Ve zkratce

Stránka:

 Rána do čelisti doprovázena křikem "nenávidím bílé!" není podle soudce hate crime

19.12.18

Kanada:

Tamara Crowchief mohla volat "nenávidím bílé" když zaútočila na běložku Lydia White a vyrazila jí zuby, ale podle soudce její útok nebyl rasově motivován a nenaplnil skutkovou podstatu zločinu z nenávisti. Tamara Crowchief je eskymačkou, tedy v Kanadě chráněnou rasou spadající pod označení indigenous Canadian. K útoku došlo před hospodou v Calgary, Lydie White nijak neprovokovala, Tamaru Crowchief neznala a ani s ní nemluvila.

"Útočnice křičela nenávidím bílé a pěsti vyrazila zuby poškozené, ale není žádný důkaz, co útočnice mínila ... a zda zastává nebo prosazuje ideologii, podle které na poškozenou zaútočila," řekl soudce a odsoudil Tamaru Crowchief k 12 měsícům podmíněně a nařídil jí absolvovat psychologické konzultace.

Takže mám dotaz na soudce Harry Van Hartena, který toto ostudné rozhodnutí vydal: Co ještě by tedy musela barevná Tamara udělat, aby to soudce uznal jako rasově motivovaný zločin z nenávisti?

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/07/07...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Dvě turistky z Norska a Dánska byly zavražděny v Maroku, 60 km od Marakéše

18.12.18

Maroko:

Dvě turistky z Norska a Dánska byly zavražděny v Maroku v horské oblasti cca 60 km od Marakéše. Oběti měly uříznuté hlavy.

Dánce Louise Vesterager Jespersenové bylo 24 let, Norce Maren Uelandové bylo 28 let. Její matka tvrdí, že prioritou Maren byla bezpečnost a že dívky před nástupem na tuto cestu přijaly veškerá bezpečnostní opatření.

Tato vražda evropských dívek symbolicky podtrhuje přijetí OSN Globálního paktu pro migraci v Marakéši a OSN Globálního paktu o uprchlících.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&u=...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 17

 Česku a spol. hrozil vyloučením z Schengenu. Nyní belgický premiér oznámil demisi

18.12.18

Belgie:

Belgický premiér Charles Michel v úterý před poslanci oznámil demisi, neboť opozice navrhla vyslovit jeho vládě nedůvěru.

Michel vedl od minulého týdne menšinový kabinet, protože původní koalici předtím kvůli neshodám ohledně podpoření migračního paktu OSN opustila největší strana Nová vlámská aliance (N-VA).

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/belgicky-premier-oznamil-demisi-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 ANO a ČSSD zablokovaly snahu SPD debatovat o uprchlickém paktu

18.12.18

Česká republika:

Vládní kluby ANO a ČSSD zablokovaly snahu poslanců SPD Tomia Okamury, aby se ve Sněmovně debatovalo o globálním paktu o uprchlících. Okamura v souvislosti s vyjádřeními premiéra Andreje Babiše (ANO) o postojích k paktu obvinil ministerského předsedu ze lži.

Ministr vnitra Jan Hamáček citoval před poslanci pondělní usnesení vlády, že se nepřipojí k migračnímu paktu, ale podpoří v OSN zprávu,která se odvolává na pakt o uprchlících.

„Je rozdíl, kdo je uprchlík a kdo je migrant,“ zdůraznil. Petříček odmítl interpretace, že uprchlický pakt může přinést globální mechanismus přesídlování, v textu podle něho naopak stojí,že uprchlíci se mají co nejrychleji vrátit do domovských zemí.

Pakt podle ministra nezavádí žádné nové povinnosti, závazky vyplývají už ze Ženevské konvence.

______
Lže - pakt o uprchlících zavádí přesídlování uprchlíků do třetích zemí - na dobrovolné bázi.

Návrat uprchlíků musí být pouze dobrovolný.

Pakt zavádí slučování rodin a včlenění uprchlíků do sociálních, zdravotnických,vzdělávacích systémů a do pracovního trhu.

Pakt zavádí uprchlíky před klimatickými změnami,před přírodním katastrofami, genderovým násilím atd.

Nic z toho Ženevská konvence neobsahuje.Naopak předpokládá, že se VÁLEČNÍ uprchlíci po skončení konfliktu vrátí do zemí původu.

Je to zrada.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/ANO-a-CSSD-zab...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Zradili nás. Česká republika podpořila globální pakt o uprchlících

18.12.18

Česká republika:

Premiér Andrej Babiš odmítá, že by Česká republika v OSN podpořila globální pakt o uprchlících. První z dokumentů, globální pakt o migraci, země odmítá. Jenže média od rána mluví o tom, že čeští diplomaté na Valném shromáždění OSN pakt o uprchlících přímo podpořili. Důsledky za jednání našich diplomatů může silně pocítit ministr Petříček.

 "Ne, ne, jedná se o dva dokumenty. Globální pakt o migraci, tzv. Marrákešský pakt, od kterého jsme ustoupili, se hlasuje až ve středu. A tento pakt nepodpoříme, budeme hlasovat proti. Včera se pouze hlasovala právně nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951 a která nemá aboslutně žádný vliv ani dopad na migrační politiku vlády," tvrdí Babiš.

______
Takže nás zradili. Babiš mlží. Je to typicky salámová metoda.Jasně. Právně nezávazný dokument. Jako ten druhý. Tak proč se o něm hlasuje? Všimněte si, jak si hrají se slovíčky. Pakt o migraci prý není totéž, co pakt o uprchlících. Je mi z toho úzko a těžko. Dělají si z nás prdel. Jenže v tomto případě jde o naše existence.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlicky-pak...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Miss Universe 2018 & transgender

17.12.18

Neurčeno:

Jednou z favoritek letošní Miss Universe, jejíž finále proběhne už dnes večer v Thajsku, je Španělka Ángela Ponce (27), která se narodila jako muž. Miss Universe se tak poprvé účastní transgender modelka, a ne jedna. Také Mongolka Belguun Bacuch (25) nebyla ženou od narození.

Zdroj: https://revue.idnes.cz/finale-miss-universe-se-poprve-ucastn...

Klasifikace: polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 2

 Pochod čertov v Piešťanoch: “Nech peklo vládne tomuto mestu! Spolu to dokážeme”, nieslo sa ulicami

17.12.18

Slovensko:

Ani protestné petície občanov nepomohli a nepohli primátorom, aby zastavil druhý ročník kontroverzného pochodu čertov v Piešťanoch. To, že nešlo o žiaden institný folkloristický festival dokazuje aj skutočnosť, že masky a transparenty evokovali reálny satanistický podtext. Obzvlášť transparent, na ktorom sa písalo: “Nech peklo zavládne tomuto mestu! Spolu to dokážeme! Satan.” Podľa viacerých reakcií na sociálnych sieťach išlo o verejnú propagáciu diabla.

To, že sa tento pochod organizoval tesne pred jedným z najvýznamnejších sviatkov kresťanov na svete, poukazuje na to, že jeho cieľom bolo provokovať a urážať.

--
Je to už druhý podobný pochod v piešťanoch. Minulý rok sa konala za veľkých protestov prvá pokusná akcia, ktorú na nátlak verejnosti primátor na poslednú chvíľu zakázal, ale organizátori pochodu zákaz odignorovali.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/pochod-certov-v-piestanoch-nech-...

Klasifikace: polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4

 Proti demonstrantům odsuzujícím globální pakt OSN o migraci bylo nasazeno vodní dělo a policejní mlátičky.

16.12.18

Belgie:

V Bruselu proběhly hned dvě demonstrace ke globálnímu paktu o migraci - větší jej odsuzovala a menší schvalovala. Ta větší byla samozřejmě brutálně rozehnána pomocí obušků a vodních děl a ta menší mohla proběhnout v klidu pod dohledem extrémistů z Antify. Západoevropská multikulturní totalita stupňuje potlačování "nesprávných" názorů.

Zdroj: https://youtu.be/2nW4fwournE

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 1

 Prezident Srbska sa obrátil na srbský ľud: „Je úplne zrejme, že Albánci nechcú kompromis a za všetkým stoja USA, Veľká Británia a Nemecko ...”

16.12.18

Srbsko:

Albánsko ilegálne a protizákonne vytvorilo armádu, aj keď to zakazuje rezolúcia Rasy bezpečnosti OSN. Západné veľmoci však mlčia…

„Albánci, ako aj ich sponzori,celému svetu ukázali, že nemienia dodržiavať žiadne zákony. Plánujú otvorené napadnutie Srbska.

Chceme mier a vynaložili sme obrovské úsilie, aby ten mier bol zachovaný.

Priština však v šiestich z pätnástich bodov dohody mala iba jeden záväzok – formovanie Spolku srbských občín, ale Albánsko ani to nemieni robiť.

„Je úplne zrejme, že Albánci nechcú kompromis a za všetkým, čo robia, stoja USA,Veľká Británia a čo sa týka armády, ešte aj Nemecko,“ uviedol Alexandar Vučić.

Pripomenul, že Srbsko požiadalo o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Rady bezpečnosti OSN.

„Som presvedčený, že veľmoci by nemali zbavovať Srbsko práva informovať svet o tom, ako sa porušujú zákony na Západnom Balkáne a aké hrozby a riziká pre zachovanie mieru prinášajú podobné rozhodnutia veľmocí.

Že by sa niekto bál, že malé Srbsko dokáže niekoho vystrašiť?“

„Počítame s tým, že predsa existujú demokratické štáty a tie by si chceli počuť hlas Srbska a to,čo my a okolité krajiny chceme povedať.Počítame s tým,že nás chcú počuť,“ zdôraznil Alexandar Vučić.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/prezident-srbska-sa-obratil-na-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 A je to tu: českí poslanci navrhujú zmenu pohlavia úradným vyhlásením pre 12-ročné deti

16.12.18

Česká republika:

Tento týždeň sa českí poslanci zaoberali prerokovaním novely občianskeho zákonníka,ktorá by mala umožniť zmenu pohlavia vyhlásením na úrade bez nutnosti chirurgických zákrokov.

Ministerstvo spravodlivosti navrhlo povolenie v rozhodovaní o tejto záležitosti aj deťom od 12 rokov.

S návrhom prišla verejná ochrankyňa práv Šabatová.

A presadzuje ju i minister Kněžínek (nestraník za ANO).

Šabatová odôvodnila iniciatívu nasledovne:„Dôsledkom (súčasnej) právnej úpravy sú hlavne praktické problémy v živote trans ľudí,ktorí chirurgický zákrok z vážnych či osobných dôvodov podstúpiť nemôžu či nechcú a úplné úradné zmeny pohlavia nemôžu dosiahnuť.”

Odborníci upozorňujú na viacero možných ťažkostí, ktoré novela môže spôsobiť:

„Zmena pohlavia bola dosiaľ podmienená chirurgickou premenou. A keď by teraz nemala byť, bude sa stávať, že človek bude mať úradne jedno pohlavie, ale orgány druhého pohlavia. 

To môže mať veľa praktických dopadov. Dnes musia byť napríklad v nemocniciach hospitalizovaní muži oddelene od žien a je otázka, ako sa to potom bude vnímať.”

Ministerstvo vnútra sa tiež postavilo proti novele: „Veková hranica 12 rokov pre zmenu pohlavia je z nášho pohľadu neprijatelne nízka.”

_____
Psychické problémy dětem a mimikry pro úchyly. S novou identitou do dámských sprch!

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/ceski-poslanci-navrhuju-zmenu-po...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 V Bruselu se demonstrovalo proti migračnímu paktu OSN

16.12.18

Belgie:

Organizátory protestu bylo několik pravicových a krajně pravicových vlámských skupin.

Po demonstraci pravicových skupin proti migračnímu paktu OSN policie v Bruselu nasadila slzný plyn a vodní dělo. Podle agentury Belga demonstranti po manifestaci poblíž sídla Evropské komise házeli kameny a různé předměty. Policie se je snažila rozehnat.

„Pochodu proti Marrákeši“, který byl namířen proti paktu OSN uzavřeném minulé pondělí v marockém městě, se podle policie zúčastnilo kolem 5500 lidí. Podle belgické agentury požadovali upřednostňování „vlastního národa“, uzavření hranic a odstoupení belgického premiéra Charlese Michela. Jeho vláda se přes spory uvnitř koalice rozhodla k migračnímu paktu OSN přistoupit.

Videa z demonstrace jsou v odkazu.

Zdroj: http://www.infovojna.sk/article/video-proti-migraci-za-vlast...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Act V - demonstrace ve Francii

16.12.18

Francie:

Ve Francii se opět demonstrovalo za snížení daní, za všeobecné referendum (RIC), za vystoupení z EU a NATO, za oddělení komerčního a investičního bankovnictví a rozbití velkých bank, proti masové migraci, proti elitě a lživým médiím ...

Protestů se v celé Francii účastnilo 66.000 lidí.

 Minulou sobotu protestovalo 125.000 lidí.

V Paříži protestovaly 3.000 lidí, zadrženo bylo 179 lidí, 144 je ve vazbě, 9 zraněno.

Proti protestům bylo mobilizováno 69.000 policistů, z toho 8.000 zasahovalo v Paříži.

Ve Francii dál pokračují blokády některých palivových skladů a hraničního přechodu se Španělskem.

Videa z protestů v Paříži.

Mobilizace v provinciích.

Británie:14. 12. cca 60 Žlutých vest blokovalo tři mosty v Londýně a požadovalo skutečný Brexit.

Protestovalo se i v Holandsku.

A v Bruselu v Belgii.

A na Novém Zélandě.

Pár se ji odvážilo protestovat i v Německu v Kolíně za svoboná média.

Zdroj: http://www.fdesouche.com/1126477-gilets-jaunes-acte-v-mobili...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Jak francouzští policisté zasahují proti mírným demonstrantům

15.12.18

Francie:

Macron vyzývyl před Actem č. 5 ke klidu. Video ukazuje, jak francoužtí policisté před dvěma týdny zacházeli s mírnými demonstraty ŽV.

Zdroj: https://twitter.com/worldnewsevery/status/107386908889455001...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Act č. 5 - 16.000 demonstrantů v regionch a 199 blokád

15.12.18

Francie:

"Na páté demonstraci proti současnému francouzskému režimu režimu se sešlo v regionech cca 16.000 demonstrantů a drží 199 blokád.

Minulý týden to bylo 22.000 demonstrantů a 297 blokád.

Nevěřte médiím, že je hnutí #GiletsJaunes mrtvé nebo že Act č. 5 zkrachoval, protože je to čistá lež. Pokračujme kamarádi. #MacronDemission"

Zdroj: https://twitter.com/Jordan_SP1/status/1073911807214018560

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Act č. 5: Francouzským policistům pomáhají lidé v civilu - s kladivem v ruce

15.12.18

Francie:

Tweet natočený v Paříži zachycuje společnou skupinu "donucovacích orgánů" - policistů a lidí v civilu.

Jeden z civilistů třímá v ruce kladivo. Policista ho legitimuje a civilista pak dál u donucovacího týmu zůstává:

"Nedávné video ukazuje, že člen donucovacího týmu, který zasahuje na demonstraci #GiletsJaunes, má v ruce kladivo.

Macrone, myslíš si, že je to přijatelné? Stát napadá a ochotně útočí na ty, kteří protestují za lepší budoucnost!"

Zdroj: https://twitter.com/Jordan_SP1/status/1073906022643830790

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Summit EU: Babiš (zatím) neustoupil

15.12.18

Evropská unie:

Státy unie se už řadu měsíců nemohou shodnout na reformě unijního azylového systému, porážku ve snaze najít kompromis nyní přiznává i končící rakouské předsednictví bloku.

Původní návrh Evropské komise z května 2016 pro případ krizové migrační zátěže v jedné členské zemi unie předpokládal převzetí části uprchlíků jinými státy tak, aby bylo společně možné zvládnout dostatečně rychle potřebný velký počet rozhodnutí o azylu.

Země ze středu a východu bloku ale podobné řešení jednoznačně odmítají, pomáhat jsou připraveny jen personálně, technicky či finančně.

Na snaze nějak dosáhnout kompromisu si už vylámala zuby řada předsednických států.

Rakouský kancléř Sebatian Kurz dnes ráno upozornil, že proti povinným kvótám od začátku vystupoval, a trvající zablokování diskuse jen ukazuje, že měl pravdu. Důležitější je podle něj spolupráce se státy, odkud migranti přicházejí, třeba s africkými zeměmi, řekl.

Podobně se vyjadřuje i český premiér Andrej Babiš. Návrh závěrů summitu, které má ČTK k dispozici, zdůrazňuje také význam ochrany vnější hranice a boj s převaděči.

„Tato politika by proto měla pokračovat, být dál rozvíjena a naplno prováděna. Zachovat je třeba ostražitost na všech migračních trasách,“ uvádí návrh.

Zdroj: https://www.info.cz/evropska-unie/recky-premier-se-dozadoval...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Belgický premiér zahrozil Česku: Tvrdohlavě odmítáte migranty, půjdete ze Schengenu

15.12.18

Evropská unie:

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru.Na tiskové konferenci po skončení summitu EU to dnes řekl belgický premiér Michel:

"Tím, že tvrdohlavě, opakovaně, systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru.To,co říkám, podporuje stále více a více lidí u (jednacího) stolu.“

„Pokud budeme zneužívat migraci kvůli volbám, což se děje všude v Evropě, oslabíme Evropu tím, že ji budeme prezentovat jako neschopnou navrhnout řešení hlavních výzev,“ dodal předseda vlády, kterou před časem kvůli sporu o migrační pakt opustila nejsilnější koaliční strana - vlámští nacionalisté.

Dnešní kritiku Michel pronesl po skončení summitu, na kterém se nepodařilo v otázce migrace dosáhnout prakticky žádného pokroku.

Státy EU se shodly pouze na tom,že v boji s migrací budou dál klást důraz zejména na ochranu vnějších hranic a na spolupráci s tranzitními státy.

Rozpory nadále panují v otázce reformy azylového systému nebo posílení reformované agentury Frontex.

______
Má strach.

Zdroj: https://www.info.cz/svet/belgicky-premier-zahrozil-cesku-tvr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 9 592 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Evropské daně: Už se blíží...16.10.19 11:35 Evropská unie 2

ELÁN a jeho "Bulvárné krysy" na black listu rádií16.10.19 08:35 Slovensko 3

Itálie povolila vylodění dalších 176 afrických okupantů15.10.19 17:11 Itálie 1

Podepište mezinárodní výzvu k zastavení 5G sítě14.10.19 23:00 Neurčeno 0

Tomio Okamura u Luboše Xavera Veselého na XTV14.10.19 21:16 Česká republika 2

Erdogan požaduje po NATO podporu v jeho agresi11.10.19 16:39 Turecko 1

V Německu řádí "pravicoví extrémisté"09.10.19 19:09 Německo 10

Vraždící ilegální migranty bude zase těžší vyhostit!08.10.19 18:55 Česká republika 4

Andrejka se ráda hladí: Zločinná LGBT krade čtyřletým dětem dětství08.10.19 13:02 Česká republika 2

V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí08.10.19 11:03 Česká republika 0

O incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů07.10.19 20:05 Česká republika 1

Feminacistky bagatelizují dopad Istanbulské smlouvy07.10.19 20:00 Česká republika 1

Klimatická aktivistka: “Musíme začať jesť deti! Nemáme dostatok času!”05.10.19 18:23 USA 11

Evropský parlament tleskal pašeračce okupantů do Itálie (a potažmo do Evropy)05.10.19 16:13 Evropská unie 1

Další cíl feminacistek: Herec Robert De Niro má zaplatit 276 mmilionů, protože mluvil sprostě04.10.19 16:42 USA 2

Mongolové ante portas!04.10.19 16:16 Česká republika 5

Putin označil Grétu tím co skutečně je04.10.19 12:42 Rusko 0

Tajný islamista zabil v Paříži čtyři policisty04.10.19 11:33 Francie 2

"Protiprávně" sterilizované ženy mají šanci na výpalné odškodnění 300 tisíc korun03.10.19 22:16 Česká republika 5

Gott pred smrťou ľutoval jednu vec, že s rodinou otáľal až do neskorého veku03.10.19 19:48 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,25 Kč
Euro
25,76 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,61 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
21,38 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 613,65 Kč
1 unce stříbra
403,45 Kč
Bitcoin
185 385,15 Kč

Poslední aktualizace: 17.10.2019 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 709 560