Ve zkratce

Stránka:

 Trump zvažuje znovuotevření zahraničních věznic CIA, kde se mučilo

26.1.17

USA:

Trumpova administrativa prý pracuje na exekučním příkazu, který by otevřel cestu pro CIA k znovuobnovení věznic v zahraničí (byly i v Polsku), kde se mučilo.

Trump se nechal slyšet, že mučení je účinné.

To je ale vůl.

Zdroj: http://www.informationclearinghouse.info/46309.htm

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Amerika uvažuje o vystoupení z OSN

24.1.17

USA:

Republikáni navrhli v tichosti zákon, který - bude-li přijat - bude znamenat odchod Spojených států z OSN. A samozřejmě zastavení jejich členských poplatků - momentálně platí 22 % všech příjmů. A také odstoupení od smlouvy podepsané v roce 1945. Návrh podali 3. ledna a momentálně je zkoumán podvýborem Kongresu pro zahraniční záležitosti.

Zdá se, že Amerika chce mít naprosto volné ruce. Nebude brát ohled na nikoho a na nic. Trumpovo heslo America First! se možná bude materializovat způsobem a rychlostí, které nám nebudou milé.

Je pro mě šokující, že žádná masmedia tuto zprávu neuveřejnila. Přitom jde o opravdu podstatnou věc. Pokud USA vystoupí, OSN ubude skoro čtvrtina příjmů.

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/us-exit-from-united-nations-cou...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Trump obnovil výstavbu ropovodů Keystone a Dakota

24.1.17

USA:

Trump podepsal další dekrety, které mění věci už jednou rozhodnuté Obamou. Obama zastavil stavbu ropovodu Keystone z obavy na dopady na životní prostředí. Trump teď stavbu znovu povolil. Prý to bude mít pozitivní vliv na zaměstnanost a na ceny ropy.

Bezohlednost, krátkozrakost a hloupost. Jinak se to nazvat nedá. Sorry, Donalde, ale tohle je přes čáru.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/427392-trump-rozho...

Klasifikace: ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Trump odepsal TPP

24.1.17

USA:

Trump vydal exekutivní příkaz, kterým Spojené státy odmítly dohodu TPP (dohodu o Transpacifického partnerství). Rovněž se netají úmyslem revidovat dohodu NAFTA mezi USA, Kanadou a Mexikem. A na pořad zřejmě (doufejme) přijde i dohoda TTIP mezi EU a USA.

O dohodách jsme psali zde. Všechny tyto vesměs tajné dohody (detaily znají jen zasvěcení) mají za cíl omezit cla a ulehčit volnější výměnu zboží a lidí mezi státy. V důsledku však vedou ke ztrátě pracovních míst, omezení suverenity a ochrany spotřebitelů, k demontáži sociálních států a hrají do karet nadnárodním korporacím.

Začátek tedy dobrý. Uvidíme, jak se to dál vybarví.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/americky-prezident-donald-trump-spoje...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Demonstrace žen proti Trumpovi v Berlíně

23.1.17

Německo:

„Pussy vrací úder, zbavme se nadvlády bílých, Trump nenávidí lásku, Berlín je s vámi!“ Tyto a další transparenty ve svých rukách nesly účastnice berlínského pochodu za ženská práva. Vedle toho sborově pokřikovaly zmíněné heslo z transparentu „Pussy vrací úder“.

A jedna z demonstrantek se převlekla za ...

[...]

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Allahu-Akbar-zv...

Klasifikace: kuriozity,politika,feminismus Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Bylo Trumpovi dovoleno zvítězit proto, aby veřejně selhal?

22.1.17

USA:

"Obama zanechal americkou ekonomiku ve skvělé kondici". To jsou titulky médií hlavního proudu shrnující Obamův pobyt v bílém domě. Nic však není vzdálenějšího pravdě. Globalisté celou dobu počítali s možností, že dovolí konzervativcům dostat se k moci. Že dovolí možnost Brexitu a vzestup Donalda Trumpa… těsně předtím, než vytáhnou ze zástrčky finanční umělé dýchání, které celý systém dosud udržuje při životě.

A už se ozval George Soros: "Trump je podvodník a možný diktátor směřující k pádu". Chaos je již naplánován, budoucí viníci pomalu nálepkováni a "řešení" připraveno.

“Výzkumy naznačují, že směřování ekonomiky ovlivňují faktory, které jsou mimo kontrolu jakéhokoli amerického prezidenta nebo jeho vlády. Je ale jisté, že v myslích voličů nastupující prezident Donald Trump bude zodpovědným za vše dobré i špatné, neboť to bude pokládáno za výsledky jeho politiky příštích čtyř let.”

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/soros-o-trumpovi-podvodnik-a-mozn...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 5

 Orwell ve Finsku: policejní lev hravou formou učí děti, jak zastavit ideozločin rodičů

22.1.17

Finsko:

"Jsi zrádce!" Řval chlapec. "Jsi ideozločinec! Jsi eurasijský špión! Zastřelím tě, dám tě vaporizovat, pošlu tě do solných dolů!"

Napadlo ho, že ta zbědovaná žena musí mít s dětmi hrůzostrašný život. Ještě rok, dva a budou ve dne v noci číhat na projevy její politické nespolehlivosti. Dnes jsou skoro všechny děti hrozné. Nejhorší bylo, že v organizacích jako byli zvědové, z nich systematicky dělali malé neovladatelné divochy, a přitom to v nich nevzbuzovalo sklon k tomu, aby se bouřily proti stranické disciplíně. Naopak, zbožňovaly stranu a vše co s ní souviselo. G. Orwell 1984.

Postavička "policejní lev" jako strážce pořádku a správných názorů. Ideozločinec mamka, byla naštěstí rychle zastavena svou dcerkou v policejní uniformě, když se chystala napsat něco nehezkého na FB profil politika.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=4cjbr7xFrnk

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 1

 Babišovky šíří poplašnou zprávu. Nemělo by to být trestné?

22.1.17

Česká republika:

Titulek v Babišovkách Atomová válka na dosah ruky: jaderný kufřík dal Trumpovi moc nad stamiliony životů evokuje pocit, že předáním moci Trumpovi bylo ohroženo lidstvo na celé planetě.

I další text v článku je přinejmenším kontroverzní. Věty jako:

Málokdo pochybuje o­ Trumpově militarismu a touze ukázat zemi v pozici síly.

Nebo V říjnu podepsalo deset bývalých vysokých důstojníků pověřených dohledem nad jadernými zbraněmi společný dopis, v němž usoudili, že Trump není vhodnou osobou pro post nejvyššího velitele ozbrojených sil. „Tlaky, kterým systém vystavuje jednu osobu, jsou ohromné a vyžadují enormní rozvahu, úsudek, sebeovládání a diplomacii. Donald Trump tyto kvality nemá,“ napsali v prohlášení vyloženě šíří strach.

Nemělo by to být trestné?

Zdroj: http://www.lidovky.cz/kody-z-jaderneho-kufriku-budou-v-nekli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Přední libyjský podnikatel financuje návrat libyjských uprchlíků z Egypta zpět do Libye.Panáci z Davosu by si z něj měli vzít příklad

21.1.17

Libye:

Přední libyjský podnikatel a filantrop Hassan Tatanaki a vůdce neziskovky Al-Adala Awalan financuje návrat libyjských uprchlíků z Egypta zpě do Libye.

Konvoj 15 rodin o cca 50 lidech opustil Káhiru a směřuje do Tobruku. Každá rodina cestuje v separátním minibuse, s výpravou jede i ambulance, zdravotnický tým a skupina dobrovolníků.

Až se rodiny dostanou do Tobruku, ubytuje je neziskovka na 1 rok a po tu dobu jim bude platit kapesné 1000 LD měsíčně.

Konvoj je první krokem velkého plánu repatriovat stovky rodin z Egypta a Tuniska zpět do Libye.

________
Z toho je vidět, že migranty do Evropy nahánějí pohůnci globalistů, kteří vládnou v Evropě - a to nejen v Bruselu, ale i v národních vládách a jsou pupeční šňůrou spojeni s OSN. Pod záminkou zabránění migraci financují z daní krvácející evropské střední třídy OSN globalistické projekty ve třetích zemích, z kterých neprofitují migranti, ale korporátní byznys.

Panáci z Davosu, kteří drží většinu světového bohatství, by měli sklapnout a řídit se příkladem Tatanakiho.  

Zdroj: https://www.libyaherald.com/2017/01/19/leading-libyan-busine...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Le Penová: Každá země musí mít možnost zřeknout se eura

21.1.17

Evropská unie:

Na konferenci Svoboda pro Evropu, kterou pořádala německá AfD v Koblenci, se sešli představitelé euroskeptických stran AfD, Wildersovy nizozemské Strany pro svobodu a Národní Fronty Marine Le Penové.

"Neříkám, že každá země musí opustit euro, ale musíme mít tuto možnost, pokud si to daná země přeje," řekla Le Penová a navrhla návrat k systému ECU, tedy Evropské měnové jednotky. ECU byla zúčtovací měna vytvořená na základě měnového koše, v EU a předešlé struktuře Evropských společenství fungovala od konce 70. do konce 90. let, kdy byla nahrazena eurem.

Le Penová také předpověděla, že odchod Británie z Evropské unie bude mít na společenství "dominový efekt", a Trumpa označila za "neoliberála".

"Prožíváme konec jednoho světa a zrození jiného. Zažíváme návrat národních států," zdůraznila. Dodala, že letošek je "rokem probuzení evropských národů".

V Koblenci se nedaleko místa konference konala demonstrace levicových odpůrců krajní pravice, kteří skandovali hesla jako "ne hranicím, ne národům, zastavte deportace".

Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/le-penova-se-domahala-mozno...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Asociácia slovenských vojakov jednostranne vypovedá zmluvu o spolupráci s Ministerstvom obrany SR - z dôvodu vlastizradnej činnosti

20.1.17

Slovensko:

Dôvod vypovedania zmluvy je neochota komunikovať a tiež z dôvodu neschopnosti zabezpečenia systému obrany SR, zdôvodu prepúšťania ochrany suverenity štátu zahraničným agentom z mimovládnych organizácií napojených na MO SR az dôvodu vlastizradnej činnosti, vykonávanej na politickú objednávku strany SNS, SMER, MOST-HÍD. ...

Minister obrany by mal byť okamžite obvinený z trestného činu terorizmu a extrémizmu podľa platného zákona a odstúpiť z funkcie.

Asociácia slovenských vojakov dôrazne žiada ministra obrany Petera Gajdoša, aby okamžite ukončil akúkoľvek spoluprácu s mimovládnymi organizáciami, ktoré vedú psychologickú vojnu na území Slovenska, presadzujúc vojenský nátlak prostredníctvom NATO na Ruskú federáciu. ...

Príde čas a nieje tak ďaleko, kedy bude mať Slovensko národnú vládu odolnú voči nadnárodným fašitickým korporátnym a globalistickým tlakom, jasne definovanú spojeneckú zmluvu so silnými a spoľahlivými štatmi a silnú národnú obrannú armádu pripravnú chrániť vlastných občanov.

Dovtedy pripomínam ministrovi obrany, predsedovi SNS, ostatným poslancom, ministrom, priemérovi a prezidentovi, že sú služobníkmi každého slovenského občana a majú svoju moc len prepožičanú. ...

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/zarnovican-ministerstvu-obrany-as...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Tzv. liberálové stále více přejímají jednání kovaných komunistů: Nebezpečnou Slovanskou epopej je nutno vystavovat jen ve "správném kontextu"

20.1.17

Česká republika:

Muchova Slovanská epopej se zdá nebezpečná Šíchovi z Deníku Referendum. Ve svém článku "Úložiště pro Epopej a národní obludária vůbec" píše:

"Slovanská epopej je zkrátka součástí národoveckého obludária. Potenciální společenská nebezpečnost této velkoplošné kmenové agitky tu existuje.

Otevřená společnost má veřejný zájem na tom, aby se věci jako epopej vystavovaly v kontextech a působily jako historická informace. Ne jako chrám pro jedno společenství krve. ...

Epopej má fungovat v kontextu liberální demokracie. Liberální demokracie, aby se udržela, si má být vědomá, jaká vyprávění si pustí do veřejného prostoru. Ať jde o obranu před nepřátelskými kyberútoky, nebo národní obludária. ... Slovanská epopej je z jednoho úhlu pohledu také taková vyhořelá tyč jaderného paliva."

________
Podle mého názoru představují nebezpečná obludária lidé jako je Šícha. Objevují se v každé společnosti, která se řítí nikoli k otevřené společnosti, ale k otevřené totalitě.

Právě tyto lidi bychom měli odložit někam, kde by nemohli škodit - podobně jako jaderný odpad.

Zdroj: http://denikreferendum.cz/clanek/24451-uloziste-pro-epopej-a...

Klasifikace: kuriozity,kultura Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Melbourne: Auto najelo do chodců na chodníku. Řidiž křičel “Allahu Akhbar”

20.1.17

Austrálie:

Nejméně tři mrtvé (z toho 1 dítě) a 20 zraněných si vyžádal útok řidiče, který záměrně najel do lidí na chodníku.

Podle svědků se řidič nakláněl z okna a křičel “Allahu Akhbar, Allahu Akhbar, Allahu Akhbar!”

Přes tato svědectví prohlásila melbournská policie, že útok neměl teroristické pozadí.

Obvinila 26 letého Dimitriouse Gargasoulase, který byl venku z vězení na podmínku a toho dne v brzkých ranních hodinách pobodal svého bratra a matku.

Zdroj: https://pjmedia.com/homeland-security/2017/01/19/breaking-te...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Le Penová: Můj první výlet bude do Bruselu, abych jim odpískala konec té jejich rekreace

20.1.17

Francie:

Marine Le Pen vítá zvolení Trumpa, protože mají na "ekonomické ose" mnoho společných bodů.

Odmítla ale myšlenku, že pokud zvítězí ve volbách, povede její první zahraniční návštěva za Trumpem:

"Můj první výlet bude do Bruselu, abych jim vysvětlila, že se chystám odpískat konec té jejich rekreace."

Dále ohlásila "konec této supervelmoci, která si uzurpuje moc proti vůli lidu".

Také Salvini, lídr italské Ligy severu, podporuje Trumpa:

"Budu hrdý, pokud se s ním budu moci sejít, podporovat ho a sdílet s ním boj o pracovní místa, daně a imigraci. ...

Myslím, že jsou nadějí pro svět i pro mladou generaci - Trump, Putin, zítra Le Penová a proč ne - i Liga v Itálii."

Zdroj: http://www.secoloditalia.it/2017/01/marine-le-pen-festeggia-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Motorkáři dorazili do Washingtonu DC

20.1.17

USA:

Bikers for Trump dorazili do Washington DC.

Protože motorkám a autům není dovolen vstup do centra, proběhne slavnostní jízda až po Trumpově inauguraci.

Očekává se, že se jí zůčastní na 5.000 motorkářů.

Prozatím chtějí Bikers for Trump pomoci policii potlačit případné násilné protesty proti Trumpovi.

Cox:

"Pokud to bude třeba, uděláme zeď vlastními těly. Budeme stát bok po boku s našimi bratry proti každému, kdo by chtěl prolomit policejní bariéry, proti každému, kdo by chtěl napadat ženy, plivat na ně nebo házet různé věci. Budeme nápomocni k mírovému předání moci."

Cca 200 bikerů se ve čtvrtek vydalo na organizovanou jízdu z Dale City cca 30 minut od Washingtonu přes Potomac River do Georgetownu, kde se otočili a jeli zase zpět.

Zdroj: http://www.voanews.com/a/trump-bikers-arrive-washington-inau...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Webová stránka MSNBC se stala nečitelnou

20.1.17

USA:

Míval jsem odkaz na MSNBC ve svých záložkách. Bral jsem je jako oficiální zprávy estabilishmentu, mívali tam hodně článků k veškerému dění v USA.

Obávám se, že si asi budu muset najít jiný oficiální zdroj amerických zpráv. MSNBC prošel úpravou. Už žádné články, žádná otravná písmenka, kdo by se s tím babral, že? Už pouze videa. Jedno za druhým. Psaného textu naprosté minimum, články žádné. Snad to souvisí s postupnou debilizací amerického lidu, kde stále méně lidí umí číst, nebo snahou o "moderní formu" sdělování informací pouze obrazem, nevím. V každém případě je to zřejmě trend doby. Stále méně budeme číst a stále více se jen budeme dívat na barevné obrázky. Chjo.

Zdroj: http://www.msnbc.com/

Klasifikace: kuriozity,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 New York: Plamené projevy celebrit, které ve jménu demokracie bojují proti demokraticky zvolenému prezidentovi - video v angličtině

20.1.17

USA:

Pohůnci globalistů - Alec Baldwin, Michael Moore, Mark Ruffalo a další celebrity pronášely v New Yorku plamenné projevy proti Trumpovi.

Ve jménu demokracie štvaly proti demokraticky zvolenému prezidentovi.

Ve jménu boje proti nenávisti a nesnášenlivosti šířily nenávist a nesnášenlivost.

Ve jménu boje za lidská práva pošlapávaly právo většiny amerických občanů, kteří si ve volbách vybrali Trumpa za svého prezidenta. ...

A zmatené ovce nadšeně pobekávaly.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=kh1wbGTMKpg

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Washington DC 19. 1. odpoledne: Sorosovi mládežníci se snaží prolomit plot před Trumpovým hotelem za pokřiku "Sieg Heil!"

20.1.17

USA:

Skupina anti-Trump demonstrantů se ve čtvrtek odpoledne snažila prolomit oplocení před Trumpovým hotelem ve Washington DC.

Na videu se cca v 1:43 ozývá pokřik "Sieg Heil!"

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=b7dzftfJjgg

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 USA uvalily sankce na prezidenta republiky Srbské. Oslavoval zakázaný státní svátek

19.1.17

USA:

Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) amerického Ministerstva financí 17. ledna oznámil uvalení sankcí na prezidenta Dudika Republiky srbské, protože 9. ledna ignoroval rozhodnutí bosenského Ústavního soudu a oslavoval v Republice srbské zakázaný svátek - "Den státnosti".

Tím zvýšil napětí s Bosnou a způsobil vážné ohrožení státní suverenity a integrity Bosny a Hercegoviny.

Veškerý Dodikův majetek nebo podíl ve vlastnictví v rámci jurisdikce USA je blokován a státní příslušníci USA s Dodikem nesmí obchodovat.

Sankce mohou být uvaleny  i na lidi, kteří Dodikovi poskytnou materiální podporu..

„Den státnosti“ má připomínat deklaraci nezávislosti bosenských Srbů na Sarajevu.

Dodik na podzim minulého roku vyhlásil v Republice srbské referendum o vyhlášení 9. ledna státním svátkem. Občané v referendu  "Den státnosti" odsouhlasili.

Zdroj: http://www.intellinews.com/us-imposes-sanctions-against-repu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

6

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 18 čtenářů částkou 2 083 korun, což je 6 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 6

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 0

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 0

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 0

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 3

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Černoch ve vlaku do Prahy obvinil personal z rasismu, protože dostal chleba31.07.20 20:32 Česká republika 5

Kdo nemiluje LGBT, nedostane peníze29.07.20 21:39 Evropská unie 1

Poslanec Foldyna varuje velmi ostrými slovy před Istanbulskou dohodou28.07.20 23:20 Česká republika 9

Proč spěchají s vakcínou27.07.20 12:42 Neurčeno 15

Vláda chce vytunelovat ze státního rozpočtu další 2 miliardy27.07.20 02:28 Česká republika 3

Katedrálu v Nantes zapálil černošský migrant z Rwandy26.07.20 09:45 Francie 8

Hoax v přímém přenosu (bohužel)24.07.20 20:48 Řecko 1

Teror lůzy: Spisovatelka souhlasila s Rowlingovou, že muži nemenstruují. Je bez práce24.07.20 18:05 Neurčeno 7

Deset migrantů 2,5 hodiny znásilňovalo 18ti letou Němku24.07.20 12:14 Německo 2

Bílý muž chrání vlastním tělem partnerku, kterou napadla tlupa agresivních černošek21.07.20 16:16 USA 9

Jak vznikají mrtví: chlápek, který se zabil na motocyklu, je veden ve statistice zemřelých na kovid21.07.20 15:43 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,98 Kč
Euro
26,09 Kč
Libra
28,86 Kč
Kanadský dolar
16,57 Kč
Australský dolar
15,82 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
20,82 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
30,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 901,42 Kč
1 unce stříbra
592,72 Kč
Bitcoin
256 586,11 Kč

Poslední aktualizace: 6.8.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 784 894