Ve zkratce

Stránka:

 Proč bude český parlament řešit to, že UNESCO upírá Izraeli Chrámovou horu?

18.10.16

Česká republika:

Na popud poslankyně Černochové bude český parlament jednat o rozhodnutí UNESCO, které prý pomíjí význam Chrámové hory pro Izrael. 

Většina (93 ze 177)  přítomných poslanců se přiklonila k argumentaci poslankyně Černochové, že Sněmovna by měla debatovat o rezoluci UNESCO, která pomíjí židovské vazby na Chrámovou horu a Zeď nářků. Rezoluce používá pouze muslimské názvy a kritizuje Izrael za provokativní kroky, které narušují posvátnost a nedotknutelnost oblasti.

Co je českým poslancům do toho? To fakt není nic důležitějšího k jednání? A koho vlastně zastupuje madam Černochová? Proč a v čí jménu provádíme rektální alpinismus cizímu státu (který nota bene ani státem není, dodneška nemá jasně stanovené hranice a krade území původním potomkům biblických židů)?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cesti-poslanci-budou-resit-ze-unesco-...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 CIA připravuje rozsáhlý kybernetický útok proti Rusku

16.10.16

USA:

Ústřední zpravodajská služba (CIA) připravuje rozsáhlý kybernetický útok proti Rusku, který by měl být odpovědí na údajné zapojení Moskvy v hackerské pokusy ovlivnit volební kampaň ve Spojených státech. Toto bylo hlášeno NBC News s odvoláním na vysoce postaveného zdroje v CIA.

Plány USA na hackerský útok oznámil osobně vice-president Joe Biden.

Je to prostě sebranka grázlů a lumpů.

Zdroj: http://www.nbcnews.com/news/us-news/cia-prepping-possible-cy...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 5

 18+ Migranty zvou do Evropy stránky, které jsou misogynní a nenávistné vůči Evropanům

16.10.16

Německo:

Německý novinář upozornil německé orgány na to, že migranty zvou do Evropy webové stránky, které jsou misogynní a vůči Evropanům nenávistné.

Migranti pak již přichází s cílem znásilňovat bílé ženy a dobýt Evropu.

Upozornil kromě jiného na stránky na blogovací platformě tumblr, kterou od roku 2013 vlastní americká společnost Yahoo: 

muslimsconqueringeurope.tumblr.com

eastwesttakeover.tumblr.com

musmasters.tumblr.com

muslimsconqueringeurope.tumblr.com

Německé úřady však tento druh nenávistných příspěvků evidentně nezajímá.

Zdroj: https://guidograndt.wordpress.com/2016/10/14/gugra-media-inv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Merkelová před norimberským soudem a policejní razie u politika AfD

16.10.16

Německo:

Politik AfD, Dubravko Mandic, uveřejnil na FaceBooku fotomontáž z norimberského soudu s nacisty. Hlavy nacistů však nahradil hlavami současných politiků a tak tváře nacistických vůdců Hermanna Göringa a Rudolfa Hessa nahradila Merkelová a Joachim Gauck Mandic. Dále jsou na fotce Joschka Fischer, Ralf Stegner (soc. dem.) a další političtí podporovatelé migrační invaze.

Několik dotčených politiků podalo trestní oznámení a policie Mandicovi prohledala byt a kanceláře a zabavila mu laptop.

Na podání trestních oznámení reagoval Mandic prohlášením, že v Turecku jsou lidé pravidelně zadržováni kvůli vyjádření názoru a zda Rothová (Zelení) a její kolegové nyní v Německu zavádějí turecké standardy?

________
Bělobrádek, Sobotka a Babiš na fotce, bohužel, chybí - asi sedí mimo záběr:

Zdroj: http://www.spiegel.de/politik/deutschland/afd-wohnung-und-ka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Migrant v parku inzultoval bílou ženu, ostatní Němci se ani nehli

16.10.16

Německo:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=K8IDiUke4dY

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 Migrant si za pokřiku Alláh lehal před tramvaj a na kapotu auta

16.10.16

Rakousko:

Občané Rakouska a Německa si začínají zvykat na nesmyslné scény, které migranti ve městech vyvolávají. Ve Vídni si migrant lehal před tramvaj, na kapotu auta, na konec vylezl na tramvaj a pokusil se ztrhnout tramvajové vedení - viz video v odkazu.

Zdroj: http://www.krone.at/wien/asylwerber-wirft-sich-in-wien-vor-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Tajný noční přílet uprchlíků na košické letiště

15.10.16

Slovensko:

Ide o utečencov, ktorí k nám prišli v rámci tzv. humanitárneho transferu. Ten Slovenská republika robí od roku 2009, pričom ide o projekt vysoko hodnotený organizáciami ako Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu.“ Podľa Ivana Netíka týchto utečencov vybrali v spolupráci s cieľovou krajinou priamo z táborov a z košického letiska ich pristavené autobusy previezli do humanitárneho centra v Humennom.

Skupina 58 občanov Eritrey sa pridala k 85 utečencom zo Somálska a z Libanonu, ktorí sú v Humennom už od septembra minulého roka a v týchto dňoch budú tábor opúšťať a smerovať do USA. „Ani jeden z týchto utečencov nie je žiadateľom o azyl na Slovensku ani v azylovom procese na Slovensku,“ zdôraznil Ivan Netík.

KDY SE DOČKÁME I U NÁS..?

Takže byl převzat německý model, kdy Spolková vláda nechává tajně,v noci, dovážet letecky imigranty na menší letiště v Německu.

Zdroj: http://www.lajkit.cz/zpravy/item/707-tajny-nocni-prilet-urpc...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 3

 Belgie nemůže podepsat dohodu EU s Kanadou, odmítl ji valonský parlament

14.10.16

Belgie:

Valonský parlament v pátek odmítl rozsáhlou obchodní dohodu CETA mezi Evropskou unií a Kanadou. Valonské „ne“ tak může ohrozit celou ratifikaci, která se má uskutečnit 27. října v Bruselu na summitu EU s Kanadou a vyžaduje jednomyslný souhlas všech unijních států.

„Nedám plnou pravomoc federální vládě a Belgie nepodepíše CETA 18. října,“ uvedl premiér Valonska a socialistický politik Paul Magnette.

Frankofonní region s 3,5 milióny obyvateli se obává, že dohoda ohrozí místní zemědělství a průmyslové sektory levnějším dovozem z Kanady.

__________
A náš parlament o CETA vůbec nejedná? U naší kolonie stačí, když to schválí vláda? Jsme asi jediná členská země, kde nemá s TTIP a CETA téměř nikdo problém - copak asi dostali ti, kteří o tom rozhodují?

Jediné dokumenty, co jsem našel, je odpověď na interpelaci Filipa z května 2016 .Hromada nic neříkajících frází.

Zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika/417585-belgie-nemuze-podeps...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Sobotka nezradil své voliče jen migrační politikou, ale i svou podlézavostí vůči Německu

14.10.16

Česká republika:

Sobotka prohlásil tzv. sudetské Němce za naše spojence. ... Zatím se mluví o tom, že se stáváme německým protektorátem nebo že z nás bude 17. spolková země SRN.

Jak se k nám chovají naši němečtí spojenci? Někteří z nich mluví o nás jako o zločincích. Údajně jsme se měli dopustit vůči nim zločinů - od válečných, proti lidskosti až po genocidní. MZV ČR neprotestuje, nezakročuje proti tomu nijak, nevidí důvod, jak nám písemně sdělilo.

Sobotka tvrdí,že se landsmanschaft vzdal odškodnění a práva na vlast. Mluvil o tom jako o hotové věci.

Není to však pravda!

Stanovy landsmanšaftu platí v původním znění.

Pan B. Sobotka měl říci, že Sudeti na žádnou vlast, kromě té německé, příp. rakouské, právo nemají a nikdy neměli, že nikdy vůči nám neměli a nemají žádné právo na odškodnění či dokonce na restituce....

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2016/10/za-zradu-potrestali-voli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Pokus o politický lynč zemí V4 na evropské konferenci o společné zahraniční a bezpečnostní politice EU

14.10.16

Evropská unie:

Poslanec SNS, Jaroslav Paška, který se 2.-4. 9. 2016 zúčastnil evropské konference v Bratislavě:

"...Pokus južanov o politický lynč Slovenska a krajín V4 vyvrcholil pri procedúre schvaľovania záverov medziparlamentnej konferencie, keď vedúci talianskej delegácie Massimo Artini ohlásil, že bez dodatočného zapracovania dôraznej výzvy na urýchlené začatie re-distribúcie migrantov do spoločného vyhlásenia neumožnia delegácie stredomorských štátov schválenie záverov celej konferencie.

Po slušne vyslovenej výhrade predsedajúceho konferencie, pána F. Šebeja, že ich požiadavku, s ktorou viacero delegácií nesúhlasí, nemôže vydávať za spoločnú výzvu všetkých parlamentov Únie, sa nemeckým zástupcom podporení južania zdvihli zo stoličiek, obkolesili predsednícky stôl a začali si hrubo a arogantne vynucovať akceptáciu ich nemiestnej, v rozpore s rokovacími pravidlami uplatňovanej, žiadosti.

Vykrikovali, mávali svojimi prehláseniami, strkali sa, urážali. Chvíľami to vyzeralo, ako by sme ich navrhnutými riešeniami na zastavenie migrácie oberali o nejaký skvelý kšeft...

Ukázalo sa, že delegácie z Talianska, Grécka, Malty, Cypru, Francúzska, Španielska a Portugalska s tichým požehnaním Nemcov neprišli do Bratislavy len konzultovať spoločné opatrenia na obmedzenie nekontrolovanej imigrácie, ale skôr vynútiť si relevantný dokument „Conclusions“, v takom znení, ktoré by im umožnilo u Európskej komisie opätovne aktivovať mechanizmus núdzovej reakcie, podľa článku 78 (3) Zmluvy o fungovaní únie. A s ním potom efektívne dotiahnuť nútené prerozdelenie migrantov z ich utečeneckých táborov do ostatných krajín EÚ...."

Zdroj: https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/posts/129213400751...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Ve Švédku hromadně znásilnili vozičkářku. Soudce obviněné propustil

13.10.16

Švédsko:

Čtyři hodiny.

Nejmenovaná žena se stala obětí čtyřhodinového skupinového znásilnění na začátku tohoto týdne, když požádala taxikáře, aby jí zastavil a ona si mohla odskočit na toaletu v blízkém azylovém centru. Taxikář ji však začal na toaletách obtěžovat a brzy se k němu přidalo několik přistěhovalců. Vše nakonec vyústilo v hromadné znásilnění, ze kterého prozatím úřady podezřívají šest pachatelů. Státní zástupce Mats Wihlborg je však pro nedostatek důkazů propustil na svobodu, čímž zavdal příčinu ke konání protestů.

_______
Já myslím, že je načase, aby se vozičkářka omluvila za kulturní necitlivost a přijela znovu do azylového centra, aby se dostalo i na ty, kteří u první akce nebyli.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vozickarka-znas...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Jan Čulík už zase bonzuje a udává

13.10.16

Česká republika:

Jan Čulík podal žalobu na Kláru Samkovou za knihu Proč islám nesmí do Česka pro údajné hanobení rasy a náboženského přesvědčení.

„Tu knihu buď vůbec nečetl, nebo vědomě lže,“ řekl Klára Samková.

Obojí, Kláro, obojí. A kromě toho plní zadání.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klara-Samkova-M...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Sýrčan podozrivý z terorizmu spáchal v nemeckej väznici samovraždu

13.10.16

Německo:

Sýrčan Džábir Bakr, ktorý je podozrivý z prípravy teroristického útoku v Nemecku, spáchal vo väznici v Lipsku samovraždu. S odvolaním sa na justičné zdroje o tom informoval server Spiegel Online. Okolnosti prípadu sú nejasné, Bakr mal byť pod neustálym dozorom. Agentúra DPA uviedla, že sa Bakr obesil.

________
Zajímavější než samotný článek je diskuze za ním. Jeden napsal: Z celeho clanku po ocisteni nepotrebneho balastu mi vychadza jedna veta: Kedze bol pripraveny vypovedat, tak spachal samovrazdu.

A druhý: Spachal samovrazdu tym, ze sa pichol nozom zozadu do srdca . A podarilo sa mu to 7x po sebe.

A v podobném duchu se nesou i ostatní příspěvky. Čím to je, že lidi jaksi nevěří oficiálním zprávam prestitutů?

Zdroj: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/407811-syrcan-podozrivy-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Nahlášení nevydané účtenky

12.10.16

Česká republika:

S tímhle Andrej Bába nemůže šlápnout vedle a dozajista potěší srdce tisíců loajálních ovčanů v Protektorátu.

ANOfert

Co je dobré pro ANOfert, je dobré i pro Českou republiku.

Zdroj: http://jpeg.cz/images/2016/10/12/bxIkK.png

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 14

 Jak na volby - návrh k diskusi

12.10.16

Česká republika:

Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili. Kdyby byla volební účast 80%, výsledek by vypadal úplně jinak. Současná 50-70% nevolící většina (podle typu voleb) by rozhodně nedala hlasy ODS, ČSSD, TOP apod.

Navrhuji proto změnu volebního zákona takovou, že každý volič dostane za odevzdání hlasu 1000 Kč za účast. Nebo aspoň stovku. Použil bych na to peníze, které dostávají nyní za naše hlasy politické strany. Ty je nepotřebují, bez billboardů se obejdeme. Otázky mám zatím dvě: Je to dobrý nápad? Je šance to prosadit?

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a lapaloma

Komentářů: 18

 Už nestačí být genderový specialista. Školy teď umožňují získat titul z multikulturalismu

11.10.16

Slovensko:

Multikultúrna tolerancia

Zameranie reaguje na súčasné dianie v Európe a vo svete. Študentom ponúka osvojenie si vedomostí v oblasti multikulturalizmu a nadobudnutia s ním súvisiacich profesijných zručností. Teoretické vzdelávanie a praktický výcvik v oblasti multikultúrnych kompetencií bude zahŕňať aj analýzu vlastných zážitkov, postojov a presvedčení voči kultúrne odlišnému klientovi, uvedomovanie si protikladov a konfliktov medzi nimi, vývin postojov, názorov a poznatkov o význame a podstate multikulturality a vyhľadávanie spôsobov, ako sa v procese psychologickej práce vyhýbať predsudkom a stereotypom.

Profil absolventa a jeho uplatnenie

Prostredníctvom štúdia multikultúrnej tolerancie budú absolventi pripravení na zvládanie  intolerancie, rasizmu, xenofóbie a riešenia kríz v školskom a širšom sociálnom prostredí. Naučia sa zabezpečiť psychické a mentálne zdravie žiakov, študentov a dospelých s dôrazom na  poskytnutie účinnej opory, bezpečia, rady a psychologickej starostlivosti. Nutnosť rozvíjať multikultúrne kompetencie je významná najmä v pomáhajúcich profesiách a v profesiách poskytujúcich starostlivosť o mentálne a fyzické zdravie jedincov – teda aj v profesii psychológa.

___________
A tak si společnost vychovává své hrobaře.

Zdroj: http://www.paneurouni.com/sk/fakulty/fakulta-psychologie/bak...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V Sýrii včetně Aleppa a okolí se nachází 5.000 amerických instruktorů, proto USA kvůli bombardování tak vyšilují

10.10.16

Sýrie:

Debata v ruské TV, 10. 10. 16, cca od 5:55:

Sergej Železnik, zástupce sekretáře generální rady politické strany Jednotné Rusko:

"V Sýrii je humanitární tragédie.

Vybízeli jsme USA, aby vyzvaly své skupiny, které kontrolují, k tomu, aby odešli od cesty, aby tudy mohly projíždět humanitární konvoje a aby mohlo odejít civilní obyvatelstvo.
My jsme ze své strany domluvily syrské armádě a oni od cesty odešli, ale vaši bojovníci neodešli a pokračují ve vraždění civilistů kteří se snaží dostat z obklíčených částí Aleppa. Co k tomu říci?"

Americký novinář Bohm:¨
"Mnohokrát jsem říkal: Aby bylo možné oddělit umírněnou opozici od Al-nusry, je nutné ukončit bombardování."

Sergej Železnik:
"Vy jste to nebyli schopni udělat za celý rok. V průběhu roku jsme prosili, abyste nám dali mapu rozmístění těch skupin, které se nachází pod vaší ochranou - tu umírněnou opozici. Vy jste nám nebyli schopni dát údaje o jejich rozmístění.Proto hovořím o vašich zájmech. Jde o to, aby se nepletli s bojovníky ISIL a Al-nusry.
Ale chci říci, že je to ještě horší, protože se na území Sýrie, včetně Aleppa a jeho okolí, nachází více než 5.000 vašich vojenských specialistů, vojáků USA.

A když hovoříte o tom, že máme přestat s bombardováním, protože to zabíjí teroristy, máte ve skutečnosti obavy, aby nezahynul někdo z vašich amerických instruktorů...."

Zdroj: https://russia.tv/video/show/brand_id/60851/episode_id/13788...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Itálie opět vyměkla, dovolila pašerákům dopravit do Sicilie další várku afrických kobylek06.07.20 00:05 Itálie 0

V Portalnd Oregon zničili sochu jelena04.07.20 21:19 USA 2

Mohou prdy přenášet koronavirus?04.07.20 17:40 Austrálie 6

Pokračujte! Dvojice právníků brání svůj dům se zbraní v ruce před útokem lůzy04.07.20 15:04 USA 6

Už začínají vidět přínosy multikulturního obohacení i mainstreamová média04.07.20 14:19 Francie 0

Černoch, který znásilnil a oloupil nezletilou Češku, dostal dva roky30.06.20 15:43 Česká republika 5

Na životech bělochů nezáleží?28.06.20 09:59 Británie 12

Země, kde zítra znamená včera: Teror lůzy27.06.20 17:52 USA 4

Babiš zradil, média cenzurují a EU právě teď domlouvá revoluční Lisabonskou smlouvu 2.025.06.20 09:48 Evropská unie 0

VIDEO: RESTART Systému (COVID, Econ. World Forum...)23.06.20 09:03 Neurčeno 0

V Praze instalují 5G vysílače, jeden z mnoha je na budově základní školy na Náměstí Míru22.06.20 17:50 Česká republika 46

Německý Stuttgart byl v neděli v noci kulturně obohacen22.06.20 17:38 Německo 3

Brno: All Live Matter a Žítková(ČT) jako rozbuška!22.06.20 12:24 Česká republika 2

Kvůli zradě lodí pod velením Bruselu se Turkům podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout další posily a techniku19.06.20 08:40 Libye 2

4/5 lidí nemají problém s koncesionářskými poplatky... zjistil průzkum agentury STEM-MARK. 18.06.20 19:42 Česká republika 5

Fa. CovidPass a její aplikace...18.06.20 16:14 Česká republika 1

Nigel Farage je připraven znovu aktivizovat Brexit Party - lidé už Borisovi Johnsonovi nevěří18.06.20 00:49 Británie 0

Historička Markéta Křížová: Češi, i vy můžete za otroctví, připusťte si to!18.06.20 00:05 Česká republika 15

Opravdu by se měla zrušit policie? 17.06.20 23:53 USA 1

Jeden test - uškrtí vás při policejním zákroku 115 kily?17.06.20 16:33 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
23,63 Kč
Euro
26,66 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
25,05 Kč
100 japonských jenů
21,94 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,87 Kč
100 rublů
33,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 868,28 Kč
1 unce stříbra
424,84 Kč
Bitcoin
214 778,33 Kč

Poslední aktualizace: 6.7.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 574 919