Ve zkratce

Stránka:

 Zeman pozval prozatímního venezuelského prezidenta Guaidóa do Česka

7.2.19

Česká republika:

Prezident Miloš Zeman ve středu písemně pozval prozatímního venezuelského prezidenta Juana Guaidóa na návštěvu Česka. Zároveň Guaidóovi poblahopřál k převzetí úřadu. V tiskové zprávě to oznámil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

_______
Tak, Zemane, to jsi pos.al. Chápu, že jsi lokajem jistých kruhů, ale měl jsem o tobě přeci jen vyšší mínění. Ničím se už nelišíš od Drahoše, snad jen mírou samolibostí, zloby a úskočnosti.

Mimochodem v diskuzi za článkem Sorosova úderka hýká radostí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-milos-zeman-ven...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 16 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Němci vybídli Rusko umístit nové rakety za Ural k záchraně INF!

5.2.19

Německo:

Zástupci CDU a SPD, nezávisle na sobě, přišli s návrhem: Rusko by mělo umístit své nové rakety 9M729 daleko na východě, za Ural, odkud by nemohly dosáhnout do Evropy. Takže se Moskva nebude muset vzdát nových raketových systémů a evropské země se budou moci vyhnout závodu ve zbrojení.

_______
Neskutečné! A což takhle kdyby Němci navrhli Americe, aby si svoje raketky strčili někam do středu USA? To by přeci bylo totéž.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/faz-nemci-vybidli-ru...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Českem zní v jednom chóru: očkovat! očkovat! očkovat!

4.2.19

Česká republika:

Ať si pustím kterákoliv masmédia, nejpozději do pěti minut narazím na článek nebo video burcující k očkování. Máme tady epidemii chřipky. Máme tady spalničky. Zarděnky. HPV papillomavirus podezřelý z rakoviny děložního čipku.

Co na tom, že očkování proti chřipce je prokazatelně neúčinné? Co na tom, že spalničky i zarděnky jsou nemoci prodělané v dětském věku neškodně s bonusem celoživotní imunity (pamatuji si, za komunistů maminky pořádaly zarděnkové party), co na tom, že HPV virus, pokud vůbec za něco může (nebylo prokázáno), pak může škodit hlavně ženám (včera v TV propagandisticky ukazovali muže, kterého HPV napadl), na vše máme odpověď Nechte se očkovat.

Big Pharma se plácají radostí do kolen a zblblí jedinci spěchají k lékařům nabourat si svou přirozenou imunitu. Je to tragedie.

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 30

 Vláda uznala Guaidóa jako prezidenta Venezuely. Lokajství a ohnuté hřbety, kam se podíváš

4.2.19

Česká republika:

Česká republika uznala venezuelského opozičního politika Juana Guaidóa jako tamního prezidenta. Ministrům to v pondělí navrhl ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD a vláda na to kývla. Guaidóa za hlavu státu v pondělí oficiálně uznalo Španělsko a stejný krok pak učinily i další státy Evropské unie.

_______
Podle jakého zákona se tato bezpáteřní chátra, která bohužel tvoří naši vládu, rozhodla? Kde v mezinárodním právu je klauzule, podle které strejda Sam v USA svraští obočí, a všichni poskoci, vlezdoprdelisté a řitní alpinisté ve světě srazí podpadky a konají, jak si maniak za oceánem přeje bez ohledu na právo a byť jen elementární diplomatickou a lidskou slušnost?

Skutečně nechutné.money-mouth Nechutné, že se na tom podílí i naši vlezdoprdelisté. Bez špetky samostatného rozhodování, vlastního názoru či, nedej bože, odvahy zůstat lidmi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petricek-venezuela-uznani...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Zlí revizoři ve Švédsku chtěli po těhotné černošce lístek - je z toho mezinárodní ostuda

3.2.19

Švédsko:

Zpráva na novinkách.cz: Stockholmská policie i dopravní podnik vyšetřují incident, při němž bezpečnostní pracovníci násilím vyvedli z vagonu metra ženu ve vysokém stupni těhotenství. Neprokázala se ve vlaku jízdenkou a nesouhlasila s pokutou.

Abyste věděli, která bije, je třeba shlédnout příslušné video. A jen pro doplnění. Tento tweat vyrobil sympatický Mahamed.

Tak nějak nechápu, proč o tom novinky.cz vůbec píšou. Neměla lístek, odmítla zaplatit pokutu. Revizoři konali správně. Nebo snad těhotné černošky ve Švédsku mají mít nějaké zvláštní privilegium?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496314-ve-svedsku-v...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Propaganda buzen na nádraží v Králově Poli

3.2.19

Česká republika:

Přišel mi email, ze kterého cituji:

Včera večer čekaje na vlak na nádraží v Králově Poli procházel jsem po nástupišti a prohlížel jsem si, co bylo za šera ještě vidět. Z jedné z těch velkých tabulí na mě civěl fousatý chlap a jakože povídal něco o tom, že: "Naše Žaneta s Terkou se chtějí brát..." (Viz obrázek v příloze. Je jen zmenšený, bez jiných úprav.) Dívám se, že to má na svědomí nějaký Czeslaw Walek z Prague Pride z.s. (ač na tom webu ze skromnosti podepsaný není. To je vidět jen v nicu). Vše nasvědčuje tomu, že je to právě šéf a pořadatel těch ostudných teplopochodů. Tož na takovou propagandu máme prostředků z Eurounie dostatek. Na souvisejícím webu je podporuje asi 40 "osobností" -- některé jsou ocela známé, jiné mi nic neříkají -- a 45 firem (mezi nimi třeba Vodafone, Staropramen, Regiojet, Oracle, Microsoft, Ikea, HP, HBO, Google, "Česká" spořitelna, Bosch, Amazon).

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Odporný zvyk samospouštěcích videí v českém mainstreamu

3.2.19

Česká republika:

Začíná to být epidemické.  Pokud kliknete na iDnes.cz, v pravém horním rohu se vám rozběhne otravné video, které nijak nesouvisí s obsahem na stránce.

Novinky.cz - video se rozběhne, když otevřete jakýkoliv článek. Tam to mají vyšperkované ještě o to, že video neskroluje se stránkou, ale zůstává viditelné pořád. Popřípadě místo videa tam davají blikající reklamu třeba na svetry. Opět - nelze nijak vypnout.

Lidovky.cz - tam naštěstí ještě funguje adblock, takže video nemusíte nutně vidět.

A pak samozřejmě bulvár. Blesk.cz - video se rozběhne po otevření článku. A další weby dělají něco podobného.

U mobilní verze výše uvedených stránek se video rozbíhá samovolně také, čímž vyčerpává data uživatele.

Vnucovatelé reklam jsou stále oprsklejší a drzejší. Dá se s tím něco dělat?

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Španělé vyzkoušeli radikální metodu boje se stavbou mešit

3.2.19

Španělsko:

Obyvatelé španělské Sevilly, kteří protestují proti stavbě další mešity v jejich městě, vymysleli, jak si v této situaci pomoci.

Na místě, kde měla být mešita postavena, zakopali vepře a o svém skutku široce informovali v tisku. Zákony Islámu zakazují stavět mešity na „půdě poskvrněné vepři“. Muslimské obci nezůstal jiný výběr než zrušit stavbu. Nebylo třeba ani žádných protestů a demonstrací.

Zdroj: https://zemavek.sk/spanele-vyzkouseli-radikalni-metodu-boje-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Jak mohou prodat dokument o uvalení klatby na advokáta Jana Husa?

31.1.19

Česká republika:

Notářský zápis z roku 1414, v němž je zmínka o Janu Husovi, se má koncem února nabízet v aukci. Vyvolávací cena je stanovena na čtyři miliony korun. Notářský zápis na pergamenovém papíře s pečetí je jediným exemplářem svého druhu a kromě historické ceny je také důležitým dokladem právní argumentace počátku 15. století.

Notářský instrument z roku 1414 se týká rozhodnutí odebrat Janovi z Jesenice doktorát kanonického práva a vyhlásit nad ním v souvislosti s Janem Husem ztíženou klatbu.

______
No to snad ne! Tohle je přeci národní poklad nevyčíslitelné hodnoty, tohle patří státu podobně jako korunovační klenoty. S tím se nehandluje. Památkový úřad buzeruje kdekoho za nepovolené stavební úpravy u objektů, jejichž historická hodnota je často sporná, a my teď prodáme takový jedinečný dokument vztahující se k nejslavnějšímu muži naší historie a dokládající jeho perzekuci?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/aukce-rukopis-notarsky-za...

Klasifikace: kuriozity,kultura,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Marže obchodů

30.1.19

Česká republika:

Nevím, zda je následující dokument pravdivý, jde o marže obchodů v ČR (patrně z roku 2013). Dokument přišel s poznámkou, že  obchodník, který měl přirážku větší než 10 %, byl za první republiky považován za zloděje.

[...]
Klikněte pro zvětšení

Kolik z těch podniků v seznamu patří českým majitelům?

Zdroj: /images/19/marze_obchodu-2013.pdf

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Hihi, už jste viděli britského ministra pro brexit?

30.1.19

Británie:

Kwasi Kwarteng, ministr pro brexit, varuje EU, že Británie nebude platit výpalné, pokud nebude dohoda. Na tom by nebylo nic pochybného, mě ale zarazily dvě věci. Jednak, že vůbec existuje ministr a zřejmě celé ministerstvo, jehož jediným určením je odchod z EU, a pak to, jak takový ministr vypadá. Pokud nevíte, seznamte se:

[Kwasi Kwar...]
Kwasi Kwarteng

Tak nevím, jsme ještě vůbec v Evropě?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496002-v-pripade-tv...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Spojené státy poskytly Guaidóvi přístup k venezuelskému majetku v amerických bankách

29.1.19

Venezuela:

Americké úřady poskytly hlavě venezuelského opozičního parlamentu Juanu Guaidóvi přístup k venezuelským vládním účtům v amerických bankách, uvedl to americký ministr zahraničí.

____
Tohle je nebetyčná drzost a pošlapání všech mezinárodních právních zvyklostí. Spojené státy nejprve zablokovaly legálně zvolené vládě prezidenta Madura venezuelské finanční prostředky uložené v amerických bankách a pak je daly své loutce, kterou si vybraly.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201901299069917-Venezuela-ma...

Klasifikace: krimi,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Squateři z Kliniky hledají nový domov

28.1.19

Česká republika:

Na FB se obejvila výzva posledních squaterů vystěhovaných minulý týden z objektu Klinika, který čtyři roky nezákonně okupovali.

Přečtěte si jejich požadavky na nové ubytování. D-Fens to na svých stránkách komentuje slovem fascinující. A opravdu to tak je.

Zdroj: https://www.facebook.com/politologmarek/posts/23274790674811...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Čulík na BL má pěnu u huby: Klaus chce svobodu projevu

28.1.19

Česká republika:

Tragikomickou figurku Jana Čulíka na Britských listech už dnes nikdo nebere moc vážně, ale jeho včerejší úlet stojí za zaznamenání. Napsal komentář ČR ohromujícím způsobem na cestě k bezprávnímu státu, ve kterém píše:

Maniaci v čele s Václavem Klausem juniorem chtějí trestat správce sociálních sítí a internetových serverů za odstraňování lží, nesmyslů, konspiračních teorií a rasistických a nenávistných výroků.

Jak děsivá je úroveň poslanců českého parlamentu, dokazuje nyní skutečnost, že tento paskvil na návrh zákona podpořila celá třicítka !! poslanců a to ze stran ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a STAN. Návrh zákona je v ostrém protikladu s legislativou Evropské unie, platné i v ČR, i se samotnými zákony České republiky, kriminalizujícími vyvolávání nenávisti vůči náboženství, etnickým skupinám a menšinám, které ovšem v ČR nikdo nevynucuje a nedodržuje.

To se nám to hezky Čulík vybarvuje, co? A bývaly doby, kdy se dal číst. Mimochodem, zde je, co navrhuje Klaus mladší: Za smazání příspěvku na sociální síti až tři roky vězení a pokuta, navrhují Klaus a spol

Zdroj: https://www.blisty.cz/art/94311-cr-ohromujicim-zpusobem-na-c...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Ve Venezuele páchá USA nepokrytě další ze svých smradlavých politických převratů

27.1.19

Venezuela:

Američané se se svou příslovečnou arogancí rozhodli zlikvidovat ve Venezuele lidmi zvoleného prezidenta Madura  a dosadit svou loutku Guaida. Udělali to jednoduše. Nejprve stovkami "neziskovek" a Sorosjugend měsíce okopávali Madurovi kotníky, útočili v tisku, pořádali placené demonstrace a teď prostě prohlásili, že jej nebudou brát jako hlavu státu a místo něj budou brát svého maňáska.

Jedním z důvodů je ropa, kterou má Venezuela víc, než je zdrávo a americká chátra se rozhodla, že polovina zisku z její prodeje půjde do jejich kapes. Jen tak.

Dech beroucí zlodějna spolu s nijak neskrývaným státním převratem je tak obrovská, že ani OSN, ani žádný západní politik neprojevili sebemenší nepokoj natož nedej bože nesouhlas.

Nešťastný stát, který něco vlastní.

Zdroj: http://katehon.com/article/guaido-vs-maduro-how-trump-tries-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V Davosu končí workshop tzv. elit

24.1.19

Neurčeno:

Od 22. do 25. ledna probíhá v Davosu oblíbená party těch, kteří něco znamenají. Každý rok přibudou noví, několik odpadne, ale tzv. zdravé jádro se víceméně drží. Účelem akce je se očichat navzájem, posílit své ego, potřeba být viděn mezi úspěšnými a samozřejmě také Davos je místo, kde majitele světa linkují svým podřízeným kurs pro příští rok.  Je to hňupská arogantní akce majitelů osobních tryskáčů, je to poliček do tváří všech lidí na planetě, kteří nikdy neměli možnost výběr jedinců v Davosu a jejich agendu ovlivnit.

Mimochodem tento rok se účastní i náš milovaný oligarcha Babiš. Nikde jsem nenašel, zda jako předseda vlády za státní peníze, nebo jako výrobce Kosteleckých uzenin za svoje.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Evropská komise zintenzivňuje právní řízení proti Maďarsku kvůli migrační politice

24.1.19

Evropská unie:

Evropská komise urychlí právní řízení proti Maďarsku týkající se maďarské migrační politiky. Dnes o tom informoval výkonný představitel evropského rezortu.

Budapešť dlouhodobě vystupovala proti politice otevřených dveří EU a kvótám na přerozdělování uprchlíků.

Tlak na Maďarsko se však zvýšil po přijetí balíčku „Stop Soros". Evropský parlament podporuje řízení proti státu podle článku 7 Lisabonské smlouvy, což by mohlo vést k sankcím proti Budapešti.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201901249019857-evropska...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace

16.1.19

Česká republika:

Vazeni čtenáři, jsem na nekolik dnů hospitalizován v nemocnici a protože to přišlo nečekaně, nemám pripravene pravidelné články od půlnocí. Za situaci se omlouvám.

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem

12.1.19

Německo:

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem ve federálním státě Porýní-Falc.

Incident se odehral v pátek večer v nemocnici města Bad Kreuznach, po konfliktu mezi migrantem a 25letou obětí.

Po neodkladné operaci lékaři odhadují stav ženy jako stabilní, ale nenarozené dítě nemohlo být zachráněno.

Žadatel o azyl z Afghánistánu se později přihlásil na policii, nyní je ve vazbě.

Zdroj: https://vz.ru/news/2019/1/12/959037.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorkazik

Komentářů: 3

 „Kanada“ hodlá do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců

12.1.19

Kanada:

Ve výroční zprávě to parlamentu oznámil kanadský ministr pro imigraci - Ahmed Hussen. Pokud chce Kanada, kde žije necelých 37 milionů obyvatel, svému závazku dostát, znamená to, že do země každý rok počínaje letoškem přijde 333 tisíc imigrantů. (ČTK propaganda)

"Z velké části díky nově příchozím, které jsme v průběhu naší historie přivítali, se Kanada k užitku nás všech rozvinula v silnou a živou zemi," uvedl Hussen.

"Přistěhovalci a jejich potomci jsou pro Kanadu nesmírným přínosem a budoucí úspěch závisí na tom, že budou přivítáni a dobře integrováni," dodal.

Přistěhovalcem je i sám Hussen, který se do Kanady uchýlil před válkou ve své vlasti - v Somálsku, když mu bylo 16 let. Podle statistik je nyní každý pátý Kanaďan přistěhovalec, uvedla televize ABC News.

______
„Kanada“ hodlá, „Kanada“ chce?

Muslim je ministr Kandady, navíc pro migraci!

Současní obyvatelé Kanady hlasovali v referendu pro import mohamedánů? Nebo poskoci nadlidí hlásají jakoby daný, neměnný fakt, který s Alláhovými služebníky má souvislost čistě náhodnou? Fašismus, kalergismus lstivě vydávají za humanismus!

Kanadský Trudeau je sluníčkářským vítačem rozvratu jak u nás onen démonkratický blok.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/494236-kanada-chce...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Pátá Mojžíšova 7:24

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 26 čtenářů částkou 4 695 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Černoši se rozhodli nenakupovat u bílých, aby je potrestali. Tak si nakoupili předem08.07.20 12:11 USA 0

Další vystoupení proti bílým07.07.20 21:56 Česká republika 1

Spravedlnost u nás07.07.20 21:25 Česká republika 1

Primátor Grenoblu (Evropští Zelení/Piráti): Zlegalizujme ilegální migranty07.07.20 21:14 Francie 0

Georgia vyhlásila stav ohrožení - Black Live Matters zastřelili 8letou černošskou holčičku07.07.20 20:40 USA 2

Víkend v New Yorku po reformě policie: 45 přestřelek a 11 mrtvých07.07.20 18:44 USA 2

Vice prezident Zimbabve obvinil ze 40 leté krize v zemi bělochy: Nic nás nenaučili!07.07.20 17:31 Zimbabve 0

New York Times: Budeme psát Black s velkým písmenem a white s malým07.07.20 12:27 USA 1

Tlusté černošky se cítí diskriminované. Chtějí určovat módní trendy06.07.20 19:38 Británie 3

Jurij Bezmenov - Umění subverze | Psychologická válka06.07.20 13:37 Neurčeno 4

Německo vládne EU: Migranty přijmete! Postaráme se, vzkázalo i Česku06.07.20 10:52 Česká republika 7

Itálie opět vyměkla, dovolila pašerákům dopravit do Sicilie další várku afrických kobylek06.07.20 00:05 Itálie 0

V Portalnd Oregon zničili sochu jelena04.07.20 21:19 USA 2

Mohou prdy přenášet koronavirus?04.07.20 17:40 Austrálie 9

Pokračujte! Dvojice právníků brání svůj dům se zbraní v ruce před útokem lůzy04.07.20 15:04 USA 6

Už začínají vidět přínosy multikulturního obohacení i mainstreamová média04.07.20 14:19 Francie 0

Černoch, který znásilnil a oloupil nezletilou Češku, dostal dva roky30.06.20 15:43 Česká republika 5

Na životech bělochů nezáleží?28.06.20 09:59 Británie 12

Země, kde zítra znamená včera: Teror lůzy27.06.20 17:52 USA 4

Babiš zradil, média cenzurují a EU právě teď domlouvá revoluční Lisabonskou smlouvu 2.025.06.20 09:48 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
23,46 Kč
Euro
26,66 Kč
Libra
29,63 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,04 Kč
100 japonských jenů
21,88 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,51 Kč
Ukrajinská hřivna
0,87 Kč
100 rublů
32,90 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 449,79 Kč
1 unce stříbra
439,88 Kč
Bitcoin
220 300,20 Kč

Poslední aktualizace: 9.7.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 601 670