Ve zkratce

Stránka:

 Čína otevřela první zahraniční vojenskou základnu

6.8.17

Čína:

Čína otevřela první zahraniční vojenskou základnu v Africe v Džibuti. Džibuti se nachází na východním pobřeží Afriky a má strategickou polohu na křižovatce důležitých moře obchodních cest.

Ceremonie se zúčastnilo více než 300 vojáků a námořníků, včetně zástupce velitele PLA Navy Tian Zhong. Ceremonie byla načasována na 90. výročí Čínské lidové osvobozenecké armády Číny. Základna je postavena pro čínskou vojenskou účast v mírových operacích v regionu, jakož i pro humanitární pomoc v Africe a západní Asii.

Zdroj: http://military-informant.com/navy/kitay-otkryil-pervuyu-zar...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Seznam prostřednictvím svého Skliku zablokuje dezinformačním webům příjmy z reklam

6.8.17

Česká republika:

Seznam.cz podle iHned.cz zakáže dezinformačním webům zapojit se do jeho reklamní sítě Sklik. Podle nových pravidel se má jednat o weby, které nerozlišují zpravodajství od názorů a komentářů, kde je obsah v rozporu s fakty, kde se objevují dezinformace, konspirační teorie a lži. Na webech zapojených do Skliku musí také být uveden jejich provozovatel a autoři článků nesmí být smyšlení.

_________
Tak to budou mít problém iDnes, Novinky, Lidovky a všechen mainstream včetně Seznamu samotného. smile

Přečtěte si diskuzi za článkem. Lidi vědí... Čím víc je vidět ubohost a zločinnost estabilishmentu, tím je hysteričtější a nervóznější.

Zdroj: https://www.zive.cz/bleskovky/seznam-prostrednictvim-sveho-s...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Černých spasitelů světa není nikdy dost - Temná věž naruby

5.8.17

USA:

Magnum opus Stephena Kinga Temná věž se dočkala svého zfilmování v hollywoodu. Zřejmě, aby byl film dostatečně "in", rozhodli se v Colombia Pictures, že do role zachránce lidstva (Pistolníka) obsadí Idrise Elbu, což je pro neznalé - černoch. A Stephen King s tímto "odchýlením" od knižní předlohy souhlasil. Proč vlastně ne, že? Ztělesnělé zlo, "muže v černém" si střihnul Matthew McConaughey, bílá tvářička.

Film je naštěstí dle kritiky nudný.

Zdroj: https://www.csfd.cz/film/263261-temna-vez/prehled/

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 0

 Ondřej Neff: Nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat před průvodem homosexuálů!

5.8.17

Česká republika:

Pořadatelé Prague Pride nechtějí pouze toleranci, ale upozorňují, že jim jde i o respekt. „Co je to za drzý nesmysl?“ Sexuální orientaci za důvod k respektu nepovažuje spisovatel a publicista Ondřej Neff. Dal za pravdu senátorovi Jiřímu Čunkovi a pěkně se naštval: „Ne. Já nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat čepici před průvodem homosexuálů. Proč?“ V souvislosti s rozhodnutím o dvojnásobném rodičovství dvou homosexuálů také uvedl: „Je to vůbec nejhorší degradace ženy, kterou dějiny poznaly. Dva chlapi najmou ženskou, aby jim porodila dítě, to dítě jí seberou, zaplatí jí prachy a dítě si odvezou v kočárku a hýčkají ho. Nemám důvod si myslet, že se o něj dobře nepostarají. Ale ten princip, že si někdo najme něčí dělohu a naše feministky a obecně feministky neběhají po ulici a neřvou vzteky? To nechápu.“

_______
Ondřej Neff se nám pochlapil. Všiml jsem si, že i jeho Neviditelný pes se opět stává čtivějším, přibývá kritických článků. Na rozdíl od Čulíkových Britských listů.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ondrej-Neff-N...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Britským památkářům nařízeno nosit placku "podporujeme buzny"

5.8.17

Británie:

Po téměř čtyři desetiletí byla duhová vlajka symbolem tolerance menšinové sexuální orientace. Britští památkáři a ochránci přírody z organizace National Trust ale dali oslavě odlišnosti zcela nový rozměr. Pracovníci dostali nakázáno připnout si duhový odznak nebo stužku Gay Pride. Ti, kdo odmítli, se museli schovat do kanceláří nebo odejít domů. Ve čtvrtek o tom informoval deník The Telegraph.

________
Výborně! Čím víc takových nařízení, tím dříve v lidech bouchnou saze. Nařízená podpora je přesně to, co vyvolá neřízený odpor.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/445433-bez-placky-g...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Italská justice vyšetřuje německou nevládní organizaci Jugend Rettet kvůli „úmyslné podpoře ilegálního přistěhovalectví“

4.8.17

Itálie:

Italská justice vyšetřuje německou nevládní organizaci Jugend Rettet kvůli „úmyslné podpoře ilegálního přistěhovalectví“. Ve středu jí zabavila loď Iuventa i s vybavením kvůli podezření, že organizace při záchraně migrantů ve Středozemním moři spolupracovala s pašeráky lidí. Ostré reakce vyvolalo zveřejnění fotografií, které měly zachycovat okamžik, kdy zástupci Jugend Rettet přebírají na moři uprchlíky přímo od pašeráků lidí. Následně se objevily odposlechy, na nichž člen Jugend Rettet zakazuje komukoliv předávat fotografie ze záchranných akcí, na jejichž základě by byla možná identifikace osob.

Organizace Jugend Rettet vznikla jako reakce skupiny německých studentů na rostoucí počet utonutých ve Středozemním moři v květnu 2015. Sdružuje dobrovolníky a profesionály, svoji činnost označuje za dobrovolnickou, bez nároku na honorář. Přesto vykazuje měsíční náklady kolem 30 tisíc EUR.

Vypovídající je také složení sponsorů.

Organizace dosud nevysvětlila, proč dopravuje "zachráněné lidi z člunů" k výrazně vzdálenějšímu pobřezí Itálie, pokud je jejím mottem záchrana lidských životů.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2201692-italie-vysetru...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 0

 Proč nemůže SÚJB preferovat vozy Škoda?

3.8.17

Česká republika:

Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB), kterému šéfuje Dana Drábová, nakupoval auta v nezákonné soutěži. Podle nálezu Nejvyššího kontrolního úřadu v letech 2013 až 2015 diskriminoval dodavatele, kteří nemohli nabídnout vozy značky Škoda. Šlo o 13 vozidel celkem za 3 855 488 korun.

_______
A co je na tom špatného? Proč by nemohl český úřad podpořit českou výrobu nákupem našich výrobků? Lecos naznačuje i to, kdo je kritikem. „Podle uvedených informací se zdá, že byla tato veřejná zakázka, dokonce přiznaně, šitá na míru, což je v rozporu s tehdy platnou a účinnou právní úpravou,“ uvedl Petr Bouda, právník a člen protikorupčního projektu Rekonstrukce státu, píšou dále Lidovky. Jakmile je někde Rekonstrukce státu, je jasno. Tahle nikým nevolena "neziskovka" je typickou pátou kolonou. A jak někdo poznamenal v diskuzi, polínko si zřejmě přiložili i lobbisté z Hyundai.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/hledame-auta-znacka-jen-skodovky-urad-...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Pražské metro se hodlá inspirovat Izraelem, co se týče šmírování

3.8.17

Česká republika:

Čtyři dny sledoval v Izraeli šéf pražského dopravního podniku, jak precizně se země chrání hrozbám v autobusech či podzemní dráze. Jeden vůz v Tel Avivu snímá i pět kamer naráz. Důležitou inspiraci si Martin Gillar odvezl i do českého hlavního města, které připravuje silnější zabezpečení metra. Do Izraele, trvale ohroženého terorem, se vypravil v rámci mise pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) v posledním červencovém týdnu. V metropoli Tel Avivu navštívil hned několik dohledových center hromadné dopravy. 

________
Izrael možná je ohrožen partyzánskou válkou, protože neoprávněně zabírá území, které mu nikdy nepatřilo a průběžně krade další, ale co my? Proč se máme nechat šmírovat podle jeho metod? Nás snad Palestinci neohrožují. Stačilo by hlídat hranice, ne prošpikovat kamerami naše metro.

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/inspirace-v-izraeli-digitalni-oko-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Bezpečnostní služby řady zemí se podílí na organizaci dodávek zbraní teroristům

2.8.17

Neurčeno:

Podle ruského velvyslance při OSN, činnost mezinárodních obchodníků se zbraněmi „mnohonásobně zesílila na pozadí krize na Středním východě a v severní Africe“.

Soukromé společnosti v ozbrojených konfliktech „mohou dělat jen to, co jim dovolí dělat stát,“ řekl diplomat na zasedání Rady bezpečnosti OSN o boji proti terorismu.

Zdůraznil, že Rusko má informace o tom, kdo pomáhá a často se podílí na organizaci dodávek zbraní teroristům.

„Jedná se o struktury z řady zemí, včetně bezpečnostních služeb. V případě potřeby, budeme připraveni sdělit konkrétní údaje ".

Zdroj: https://vz.ru/news/2017/8/2/881254.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 0

 Naprosté vítězství cikánů - vláda chce vykoupit vepřín v Letech

31.7.17

Česká republika:

Majitel vepřína v Letech souhlasí s prodejem státu. Stát pod tlakem "neziskovek" vykoupí z peněz daňových poplatníků vepřín, aby jej zboural a na jeho místo postavil památník cikánům. Cena zveřejněna nebyla, ale jen za odhad už stát zaplatil 228 690 Kč. Z našich kapes.

Jsem znechucen a otráven. Politická korektnost spolu s připosranosti a zbabělosti státních úředníků slaví vítězství.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lety-veprin-prevod-stat-holokaust-rom...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Víkend v khalifátu Germanistan

30.7.17

Německo:

Při noční střelbě na diskotéce v Kostnici v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko zemřel jeden člověk, další tři lidé utrpěli vážná zranění. Útočník následně zemřel v nemocnici, podlehl zraněním po přestřelce s policisty. Jeho motiv je zatím nejasný.

Pachatelem byl irácký občan, který žil v Německu už dlouho, přičemž nešlo o žadatele o azyl, uvedla policie. Zároveň vyloučila jako motiv činu terorismus, píšou Lidovky.

_______
Od posledního útoku nožem (motiv rovněž nejasný) uběhlo skoro 48 hodin bez incidentu. Zlepšuje se to. A jasně. Žádný terorismus, nic společného s islámem. Jen jedinec s duševními problémy. Musíme s ním mít trpělivost. Je to vlastně vina společnosti, že trpěl.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strelba-diskoteka-kostnice-nemecko-zr...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Achilles byl černoch, to dá rozum

29.7.17

Neurčeno:

BBC a Netflix připravují nový seriál o Trojské válce. Politické korektnosti tak neunikl ani Homér se svou Iliadou. Můžeme se těšit na černého Achilla, Patrokla, ba dokonce i samotného šéfa Olympu, boha Dia.

Moje osobní poznámka - už čekám jen na změnu pravidel šachu, to by tak hrálo, aby právo prvního tahu měli némlich bílí.

http://www.imdb.com/title/tt5103758/

Zdroj: https://stredoevropan.cz/2017/07/28/v-novem-serialu-o-dobyti...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a baba_Blažková

Komentářů: 8

 Pátek v khalifátu Germanistan

28.7.17

Německo:

V supermarketu Edeka v pátek odpoledne v německém Hamburku zaútočil muž na několik zákazníků mačetou, uvedla policie. Původní informace hovořily o tom, že muž bodal lidi dlouhým kuchyňským nožem. Na místě je jeden mrtvý a čtyři zranění, jeden z nich těžce. Policie útočníka zadržela, jeho motiv není znám. Vyšetřovatelé tvrdí, že jednal sám. Deník Bild s odkazem na vyjádření svědků napsal, že muž během řádění volal Alláhu akbar (Bůh je veliký).

Tyhle dramatické pátky se už i v Říši začínají stávat tradicí a původní německé obyvatelstvo si pomalu zvyká. ☪️

Wir schaffen das!

Islám je náboženství míru, lásky a tolerance.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444823-v-supermarke...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 1

 EÚ dochádzajú peniaze. Po roku 2020 chce priškrtiť eurofondy a zvýšiť členským krajinám vklady do projektov

26.7.17

Evropská unie:

Európskej únii budú po Brexite chýbať peniaze. Za členstvo by si mali priplatiť hlavne krajiny východnej Európy, vrátane Slovenska

Po odchode Veľkej Británie z Európskej únie bude tomuto Európskemu spoločenstvu chýbať až 20 miliárd eur ročne. Túto finančnú dieru bude preto potrebné zaplátať. Ťarcha padne hlavne na krajiny východnej časti EÚ, teda aj na Slovensko.

Komisár pre rozpočet, Günther Oettinger, vyčíslil, že odchod Veľkej Británie z EÚ zníži príjmy únijného rozpočtu o 16 %, teda o 10 až 11 miliárd eur ročne, ale k tomu treba ešte pripočítať výdavky na obranu, migráciu a ochranu hraníc, čiže to môže byť pokojne aj dvojnásobok. Oettinger chce chýbajúce peniaze zohnať škrtaním a prerozdeľovaním výdavkov, ale aj “novými peniazmi” od jednotlivých členských štátov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/europskej-unii-budu-po-brexite-ch...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 Kalendář Pirelli pro rok 2018: Děs a hrůza

26.7.17

Neurčeno:

Pokud jste obdivovateli ženské krásy a sledujete ikonický kalendář Pirelli, podívejte se na kalendář pro rok 2018. Už rok 2017 byl silně diskutabilní výběrem přestárlých a neerotických modelek, ale co se nacpalo do roku 2018, už se nedá nazvat jinak než děs, hrůza a teror politické korektnosti. Tenhle kalendář bych si nepověsil ani do sklepa. Viz odkaz.

Zdroj: https://xman.idnes.cz/kalendar-pirelli-2018-0oo-/xman-styl.a...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Multikulturní inkvizice v ČR

25.7.17

Česká republika:

Napadení muslimek cizí ženou v pražském lesoparku Divoká Šárka policie vede jako přestupek a předá ho tak nejspíš k vyřešení radnici.

Právnička Klára Kalibová z neziskové organizace In Iustitia, která se zabývá právní pomocí obětem násilí z nenávisti, upozornila, že podobné útoky z rasových či náboženských důvodů jsou trestným činem.

„Nemám o tomto případu detailní informace, ale podobný případ s napadením muslimky, který se stal loni v pražském metru, byl vyhodnocen jako trestný čin. V těchto případech vždy záleží, zda byly provedeny na veřejnosti a v jaké intenzitě. Přitom stačí i verbální napadení,“ řekla iDNES.cz Kalibová.

Dodala, že je však zřejmý ústup z ochoty stíhat verbální trestné činy. Kvůli tomu podle ní veřejnost získává přesvědčení, že je takové chování v pořádku.

Klára Kalibová z neziskovky In IUSTITIA podle bývalého velvyslance Schapira pomáhá dovolat se spravedlnosti a žádat o odškodnění za újmu způsobenou násilím z nenávisti. Díky tomu získala cenu Alice Garrigue Masarykové. V minulosti cenu obdrželi Oldřich Kužílek, sdružení Romea, Czeslaw Walek, Anna Šabatová, David Ondráčka, Igor Blaževič, Lucie Sládková, Kumar Sri Vishwanathan, Jiří Kopal a týdeník Respekt.

In IUSTITIA, o.p.s. klasický neziskový tunel. 9 milionů dotací z toho 4.6 milionu mzdy a 1.5 milionu právní služby, 3.5 milionu ostatní služby. Zakladatel Patrik Banga.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/napadeni-muslimky-prestupek-di2-/praha...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 2

 Útok z nenávisti, o kterém média nenapíšou

25.7.17

Česká republika:

Nějaký anonymní bojovník za pravdu a lásku dnes zdemoloval auto příznivce SPD.

_________
Vítači muslimské a africké invaze sami sebe považují za intelektuálně vyspělejší a chytřejší než "xenofobní, rasistické a hloupé čechy". Přitom se chovají jako primitivové z bojůvek SA.

Zdroj: http://www.samizdat2016.cz/2017/07/utok-z-nenavisti-o-kterem...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 2

 Rychetský: Odhlasovali to v noci a rozdílem 2 hlasů. Takto se tak zásadní změny dělat nemohou!

25.7.17

Česká republika:

Škoda slov ke všem komentářům tzv. špiček justice ve věci polské reformy nejvyššího soudu a soudní rady. Kdo viděl vystoupení místopředsedy NSS Kühna v ČT, dá mi zřejmě za pravdu, že naše justice je v naprostém rozkladu. Toto děsivé vystoupení prosté jakýchkoliv logických (a racionálních) vazeb bude ještě dlouho nepřekonáno. Včera k tématu vystoupil taktéž Rychetský, který nasadil věci korunu závěrečným prohlášením:

"Odhlasovali to v noci a rozdílem 2 hlasů. Takto se tak zásadní změny dělat nemohou!"

Nevím jak vám, ale mně se okamžitě vybavily (mj.) církevní restituce, ale již se mi nevybavilo, že by tzv. špičky justice sepisovaly pamflety, nóty, vystupovaly by kvůli tématu v médiích s cílem dát na jevo, že se "právní stát ubírá nesprávným směrem".

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2191015-demokracie-je-...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 2

 Italští politici zuří: Macron nás chce vytlačit z našich speciálních vztahů s Libyí

24.7.17

Itálie:

Macronův summit s libyjskými představiteli v Paříži za účelem sjednocení vojenských sil v celé Libyi, vzbudil v italských politicích silnou kontroverzi.

Místo aby zajásali, že se možná podaří nastolit více pořádku v Libyi a tím snížit nával migrantů do Itálie, italští politici zuří.

Obviňují Macrona z toho, že chce vytlačit  Itálii z jejích speciálních vztahů mezi dvěma pobřežími Středozemního moře. Jde, samozřejmě, o ropu.

_______
Je zajímavé , že se Italové ani nepokusili tyto speciální vztahy využít k zastavení migrace.

Není tedy přijímání migrace jen formou kolaborace s bruselskou+OSN bandou, která realizuje útok na národní státy?

Samozřejmě že je. Migrace nesmí být zastavena, musí se navodit dojem, že je nevyhnutelná.

V příštím roce má být totiž na podzimním OSN summitu v New Yorku, kterému má předsedat slovenský Lajčák, přijat Globální kompakt pro migraci=globální zákon, který zlegalizuje veškerou i ekonomickou migraci. Zákon poplatný korporátnímu fašismu, jehož následky zatáhne mizející střední třída vyspělých států.

Brusel+OSN banda pracují za pomoci neziskových organizací na likvidaci národních států a demokracie a na implementaci systému, který bude lidem rozkazovat shora - tj. všemocná oligarchie + poslušný plebs.

Zdroj: http://www.secoloditalia.it/2017/07/centrodestra-gentiloni-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Italský generál Vincenzo Santo: Pokud by vláda chtěla, naše armáda zastaví veškeré vyloďování migrantů v Itálii

24.7.17

Itálie:

Bývalé číslo dvě armády NATO v Afghanistánu a bývalý šéf ISAF, generál Vincenzo Santo:

"Máme nástroje pro kontrolu libyjského pobřeží, aniž bychom na ně vložili nohu.

Migrační trasy, které nás zasahují, se soustřeďují v Tripoli, další vedou přes Fezzan a další přes východní oblast jižní Libye a podél pobřeží Aidabiya.

Monitorované zóny jsou o mnoho menší, než si myslíte.

Zaprvé je nutno zavést blokaci lodí neziskovek, aby se zabránilo jejich vstupu do libyjských pobřežních vod.

Potom je nutné udeřit  na naše domácí otrokáře speciálními silami, zatknout je a uvěznit.

A to vše bez čekání na požehnámí mezinárodních organizací a beze strachu z narušení jakékoli národní suverenity - pokud vůbec nějaká existuje.

Ta naše je neustále narušována neitalskými loděmi, přivážejícími do našeho domova mizerný lidský náklad."

Argument, že "imigrace je fenomén, který nelze zastavit" je podle generála snadno vyvratitelný. Pokud by byl zájem, Itálie by mohla udeřit a  ukončit pašování migrantů a velkou invazi. 

Ale chybí politická vůle a Demokratickou stranou vedená vláda má sama zájem na vyloďování migrantů, což je situace znechucující mnohé z vojáků.

"Staří kolegové a spolupracovníci, s nimiž jsem v kontaktu, projevují stejný hněv jako většina občanů. Jak můžete mít důvěru v instituce, když migrant, který před několika dny v Miláně pobodal policistu, byl propuštěn z vězení a vyhoštěn? Možná se vrátí zpět. A je snadné si představit frustraci těch, kdo se denně snaží zajistit bezpečnost občanů."

Zdroj: http://www.secoloditalia.it/2017/07/se-il-governo-vuole-il-n...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 94 čtenářů částkou 17 014 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Z českých polí kvůli dotacím mizí ptáci, některé druhy už téměř vyhynuly23.07.18 00:01 Česká republika 5

Nezvaní hosté, kamarád na vozíku. Jak vypadá svět v dětských pořadech22.07.18 23:57 Česká republika 0

Polští muslimové píší stížnost Sejmu: Jsme v Polsku jak Židé ve Třetí říši21.07.18 15:53 Polsko 2

Ředitel Centra pro výzkum migrace: Polsko je světovým lídrem přistěhovalectví21.07.18 15:26 Polsko 0

Polsko zradilo: nemá námitky vůči Globálnímu kompaktu pro migraci21.07.18 14:58 Polsko 0

Televizní debata Lukeš versus Jakl se příjemně zvrtla20.07.18 17:42 Česká republika 1

Další kulturní obohacení nožem v autobuse20.07.18 17:33 Německo 0

Maďarsko odmítá pakt o legalizování migrace, čeští politici melou o tom, že je "nezávazný"18.07.18 19:26 Česká republika 7

Britské tajné služby čelí kritice, že mají ve vedení málo černochů18.07.18 19:13 Británie 4

Americká banka Goldman Sachs zvýšila zisk o 44 procent17.07.18 16:46 USA 23

Neničte světový řád, vyzval Tusk USA, Rusko a Čínu17.07.18 00:57 Evropská unie 3

Radost v Moskvě, kritika doma. Trumpova náklonnost k Putinovi rozlítila i řadu republikánů16.07.18 23:45 Finsko 2

USA zadržely Rusku, kterou viní z pokusů ovlivňovat politiky16.07.18 23:37 USA 1

Allan Dulles před Kongresem USA v roce 194516.07.18 22:45 Neurčeno 0

SPD, CSU, CDU: Dáme volební právo mentálně postiženým15.07.18 23:46 Německo 2

České ministerstvo odmítá globální pakt o migraci: Souhlasit s nelegální migrací nebudeme15.07.18 22:49 Česká republika 3

Premiér Babiš jasně: Česká republika nebude přijímat žádné migranty15.07.18 22:09 Česká republika 1

Okupanti napadli posádku italské lodi12.07.18 10:35 Itálie 2

Alza v tichosti stáhla Jan Hus Starter Pack11.07.18 16:27 Česká republika 3

Hamáček kašle na mítink ministrů vnitra k ochraně EU před migranty - raději jede s Babišem na summit NATO řešit Rusko11.07.18 00:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
28,96 Kč
Kanadský dolar
16,77 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
22,23 Kč
100 japonských jenů
19,86 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,98 Kč
100 maď. forintů
7,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
34,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 139,03 Kč
1 unce stříbra
341,64 Kč
Bitcoin
167 867,45 Kč

Poslední aktualizace: 23.7.2018 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 32 087 299