Ve zkratce

Stránka:

 Od kdy jsou Švédové černoši?

5.5.16

Švédsko:

Titulek na Babišovkách hlásá: Drobná Švédka se postavila davu neonacistů. Je hrdinkou internetu. Představíte si asi drobnou dívku, proti které jde pluk hajlujících nácků s klacky a pálkami. Ale o kousek níž je obrázek. A okamžitě je jasno.

Z "drobné Švédky" se vyklube holohlavá černoška normální velikosti zdravící vztyčenou pravicí (co mi to jen připomíná?) a z "davu neonacistů" se vyklubou tři muži v bílých košilích s kravatami. Řekl bych, že si odskočili z kanceláře.

A jak je to s tou "hrdinkou internetu"? Twitt byl označen lajkem 3400krát a retwittován 2733krát v okamžiku, kdy toto píšu. Já tedy nevím, ale "hrdince internetu" to má hodně daleko.

Politrukové v Babišovkách jsou už úplně šílení, pokud se musí uchylovat k takovým trapnostem.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/svedsko-zena-protest-neonaciste-tess-...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Hašek v ČT popotahován za fotku s motorkáři

5.5.16

Neurčeno:

Všimněte si, z jaké pozice (formátu vědomí), si redaktor v ČT dovoluje osočovat hejtmana. Tohle si platíme, takovýhle drzý, zaprodaný a vymytý mozek. Hašek je frajer, nenechal se a dobře to tomu redaktůrkovi z ČT nandal...

Zdroj: https://youtu.be/-ORs4wiS3tQ

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a cifix

Komentářů: 10

 Kolem tvůrce Bitcoinu je nadále tajemství. Důkazy Australana jsou pochybné

5.5.16

Neurčeno:

Bitocinová komunita se podivuje především zvolené formě odhalení. Ve svém příspěvku se totiž Wright sáhodlouze rozepisuje o tom, jak funguje hash, jak lze ověřit poskytnuté důkazy a další technické pozadí Bitcoinu. Opravdovému Nakamotovi by však stačila krátká zpráva obsahující jeho unikátní podpis – komunita by se postarala o potvrzení i bez dlouhého elaborátu.

Jedinou relevantní částí tedy zůstávají dva poskytnuté řetězce znaků, které mají Wrighta spojit s prvními transakcemi. Nicméně vyvrácení těchto důkazů netrvalo příliš dlouho. Na Redditu velmi rychle odhalili, že se jedná o zprávu v holém textu, kterou Wright zakódoval (nikoliv zašifroval) pomocí base64. Po dekódování tak dostaneme větu „Wright, it is not the same as if I sign Craig Wright, Satoshi.“

V případě druhého řetězce, který byl Wrightem označovaný jako samotný podpis, se sice jedná o zakódovaný input script transakce provedené Nakamotem, jenže ten je veřejně dostupný na Blockchainu. Podobný důkaz by tedy mohl vyrobit kdokoliv další.

Zdroj: http://www.zive.cz/clanky/kolem-tvurce-bitcoinu-je-nadale-ta...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Takto konkrétní lidé hlasovali o návrhu „zamáznout“ debatu o vystoupení z EU

4.5.16

Česká republika:

Můžete poslancům poděkovat osobně!! Pro návrh lidovce Jiřího Miholy, aby tento bod byl vyřazen z pořadu této schůze zcela, hlasovalo 93 poslanců, proti bylo 60, takže tento návrh nakonec byl přijat. 

Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=63272

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 6

 Praktikují šimpanzi náboženské rituály a věří v boha?

4.5.16

Neurčeno:

Výzkumníkům v západoafrickém lese se podařilo natočit dlouhé pasáže podivného chování šimpanzů. Přicházejí k rozeklaným stromům, sbírají zde kameny a za mohutného pokřiku je proti stromu házejí. Zvířata tak opakovaně používají kámen nikoliv jako pracovní nástroj, takže se vědci domnívají, že by mohlo jít o náboženské rituály. Ty jsou navíc nápadně podobné těm, které praktikují západoafričtí domorodci.

Zdroj: http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/provadeji-simpanzi-nabo...

Klasifikace: kuriozity,zvirata Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Mnichov omezuje demonstrace hnutí Pegida

3.5.16

Německo:

Hnutí pegida demonstrovalo v Mnichově každé pondělí. Městská rada se nyní rozhodla tyto demonstrace omezit. Důvodem jsou prý stížnosti na ztráty příjmů obchodníků  a zdravotní postižení.

Demo vlaky, které do Mnichova vozily příznivce Pegida, povolila rada pouze jednou za 14 dní. Hnutí je povoleno  shromáždění jednou za 14 dní.

Každé druhé a čtvrté pondělí v měsíci mohou demonstranti pochodovat přes centrum města, ale jen po radou přikázaných nových a kratších trasách mimo obchodní centra.

Zdroj: http://www.br.de/nachrichten/oberbayern/inhalt/pegida-muench...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Na 2600 migrantských dětí čeká v Berlíně na umístění do tříd

3.5.16

Německo:

Pro 2 600 migrantských dětí zatím chybí místo ve školních třídách. Z těchto dětí je 1.000 tzv. "bez doprovodu".

Jen v Lichtebergské čtvrti čeká 600 dětí na umístění do tzv. "uvítacích" tříd.

V berlínských školách je skoro 800 "uvítacích" tříd, které navštěvuje 9.300 migrantských dětí.

Zdroj: http://www.berliner-zeitung.de/berlin/integration-2600-fluec...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Francie odhlasovala konec legislativy „třikrát a dost“ – ve sněmovně totiž bylo pouze sedm poslanců

3.5.16

Francie:

Ve Francii už šestým rokem funguje protipirátská legislativa třikrát a dost –HADOPI (Haute Autorité pour la Diffusion des Œuvres et la Protection des droits d'auteur sur Interne). Stručně řečeno, Francouzi si mohou dvakrát nelegálně stáhnout autorsky chráněný obsah a potřetí mohou přijít buď o internetové připojení, nebo peníze, protože dostanou tučnou pokutu.

Nyní ale tamním Národním shromážděním (francouzská poslanecká sněmovna) prošel pozměňovací návrh, který počínaje 4. únorem 2022 ruší některé klíčové části legislativy HADOPI, což by v praxi znamenalo, konec experimentu.

Ze sboru o 577 členech se hlasování se účastnilo pouhých sedm přítomných poslanců, čtyři hlasovali pro a tři proti. Jejich rozhodnutí je zcela legitimní.

Zdroj: http://www.zive.cz/bleskovky/francie-odhlasovala-konec-legis...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Erdogan chce zpřísnit antiteroristický zákon - ohrozí to dohodu s Tureckem?

3.5.16

Turecko:

Evropská komise požádala Erdogana, aby změkčil protiteroristický zákon, ale turecký prezident to odmítl a chce naopak zákon ještě přitvrdit.

V nově chystaném antiteroristickém zákonu (TMK) jsou následující paragrafy:

Teroristického činu se dopustí každý, kdo metodou násilí či zastrašování poškodí nebo zničí politický, právní, ekonomický, sociální či sekulární systém ve státě nebo jednotu státu.

Z terorismu bude podezřelý každý, kdo naslouchá organizacím, které porušují základní práva a svobody nebo veřejný pořádek či kdo podkopávají autoritu státu.

Za aktivního teroristu bude považován každý, kdo je členem teroristické organizace, i když nevyvíjel žádnou teroristickou činnost.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/05/03/erdoga...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 "Nesmrtelný pluk“ bude poprvé pochodovat Prahou

3.5.16

Česká republika:

8. května bude pražskými ulicemi poprvé pochodovat „Nesmrtelný pluk“. Tato akce, která má uctít památku příbuzných a blízkých, kteří zahynuli v letech války s nacismem, nebo s ním bojovali, vznikla v Rusku. Každý rok vycházejí do ulic ruských měst miliony lidí, jen v Moskvě pochodovalo v pietním zástupu půlmilionu občanů.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20160428/2910692/ne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Brusel navrhne znovu kvóty na uprchlíky. Kdo je nepřijme, bude muset platit až čtvrt milionu eur za jednoho

3.5.16

Estonsko:

Evropská komise ve středu navrhne zavedení dalších povinných kvót na přijímání uprchlíků.

S migrací souvisí i další krok, který Brusel na středu chystá: podpoří bezvízový styk s Tureckem. Potřebuje totiž, aby plnilo dohodu o vracení běženců z Řecka do Turecka.

Kolik uprchlíků je země schopna přijmout, by se pro každou z nich vypočítalo podle určitých parametrů. Pokud by počet žádostí o azyl tuto hranici překročil o 150 procent, pak by se automaticky spustilo přerozdělování do ostatních zemí EU.

Komise navrhne pro státy, které se nebudou chtít podílet na přijímání uprchlíků, sankce. Ty by měly být až 250 tisíc eur za uprchlíka.

________
Zajímavé, před rokem Brusel nabízel zemím za každého přijatého 1 uprchlíka 6.000 eur. Nyní na přijatého 1 uprchlíka nedostane nikdo nic a za odmítnutí 1 uprchlíka zaplatí Bruselu 250.000 eur. Brusel si každopádně značně polepšil. To je téměř perpetuum mobile na zbohatnutí.

Zdroj: http://zahranicni.ihned.cz/c1-65275550-evropska-komise-navrh...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Zemanem podporovaný finanční dravec se natvrdo pustil do OKD

3.5.16

Česká republika:

Investiční společnost Arca Capital finančníka Pavola Krúpy, která se angažuje ve prospěch horníků OKD a nájemníků Bakalových bytů, zažalovala firmy OKD, NWR a Ad Hoc Group. Firmy jsou prý podezřelé z trestného činu vydírání české vlády. Miliardář Krúpa už delší dobu upozorňuje, že Zdeněk Bakala OKD vytuneloval.

OKD navíc v úterý podala k soudu sama na sebe insolvenční návrh.

O Pavolu Krúpovi také média před týdnem psala v souvislosti s dluhem 337 milionů, které má ČSSD zaplatit advokátu Zdeňku Altnerovi. Krúpa nabízel, že od Altnera pohledávku koupí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zemanem-podporo...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Pražský magistrát nakonec bude spolupracovat s HateFree

3.5.16

Česká republika:

Pražský magistrát se navzdory rozhodnutí zastupitelstva připojí ke kampani hate free. Rozhodla o tom dnes rada města. O konkrétní formě zapojení bude primátorka Adriana Krnáčová (ANO) s vládní Agenturou pro sociální začleňování ještě jednat.

"Projekt HateFree si neklade žádné kontroverzní cíle, nesnaží se stavět za určitou skupinu, ale vytváří dialog, a díky tomu se o problémech hovoří. Jde o myšlenku nevystupovat agresivně proti lidem jen kvůli jejich náboženskému vyznání nebo barvě pleti," uvedla  primátorka. Podle ní jde o gesto odsouzení jakýchkoliv projevů agrese.

Iniciativa HateFree Culture vládní Agentury pro sociální začleňování podpořená z EU a Norských fondů funguje tři roky. Symbolem hate free je růžová samolepka s bílým písmem, kterou si podniky zapojené do kampaně lepí na dveře či výlohy.

Pro připojení pražského magistrátu ke kampani chyběly ve čtvrtek hlasy dvou zastupitelů.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazsky-magistr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Big Brother už ani nepředstírá (jde patrně o hoax)

3.5.16

USA:

...aneb Jak nám Obama vysvětlil ve 22 sekundách podstatu americké demokracie.

Čtenář upozornil, že jde patrně o hoax a uvedl odkaz na stránky, kde je původní video a text Obamova projevu. Bohužel video nefunguje a mně se nedaří jej najít jinde. Pokud je někdo najde, nechť uveřejní odkaz, ať máme jistotu. Protože mlží a manipulují obě strany. Děkuji.

Zdroj: http://www.mojevideo.sk/video/25f2f/usa_demokracia_aneb_big_...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Hlupáci Poláci nevpustili Noční vlky s platnými doklady do Polska

3.5.16

Polsko:

Skupina ruských motorkářů Noční vlci cestuje, nebo chtěla cestovat z Ruska do Berlína, aby uctila památku padlých vojáků Rudé armády. Byla zastavena na přechodu z Běloruska do Polska a to navzdory tomu, že všichni měli platné doklady a visa. Pšonkové je dál prostě nepustili. Rusko podalo diplomatický protest.

Jak napsali čtenáři v diskuzi za článkem: Několik Rusů s platnými doklady vadí, naproti tomu miliony vyžírek bez dokladů jsou vpořádku.

Noční vlci prý jsou už na Slovensku. Jak se tam dostali, odmítají prozradit.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nocni-vlci-projeli-polskem-a-jsou-na-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Organizace Greenpeace odhalila explosivní materiály o TTIP

2.5.16

Německo:

Organizace Greenpeace odhalila explosivní materiály o TTIP. 240 stránkový dokument ukazuje, že USA vyvíjejí na Evropu v jednáních bezprecedentní nátlak. Zatímco EU zveřejňuje své požadavky, USA trvají na tom, že jejich pozice musí zůstat v utajení.

  • USA vidí evropskou metodu pro povolování chemických látek REACH jako problém.TTIP by mohla prováděcí předpisy REACH zpětně anulovat.
  • TTIP může zpětně anulovat i další normy na ochranu životního prostředí a na ochranu spotřebitelů, které USA vidí jako překážku obchodu - např. označování GM potravin.
  • USA vyhrožují, že zablokují usnadnění exportu evropského automobilového průmyslu, pokud nebude na oplátku zvýšen import zemědělských výrobků USA do EU.
  • EU povoluje pouze výrobky, které nepoškozují zdraví spotřebitele. USA žádají, aby tato zásada předběžné opatrnosti byla nahrazena zásadou uplatňovaných rizik, kde je produkt zakázán až poté, co bylo dokázáno, že ohrožuje zdraví. To by umožnilo neomezený dovoz GM potravin a masa s hormony do EU.
  • USA odmítají nahradit soukromé rozhodčí soudy veřejným modelem....

Merkelová i po zveřejnění těchto materiálů trvá na urychleném schválení TTIP.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/05/01/geheim...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Hrozba militarizace policie jako procesního prvku NWO už i v Česku! A lidé tomu dokonce tleskají. Bezstrukturní řízení davů v akci!

2.5.16

Česká republika:

Vedení policie oznámilo, že zásah, při němž vojáci se samopaly spolu s policisty pacifikovali na podlaze fastfoodu mladíka kvůli odmítnutí legitimace, důkladně prošetří. Mnoho lidí však zásah schvaluje, protože šlo o člena hnutí Antifa.

Vzpamatujte se, je to snaha o vykreslení militarizace policie jako nástroje ochrany občanů. Tyto hlídky však nejsou k vaší ochraně, ale k ochraně režimu před lidem a pro ochranu migrantů před většinovou veřejností!

Tady v Německu fungují militarizované policejní hlídky už od minulého léta. Kontrolují hlavně typické Němce, blonďáky s krátkým sestřihem, protože mají podezření, že by mohli patřit k Pegidě nebo AfD. Tyto hlídky mají obrovské pravomoci.

Ještě jsem neviděl, že by kontrolovali někoho, kdo má turecký nebo arabský původ.

Militarizace policie je nezbytnost pro elity NWO, celý tento proces je nejdále v USA.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/hrozba-militarizace-policie-jako-proc...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 12

 Německého ministra spravedlnosti Maase (soc. dem.) vypískali ve Cvikově

2.5.16

Německo:

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas (soc. dem.) při návštěvě německého města Cvikov na vlastní kůži zažil, jak „pozitivně“ naladěné je obyvatelstvo vůči současné vládě i jemu osobně.

Když se pokusil na pódiu přednést svůj projev, byl okamžitě přehlušen nesouhlasnými výkřiky a hlasitým pískáním. Nepomohly mu ani reproduktory zapnuté na nejvyšší hlasitost. Lidé vykřikovali slova jako „zrádce“ a obligátní „my jsme lid“.

Maas je známý svou snahou navýšit cenzuru internetu. Veřejnost si znepřátelil svými ostrými odsudky na adresu těch, kteří nepatří mezi „vítače uprchlíků“.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Zradce-my...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Přicházejí Ukrajinci

2.5.16

Česká republika:

Ministerstva podle informací deníku Právo žádají další miliony, aby mohla dodatečně nabrat úředníky a rychleji udělovat vyšší počet tzv. zaměstnaneckých karet.

Podle odborářů však příliv Ukrajinců bude brát práci domácím lidem a může srážet i zdejší mzdy.

Záměr navýšit počty zaměstnanců ministerstev a navýšení financí má dnes schvalovat vláda. Loni o zaměstnaneckou kartu požádalo 1127 Ukrajinců, vyhověno byl 777 z nich.

Počet žádostí se zvyšuje a vyřizování žádostí se protahuje, což právě kritizují české firmy. Nově by zastupitelský úřad na Ukrajině mohl přijímat až 5.000 žádostí.

Hospodářská komora ČR by si představovala vyšší číslo přijímání zaměstnanců, a to 15.000-20.000. Komora tvrdí, že o mnohé dělnické profese Češi nemají zájem.

Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů  Středula je přesvědčen o tom, že kdyby se nezaměstnaným nabídla slušná odměna za práci, přijali by ji.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prichazeji-Ukra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Oldřich Rambousek: Co to melou ty havlistické opice? Je nutné vypouštět nesmyslné fabulace o tom, kdo osvobodil Evropu od fašismu?

2.5.16

Evropská unie:

Otevření západní fronty spojeneckými jednotkami bylo aktem zoufalství. Fronta byla otevřena velmi pozdě, avšak ze zištných, ale i objektivních příčin.

Ty objektivní byly takové, že spojenci nebyli na takovouto akci zásadně připraveni a původně se s ní ani nepočítalo, protože se vycházelo z předpokladu, že bude Sovětský svaz zničen.

Pozdním otevřením západní fronty si spojenci zajistili i jednodušší boje s vyčerpaným protivníkem a daleko méně vlastních obětí. Chtěli však být u jednacího stolu, kde bylo řešeno poválečné rozdělení Evropy a z toho koláče chtěli i pro sebe urvat kus. Oni byli prostě podělaní strachy z toho, že by Sovětská armáda mohla osvobodit Evropu celou a to nechtěli připustit, protože by tím ztratili sféru vlivu. Inu účel světil prostředky.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Oldrich...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 0

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 4

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
301 234,98 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 290 411