Ve zkratce

Stránka:

 Európska komisia zakázala slovo Brexit

14.6.16

Evropská unie:

Európska komisia zakázala používať svojim úradníkom slovo “Brexit”, ktoré ako skratka označuje odchod Británie z EÚ. Únijní úradníci podľa serveru politico.eu dostali v máji obežník z generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre komunikáciu, v ktorom sú upozornení, že sa majú vyhnúť používaniu slova “Brexit”, ak sa budú odkazovať na referendum o vystúpení Veľkej Británie z EÚ. Namiesto “Brexitu” majú používať termíny “britská situácia” alebo “britské referendum”.

Súčasne majú úradníci zákaz špekulovať o tom, čo by sa stalo, keby Británia skutočne opustila EÚ. “Komisia nemá špekulovať o hypotetických situáciách. Komisia nechce uvádzať podrobnosti plánu B, pretože žiadny plán B nemáme, máme len plán A: Británia by mala zostať v Európskej únii ako konštruktívny a aktívny člen EÚ.”

Pod pojmom “Brexit” sa nezobrazí vo vyhľadávaní na serveri Komisie žiadny výsledok už od februára 2016.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/europska-komisia-zakazala-slovo-b...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Policie používá Pre-Crime algoritmus, aby zacilovala a nálepkovala nevinné občany jako zločince

14.6.16

USA:

Nedávno byla zveřejněna zpráva, že policejní oddělení v Chicagu zavedlo nový Orwellovský program, jenž se zaměřuje na nevinné občany na podkladě ukazatelů, že by mohli být osobou, která má potenciál k provedení zločinu.

Jakmile je jednou nevinný občan onálepkován jako hrozba, je mu oznámeno, že byl označen jako potencionální zločinec a že je nyní pod policejním dozorem.

Tento znepokojivý program tiše existuje po více než tři roky a během této doby vládní agenti navštívili domovy více než 1,300 nevinných lidí, kteří měli na seznamu vysoká čísla, aby je informovali, že jsou nyní považováni za potencionální zločince.

Podle New York Times policejní ředitel Eddie Johnson říká, že úředníci tento rok navyšují tyto návštěvy, s alespoň o 1,000 lidí více.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2016/05/29/policie-nyni-pouziva-predzloc...

Klasifikace: veda Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Izraelská společnost tvrdí, že rozpozná teroristu pouhým pohledem do jeho tváře

14.6.16

Izrael:

Tato odvážná tvrzení vyřkla Izraelská start-up Faception, která se pyšní průlomovým programem na snímání obličeje, a tato technologie analyzuje lidský obličej, načež automaticky rozvine osobnostní profil.

Tvrdí, že jejich technologie pomůže bezpečnostním agenturám a ochrankám odhalit a zatknout teroristy, či jiní pachatele mnohem dříve, než se jim podaří něco provést.

Společnost již uzavřela kontrakt s ministerstvem vnitřní bezpečnosti US, jak uvádí deník Washington Post.

Deník The Mirror uvádí, že pomocí tohoto softwaru Faception, se podařilo správně identifikovat 9 z 11 džihádistických atentátníků zapojených do masakru v Paříži, bez jakéhokoliv jejich předchozího zapojení.
...
Podle toho pan Gilboa připustil znepokojující mezeru v přesnosti. Pouze na 80%. Volně přeloženo, to znamená, že jeden z pěti lidí by mohla být nesprávně identifikován jako terorista.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2016/05/29/izraelska-spolecnost-tvrdi-ze...

Klasifikace: veda Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Evropská u nie se chystá obejít schvalování TTIP přes smlouvu CETA - vynechá národní parlamenty.

12.6.16

Evropská unie:

Podle zasvěcených se Evropská komise chystá přijmout smlouvu s Kanadou o volném obchodu CETA bez národních parlamentů. Tvrdí, že podmínky smlouvy nelze považovat za smíšenou dohodu, která vyžaduje schválení národními parlamenty.

CETA je psána na stejných principech jako TTIP - včetně dohadovací doložky.

Přijmutí CETA s vynecháním národních parlamentů by bylo precedentem pro stejný postup v případě TTIP.

Otázka, zda se v případě TTIP jedná o smíšenou dohodu či ne, zůstává i nadále otevřená.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/10/eu-wil...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Lesbičky utýraly syna k smrti, další děti držely v kleci a nutili je jíst zvratky

11.6.16

Británie:

Ve Skotsku vrcholí jeden z nejděsivějších případů. Soud rozhodl o vině Rachel Feeové a její partnerky, které zabily svého 2letého syna. Chlapce bily a pak ho nechaly zemřít v bolestech se zlomenou stehenní kostí a rukou. I jiné děti přivazovaly k topení a nutily jíst zvratky.
Policie zveřejnila děsivé fotky z domu v Glenrothes, kde dvě ženy týraly trojici chlapců. Lesbické partnerky Rachel a Nyomi Feeovy podle soudu zabily syna Liama, další dva chlapce zneužívaly a bily. Tělo dvouletého Liama objevila policie v březnu 2014.

Liam utrpěl podle znalců zranění srdce podobná těm, na která umírají lidé při dopravních nehodách. Ženy ho bily do hrudi a podbřišku, měl také zlomenou stehenní kost a nadloktí. Nakonec zemřel na následky roztrženého srdce, pomalou a bolestivou smrtí.

Zdroj: http://tn.nova.cz/clanek/zrudy-lesbicky-utyraly-syna-2-k-smr...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Základní sestava francouzkého a rumunského týmu

11.6.16

Francie:

Tak schválně. Najděte deset rozdílů

[Základní s...]
Základní sestava Francouzů
[Základní s...]
Základní sestava Rumunů

Klasifikace: kuriozity,sport Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Výrobci hraček plní zadání. Brzy budou bílé panenky sběratelskou raritou

11.6.16

Evropská unie:

Děti, jak známo, jsou velmi náchylné k jakékoliv sociální desintegraci mezi vrstevníky. Proto se přirozeně snaží v trendových záležitostech splývat. Čím jsou mladší, tím hůře rozdíly snáší.

Tento systém z populace účinně vypreparoval jakoukoliv společenskou odpovědnost a tu nahradil potřebou individuální tvorby zisku. Zisku za jakoukoliv cenu. Tím zmizela záporná zpětná vazba, tolik důležitá pro udržitelnost společnosti a řídíme se do katastrofické nerovnováhy v podstatě ve všem. Důkazem jsou i výrobci panenek, kteří dobře pochopili, kde je možné vydělat. Tu poptávku si regulace, multikulturní tlak a dětská psychika (viz výše) už vytvoří sama. Potom budou jen krčit rameny, počítat zisk a tvářit se - vždyť do děcka takto sama chtějí:

Multikulturní panenky - doporučená moderní výchovná sada

US verze téhož

A pro ty starší: samozřejmě I'am sorry Ken!)

Fotky štěstím zářících bílých holčiček s různě barevnými panenkami: zde nebo zde nebo třeba zde.

Dostat vhodné panenky mezi dětskou populaci se snaží formou různých slev (viz Walmart nebo britský Argos), na což chytlaví a paranoidní multikulturalisté reagují hystericky, protože se jich bytostně dotýká, že bílé panenky jsou podle jejich výkladu cennější.

Jde se ale ještě dále. Pro dospělé či dospívající se modely dětí už ani v bílé pleti nenabízejí. Zato jsou k dispozici dětské modely alkoholem postiženého dítěte a dítěte feťačky. Obojí s korektním odstínem pleti.

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 1

 Německé dívky používají v rodinné výchově panenky, které implikují, že "dítě" mělo černého otce.

10.6.16

Německo:

V mnoha německých školách běží projekty, ve kterých se dívky učí na panenkách, že dítě znamená odpovědnost.

Fotografie ze školy Realschule Syke ukazuje, že dívky používají k výcviku panenky - děti, které implikují, že jejich otec byl tmavé barvy pleti.

[Klikněte n...]
Klikněte na obrázek pro zvětšení

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/06/mutter-ueben-mit-farbigen-bab...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Podle Schäubleho zachrání migranti Evropu před incestem a degenerací. Jaké skutečné přínosy rozmnožování migrantů s evropskými ženami lze očekávat?

10.6.16

Evropská unie:

Německý ministr financí prohlásil, že migranti zachrání Evropu před incestem a degenerací. Když odhlédneme od toho, že uvažuje o Evropanech jako o chovných zvířatech a pomíjí, že křížení ras probíhá vesměs znásilňováním evropských žen, jsou zde i jiné faktory k zamyšlení:

Světová zdravotnická organizace uvádí následující údaje o IQ v zemích, odkud prchající muži pocházejí: Cameroon 64, Chad 68, Somálsko 68, Niger 69, Etiopie 69, Botswana 70, Súdán 71, Mali 74, Egypt 81, Alžírsko 83, Libye 83, Omán 83, Sýrie 83, Maroko 84, Nigérie 84, Afghánistánu 84, Pákistánu 84, Írán 84, Saudská Arábie 84, Jemen 85, Irák 87.

Ovšem Německo 105 (ale pouze pro původní obyvatelstvo ; migranti, kteří se narodili v Německu, mají v průměru stejné IQ skóre jako jejich krajané v zemích původu).

20 %migrantů je negramotných (mezi Afghánci ve věku 14-24 let je to podle Světové banky 53 %). Migranti často neumějí dobře ani svůj vlastní jazyk, 50-60 % je na úrovni žáků obecné školy (ale té z Ghany nebo z Iráku).

__________
Kdo ještě nevěří tomu, že jsme svědky plánované likvidace evropských národů podle Kalergiho?

 

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/06/pirincci-degenerieren-bis-der...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Bild: Turecko připravuje "akční plán" proti Německu!

10.6.16

Turecko:

V souvislosti s hlasováním německého parlamentu, který označil vyvražďování Arménů Tureckem za genocidu, chystá Turecko odvetný plán.

Turecko podá nejméně tři žaloby proti 11 poslancům Bundestagu s tureckými kořeny, kteří hlasovali pro rezoluci. Dvě žaloby iniciovaly odborové svazy turecké policie, a třetí pak turecká asociace právníků.

Poslanci jsou obviněni z veřejné diskreditace tureckého národa, turecké republiky, Velkého národního shromáždění Turecka, vlády Turecké republiky a státních soudních orgánů.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/bild-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V4 nechce BREXIT

10.6.16

Evropská unie:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=LgaX8-n5utk

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 "Je to prostě neuvěřitelné". Mnoho obětí německých povodní čeká bankrot

10.6.16

Německo:

Katastrofální povodně v Německu způsobily obrovské škody, mnoho domácností přišlo o všechno. Na pomoc místním nejsou peníze, šly na uprchlíky, zbytek půjde na miliardovou pomoc pro Afriku a Blízký Východ - jako výpalné za to, že sem nepustí další milióny afričanů.

V NRW nedostanou oběti povodní nic, v Sársku např. 400 eur.
Povodňové fondy jdou na uprchlíky. Hannelore Kraft, ministerská předsedkyně za Severní Porýní-Vestfálsko už dala jasně najevo, že obětem záplav neposkytne stát žádnou podporu. Měly se pojistit samy.

Zdroj: https://www.facebook.com/ivcrn.news/posts/871974212930545

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Starosta Zhořelce (Görlitz) nedoporučuje večer ženám vycházet z domu

10.6.16

Německo:

Tak s emancipací už začíná být šlus. Alespoň bez ozbrojeného doprovovodu. Zůstat večer doma mladým ženám z bezpečnostních důvodů již vřele doporučuje starosta německého Zhořelce Siegfried Deinege. Důvodem jsou brutální potyčky místních Němců i Poláků z polské části Zhořelce na protilehlém břehu souměstí s imigranty. A takové to bylo pohodové město...

 

Zdroj: http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30711-tak-to-uz-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Európa sa búri: Podľa prieskumu nie je takmer nikto spokojný so súčasnou utečeneckou politikou

10.6.16

Evropská unie:

Podľa nedávneho prieskumu Pew Research Cente je väčšina občanov v krajinách EÚ nespokojná s európskou utečeneckou politikou. V Grécku ju odmieta 94 percent, vo Švédsku 88 percent, v Taliansku 77 percent, v Španielsku 75 percent, vo Francúzsku 70 percent a 68 percent v Nemecku, teda viac ako dve tretiny Nemcov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/europa-sa-buri-podla-prieskumu-ni...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Nemecko chce ročne stavať stovky tisíc bytov pre “lepšiu integráciu utečencov”

10.6.16

Německo:

Podľa nemeckej ministerky výstavby Barbary Hendricksovej (SPD) je kľúčom k úspešnej integrácii migrantov lacné bývanie. To je však nedostatkovým tovarom. Aby sa zabránilo konkurencii medzi Nemcami a migrantmi, každoročne by malo byť postavených približne 400.000 nových bytov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/nemecko-chce-rocne-stavat-stovky-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Začíná zasedání Bilderberg, kdo se tam objeví z Česka?

10.6.16

Německo:

V Drážďanech začíná zasedání Bilderberg a skončí v neděli 12. června. Dějištěm bude Hotel Taschenbergpalais Kempinski v centru města. Očekává se celkem 130 účastníků z 20 zemí.

Ačkoli je to svým charakterem soukromá akce, 400 policistů bude chránit hotel od vnějšího světa na účet daňových poplatníků. Kolem hotelu budou umístěny betonové bloky a plot, které budou bránit demonstrantům projít do ochranné zóny. Policie zde nepovolí skupiny demonstrantů větší než 15 osob.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/zacina-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Účastníci Gay Pride v Kyjevě se bojí, že na ně radikálové uspořádají hon

10.6.16

Ukrajina:

Šovinistická a nenávistná atmosféra na Ukrajině se neprojevuje jen „rusofobně“, ale také agresivitou vůči sexuální menšině. O tom mimo jiné svědčí i nedávné prohlášení kyjevských policistů, že „odmítají Gay pride chránit před vlastenci“. A samozřejmě za tradičního mlčení českých ochránců lidských práv a evropských hodnot.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ucastni...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Francouzský senát odhlasoval rezoluci ve prospěch zmírnění sankcí proti Rusku

9.6.16

Francie:

Francouzský senát odhlasoval rezoluci ve prospěch zmírnění sankcí proti Rusku.

K hlasování se ve čtvrtek vyjádřil předseda ruské Státní dumy Sergej Naryškin:

„Rezoluce má pouze poradní charakter, ale ignorovat mínění senátorů francouzská vláda nemůže. Zejména s ohledem na fakt, že Francie je právním státem. V právním státě není možné ignorovat mínění senátorů.“

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-je-to-Ve-Fran...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Prečo všetky sladkokyslé rybie výrobky začali sladiť umelým sladidlom?

9.6.16

Slovensko:

Zistil som to asi pred rokom. Prešiel som regály viacerých potravín vrátane reťazcov, a monopolný dodávateľ Ryba Žilina aj ďalší začali všetky zavináče aj tresky sladiť sacharínom. Teraz asi po nejakej kritike dávajú pravdepodobne bezpečnejšiu sukralózu.

Snažil som sa nájsť aspoň jeden výrobok sladený cukrom. Podarilo sa mi to v Kauflande, spomedzi asi 10 výrobkov 1 česká firma ešte sladila cukrom.

Pritom rozdiely v cene sú oveľa väčšie, než môže zodpovedať množstvu cukru za celý obsah kelímka plného cukru navyše.

Prečo žiadna firma nesladí cukrom? Prečo ten kto vyberá nemôže byť zákazník? Sú práce, kde je energia potrebná. Keď vypijem umele sladený nápoj, tak je cítiť, že chýba energia na fyzickú prácu, ak človek predtým dlhšie pracuje a potrebuje posilu. 

Pritom zloženie píšu tak malými písmenkami, že je takmer vylúčené, že by si väčšina dala prácu s lúštením. Kto toto ovplyvňuje, tuší niekto?

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a ppppp

Komentářů: 8

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 45 čtenářů částkou 6 301 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Oni se fakt zbláznili. Po nákupu vrtulníků budeme prodávat státní hmotné rezervy12.11.19 20:21 Česká republika 3

Islamizácia v priamom prenose: Moslim prvýkrát na čele veľkého nemeckého mesta12.11.19 16:16 Německo 1

Nač potřebujeme 12 vrtulníků za 14,6 miliardy?12.11.19 16:10 Česká republika 1

Skoro polovina obyvatel Bruselu nosí venku prostředek na sebeobranu. Multikulturní výkladní skříň EU v plné nahotě12.11.19 00:25 Nizozemsko 0

Na Slovensku končí Natural 95. Bude jen E10 s vyšším podílem biopaliv11.11.19 01:50 Slovensko 0

Muslimský imigrant prořízl ve Znojmě Markovi Petružálkovi hrdlo. Rodina potřebuje peníze10.11.19 01:33 Česká republika 2

V Libyi straší ruští žoldáci09.11.19 21:24 Libye 4

Geoinžinierstvo na webe ČT2409.11.19 20:47 Česká republika 1

Ženy se omlouvají mužům08.11.19 19:48 Česká republika 5

Slepice Zemanová06.11.19 16:01 Česká republika 5

Sudeťačka Válková: Neziskovky jsou potřeba, Istanbulskou úmluvu ratifikujeme06.11.19 01:55 Česká republika 0

Demonstrace proti fašismu u sochy maršála Koněva 06.11.19 01:27 Česká republika 1

Už se ví, kdo střílel na majdanu do lidí06.11.19 01:11 Ukrajina 5

Šok v Berlíně: „I oni jsou lidi!“ Černoch prodávající drogy má sochu v parku05.11.19 01:03 Německo 4

Norimberské jezulátko je přičmoudlé04.11.19 23:33 Německo 3

A jede se dál močálem černým kolem bílých skal: Odborná konference 5G: bezpečnost, prosperita04.11.19 16:31 Česká republika 5

E15: katolická církev spekuluje na burze a přišla již o 70 milionů korun04.11.19 13:15 Česká republika 2

Grázl Soros: Dělám to dobře03.11.19 21:07 Neurčeno 4

Švédské dívce se zachtělo se bránit. Naštěstí ji včas odhalili a po zásluze potrestali01.11.19 19:42 Švédsko 7

Reprezentant ČR získal zlato na MS v kickboxu. Hádejte, jakou vlajkou si zakryl záda...01.11.19 16:45 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,20 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
21,27 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,63 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,12 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 875,49 Kč
1 unce stříbra
391,66 Kč
Bitcoin
202 358,96 Kč

Poslední aktualizace: 13.11.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 860 085