Ve zkratce

Stránka:

 Azylová lobby rozdává migrantům zdarma nůžky na stříhání plotu

4.3.16

Německo:

Groteskní vývoj na makedonsko řecké hranici : důvěrná zpráva z okruhu vlády, kterou mají Kronenzeitung k dispozici říká, jisté nevládní organizace mají pro migranty zvláštní servis – ti co pomáhají běženců, rozdávají zdarma migrantům nůžky na stříhání plotů. V noci na pondělí bylo pak takových případů stříhání 104….

Zdroj: http://www.krone.at/Welt/Grenzzaun_Asyl-Lobby_verteilt_Bolze...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Zlaté časy pro běžence

4.3.16

Evropská unie:

Evropská unie podle informací internetového serveru Breitbart hodlá vyplatit v hotovosti desítkám tisíc uprchlíkům větší část z fondu určeného na řešení katastrof, ve kterém je nyní něco přes 700 milionů eur.

Evropská unie chce stovky milionů eur předat nejpotřebnějším migrantům, aby jim tak pomohla získat zpátky jejich lidskou důstojnost a zbavit je nutnosti čekat ve dlouhých frontách na pomoc od humanitárních organizací. Peníze obdrží migranti v hotovosti a budou je moci využít dle svého vlastního uvážení. Aktuálně se rozhoduje o tom, jak podstatná část fondu bude k těmto účelům použita. Následně se k tomuto návrhu budou vyjadřovat vlády jednotlivých států EU a členové Evropského parlamentu. 

Za kontroverzním návrhem stojí konkrétně řecký komisař pro humanitární pomoc a řešení krizí Christos Stylianides. Ten věří, že by měli migranti mít možnost kupovat si sami, co potřebují. Stylianidesův návrh jde přitom proti internímu dokumentu Evropské komise, kde se výslovně píše o tom, že humanitární pomoc nabízená v hotovosti představuje bezpečnostní problém a zvyšuje riziko výskytu korupce. V Řecku se mimochodem nyní zdržuje asi 100 000 migrantů a další tisíce denně neustále přibývají.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zlate-casy-pro-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Záporné sazby se blíží i do ČR

3.3.16

Česká republika:

Velcí hráči očekávají další brzké snížení úrokových sazeb ECB, které se nyní nacházejí na úrovni -0,3 procenta. Pokud by Česká národní banka nechala své sazby na úrovni 0,05 procenta, přitáhla by koruna ještě větší pozornost zahraničních investorů. ČNB tak bude dříve či později ECB následovat, protože se bude snažit vyhnout velkému tlaku na posilování koruny.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/budou-cesi-platit-bankam...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 5

 Rada Evropy vyžaduje snižování plateb v hotovosti - na příkaz zhora

3.3.16

Evropská unie:

Snižování plateb v hotovosti není výmyslem jednotlivých evropských států. Má všechny znaky koordinované akce.

12. 2. 16. zveřejnila  Rada Evropy Závěry o boji proti financování terorismu.

V bodě 11 vyzývá Evropskou komisi, aby přezkoumala možnost omezení plateb v hotovosti přesahujících určité prahové hodnoty a Evropskou centrální banku, aby zvážila "vhodná opatření" u bankovek s vysokou nominální hodnotou - zejména 500 eur.

EU spolupracuje s UNCDF (UN Capital Development Fond), který podporuje a propaguje bezhotovostní platby pomocí projektu Better Than Cash Alliance, který financují Bill & Melinda Gates Foundation, Citi, Ford Foundation, MasterCard, Omidyar Network, USAID a Visa Inc. UN Capital Development Fund slouží tomuto programu jako sekretariát.

UNCDF je jako všechny odnože UN úzce spojen s nedávno schválenou Agendou 2030 pro udržitelný rozvoj.

Pokud se nechápete jednání Merkelové v otázce migrace do Evropy, pokud nechápete jednání Valachové v otázce zavedení inkluze v českých školách, pokud nechápete jednání politiků a zdá se Vám zdá, že se již nezodpovídají svým voličům, ale někomu zcela jinému, přečtěte si ten dokument - a pochopíte.

Ale musíte si přečíst nezkrácenou verzi - viz výše v angličtině.

Zdroj: http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2016/...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Američané udělali konkurenční nabídku na převzetí Londýnské burzy

3.3.16

Evropská unie:

Německá Deutsche Börse a londýnská London Stock Exchange (LSE) před týdnem oznámily, že usilují o fúzi "rovných".

Po této zprávě vyletěly akcie londýnské burzy o 8 % a německé burzy o 1,5 %.

Nyní oznámila americká burza ICE, že zvažuje vlastní nabídku na převzetí londýnské burzy.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/03/01/us-boe...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Spojené štáty vytlačili Francúzov ako hlavného obchodného partnera Nemecka

3.3.16

Evropská unie:

Prvýkrát za štyri desaťročia vystriedali Spojené štáty americké Francúzsko ako hlavného obchodného partnera Nemecka. V roku 2015 bol medzi Nemeckom a Spojenými štátmi americkými obchodovaný tovar v hodnote 173,2 miliárd eur, medzi Nemeckom a Francúzskom vo výške 170,1 miliárd eur, uviedol Federálny štatistický úrad vo Wiesbadene s odvolaním sa na predbežné výsledky v stredu. Francúzsko bolo od roku 1975 najvýznamnejším obchodným partnerom Nemcov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/euro-kriza-spojene-staty-vytlacil...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Merkelovej utečenecký plán v akútnom nebezpečenstve: Turecko odmieta lode NATO

3.3.16

Evropská unie:

Turecko spôsobuje Angele Merkelovej nečakané ťažkosti v spolupráci s NATO. NATO poslalo vojnové lode naproti utečeneckým lodiam – avšak Turecko nechce žiadne nemecké lode v tureckých výsostných vodách. Vysokopostavený diplomat povedal, že Turecko vykazuje nulové alebo len veľmi malé nadšenie realizovať vojenskú časť plánu Merkelovej.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/merkelovej-utecenecky-plan-v-akut...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Vydržíme jen 15 dní...

2.3.16

Česká republika:

Jakmile se Německo rozhodne omezit počet přijímaných migrantů, dojde k faktickému zablokování bavorsko-rakouské hranice a prakticky vzápětí k odklonění proudu uprchlíků, koordinovaných prostřednictvím telefonů a tzv. „průvodců“, na území ČR, přes které se budou snažit projít do Německa přes Bavorsko nebo přes Sasko.

Pokud nebudeme připraveni okamžitě zablokovat své hranice s Rakouskem, dojde vzhledem k předpokládanému uzavření rovněž bavorsko-české a sasko-české hranice k hromadění migrantů na našem území. Se všemi z toho plynoucími důsledky.

ČR nezvládne ani oněch 580 oficiálně „propouštěných“ ilegálních migrantů denně, protože ubytovací a humanitární kapacity i přes půlmiliardovou „investici“ do neziskovek v roce 2015 nebudou stačit ani na 10-15 dnů podobného exodu. Reálný počet migrantů, kteří se budou každý den snažit dostat na naše území, se navíc bude pohybovat spíše v tisících. Tito migranti se budou hromadit u hranic s Bavorskem a Saskem a budou se pokoušet pronikat na území Německa, které je bude vracet zpět na naše území.

---------
Velmi vážné varování analytika Jaroslava Štefce na Parlamentních listech.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vydrzime-jen-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Němci se začali bát Němců, líčí lidé v Clausnitz. Pokud vůbec promluví

2.3.16

Německo:

Donedávna bezvýznamnou saskou vesničku Clausnitz kousek od českých hranic ovládly nenávist a strach. Po 19. únoru, kdy tam dav zablokoval autobus přivážející běžence, se v ní střídají televizní štáby. Lidé se začali bát, místní si navzájem nevěří. A nechtějí mluvit, jak zjistila reportérka MF DNES.

„Je to obranná reakce. Mým známým někdo telefonem vyhrožoval, že mají před sebou poslední dvě hodiny života. Je to teď šílené,“ řekla mi starší žena.

Ale až poté, co jsem ji ujistila, že jsem z cizích novin. Měla strach, že jsem vládou najatá udavačka. Uvěřila mi, až když jsem jí ukázala český novinářský průkaz.

-------
Neobyčejně otevřený článek na Babišovkách. Nenechte si ujít.

Zdroj: http://usti.idnes.cz/strach-v-clausnitz-z-migrantu-dk4-/usti...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 To se ČT poněkud vymklo kontrole. Veterán z Iráku už asi další medaili nedostane...

2.3.16

Česká republika:

Níže uvedený vstup veterána z Iráku Petra Pelikána na ČT24 se České televizi poněkud vymkl kontrole. Neboť, jeho názor nebyl nejspíš tím, který chtěla moderátorka slyšet a tedy KONEČNĚ ZAZNĚLA PRAVDA. PhDr. Petr Pelikán, (* 22. listopadu 1964) je český orientalista, arabista, překladatel a analytik. Je honorárním konzulem Súdánu v České republice.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=wQkOdGtg9MI

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Mezi migranty jsou teroristé, zločinci a žoldnéři, řekl velitel sil NATO v Evropě

2.3.16

Evropská unie:

Tak vida , NATO se přiznalo k realitě? A co na to placená média, "neziskovky" a sluníčkářii? Asi nic, nehodí se...

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396454-mezi-migranty...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 1

 Verchovna rada Ukrajiny žiada Mongolsko o kompenzácie za škody z čias Batuchána

2.3.16

Ukrajina:

Verchovna rada zaslal oficiálny list Veľkému churalu (parlamentu) Mongolska so žiadosťou kompenzáciu škôd za zničenie Kyjeva v 13 storočí a ľudí, ktorí v tej dobe v dôsledku taársko-mongolských nájazdov trpeli. Mongolsko preukázalo ukrajinským poslancom ústretovosť a vyžiadalo si zoznam postihnutých osôb, resp potomkov týchto osôb. V odpovedi sa tiež zmieňujú o tom, že nepznajú ukrajinský národ a v tej dobe existovala Kyjevská Rus. Viem si predstaviť údiv mongolskej sekretárky, ktorá ten list otvorila...

Mali by sme sa inšpirovať šialeným ukajinským nápadom a tiež žiadať kompenzáciu škôd od Turecka,  Česi od Švédov a Sasov v tridsaťročnej vojne a možno si trúfneme zájsť až do dôb maďarského vpádu a Franskej ríše.

Zdroj: http://www.srspol.sk/clanek-mongolsko-caka-od-ukrajiny-zozna...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 1

 Zionistický vojak terorizuje malého chlapca

2.3.16

Palestina:

Toto už ani nemôže byť človek, to bude asi nejaký nový druh ne-človeka, veď ktorý zdravý normálny chlap by toto robil dieťaťu. A svet mlčí?

And what do you think when this kid grows up going to do? Love the Zionist Occupiers?

Posted by Jamal Dajani on Tuesday, March 1, 2016

Zdroj: https://www.facebook.com/JamalDajani2/videos/101566192541904...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Danielle

Komentářů: 25

 Tsipras se vybarvil. Požaduje povinné přerozdělování migrantů do unijních zemí

1.3.16

Řecko:

Řecký premiér Alexis Tsipras bude na pondělním summitu Evropské unie a Turecka požadovat prosazení povinného, nikoli dobrovolného přerozdělování uprchlíků mezi jednotlivými zeměmi unie. V rozhovoru pro německou televizi ZDF zdůraznil, že země unie si musejí uprchlíky přebírat v závislosti na počtu svých obyvatel a hospodářské síle.

„Mnozí naši evropští partneři nám při jednáních v létě říkali, že je třeba dodržovat dohody. Říkám tedy to samé. Dohody se musí dodržovat. Je nepřijatelné, že někdo nechce sdílet břemeno uprchlické krize. Tu lze vyřešit pouze solidaritou,“ uvedl Tsipras

------------
Nikdy jsem tomu chlapovi nevěřil. A ukazuje se, že jsem se nemýlil.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Na videu prezentovaném iDnes chybějí klíčové tři vteřiny. Proč?

1.3.16

Česká republika:

Na Babišovkách vyšel článek Vládly velké emoce, říká k blokování uprchlíků místostarosta Clausnitzu o nedávném incidentu s příjezdem a blokováním autobusu s migranty do malé německé obce Clausnitzu 5km od našich hranic. Dokonce v textu připustili, že jedna muslimka plivala na protestující, jinak je ale článek veden v "normalizačním stylu", jestli víte, co myslím. Ostatně přečtěte si diskuzi za článkem, kde to čtenáři pochopili a strhali.

Článek doprovází 30sekundové video z příjezdu autobusu, ale scéna, ve které muslimka plive na lidi, schází. Patrně z časových důvodů, jak by to v Babišovkách nejspíše vysvětlili. Tak zde je nesestříhaný kus, my s těmi třemi sekundami navíc problém nemáme.

Zdroj: http://usti.idnes.cz/zablokovali-autobus-s-migranty-v-clausn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Stockholmští přistěhovalci napadli australský filmový štáb.

29.2.16

Švédsko:

V pondělí odpoledne navštívil australský filmový štáb stockholmské přistěhovalecké předměstí Rinkeby.

Točili dokument o masové migraci do Švédska a chtěli trochu místního koloritu.

Jakmile kameraman vystoupil z auta, zastavil vedle něj africký řidič a začal se s ním prát. Nakonec najel kameramanovi na nohu. Muž upadl a zůstal chvilku ležet, ale noha naštěstí nebyla zlomená, ostatní natáčeli auto, které rychle odjelo.

Policie dorazila po 10 minutách - 6 policistů hlídalo čtyři posádky. Po chvíli se Australané rozhodli jít do Rinkeby Torg a policie zůstala v pozadí. Filmový štáb hovořil s místními obyvateli, nevypadali agresivní a vykládali, jak pěkně se jim žije v Rinkeby Torg s tolika kulturami.

Když policie zmizela, aniž by to týmu oznámila, obklíčili fotografy mladí maskovaní Afričané. Jeden fotograf dostal pěstí do úst a začal krvácet, Druhý fotograf dostal pěstí do brady a přišel o jeden zub. Tým rychle opustil Rinkeby.

Později řekli, že natáčeli v Somálsku, Sýrii a Iráku, ale nikde se jim nic podobného nestalo.

Zdroj: http://avpixlat.info/2016/02/29/australiskt-filmteam-attacke...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Přijďte do Atén, navštivte Akropolis, kupte si falešný pas!

29.2.16

Řecko:

Video s anglickými titulky ukazuje černý trh s pasy, který kvete v Aténách.

Pokud máte 300 eur, můžete se stát "uprchlíkem", z jaké země chcete.

Pokud máte 3000 eur, můžete dostat pas s čipem a ID kartu, se kterými projdete bez problémů skenery na hranicích.

Zdroj: http://gatesofvienna.net/2016/02/come-to-athens-visit-the-ac...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Problém s invazí kobylek z Třetího světa graduuje, píše Hájek na Protiproudu

29.2.16

Evropská unie:

Už i předtím vzorně loajální Rakousko nyní tvrdě naléhá na Německo, ať jasně řekne, kdy smrtící experiment ukončí – tedy ať se vyjádří k otázce, kolik běženců ještě hodlá přijmout. Němci mezitím stejně tvrdě odsuzují přísnější režim na rakouských hranicích. Vídeň od minulého týdne přijímá denně pouze 80 žadatelů o azyl a dalších 3.200 uprchlíků posílá dále do Německa. Ke dramatu se schyluje na makedonské hranici, kde uvízly tisíce migrantů díky makedonským kontrolám. Z levice vládnoucí v Řecku se dle očekávání vyklubala převodová páka migrační mafie, „zásobující“ Evropu hordami migrantů z Turecka.

Vídeňská schůzka vyděšených států na balkánské trase, které si již uvědomují, že Řecko nejenže nechce chránit své hranice, ale má vzhledem k zavilé multikulturní agendě vlády zcela opačné zadání, paniku jen ještě více rozdmýchává. Co se bude dít dále, je patrné při pohledu na stále stoupající objemy migrantů a také na stále agresivnější „vítačskou“ kampaň, která nabírá na intenzitě i u nás.

Policejní provokace při demonstracích 6. února byly jen malou ochutnávkou z rejstříku naší „vítačské“ junty. Ta se i přes odpor většiny veřejnosti pokusí všemi prostředky zabránit opatřením proti divoké imigraci. Rozmístění co největšího množství migrantů je totiž jejím strategickým cílem, který se stále ještě nedaří uskutečnit. A pokud se nebude dařit po dosavadním způsobu, jsou i jiné cesty k otevření stavidel k multikulturnímu „obohacení“ naší země.

Zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2274-bruselsk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Místo Opencard Lítačka

29.2.16

Česká republika:

Od zítřka začne v Praze platit nová karta - Lítačka. Nahradí předraženou Opencard. Název pro tramvajenku není příliš nápaditý. Ovšem cena, kterou zaplatil Magistrát za její vývoj je úžasná. Zatím stála necelé dva miliony. A je za tyto peníze stejně funkční, jako Opencard. Která stála Prahu dodnes 1750 milionů korun. Těch 1,75 miliardy není překlep. To je kořist politiků, kteří se v minulosti prodrali v Praze k moci a vydrancovali ji z pražského rozpočtu. Kdo je za tento příšerný tunel odpovědný? Přece nikdo!

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/neokopirovali-jsme-o...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 3

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 765 713