Ve zkratce

Stránka:

 Poslanec ukrajinské Rady obvinil Savčenkovou, že připravuje převrat

4.6.16

Ukrajina:

Poslanec ukrajinského parlamentu, prezident celoukrajinského židovského kongresu a (nejen) mediální magnát Vadim Rabinovič připustil televizním rozhovoru, že Savčenková byla nastrčena na Ukrajinu Kremlem s cílem provést státní převrat. Důkazem má být zejména skutečnost, že Savčenková po dvou letech hladovek v ruské vazbě viditelně ztlousla a její výřečnost a schopnost okamžitě reagovat po příletu neodpovídaly možnostem trýzněného člověka.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/politika/20160603/3200325/rada-sav...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Zrušte rybníček na své zahrádce, protože případný lupič by se v něm mohl utopit!

4.6.16

Británie:

62letý Kevin Sheehan si vzadu na zahradě zřídil malé jezírko se zlatými rybkami. Nyní dostal tři týdny na to, aby jezírko zrušil. Pokud tak neučiní, bude vystěhován. Důvod? Kolem zahrady je dvoumetrový plot a případný lupič by při jeho překonáváni jezírko nemusel vidět, mohl by do něj spadnout a utopit se.

Zdroj: http://metro.co.uk/2016/05/25/man-told-to-remove-pond-becaus...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V Německu roste počet pokusů o únosy mladých dívek a chlapců

4.6.16

Německo:

Koncem května se tři muži středomořského vzhledu pokusili v raních hodinách unést 14 letou dívku v Merseyside. Dívka šla do školy, když jí tři muži zastoupili cestu a pokusili se ji vtáhnout do pick-upu.

Dívka se ubránila s pomocí svého přítele a kolemjdoucího svědka. Násilníci nasedli do pick-upu a odjeli.

Další útok se odehrál jen o pár dnů později v Großkorbetha - tedy ve stejné oblasti. Útočník zastavil devítiletou dívku na cestě do školy a nabídl jí peníze, pokud s ním půjde k dodávce, ve které seděli další muži. Dívka však pokračovala v chůzi a auto odjelo. Policie vidí mezi oběma případy souvislost.

Podobné případy se řešily již v roce 2013, kdy se u škol v Dieskau a Gröbers pokoušeli neznámí útočníci nalákat do aut mladé dívky a chlapce.

Kvůli tsunami žadatelů o azyl, kde převažují muži ve věku 18-35 let, je v Německu o 20 % více mužů než žen.

__________
Bylo by najivní si myslet, že české školačky tyhle únosy minou - mapa zločinů azylantů.

Zdroj: http://www.mz-web.de/merseburg/ermittlungen-14-jaehrige-schu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Svět se mění, co bude dál?

4.6.16

Neurčeno:

Svět se mění, co bude dál? od Zvědavce na Vimeo.

Zdroj: https://vimeo.com/169343576

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Juncker vzkazuje Britům: Odejděte z EU a uděláme vám ze života utrpení

3.6.16

Británie:

Nervozita v Bruselu se prudce stupňuje. Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker pohrozil, že v případě, že se na konci června Velká Británie rozhodne pro vystoupení z EU, bylo by s ní jednáno jako s dezertéry. Juncker porušil slib, který dal premiérovi Davidu Cameronovi, že nebude zasahovat do referenda. Francouzskému deníku Le Monde sdělil, že s Británií po brexitu „nebude zacházeno jemně“, upozornil na výroky Junckera například deník The Times.

Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker sdělil francouzskému deníku Le Monde, že „v případě, že by Británie vystoupila z Evropské unie, komunitní život nebude pokračovat jako předtím.“ Britové si podle něj musí uvědomit, že na ně po vystoupení, ke kterému jak doufá, nedojde, bude nahlíženo jako na Třetí zemi. „Dezertéři nebudou vítáni s otevřenou náručí,“ vzkázal přes kanál šéf komise.

Zdroj: http://echo24.cz/a/ijaHP/juncker-vzkazuje-britum-odejdete-z-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Facebook řádil v Nizozemsku. Umlčel stovky tisíc lidí, kteří nesouhlasí s uprchlíky

3.6.16

Nizozemsko:

Za poslední dva měsíce se po cenzurním zásahu společnosti Facebook odmlčely hned tři nizozemské stránky, které se profilují jako vlastenecké, euroskeptické a protiimigrační. Konkrétně byly deaktivovány stránky s názvem Liefde voor Holland (miluji Holandsko), Steun de PVV (Podporuji Stranu svobody Geerta Wilderse) a Ik doe GEEN aangifte tegen Wilders (Nemám nic proti Geertu Wildlersovi), které si získaly přízeň více než 200 000 fanoušků. Facebook následně zablokoval i pokusy o obnovení stránek.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Facebook-radil-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 11

 Donald Tusk: “Bežní občania Európy nezdieľajú naše euronadšenie”

3.6.16

Evropská unie:

Predseda Európskej rady Donald Tusk vyhlásil na poplach upozornením, že euroskeptické pohyby naberajú na sile, pretože sen vedúcich predstaviteľov EÚ o federatívnej únii nie je blízky názorom bežných Európanov.

“Európu straší prízrak rozpadu. Nezdá sa mi, že vízia federácie je na to najlepšou odpoveďou,” vyhlásil Donald Tusk na zasadnutí Európskej ľudovej strany, čo je najväčší blok v Európskom parlamente. “Posadnutí myšlienkou okamžitej a celkovej integrácie sme si nevšimli, že bežní občania Európy nezdieľajú naše euronadšenie."

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/donald-tusk-bezni-obcania-europy-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Znásilnili mě, ale já se na ně nezlobím, jsou to chudáci. Takto se prý vážně chovají levicové aktivistky

3.6.16

Švédsko:

Editor amerického internetového serveru Wnd.com Leo Hohmann rozebírá několik případů znásilnění, které spáchali migranti na příznivcích levice a liberální imigrační politiky. Oběti tohoto trestného činu se často identifikují s pachateli a místo odporu s nimi paradoxně soucítí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Znasilnili-me-a...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 6

 Francúzska ministerka chce arabčinu do základných škôl: “Sme domovom najväčšej moslimskej komunity, musíme ju mať”

3.6.16

Francie:

Francúzska ministerka školstva Najat Vallaud-Belkacemová sa ocitla pod paľbou kritiky viacerých domácich politikov, pretože vyšla s plánom vyučovania arabčiny na základných školách pre deti už od šiestich rokov a ako voliteľného predmetu pre francúzskych žiakov. Podľa Le Monde sa ministerka školstva obhajuje tým, že arabčina je oficiálny jazyk v 26 krajinách Afriky a na Arabskom polostrove, a keďže je Francúzsko domovom najväčšej moslimskej komunity v Európe, mala by sa zaviesť aj tu.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/francuzska-ministerka-chce-arabci...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Jak to vidí Terezova Spencerová

2.6.16

Izrael:

Napsal jsem nedávno ve své poznámce za článkem Williama Engdahla, že sionistům migrační krize vyhovuje, a že dokonce ji možná i režírují, protože islámská Evropa bude pro evropské židy nepřátelská a to je bude nutit zvážení přestěhování do Izraele.

A vide. Teď to Tereza Spencerová do jisté míry potvrzuje: "Netuším, proč pan Bochbot čísla nadsazuje i nad nejdivočejší odhady největších antimuslimských „bojovníků“ z řad evropských politiků, ale možná vše souvisí s vnitropolitickou situací v Izraeli. Nejsou tam totiž výjimkou hlasy, podle nichž je náš strach z „islamizace“ Evropy (potažmo z teroristických a antisemitských útoků v Evropě) pro Izrael výhodný, protože přiměje více evropských Židů k aliji, tedy přestěhování do „biblické vlasti“. Ale je to vysvětlení takříkajíc bez záruky."

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Bubakov-Ta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 V maďarskom tábore sa vzbúrili stovky migrantov, chystajú pochod na Budapešť

1.6.16

Maďarsko:

Migranti sa sťažujú na životné podmienky v uzavretom objekte a na príliš pomalé vybavovanie ich žiadostí o azyl. 300 migrantov sa dnes vzbúrilo v zbernom tábore pre utečencov v meste Kiskunhalas na juhu Maďarska.

Zvolený hovorca migrantov vyzval zhromaždených utečencov, aby sa vydali na pochod na Budapešť, bránia im v tom ale stovky policajtov, ktorí boli na miesto povolaní. Informoval o tom server delmagyar.hu bez zmienky o tom, že by došlo k stretom.

________
Pozn. "Pochod na Budapešť"... Nabudúce to možno bude Viedeň ale tentokrát ich nezastavia Poliaci ako v roku 1683...

Zdroj: http://hnonline.sk/svet/672804-v-madarskom-tabore-sa-vzburil...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ReformistTM

Komentářů: 1

 Není Maďar, jako Maďar - Orbán obvinil Sorose z destrukce Evropy

1.6.16

Maďarsko:

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán obvinil amerického miliardáře a maďarského rodáka George Sorose z jeho údajných pokusů o destrukci Evropy tím, že podporuje migranty prchající směrem do Evropy z Blízkého východu, informují britský Daily Mail.

Viktor Orbán je přesvědčen o tom, že existuje jakási konspirace, které se účastní primárně světová levice, významní finančníci a nikým nezvolení lídři. Tito lidé prý usilují o podrývání autority Evropské unie.

„Evropa byla zrazena. Jestliže se proti tomuto současnému dění nepostavíme, tento kontinent nám již brzy nebude patřit,“ zdůraznil Orbán.

______________
Názor Viktora Orbana je naprosto správný. Až na tu levici. Žádná už dávno neexistuje. Poznámka editora.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Madarsky-premie...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 4

 V červnu může dojít k ukrajinskému útoku na Krym s podporou NATO

1.6.16

Ukrajina:

Vojenský materiál a těžké zbraně pro uvedené cvičení by měly být vyloženy v přístavech Oděsa a Nikolajev. Z těchto přístavů se technika přesune na místo cvičení do Chersonské oblasti.

Je zvláštní, píše se v článku webu Fort Russ, že obvykle o těchto cvičení informovala západní média, objevovaly se tiskové zprávy o nastávajících cvičení a nyní je podezřelé ticho.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/v-cervn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Konec vězení? Neurologové by mohli trestat přímo lidské mozky!

1.6.16

Austrálie:

Australský neurovědec David Eagleman věří, že jeho obor může zcela změnit způsob, jakým už tisíce let vykonáváme tresty. Navrhuje, že místo toho, abychom zločince zavírali za zdi kriminálů, měli bychom se soustředit na to, abychom upravili jejich mozky. A to tak, aby už další trestnou činnost nikdy nevykonávali…

Psychologové Joshua Greene a Jonathan Cohen říkají, že v budoucnu se u soudů bude spíše než hrozné mládí zločince řešit stav jeho prefrontálního mozku. A to, jak ho upravit, aby už dále zákony nepřekračoval. Podle nich se stane ze soudů místo, kde se bude řešit jen to, jak zabránit dalším trestným činům – funkce „trestat“ úplně zmizí.

_______
Takže tím překonali Orwella o několik koňských délek. Ideozločincům by mohl být upraven mozek, aby prostě ideozločiny nemohli páchat. Kritické myšlení se dá "vyléčit". Vítáme ve světě zombií.

Zdroj: http://zoom.iprima.cz/konec-vezeni-neurologove-mohli-trestat...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 ČSSD - nevolitelná strana zastupující již neskrytě zájmy N.W.O.

31.5.16

Česká republika:

ČSSD ve svém programu zcela nazakrytě již podporuje imigraci, multietnickou a multikulturní společnost, globální vládnutí a nový světový řád.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-jste-mozna-a...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 7

 Televize Prima opět na tapetě sluníčkářů

31.5.16

Česká republika:

Někdo nabonzoval Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, že na poradě Primy doporučili reportérům referovat o kobylkách jako o hrozbě. Masmédia už to rozmazávají a řeší se, jestli to není protizákonné.

Je zajímavé, že když nedávno vyšla ven zpráva v opačném gradu, totiž že evropským médiím, najma německým, bylo doporučeno potlačovat negativní zprávy o kobylkách, nikdo protizákonnost neřešil.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/sef-rady-pro-vysilani-o-pos...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Ze 160 tisíc loňských žadatelů o azyl ve Švédsku má práci asi 500 běženců

31.5.16

Švédsko:

Vypadá to, že si Švédi budou muset na důchody začít šetřit a přestat spoléhat, že na ně budou vydělávat migranti.

Podle mě se Švédům razantně zvýší věk odchodu do důchodu, aby vůbec bylo na vyplácení dávek novým spoluobčanům.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405048-ze-160-tisic...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Raven

Komentářů: 1

 X důvodů, proč USA vedou války po celém světě bez ohledu na jejich výsledek

31.5.16

Neurčeno:

Americký magazín The American Conservative představil 12 důvodů, proč USA vedou války po celém světě bez ohledu na to, jaký mají války výsledek. Proč jsou pro USA důležitější konflikty a rozvracení cizích zemí než osudy vlastních vojáků? Proč je pro USA důležitější aktuální válka než válka vyhraná?

Zdroj: http://aeronet.cz/news/12-22-duvodu-proc-usa-vedou-valky-po-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 2

 Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako spojenců ve věci migrační krize!

29.5.16

Česká republika:

Bohuslav Sobotka uvedl, že česká vláda se snaží najít u Sudetoněmeckého Landsmančaftu podporu ve věci migrační krize a tezí, které prosazuje česká vláda pod vedením Bohuslava Sobotky. To znamená odpor vůči povinným kvótám...

Na nějakou „gratispolitik“ tady opravdu nevěřím a mám nepříjemný pocit, že lidovecký ministr s teologickými kořeny Herman zadělal na obrovský průser. Tady se zřejmě hraje o jakási gesta smíření, na jejichž konci budou sice majetkové požadavky neplatné, ale otevřou se dveře pro tzv. odškodnění Sudetských Němců...

Navíc sudetští Němci nejsou protiimigračně naladěni, jak píše autor článku. Vede je Posselt, který je zároveň vůdcem hnutí Panevropa v Německu.

Toto hnutí vyznamenalo evropskou cenou  v roce 2012 Hermana Van Rompuye, v roce 2010 Merkelovou a v roce 2014 Jean-Claude Junckera. Tedy největší podporovatele evropské integrace.

Cena je pojmenována po Coudenhove-Kalergim, zakladateli panevropského hnutí, které si klade za cíl rozpuštění národních států s tím, že mase kříženců pak bude vládnout elita.

V tomto světle je prohlášení Sobotky nestoudnou lží.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/sudetske-restituce-na-obzoru-bohuslav...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Itálie opět vyměkla, dovolila pašerákům dopravit do Sicilie další várku afrických kobylek06.07.20 00:05 Itálie 0

V Portalnd Oregon zničili sochu jelena04.07.20 21:19 USA 2

Mohou prdy přenášet koronavirus?04.07.20 17:40 Austrálie 6

Pokračujte! Dvojice právníků brání svůj dům se zbraní v ruce před útokem lůzy04.07.20 15:04 USA 6

Už začínají vidět přínosy multikulturního obohacení i mainstreamová média04.07.20 14:19 Francie 0

Černoch, který znásilnil a oloupil nezletilou Češku, dostal dva roky30.06.20 15:43 Česká republika 5

Na životech bělochů nezáleží?28.06.20 09:59 Británie 12

Země, kde zítra znamená včera: Teror lůzy27.06.20 17:52 USA 4

Babiš zradil, média cenzurují a EU právě teď domlouvá revoluční Lisabonskou smlouvu 2.025.06.20 09:48 Evropská unie 0

VIDEO: RESTART Systému (COVID, Econ. World Forum...)23.06.20 09:03 Neurčeno 0

V Praze instalují 5G vysílače, jeden z mnoha je na budově základní školy na Náměstí Míru22.06.20 17:50 Česká republika 46

Německý Stuttgart byl v neděli v noci kulturně obohacen22.06.20 17:38 Německo 3

Brno: All Live Matter a Žítková(ČT) jako rozbuška!22.06.20 12:24 Česká republika 2

Kvůli zradě lodí pod velením Bruselu se Turkům podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout další posily a techniku19.06.20 08:40 Libye 2

4/5 lidí nemají problém s koncesionářskými poplatky... zjistil průzkum agentury STEM-MARK. 18.06.20 19:42 Česká republika 5

Fa. CovidPass a její aplikace...18.06.20 16:14 Česká republika 1

Nigel Farage je připraven znovu aktivizovat Brexit Party - lidé už Borisovi Johnsonovi nevěří18.06.20 00:49 Británie 0

Historička Markéta Křížová: Češi, i vy můžete za otroctví, připusťte si to!18.06.20 00:05 Česká republika 15

Opravdu by se měla zrušit policie? 17.06.20 23:53 USA 1

Jeden test - uškrtí vás při policejním zákroku 115 kily?17.06.20 16:33 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
23,63 Kč
Euro
26,66 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
25,05 Kč
100 japonských jenů
21,94 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,87 Kč
100 rublů
33,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 868,28 Kč
1 unce stříbra
424,84 Kč
Bitcoin
214 778,33 Kč

Poslední aktualizace: 6.7.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 574 914