Ve zkratce

Stránka:

 Strache (FPÖ): S více než 50 % pravděpodobností napadneme výsledek prezidentských voleb v Rakousku.

4.6.16

Rakousko:

Vůdce rakouských Svobodných, Strache, prohlásil, že FPÖ kvůli nesrovnalostem v počítání hlasů s více než 50 % pravděpodobností napadne výsledek prezidentské volby v Rakousku.

V současné době se těmito nesrovnalostmi zabývají právníci FPÖ a pokud by byly potvrzeny, napadne FPÖ výsledek voleb.

Rozhodnutí padne příští středu - v den, kdy končí lhůta pro podání námitek.

Zdroj: http://www.onvista.de/news/fpoe-chef-partei-wird-wahrscheinl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Britské úřady zaslaly omylem tisíce volebních lístků pro referendum o setrvání v EU i cizincům ve Velké Británii

4.6.16

Británie:

Britské úřady zaslaly omylem tisíce volebních lístků pro referendum o setrvání v EU i cizincům ve Velké Británii. UK volební komise připustila, že zaslala 3.462 EU cizincům v Británii volební lístky, i když nemají volební právo. Důvodem byla chyba softwaru.

Cizinci EU v UK by jistě chtěli setrvat v EU.

Úřady však ujišťují, že se tyto neplatné hlasy nebudou do referenda započítávat.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/04/schwer...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Merkelová volá po otevřených hranicích pro nový příval "uprchlíků".

4.6.16

Německo:

Merkelová volá po otevřených hranicích pro nový příval "uprchlíků". Hranice by se podle ní neměly uzavírat, když do EU směřují "uprchlíci" z Libye.

"Jestliže kvůli tomu, co přichází z Itálie a Libye, řekneme, že uzavíráme Brennerský průsmyk, nebude to fungovat. Pak bude Evropa zničena," řekla Merkel, která v Rakousku lobuje za otevřený Brennerský průsmyk. Merkelová tak evidentně očekává nárůst počtu migrantů.

Rakousko však má svou legislativu, která mu dovolí přijmout ročně jen 37.500 migrantů. V letošním roce jich dorazilo již 22.000.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/04/merkel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Historické hrobky Venizelových byly převedeny do privatizačního fondu. Bude následovat i Akropolis?

4.6.16

Řecko:

Historické hrobky Venizelovy rodiny byly převedeny do řeckého privatizačního fondu, aby byly "řádně využity" - rozuměj prodány. Eleftherios Venizelos byl významný vůdce řeckého národně osvobozeneckého boje a byl několikrát zvolen předsedou vlády. Je považován za tvůrce "nového Řecka".

Ministr financí, Euclid Tsakalotos, schválil legislativní dodatek, aby byl veškerý majetek státní Řecké turistické organizace (GTO/EOT) převeden do privatizačního fondu. Tato organizace začala v roce 2011 s převodem hrobek obci Chania na ostrově Kréta. Převod nebyl do dnešního dne zcela dokončen.

Starosta Chania, Tasos Vamvoukas, prohlásil, že hrobky patří magistrátu a nejsou komoditou pro obchod.

Generální ředitel Venizelovy nadace, Nicholas Papadakis, zdůraznil, že hrobky Venizelovy rodiny jsou spojeny s místní historickou pamětí a místní komunitou a jakýkoli vývoj, který by měnil historickou paměť, nebude akceptován.

__________
No, naši potentáti zase posvátný Říp předali v rámci tzv. restitucí Lobkowiczům a obrovský kus ČR církvi. Řecko kráčí v našich stopách - obávám se, že dříve nebo později budou rozkradené všechny evropské národní státy. Dluhy jsou nesplatitelné a úředníci zkorumpovaní.

Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2016/06/04/historic-tombs-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Evropská komise si vynucuje imunitu pro korupční EU technokraty pracující v řeckém privatizačním fondu

4.6.16

Řecko:

Evropská komise si vynucuje imunitu pro EU technokraty pracující v řeckém privatizačním fondu HRADF.

Evropská komise tak zasáhla do práce řeckého státního zástupce v Aténách, který obvinil tři Řeky a tři příslušníky EU z korupce při privatizaci řeckého státního majetku, která způsobila řeckému státu ztráty několika miliónů eur.

"Podle našeho názoru by měly být garantovány bezpečné mantinely všem expertům EU, kteří pomáhají Řecku ke zlepšení jeho ekonomiky a k návratu růstu," řekl mluvčí Evropské komise, Margaritis Schinas, reportérům.

Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2016/06/03/commission-wants...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Poslanec ukrajinské Rady obvinil Savčenkovou, že připravuje převrat

4.6.16

Ukrajina:

Poslanec ukrajinského parlamentu, prezident celoukrajinského židovského kongresu a (nejen) mediální magnát Vadim Rabinovič připustil televizním rozhovoru, že Savčenková byla nastrčena na Ukrajinu Kremlem s cílem provést státní převrat. Důkazem má být zejména skutečnost, že Savčenková po dvou letech hladovek v ruské vazbě viditelně ztlousla a její výřečnost a schopnost okamžitě reagovat po příletu neodpovídaly možnostem trýzněného člověka.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/politika/20160603/3200325/rada-sav...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 1

 Zrušte rybníček na své zahrádce, protože případný lupič by se v něm mohl utopit!

4.6.16

Británie:

62letý Kevin Sheehan si vzadu na zahradě zřídil malé jezírko se zlatými rybkami. Nyní dostal tři týdny na to, aby jezírko zrušil. Pokud tak neučiní, bude vystěhován. Důvod? Kolem zahrady je dvoumetrový plot a případný lupič by při jeho překonáváni jezírko nemusel vidět, mohl by do něj spadnout a utopit se.

Zdroj: http://metro.co.uk/2016/05/25/man-told-to-remove-pond-becaus...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V Německu roste počet pokusů o únosy mladých dívek a chlapců

4.6.16

Německo:

Koncem května se tři muži středomořského vzhledu pokusili v raních hodinách unést 14 letou dívku v Merseyside. Dívka šla do školy, když jí tři muži zastoupili cestu a pokusili se ji vtáhnout do pick-upu.

Dívka se ubránila s pomocí svého přítele a kolemjdoucího svědka. Násilníci nasedli do pick-upu a odjeli.

Další útok se odehrál jen o pár dnů později v Großkorbetha - tedy ve stejné oblasti. Útočník zastavil devítiletou dívku na cestě do školy a nabídl jí peníze, pokud s ním půjde k dodávce, ve které seděli další muži. Dívka však pokračovala v chůzi a auto odjelo. Policie vidí mezi oběma případy souvislost.

Podobné případy se řešily již v roce 2013, kdy se u škol v Dieskau a Gröbers pokoušeli neznámí útočníci nalákat do aut mladé dívky a chlapce.

Kvůli tsunami žadatelů o azyl, kde převažují muži ve věku 18-35 let, je v Německu o 20 % více mužů než žen.

__________
Bylo by najivní si myslet, že české školačky tyhle únosy minou - mapa zločinů azylantů.

Zdroj: http://www.mz-web.de/merseburg/ermittlungen-14-jaehrige-schu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Svět se mění, co bude dál?

4.6.16

Neurčeno:

Svět se mění, co bude dál? od Zvědavce na Vimeo.

Zdroj: https://vimeo.com/169343576

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Juncker vzkazuje Britům: Odejděte z EU a uděláme vám ze života utrpení

3.6.16

Británie:

Nervozita v Bruselu se prudce stupňuje. Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker pohrozil, že v případě, že se na konci června Velká Británie rozhodne pro vystoupení z EU, bylo by s ní jednáno jako s dezertéry. Juncker porušil slib, který dal premiérovi Davidu Cameronovi, že nebude zasahovat do referenda. Francouzskému deníku Le Monde sdělil, že s Británií po brexitu „nebude zacházeno jemně“, upozornil na výroky Junckera například deník The Times.

Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker sdělil francouzskému deníku Le Monde, že „v případě, že by Británie vystoupila z Evropské unie, komunitní život nebude pokračovat jako předtím.“ Britové si podle něj musí uvědomit, že na ně po vystoupení, ke kterému jak doufá, nedojde, bude nahlíženo jako na Třetí zemi. „Dezertéři nebudou vítáni s otevřenou náručí,“ vzkázal přes kanál šéf komise.

Zdroj: http://echo24.cz/a/ijaHP/juncker-vzkazuje-britum-odejdete-z-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Facebook řádil v Nizozemsku. Umlčel stovky tisíc lidí, kteří nesouhlasí s uprchlíky

3.6.16

Nizozemsko:

Za poslední dva měsíce se po cenzurním zásahu společnosti Facebook odmlčely hned tři nizozemské stránky, které se profilují jako vlastenecké, euroskeptické a protiimigrační. Konkrétně byly deaktivovány stránky s názvem Liefde voor Holland (miluji Holandsko), Steun de PVV (Podporuji Stranu svobody Geerta Wilderse) a Ik doe GEEN aangifte tegen Wilders (Nemám nic proti Geertu Wildlersovi), které si získaly přízeň více než 200 000 fanoušků. Facebook následně zablokoval i pokusy o obnovení stránek.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Facebook-radil-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 11

 Donald Tusk: “Bežní občania Európy nezdieľajú naše euronadšenie”

3.6.16

Evropská unie:

Predseda Európskej rady Donald Tusk vyhlásil na poplach upozornením, že euroskeptické pohyby naberajú na sile, pretože sen vedúcich predstaviteľov EÚ o federatívnej únii nie je blízky názorom bežných Európanov.

“Európu straší prízrak rozpadu. Nezdá sa mi, že vízia federácie je na to najlepšou odpoveďou,” vyhlásil Donald Tusk na zasadnutí Európskej ľudovej strany, čo je najväčší blok v Európskom parlamente. “Posadnutí myšlienkou okamžitej a celkovej integrácie sme si nevšimli, že bežní občania Európy nezdieľajú naše euronadšenie."

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/donald-tusk-bezni-obcania-europy-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Znásilnili mě, ale já se na ně nezlobím, jsou to chudáci. Takto se prý vážně chovají levicové aktivistky

3.6.16

Švédsko:

Editor amerického internetového serveru Wnd.com Leo Hohmann rozebírá několik případů znásilnění, které spáchali migranti na příznivcích levice a liberální imigrační politiky. Oběti tohoto trestného činu se často identifikují s pachateli a místo odporu s nimi paradoxně soucítí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Znasilnili-me-a...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 6

 Francúzska ministerka chce arabčinu do základných škôl: “Sme domovom najväčšej moslimskej komunity, musíme ju mať”

3.6.16

Francie:

Francúzska ministerka školstva Najat Vallaud-Belkacemová sa ocitla pod paľbou kritiky viacerých domácich politikov, pretože vyšla s plánom vyučovania arabčiny na základných školách pre deti už od šiestich rokov a ako voliteľného predmetu pre francúzskych žiakov. Podľa Le Monde sa ministerka školstva obhajuje tým, že arabčina je oficiálny jazyk v 26 krajinách Afriky a na Arabskom polostrove, a keďže je Francúzsko domovom najväčšej moslimskej komunity v Európe, mala by sa zaviesť aj tu.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/francuzska-ministerka-chce-arabci...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Jak to vidí Terezova Spencerová

2.6.16

Izrael:

Napsal jsem nedávno ve své poznámce za článkem Williama Engdahla, že sionistům migrační krize vyhovuje, a že dokonce ji možná i režírují, protože islámská Evropa bude pro evropské židy nepřátelská a to je bude nutit zvážení přestěhování do Izraele.

A vide. Teď to Tereza Spencerová do jisté míry potvrzuje: "Netuším, proč pan Bochbot čísla nadsazuje i nad nejdivočejší odhady největších antimuslimských „bojovníků“ z řad evropských politiků, ale možná vše souvisí s vnitropolitickou situací v Izraeli. Nejsou tam totiž výjimkou hlasy, podle nichž je náš strach z „islamizace“ Evropy (potažmo z teroristických a antisemitských útoků v Evropě) pro Izrael výhodný, protože přiměje více evropských Židů k aliji, tedy přestěhování do „biblické vlasti“. Ale je to vysvětlení takříkajíc bez záruky."

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Bubakov-Ta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V maďarskom tábore sa vzbúrili stovky migrantov, chystajú pochod na Budapešť

1.6.16

Maďarsko:

Migranti sa sťažujú na životné podmienky v uzavretom objekte a na príliš pomalé vybavovanie ich žiadostí o azyl. 300 migrantov sa dnes vzbúrilo v zbernom tábore pre utečencov v meste Kiskunhalas na juhu Maďarska.

Zvolený hovorca migrantov vyzval zhromaždených utečencov, aby sa vydali na pochod na Budapešť, bránia im v tom ale stovky policajtov, ktorí boli na miesto povolaní. Informoval o tom server delmagyar.hu bez zmienky o tom, že by došlo k stretom.

________
Pozn. "Pochod na Budapešť"... Nabudúce to možno bude Viedeň ale tentokrát ich nezastavia Poliaci ako v roku 1683...

Zdroj: http://hnonline.sk/svet/672804-v-madarskom-tabore-sa-vzburil...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ReformistTM

Komentářů: 1

 Není Maďar, jako Maďar - Orbán obvinil Sorose z destrukce Evropy

1.6.16

Maďarsko:

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán obvinil amerického miliardáře a maďarského rodáka George Sorose z jeho údajných pokusů o destrukci Evropy tím, že podporuje migranty prchající směrem do Evropy z Blízkého východu, informují britský Daily Mail.

Viktor Orbán je přesvědčen o tom, že existuje jakási konspirace, které se účastní primárně světová levice, významní finančníci a nikým nezvolení lídři. Tito lidé prý usilují o podrývání autority Evropské unie.

„Evropa byla zrazena. Jestliže se proti tomuto současnému dění nepostavíme, tento kontinent nám již brzy nebude patřit,“ zdůraznil Orbán.

______________
Názor Viktora Orbana je naprosto správný. Až na tu levici. Žádná už dávno neexistuje. Poznámka editora.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Madarsky-premie...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 4

 V červnu může dojít k ukrajinskému útoku na Krym s podporou NATO

1.6.16

Ukrajina:

Vojenský materiál a těžké zbraně pro uvedené cvičení by měly být vyloženy v přístavech Oděsa a Nikolajev. Z těchto přístavů se technika přesune na místo cvičení do Chersonské oblasti.

Je zvláštní, píše se v článku webu Fort Russ, že obvykle o těchto cvičení informovala západní média, objevovaly se tiskové zprávy o nastávajících cvičení a nyní je podezřelé ticho.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/v-cervn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Konec vězení? Neurologové by mohli trestat přímo lidské mozky!

1.6.16

Austrálie:

Australský neurovědec David Eagleman věří, že jeho obor může zcela změnit způsob, jakým už tisíce let vykonáváme tresty. Navrhuje, že místo toho, abychom zločince zavírali za zdi kriminálů, měli bychom se soustředit na to, abychom upravili jejich mozky. A to tak, aby už další trestnou činnost nikdy nevykonávali…

Psychologové Joshua Greene a Jonathan Cohen říkají, že v budoucnu se u soudů bude spíše než hrozné mládí zločince řešit stav jeho prefrontálního mozku. A to, jak ho upravit, aby už dále zákony nepřekračoval. Podle nich se stane ze soudů místo, kde se bude řešit jen to, jak zabránit dalším trestným činům – funkce „trestat“ úplně zmizí.

_______
Takže tím překonali Orwella o několik koňských délek. Ideozločincům by mohl být upraven mozek, aby prostě ideozločiny nemohli páchat. Kritické myšlení se dá "vyléčit". Vítáme ve světě zombií.

Zdroj: http://zoom.iprima.cz/konec-vezeni-neurologove-mohli-trestat...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 550 844