Ve zkratce

Stránka:

 BBC zfalšovala další historickou postavu. Anglickou královnu Margaret z Anjou

9.11.17

Británie:

Margaret z Anjou je tak významnou ženskou postavou anglické historie, jako třeba naše Eliška Přemyslovna. V 15.století vládla z královského trůnu 26 let Anglii a v době Války růží byla hlavní postavou Lancasterů. Dobové malby jí vykreslují jako štíhlou, bledou, světlovlasou ženu. Přesto ji v novém seriálu z produkce BBC hraje černá herečka Sophie Okonedo. Proč?

Zdroj: https://stredoevropan.cz/2017/11/06/bbc-zfalsovala-dalsi-his...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Kevina Spaceyho vymažou z hotového filmu kvůli obvinění z obtěžování

9.11.17

USA:

Americký herec Kevin Spacey zmizí z filmu All the Money in the World. Přestože už byl dotočen, Spacey bude vymazán a nahrazen jiným hercem kvůli tvrzení několika lidí, že je sexuálně obtěžoval. Spacey obvinění nepotvrdil a nebyl za nic odsouzen.

Spaceyho kariéra nabrala překvapivý obrat, když ho ze sexuálního obtěžování obvinil herec Anthony Rapp. Jednalo se o incident, který se údajně stal někdy před 30 lety. Kevin Spacey prohlásil, že si to nepamatuje.

________
Když někoho obviním z krádeže nebo podvodu, musím to dokázat. Musí být soud a tam se může obviněný bránit, má právníky, jsou zavedeny postupy a pokud se věc neprokáže, platí in dubio pre reo - v nejistých případech ve prospěch obviněného.

Dokonce i v procesech s čarodějnicemi ve středověku byl určitý náznak snahy dopátrat se pravdy, i když to bylo hodně pokřivené, ale jakýs-takýs soud se konal.

Dnes neplatí nic. Kdokoliv může říct, ten a ten mi kdysi ublížil, přičemž to ublížení není nic jiného než pokus o sblížení. Následně je na obviněného hleděno jako na viníka. Bez důkazů, bez soudu.

Příšerné. Děsivé. Nemá to v lidské civilizaci obdobu. Feministický a anti-sexuální teror ve své nahotě.

Zdroj: https://www.novinky.cz/kultura/454481-kevina-spaceyho-vymazo...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 14

 Plíživá islamizace ČR

9.11.17

Česká republika:

Teplický Deník přinesl 1. listopadu fotografie a jména prvňáčků ze Základní školy Prosetice na Plynárenské ulici v Teplicích. Původně bohulibý úmysl se změnil doslova v mediální noční můru mainstreamu [1], protože redakce Deníku de facto natvrdo odhalila proces islamizace a cikanizace českého školství v přímém přenosu. Toto je tvrdá podoba školní inkluze v ČR. Dobře se na to podívejte.

Zdroj: https://aeronet.cz/news/skandal-1-tridy-zs-v-teplicich-s-tab...

Klasifikace: polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Laboratoře CERNu narazily na podivnou bariéru naší fyzikální reality, vůbec bychom neměli existovat!

9.11.17

Neurčeno:

Velice zajímavý a silně znepokojující dokument. Klikněte si na odkaz.

Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-laboratore-cernu-narazily-na-p...

Klasifikace: veda Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Soudce Nejvyššího soudu SR podal trestní oznámení na politiky za povolení přeletů při bombardování Jugoslávie

8.11.17

Slovensko:

Soudce Nejvyššího soudu SR, Štefan Harabin, podal trestní oznámení na slovenské politiky za pomoc při vraždění civilistů. Konkrétně za to, že dali povolení pro přelety bombardérů přes území Slovenska při bombardování Jugoslávie.

Z trestného činu jsou podezřelí:

Vláda SR ve složení Mikuláš Dzurinda – předseda vlády, Eduard Kukan, Brigita Schmögnerová, Gabriel Palacka, István Harna, Ivan Mikloš, Ladislav Pittner, László Miklós,Ľubomír Fogaš, Ľudovít Černák, Mária Machová, Milan Ftáčnik, Milan Kňažko, Pál Csáky, Pavol Hamžík, Pavol Kanis, Peter Magvaši a Tibor Šagát – ministři vlády (t. j. bez souhlasu Jána Čarnogurského a Pavla Koncoša – dalších ministrů, členů vlády).

Zdroj: https://drive.google.com/file/d/1j3reepUvXMTasCFlLtX9P6axu1X...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Stovky tisíc Grékov nemajú dostatok peňazí na zaplatenie daní

8.11.17

Řecko:

V Grécku sa v niekoľkých posledných týždňoch prudko zvýšil počet občanov, ktorí už nedokážu platiť dane.

Podľa denníka Kathimerini s odvolaním sa na grécke daňové orgány, iba v septembri vznikla platobná neschopnosť ďalším 500 000 občanom. Čísla daňových dlžníkov sú odrazom rastúcej neschopnosti občanov platiť dane. Približne 410 000 osôb nemohlo zaplatiť v septembri daň z príjmu a daň z nehnuteľnosti ENFIA.

Konkrétne to znamená, že viac ako 4,26 milióna daňových poplatníkov v septembri dlhovalo peniaze gréckemu štátu. V auguste to bolo okolo 3,85 milióna.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/stovky-tisic-grekov-nemaju-dostat...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Hon pomstychtivých slepic na chlapy už má první oběť na životě: Velšský politik spáchal sebevraždu

8.11.17

Británie:

Bývalý velšský ministr Carl Sargeant byl v úterý nalezen mrtev; stalo se tak několik dní poté, co byl obviněn z nevhodného chování vůči ženám. Podle britského deníku The Independent a agentury Press Association patrně spáchal sebevraždu.

Devětačtyřicetiletý labouristický politik a ženatý otec dvou dětí byl zproštěn funkce na začátku měsíce kvůli blíže neupřesněným obviněním ze sexuálního obtěžování. Ve velšské regionální vládě zastával úřad ministra pro komunity a děti.

_______
Neupřesněné obvinění? Co to je? Je to ve stylu Kafkova Procesu, kde je hrdina K odsouzen a popraven, aniž se dozví, za co. Vítejme v realitě absurdního světa Franze Kafky. A ano, může to zničit život, kariéru, rodinu, všechno, co chlap budoval celý život.

A pomstychtivé slepice teď tancují na jeho hrobě. No, jen se radujte z vítězství. Je to Pyrrhovo vítězství.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/velssky-politik-obvineny-z-obtezovani...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Americké helikoptéry evakuovaly cizí velitele "islámského státu"

7.11.17

USA:

Syrské město Mayadin bylo osvobozeno od teroristů IS 14. října.

Obyvatelé města hlásí, že americké helikoptéry evakuovaly cizí velitele "islámského státu" z města dva týdny před zahájením operace syrské armády.

 

Zdroj: https://vz.ru/news/2017/11/7/894154.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 1

 Americké tankery dodávají Belgii zkapalněný plyn koupený v Rusku

7.11.17

Neurčeno:

Laik se diví, odborník žasne. Tak se dá komentovat zpráva, že americké tankery dodávají palivo zakoupené v Rusku na terminál zkapalněného plynu v Antverpách.

Šetření novin tento názor potvrzuje, poukazuje na to, že vytvořené termilály LNG v Evropě, jejichž cílem je snížit závislost zemí EU na vývozu zemního plynu přes ruské plynovody, jednají se zákony trhu. Plyn získávají nikoliv z USA, ale z nejbližšího zdroje - Ruska, ale za vyšší cenu než je doprava potrubím.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/soir-americke-tanker...

Klasifikace: kuriozity,politika,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 "Neziskovka" Člověk v plísni neví, co roupama dělat, peníze jen tečou, tak dráždí

6.11.17

Česká republika:

Na řadě míst Česka se objevily desítky billboardů a dalších reklamních ploch s nápisy v několika cizích, převážně blízkovýchodních jazycích. Všechny poutače děkují Čechům. Není však jasné za co. Nezisková organizace Člověk v tísni, která si kampaň objednala, zatím nechce prozradit její účel.

Zatím se zdá, že všechny billboardy, ač v různých jazycích, obsahují stejnou zprávu: „Děkujeme, český lide.“

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/billboardy-arabske-perske-napisy-clo...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Střelec z texaského kostela byl z Antify, média to "nezaznamenala"

6.11.17

USA:

Média vynechala klíčovou informaci: Střelec z kostela v Texasu byl člen Antifa, který přísahal, že začne občanskou válku. Devin Kelley, který zabil nejméně 27 lidí a mnoho dalších zranil, byl podle očitých svědků jedním ze dvou střelců, kdy svědkové rovněž hlásili, že Kelley rovněž nesl vlajku Antifa a na přítomné v kostele před každým z několika přebíjení zvolal: „Toto je komunistická revoluce!“ 

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11417-strelec-kostel-texa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Tak se to podařilo, Kotleba už županem nebude

5.11.17

Slovensko:

Jasnou porážkou vůdce slovenské ultrapravice Mariana Kotleby a překvapivým neúspěchem kandidátů podporovaných vládní sociální demokracií (Směr-SD) skončily sobotní krajské volby na Slovensku. Kotleba, který obhajoval hejtmanský post v Banské Bystrici, výrazně zaostal za svým soupeřem Jánem Lunterem, k jehož podpoře se spojily koaliční i opoziční strany.

_______
Tak jo. Sluníčka se dala dohromady a odřízla to poslední, co ještě stálo zato. Jako ve Francii, jakok v Německu, jako v Rakousku a jako v Čechách a na Moravě. Gratulujeme k drtivému vítězství hlouposti.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/slovensko-volby-hejtmanu-a-poslancu-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Rakúsky politik Pilz sa vzdal poslaneckého mandátu po obvinení z obťažovania

4.11.17

Rakousko:

Jeden z rakúskych najprominentnejších ľavicových politikov Peter Pilz sa v sobotu vzdal svojho poslaneckého mandátu po tom, ako ho jedna žena obvinila zo sexuálneho obťažovania. K incidentu údajne došlo na politickej konferencii v roku 2013, keď bol Pilz údajne opitý a ohmatával mladú členku štábu konzervatívnej Európskej ľudovej strany.

Pilz bol viac ako tri desaťročia poslancom za opozičných Zelených a bol známy odhaľovaním korupčných škandálov. Tento rok si po vnútorných sporoch so Zelenými založil vlastnú ľavicovú stranu s názvom Kandidátka Petra Pilza. Tá v októbrových voľbách získala osem poslaneckých kresiel.

_______
Môj komentár: Nedá sa toto chápať ako zrada na svojich voličoch? Volilo ho viac než sto tisíc voličov, dostali ho do parlamentu a on ako predseda strany sa pár týždňov po svojom zvolení na svoj poslanecký mandát bez boja vykašle na základe v zásade banality, ktorá nijak nesúvisí s prácou poslanca? Korupcia, úplatky, rozkrádanie miliónov z daní, to je ok. Položenie ruky žene na zadok je dôvod na okamžitý vyhadzov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/rakusky-politik-pilz-sa-vzdal-pos...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Kotleba je neofašista?

3.11.17

Slovensko:

Hrozba úspěchu neofašistické protizápadní Lidové strany Naše Slovensko Mariána Kotleby sjednotila vládu i opozici ve snaze nástup Kotleby zastavit. Sobotní krajské volby ukážou, zda jejich snažení bude úspěšné, píše na iDnes můj oblíbený Luboš Palata. Ani jsem se nemusel dívat pod článek, abych poznal jeho naivně blbý, sluníčkářský styl.

Nálepkování, osočování, urážky z článku kapou. Palata ale jaksi zapomněl uvést argumenty. Tedy kromě tvrzení, že Kotleba dával na dobročinnost částky 1488 eur, což prý je největší symbol neonacistů. A pak také zřídil jakousi domobranu, která se snaží udržet pořádek ve vlacích a ve vyloučených lokalitách.

Tak to jsou skutečně zločiny proti lidskosti. Kotlebu je třeba odstavit, vláčet špínou a zavřít. Lumpa jednoho.

Ale o tom, že se ostatní strany proti LSNS sjednotily, nepochybuji. To je obvyklý styl vyčichlých, bezbarvých zaprodaných korytářů, kteří cítí nebezpečí, že by o svá korýtka mohli přijít. Ostatně stejné sjednocování trpaslíků jsme zažili v ČR, v Rakousku, v Německu i ve Francii.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/volby-slovensko-kotleba-08m-/zahrani...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Hon na vlivné muže pokračuje, teď je obviněn Dustin Hoffman za "incident" v roce 1991

3.11.17

USA:

Spisovatelka a producentka Wendy Rissová Gatsiounisová magazínu Variety řekla, že se s Hoffmanem a Schisgalem sešli v roce 1991, protože měli zájem o její hru A Darker Purpose. Cítila v tom naději, že ji slavný herec se scenáristou Murrayem Schisgalem adaptuje do filmu. Bylo jí tehdy něco přes 20 let. Hoffman se jí však hned zpočátku schůzky zeptal, jestli někdy měla sex se čtyřicátníkem jako on.

Ale to není všechno. Hoffmat v roce 1985 (před 32 lety!) měl sexuálně obtěžovat také sedmnáctiletou filmovou praktikantku Annu Grahamovou. Otevřeně prý hovořil o sexu, který by s ní mohl mít.

________
Tomu se už nedá ani usmívat. To už není ani trapnost. Chybí slova, která by tyhle krávy výstižně popsala. A mimochodem víte, co udělal dnes osmdesátiletý Dustin? OMLUVIL SE! On je tak senilní, že se za to dnes veřejně omlouvá! Dodneška jsem si ho vážil, teď jim pohrdám.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/453857-kevina-spac...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Britský ministr obrany rezignoval, před 15 lety sáhl novinářce na koleno

2.11.17

Británie:

Hysterie kolem sexuálního harašení dosahuje fantasmagorických rozměrů. Britský ministr obrany Michael Fallon rezignoval, protože ho obvinila nějaká novinářka, že jí v roce 2002 sáhl na koleno.

Neskutečné! Já jsem minulý týden šahal jedné přímo na pipinu. Mám se jít udat nebo si rovnou hodit smyčku?

Z diskuze za článkem:

Vida ho, nechutu!

Tak on není homosexuál a drze veřejně přiznal svoji odpornou heterosexualitu!

Nemohl by se pro tyto odporné činy bílých zvrhlíků zavést trest smrti, který by se vztahoval i na zbytek rodiny?

Takhle by se přece nikdo z našich nových multikulturně obohacujících přátel nechoval!

Sháním na koleno to začíná, odmítáním vedoucí role EU komise to končí...

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/michael-fallon-rezignace-britanie-se...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

 EP vyzval Komisi k odvolání prováděcího rozhodnutí ke GMO řepky olejné, která by mohla být obsažena nejen v krmivech pro zvířata, ale i potravinách

2.11.17

Evropská unie:

Evropský parlament přijal usnesení (24.10.2017) k návrhu prováděcího rozhodnutí Komise o povolení uvedení produktů, které obsahují geneticky modifikovanou řepku olejnou, sestávají z ní nebo jsou z ní vyrobeny, na trh podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1829/2003 o geneticky modifikovaných potravinách a krmivech (D052753 – 2017/2907(RSP)).

Evropský parlament:

  • domnívá se, že návrh prováděcího rozhodnutí Komise překračuje prováděcí pravomoci stanovené v nařízení (ES) č. 1829/2003;
  • vyzývá odpovědné zákonodárce, aby co nejdříve pokročili v práci na návrhu Komise, kterým se mění nařízení (EU) č. 182/2011, a aby mimo jiné zajistili, že pokud Stálý výbor pro potravinový řetězec a zdraví zvířat nepředloží žádné stanovisko ke schválení GMO, a to buď co se týče pěstování, nebo co se týče potravin a krmiv, Komise tento návrh stáhne;
  • vyzývá Komisi, aby vzala svůj návrh prováděcího rozhodnutí zpět;

Hlasování

Europoslanci ČR, kteří podporují zanesení GMO do potravinového řetězce:

Telička, Ježek, Dlabajová, Charanzová (všichni ANO), Niedermayer, Štětina (TOP09), Polčák (STAN), Zdechovský, Šojdrová, Svoboda (všichni KDU-ČSL)

Stále stejná sebranka europos(l/r)anců...

Zdroj: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//...

Klasifikace: zdravi,ekologie Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 1

 PL se ptaly politiků, co si myslí o výkupu vepřína v Letech, ti nejdůležitější (aka Babiš) účelově mlčeli

31.10.17

Česká republika:

Sobotkova vláda v srpnu schválila odkoupení vepřína v Letech u Písku za 450 milionů korun, což odtajnila po volbách dne 23. října. Euro.cz informovalo (Pavel Páral), že účetní hodnota pozemků a staveb vepřína je vykazována ve výši 122 milionů korun a hodnota celé společnosti AGPI, která vepřín prodává, nepřesahuje ani 100 milionů korun; výroba vepřového v šesti vepřínech tvoří 46 procent tržeb firmy.

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí a zda souhlasí s odkupem vepřína za 450 milionů korun.

Andrej Babiš na dotaz nereagoval. Daniel Heman na dotaz nereagoval. Ivan Bartoš na dotaz nereagoval.

Tomio Okamura, Vojtěch Filip, Jan Veleba výkup odsoudili.

Trapné mlčení mocných politiků, kteří moc dobře vědí, že by si projeveným souhlasem u lidí nepřilepšili, je výmluvnější než cokoliv jiného.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Neuveritelna-han...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zpěvačka k divákům: Vy, bílí, uvolněte místa barevným

31.10.17

Kanada:

K neuvěřitelné příhodě s ještě neuvěřitelnější dohrou došlo v kanadském Halifaxu na koncertu jednatřicetileté zpěvačky Lido Pimienty. Zpěvačka z pódia oslovila diváky pod pódiem: "Bílí, jděte dozadu, pusťte před sebe barevné."

Pod pódiem byla bílá fotografka, která odmítla odejít dozadu. Lido opakovaně žádala, aby odešla. Nakonec bílou fotografku vystrkali pryč.

A jak to celé dopadlo? Vedení vestivalu se omluvilo. Ale pozor, ne bílým a ne fotografce, ale barevným: “We are going to try our best as a festival to create ways to make our spaces safer and more accessible for you. We hope we can rebuild some trust and that you will come back to our shows.” (Děláme to nejlepší, aby prostor byl pro vás přístupnější. Doufáme, že obnovíme důvěru a že opět přijdete na naše show".)

A teď si to zkuste představit obráceně. Zpěvačka k divákům: Vy černí, jděte dozadu, uvolněte místa bílým... vedení festivalu se omlouvá bílým, příště zajistí pro ně lepší bezpečnost, doufáme, že přijdete... Dovedete si představit ten jekot, který by následoval?

Článek v Natonal Post: Halifax music festival apologizes for 'overt racism' after volunteer refuses to give spot near stage to women of colour

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Bili-bezte-pry...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 0

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 41 320 351