Ve zkratce

Stránka:

 Islamistická strana se dostala do Nizozemského parlamentu

16.3.17

Nizozemsko:

Ekonom Pavel Kohout se podíval na nizozemské volby z trochu jiného úhlu než jiní odborníci. Poukázal na to, že ve volbách uspěla také nizozemsko-turecká strana DENK, která se staví vstřícně k islámu.

V roce 2012 tato strana ještě neexistovala. O pět let později, tedy letos, dostala tři křesla. Strana vznikla v roce 2015, kdy se od nizozemské strany – v podstatě sociální demokracie – odtrhlo několik politiků a založilo stranu novou.

Strana prosazuje "rovnost" původních obyvatel Nizozemska a přistěhovalců, kteří podle strany DENK čelí diskriminaci, kterou je třeba zarazit. Mimo jiné tím, že vznikne registr údajných rasistů, kteří na imigranty útočí. Strana také žádá, aby se přestalo používat slovo „přistěhovalci“, protože nové občany Nizozemska stigmatizuje. Slovo „integrace“ by strana DENK nahradila slovem „přijetí“.

________
Další z důkazů, že integrace(přijetí) nefunguje a imigranti zůstávají v hostitelské zemi i po několika generacích jako nepřátelská pátá kolona.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-co-ta-extremi...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 V Národní galerii předvedou dílo „loď s černými uprchlíky“

15.3.17

Česká republika:

Nejpopulárnější světový výtvarník Aj Wej-wej ve čtvrtek představí své dílo pro Prahu, sedmdesátimetrový nafukovací člun s uprchlíky se bude vznášet ve Veletržním paláci v Praze.

______
Strašné.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Narodni-galer...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 USA: Z ostudy kabát, ale jedou pořád stejně

15.3.17

USA:

USA obviní čtyři Rusy, včetně dvou špionů, z hackerského útoku na Yahoo. Americké ministerstvo spravedlnosti ve středu oznámilo, že obvinilo dva ruské špiony a dva hackery původem z bývalých sovětských republik v souvislosti s ukradením dat z 500 milionů účtů internetové společnosti Yahoo z roku 2014. Informoval o tom na svém webu deník The Washington Post (WP). 

_______
Ano? A kdy obviní CIA z konstantního hackování všeho, včetně našich televizorů, mobilů a ledniček? Kdy je obviní z falšování a podvodů při podstrkávání tzv. ruské stopy do nabouraných systémů, jak to před pouhým týdnem vyšlo najevo na Wikileaks? A kdy obvíní NSA z konstantního šmírování a nabourávání se všude, kde tečou nějaké bity, jak o tom referoval Snowden?

Zdroj: http://www.lidovky.cz/usa-obvini-dva-ruske-spiony-z-hackersk...

Klasifikace: politika,krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Proč česká média mlčí o výročí nacistické okupace?

15.3.17

Česká republika:

15. března 1939 obsadila německá armáda zbytek okleštěného Československa. Byl to jeden z nejsmutnějších dnů našich novodobých dějin. Řekli byste, že už z důvodu historické paměti je nutné toto výročí nějak připomenout.

A jak je připomněla česká masmédia? Mlčením. Kromě kvízu na iDnes to žádným novinám nestálo za připomínku.

To mlčení je drtivé a je výmluvnější než tisíce slov.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Švédská ministryně navrhuje přivítat s otevřenou náručí navracející se bojovníky ISIS

15.3.17

Švédsko:

Švédská ministryně pro kulturu a demokracii Alice Bah Kuhnke navrhuje, aby Švédsko přijalo s otevřenou náručí a znovu integrovalo ty migranty, kteří původně dostali azyl ve Švédsku, pak odcestovali na Střední východ, kde bojovali na straně ISIS, a nyní se vracejí zpět do Švédska. Jde prý asi "jen" o 300 islámských radikálů.

"Musíme je vrátit zpátky do naší demokratické společnosti, musíme jim dát šanci" prohlásil tento výlupek soudnosti. Připustila při tom, že Švédsko nemá ponětí o tom, kolik radikálů je ještě radikálních a kolik se napravilo.

Je zvláštní pozorovat, jak kdysí dobývačný a hrdý severský národ statečných bojovníků pracuje na vlastní sebevraždě vlivem ztráty soudnosti a pudu sebezáchovy.

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/swedish-minister-country-needs-t...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Muži by měli za masturbaci platit pokutu, jde o akt proti nenarozenému dítěti, tvrdí americká politička

15.3.17

USA:

Dallas – Americká politička připravila zákon, podle kterého by měli muži za masturbaci platit pokutu 100 dolarů, protože jde o „akt proti nenarozenému dítěti“. Návrh je připraven tak, aby zdůraznil, jak jsou ženy ovlivňovány cílenou zdravotnickou legislativou v Texasu. Informuje o tom deník The Independent.

_______
Pochopitelně ona to nemyslí tak úplně vážně. Je to feministka, která tím návrhem chce ukázat, čemu jsou vystaveny ženy, když jdou na potrat.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/184602-muzi-by-meli-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Zo zákulisia CIA: 7 spôsobov, ako špehovala

14.3.17

USA:

Podľa oficiálnej tlačovej správy WikiLeaks disponujú agenti CIA širokým spektrom rôznych hackerských nástrojov. Vďaka nim dokážu prevziať kontrolu nad ľubovoľným operačným systémom (Windows, Linux či macOS), ovládnuť smartfón so systémom iOS a Android či hacknúť inteligentné televízory.

Redakcia Živé.sk vám prináša podrobnú analýzu najzásadnejších odhalení.

Z obsahu:

  1. Špehujúce televízory od Samsungu
  2. Špeciálny multiplatformový malvér
  3. Útoky proti systému Windows
  4. Útoky proti antivírusom
  5. Útoky proti mobilným systémom iOS a Android
  6. Útoky proti šifrovaným chatovacích aplikáciam Signal, WhatsApp a Telegram
  7. Automobily ako zbraň

Zdroj: http://www.zive.sk/clanok/123710/zo-zakulisia-cia-7-sposobov...

Klasifikace: politika,technika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Tři kluci ukamenovali a ukopali plameňáka v ZOO, zranili další, média mlčí o faktu, že šlo o cikány

14.3.17

Česká republika:

Snad všechna česká masmédia přinesla zprávu o třech malých spratcích, kteří pronikli do výběhu plameňáků v jihlavské ZOO a ukopali a kameny umlátili jednoho z nich (zvlášť ceněného samečka) a vážně poranili dva další. Policie je naštěstí rychle dopadla, ale potrestáni nebudou ani oni, ani rodiče. Náhrada škody se nebude konat, protože žijou na sociálních dávkách.

Jen náznaky a okrajově se objevují indicie, že jde o cikány. Například Parlamentní listy napsaly: Ke smrti plameňáka se na svém facebookovém profilu vyjádřil také kurátor Richard Viduna. Smrt jednoho z nejlepších samců, otce nejméně osmi vzorně odchovaných mláďat, mají podle Viduny na svědomí tři do zahrady neoprávněně vniklí bezprizorní potomci našich „dlouhodobě plně začleněných spoluobčanů“. Šlo o malé chlapce ve věku 5, 6 a 8 let, kteří vnikli do výběhu plameňáků a kameny a kopanci ubili jednoho z nich. Dva další ptáci jsou zraněni.

Blesk píše: Co potom mohou sociální pracovníci dělat, když rodiny těchto malých grázlíků s nimi nespolupracují? Když si například přišel v pátek otec jednoho z grázlů pro potomka na policejní služebnu, ani nevěděl, jak se jmenuje. Jak si to prý má pamatovat, když má šest dětí...

Je strašné, že musíme takto číst mezi řádky a hledat indicie, že žádná média otevřeně nenapíší, že šlo o cikány. Dusivý teror politické korektnosti je ještě dusivější.

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Hlasování brněnských radních o multikulti projektu za 10 miliónů Kč - PRO všichni radní z ANO

14.3.17

Česká republika:

...Pro ty z Vás, kdo nejsou v obraze: místní radnici vládne koalice ANO, Žít Brno, Strany zelených, TOP 09 a KDU-ČSL...

Poslední kapkou však bylo schválení jimi navrženého projektu s rozpočtem 10 mil Kč, kterým se má z města stát multikulturní prostor. ...

Jedná se o mnohem hlubší integraci ... vládou dobrovolně přijatých uprchlíků, což je mimochodem i jeden z klíčových bodů programu ultralevicového hnutí Žít Brno (vládne s podporou Pirátů)....

Tento návrh prošel o jeden jediný hlas a hlasoval pro něj i primátor Petr Vokřál (ANO) (všech 5 radních z ANO) ...

...informoval jsem o tom, že jsou do Brna tajně dováženi uprchlíci, kteří jsou nastěhováváni do luxusních bytů v centru města a bytů v obytných zónách na předměstí.

...Z toho, co zatím prosáklo na veřejnost...mají být kromě Brna přesídlení rovněž do Moravskoslezkého a Zlínského kraje. ...

_________
Brněnská radnice má 11 radních. Multikulti projekt v Brně za 10 miliónů odhlasovali takto:

Pro:

Ing. Vokřál (ANO), Mrázek (ANO),JuDr.Rusňáková Ph.D.(ANO),Janíček (ANO),Ing. Staněk (ANO), Bc. Hollan (Žít Brno), Bc. Koláčný (Žít Brno), Mgr. Ander Ph.D. (Strana zelených), Ing. Kacer (TOP09)

Zdržel se:

Mgr. Hladík (KDU-ČSL), Mgr. Suchý (KDU-ČSL)

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/vesele-pozdravy-z-brna/#more-857...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Konec lží a nenávistných komentářů? Sociálním sítím mají v Německu hrozit vysoké pokuty

14.3.17

Německo:

Provozovatelům sociálních sítí, kteří nebudou důsledně postupovat vůči protiprávnímu obsahu, bude v Německu hrozit pokuta až 50 miliónů eur (1,35 miliardy korun). Počítá s tím nový návrh, který v úterý v Berlíně představil ministr spravedlnosti Heiko Maas.

________
Ano. A o tom, co je lživé a nenávistné, bude rozhodovat kdo? Za zvlášť zneklidňující považuji větu na konci článku: Návrhy, které počítají i s pravidelnými zprávami firem o stížnostech, podle Maase nemohou zůstat omezené jen na spolkovou republiku, a proto je chce představit i Evropské komisi a unijním ministrům vnitra, tak aby mohla mít Evropská unie do budoucna společná pravidla.

Zdroj: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/432096-konec-lzi-a-nena...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Za výroky o méně inteligentních ženách stihl europoslance tvrdý trest

14.3.17

Evropská unie:

Polského europoslance Janusze Korwina-Mikka stihl trest za tvrzení, že jsou ženy méně inteligentní, a zaslouží proto také menší platy. Korwin-Mikke přijde o peníze, deset dní nesmí na jednání Evropského parlamentu a rok ho nesmí oficiálně reprezentovat. O bezprecedentním trestu rozhodl nový předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani.

„Protože jsou slabší, menší a méně inteligentní, musejí také méně vydělávat," vysvětlil svůj postoj europoslanec během debaty o nerovnosti v odměňování žen a mužů. Dodal, že nižší platy žen pokládá za samozřejmé.

__________
Jak napsal kdosi v diskuzi za článkem: Že jsou to názory idiotské je věc jiná, ale právě na výroky poslanců v parlamentu by se měla vztahovat jejich imunita a ne na špatné parkování. S takovou se blížíme tomu, že bude jen jedna uznaná pravda a vymezit se vůči ní nepůjde ani v zákonodárném sboru. To už ale nebude demokracie, nýbrž regulérní totalita.

Osobně si nemyslím, že ty názory jsou idiotské. Jsou prostě jeho. Mohu s tím souhlasit nebo nesouhlasit, ale trestat ho za jejich vyslovení? Kolik dalších důkazů teroru a totalitních praktik evropských papalášů bude ještě třeba?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432081-za-vyroky-o-...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 15. 3. v 17:00 Klárov, Praha - demonstrace proti změně Ústavy, která usnadní naší účast ve válečných konfliktech

14.3.17

Česká republika:

Obracíme se na veřejnost, voliče, přidejte se 15.3. 2017 k našemu protestu, který se bude konat od 17:00 hodin na v Praze na Klárově a odmítne jakýkoliv dočasný pobyt cizích vojsk na území ČR, odmítne zapojení se do válečné agrese.

Ministr obrany pan Stropnický (ANO) spolu s mluvčí pro vojenské operace, paní poslankyní Janou Černochovou (ODS) požadují co nejrychleji prosadit změnu Ústavy České republiky, článek 43. ve znění:

"Vláda rozhoduje o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky a o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky a to nejdéle na 60 dní.

Vláda o svém rozhodnutí informuje Parlament bez zbytečného odkladu (doposud byla povinna Parlament informovat neprodleně)."

Stropnický a Černochová navrhují zrušit současné omezení pobytu cizích vojsk na našem území.

V případě vysílání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky navrhují zrušit ustanovení o účasti na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to se souhlasem přijímajícího státu.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2017/03/co-ma-projit-bez-povsimn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 EU schválila odzbrojení občanů - 15. 3. demonstrace za ústavní dodatek, umožňující občanům legální držení zbraně

14.3.17

Evropská unie:

Evropský parlament většinou hlasů schválil návrh směrnice zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi, proti které mělo výhrady hlavně Česko.

Členské státy se mohou rozhodnout, že se tento zákaz nebude vztahovat na současné legální držitele těchto zbraní.

15. 3. se v 11.00 bude na Václ. nám. u sochy v Praze demonstrovat za ústavní dodatek, který by českým občanům zachoval legální právo na držení zbraně.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432071-eu-bojuje-pr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Diktaturní demokracie v Evropském parlamentu-Schulze aplikuje zákon z prosince 2016

14.3.17

Evropská unie:

Znakem demokratických parlamentů je imunita jejich poslanců. Poslanci mohou říkat v parlamentu cokoli, aniž by za to byli stíháni.

Je to důležitý znak svobody slova a demokratického rozhodování.

V prosinci 2016 byl schválen zákon EU, který tuto svobodu v evropském parlamentu okleštil. Předseda parlamentu má nyní právo vypnout mikrofon poslanci, jehož projev bude považovat za rasistický nebo hanlivý nebo xenofobní a vykázat ho ze sálu.

Má také právo takové projevy vymazat ze záznamu z parlamentního jednání.

V níže uvedeném videu s titulky uvidíte Schulze v akci-chytře vyhodí poslance opozice tesně před hlasováním.

Zopakujme si, kdo z našich tento zákon podpořil:

ANO - všichni PRO, Soc. dem. - všichni PRO, ODS - všichni PRO, KDU-ČSL+TOP09 - 7 Pro a 3 se zdrželi, KSČM všichni PROTI, Mach ze Svobodných PROTI.

Tento "povedený" zákon rovněž umožňuje přeskočit poslaneckou rozpravu a schválit zákon v prvním čtení. Umožňuje také schválit zákon jen vybrané skupině poslanců složené ze dvou nejpočetněji zastoupených stran EPP (KDU-ČSL+TOP09) a S&D (Soc. dem.)

Zdroj: http://freedomeurope.eu/martin-schulz-nastoluje-v-eu-parlame...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Německo nebude vracet migranty do Maroka, Alžíru a Tuniska, ale staví pro ně v Maroku střediska

13.3.17

Německo:

Německo neodsouhlasilo zákon, který označoval Maroko, Tunis a Alžírsko za bezpečné země. Nebude do nich tedy vracet migranty.

Podle oficiálních údajů je v Německu 60.000 nezletilých uprchlíků bez doprovodu (MUFL). Od doby, kdy byly hranice otevřeny masové invazi, nikdo seriózně nespočítal, kdo všechno jimi prošel a jak byl starý. Takže to číslo je vlastně stejně jen fiktivní. Zvláště, když jsou za MUFL označováni muži s hlubokými vráskami a ustupujícími vlasy.

Péče o 60.000 MUFL je pro Německo velmi nákladná, ale zřejmě to nestačí.

Německo chce v "nebezpečném" Maroku vystavět dvě střediska pro nezletilé děti z nevhodných podmínek.

V každém bude po 100 míst . Péče o 1 osobu je vyčíslena na 800 eur měsíčně, němečtí daňoví poplatníci tedy zaplatí 960.000 eur ročně. Střediska budou provozovat neziskovky a budou poskytovat denní zabezpečení, vzdělání a zdravotní péči. Po třech letech provozu je převezme marocká vláda.

Údajně se ale prý počítá s tím, že se do středisek nastěhují z Německa mladiství maročtí delikventi bez doprovodu.

No a teď se v tom vyznejte.

Zdroj: http://freedomeurope.eu/nemecko-uznalo-maroko-alzir-a-tunisk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 3 proslovy Marine Le Penové s českými titulky = živá voda

13.3.17

Francie:

Část vlasteneckého projevu Marine Le Penové:

 

Projev Le Penové v Evropském parlamentu po teroristickém útoku 13. 11. 16:

 

Marine Le Penová: Nebezpečí radikálního islámu:

Zdroj: http://czechfreepress.cz/uvadime-videa/marine-le-pen-vlasten...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Hnutí ANO podporuje odzbrojení českého národa

13.3.17

Česká republika:

Podplukovník ve výslužbě Pavel Černý:

... Tam je naprostý úmysl odzbrojit slušnou část evropských občanů. Uvedu příklad. Ze začátku Evropská komise tvrdila, že jde o kroky v rámci boje proti terorismu.

Džihádisté se ale svých teroristických činů dopustili s nelegálními zbraněmi, které střílí dávkou.

Protože dostávali neustále dotazy, jak chtějí bojovat proti těmto nelegálním zbraním džihádistů tím, že odzbrojí soukromé vlastníky, nevěděli co odpovídat.

Nakonec odpověděli, že nejde o boj proti terorismu – to vzali zpátky – ale že jde o takzvanou bezpečnostní politiku a že největším nepřítelem není ta nelegální samonabíjecí zbraň, ale ta legální, kterou drží soukromý vlastník.

...

Problém je v tom, že jediná věc, jak směrnici odvrátit, je návrh ústavního dodatku. To znamená ochrana práv občanů formou ústavního dodatku, který bude zbraně chránit. V Lisabonské smlouvě je dodatek, který dává možnost výjimky v této věci. ... Bohužel určitá strana začala tvrdě svůj předvolební boj.

A protože to byl původně návrh ministra vnitra Chovance, hnutí ANO je proti tomuto ústavnímu dodatku....

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Odpor-proti-J...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Proč bychom měli doržovat zákony EU? Ani bruselští politici je nedodržují

13.3.17

Evropská unie:

... Asi přece jen nejzajímavější bylo prostřední (bruselské) dějství: kmotr Donald ... byl znovu najmenován do svého postu „předsedy Evropské rady“ navzdory vetu, které mu vystavila jeho domovská země.

A přestože na této úrovni se ještě formálně požaduje jednomyslnost, nikomu to nevadilo. „Prezidentem EU“ je Tusk – a basta!

Polská premiérka proto vzápětí vetovala také výsledky celého jednání – neboli by neměly platit. A ejhle – platí.

Vetovaný Tusk (který tedy vlastně předsedou není) nazval závěrečný „dokument“ o jednání „svým“ - a přestože ho Polsko nepodepsalo, pokládá se všemi ostatními nadále za schválený. Žádný problém.

Tato fraška byla proto nakonec docela poučná. ...

Zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3012-vikendov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Okultizmus v škôlke – učiteľka použila špiritistickú Ouija tabuľu pri 5 ročných deťoch

11.3.17

USA:


V poslednom prípade okultizmu v rámci škôl v Amerike, učiteľka v materskej škôlke v Milwaukee použila špiritistickú Ouija tabuľu v triede 5-ročných detí, čo spôsobilo rozhorčenie medzi ich rodičmi. Lokálne médiá uvádzajú, že mama jedného z nich požaduje prepustenie tejto učiteľky zo škôlky.

„Zhasli svetlá, urobili si tmu a rozprávali sa s dušami. To nie je niečo, čo by malo byť v škole,“ povedala matka o čine, o ktorom sa verí, že ho špiritisti používajú na komunikáciu s duchmi. Matka uvádza, že päťročné dieťa má teraz nočné mory. „Bojí sa ísť v noci do postele, bojí sa byť v tme, byť sám,“ hovorí a žiada, aby predstavitelia štátnej školy v Milwaukee prepustili učiteľku zo školy.

Počas pár posledných rokov bol zaznamenaný nárast okultizmu na školách v Spojených Štátoch. Skupina Satanov Chrám (Satanic Temple) stojí za kampaňou na vytvorenie satanistických klubov po skončení vyučovania na amerických základných školách, ktoré navštevujú deti od 4 do 10 rokov. Satanistické kluby existujú v Atlante, Los Angeles, Pensacole, Portlande, Salt Lake City, Seattli, Springfielde, Tucsone a Washingtone, D.C.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/okultizmus-v-skolke-ucitelka-pouz...

Klasifikace: nabozenstvi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Fico: Mimovládne organizácie organizujú prevoz migrantov do Európy

10.3.17

Slovensko:

Prepis videa:

...druhá téma je bezpečnosť a obrana. Myslím si, že nás vedie k diskusii predovšetkým postoj, ktorý opakovane prezentoval nový americký prezident... K migrácii skôr očakávame od marockého premiéra, že urobí prvé zhodnotenie opatrení, ktoré sme prijali na samite v lete, kde sme jednoznačne povedali, že migráciu treba riešiť tam kde vniká, a nie potom v samotnej Európe.

Boli vyčlenené finančné prostriedky. Ukazuje sa že, turecká dohoda zatiaľ funguje, ale nie sme naďalej schopný kontrolovať trasu cez stredozemné more. Treba to povedať aj tu veľmi otvorene. Je čím ďalej evidentné, že sú to mimovládne organizácie, ktoré organizujú prevoz týchto ľudí do Európy. To vyvoláva všelijaké diskusie čo sa vlastne deje a ako je to možné.

Mnohé s tých mimovládnych organizácií vieme že majú sídlo vo veľkej Británii. Vieme aj iné veci... ale skôr si myslím, že našou povinnosťou je teraz ochraňovať vonkajšie hranice Šengenu.

Rokovať v Lýbii zatiaľ niet s kým, pretože Lýbia je zlikvidovaná ako štát. To je tiež výsledok takých tých "našich" predstáv o exporte demokracie. Táto krajina vlastne nemá dnes reprezentáciu, s ktorou by sme vedeli komunikovať, pretože je tam vláda, ktorá nemá pod kontrolou celú krajinu.

Vyzerá to v Lýbii ako niekde na Ukrajine v parlamente, keď ten vládol v parlamente, kto ovládal rozvodnú skriňu. A Lýbia je v podobnom stave.

Zdroj: http://www.vlada.gov.sk/21969/vystupenie-predsedu-vlady-sr-r...

Klasifikace: politika,ekonomika,krimi Zprávu vložil/a zvedavy11

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 58 čtenářů částkou 7 113 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace16.01.19 13:17 Česká republika 7

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem12.01.19 22:55 Německo 3

„Kanada“ hodlá do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců12.01.19 15:33 Kanada 2

Čína má v ČR stavět 5G síť? 10.01.19 22:08 Česká republika 25

Muže stíhali za email ředitelce školky, kde varoval před zveřejněním fotky černé panenky10.01.19 16:59 Česká republika 7

27 tisíc podpisů pod výzvou "zastavte 5G sítě"09.01.19 16:45 Neurčeno 8

Podivná reklama na Novinkách.cz: Darujte vajíčko09.01.19 11:15 Česká republika 0

USA - sankce pro Německo?09.01.19 08:03 Německo 0

Petr Bystroň z AfD popisuje situaci v dnešním Německu08.01.19 21:12 Německo 2

Lepšolidé a sluničkáři přizabili předáka AfD08.01.19 11:00 Německo 7

V USA můžete být kdykoliv bezdůvodně spoután a uvězněn06.01.19 14:11 USA 3

Sorosjugend tvrdí, že ruský zákon zakazující propagaci buzen škodí dětem06.01.19 13:24 Neurčeno 3

Společně k rozmanitosti: pátá kolona nezahálí02.01.19 20:30 Česká republika 4

Dvojí metr už nemůže být zřetelnější02.01.19 10:54 Evropská unie 4

Silvestr po anglicku: Muž šel na kolemjdoucí s nožem, měl přitom vykřikovat cosi o velikosti Alláha01.01.19 14:02 Británie 3

Imigranti chodili po německém městě a z legrace mlátili a kopali lidi01.01.19 13:59 Německo 11

Česká televize opět v dětském vysílání propagovala pozitiva islámu01.01.19 13:51 Česká republika 2

Nový rok ve Francii: stovky spálených automobilů, střelba, hořící kontejnery, slzný plyn, zatčení01.01.19 13:31 Francie 0

Velmi trefné shrnutí současné situace v ČR31.12.18 20:11 Česká republika 1

Zadlužení Afriky cizím investorům: Po Srí Lance hrozí i Keni, že odevzdá svůj přístav Číně 31.12.18 19:00 Kena 2

Měnové kurzy

USD
22,44 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
29,03 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,09 Kč
Švýcarský frank
22,56 Kč
100 japonských jenů
20,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,99 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
33,79 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 980,51 Kč
1 unce stříbra
347,89 Kč
Bitcoin
81 140,09 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 33 158 001