Ve zkratce

Stránka:

 Bavorsko: Migranta s aktivní TBC nechaly úřady pomáhat v mateřské škole

24.10.16

Německo:

Tzv. uprchlické dítě bez doprovodu poslaly úřady bez vyšetření v rámci integrace na stáž do mateřské školy v Aystettener.

17 letý migrant tam pomáhal od dubna, v červenci mu lékaři diagnostikovali vysoce infekční aktivní TBC a mateřská škola to rodičům oznámila až o další dva měsíce později.

Německé úřady se tak zachovaly zcela nekompetentně a se skandální lhostejností vůči německým občanům.

Ne nadarmo nosí zaměstnanci agentury Frontex, která zachraňuje migranty, ochranné obleky, rukavice a roušky. Zachráněné migranty pak posílají bez lékařského vyšetření volně dál do Evropy a lhostejné úřady je v rámci integrace umísťují do rodin, úřadů, podniků a škol.

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/10/bayern-mufl-mit-tuberkulose-a...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Z 12 letého uprchlíka se vyklubal 21 letý vycvičený džihádista

24.10.16

Británie:

12 leté uprchlické dítěte bez doprovodu bylo po kontrole chrupu identifikováno jako 21 letý vyškolený bojovník Talibanu Jamal.

Uprchlík žil jako dítě v pěstounské rodině, spal v pokoji s jejich 13 letým synem. Rodina má ještě dvě dcery ve věku 12 a 14 let. 

Rodina začala jíst kvůli Jamalovi halal maso. Náhradní matce byl po čase podezřelý růstem vousů, tím, že dostával mnoho telefonních hovorů od cizích lidí a že dokázal na střelnici rozebrat pušku.

Jamal po náhradní rodině požadoval stále více peněz.

Po zabavení telefonu se zjistilo, že v něm měl Jamal dětskou pornografii a materiály Talibanu.

Poslední věta, kterou náhradní matce řekl, byla:

"Vrátím ti to a vím, kde hledat vaše děti."

Událost velmi rozčílila britskou veřejnost, protože v této době jsou do Británie dováženy z Calais tzv. uprchlické děti bez doprovodu, jejichž stáří je určeno pouze na základě rozhovoru se sociálním pracovníkem.

A opravdu nevypadají jako děti.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/europa/zwoelfjaehriger-flue...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Vaření žáby: Osvojení dítěte partnera v homosexuálních párech vláda odsouhlasila

24.10.16

Česká republika:

Ministři chtějí umožnit osvojení partnerova biologického dítěte v homosexuálních párech. V pondělí schválili návrh novely zákona o registrovaném partnerství, která s tím počítá. O změně, která by poskytla větší právní jistotu dětem v registrovaných partnerstvích, se diskutuje několik let. Obdobný návrh obsahuje poslanecká novela, jejíž projednávání sněmovna po bouřlivé debatě v červenci přerušila.

_______
Mám pocit, že většina zpráv v této rubrice by měla být označena tagem "kriminalita". Tato není výjimkou.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/vlada-chce-umoznit-priosvojeni-ditete-...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Zvyk je železná košile

24.10.16

Neurčeno:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3JP82ETga7g

Klasifikace: kuriozity,zvirata Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Odmítáte poslat dítě na exkurzi do mešity? Zaplaťte pokutu 300 euro

24.10.16

Německo:

V rámci multi-kulti sbližování podnikla třída exkurzi do mešity v Rendsburgu (Šlesvicko-Holštýnsko). Rodiče odmítli dát souhlas s návštěvou, za což byli nabonzováni učitelem a byla jim vyměřena pokuta 300 euro. Příště jim snad děti rovnou odeberou na převýchovu.

 

 

Zdroj: http://www.mmnews.de/index.php/politik/86430-moschee-300

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 10

 Rockefeller prodělal další transplantaci srdce. Už sedmou

24.10.16

USA:

David Rockefeller (narozen 1915) v září prodělal již sedmou transplantaci srdce!. Šestá transplantace, vykonaná pouhý týden před sedmou, se totiž nepodařila. Rockefeller je tak ve světě medicíny a vědy naprostým úkazem. Není jiného člověka, který by prodělal tolik transplantací jako on. Přestože jeho tělo den ode dne stárne víc a víc, díky transplantacím, při nichž dostává srdce od mladých dárců, zůstává duchem stále mladík, píšou v Blesku.

______
Je to sice bulvár, ale občas postihnou zprávu, která stojí za pozornost.

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/426161/rockefeller-pr...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Zemřel Gavin Macfadyen - ředitel Wikileaks a blízký přítel Assangeho

23.10.16

Neurčeno:

V sobotu večer zemřel ředitel Wikileaks a blízký přítel Julia Assangeho Gavin Macfadyen. Zemřel ve věky 76 let. Zpráva přišla přes Twitter, důvod smrti nebyl oznámen.

Na Assangeho se sype jedna pohroma za druhou. Po odpojení od internetu mu ještě umírá kamarád a navíc člověk, který měl administrátorský přístup do Wikileaks.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2016/10/23/umer-gevin-makfeden-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Ještě jednou ministerstvo pravdy

21.10.16

Česká republika:

Měli jsme tady zprávičku Vzniklo české ministerstvo pravdy. Teď o tom píšou i Hospodářské noviny.

Polovina Čechů věří, že za migraci ze Sýrie můžou Spojené státy. Nebo že by NATO nepomohlo spojeneckému státu v případě jeho napadení. Čtvrtina lidí potom věří "alternativním" médiím, ukázal průzkum ministerstva vnitra. Od Nového roku proto vznikne nový odbor, který se bude zabývat propagandou a fenoménem tzv. hybridních hrozeb,  píšou Hospodářské noviny.

Za aktivitou ministerstva pravdy je rychlokvašák, absolvent plzeňských práv v několika měsících, t.č. ministr vnitra České republiky Milan Chovanec. Rozhodně bych ho nepodceňoval. Je dostatečně ambiciózní, dostatečně nevzdělaný, dostatečně bezohledný a hloupý. Je to trpaslík, který má moc.

Politruk Chovanec zatím blíže nesdělil, co se stane těm, kteří uvíznou v síti ministerstva pravdy. Půjdou na převýchovu pod kontrolou ministerstva lásky? Na školení do jú-es-ej? Předpokládám, že půjdou prostě do vězení. Je to nejúčinnější. A jejich pomýlený informační zdroj bude prostě umlčen. Korporatní fašismus si rozvracet nedáme!

Zdroj: http://domaci.ihned.cz/c1-65485400-vnitro-spusti-novy-utvar-...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Na povrch vyplývají okolnosti znásilnění vozíčkářky azylanty. A je to děsivé...

21.10.16

Švédsko:

Švédský novinář Björn Herstad popisuje šokující okolnosti několikahodinového hromadného znásilnění vozíčkářky skupinou žadatelů o azyl ve městě Visby na ostrově Gotland. Švédská vláda totiž zajistila ochranu podezřelým násilníkům, povolala policii proti vlastním obyvatelům, na ostrově byl vypnut internet, na ostrov nejezdily trajekty, portál informující o znásilnění nebyl v provozu kvůli útoku hackerů a těm, kteří se chtějí bránit, je vyhrožováno smrtí a jsou označováni za nacisty…

_________
Švédsko je předobraz toho, co čeká i nás. Nemylme se. Takhle (a ještě horší) to může brzy vypadat i u tady. Ochotných debilů, karieristů a přizdisráčů máme víc než dost.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Primo-od-Sved...

Klasifikace: krimi,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Evropu blokuje 46 lidí. Klíčovou obchodní dohodu stopla "Valonská sovětská republika"

21.10.16

Belgie:

Belgický region Valonsko odmítl další nabízené záruky ohledně dohody CETA, tedy smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou. Bez souhlasu 3,5milionového Valonska země Unie dohodu nemůžou podepsat. Valoni chtějí dál jednat, belgičtí Vlámové už o nich ale mluví jako o "Valonské sovětské republice".

________
Licoměrnost, hloupost, lživost, podlézavost a zrádcovství na serveru aktuality.cz doslova bere dech. Neřekl bych, že je možné takto drze obrátit pozitivní pokus o záchranu Evropy na cosi tak negativního. Mimochodem autorem zprávy je jakýsi Ondřej Houska. Je dobré zapamatovat si jméno tohoto troglodyta.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/belgicti-valoni-dal-odol...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Vzniklo české ministerstvo pravdy

20.10.16

Česká republika:

Ministerstvo vnitra ČR zřídilo jednotku pro boj s ruskou "propagandou" a "propagandou" dalších zemí, jež má dopad na veřejné mínění v členském státě Evropské unie a NATO, řekl šef Milan Chovanec.

Chovanec uvedl, že nový tým z 20 zaměstnanců bude bojovat s nepravdivými informacemi, ale také spolupracovat s úředníky, aby byli připraveni čelit dezinformacím.

"Chceme se dostat do každého smartphonu," - řekl Chovanec na konferenci o strategických komunikacích.

_________
Konečně nám objasní jak je to doopravdy. Ale nějak to s tou svobodou slova přituhuje.

Zdroj: http://vz.ru/news/2016/10/20/839281.html

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 7

 Francoužtí policisté protestují proti neaplikovatelnosti zákona v no-go zónách

20.10.16

Francie:

Po útoku molotovem na 28 letého policajta 8. října přetekl pohár trpělivosti mnohým jeho francouzkým kolegům. Ti se sešli na pařížském Náměstí Republiky kde za potlesku přihlížejících zpívali národní hymnu. Paralelní demonstrace proběhly taky v Nice a Marseille. Policajti si stěžují, že ve čtvrtích ovládaných migranty nemají žádný respekt, na beztrestnost agresorů a téměř žádné možnosti legitimní ochrany. Každý měsíc je při incidentech podle statistik zraněno 500 policistů.

Konečně služebníkům režimu začíná docházet, že i oni jsou v multikulturní rasistické totalitě lidmi druhé kategorie. Velmi brzy se může stát, že na straně prolhaných politiků zůstanou už jen stejně prolhaná média hlavního proudu.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=kR9GdtJuoUo

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi,pravo Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 0

 FBI jako továrna na teror? Agentky provokatérky svádí muslimy k džihádu

20.10.16

USA:

Chtě nechtě musím kopírovat celý nadpis článku z iDěs. Že by se v pekle pokazilo topení a začalo mrznout? Nebo jak si jinak vysvětlit existenci tohoto článku na mainstreamu (jsem zvědavý, jak dlouho tam vydrží)...

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/agenti-fbi-pry-lakaji-muslimy-k-dziha...

Klasifikace: politika,krimi,nabozenstvi,pravo Zprávu vložil/a Misu

Komentářů: 5

 Německá policie může kdykoliv zasahovat na území ČR

20.10.16

Česká republika:

Německá Bundespolizei nyní může operovat kdykoliv a kdekoliv na území České republiky, včetně zásahu na demonstracích, může použít zbraně a to nejen při sebeobraně. To vše bez vyrozumění státních orgánů ČR. 

Jestli tohle není Protektorát Čechy Morava a Slezsko verze 2016, tak co už jiného?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=eyQK8GcNhDQ

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 9

 Na slovenskej politickej scéne to začína bublať

19.10.16

Slovensko:

Do pohybu sa dala NAKA (národná kriminálna agentúra), objavujú sa trenice s opozíciou a vyťahujú zaujímavé informácie. Celé to odštartoval Lipšic, keď zrazil chodca na priechode. Potom sa našla kamera, čo to nafilmovala a najnovšie informácie o tom, ako dodával novinárom tie správne informácie:

Podnikateľ Kočner tvrdo zaútočil na opozíciu a brzdí neskrotných novinárov:

http://www.teraz.sk/slovensko/d-lipsica-obvinili-aj-na-zaklade-tres/223553-clanok.html

Skupina novinárov okolo Lipšica, uniknuté maily, sms ukazujú, ako v skutočnosti informujú denníky:

http://www.lipsicovestado.info/

Servilita poslancov z určitej skupiny:

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=pressConf&id=694

Tomu sa hovorí hodená rukavica.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ppppp

Komentářů: 2

 Assange nesmí na internet - dlouhé prsty americké diplomacie

19.10.16

Británie:

Julius Assange, který se už více jak 4 roky ukrývá na ekvádorské ambasádě v Londýně, byl na popud Kerryho potrestán odstřižením od internetu. Jeho provinění: Wikileaks zveřejnila další várku emailů dokazujících mrzkost a podlost Clintonové.

Pro Assangeho, který nemá jiný kontakt se světem, to je drsný trest. Je s podivem, že ekvádorská vláda skáče podle americké píšťalky čím dál více. Jak napsal kdosi do diskuze za článkem, jeden z důvodů může být i to, že ekvádorský zlatý poklad je "uschován" v Americe.

Američané jsou neskutečně mstiví, pokud někdo odhalí jejich špinavosti, je drcen nemilosrdně, lhostejno, kde se ukryje. Snowden a Assange - dva hrdinové, kteří by měli mít pomníky v každém státě, a o kterých by se mělo učit ve škole jako o hrdinech.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/americka-mladez-nechce-v-bilem-dome-t...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Jako na drátkách: ruský hacker napadající cíle USA zadržen ve spolupráci s FBI v Praze

19.10.16

Česká republika:

Čeští policisté prý zadrželi ve spolupráci s FBI ruského hackera, který měl být mezinárodně hledaný a napadat cíle v USA. Ve zprávě je pro výstrahu uvedeno, že hacker po zadržení zkolaboval a musel být hospitalizován.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/417959-policie-zadrzela-v-centr...

Klasifikace: politika,technika Zprávu vložil/a Andrew Siddur

Komentářů: 3

 Proč bude český parlament řešit to, že UNESCO upírá Izraeli Chrámovou horu?

18.10.16

Česká republika:

Na popud poslankyně Černochové bude český parlament jednat o rozhodnutí UNESCO, které prý pomíjí význam Chrámové hory pro Izrael. 

Většina (93 ze 177)  přítomných poslanců se přiklonila k argumentaci poslankyně Černochové, že Sněmovna by měla debatovat o rezoluci UNESCO, která pomíjí židovské vazby na Chrámovou horu a Zeď nářků. Rezoluce používá pouze muslimské názvy a kritizuje Izrael za provokativní kroky, které narušují posvátnost a nedotknutelnost oblasti.

Co je českým poslancům do toho? To fakt není nic důležitějšího k jednání? A koho vlastně zastupuje madam Černochová? Proč a v čí jménu provádíme rektální alpinismus cizímu státu (který nota bene ani státem není, dodneška nemá jasně stanovené hranice a krade území původním potomkům biblických židů)?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cesti-poslanci-budou-resit-ze-unesco-...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 CIA připravuje rozsáhlý kybernetický útok proti Rusku

16.10.16

USA:

Ústřední zpravodajská služba (CIA) připravuje rozsáhlý kybernetický útok proti Rusku, který by měl být odpovědí na údajné zapojení Moskvy v hackerské pokusy ovlivnit volební kampaň ve Spojených státech. Toto bylo hlášeno NBC News s odvoláním na vysoce postaveného zdroje v CIA.

Plány USA na hackerský útok oznámil osobně vice-president Joe Biden.

Je to prostě sebranka grázlů a lumpů.

Zdroj: http://www.nbcnews.com/news/us-news/cia-prepping-possible-cy...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

12

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 25 čtenářů částkou 3 464 korun, což je 12 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník padlým vojákům Wehrmachtu a oddílů SS 08.12.19 21:01 Česká republika 0

Istanbulská dohoda - čeští občané jsou záměrně podváděni08.12.19 20:02 Česká republika 0

Neschválení Istanbulské dohody je neakceptovatelné, řve feministka. Odhlasujeme, že k Istanbulské dohodě přistoupí EU jako celek, vyhrožuje EU komisař06.12.19 11:41 Evropská unie 3

Národná rada SR schválila Dodatkový protokol, zavádzajúci nové trestné činy za vyjadrenia rasovej a xenofóbnej povahy06.12.19 10:56 Slovensko 2

ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout06.12.19 10:50 Česká republika 1

Nejvyšší soud se zastal somálské studentky s hidžábem. Česko musí tolerovat náboženský pluralismus06.12.19 10:24 Česká republika 0

Představitelka Havlovy nadace Forum 2000 vyhazovala české vlastence z Česko-německé vládní konference06.12.19 00:49 Německo 0

Cca 300 ilegálních migrantů denně překročí hranice z Turecka do řecké provincie Evros06.12.19 00:02 Řecko 2

Řecká policie zlikvidovala jednu z mnoha nebezpečných skupin, které ve spolupráci s neziskovkami naplňují Řecko migranty05.12.19 23:32 Řecko 0

Turecko se dohodlo s libyjskou vládou a ufiklo řeckým ostrovům teritoriální i exkluzivní ekonomické zóny05.12.19 23:10 Řecko 0

Řecké město Kalamata zrušilo záměr zavést 5G, občané se obávají zdravotních následků05.12.19 22:34 Řecko 2

Jsme palivem pro elitu05.12.19 14:36 Neurčeno 1

Společnost nám nějak fízlovatí už i v lese - udavači likvidují trampské osady04.12.19 03:19 Česká republika 4

Soud EU zamítl českou žalobu proti zbraňové směrnici04.12.19 02:54 Česká republika 3

Pavel Novotný v ruské televizi prosazuje zájmy Německa02.12.19 13:17 Česká republika 13

Babišův ministr Petříček: Přijetí dětí by neohrozilo odmítání kvót na migranty02.12.19 13:01 Česká republika 5

Potichu, ale jistě 02.12.19 00:48 Česká republika 2

Neziskovka z Prahy jednala tajně v Berlíně: Otevřeme migrantům české hranice dokořán01.12.19 21:46 Evropská unie 3

Tři pobodaní v Haagu, dva mrtví v Londýně: černý pátek v EU30.11.19 11:21 Evropská unie 2

Policie chce v Praze testovat sledování obličejů29.11.19 17:09 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
30,32 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,30 Kč
100 japonských jenů
21,26 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,71 Kč
Ukrajinská hřivna
0,97 Kč
100 rublů
36,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 699,04 Kč
1 unce stříbra
382,69 Kč
Bitcoin
173 881,08 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 015 807