Ve zkratce

Stránka:

 OSN financuje televizní spot, který propaguje nošení hidžábu u evropanek

21.9.16

Německo:

OSN financuje v německé komerční televizi spot, který pod heslem "Užívej si rozdílnost, buď tolerantní - to je krásné, já chci taky!" propaguje nošení hidžábu u evropanek.

OSN používá peníze daňových poplatníků pro financování převratu "multikulturalismu a tolerance" v Německu, stejně jako to až dosud dělala ve Švédsku.

Na konci spotu je uvedena Vzdělávací organizace OSN, UNESCO a Komise Německo.

Zdroj: http://www.exponerat.net/fn-sponsrar-tyskt-hijabuppror/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Švédsko je v počtu džihádistických turistů na třetím místě v Evropě

21.9.16

Švédsko:

Chudá předměstí Göteborgu jsou semeništěm džihádu. Mnoho budoucích teroristů navštěvovalo Bellevue Mosque. Každý, kdo volal po tom, aby radikální imámové byli hnáni k zodpovědnosti, byl v politicky korektním Švédsku obviněn z fašismu a islamofobie.

Podle švédských bezpečnostních služeb bylo už v Sýrii zabito 229 džihádistů ze Švédska.Mezi nimi i Omar Shahade a Taha Shade z Göteborgu. Jejich rodiny a přátelé je oslavují jako mučedníky.

Podle studie nizozemského sociologa Ruuda Koopmanse je pro 52 % švédských muslimů šaría důležitější než švédský právní systém.

Autoři studie Lundské univerzity "Švédský export bojovníků do Sýrie" uvádí, že hlavní roli v rekrutování a radikalizaci švédských muslimů hrají sociální média, které zobrazují islámské radikály včetně žen a dětí jako oběti křižáckých výprav Západu.

Zdroj: https://deutsch.rt.com/international/40659-schweden-bist-du-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Dělnická Welfare Association (AWO) pořádá pro migranty flirtovací kurzy

21.9.16

Německo:

Dělnická Welfare Association (AWO) se svými nyní přibližně 145.000 zaměstnanců na plný úvazek, je jedním z největších zaměstnavatelů v Německu a je téměř úplně financována z peněz daňových poplatníků.

Její odnož v v Essenu nabídla žadatelům o azyl kurz flirtování.

Pod vedením trenéra flirtu z AWO se v úterý okolo 50 žadatelů o azyl v téměř čtyřhodinové přípravě dozvědělo, jak se ženy a muži v Německu blíže poznávají.

Motto flirtovacího kurzu zní Zamiluj se v Německu.

Flirtovací kurz ovšem koliduje s vládou raženou tezí, že příchozí mladí muži jsou ženatí  a mají ve své původní zemi rodinu.

Zdroj: http://de.europenews.dk/FUCKING-DEUTSCH-130960.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Mise Bundeswehru v migrační krizi stála již cca 430 miliónů eur

21.9.16

Německo:

Ministerstvo obrany oznámilo, že mise Bundeswehru v migrační krizi stála již cca 430 miliónů eur, z toho  polovina částky se utratila jen v letošním roce.

Bundeswehr poskytuje migrantům cca 46.500 ubytovacích míst. V současné době se o migranty stará 900 vojáků a civilních zaměstnanců Bundeswehru. V době vrcholení migrační krize se o migranty staralo 9000 lidí z Bundeswehru.

Během léta dostala armáda 855 žádostí o pomoc od  federálních a lokálních orgánů.

Vojáci stavěli ubikace, registrovali migranty, obstarávali jim tradiční jídla atd.

Zdroj: https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2016/bundeswehr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Odhalená vize prezidentského kandidáta Trumpa - New America

21.9.16

USA:

Donald Trump měl 15. 9. 2016 zásadní a dost možná nejdůležitější projev svého života.
Na půdě The Economic Club of New York přednesl před americkými národními elitami svoji odvážnou vizi nového systému vlády USA a společenského vývoje, který ihned vzápětí novináři překřtili na „New America“, která brutálně odchyluje dosavadní americkou politiku od politiky Pax
Americana a zejména od globalismu.

Donald Trump v New Yorku prohlásil, že je třeba globalismus nahradit Amerikanismem! Ve své vizi „New America“ kopíruje národní obrození ve stejných rysech, jaké použil Vladimir Putin v roce 2000, když se dostal k moci.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2016/09/vk-21.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Opakované prezidenské volby budou v prosinci. Volit budou moci už šestnáctiletí

21.9.16

Rakousko:

Neomarxisté vědí, že bez podvodů s korespondenčními lístky nevyhrají, a tak nasazují do boje "mladou gardu". Hofer zkrátka nesmí vyhrát. Pokud bude velká většina mladých volit Van der Bellena, je s Rakouskem ámen bez ohledu na to, kdo volby vyhraje.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-zvoli-prezidenta-4-prosince-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a E123

Komentářů: 4

 Dřív se lidi seznamovali na ulici, dnes máme na všechno sexkouče a randeology, říká režisér Olmer

21.9.16

Česká republika:

Režisér Vít Olmer navázal na svůj studentský snímek ze 60. let o první seznamce v ČSSR. Vvydal se do moderních seznamek a našel přehršel služeb a specialistů – randeology, sexkouče nebo institut "rychlého rande", kde se páry na písknutí píšťalky střídají u stolů. "Nejsem staromilec a nejsem proti seznamkám. Kde se mají také chudáci lidi seznámit, když jsou celý den v práci, kde stále vidí úzký okruh kolegů?" říká režisér Vít Olmer.

"Mám spoustu známých, kteří se potácejí v těch problémech, že nemohou najít partnera."

Mohlo by se zdát, že v době moderních komunikačních technologií, kdy má každý na sociálních sítích stovky "přátel", není v podstatě pro mladé produktivní jedince osamělost tématem.

Jenže jak ukazuje Olmerův dokument, toto téma  je naopak mnohem závažnější než dříve – nastává tzv. "osamělost v davu". Ačkoliv existují nejrůznější technologické vymoženosti a sociální sítě, lidé mají velký problém partnera najít.

Velkým problémem v novodobém seznamování je současný typ žen – tvrdých manažerek, které aby uspěly v nelítostném byznysu, musí jednat tak trochu jako chlap. Jenže jak v dokumentu Láska není brambora zaznívá, muž nechce mít doma rovnocenného soupeře, s nímž bude závodit v úspěších z byznysu.

_____________
Oni to v článku naznačili, ale neřekli přímo. Je to feministická ideologie, která v podstatě znemožňuje navázání normálních vztahů.

Zdroj: http://magazin.aktualne.cz/vit-olmer-seznamky-laska/r~df45a0...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 16

 Japonci opět v čele moderního trendu. Nešukají

21.9.16

Japonsko:

Téměř 45 procent Japonek, které žijí samy a je jim 18 až 34 let, jsou stále panny. Muži ve stejné věkové kategorii na tom nejsou o moc lépe. Vyplývá to z demografického průzkumu japonské vlády, z něhož citovala agentura AFP. Pohlavní styk nemělo 42 procent mužů ve věku 18 až 34 let, u žen se pak jednalo o 44,2 procenta.

_______
Ten problém není jen v Japonsku, ten problém je dnes všude na Západě. I u nás. Přemíra virtuálního sexu, snadná dostupnost porna, lenost, vnitřní nejistota, obsese s mobily na veřejnosti, které dělají z lidí zombie a znemožňují oční kontakt a flirt, to je jen pár důvodů, ale je jich více. Výsledek je tristní.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/415181-temer-polovina-svobodn...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 IKEA Švédsko: Ideální milenec a životní partner není Evropan

20.9.16

Švédsko:

Takové je podprahové sdělení tří posledních videoreklam Švédské IKEA. V prvním videu "Varannan Vecka" si nespolehlivý bílý otec s nímž partnerka nežije společně, kupuje přízeň svého syna identickou výbavou dětského pokoje jako má doma. Naproti tomu na druhém videu "Värkar" neevropský opálený muž pomáhá vzorně své evropské ženě stejně dobře, jako toaletní stolek tohoto výrobce. Poslední video "Förälskelsen" je již vyloženě reklamou na žhavé mladíky muslimského vzhledu a podprahová informace je do očí bijící.

Ostatně stačí si prolistovat katalog této značky a je jasno jak by měl vypadat svět lidí dle IKEA. Narozdíl od vlád a volených zástupců má firma právo se prezentovat dle svého uvážení a stejnětak zákazníci volbu u takové společnosti nenakupovat.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=i6FAeycz2S4

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 7

 Švédové, musíte se integrovat s migranty a jejich kulturou. Vaše země se změní

20.9.16

Švédsko:

Švédská charita ve spolupráci s vládou zahájila kampaň odmítající asimilaci přistěhovalců. Místo toho vyzývá Švédy, aby se „integrovali“ se zahraničími „kulturami a jazyky“.

„Nejsou to jen noví Švédové, kteří se potřebují integrovat. Každý potřebuje být integrován, i rodilí Švédové," říká se ve videu.

Švédsko je lakmusový papírek, který jasně ukazuje, jak se multikulturní propaganda mění v závislosti na obsazení země kolonizátory. Od šlechetné pomoci "obětem prchajícím před válkou", až k požadavkům přizpůsobit se nově příchozím.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/169072-svedove-musite-se-...

Klasifikace: politika,polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 3

 Votápek v Babišovkách: Rusko uvázlo v nevábném bahně vlastních chyb a omylů

20.9.16

Česká republika:

Politruk Votápek, kterého si v Babišovkách chovají spolu s politrukem Palatou jako ohrožený druh politruků skalních, nám vysvětlil, jak to vlastně v Rusku dopadlo s volbami: "Zatímco většina světa se rozvíjí a přes všechny omyly směřuje k něčemu lepšímu, Rusko přešlapuje na místě, po kolena v nevábném bahně vlastních chyb a omylů. Může být, že průměrný ruský volič stále ještě věří tomu, že za ten neradostný stav může okolní svět a intriky imperialistů."

Ano, ano. My všichni (Německo, EU, Amerika) směřujeme k lepším zítřkům, jen to Rusko se topí v bahně chyb a omylů. Soudruh Votápek si právě vysloužil dvojitou porci při večerním krmení.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-ruske-volby-votapek-d20-/zah...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Oslavný článek na lupa.cz: 12 lidí se nechalo dobrovolně očipovat

20.9.16

Česká republika:

Počet lidí, kteří v Česku mají v ruce implantovaný čip, se v pátek 16. září zhruba zdvojnásobil. V prostorách Paralelní Polis v pražských Holešovicích ve večerních hodinách proběhlo druhé hromadné voperování malých NFC zařízení, o které projevilo zájem 12 nových transhumanistů. Celkem se dostavilo více než 30 lidí, někteří se přišli s procedurou seznámit, jenom se podívat či při této životní události natáčet své známé.

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/velka-jehla-krve-malo-dalsi-cesi-s...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Rothschildovo kladivo Soros opět v akci

20.9.16

Neurčeno:

Americký investor George Soros vloží 500 miliónů dolarů (12 miliard Kč) do firem založených uprchlíky. Investice by podle něj měla pomoci nejen migrantům, ale i společnostem, které je přijaly.

"Budeme investovat do start-upů, do zavedených společností, do iniciativ se společenským dopadem a do firem založených migranty a uprchlíky. Předpokládáme, že tyto investice budou ziskové. Ale naším primárním cílem je vytvořit produkty a služby, které skutečně pomohou migrantům i hostitelským společnostem," řekl Soros.

Zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika/415152-soros-da-pul-miliard...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 V Německu demonstrují desetitisíce lidí proti dohodám o volném obchodu s USA a Kanadou

18.9.16

Německo:

Desítky tisíc lidí demonstrují v Berlíně a dalších šesti německých městech proti dohodám o volném obchodu, které chce Evropská unie uzavřít s Kanadou (CETA) a Spojenými státy (TTIP). Policie počet účastníků hlavního protestu v Berlíně odhadla na 30 000, v Kolíně nad Rýnem se podle ní sešlo 10 000 demonstrantů, v Hamburku 6000 a ve Frankfurtu nad Mohanem 5000.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414974-v-nemecku-de...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Investoři masivně hromadí cash. Čekají na krach

15.9.16

Neurčeno:

Prezident společnosti BlackRock, Rob Kapito, řekl, že investoři nahromadili v současné době cca 70 biliónů dolarů v hotovosti. Nahromaděná částka je vysoká jako nikdy předtím.

Kapito očekává, že investoři brzy vyrazí na akciový trh, na který to bude mít pozitivní dopad.

Co Kapito neříká, je, že investoři hromadí hotovost na levné nákupy po krachu, který očekávají.......

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/09/14/warten...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Siouxové proti korporaci. Na americkou novinářku byl vydán zatykač

15.9.16

USA:

V sobotu napadla bezpečnostní služba korporace Dakota Pipeline Access Co. Siouxe, kteří protestovali proti výstavbě ropovodu přes jejich území.

V pátek zveřejnila americká vláda soudní příkaz, který zakazoval protesty.

Společnost staví potrubí za 3,8 miliard USD, které dopraví každý den 500.000 barelů ropy z North Dakota’s Bakken do Illinois.

Proti výstavbě protestuje více než 100 domorodých kmenů z USA a Kanady a Standing Rock Sioux Tribe žaluje kvůli výstavbě ropovodu americkou vládu.

Bezpečnostní služba společnosti použila proti demonstrantům pepřový sprej a psy. Někteří demonstranti si stěžovali, že byli psy pokousáni.

Na novinářku Amy Goodmanovou, která zveřejnila videa z protestů, na kterých byl zachycen pes se zkrvavenou tlamou,byl vydán zatykač. Ve zdůvodnění bylo napsáno, že je zachycena na jednom z videí, jak vede rozhovory s demonstranty.

Centrum pro ústavní práva odsoudilo její uvěznění s tím, že jde o porušení svobody tisku a projevu.

Zdroj: http://www.democracynow.org/2016/9/12/north_dakota_v_amy_goo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Spory o hranice v Evropě jsou v plném proudu

15.9.16

Evropská unie:

Merkelová obhajuje svou politiku jako pionýrskou.

Lucemburský ministr zahraničí navrhl vyhodit Maďarsko z EU, protože uzavřelo hranice.

Lotyšský ministr zahraničí řekl, že tato rétorika nikomu nepomůže.

Litevský ministr zahraničí řekl, že tak radikální prohlášení nejsou vždy užitečná.

Evropská komise se raději zdržela názoru.

Krátce před mítinkem v Bratislavě diskutoval Orbán ochranu evropských hranic s Bulharskem a Srbskem.

Bulharský Borisov volal po společném evropském řešení a podpořil smlouvu s Tureckem. Chce nasměrovat migranty z Turecka na oficiální přechody, kde by se migranti registrovali. Borisov vyzdvihl dobrou spolupráci s Tureckem.

Itálie žádá pomoc, protože je přetížená migranty.

A německý ministr vnitra de Maizière chce migranty vracet do Řecka.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/09/14/die-ne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Počet migrantů, kteří letos přišli do Evropy, převyšuje loňská čísla

14.9.16

Evropská unie:

OSN plní své rozvojové cíle, udržitelný rozvoj Evropy je zaručen:

Letos dorazilo do Evropy více migrantů než loni ve stejné době. Jen jsou teď více v Itálii než v Řecku, protože Turecko přece musí dostat ten bezvízový styk.

Italský ministr vnitra oznámil, že letos dorazilo do Itálie 124.500 migrantů. V minulém roce ve stejné době dorazilo do Evropy 122.000 migrantů.

A v Řecku jich sedí dalších 60.000.

 

Zdroj: http://de.europenews.dk/Die-Zahl-der-in-Europa-ankommenden-M...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Migranti mají vyšší kapesné než farmáři důchod

14.9.16

Rakousko:

Reinhold Lopatka (Svobodní):

" Vídeň ignoruje, jak je současný systém nespravedlivý. Hovořil se mnou farmář, který celý život tvrdě pracoval a teď bere důchod 620 eur a jeho syn mu musí pomáhat.

Zároveň je žadatelům o azyl přiděleno kapesné 837,6 eur, aniž by kdy platili do našeho sociálního systému."

Zdroj: http://www.krone.at/oesterreich/fluechtlinge-bekommen-mehr-g...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 0

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 2

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 1

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 6

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Úmrtnost v Rusku je nejvyšší od rozpadu SSSR: země přišla za rok o více než 2 miliony lidí!11.10.21 09:24 Rusko 4

Za koho kope Ondřej Neff?10.10.21 21:03 Česká republika 7

Syndrom vodnatosti jater, kterým trpí pan prezident, je jeden z vedlejších účinků Pfizeru10.10.21 09:53 Česká republika 4

Společnost Pfizer vyzývá vládu USA, aby předala k očkování 28 milionů dětí ve věku od 5 do 11 let!09.10.21 15:43 USA 5

Australskému poslanci Craig Kellyovi zakázali v parlamentu zmínit Ivermectin09.10.21 12:29 Austrálie 2

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,08 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,13 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,96 Kč
1 unce stříbra
510,20 Kč
Bitcoin
1 335 483,88 Kč

Poslední aktualizace: 16.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 268 042