Ve zkratce

Stránka:

 Německý tisk o českém prezidentovi: Zeman podněcuje strach pomocí spikleneckých teorií

11.1.18

Německo:

Tagesspiegel podotýká, že česká hlava státu podněcuje strach pomocí spikleneckých teorií. Jako příklad uvádí Zemanovo tvrzení, že za migrační krizí stojí Muslimské bratrstvo.

"V Česku dodnes nemá islám vliv, který by stál za zmínku, a v zemi už vůbec není uprchlická krize. Přesto se Zemanovi podařilo podnítit latentní předsudky jeho spoluobčanů: Drtivá většina jich striktně odmítá přijímání běženců," konstatuje deník.

Zeman má podle něj také výrazný podíl na tom, že v Česku ochladla přátelská nálada vůči Evropské unii  a naopak se pohled zaměřuje téměř toužebně na východ - na Čínu a ještě mnohem více na ruského prezidenta Vladimira Putina. ...

Zeman v OSN prohlásil, že Muslimské bratrstvo zastřešuje islámský terorismus a ne migrační krizi (tu zastřešují oligarchové za neziskovkami, OSN a EU).

Ten tón německého tisku vyvolává historické reminiscence - např. dopis Aujezdského K. H. Frankovi, v němž Aujezdský uvedl:

„Jak znáte sám nejlépe český veřejný život, zamořený židovinou a zednářstvím pana Beneše, nevidí se tu jiné východisko, než vzíti justici z neschopných a zkažených
českých rukou a vložiti ji do rukou říšskoněmecké správy, aby stále ještě bující semeniště vší zkázy a rozkladu bylo ze základu vyvráceno.“

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hulvat-egomani...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Slavnostní zahájení oslav 100 let od vzniku Československé republiky a 1000 let české státnosti - projev prezidenta Zemana

11.1.18

Česká republika:

Prezident Zeman:

"Místo dlouhých projevů jsem připomněl pouze tři věci.

Tou první byla zídka, zídka na Pražském hradě, a víte, jak je ta zídka stará? Z devátého století. Tehdy začala česká státnost a od té doby se tento Hrad buduje, a buduje se zhruba tisíc let.

A je to největší hradní komplex v celé Evropě.

A my bychom si měli nesmírně vážit úsilí našich předků, které zhruba skončilo v roce 1929, kdy Josip Plečnik dokončil rekonstrukci Pražského hradu.

Od té zídky až k tomuto roku se klene oblouk našich tisíciletých dějin, dějin radostí i dějin smutku.

A snažme se najít poučení z obojího.

Dovolte mi, abych při této příležitosti připomněl slova knihy Kazatel Ecclesiastes. Je čas sbírání kamení a je čas rozmítání kamení. Je čas pláče a je čas smíchu. Je čas boje a je čas pokoje. A ona zídka mi připomíná naši společnou povinnost sbírat kamení a stavět ..."

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Sledovali...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Topolánek nás uvrtal do OSN UNHCR přesídlovacího programu OSN UNHCR - Dánsko jej nyní urychleně opouští

11.1.18

Dánsko:

Od roku 1978 se Dánko účastní OSN UNHCR systému přesídlování, kde OSN UNHCR udělí azyl přílušníkům třetích zemí a další země je pak přijmou závaznými kvótami.

Česká republika se do tohoto systému přihlásila v květnu 2009 za vlády Topolánka. Kvóta může být libovolně navyšována, jak můžeme vidět z kapitoly o ČR v UNHCR Ressetlement Book 2016, kdy pro rok 2015 jsme měli přijmout 70 lidí a v roce 2016 již 200 lidí ze Středního východu a severní Afriky.

Nyní se Dánsko rozhodlo, že osídlovací program OSN UNHCR opustí. Dánský parlament přijal zákon, který vyvazuje Dánsko z přesídlovacího programu UNHCR.

Měli bychom to urychleně udělat také.

V cca červnu 2018 má být v Radě Evropy příp. v Radě ministrů přijat Dublin IV., který vedle relokačních kvót (mezi zeměmi EU) zahrnuje i OSN UNHCR přesídlovací kvóty - tj. přijímání migrantů přímo ze třetích zemí pod diktátem neziskovek a OSN UNHCR.

Dublin IV. je de facto zavedení Globálního zákona pro migraci v EU ještě před jeho předpokládaným schválením v OSN na podzim 2018.

To znamená, že členské země EU budou finančně trestány, pokud odmítnou relokační kvóty v rámci EU nebo přesídlovací kvóty nadiktované islamizovanou OSN.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/europa/daenemark-verlaesst-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Vídeň plánovala lékařské ošetření bojovníka IS

11.1.18

Rakousko:

Rakouské Ministerstvo vnitra dalo stopku již naplánovanému letu z Tbilisi do Vídně.

Gruzínská vláda požadovala, aby Rakousko poskytlo zdravotní ošetření 19 letému Temirlanu M. spojovaném se skupinou teroristů Ahmeda Tschatajewa.

Byl protiteroristickým komandem postřelen do hlavy, když se chystal odpálit ruční granát, a je od té doby v kómatu

(Čečenec Ahmed Tschatajew, dostal v Rakousku v roce 2003 azyl. V druhé čečenské válce patřil k radikálním islámským militantům.

EU legislativa lidských práv jej chránila před vydáním do Ruska, které jej obvinilo z terorismu. Podle ruského zdroje se Tschatajew neomezeně pohyboval po Evropě navzdory tomu, že byl ozbrojen, a za naprostého nezájmu evropských vlád.

Tschatajew žil s ženou a pěti dětmi ve Vídni do roku 2011 a dostával minimální příjem 80.000 eur. Pak je opustil a odešel bojovat do Sýrie.

Později naplánoval teroristický útok na istambulském letišti, při kterém v roce 2016 atentátníci zavraždili 45 lidí.)

Podle rakouského Ministerstva vnitra by ošetření Temirlana M. znamenalo pro Rakousko ohrožení vnitřní bezpečnosti.

Zdroj: http://www.krone.at/1610204

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Vláda v Polsku zásadně mírní dialog s EU

11.1.18

Polsko:

Prezident Duda byl nominován stranou Právo a spravedlnost, která v Polsku vyhrála volby.

Nyní se zdá, že Duda zásadně mírní politiku Polska vůči EU.

Nejdříve se Duda zbavil Poláky oblíbené premiérky Szydłové, která v EU razantně hájila zájmy Polska.

Duda ji nahradil Mateuszem Morawieckim, který do strany Právo a spravedlnost vstoupil teprve v roce 2016.

Morawiecki vzápětí odvolal z funkce Antoniho Macierewicze, dosavadního ministra obrany, Witolda Waszczykowského, dosavadního ministra zahraničních věcí, a také profesora Jana Szyszku, dosavadního ministra životního prostředí, zodpovědného za spory s Bruselem kvůli kácení v Bělověžském pralese.

To vše prý proto, aby zlepšil vztahy s EU.

V otázce migrace Morawiecki podstatně ubral na razanci. Po schůzce s Junckerem a jeho zástupcem Timmermansem 9. 1. 2018 prohlásil, že Junckerovi představil argumenty v poněkud jiném kontextu. Že poukázal na tisíce azylantů, kterým byl v Polsku azyl skutečně udělen a že by otázka migrace neměla být spojována s evropskými financemi.

Morawiecki po schůzce tvrdil, že zaznamenal změnu v Junckerově rétorice.

Morawiecki se podle Poláků Junckerovi nechutně podbízel.

Poláci jsou znechuceni rychlým politickým obratem Dudy a mnozí se rozhodli, že ho v dalších prezidentských volbách nepodpoří.

Zdroj: http://niezalezna.pl/213725-to-dalo-do-myslenia-junckerowi-a...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 10letý Afghánec sexuálně obtěžoval staré ženy v Tyrolsku

11.1.18

Rakousko:

Mladý Afghánec sledoval 75 letou ženu až do jejího bytu. Pak ji vtlačil dovnitř, nalehl na ni a nevhodně se jí sexuálně dotýkal. Ženu přitom zranil.

Nakonec ukradl 5 eur a zmizel. 14letý Rakušan ho sledoval a poskytll policii jeho přesný popis.

Ukázalo se, že Afghánec spáchal nejméně 5 podobných činů.

Afghánec prohlásil, že je mu 10 let - policie si tím není úplně jistá.

Zdroj: http://www.krone.at/559804

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Rakouští lidovci (ÖVP): Souhlasíme s Dublinem IV. Pokud chce EU vyšší platby do rozpočtu, měly by to zatáhnout východní země EU

11.1.18

Rakousko:

Kancléř Kurz se má v pátek setkat s Macronem.

Vzhledem k tomu, že EU prosazuje a hradí zavádění OSN Agendy 2030 po celém světe, u riskantních investic poskytuje soukromému sektoru záruky z našich daní a potřebuje další peníze na vybudování evropské armády, která by hájila zájmy korporátního impéria v zahraničí, bude mít po odchodu Británie podstatnou díru v rozpočtu.

Proto vyzval Juncker státy EU, aby zdvihly své platby do unijního rozpočtu.

Kurz chce získat Macrona pro svůj požadavek, aby platby do EU navýšily především východní státy EU.

 V článku je dále řečeno, že Rakousko souhlasí s navrhovaným společným evropským azylovým systémem - Dublinem IV, který by povinnými kvótami rozděloval imigranty

a) relokací ze států EU do dalších států EU

b) přímým přesídlováním tzv. "zranitelných" migrantů ze třetích zemí. O zranitelnosti těchto migrantů by rozhodovaly neziskovky v Africe a v dalších třetích zemích a na základě jejich doporučení by OSN UNHCR udělila těmto migrantům (azyl=trvalý pobyt) v EU.

Zároveň však Rakousko zdůrazňuje národní stát.

______
Dublin IV. s národním státem nejde dohromady. Zdůrazňování národního státu je tedy od rakouské vlády jen póza pro rakouské neinformované voliče.

Nebo doufají, že všechny přesídlí k nám?

Zdroj: http://www.krone.at/1611047

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Koalice lidovců a Svobodných v Rakousku zrazuje své voliče

11.1.18

Rakousko:

Vláda lidovců a Svobodných navýší v Rakousku počty imigrantů ze zemí mimo EU.

Tento krok je v přímém rozporu s předvolebními sliby obou stran.

Ministr vnitra Herbert Kickl (FPÖ) oznámil ve středu tzv. regulace osídlování schválené vládou, které navýší počty imigrantů ze třetích zemí ze současných 5.800 na 6.120.

Kvótu vyhrazenou pro sjednocování rodin vláda navýšila o více než 200  - na  5.220 míst.

Další větší skupinou je 445 míst vyhrazených pro soukromé osoby.

Dále bude možné, aby firmy nabraly více sezónních pracovníků. Pro rok 2017 měly naplánovaný počet 4.000 míst, nyní mohou v případě potřeby navýšit tento počet o 500 dalších míst.

Maximální počet pro pomocníky při žních zůstává stejný - 600 míst.

Nařízení se nevztahuje na občany EU,  na žadatele o azyl a na kvalifikovanější pracovníky, kteří do Rakouska přijíždějí na červeno-bílo-červenou kartu. V roce 2016 jich bylo cca 1.800.

______
V diskuzi pod článkem vyjadřují Rakušané velké rozčarování nad jednáním Svobodných a lidovců.

Zdroj: http://www.krone.at/1611662

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Proč nepíšu o prezidentských volbách

11.1.18

Česká republika:

Proč nepíšu o prezidentských volbách? Protože to dělají všichni ostatní. Média jsou doslova zahlcena bezpočtem komentářů, analyz, rozborů a odhadů. Vše už o tom bylo řečeno a nic nového nelze přinést. A protože na tom výsledku zas až tak moc nezáleží. Je jedno, kdo bude zvolen, prezident nemá výkonnou moc, jeho funkce je jen symbolická. A o směrování naší země rozhodují jiní za scénou. Bezbřeh pindání o prezidentských volbách je jen odvádění pozornosti od jiných veledůležitých tématů.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Na titulní stránce Playboye se poprvé objeví odhalená transgender modelka

10.1.18

Německo:

Německá verze populárního pánského časopisu Playboy vyjde poprvé s fotografií obnažené transgenderové modelky na titulní straně. Toto číslo s 21letou Giulianou Farfallaovou se v prodeji objeví už ve čtvrtek.

________
Lze ještě vůbec vymyslet větší pokřivenost? A lze ještě najít něco, kam dosud nedopadla jedovatá slina těhle pomatených zmetků?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/460153-na-titulni-s...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Flichtlinkové, buďte vítáni!

8.1.18

Německo:

Flüchtlinge Willkommen! 

Podle šetření v německých policejních databázích kriminality (PKS), jež provedla Ines Lauferová, v roce 2016 byla mezi žadateli o asyl, jinak řečeno mezi uprchlíky či běženci, šestinásobná kriminalita ve srovnání s Němci (včetně Němců pocházejících z rodin přistěhovalců, nebo s dvojím občanstvím):

Mezi stotisíci Němci je 1913 osob stíhaných; ve stotisíci cizinců je 6847 osob stíhaných; ve stotisíci „běženců“ je 13 930 stíhaných osob. (Bez zápočtu přečinů podle přistěhovaleckého zákona.)

Více o tom viz https://www.facebook.com/notes/ines-laufer/zuwanderer-sind-5-mal-krimineller-als-deutsche-bei-gruppenvergewaltigungen-sogar/10154851341183760/

Zdroj: http://www.bvoltaire.fr/migrants-criminalite-chiffres-tuent/

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Bradáč

Komentářů: 1

 Demonstrace Pegida proti Merkelové dnes v Německu. Média to "nezaznamenala"

8.1.18

Německo:

Zdroj: https://twitter.com/OnlineMagazin/status/950444317444902912

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Africké hordy vzaly útokem plot ve španělské enklávě Melilla

8.1.18

Španělsko:

Stovky černých kobylek vzalo útokem plot ve španělské enklávě Melilla na Středomořském pobřeží severní Afriky. Pohraniční stráž byla při ataku zraněna. Davy černých se pak hnaly městečkem, jak vidno z videa. Invaze pokračuje, aniž by tomu někdo věnoval pozornost.

Zdroj: https://twitter.com/OnlineMagazin/status/949997136032264192

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Migranti dlouhé roky znásilňují britské dívky. Policie se obává obvinění z rasismu

6.1.18

Británie:

"Všechny bílé ženy jsou vhodné pouze pro jednu věc: pro muže, jako jsem já, aby je šukali a používali je jako odpadky!" - s takovým posledním slovem vystoupil u soudu jeden z Pákistánců, kteří vytvořili síť pedofilů ve Spojeném království.

Na mapě Velké Británie za posledních 20 let se objevilo více míst, kde návštěvníci znásilňují bílé nezletilé Brity a zatahují je pomocí drog do prostituce.

Policie sice konečně začala přijímat trestní oznámení od postižených, ale dlouhé měsíce nevolala oběti, aby svědčily. O poskytnutí nějaké ochrany není ani řeč.

Pakistánci za 20 let si mezitím na sexuálním otroctví bílých nezletilců vydělali milionové majetky.

První články na toto téma se objevily v roce 2014, pak v 2016, takže jde o seriál, zřejmě bez šťastného konce.

Zdroj: https://lenta.ru/articles/2018/01/06/bri/

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 0

 Černoši jsou lepšími rodiči než běloši

5.1.18

USA:

Centrum pro kontrolu nemocí (CDC), kterou mnoho lidí spíše nazývá Nemocné centrum kontroly, provedlo studii, která ukazuje, že černoši jsou lepšími rodiči než běloši.

Studie, která se uskutečnila v roce 2013, vyšla v nedávném článku Washington Post o oblíbeném tématu  - ano, uhodli jste! - rasismu.

Zdroj: http://www.americanthinker.com/blog/2018/01/cdc_black_men_be...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Martinik

Komentářů: 1

 Somálec vnikl na porodní sál a divoce masturboval před rodící ženou

5.1.18

Itálie:

Jen těžko uvěřitelný příběh se odehrál na Silvestra na porodním oddělení římské Nemocnice svatého Evžena. Přes bezpečnostní ostrahu do objektu vnikl osmatřicetiletý Somálec převlečený za zdravotní sestru, aby ukojil své sexuální potřeby.

Africký migrant a bezdomovec Abdullah Ali, který nemá čistý trestní rejstřík ani legální povolení k pobytu, nejprve v prádelně nemocničního areálu odcizil zelenou uniformu zdravotních sester a gumové boty. Takto přestrojen se následně vydal do budovy porodnice s jasným záměrem ulehčit svým pudům.

Zdroj: https://www.expres.cz/somalec-vnikl-na-porodni-sal-a-divoce-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Tak už našli cestu. Německý podnikatel v Česku dostal dotaci na imigranty

5.1.18

Česká republika:

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 "Mladistvý migrant bez doprovodu" stojí Británii 70.000 GBP ročně - dokud nedosáhne 25 let

4.1.18

Británie:

"Mladistvý migrant bez doprovodu" stojí Británii 70.000 GBP ročně - dokud nedosáhne 25 let.

Ke konci loňského března žádalo o azyl v Británii 4560 "mladistvých bez doprovodu", což je oproti roku 2013 nárůst o 134 %.

Náklady lokálních úřadů na každých 100 "mladistvých bez doprovodu" se odhadují na 6,75 milónů GBP ročně.Od Ministerstva vnitra dostávají 3,35 miliónů GBP, schodek je tedy 3,4 miliónů GBP.

1 z 16 dětí-azylantů je nyní "mladistvý bez doprovodu", zatímco v roce 2013 to byl 1 z 33. Počet "mladistvých bez doprovodu" se tedy zdvojnásobil.

Lokální úřady jim platí školné, kapesné, pěstounskou péči nebo dětský domov, tlumočníky, dětské advokáty, zdravotní péči, jazykové kurzy a později univerzitní poplatky a náklady na bydlení.

Lokální úřady nyní žádají vyšší podporu od vlády.

Místostarosta Simmons řekl:

"Nikdo nezpochybňuje, že je o tyto děti třeba pečovat. Pokud jde o péči o ně, máme dobrou pověst.

UK dělá pro tyto mladé lidi dobrou práci, když je bere a poskytuje jim ubytování ... jdou na univerzitu ale lokální úřady si to jednoduše nemohou dovolit. Povede to k tomu, že mnohé služby budou zkráceny."

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5230135/Lone-child-r...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Silvestr ve Florencii: Afričané uspořádali hon na Italy

4.1.18

Itálie:

Skupina cca 20 letých Afričanů napadala bezdůvodně Italy na Náměstí republiky ve Florencii.

Nejméně 4 různé oběti gangu se sešly v nemocnici Santa Maria Nuova se dvěma poraněními hlavy, zlomenou čelistí a zlomeným nosem a mnoha odřeninami a modřinami.

Čtyři italští mladíci, kteří na náměstí oslavovali Nový rok, byli bezdůvodně a velmi surově napadeni, když jednotlivě procházeli okolo skupiny.

Byli povaleni na zem a tam byli dál biti a kopáni do obličeje.

Svědci tvrdili, že se Afričané chovali hůře jak zvířata. Jedna žena dodala: "Nemůžeme ve svém městě žít. Cítím mnoho hněvu."

Zdroj: http://www.ilgiornale.it/news/cronache/firenze-violenze-capo...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Berlusconi (Forza Italia): Prodi nás zavedením eura ožebračil

4.1.18

Itálie:

Berlusconi, vůdce Forza Italia, napadl italského premiéra Prodiho (Demokratická strana/soc. dem.) kvůli zavedení eura:

"Zavedení eura způsobem, jakým to udělal Prodi, snížilo příjmy i úspory Italů na polovinu."

Obhájci Prodiho prohlásili, že to byla naopak vláda Berlusconiho, která zavedení eura neuřídila.

Zavedení krachující měny neuřídí nikdo.

Zdroj: http://www.ilgiornale.it/news/politica/berlusconi-attacca-pr...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 66 čtenářů částkou 10 310 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

A je to tu: českí poslanci navrhujú zmenu pohlavia úradným vyhlásením pre 12-ročné deti16.12.18 21:43 Česká republika 2

V Bruselu se demonstrovalo proti migračnímu paktu OSN16.12.18 21:17 Belgie 0

Angelo Ciocca (Liga Salvini) po udalostiach v Štrasburgu sa pripája k žltým vestáml16.12.18 21:07 Evropská unie 1

Act V - demonstrace ve Francii16.12.18 12:46 Francie 1

Očekáváme, Evropský parlament odsoudí Francii za násilí proti demonstrantům stejně jako odsoudil Turecko15.12.18 14:27 Francie 0

Jak francouzští policisté zasahují proti mírným demonstrantům15.12.18 14:18 Francie 1

Act č. 5 - 16.000 demonstrantů v regionch a 199 blokád15.12.18 14:06 Francie 0

Cca 60 Žlutých vest požaduje Brexit a blokuje tři hlavní londýnské mosty15.12.18 13:47 Británie 0

Act č. 5: Francouzským policistům pomáhají lidé v civilu - s kladivem v ruce15.12.18 13:17 Francie 0

Summit EU: Babiš (zatím) neustoupil15.12.18 13:00 Evropská unie 1

Belgický premiér zahrozil Česku: Tvrdohlavě odmítáte migranty, půjdete ze Schengenu15.12.18 12:36 Evropská unie 5

Ghana: Socha bojovníka za mír šla k zemi. Univerzita obviňuje Ghándího z rasismu15.12.18 12:22 Neurčeno 3

S téměř 5.915 registrovanými případy v roce 2016 zůstává tuberkulóza v Německu na neobvykle vysoké úrovni15.12.18 01:55 Německo 0

Cloppenburg: Zaměstnanec jatek zemřel na tuberu, další dva zaměstnanci jsou nakaženi15.12.18 01:26 Německo 0

Norimberk: Tři ženy vážně pobodány 15.12.18 00:55 Německo 0

Act V - tentokrát intergalaktický - Žluté vesty vyzývají k mezinárodní solidaritě14.12.18 23:55 Francie 5

Islámský terorismus ve Francii od roku 2012: 257 mrtvých, téměř 1000 zraněných14.12.18 20:54 Francie 2

V protestech žlutých vest se stále výrazněji projevuje antisemitismus14.12.18 11:24 Francie 6

Daesh se přihlásil k vraždění ve Štrasburku: Chekatt byl islámský voják14.12.18 01:46 Francie 1

Žluté vesty chystají v sobotu 15. 12. 18 Act V. - další den hněvu č. 514.12.18 01:35 Francie 1

Měnové kurzy

USD
22,80 Kč
Euro
25,78 Kč
Libra
28,68 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,35 Kč
Švýcarský frank
22,84 Kč
100 japonských jenů
20,09 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
34,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 208,57 Kč
1 unce stříbra
332,07 Kč
Bitcoin
73 514,38 Kč

Poslední aktualizace: 17.12.2018 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 32 986 622