Ve zkratce

Stránka:

 Jan Šojdr-lichvářské aktivity synka české europoslankyně za KDU-ČSL Michaely Šojdrové z Kroměříže

14.2.19

Česká republika:

Typický příklad novodobého českého lichváře a podvodníka. Pan Jan Šojdr (syn té fanatičky, co nám sem pořád chce vozit "sirotky" ze Sýrie) je předseda představenstva společnosti Evropská kreditní s.e. a jednatel společnosti Fox kredit s.r.o. Ožebračuje lidi lichvářskými půjčkami a připravuje je o střechu nad hlavou. Je skutečně s podivem, kde tak mladý člověk vzal tak značný kapitál (například 3000 000 Kč vklad v 25 letech do společnosti Evropská kreditní s.e.-společník s vkladem) a získal kontakty na lidi, kteří mu s jeho rozsáhlým a kvetoucím byznysem pomáhají. Dle mého názoru právě paní europoslankyně mu profinancovala vznik jeho společností a poskytla to nejdůležitější peníze a kontakty, hlavně ať se synovi daří :) a tak nenažraný synáček podnikal, až se to celé nějak zvrtlo.

Povedená rodinka, co?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=khpNFZR4_PQ&feature=youtu.be...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 “Je alarmujúce, že Orbán chce, aby sa v Maďarsku rodilo viac detí!” Švédska ministerka kritizuje Orbánovu politiku podpory rodiny

14.2.19

Švédsko:

Švédska ministerka sociálnych vecí Annika Strandhällová na Twitteri ostro kritizovala maďarský vládny akčný program na podporu rodiny, ktorý v nedeľu avizoval premiér Viktor Orbán, uviedol vo štvrtok spravodajský server magyarnarancs.hu.

“To, čo sa deje v Maďarsku, je alarmujúce. Orbán teraz chce, aby sa rodilo viac ‘pravých’ maďarských detí,” napísala švédska politička, podľa ktorej Orbánove opatrenie pripomína 30. roky minulého storočia, ale zároveň takáto pravicovo-populistická politika spochybňuje aj nezávislosť, za ktorú ženy bojovali.

_______
Věřii byste, že tohle je vůbec možné? To už není ani případ pro Chocholouška, tohle je ... já nevím, jak to nazvat.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/svedska-ministerka-kritizovala-o...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Kolik dávají Američané na vojenství?

13.2.19

USA:

Podívejte se na graf. Je to samovysvětlující. Na vojenství (nechci říct obranu, protože s obranou to nemá nic společného) jde 61 % státního rozpočtu. Všechny ostatní položky jsou vyjádřeny jednotkami procent.

[...]

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Vrchol pokrytectví: Lokajské státy vyzývají Moskvu, aby dodržovala smlouvu INF

13.2.19

Neurčeno:

Máte šest měsíců, využijte příležitost a vraťte se k dodržování smlouvy INF o likvidaci raket, vyzývají Moskvu členské země NATO. "Rusko ví, co má dělat. Všichni spojenci jsou připraveni na další spolupráci s Ruskem," řekl šéf Aliance Jens Stoltenberg na okraj dvoudenní schůzky ministrů obrany v Bruselu.

„Všech 29 členů NATO souhlasí s tím, že raketový systém SSC-8 vyvinutý a nasazený Ruskem představuje významné riziko pro naši bezpečnost,“ prohlásil Stoltenberg po prvních jednáních ministrů obrany Aliance v Bruselu.

_______
Jak psal Karel Čapek: Zákeřný nepřítel střílel na naše letadla pokojně bombardující jeho města.

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-inf-raket-strely-novat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Fanatičku Šojdrovou nic nezastaví: má seznam "sirotků"

12.2.19

Česká republika:

Seznam dětí z uprchlických táborů, kterým by mohla Česká republika pomoci a přijmout je, přivezla z nedávné návštěvy Řecka europoslankyně Michaela Šojdrová. Ve Štrasburku to v úterý řekla českým novinářům s tím, že tak reagovala na výzvu premiéra Andreje Babiše i ministra vnitra Jana Hamáčka.

_______
Jede jak dobře naolejovaná mašina.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/recko-syrie-jan-hamac...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Proč už roky mlčí kritici elektrosmogu?

12.2.19

Česká republika:

V souvislosti s tématem budování 5G sítí, kterému se teď ve Zvědavci věnuji, jsem hledal nějaké relevantní články. A našel. Bohužel všechny staršího data.

http://www.elektrosmog.cz/index.html byla naposledy aktualizována před více jak 10 lety

VF elmag. pole – reálná hrozba pro zdraví? - článek z roku 2008

http://elektrosmog.blog.cz/ - poslední článek z října 2012

Na tzbinfo.cz jsem našel zatím nejčerstvější článek starý "pouze" 4 roky Účinky elektromagnetického pole na lidský organismus.

Samozřejmě žádny z výše uvedených textů nezmiňuje 5G síť. Tehdy se o tom nikomu ani nezdálo.

Co se děje s lidmi, kteří se o vliv ionizujícího záření na lidský organismus, zabývali? Umřeli? Byli umlčení? Vzdali to? Divné...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Metnar: Nemáme žádné vlastní názory, uděláme to, co udělá USA

9.2.19

Česká republika:

Vrchol vlezdoprdelismu předvedla další tragikomická figurka na postu ministra obrany, jakýsi Lubomír Metnar, který řekl: Pokud z Afghánistánu odejdou Američané, odejdeme také.

Tovaryšč Metnar nevysvětlil ani náznakem, proč probíhá už 17 let americká okupace Afghánistánu stejně jako nevysvětlil roli našich žoldáků na afghánském území. Aspoň otevřeně přiznal totální lokajství a podřízenost americkým Rambům.

Je zajímavé přečíst si diskuzi za článkem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/496865-metnar-pokud-se-usa-sta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Technická poznámka: Zvědavec a https

8.2.19

Česká republika:

Pro ty z vás, kteří chtějí přistupovat do Zvědavce přes bezpečnější protokol SSL, mám dobrou zprávu. Odstranil jsem blokování tohoto protokolu, takže pokud si přidáte "s" do http, bude to fungovat bez omezení.

Celá adresa tedy bude vypadat takto: https://www.zvedavec.org

Osobně nejsem příznivcem nadužívání SSL. Stala se z toho hloupá móda, která v uživatelích vyvolává falešný pocit bezpečí a je u serverů, které nepracují s citlivými osobními informacemi (což je případ Zvědavce) zbytečná. Ale budiž. Pokud to nebude znamenat příliš velkou zátěž pro procesor, máte to mít. Jen upozorňuji, že pro tajné služby není SSL žádnou překážkou. Jinak by to dávno zakázali.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Muslimové v ČR vystrkují růžky

7.2.19

Česká republika:

V Rozstřelu vystoupil kandidát na předsedu, či jak se ten titul jmenuje, pražské obce muslimů Leonid Kušnarenko. Je to Ukrajinec a právník. Choval se civilizovaně, nikoho v průběhu debaty nepodřízl, nicméně přiznal, že muslimové v ČR chtějí získat právo oddávat, chtějí otevřít muslimské školy a mají i vyšší politické ambice. Muslimů je prý u nás 10 tisíc (kde se vzali, tu se vzali), z toho dva tisíce aktivních. Kolik z aktivních je radikální Leonid nesdělil. I kdyby to bylo jedno procento, je to pořád dvacet fanatiků čekajících na svou příležitost.

A samozřejmě přicházejí další. No, máme se na co těšit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-muslimove-kuschn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zeman pozval prozatímního venezuelského prezidenta Guaidóa do Česka

7.2.19

Česká republika:

Prezident Miloš Zeman ve středu písemně pozval prozatímního venezuelského prezidenta Juana Guaidóa na návštěvu Česka. Zároveň Guaidóovi poblahopřál k převzetí úřadu. V tiskové zprávě to oznámil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

_______
Tak, Zemane, to jsi pos.al. Chápu, že jsi lokajem jistých kruhů, ale měl jsem o tobě přeci jen vyšší mínění. Ničím se už nelišíš od Drahoše, snad jen mírou samolibostí, zloby a úskočnosti.

Mimochodem v diskuzi za článkem Sorosova úderka hýká radostí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-milos-zeman-ven...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 16

 Němci vybídli Rusko umístit nové rakety za Ural k záchraně INF!

5.2.19

Německo:

Zástupci CDU a SPD, nezávisle na sobě, přišli s návrhem: Rusko by mělo umístit své nové rakety 9M729 daleko na východě, za Ural, odkud by nemohly dosáhnout do Evropy. Takže se Moskva nebude muset vzdát nových raketových systémů a evropské země se budou moci vyhnout závodu ve zbrojení.

_______
Neskutečné! A což takhle kdyby Němci navrhli Americe, aby si svoje raketky strčili někam do středu USA? To by přeci bylo totéž.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/faz-nemci-vybidli-ru...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Českem zní v jednom chóru: očkovat! očkovat! očkovat!

4.2.19

Česká republika:

Ať si pustím kterákoliv masmédia, nejpozději do pěti minut narazím na článek nebo video burcující k očkování. Máme tady epidemii chřipky. Máme tady spalničky. Zarděnky. HPV papillomavirus podezřelý z rakoviny děložního čipku.

Co na tom, že očkování proti chřipce je prokazatelně neúčinné? Co na tom, že spalničky i zarděnky jsou nemoci prodělané v dětském věku neškodně s bonusem celoživotní imunity (pamatuji si, za komunistů maminky pořádaly zarděnkové party), co na tom, že HPV virus, pokud vůbec za něco může (nebylo prokázáno), pak může škodit hlavně ženám (včera v TV propagandisticky ukazovali muže, kterého HPV napadl), na vše máme odpověď Nechte se očkovat.

Big Pharma se plácají radostí do kolen a zblblí jedinci spěchají k lékařům nabourat si svou přirozenou imunitu. Je to tragedie.

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 30

 Vláda uznala Guaidóa jako prezidenta Venezuely. Lokajství a ohnuté hřbety, kam se podíváš

4.2.19

Česká republika:

Česká republika uznala venezuelského opozičního politika Juana Guaidóa jako tamního prezidenta. Ministrům to v pondělí navrhl ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD a vláda na to kývla. Guaidóa za hlavu státu v pondělí oficiálně uznalo Španělsko a stejný krok pak učinily i další státy Evropské unie.

_______
Podle jakého zákona se tato bezpáteřní chátra, která bohužel tvoří naši vládu, rozhodla? Kde v mezinárodním právu je klauzule, podle které strejda Sam v USA svraští obočí, a všichni poskoci, vlezdoprdelisté a řitní alpinisté ve světě srazí podpadky a konají, jak si maniak za oceánem přeje bez ohledu na právo a byť jen elementární diplomatickou a lidskou slušnost?

Skutečně nechutné.money-mouth Nechutné, že se na tom podílí i naši vlezdoprdelisté. Bez špetky samostatného rozhodování, vlastního názoru či, nedej bože, odvahy zůstat lidmi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-venezuela-uznani...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Zlí revizoři ve Švédsku chtěli po těhotné černošce lístek - je z toho mezinárodní ostuda

3.2.19

Švédsko:

Zpráva na novinkách.cz: Stockholmská policie i dopravní podnik vyšetřují incident, při němž bezpečnostní pracovníci násilím vyvedli z vagonu metra ženu ve vysokém stupni těhotenství. Neprokázala se ve vlaku jízdenkou a nesouhlasila s pokutou.

Abyste věděli, která bije, je třeba shlédnout příslušné video. A jen pro doplnění. Tento tweat vyrobil sympatický Mahamed.

Tak nějak nechápu, proč o tom novinky.cz vůbec píšou. Neměla lístek, odmítla zaplatit pokutu. Revizoři konali správně. Nebo snad těhotné černošky ve Švédsku mají mít nějaké zvláštní privilegium?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496314-ve-svedsku-v...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Propaganda buzen na nádraží v Králově Poli

3.2.19

Česká republika:

Přišel mi email, ze kterého cituji:

Včera večer čekaje na vlak na nádraží v Králově Poli procházel jsem po nástupišti a prohlížel jsem si, co bylo za šera ještě vidět. Z jedné z těch velkých tabulí na mě civěl fousatý chlap a jakože povídal něco o tom, že: "Naše Žaneta s Terkou se chtějí brát..." (Viz obrázek v příloze. Je jen zmenšený, bez jiných úprav.) Dívám se, že to má na svědomí nějaký Czeslaw Walek z Prague Pride z.s. (ač na tom webu ze skromnosti podepsaný není. To je vidět jen v nicu). Vše nasvědčuje tomu, že je to právě šéf a pořadatel těch ostudných teplopochodů. Tož na takovou propagandu máme prostředků z Eurounie dostatek. Na souvisejícím webu je podporuje asi 40 "osobností" -- některé jsou ocela známé, jiné mi nic neříkají -- a 45 firem (mezi nimi třeba Vodafone, Staropramen, Regiojet, Oracle, Microsoft, Ikea, HP, HBO, Google, "Česká" spořitelna, Bosch, Amazon).

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Odporný zvyk samospouštěcích videí v českém mainstreamu

3.2.19

Česká republika:

Začíná to být epidemické.  Pokud kliknete na iDnes.cz, v pravém horním rohu se vám rozběhne otravné video, které nijak nesouvisí s obsahem na stránce.

Novinky.cz - video se rozběhne, když otevřete jakýkoliv článek. Tam to mají vyšperkované ještě o to, že video neskroluje se stránkou, ale zůstává viditelné pořád. Popřípadě místo videa tam davají blikající reklamu třeba na svetry. Opět - nelze nijak vypnout.

Lidovky.cz - tam naštěstí ještě funguje adblock, takže video nemusíte nutně vidět.

A pak samozřejmě bulvár. Blesk.cz - video se rozběhne po otevření článku. A další weby dělají něco podobného.

U mobilní verze výše uvedených stránek se video rozbíhá samovolně také, čímž vyčerpává data uživatele.

Vnucovatelé reklam jsou stále oprsklejší a drzejší. Dá se s tím něco dělat?

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Španělé vyzkoušeli radikální metodu boje se stavbou mešit

3.2.19

Španělsko:

Obyvatelé španělské Sevilly, kteří protestují proti stavbě další mešity v jejich městě, vymysleli, jak si v této situaci pomoci.

Na místě, kde měla být mešita postavena, zakopali vepře a o svém skutku široce informovali v tisku. Zákony Islámu zakazují stavět mešity na „půdě poskvrněné vepři“. Muslimské obci nezůstal jiný výběr než zrušit stavbu. Nebylo třeba ani žádných protestů a demonstrací.

Zdroj: https://zemavek.sk/spanele-vyzkouseli-radikalni-metodu-boje-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Jak mohou prodat dokument o uvalení klatby na advokáta Jana Husa?

31.1.19

Česká republika:

Notářský zápis z roku 1414, v němž je zmínka o Janu Husovi, se má koncem února nabízet v aukci. Vyvolávací cena je stanovena na čtyři miliony korun. Notářský zápis na pergamenovém papíře s pečetí je jediným exemplářem svého druhu a kromě historické ceny je také důležitým dokladem právní argumentace počátku 15. století.

Notářský instrument z roku 1414 se týká rozhodnutí odebrat Janovi z Jesenice doktorát kanonického práva a vyhlásit nad ním v souvislosti s Janem Husem ztíženou klatbu.

______
No to snad ne! Tohle je přeci národní poklad nevyčíslitelné hodnoty, tohle patří státu podobně jako korunovační klenoty. S tím se nehandluje. Památkový úřad buzeruje kdekoho za nepovolené stavební úpravy u objektů, jejichž historická hodnota je často sporná, a my teď prodáme takový jedinečný dokument vztahující se k nejslavnějšímu muži naší historie a dokládající jeho perzekuci?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/aukce-rukopis-notarsky-za...

Klasifikace: kuriozity,kultura,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Marže obchodů

30.1.19

Česká republika:

Nevím, zda je následující dokument pravdivý, jde o marže obchodů v ČR (patrně z roku 2013). Dokument přišel s poznámkou, že  obchodník, který měl přirážku větší než 10 %, byl za první republiky považován za zloděje.

[...]
Klikněte pro zvětšení

Kolik z těch podniků v seznamu patří českým majitelům?

Zdroj: /images/19/marze_obchodu-2013.pdf

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Hihi, už jste viděli britského ministra pro brexit?

30.1.19

Británie:

Kwasi Kwarteng, ministr pro brexit, varuje EU, že Británie nebude platit výpalné, pokud nebude dohoda. Na tom by nebylo nic pochybného, mě ale zarazily dvě věci. Jednak, že vůbec existuje ministr a zřejmě celé ministerstvo, jehož jediným určením je odchod z EU, a pak to, jak takový ministr vypadá. Pokud nevíte, seznamte se:

[Kwasi Kwar...]
Kwasi Kwarteng

Tak nevím, jsme ještě vůbec v Evropě?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496002-v-pripade-tv...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 9

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 963 725