Ve zkratce

Stránka:

 Mnoho důchodců ve Švédsku hladoví

27.7.16

Švédsko:

Ve Švédsku žije 231.000 důchodců pod hranicí chudoby.

Mnoha důchodcům po zaplacení účtů a nájmu zbyde jen pár stovek. Neziskové organizace uvádějí, že situace se stala tak vážnou, že mnozí z důchodců nemají ani na jídlo.

Jsou pro ně otevírána centra, kde se mohou najíst za 20 SEK.

Od roku 2006 se počet chudých důchodců ve Švédsku téměř zdvojnásobil.

Zdroj: http://www.exponerat.net/fattiga-svenskar-har-inte-rad-att-k...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 IS prodává otrokyně v ulicích Londýna

27.7.16

Británie:

Až sem to evropská multikulti politika lidských práv dopracovala:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=yP6gxVr3teI

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Dnes v Kyjeve vrcholí Celoukrajinská krížová procesia za mier

27.7.16

Ukrajina:

Dnes na pravé poludnie nášho času (o 13. hodine ukrajinského času) v Kyjeve, na Vladimirskej hôrke slávnostnou omšou a modlitbami za mier vyvrcholí Celoukrajinská krížová procesia za mier.

Napočudovanie minister vnútra Avakov prisľúbil ochranu pútnikov pred neonacistami a provokatérmi. Zapojené sú všetky ochranné zložky aby procesia prebehla bez incidentov. Hliadky, kontroly, senzory kovov - všetko sa zabezpečilo.

Pochod odštartoval napriek tomu, že sa mnohí predstaviteľia protiruských a nacistických bataliónov či politických strán vyhrážali, že s pútnikmi vytrú asfalt ak prídu do kyjeva. Pochod odštartoval v Počajevskej Lávre (video), je to veľký kláštor pravoslávnej cirkvi, ktorý sa viaže k mnohým historickým udalostiam, zázrakom a svätým (link).

Pokračuje sa na majdane v Kyjeve odkiaľ sa pochod presúva do Kyjevo-Pečerskej Lávry na slávnostnú liturgiu.

_______
Je zaujímavé, že takto významná masová udalosť, ktorá ma za cieľ ukončiť vojnu a nastoliť na mier je všetkými mainstreamovými médiami svorne ignorovaná.

Viac info a online stream v linku.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/dnes-v-kyjeve-vrcholi-celoukrajin...

Klasifikace: politika,nabozenstvi Zprávu vložil/a xml

Komentářů: 3

 Evropská komise spustila rámcový projekt partnerství mezi EU a Senegalem

26.7.16

Evropská unie:

Evropská komise spustila rámcový projekt partnerství mezi EU a Senegalem.

Projekt zahájil na své návštěvě v Senegalu evropský komisař pro migraci Dimitris AVRAMOPOULOS.

Evropská unie se tak objeví mezi prvními partnery Senegalu.

Schůzka potvrdila vzájemné závazky v oblasti boje proti neregulérní migraci a vzájemné závazky v budování cest pro regulérní migrace do EU.

V rámci boje proti nelegální migraci bylo již přijato 5 projektů včetně vytváření pracovních a ekonomických příležitostí (jak bylo určeno na Valleta summitu) v hodnotě 73,6 miliónů eur.

_________
Brusel dál realizuje migrační agendu OSN - atentáty neatentáty.

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_STATEMENT-16-2648_en.ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Robot či klon? Cintonová začala vypadávat z funkce, chvíli trvalo než to znovu nahodili

26.7.16

USA:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=9qgo3xwtymQ

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 9

 Ve Francii sťal Daesh 84 letého kněze

26.7.16

Francie:

Dva muži ozbrojení noži vtrhli při mši do kostela v Saint-Etienne-du-Rouvray u Rouenu v Normandii.

Muži vzali 5 rukojmí - kněze, dvě jeptišky a dva věřící. Knězi v kostele uřezali hlavu dle Koránu, súry 8.12 a 47.4. a jednu z jeptišek vážně zranili.

Další z jeptišek se podařilo utéci a zavolat policii.Policie kostel obklíčila a muže na konec zastřelila. Oba útočníci se hlásili k Daeshi. IS se později prohlásil, že šlo o jeho bojovníky.

Jeden z útočníků dostal v roce 2015 ve Francii elektronický náramek, aby byl pod dohledem, protože se chtěl dostat do Sýrie.

"Jsme mimořádně šokováni, protože se toto hrozné násilí stalo v kostele, kde je hlásána boží láska," uvedl mluvčí Vatikánu Federico Lombardi. "Je to další hrozná zpráva, která, bohužel, rozšiřuje řadu násilností, jež nás šokovaly, působí bolest a znepokojení," řekl.

Zatímco celostátní francouzské noviny píší, že kněz byl bodnut do krku, lokální noviny hovoří o uřezání hlavy.

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/07/eilt-frankreich-moslems-koepf...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Česko přijme osmdesát uprchlíků ze Sýrie, prověřují je tajné služby

26.7.16

Česká republika:

Česká republika v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků přijme 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů. Úterním Lidovým novinám to potvrdila mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá. Přesný termín přesídlení není znám, podle vládní zprávy o migraci by ale Syřané měli do ČR dorazit do konce října.

_______
Po všech těch denních teroristických útocích v Evropě, po jasných důkazech, že nejde o žádné "uprchlíky" a chudáky, po stoprocentnímu odporu (pátou kolonu nepočítám) veřejnosti proti kobylkám, je nám oznámeno jakoby to byla nejjednodušší věc na světě, že je tedy vezmeme.

Pochybuje ještě někdo o tom, že to je řízené?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cesko-prijme-uprchliky-syrske-syrany-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Merkelová stupňuje islamizaci: V německé KŘESŤANSKÉ straně (CDU) vzniká MUSLIMSKÁ frakce MID

25.7.16

Německo:

V Kolíně nad Rýnem se konalo inagurační setkání frakce MID (Muslimové v CDU). Podle televize mohou být viděni jako konzervativní sunnitští muslimové. Frakci tvoří Erdoganovi liberální kritici, Alevité, Kurdové a muslimové, kteří hlasovali pro rezoluci, že Turecko spáchalo genocidu.

_________
No, CDU přece nebude přenechávat všechny muslimské voliče sociální demokracii a Zeleným s Piráty. Zvláště, když se dá při vzrůstajícím terorismu předpokládat pro stranu Merkelové úbytek voličů. 

Navíc je nutná infiltrace islámem na všech úrovních:

Heinrich Himmler: "Islám je našemu světovému názoru velmi podobný."

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/07/fertig-erstes-allahu-akbar-in...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 A co František? I on má na rukou krev Evropanů

25.7.16

Vatikán:

Papež František dle osnov OSN nabádal Evropu, ať se na migranty dívá jako na lidi v nouzi a ne jako na politický problém a všestranně jim poskytuje podporu a útočiště.

Katolický tisk nám tloukl do hlavy, že "Vůdci evropských zemí mají na výběr. Chovat se lidsky a nechat migranty a uprchlíky v Evropě nebo podlehnout strašení pravice, která lživě prohlašuje, že tito uprchlíci představují pro Evropu teroristickou hrozbu."

Co dělají tyto loutky světové oligarchie nyní? Omlouvají se? Jdou do sebe? Připouští, že se mýlili? Nikoli.

Modlí se.

Ale ať se modlí, jak chtějí, krev občanů Evropy, kteří nyní platí, za jejich prosazování OSN migrační politiky, ze svých rukou nesmyjí.

Zdroj: http://www.catholicnewsagency.com/news/pope-leads-prayers-fo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Azylová politika Merkelové selhala

25.7.16

Německo:

Zda je Německo po posledních útocích stále ještě zemí Angely Merkelové není známo. Kancléřka dosud  sebevražedný atentát v bavorském Ansbachu nekomentovala.

Syřan byl jedním ze stovek tisíc žadatelů o azyl, kterým nemělo být dovoleno zůstávat v zemi. Jeho žádost o azyl byla odmítnuta. Ale po loňské uvítací politice Merkelové  ("protože by to jinak již nebyla má země") bylo dovoleno zůstat i Syřanům, kteří byli známi policii pro drogové a jiné trestné činy.Stejně jako mnoha jiným. Následky této laxní azylové politiky nyní nesou oběti v Ansbachu.

Po zprávách z Bavorska, které rezonují s těmi z Kábulu nebo Bagdádu, by mělo být jasné, že se země změnila  - a ne k lepšímu.

Angela Merkelová to může ignorovat, ale ona a její vláda za to nesou zodpovědnost.

Zdroj: https://jungefreiheit.de/debatte/kommentar/2016/merkels-asyl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Hofer (FPÖ): Politika otevřených hranic musí skončit

25.7.16

Rakousko:

Kandidát na rakouského prezidenta Hofer (FPÖ):

"Hrůza v Evropě ukazuje, že potřebujeme jinou politiku vůči cizincům. Politiku otevřených hranic a bezbřehé tolerance je třeba ukončit.

Musíme skončit i  s tím, že se takové jednání omlouvá psychickými problémy. Kdo se dopouští podobných věcí je vždy psychicky mimo normu."

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/europa/norbert-hofer-attent...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Polícia požiadala mesto Nice o zničenie kamerových záznamov z osudného večera

25.7.16

Francie:

Koncom minulého týždňa unikla na verejnosť informácia, že polícia požiadala mesto Nice o zničenie kamerových záznamov z osudného večera. Informáciu priniesol denník Le Figaro a postupne ju prebrali aj ostatné francúzske a svetové médiá. Podľa týždenníka Valeures actuelles má mesto Nice veľmi sofistikovaný kamerový systém, ktorý umožňuje „vyšetrovanie míľovými krokmi“. Prečo teda takáto nepochopiteľná žiadosť o zničenie dôkazového materiálu?

Denník Le Figaro sa obrátil s podobnou otázkou na parížsku prokuratúru, ktorá svoj krok obhajovala slovami: “Bolo to vykonané za účelom, aby sa zabránilo nekontrolovanému šíreniu týchto záberov.“

Starosta mesta Christian Estrosi obvinil vládu z toho, že klamala o rozsahu poskytovanej policajnej ochrany. Minister vnútra Bernard Cazneuve totiž najprv tvrdil, že uzavretú pešiu zónu chránila štátna polícia, vo štvrtok minulého týždňa však priznal, že vchod na promenádu strážili iba ľahko ozbrojení mestskí policajti. Svedkovia hovoria iba o jednom policajnom aute prítomnom pri vchode na promenádu.

Veľmi zaujímavú informáciu priniesol v nedeľu 24.7. Journal de Dimanche v rozhovore so šéfkou policajného centra, ktoré ma na starosti kamerové záznamy. JDD uvádza, že na policajtku bol vyvíjaný nátlak z ministerstva vnútra, aby upravila správu o priebehu osudného večera. Sandra Bertin uviedla, že dostala pokyn, aby v správe uvádzala prítomnosť štátnej polície na mieste útoku.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/policia-poziadala-mesto-nice-o-zn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Trump: Žádný dovoz teroru z Německa a Francie, stop imigraci z těchto zemí do USA

25.7.16

USA:

Donald Trump chce chránit Ameriku před stupňujícím se muslimským terorem včetně migrace z islamizované Francie a Německa.

Dokud v USA nebudou zavedeny extrémní bezpečnostní kontroly, musí USA podle Trumpa okamžitě zastavit migraci ze zemí, které jsou zasaženy terorismem. Na otázku, zda mezi tyto země počítá i Francii a Německo, odpověděl:

"Samozřejmě. A víte proč? Je to jejich vlastní chyba, protože nechali tyto lidi přijít na své území.

________
Co na to naše Bezpečnostní rada státu? 

 

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/07/trump-kein-terror-import-aus-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí. Nálož odpálil syrský žadatel o azyl

25.7.16

Německo:

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie zemřel poté, co v centru bavorského Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

Sedmadvacetiletý muž se snažil dostat na hudební festival, který se konal od pátku ve městě Ansbach, ale neuspěl. Výbušnina obsahovala mnoho ostrých kovových částí, takže cílem atentátníka zřejmě bylo zabít co nejvíce lidí.

Vrah přišel do Německa ze Sýrie přede dvěma lety a požádal o azyl. Žádost mu ale byla před rokem zamítnuta.

_________
Měli bychom co nejdříve vybudovat ostrahu na hranicích s Německem a Rakouskem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/410080-vybuch-v-nem...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 622 migrantů zachraněných v různých akcích ve Středomoří dorazilo dnes do Itálie a další 400 tam bylo připašováno

24.7.16

Itálie:

622 migrantů, kteří byli zachráněni v různých akcích ve Středomoří, dorazilo dnes do Itálie.

Dále byli zadrženi dva převaděči ze Somálska a Nigérie, kteří až k italským vodám dovedli loď se 400 migranty na palubě a 15 mrtvými v podpalubí, z toho 100 migrantů hrálo na jistotu a prohlásilo se za nezletilé, protože nezletilému nesmí být odmítnut azyl a oni si pak přitáhnou zbytek příbuzných v rámci slučování rodin. Kdopak to těm negramotům asi poradil?

Migranty na čáře u italských vod nabrala irská loď James Joyce a vylodila je v italské Kalábrii.

Zatímco pašeráci lidí, kteří dovedli loď na hranici italských vod, byli zatčeni, irští pašeráci, kteří je naložili a dovezli až do Itálie, zatčeni nebyli.

Zdroj: https://www.suedtirolnews.it/italien/bootsschlepper-in-itali...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Reutlingen: Žadatel o azyl ze Sýrie zavraždil mačetou těhotnou ženu a dva další lidi zranil

24.7.16

Německo:

Dnes před 16:30 dostala policie zprávu, že muž zavraždil před obchodem s kebabem těhotnou ženu mačetou. Další dva lidi zranil. Mnoho lidí v panice uprchlo.

Žena pracovala jako uklízečka v restauraci Mangal.

Očitý svědek řekl:

"Vrah jednal jako smyslu zbavený, běžel s mačetou dokonce i za policejním autem."

Vrahem je 21 letý žadatel o azyl ze Sýrie, který již měl předtím co dělat s policií. Byl zadržen.

Zdroj: http://www.bild.de/regional/stuttgart/machete/mann-bringt-fr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Bundeswehr bude školit a trénovat migranty - ve vojenském prostoru

24.7.16

Německo:

Ministryně obrany Ursula von der Leyen chce otevřít Bundeswehr migrantům. Měli by tam být školeni v civilních schopnostech - v řemeslech, technologiích, lékařství a logistice. Ideou je, že se jednou vrátí zpět do Sýrie a pomohou ji budovat.

Civilní školící střediska ozbrojených sil jsou z větší části ve vojenském terénu, na letištních plochách a v kasárnách. (Tak budou mít džihádisté dobrou startovací pozici.)

Německo bude migranty se syrskou národností trénovat i jako bezpečnostní síly, aby prý mohli pomoci syrské vládě. Tito migranti však nebudou využíváni v německé armádě.

Prezident vojenské kontrarozvědky Christof Gramm varoval již v roce 2015, že armáda by mohla být zneužita jako výcvikový tábor násilných islamistů. Více než čtvrtina německých vojáků má cizí původ a je mezi nimi 1600 muslimů.

Zatím mohou v Bundeswehru sloužit  jen občané s německým občanstvím. Šéf Asociace ozbrojených sil André Wüstner se k návrhu, aby do armády byli přijímáni cizinci, vyjádřil odmítavě:

"Německé občanství pro nás je a musí zůstat zásadní z důvodu zvláštní vzájemné loajality vztahu mezi státem a vojákem a právního ukotvení..."

Zdroj: http://mobil.n-tv.de/politik/Bundeswehr-will-Fluechtlinge-ei...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Šimon Pánek z rádia ohromil národ: Integrace muslimů se v zásadě podařila

24.7.16

Česká republika:

Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek byl hostem Interview Plus Českého rozhlasu. Znovu se vyjádřil k uprchlické krizi.

Debata o tomto fenoménu se prý zklidnila a věcněji se debatuje o tom, co bude dál. I v této situaci však platí, že i k nám do České republiky nějací uprchlíci přijdou a my bychom si dopředu měli připravit plán jejich integrace.

Integrace muslimů na Západě se podle Pánka v zásadě podařila....

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Simon-Panek-z-r...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Stejný německý novinář, který byl náhodou u atentátu v Nice, byl i u atentátu v Mnichově

23.7.16

Evropská unie:

Německý novinář, Richard Gutjahr, který vyfotil v Nice kamion s atentátníkem z balkonu svého hotelu, protože byl náhodou  tou dobou ve Francii, referoval i o atentátu v Mnichově, protože byl náhodou tou dobou u nákupního centra v Mnichově.

A tento novinář se oženil s bývalou operativkyní Mossadu, Einat Wilf, která byla i konzultantkou firmy McKinsey & Company. 

McKinsey & Company obdržela v roce 2015 10 miliónů dolarů od daňových poplatníků, aby mohla zreorganizovat Central Intelligence Agency.

McKinsey & Company jsou z jednou z největších a nejvlivnějších managementových firem na světě. Pomáhají Velkému Byznysu a globalistické vládě řídit jednotlivé projekty ve světě.  

Zdroj: http://www.liveleak.com/view?i=9f9_1469277466

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Xanten: Muslimové vyhrožovali ženám na nudistické pláži

23.7.16

Německo:

Na nudistické pláži v Xantenu obtěžovala ve středu skupina mužů návštěvníky především ženy  - zesměšňovala je, urážela je a plivala na ně. Svědkyně, která se bojí být jmenována, tvrdí:

"Říkali, že všechny ženy jsou děvky a že by nás všechny vyhubili. Byli mezi nimi mladí muži, kteří volali Alláhu akbar.

Mladí hovořili velmi dobře německy - určitě tu již dlouho žijí s námi, ale ta nenávist a ten potenciál k agresi budí strach."

Mnoho návštěvníků - včetně rodin s dětmi - mělo strach o to více, že nikdo z personálu proti výtržníkům nezasáhl. Skupina obtěžovala návštěvníky již od úterka.

Přivolaná policie nakonec dostala skupinu z areálu a nastolila pořádek a nyní shání očité svědky incidentů.

Zdroj: http://www.derwesten.de/staedte/nachrichten-aus-rheinberg-xa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 12

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 9

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Měnové kurzy

USD
24,05 Kč
Euro
26,75 Kč
Libra
29,99 Kč
Kanadský dolar
17,68 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,01 Kč
100 japonských jenů
22,35 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,65 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 842,94 Kč
1 unce stříbra
440,15 Kč
Bitcoin
229 292,45 Kč

Poslední aktualizace: 1.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 317 259