nemohly dosáhnout do Evropy. Takže se Moskva nebude muset vzdát nových raketových systémů a evropské země se budou moci vyhnout závodu ve zbrojení.

_______
Neskutečné! A což takhle kdyby Němci navrhli Americe, aby si svoje raketky strčili někam do středu USA? To by přeci bylo totéž.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/faz-nemci-vybidli-ru...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Českem zní v jednom chóru: očkovat! očkovat! očkovat!

4.2.19

Česká republika:

Ať si pustím kterákoliv masmédia, nejpozději do pěti minut narazím na článek nebo video burcující k očkování. Máme tady epidemii chřipky. Máme tady spalničky. Zarděnky. HPV papillomavirus podezřelý z rakoviny děložního čipku.

Co na tom, že očkování proti chřipce je prokazatelně neúčinné? Co na tom, že spalničky i zarděnky jsou nemoci prodělané v dětském věku neškodně s bonusem celoživotní imunity (pamatuji si, za komunistů maminky pořádaly zarděnkové party), co na tom, že HPV virus, pokud vůbec za něco může (nebylo prokázáno), pak může škodit hlavně ženám (včera v TV propagandisticky ukazovali muže, kterého HPV napadl), na vše máme odpověď Nechte se očkovat.

Big Pharma se plácají radostí do kolen a zblblí jedinci spěchají k lékařům nabourat si svou přirozenou imunitu. Je to tragedie.

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 30

 Vláda uznala Guaidóa jako prezidenta Venezuely. Lokajství a ohnuté hřbety, kam se podíváš

4.2.19

Česká republika:

Česká republika uznala venezuelského opozičního politika Juana Guaidóa jako tamního prezidenta. Ministrům to v pondělí navrhl ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD a vláda na to kývla. Guaidóa za hlavu státu v pondělí oficiálně uznalo Španělsko a stejný krok pak učinily i další státy Evropské unie.

_______
Podle jakého zákona se tato bezpáteřní chátra, která bohužel tvoří naši vládu, rozhodla? Kde v mezinárodním právu je klauzule, podle které strejda Sam v USA svraští obočí, a všichni poskoci, vlezdoprdelisté a řitní alpinisté ve světě srazí podpadky a konají, jak si maniak za oceánem přeje bez ohledu na právo a byť jen elementární diplomatickou a lidskou slušnost?

Skutečně nechutné.money-mouth Nechutné, že se na tom podílí i naši vlezdoprdelisté. Bez špetky samostatného rozhodování, vlastního názoru či, nedej bože, odvahy zůstat lidmi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-venezuela-uznani...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Zlí revizoři ve Švédsku chtěli po těhotné černošce lístek - je z toho mezinárodní ostuda

3.2.19

Švédsko:

Zpráva na novinkách.cz: Stockholmská policie i dopravní podnik vyšetřují incident, při němž bezpečnostní pracovníci násilím vyvedli z vagonu metra ženu ve vysokém stupni těhotenství. Neprokázala se ve vlaku jízdenkou a nesouhlasila s pokutou.

Abyste věděli, která bije, je třeba shlédnout příslušné video. A jen pro doplnění. Tento tweat vyrobil sympatický Mahamed.

Tak nějak nechápu, proč o tom novinky.cz vůbec píšou. Neměla lístek, odmítla zaplatit pokutu. Revizoři konali správně. Nebo snad těhotné černošky ve Švédsku mají mít nějaké zvláštní privilegium?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496314-ve-svedsku-v...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Propaganda buzen na nádraží v Králově Poli

3.2.19

Česká republika:

Přišel mi email, ze kterého cituji:

Včera večer čekaje na vlak na nádraží v Králově Poli procházel jsem po nástupišti a prohlížel jsem si, co bylo za šera ještě vidět. Z jedné z těch velkých tabulí na mě civěl fousatý chlap a jakože povídal něco o tom, že: "Naše Žaneta s Terkou se chtějí brát..." (Viz obrázek v příloze. Je jen zmenšený, bez jiných úprav.) Dívám se, že to má na svědomí nějaký Czeslaw Walek z Prague Pride z.s. (ač na tom webu ze skromnosti podepsaný není. To je vidět jen v nicu). Vše nasvědčuje tomu, že je to právě šéf a pořadatel těch ostudných teplopochodů. Tož na takovou propagandu máme prostředků z Eurounie dostatek. Na souvisejícím webu je podporuje asi 40 "osobností" -- některé jsou ocela známé, jiné mi nic neříkají -- a 45 firem (mezi nimi třeba Vodafone, Staropramen, Regiojet, Oracle, Microsoft, Ikea, HP, HBO, Google, "Česká" spořitelna, Bosch, Amazon).

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 750 158