Ve zkratce
V ČR a na Slovensku se prohánějí americká vojenská vozidla
11.10.18
V odkaze níže jsou dvě krátká videa zaznamenána náhodnými řidiči, jedno z ČR, jedno ze Slovenska. Zdá se, že se po našem a slovenském území pohybují americké transportéry a další vojenská technika, přičemž nejde o tradiční ohlášené konvoje NATO. Jde o zcela nehlášené přesuny. Podle zákona musí průjezd cizí armády povolit vláda, ale o tom se, pokud vím, ve vládě poslední dobou vůbec nemluvilo.
Měli jsme tady nedávno zprávu o přesunech techniky po železnici, měli jsme nedávno jinou zprávu o nutností posílit nosnost mostů u nás, aby unesly "těžké náklady". Vůbec se mi to nelíbí. Řekl bych, že se chystá něco moc ošklivého. A lidem se nic neříká.
Zdroj: https://cz.sputniknews.com/nazory/201810108227018-slovensko-...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora
Nehlášené přesuny (Trapeznikov, Trapeznikov (zavináč) centrum (tečka) cz | 11.10.18 21:21)
Usnesení vlády č. 517 a 569.
Přesuny techniky na spojeneckém území jsou tak běžná a banální záležitost, že je to nezajímavé pro média.
Takováto suchá informace, je to taky trolling?
Trapeznikov (RomanTička | 11.10.18 22:19)
Jdi už do hajzlu trolle..
No a čo má byť... (marek.m | 11.10.18 22:33)
1) Sú to naši spojenci a sme členmi NATO do ktorého sme demokraticky vstúpili, koho to vzrušuje? Nikoho. Nech si to rozostavia kde uznajú za vhodné.
2) Ruské tanky tu parkovali 40 rokov, strieľali po nás a správali sa ako zmrdi a nikto ich tu nechcel. Keby socializmus ekonomicky nevyhnil, boli by tu dodnes.
Pro Trapeznika (Vladimír Stwora, editor (zavináč) zvedavec (tečka) org | 11.10.18 22:54)
Ano, neustálá bagatelizace, zpochybňování, "opravování", zlehčování JE trolling a vy jste zrovna tady skončil.
@Marek (herbert | 12.10.18 00:09)
1) Sú to naši spojenci a sme členmi NATO do ktorého sme demokraticky vstúpili, koho to vzrušuje? Nikoho. Nech si to rozostavia kde uznajú za vhodné.
--- Vzrusuje to 40+% ludi, ktori v NATO nechce byt.
2) Ruské tanky tu parkovali 40 rokov, strieľali po nás a správali sa ako zmrdi a nikto ich tu nechcel. Keby socializmus ekonomicky nevyhnil, boli by tu dodnes.
--- 1. Sovietske vojska tu boli 23 rokov. 2. Strelba bola vynimocna a zriedkavejsia ako pocet zastrelenych samotnymi obcanmi CSR aj po prepocte na hlavu. 3. Sovietske tanky tu boli na pozvanie legitimnej vlady a boli sme spolu sucastou Varsavskej zmluvy. 4Socializmus ekonomickyt nevyhnil, transformoval sa u nas na inu formu socializmu. Co ma spolocneho 65% zdanenie s demokraciou a kapitalizmom? Nic. Vladne tu tvrdy socializmus.
Nerozumies pojmom a dojmy mas pomylene. Co veta v Tvojom prispevku, to blbost.
Jeden blbec skončil, druhý začal (Lovec idiotů | 12.10.18 16:12)
"Marku", seber se a táhni s těmi infantilními kecy do zádele. Víš o tom všem naprostý kulový, takže tyhle bláboly běž vyprávět někomu tak blbýmu, že ti to bude věřit. A už nevotravuj a běž si dopsat domácí úkoly.
NATO Schengen (disident | 13.10.18 10:19)
Aby nebylo nutno schvalovat každý přesun NATO techniky(rozuměj americké) je zde návrh t.zv.NATO Schengenu,který by fungoval stejně jako Schengen civilní,ale pro ozbrojené složky NATO,v převládající míře americké.Takže soudruzi ve zbrani z USA mohou k nám kdykoliv přijet,aniž by se nás na to ptali.
ČR vysílal pohádku, ve které gang ruských koček terorizuje Prahu
10.10.18
Český rozhlas 2 odvysílal pohádku, ve které gang ruských koček terorizuje v Praze britská a česká plemena! Protiruská zpolitizovaná rétorika kauzy Skripal je nalévána do hlav nejmenších dětí v ČR za peníze koncesionářů! Další z řady skandálů veřejnoprávního rozhlasu, které neberou konce! Multikulti Sněhurka a homosexuální porno inscenace nestačila, oni už rvou dětem do hlav i protiruskou nenávist a fóbii z Ruska!
________
Odporné, ubohé, podlé a trapné. Nemám slov. Ale pozor, tenhle druh plíživé propagandy nalévané do hlaviček našich nejmenších tajně bez vědomí rodičů (pohádky často pouštějí vychovatelky dětem ve školkách) je skutečně snad to nejhorší.
Zdroj: https://aeronet.cz/news/skandal-cesky-rozhlas-2-odvysilal-po...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora
vymyvani mozku deti (lindsay, ntqld (zavináč) mail (tečka) com | 11.10.18 00:50)
dr Josef Goebbels se musi usmivat jak se jeho znicujici filosofie v dnesnich dobach praktikuje
Politická korektnost? (Trapeznikov, Trapeznikov (zavináč) centrum (tečka) cz | 11.10.18 07:28)
Je správné poukazovat na národnost a náboženství pachatelů trestných činů (Romové, muslimové) a nezmiňovat je znamená nebezpečnou politickou korektnost, ale dát kočce v pohádce ruskou národnost, když mají Rusové mezi organizovaným zločinem přední příčky, to už je podlé. Asi jsem indoktrinován, protože tento doublethink nechápu.
Je správné poukazovat na to, že Trapeznikov je troll (ignorek | 11.10.18 08:24)
ruskou národnost si přisvojuje kdejaký čečen atd než požádá o asyl z důvodu pronásledování v Rusku. Dávali jim asyl politicky korektně jak na běžícím pasu, dnes nevědí co s "ruskou" - čečenskou mafii a salafisty.
Tež se podívejte na foto toho "bulhara", co znasilnil a zavražil bulharskou novinářku.
2 Trapeznikov (Lovec idiotů | 11.10.18 08:44)
To viš, že jo. To jsi zjistil z amerických filmů? Ta "ruská" mafie je ve skutečnosti mafie vyvoleného národa, ale předpokládám, že to víš, jen prostě votravuješ. Asi je zbytečné ti při tvé mizivé inteligenci připomínat, že jde o přípravu války s Ruskem.
ad "ruská mafia" (pozorovateľ | 11.10.18 09:41)
o to, že tzv. “ruská mafia”, povestná u nás aj v USA po roku 1990 bola v skutočnosti z drvivej časti “židovská” (t.j. mafia zložená z ruských židov)
David Duke: Moje probuzení: Cesta k rasovému porozumění (1998)
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/file... , (str. 397-403)
(“americká” mafia, “talianska” mafia a “ruská” mafia sú v skutočnosti prekvapivo “židovské”)
Petr Bakalář: Tabu v sociálních vědách (2003)
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/file... , s.221
(o tzv. “ruskej mafii” v Karlových Varoch)
Není toho náhodou trestný čin dle § 356? (wanel | 11.10.18 09:57)
§ 356Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod
(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí...
Trapeznikov-Morozov-Zawada (RomanTička | 11.10.18 11:43)
Odkud trollíš? Od buzeranta Houdka nebo od buzeranta Jandy?
Cesky rozhlas lzinastroj na sireni nenavisti (wanel | 11.10.18 13:16)
Cesky rozhlas v takovem pripade by mohl klidne stanout pred soud. Tenhle paragraf je casto hazen pod klacky koumukoliv kdo kritizuje multi-kulti zrudnosti, ale tady v tomto pripade si sami na sebe usili bic. V tom paragrafu se pise, ze sazba za sireni etnicke nebo narodnostni nenavisti (proti Rusum) predevsim v rozhlase, TV je o to tvrdsi... At jdou do pyzam politruci z Ceskeho rozhlasu a CT.
Vstoupím do školky a zabiju bílé děti
10.10.18
Klip rappera Nicka Conrada:
Vstoupím do školky a zabiju bílé děti,
Chytejte je a věšejte rodiče
Čtvrťe je zabít čas
Bavte tím černé děti všech věkových kategorií.
Nestyďte se, bijte je ze srdce,
Ať smrdí smrt, a teče krev
S premiérou klipu rappera Nicka Conrada, v němž vyzval k zabití bílých, vznikla absurdní situace: řada médií a sociálních aktivistů ho ospravedlňují a tvrdí, že jeho výzvy k násilí jsou uměním a dokonce i projev nepochopitelné lásky.
Toto je dvojitá morálka, rozhořčuje se Celine Pina na "Figaro". Pokud by někdo takto volal zabíjet černochy, byl by pronásledován.
Celine Pina ujišťuje, že tato epizoda je jen viditelnou částí stále agresivnější rasistické ideologie, která je namířena proti bílým.
Zdroj: https://inosmi.ru/social/20181001/243361447.html
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek
A kupodivu nejde (Kouba | 10.10.18 11:42)
o trestný čin.
Zbavit se Vsi (coinageboy | 13.10.18 19:40)
Jestli immigrujici lide jsou ze zemi ktere nefunguji - proc se zabyvat jejich nazory?
Zrejmne nam chteji poradit jak zmenit fungujici republiku do jejich Africkou" shitole" - tedy prdelni diru (Donald Trump).
Americké úřady zmrazily majetky Olega Deripasky ve Spojených státech
9.10.18
Americké úřady zmrazily majetky Olega Deripasky ve Spojených státech, mimo jiné sídla ruského (hm, židovského snad?) podnikatele v Upper East Side v New Yorku a ve Washingtonu DC, hlásí New York Post s odkazem na zdroje v americkém ministerstvu financí.
Připomeňme, 6. dubna Washington uvalil sankce proti společnosti Rusal (součást skupiny En +). Spojené státy navíc dosáhly zmrazily účty ruského obchodníka na Kypru.
Zdroj: https://vz.ru/news/2018/10/8/945038.html
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek
. (te | 09.10.18 21:46)
http://svetlosveta.sk/7-10-panna-maria-ruzencova-ochranila-katolicku-europu-v-rozhodujucej-bitke-s-moslimami/
Příjem azylantů je zastaven
9.10.18
Radost nad klesajícím počtem uprchlíků není pro všechny stejná. Soukromé osoby, které úřady pověřily provozováním ubytovacích zařízení, si musí utáhnout opasky.
Federální vláda, kantony a obce ušetří miliony, ale soukromé operátory v oblasti ubytování azylantů bolí hlavy. Výnosy se nyní rozplynou.
Jedním z největších hráčů v této oblasti je švýcarská společnost ORS Service AG. Provozuje ve Švýcarsku azylové ubytování jménem federální vlády, několika kantonů a několika obcí.
Má zastoupení i v Rakousku.
Počátkem října musela ORS uzavřít sedm z dvaceti federálních zařízení, které provozuje.
Zdroj: https://www.blick.ch/news/politik/asylunterkuenfte-werden-ge...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Marseille: 22 členů Generace identity bylo uvězněno kvůli vniknutí do ředitelství neziskovky SOS Mediterranean
8.10.18
22 členů Generace identity bylo na 48 hodin uvězněno a byl na ně uvalen soudní dohled.
Prokurátor Marseille, Xavier Tarabeux, je obvinil z "násilí na mítinku", z "únosu", z "účasti v násilné skupině" a ze "zaznamenávání a šíření násilných obrazů".
Mladí lidé pokojně vnikli do ředitelství neziskovky SOS Mediterranean a z okna vyvěsili transparent s nápisem "SOS Mediterranean se podílí na obchodu s lidmi". Celou akci natočili a zveřejnili.
Po propuštění z vazby napsali:
"Jsme svobodní po 48 hodinách vazby za to, že jsme pokojně obsadili prostory společnosti @SOSMedFrance. Ani represe soudců, ani cenzura nám nezabrání bránit náš lid před masivním přistěhovalectvím! #OccupSOSmed"
Zdroj: http://www.fdesouche.com/1084577-22-militants-de-generation-...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Koukám, (Kouba | 09.10.18 12:09)
že pravda a láska neziskovek konečně dorazila do Francie.
7. říjen - den obětí tzv. Rozmanité republiky Německo
8.10.18
AfD: V první neděli v říjnu si tradičně připomínáme všechny ty Němce, kteří byli zavražděni, zneužiti, zbiti, tělesně nebo duševně zraněni, mučeni a ponižováni tzv. "migranty".
Den obětí republiky nám připomíná, že projekt "Rozmanité republiky" není v žádném případě dobrá věc, ale nebezpečný podnik, který stojí lidské životy - téměř bez výjimky německé.
Každý, kdo se na tomto šíleném projektu v jakékoliv formě podílí, má na svých rukou krev.
Oběti "Rozmanité republiky" nás zavazují k bezpodmínečné povinnosti vyvinout každou myslitelnou snahu, abychom ukončili tento nebezpečný společenský experiment "Rozmanité republiky Německo" jednou pro vždy.
Zdroj: http://www.pi-news.net/2018/10/heute-tag-der-opfer-der-bunte...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
články z roku 2017 (pozorovateľ | 08.10.18 20:44)
Útoky nožmi, mačetami, sekerami v Nemecku. Početné prípady mŕtvych. (gatestone institute)
https://quintus-sertorius.webnode.cz/news/v-posled...
Prehľad dramatického nárastu útokov nožmi v Nemecku. Tisícky pobodaných ľudí, mnohí veľmi vážne. Desiatky mŕtvych.
Bylo to odpoledne, po třinácté hodině. Myslíte, že by mi tam někdo pomohl?
https://quintus-sertorius.webnode.cz/news/bylo-to-...
Češka žijúca v Nemecku popisuje katastrofálnu bezpečnostnú situáciu v krajine. Útoky na ženy, hromadné znásilnenia uprostred bieleho dňa. Polícia to nerieši a bežní ľudia sa boja - migranti bývajú bežne ozbrojení nožmi a strelnými zbraňami. Spomína, že je mnoho žien, ktoré boli zabité migrantmi počas znásilnenia. Spomína prípad, kedy migranti obťažovali dve malé dievčatká vo vlaku a do krvi zbili ich otca. Migranti, ktorí zo zábavy zhadzujú ž
Automaticky kráceno
pokračovanie (pozorovateľ | 08.10.18 20:46)
zhadzujú ženy pod kolesá vlakov.
- - -
Z iného zdroja, celoeurópske (neúplný zoznam)
Obete multikulturalizmu
https://diskuter.wordpress.com/2017/03/25/obete-mu...
(posledná aktualizácia marec 2017)
Video (ObcaneCR.cz | 09.10.18 12:18)
Obsáhlejší dokument zaměřený na německé poměry a práci mainstremových médií VIDEO
Alternativa pro Německo vytvořila židovskou sekci "Židé z AfD"
8.10.18
Tzv. extrémě pravicová AfD vytvořila židovskou sekci.
Na tiskové konferenci ve Wiesbadenu AfD oznámila, že hnutí nazvané "Židé z AfD" zatím tvoří 19 lidí, kteří jsou členy AfD.
AfD tak posílí svůj odpor k přistěhovalectví muslimských mužů, kteří podle strany vyznávají antisemitskou ideologii.
Židovská komunita v Německu odsoudila tento krok a nazvala AfD "rasistickou a antisemitskou stranou".
"AfD je stranou, která nabízí nenávist k židům a relativizuje nebo dokonce popírá holokaust," uvedly ve společném prohlášení německé židovské organizace včetně Centrální židovské rady Německa.
Zdroj: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Merkelová připomněla věčnou vinu Německa vůči Židům (pozorovateľ | 08.10.18 20:52)
https://cz.sputniknews.com/svet/201810048184969-ne...
(bez komentára)
Co to je tzv. (Kouba | 09.10.18 12:12)
,židovská komunita‘? Tuším, že jen několik hejhulů s jarmulkami tvrdících, že zastupují všechny své souvěrce. Ale mám pocit, že většina Židů v Německu na ně kálí. Pravým nebezpečím i pro ně jsou muslimové.
„Pravdo-láska“ svato-šmejdů (Pátá Mojžíšova 7:24 | 09.10.18 15:48)
„Spravedliví“ kážou o rasismu, ale podstatou „semitismu“ je lupičství a otrokářský zlořád. A vyhubení pronárodů, což se pašováním afrických a arabských mohamedánů, pekelnických žoldáků a plemenných samců, právě děje. Kalergismus! Vykořeňování lidí, chov snědých zdebilizovaných zoufalých a snadno manipulovatelných otroků, to je ten „svatý semitismus“.
„Spravedliví“, tohle lidské zlo káže o rasismu a holok…tu? A současně je sekta zla vedena těmi bankstery, korporát-fašisty, jejichž předci spáchali obě světové války - včetně holo...tu, a desítky dalších válek, lidských jatek – pro šíření „humanity, svaté víry a demokracie“.
Ve skutečnosti pro - růst zdrojů a moci!
Čítanie na dlhé zimné večery... (pozorovateľ | 09.10.18 17:43)
David Duke: Moje probuzení (1998)
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/file... str. 255-544
Hororová Praha: Pražští Piráti budou usilovat o post primátora
8.10.18
Pražští Piráti budou chtít získat post primátora. O koalici budou vyjednávat s Prahou sobě poslance Jana Čižinského a Spojenými silami pro Prahu, které tvoří TOP 09, STAN a KDU-ČSL.
„Pro naše programové priority nám jako nejlogičtější partner momentálně vycházejí Praha sobě a Spojené síly pro Prahu. To je preferovaná varianta koalice, se kterou chceme vést vyjednávání. V takové koalici by Piráti měli největší volební výsledek, takže logicky budou usilovat v této sestavě o post primátora,“ řekl lídr pirátů Hřib.
Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazsti-Pirati...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Babiš: Praha je velký neúspěch. Stuchlík za to nemůže (pozorovateľ | 08.10.18 16:43)
https://www.novinky.cz/domaci/485390-babis-praha-j...
„Moje vina je, že jsem dlouho toleroval, jak naše pražská organizace fungovala, a také jsem byl u výběru paní Krnáčové. Pražské ANO nefunguje zdaleka podle mých představ. Od působení na magistrátě jsme čekali podstatně víc. K tomu je třeba přičíst kampaň, která se proti ANO vedla, ale hlavní bylo negativní působení paní Krnáčové a spol. na magistrátu a jejich mediální obraz."
"Myslím si, že za to, co kolegové na magistrátu převedli, tak si to zaslouží."
Pirátská pravda (vikingh | 08.10.18 19:05)
Zrovna tyhle stránky bych za bernou minci nebral. Jde o nepovedenou pilitickou, ale přesto, satiru.
Já Piráty v čele města (Kouba | 09.10.18 12:17)
Pražákům ze srdce přeju a divil bych se, kdyby se cokoliv změnilo. Jen se nakapsujou zcela nové tváře.
Maďarsko nedovolilo ukrajinskému ministrovi obrany zúčastniť sa na zasadnutí členských krajín NATO v Bruseli
8.10.18
Maďarsko šikovne využilo stanovy NATO. Vedenie aliancie stále hovorí o demokracii, o tom, že základný princíp NATO umožňuje aj malej krajine zablokovať kolektívne rozhodnutie, ktoré iniciujú veľmi silní spojenci, ako USA, Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko a pod.
A Maďarsko sa postavilo proti všetkým a nedovolilo ukrajinskému ministrovi obrany zúčastniť sa na zasadnutí členských krajín NATO.
Biely dom oficiálne požiadal Budapešť, aby nerobila prieky Kyjevu a neblokovala stretnutia Ukrajina – NATO na najvyššej úrovni.
Maďarsko však tieto žiadosti /vyhrážky/ ignorovalo.
Ukrajinské médiá prízvukujú, že hlavným dôvodom nepriateľského konania Budapešti je jazykový zákon a zákon o vzdelaní, ktorý prednedávnom schválili na Ukrajine.
Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/madarsko-nedovolilo-ukrajinskemu...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Nemělo by se zapomínat, (Kouba | 09.10.18 12:21)
že právě jazykové zákony se staly rozbuškou pro povstání na východě Ukrajiny a důvodem, proč drtivá většina občanů autonomního Krymu hlasovaly podle tehdejší ústavy pro připojení k Ruské federaci. Kdyby nezasáhly Ruské speciální jednotky, dojde ke strašlivému masakru, viz události v Oděse, které se nesmí moc připomínat.
Konečně (disident | 13.10.18 10:29)
se někdo tvrdě postavil proti nacistickému parazitovi,který nemá nic jiného za úkol,než provádět na příkaz svého zaoceánského kurátora stále nové provokace proti Rusku,ale krachující ekonomiku Ukrajiny musí zachraňovat Evropská unie.
Protitrumpovská opozícia v hysterických kŕčoch, Kavanaugh sa stal sudcom najvyššieho súdu
8.10.18
Brett Kavanaugh sa stal 9 členom amerického Najvyššieho súdu. Voľba Kannaugha bola veľmi tesná, 51 senátorov (50 republikánov a 1 demokrat) hlasovalo za.
Protitrumpovská opozícia je v šoku, pretože možnosti liberalistov a pseudodemokratov v protitrumpovskom tábore nechutne útočiť na právoplatne zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa sa tak výrazne obmedzia.
Hystériu protitrumpovských kruhov možno chápať. Konečne sa Najvyšší súd stane oporou konzervatívnych síl, ktoré budú môcť reagovať voči liberasticko-degeneratívnym iniciatívam v USA.
Poznámka editora: Překvapila mě reakce alternativních webů. Včera jsem narazil na dva články na ověřených webech, ze kterých často čerpám (tady a tady), oba se velmi ostře stavějí proti Kannaughaovi. A dokonce jsem tam narazil na spojení "white supremacy" - bílá nadřazenost. Za koho vlastně kopou?
Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/protitrumpovska-opozicia-hysteri...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
No hádajte... (omar | 08.10.18 06:39)
Po ovocí ich poznáte. Sú to vlky v baraňom rúchu.
Boli ste na vojne (VPS)? "Nepřítel naslouchá!", pamätáte? Bolo nám to smiešne, a on, koťuha, naozaj "naslouchal".
Aj jaj... (Lapsus | 08.10.18 13:41)
To zase bude na CNN a ČT24 převeliké mrzení :-)
Na MFD LžiDnes.cz a na ČRo Plus se čtenáři a posluchači dočkají negativních emocí a gigabajtů nenávisti od havloidních komentátorů a přizvaných "analytiků".
White supremacy? (Lovec idiotů | 08.10.18 14:15)
Stačí se podívat, kdo ten článek psal. Nafeez AHMED. Jinak co se týká Kannaugha, je to odporná svině.
(Brambor | 08.10.18 15:00)
Z nějakeho, pro mne nepochopitelného důvodu, doporučoval i Jordan Peterson aby Kavanaugh odstoupil. Celá tahle kauza smrdí.
Trump obvinil verejne Sorosa z organizovania kampane proti Kavannaughovi (pozorovateľ | 08.10.18 15:44)
http://svetlosveta.sk/trump-zvitazil-a-zautocil-na...
"...zaútočil na amerického miliardára maďarského pôvodu Georga Sorosa a obvinil ho z iniciovania kampane namierenej proti katolíkovi Kavanaughovi. Trump nazval demonštrantov “krikľúňmi z výťahu” s cieľom negatívne pôsobiť na senátorov. “Pozrite sa na všetky tie profesionálne vyrobené identické transparenty. Toto nie sú transparenty urobené doma v pivnici z lásky.” Média si predovšetkým všimli, že počas svojho pôsobenia v úrade po prvýkrát Trump akcie spojil s finančníkom, “platí to Soros a ostatní.” uzavrel Trump s tým, že ľudí vyzval, aby “na to nenaleteli.” "
(zbytok článku detailnejšie popisuje vyhrotenú atmosféru, v akej voľba Kavanaugha prebiehala)
Tu je ten Trumpov tweet: (pozorovateľ | 08.10.18 15:47)
https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1048196...
Donald J. Trump
Verified account @realDonaldTrump
The very rude elevator screamers are paid professionals only looking to make Senators look bad. Don’t fall for it! Also, look at all of the professionally made identical signs. Paid for by Soros and others. These are not signs made in the basement from love! #Troublemakers
6:03 AM - 5 Oct 2018
Ať je Brett Kavanaugh jakýkoliv, (Kouba | 09.10.18 12:26)
Trump kolem sebe potřebuje co nejvíc svých lidí. Nejsem po všem, co slíbil a nesplnil, jeho fanda, ale chápu ho. Je nutné pochopit, že ONI ho chtějí sesadit, poté z něčeho obžalovat a zavřít do nějakého ,výživného‘ vězení, kde úpí převážně roztomilí černoušci a Hispánci.
2 Kouba (Lovec idiotů | 09.10.18 12:51)
Je vidět, že vůbec nechápete to divadlo. Trump je samozřejmě jejich člověk a vše je jen komedie, která v budoucnu povede k zavedení nových pořádků v USA. V podstatě jde o zasévání nenávisti mezi lidmi, aby se obraceli proti sobě, ne proti elitám.
Jen tak Dal!! (coinageboy | 10.10.18 05:01)
Trump bude mit asi jeste nejmene jednu prilezitost dosadit soudce do the Supreme Court. Zidovka a prakticky komunistka Ruth Bader Ginsburg je senilni a prakticky nad hrobem.
Lotyšské parlamentné voľby vyhrala proruská strana, úspech zaznamenali nové strany
7.10.18
Sobotné parlamentné voľby v Lotyšsku vyhrala proruská sociálnodemokratická strana Centrum harmónie (SC).
Strana zvíťazila i v predošlých voľbách z rokov 2011 a 2014. Ani raz sa jej však nepodarilo zostaviť vládu, pretože ostatné lotyšské strany s ňou odmietli spolupracovať.
Vo voľbách okrem nej bodovali dve nové strany, ktoré svoj program stavajú na boji proti korupcii a establišmentu, pričom bývajú označované za populistické.
Prvou z nich je strana Kto vlastní krajinu? (KPV) vedená bývalým hercom a rozhlasovým moderátorom a súčasným poslancom Artussom Kaiminšom, ktorá skončila na druhom mieste so ziskom 14,3 percenta.
Ďalšou je Nová konzervatívna strana (JKP), ktorá sa s 13,6 percentami umiestnila tretia.
Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/exit-poll-lotysske-parlamentne-v...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Kdo je v pobaltských zemích (Kouba | 09.10.18 12:30)
rozumný, uvědomuje si, že s Ruskem je třeba nějak vycházet stejně jako Finsko, které si prožilo krvavé války s tímto mocným sousedem.
Česká fotbalistka Voňková "si vzala" spoluhráčku a bondgirl Artertonová by Bondovi nedala
7.10.18
Nejlepší česká fotbalistka Lucie Voňková (26) vstoupila do manželského svazku se spoluhráčkou z Bayernu Mnichov, Claudií van den Heiligenbergovou (33), píšou iDnes a pokračují: „Vzala jsem si tu nejlepší ženu na světě,“ napsala na sociální síti novopečená paní Voňková.
Článek je psán docela vážně jakoby to byla nejpřirozenější věc na světě a doprovází ho nechutné fotografie obou "nevěst".
Hned vedle je další článek Artertonová procitla po MeToo a přepsala svou roli. S Bondem by nespala, kde herečka, kterou role bondgirl proslavila, uvádí, že napsala novou verzi příběhu, ve které by bondirl sdělila Bondovi: „Nemám zájem o flirtování s vámi, jsem tady pracovně.“
Už prosakly informace, že Bond bude v příštím díle černoch. Myslím, že další vývoj je nasnadě. Bude to přihřátý černoch a o ženy nebude mít zájem. Chjo.
Oslavy pokleslostí a dekadentních vztahů prostě nemíní přestat. Naopak. Nemine dne, aby nás média neurážela podobnými články.
Zdroj: https://revue.idnes.cz/lucie-vonkova-bayern-mnichov-claudie-...
Klasifikace: polit.korekt,sport Zprávu vložil/a Vladimír Stwora
Černoch Daniel Craig (Trapeznikov, Trapeznikov (zavináč) centrum (tečka) cz | 07.10.18 23:46)
Produkční společnost EON Productions uvádí, že v příštím díle (2019) obsadí do role Jamese Bonda opět Daniela Craiga. Ten to potvrdil již v 08/2017 v The Late Show Stephena Colberta.
Confirmation bias je docela svině, že?
Pro Trapeznika (Vladimír Stwora, editor (zavináč) zvedavec (tečka) org | 08.10.18 00:28)
Vy prostě musíte trolit, že? O černošském herci se docela vážně mluvilo například zde: Who’s afraid of black James Bond? nebo zde: The first black James Bond EVER is revealed: David Oyelowo beats Idris Elba to play 007. A podobných článků je na internetu hafo.
Vědci zcela jistě budou stát před (Kouba | 08.10.18 11:47)
velkým úkolem, a to jak vyšlechtit pruhované děti, aby barva kůže nikomu nevadila.
Trapeznik tu jen otravuje, nic víc (Lovec idiotů | 08.10.18 15:01)
Tihle šulíni to snad musí dělat za prachy, nebo snad chce "pomáhat" z přesvědčení? Copak je málo oficiálních serverů, kde může rychle přikyvovat?
Promiňte, byl jsem opilý (Trapeznikov, Trapeznikov (zavináč) centrum (tečka) cz | 08.10.18 23:47)
Budu se snažit neupozorňovat na jasný a lehce ověřitelný rozpor mezi prezentovanou informací a skutečností. Bond sice není černoch, ale mohl by být.
Merkelová cpe Itálii 40.000 migrantů, Salvini chce uzavřít letiště pro německá letadla
7.10.18
Napětí mezi Itálií a Německem nabírá na obrátkách.
Merkelová chce letecky vrátit 40.000 migrantů do Itálie a 15.000 do Francie. Horst Seehofer se pokusil v tomto směru o dohodu s Itálií, ale neuspěl.
Dále by Merkelová chtěla během 48 hodin vracet do Itálie každého, kdo ilegálně překročí hranice.
Merkelová určila, že první letadlo s migranty z Německa by mělo přistát v Římě již v úterý 9. 10. 18. Zapomněla o tom však informovat italskou vládu - a ta je rozhodnuta nenechat se od Německa šikanovat.
Salvini s německým plánem nesouhlasí a stejně jako uzavřel přístavy pro neziskovky, chce uzavřít i letiště pro německá letadla:
"Žádná přistání jsem neautorizoval. Uzavřel jsem přístavy a teď uzavřu i letiště. ...
Jestliže si někdo v Berlíně nebo v Bruselu myslí, že do Itáli nacpe neautorizovanými charterovými lety hromady migrantů, zjistí, že žádné letiště není a nebude k dispozici."
Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=it&tl=en&js=y&u=ht...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Inu uvidíme, (Kouba | 08.10.18 11:49)
jak dlouho budou německá éra oblétávat evropská letiště. Chudáci piloti a další obsluha letadla.
Praha (všechna zastupitelstva) - absolutní počty hlasů pro jednotlivé strany
7.10.18
Všechny strany s absolutním počtem hlasů nad 1 milión:
ODS - 6 503 859
ANO - 5 662 972
Piráti - 5 634 690
Koalice STAN, TOP09 - 4 617 907
Sdružení nezávislých kandidátů - 4 610 835
SPD Tomia Okamury - 1 316 079
KSČM - 1 252 373
ČSSD - 1 116 229
Zdroj: https://www.volby.cz/pls/kv2018/kv1211?xjazyk=CZ&xid=1&xv=1&...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Volby 2018
7.10.18
Volby do senátu
Kandidáti postupující do 2. kola
Volby do zastupitelstev
Zvolení zastupitelé podle stran:
Praha - zastupitelé městské části nebo městského obvodu
Praha - zastupitelé obcí, městysů a měst
Všechny kraje - zastupitelé městské části nebo městského obvodu
Všechny kraje - zastupitelé obcí, městysů a měst
Vyhledávání:
Zdroj: https://www.volby.cz/
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru
Výsledky za kraje - podle stran (maru | 07.10.18 16:40)
O plánech USA použít jaderné zbraně ve Vietnamu
7.10.18
Podle The New York Times z odtajněných archivních dokumentů vietnamské války vyplývá, že v roce 1968 nejvyšší americké velitelství rozhodlo uskutečnit tajnou operaci přepravy jaderných zbraní do Jižního Vietnamu. Ty měli být použity v případě porážky jižního Vietnamu.
Velitel amerických sil v oblasti Pacifiku generál William Westmoreland osobně schválil tajnou operaci s kódovým označením "zlomená čelist" pro přepravu jaderných zbraní do jižního Vietnamu.
O plánech Westmorelandu se dozvěděl poradce pro národní bezpečnost Walt Rostow, který okamžitě informopval prezidenta Spojených států Johnsna, který operaci zrušil. Šéf Bílého domu se obával, že vietnamská válka bude eskalovat do velkého konfliktu, do něhož by vstoupila Čína.
Připomeňme si, jak poznamenal ředitel ruské zahraniční zpravodajské služby Naryškin, světové společenství dosud neposkytlo právní hodnocení atomového bombardování japonské Hirošimě a Nagasaki v roce 1945.
Zdroj: https://vz.ru/news/2018/10/6/944898.html
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek
Válka je mír (Pátá Mojžíšova 7:24 | 07.10.18 07:11)
Světové společenství dosud neposkytlo…ani pravdě se přibližující hodnocení světových lidských jatek – zorganizovaných bankstery Oceánie, SSvětoparchanty.
Noční vlak veze americké tanky přes ČR a Slovensko na Ukrajinu
5.10.18
[AE News] Noční vlak veze přes Slovensko další americké tanky na Ukrajinu! (04-Oct-2018) from AE News on Vimeo.
Chmurný článek na AE News upozorňuje na skutečnost, že Američané vykládají v Hamburku vojenskou techniku a vezou ji nočními vlaky přes ČR a Slovensko na Ukrajinu. Všímá si také nedávné výzvy českého ministerstva obrany, že máme zpevnit mosty kvůli technice NATO.
Tohle nevypadá vůbec dobře. Přečtěte si celý článek - viz odkaz.
Zdroj: https://aeronet.cz/news/exkluzivne-nejnovejsi-zabery-nocniho...
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora
Doufám, (Kouba | 06.10.18 08:20)
že do tamějších hutí.
Vypadá, nevypadá (L.C. | 07.10.18 13:00)
Není to zase tak dávno a ani poprvé, co se na východ stěhovala také spousta techniky. Zpět se jí však moc nevrátilo.
Írán v roce 1970
4.10.18
![[...]](/images/18/iran-v-roce-1970.jpg)
Od té doby se hodně změnilo, že?
Zdroj: https://twitter.com/OnlineMagazin/status/1047455667131437058
Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora
Nápodobně Afghánistán před Talibanem (Trapeznikov, Trapeznikov (zavináč) centrum (tečka) cz | 05.10.18 00:33)
https://www.google.cz/amp/s/www.dailymail.co.uk/tr...
Fanatické režimy mnoha druhů toho mají hodně společného.
2 Trapeznikov (Lovec idiotů | 05.10.18 11:59)
Máte v tom zmatek. Afghánistán byl sekulární, dokud tam západ neposlal fanatické wahábisty. Tedy do doby, než Sověti odtáhli. Írán se v 60. letech a na počátku 70. také orientoval na východní blok. Zbývá tedy otázka, kdo v obou zemích dosadil islamisty k moci, že?
@ Lovec idiotů (Trapeznikov, Trapeznikov (zavináč) centrum (tečka) cz | 05.10.18 20:34)
Nevyjadřuji se k původu islamistických režimů. Pouze konstatuji shodný prvek mnoha tzv. totalit: zahalování fyzické krásy, potlačování projevů sexuality, důraz na tradice apod. Na další projevy lze snadno přijít.
Je užitečné (Kouba | 06.10.18 08:25)
si něco přečíst o moderních dějinách Íránu a poté vyvozovat nějaké závěry.
Modernizace bez Islamu (SAMRA | 11.10.18 07:27)
Šách se snažil prezentovat Iránský národ jako pro-západní, skoro americké
společenství. Byl jsem udiven jak kdysi (za Šácha)jakés filmové spolky,
sledovali v ulicích Teheránu evropsky/ americky oblečené muže i ženy jakoby
živě diskutující o ničem. Pozoroval jsem však, ze většina obyvatel tvrdě
dodržuje zvyklosti i oblečení dle jejich víry. Když jsem procházel v blízskosti
mešity v Mešedu v pokrokových kraťasech, byl jsem peltován schnilým ovocem.
Soudruzi z Mosaadu (kteří tam trénovali Savak drsnou policiji) se mně smáli,
když jsem uváděl, že Šách bude muset brzy odejít, neb v lidech vřela nenávist
k jeho “po-američování” Iránu a “odstranování” jejich víry.
Podobná situace byla v Afganistánu. Sověti si udržovali Afgan. jako další
Sovětskou republiku = náboženství (Islám) i když ne zakázáno, tedy potlačovano.
Odněkud byly importované evropské oděvy a šaty pro ženy, prodávané na
uličních bazarech velmi levně. Nápisy ve smyslu “Se Sov. Svazem na věčné
časy” byly vsude
Automaticky kráceno
pokr. (SAMRA | 11.10.18 07:29)
Šách se snažil prezentovat Iránský národ jako pro-západní, skoro americké
společenství. Byl jsem udiven jak kdysi (za Šácha)jakés filmové spolky,
sledovali v ulicích Teheránu evropsky/ americky oblečené muže i ženy jakoby
živě diskutující o ničem. Pozoroval jsem však, ze většina obyvatel tvrdě
dodržuje zvyklosti i oblečení dle jejich víry. Když jsem procházel v blízskosti
mešity v Mešedu v pokrokových kraťasech, byl jsem peltován schnilým ovocem.
Soudruzi z Mosaadu (kteří tam trénovali Savak drsnou policiji) se mně smáli,
když jsem uváděl, že Šách bude muset brzy odejít, neb v lidech vřela nenávist
k jeho “po-američování” Iránu a “odstranování” jejich víry.
Podobná situace byla v Afganistánu. Sověti si udržovali Afgan. jako další
Sovětskou republiku = náboženství (Islám) i když ne zakázáno, tedy potlačovano.
Odněkud byly importované evropské oděvy a šaty pro ženy, prodávané na
Dívky / ženy samo chodily do škol. Žena byla označena jako
nejbohatší obyvatel v Afgánu. Sov
Automaticky kráceno
pokr. (SAMRA | 11.10.18 07:32)
Dívky / ženy samo chodily do škol. Žena byla označena jako
nejbohatší obyvatel v Afgánu. Sověti postavili mocnou hydro-elektrarnu (Jalalabad)
(a obsluhovali), kombajny na několik polí přiváželi až z Kyrgystánu a samo i
taxi služba v Kábulu (s Volhami) byla též Sovětská. I Češi byli povoláni -
vystavěli cementárnu (vařili si tam výbornou drškovou polévku), kteréžto
slovo vstoupilo do pašského jazyka - a vzhledem ke stálému modlení, museli
našinci zůstat obsluhovat. Lid tu “modernizaci” (stejně jako v Iránu) neuznával,
čehož si všimli soudruzi z CIA (pardon Mírovych Sborů “Peace Corps”). Podpora
muslimství v podobě peněz, zbraní, dobrovolníků ze Střed. Východu, se počala
provádět, až si celkem sympaťák Gulbadin Hikmatyar pomlaskával, když jsem
ho potkal v Peshawaru. Sověti se naštvali, neb ta výpomoc cestovala na sever
Tadžikům, Kyrgyzům, atd, pres mohutnou řeku Amu Darju, tak tam přesunuli
armádu pro jakés nemastné, neslané akce.
Takhle vítají Italové Salviniho
4.10.18
Kdy jste naposledy viděli podobnou scénu s Merkelovou, Macronem nebo Mayovou?
#Italy: The magnificent reception of the citizens of #Naples for the People's Tribune and Interior Minister #matteosalvini of the Lega Nord. When did you ever see such popular enthusiasm for Merkel, Macron or May? pic.twitter.com/IgX6odcfmy
— Onlinemagazin (@OnlineMagazin) 3. října 2018
Zdroj: https://twitter.com/OnlineMagazin
Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora
Mnoho politiků (Kouba | 06.10.18 08:26)
bývá vítáno s nadšením, aby pak dopadli ne zrovna dobře, a to prosím současnou Salviniho politiku vítám.
Rikejte si o Trumpovi co chcete. (coinageboy | 06.10.18 16:42)
Vitezstvi Donalda Trumpa v USA dodalo silu Evropske opozici dobrosralstvi v Evrope - dodalo odvahu a energii lidem kteri jdou proti proudu - coz je dobre.
Mimochodem, Trump, navzdory tomu co hystericka media tvrdi, si v USA u volicu vede velice dobre; ja to predpovidam ze vyhraje i druhe presidentske obdobi.