Ve zkratce

Stránka:

 Muslimové v ČR vystrkují růžky

7.2.19

Česká republika:

V Rozstřelu vystoupil kandidát na předsedu, či jak se ten titul jmenuje, pražské obce muslimů Leonid Kušnarenko. Je to Ukrajinec a právník. Choval se civilizovaně, nikoho v průběhu debaty nepodřízl, nicméně přiznal, že muslimové v ČR chtějí získat právo oddávat, chtějí otevřít muslimské školy a mají i vyšší politické ambice. Muslimů je prý u nás 10 tisíc (kde se vzali, tu se vzali), z toho dva tisíce aktivních. Kolik z aktivních je radikální Leonid nesdělil. I kdyby to bylo jedno procento, je to pořád dvacet fanatiků čekajících na svou příležitost.

A samozřejmě přicházejí další. No, máme se na co těšit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-muslimove-kuschn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Zeman pozval prozatímního venezuelského prezidenta Guaidóa do Česka

7.2.19

Česká republika:

Prezident Miloš Zeman ve středu písemně pozval prozatímního venezuelského prezidenta Juana Guaidóa na návštěvu Česka. Zároveň Guaidóovi poblahopřál k převzetí úřadu. V tiskové zprávě to oznámil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

_______
Tak, Zemane, to jsi pos.al. Chápu, že jsi lokajem jistých kruhů, ale měl jsem o tobě přeci jen vyšší mínění. Ničím se už nelišíš od Drahoše, snad jen mírou samolibostí, zloby a úskočnosti.

Mimochodem v diskuzi za článkem Sorosova úderka hýká radostí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-milos-zeman-ven...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 16

 Němci vybídli Rusko umístit nové rakety za Ural k záchraně INF!

5.2.19

Německo:

Zástupci CDU a SPD, nezávisle na sobě, přišli s návrhem: Rusko by mělo umístit své nové rakety 9M729 daleko na východě, za Ural, odkud by nemohly dosáhnout do Evropy. Takže se Moskva nebude muset vzdát nových raketových systémů a evropské země se budou moci vyhnout závodu ve zbrojení.

_______
Neskutečné! A což takhle kdyby Němci navrhli Americe, aby si svoje raketky strčili někam do středu USA? To by přeci bylo totéž.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/faz-nemci-vybidli-ru...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Českem zní v jednom chóru: očkovat! očkovat! očkovat!

4.2.19

Česká republika:

Ať si pustím kterákoliv masmédia, nejpozději do pěti minut narazím na článek nebo video burcující k očkování. Máme tady epidemii chřipky. Máme tady spalničky. Zarděnky. HPV papillomavirus podezřelý z rakoviny děložního čipku.

Co na tom, že očkování proti chřipce je prokazatelně neúčinné? Co na tom, že spalničky i zarděnky jsou nemoci prodělané v dětském věku neškodně s bonusem celoživotní imunity (pamatuji si, za komunistů maminky pořádaly zarděnkové party), co na tom, že HPV virus, pokud vůbec za něco může (nebylo prokázáno), pak může škodit hlavně ženám (včera v TV propagandisticky ukazovali muže, kterého HPV napadl), na vše máme odpověď Nechte se očkovat.

Big Pharma se plácají radostí do kolen a zblblí jedinci spěchají k lékařům nabourat si svou přirozenou imunitu. Je to tragedie.

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 30

 Vláda uznala Guaidóa jako prezidenta Venezuely. Lokajství a ohnuté hřbety, kam se podíváš

4.2.19

Česká republika:

Česká republika uznala venezuelského opozičního politika Juana Guaidóa jako tamního prezidenta. Ministrům to v pondělí navrhl ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD a vláda na to kývla. Guaidóa za hlavu státu v pondělí oficiálně uznalo Španělsko a stejný krok pak učinily i další státy Evropské unie.

_______
Podle jakého zákona se tato bezpáteřní chátra, která bohužel tvoří naši vládu, rozhodla? Kde v mezinárodním právu je klauzule, podle které strejda Sam v USA svraští obočí, a všichni poskoci, vlezdoprdelisté a řitní alpinisté ve světě srazí podpadky a konají, jak si maniak za oceánem přeje bez ohledu na právo a byť jen elementární diplomatickou a lidskou slušnost?

Skutečně nechutné.money-mouth Nechutné, že se na tom podílí i naši vlezdoprdelisté. Bez špetky samostatného rozhodování, vlastního názoru či, nedej bože, odvahy zůstat lidmi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-venezuela-uznani...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Zlí revizoři ve Švédsku chtěli po těhotné černošce lístek - je z toho mezinárodní ostuda

3.2.19

Švédsko:

Zpráva na novinkách.cz: Stockholmská policie i dopravní podnik vyšetřují incident, při němž bezpečnostní pracovníci násilím vyvedli z vagonu metra ženu ve vysokém stupni těhotenství. Neprokázala se ve vlaku jízdenkou a nesouhlasila s pokutou.

Abyste věděli, která bije, je třeba shlédnout příslušné video. A jen pro doplnění. Tento tweat vyrobil sympatický Mahamed.

Tak nějak nechápu, proč o tom novinky.cz vůbec píšou. Neměla lístek, odmítla zaplatit pokutu. Revizoři konali správně. Nebo snad těhotné černošky ve Švédsku mají mít nějaké zvláštní privilegium?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496314-ve-svedsku-v...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Propaganda buzen na nádraží v Králově Poli

3.2.19

Česká republika:

Přišel mi email, ze kterého cituji:

Včera večer čekaje na vlak na nádraží v Králově Poli procházel jsem po nástupišti a prohlížel jsem si, co bylo za šera ještě vidět. Z jedné z těch velkých tabulí na mě civěl fousatý chlap a jakože povídal něco o tom, že: "Naše Žaneta s Terkou se chtějí brát..." (Viz obrázek v příloze. Je jen zmenšený, bez jiných úprav.) Dívám se, že to má na svědomí nějaký Czeslaw Walek z Prague Pride z.s. (ač na tom webu ze skromnosti podepsaný není. To je vidět jen v nicu). Vše nasvědčuje tomu, že je to právě šéf a pořadatel těch ostudných teplopochodů. Tož na takovou propagandu máme prostředků z Eurounie dostatek. Na souvisejícím webu je podporuje asi 40 "osobností" -- některé jsou ocela známé, jiné mi nic neříkají -- a 45 firem (mezi nimi třeba Vodafone, Staropramen, Regiojet, Oracle, Microsoft, Ikea, HP, HBO, Google, "Česká" spořitelna, Bosch, Amazon).

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Odporný zvyk samospouštěcích videí v českém mainstreamu

3.2.19

Česká republika:

Začíná to být epidemické.  Pokud kliknete na iDnes.cz, v pravém horním rohu se vám rozběhne otravné video, které nijak nesouvisí s obsahem na stránce.

Novinky.cz - video se rozběhne, když otevřete jakýkoliv článek. Tam to mají vyšperkované ještě o to, že video neskroluje se stránkou, ale zůstává viditelné pořád. Popřípadě místo videa tam davají blikající reklamu třeba na svetry. Opět - nelze nijak vypnout.

Lidovky.cz - tam naštěstí ještě funguje adblock, takže video nemusíte nutně vidět.

A pak samozřejmě bulvár. Blesk.cz - video se rozběhne po otevření článku. A další weby dělají něco podobného.

U mobilní verze výše uvedených stránek se video rozbíhá samovolně také, čímž vyčerpává data uživatele.

Vnucovatelé reklam jsou stále oprsklejší a drzejší. Dá se s tím něco dělat?

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Španělé vyzkoušeli radikální metodu boje se stavbou mešit

3.2.19

Španělsko:

Obyvatelé španělské Sevilly, kteří protestují proti stavbě další mešity v jejich městě, vymysleli, jak si v této situaci pomoci.

Na místě, kde měla být mešita postavena, zakopali vepře a o svém skutku široce informovali v tisku. Zákony Islámu zakazují stavět mešity na „půdě poskvrněné vepři“. Muslimské obci nezůstal jiný výběr než zrušit stavbu. Nebylo třeba ani žádných protestů a demonstrací.

Zdroj: https://zemavek.sk/spanele-vyzkouseli-radikalni-metodu-boje-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Jak mohou prodat dokument o uvalení klatby na advokáta Jana Husa?

31.1.19

Česká republika:

Notářský zápis z roku 1414, v němž je zmínka o Janu Husovi, se má koncem února nabízet v aukci. Vyvolávací cena je stanovena na čtyři miliony korun. Notářský zápis na pergamenovém papíře s pečetí je jediným exemplářem svého druhu a kromě historické ceny je také důležitým dokladem právní argumentace počátku 15. století.

Notářský instrument z roku 1414 se týká rozhodnutí odebrat Janovi z Jesenice doktorát kanonického práva a vyhlásit nad ním v souvislosti s Janem Husem ztíženou klatbu.

______
No to snad ne! Tohle je přeci národní poklad nevyčíslitelné hodnoty, tohle patří státu podobně jako korunovační klenoty. S tím se nehandluje. Památkový úřad buzeruje kdekoho za nepovolené stavební úpravy u objektů, jejichž historická hodnota je často sporná, a my teď prodáme takový jedinečný dokument vztahující se k nejslavnějšímu muži naší historie a dokládající jeho perzekuci?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/aukce-rukopis-notarsky-za...

Klasifikace: kuriozity,kultura,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Marže obchodů

30.1.19

Česká republika:

Nevím, zda je následující dokument pravdivý, jde o marže obchodů v ČR (patrně z roku 2013). Dokument přišel s poznámkou, že  obchodník, který měl přirážku větší než 10 %, byl za první republiky považován za zloděje.

[...]
Klikněte pro zvětšení

Kolik z těch podniků v seznamu patří českým majitelům?

Zdroj: /images/19/marze_obchodu-2013.pdf

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Hihi, už jste viděli britského ministra pro brexit?

30.1.19

Británie:

Kwasi Kwarteng, ministr pro brexit, varuje EU, že Británie nebude platit výpalné, pokud nebude dohoda. Na tom by nebylo nic pochybného, mě ale zarazily dvě věci. Jednak, že vůbec existuje ministr a zřejmě celé ministerstvo, jehož jediným určením je odchod z EU, a pak to, jak takový ministr vypadá. Pokud nevíte, seznamte se:

[Kwasi Kwar...]
Kwasi Kwarteng

Tak nevím, jsme ještě vůbec v Evropě?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496002-v-pripade-tv...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Spojené státy poskytly Guaidóvi přístup k venezuelskému majetku v amerických bankách

29.1.19

Venezuela:

Americké úřady poskytly hlavě venezuelského opozičního parlamentu Juanu Guaidóvi přístup k venezuelským vládním účtům v amerických bankách, uvedl to americký ministr zahraničí.

____
Tohle je nebetyčná drzost a pošlapání všech mezinárodních právních zvyklostí. Spojené státy nejprve zablokovaly legálně zvolené vládě prezidenta Madura venezuelské finanční prostředky uložené v amerických bankách a pak je daly své loutce, kterou si vybraly.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201901299069917-Venezuela-ma...

Klasifikace: krimi,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Squateři z Kliniky hledají nový domov

28.1.19

Česká republika:

Na FB se obejvila výzva posledních squaterů vystěhovaných minulý týden z objektu Klinika, který čtyři roky nezákonně okupovali.

Přečtěte si jejich požadavky na nové ubytování. D-Fens to na svých stránkách komentuje slovem fascinující. A opravdu to tak je.

Zdroj: https://www.facebook.com/politologmarek/posts/23274790674811...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Čulík na BL má pěnu u huby: Klaus chce svobodu projevu

28.1.19

Česká republika:

Tragikomickou figurku Jana Čulíka na Britských listech už dnes nikdo nebere moc vážně, ale jeho včerejší úlet stojí za zaznamenání. Napsal komentář ČR ohromujícím způsobem na cestě k bezprávnímu státu, ve kterém píše:

Maniaci v čele s Václavem Klausem juniorem chtějí trestat správce sociálních sítí a internetových serverů za odstraňování lží, nesmyslů, konspiračních teorií a rasistických a nenávistných výroků.

Jak děsivá je úroveň poslanců českého parlamentu, dokazuje nyní skutečnost, že tento paskvil na návrh zákona podpořila celá třicítka !! poslanců a to ze stran ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a STAN. Návrh zákona je v ostrém protikladu s legislativou Evropské unie, platné i v ČR, i se samotnými zákony České republiky, kriminalizujícími vyvolávání nenávisti vůči náboženství, etnickým skupinám a menšinám, které ovšem v ČR nikdo nevynucuje a nedodržuje.

To se nám to hezky Čulík vybarvuje, co? A bývaly doby, kdy se dal číst. Mimochodem, zde je, co navrhuje Klaus mladší: Za smazání příspěvku na sociální síti až tři roky vězení a pokuta, navrhují Klaus a spol

Zdroj: https://www.blisty.cz/art/94311-cr-ohromujicim-zpusobem-na-c...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Ve Venezuele páchá USA nepokrytě další ze svých smradlavých politických převratů

27.1.19

Venezuela:

Američané se se svou příslovečnou arogancí rozhodli zlikvidovat ve Venezuele lidmi zvoleného prezidenta Madura  a dosadit svou loutku Guaida. Udělali to jednoduše. Nejprve stovkami "neziskovek" a Sorosjugend měsíce okopávali Madurovi kotníky, útočili v tisku, pořádali placené demonstrace a teď prostě prohlásili, že jej nebudou brát jako hlavu státu a místo něj budou brát svého maňáska.

Jedním z důvodů je ropa, kterou má Venezuela víc, než je zdrávo a americká chátra se rozhodla, že polovina zisku z její prodeje půjde do jejich kapes. Jen tak.

Dech beroucí zlodějna spolu s nijak neskrývaným státním převratem je tak obrovská, že ani OSN, ani žádný západní politik neprojevili sebemenší nepokoj natož nedej bože nesouhlas.

Nešťastný stát, který něco vlastní.

Zdroj: http://katehon.com/article/guaido-vs-maduro-how-trump-tries-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V Davosu končí workshop tzv. elit

24.1.19

Neurčeno:

Od 22. do 25. ledna probíhá v Davosu oblíbená party těch, kteří něco znamenají. Každý rok přibudou noví, několik odpadne, ale tzv. zdravé jádro se víceméně drží. Účelem akce je se očichat navzájem, posílit své ego, potřeba být viděn mezi úspěšnými a samozřejmě také Davos je místo, kde majitele světa linkují svým podřízeným kurs pro příští rok.  Je to hňupská arogantní akce majitelů osobních tryskáčů, je to poliček do tváří všech lidí na planetě, kteří nikdy neměli možnost výběr jedinců v Davosu a jejich agendu ovlivnit.

Mimochodem tento rok se účastní i náš milovaný oligarcha Babiš. Nikde jsem nenašel, zda jako předseda vlády za státní peníze, nebo jako výrobce Kosteleckých uzenin za svoje.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Evropská komise zintenzivňuje právní řízení proti Maďarsku kvůli migrační politice

24.1.19

Evropská unie:

Evropská komise urychlí právní řízení proti Maďarsku týkající se maďarské migrační politiky. Dnes o tom informoval výkonný představitel evropského rezortu.

Budapešť dlouhodobě vystupovala proti politice otevřených dveří EU a kvótám na přerozdělování uprchlíků.

Tlak na Maďarsko se však zvýšil po přijetí balíčku „Stop Soros". Evropský parlament podporuje řízení proti státu podle článku 7 Lisabonské smlouvy, což by mohlo vést k sankcím proti Budapešti.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201901249019857-evropska...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace

16.1.19

Česká republika:

Vazeni čtenáři, jsem na nekolik dnů hospitalizován v nemocnici a protože to přišlo nečekaně, nemám pripravene pravidelné články od půlnocí. Za situaci se omlouvám.

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem

12.1.19

Německo:

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem ve federálním státě Porýní-Falc.

Incident se odehral v pátek večer v nemocnici města Bad Kreuznach, po konfliktu mezi migrantem a 25letou obětí.

Po neodkladné operaci lékaři odhadují stav ženy jako stabilní, ale nenarozené dítě nemohlo být zachráněno.

Žadatel o azyl z Afghánistánu se později přihlásil na policii, nyní je ve vazbě.

Zdroj: https://vz.ru/news/2019/1/12/959037.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorkazik

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 92 čtenářů částkou 12 729 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Britský architekt věští zářnou multikulturní budoucnost Praze20.09.19 21:00 Česká republika 1

A je to zpátky: Paříž a Řím tlačí na rozdělování migrantů. Neposlušné země chtějí pokutovat20.09.19 17:39 Evropská unie 5

Kanadský premiér má problém: Před 20 lety šel na karneval za Araba19.09.19 10:14 Kanada 5

Školy v Británii mají problém s babochlapy na záchodech19.09.19 00:28 Británie 4

Další kulturní obohacení pro Itálii: Okupant v Miláně bodl nůžkami vojáka do krku, křičel Alláhu akbar17.09.19 18:43 Itálie 1

Japonsko chce vypustit radioaktivní vodu z Fukušimy do moře15.09.19 21:40 Japonsko 7

Istanbulské ideologické zlo15.09.19 21:37 Česká republika 1

Akademik Ferák: Exodus moderného človeka z Afriky13.09.19 04:56 Slovensko 3

Další kulturní obohacení v Itálii. Italové budou Salviního ještě prstíčkem vyhrabávat z politického hrobu12.09.19 23:54 Itálie 5

Mrtvé včely kolem vysílače 5G12.09.19 12:59 USA 7

Případ Mazurek: Občan podal "sebeudání"11.09.19 21:11 Slovensko 3

Proruský žoldák? Co to je?11.09.19 19:08 Česká republika 5

Zeman v Srbsku: „Mám rád Srbko a srbský národ a nemám rád Kosovo“ 11.09.19 17:09 Česká republika 7

Praha - černých dealerů drog město zaslíbené...11.09.19 10:18 Česká republika 2

Jourová je místopředsedkyní Evropské komise. Dohlédne také na dezinformace10.09.19 16:27 Evropská unie 6

Hamáček šílí. Chce, aby ženy nemusely přechylovat příjmení09.09.19 15:55 Česká republika 6

Pelikán vydáním Nikulina nespáchal trestný čin. Jednal správně, řekl žalobce07.09.19 22:08 Česká republika 5

Poslance Mazureka se zastal Fico - a vyšetřuje ho policie též!06.09.19 21:38 Slovensko 5

Nová studie o příčinách pádu WTC705.09.19 15:32 USA 5

Diversita = bílá genocida05.09.19 10:42 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
23,46 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,30 Kč
Kanadský dolar
17,68 Kč
Australský dolar
15,91 Kč
Švýcarský frank
23,67 Kč
100 japonských jenů
21,78 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,96 Kč
100 rublů
36,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 587,57 Kč
1 unce stříbra
428,56 Kč
Bitcoin
233 958,75 Kč

Poslední aktualizace: 23.9.2019 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 563 595