Ve zkratce

Stránka:

 Maďarsko předložilo Evropskému soudu 10 důvodů ve prospěch zrušení migračních kvót.

5.12.15

Maďarsko:

Maďarský ministr spravedlnosti,Laszlo Trocsanyi, oznámil na páteční tiskové konferenci, že Maďarsko ve čtvrtek předložilo Evropskému soudu 10 hmotněprávních a procesních důvodů, ve prospěch zrušení migračních kvót.

Zdroj: http://dailynewshungary.com/justice-minister-hungary-puts-fo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Plán Merkelové selhal. Evropské státy opět odmítly přijmout další stovky tisíc dalších uprchlíků přímo z krizových oblastí a Turecka

5.12.15

Evropská unie:

Evropská ministerská konference pro přijímání uprchlíků je pro Merkelovou (Sorose, Junckera a další poskoky 1 %) zklamáním. Evropské státy znovu odmítly návrh Merkelové, aby se uprchlíci pomocí závazných kvót přijímali do evropských států přímo  z krizových oblastí a Turecka

Šlo o první průzkumné setkání, aby Evropská komise mohla připravit plán na "dobrovolné" přesídlení uprchlíků ze Sýrie, Turecka, Libanonu a Jordánska.

V létě se v EU rozhodlo, že se do Evropy dobrovolně přesídlí cca 22.000 lisí ze sousedních zemí Sýrie. Skupina 8 "ochotných" zemí se setkala před summitem s Tureckem a diskutovala, jak toto číslo dále rozšířit na stovky tisíc.

Lucemburský ministr zahraničí řekl, že by se dál neměla zvedat laťka, když se i přesídlení 160.000 migrantů z Itálie a Řecka, přijaté většinovým hlasováním, zaseklo na nesouhlasu některých východních zemí. Maďarsko a Slovensko podávají v této věci žalobu k Evropskému soudu.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/04/eu-sta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Komisař USA přijede do Evropy, aby prosadil prodloužení sankcí vůči Rusku.

5.12.15

Evropská unie:

Americký komisař pro boj proti terorizmu z amerického Ministerstva financí, Adam Szubin, navštíví příští týden Evropu.

Povede rozhovory s vládními, soudními a ekonomickými činiteli Německa, Itálie a UK.

Hlavní náplní rozhovorů budou sankce proti Rusku.

Očekává se, že Německo a UK později zpracují Francii, aby nedělala potíže.

O prodloužení sankcí vůči Rusku bylo rozhodnuto za zavřenými dveřmi a v příštích týdnech to má být probíráno v jednotlivých evropských státech.

----------
Sankce vůči Islámskému státu nikdo nenavrhuje. Pouze by se mělo pracovat na vyschnutí finančních zdrojů IS. 3 miliardy eur z EU budou pro první dva roky stačit.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/05/us-son...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Miroslav Ransdorf na Twitteru popřel, že chtěl podvodem získat 350 mil eur

5.12.15

Česká republika:

Zdroj: https://twitter.com/RansdorfM?ref_src=twsrc^tfw

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Rusko se chce stát největším vývozcem neotrávených potravin

4.12.15

Rusko:

Ruský prezident Vladimír Putin chce z Ruska udělat největšího vývozce ekologického a organického jídla. Zároveň se vyjádřil, že chce dosáhnout toho, aby Ruská federace byla do roku 2020 zcela soběstačná, co se potravin týká.

V červnu se Rusko zařeklo k tomu, že nebude pěstovat geneticky modifikované potraviny. „Rusko si vybralo jinou cestu. Nebudeme používat tyto technologie,“ řekl místopředseda vády Arkadij Dvorkovič.

Ministr zemědělství Nikolaj Fjodorov uvedl, že Rusko musí zůstat zemí bez geneticky modifikovaných potravin a dodal, že vláda „nebude trávit svoje občany“.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-zapadlo-Pu...

Klasifikace: zdravi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Kde je obrázek vražedkyně?

4.12.15

USA:

V posledních dnech zaplnila média informace o hromadném střílení v Kalifornii. Zabíjel manželský pár - 28letý Syedem Rizwan Farook a 27letá Tashfeen Maliková. O motivech se spekuluje, nicméně všiml jsem si, že média neuveřjnila fotku vraždekyně, pouze vraha. Včera ve zprávách v TV to bylo velmi zřetelně vypíchnuto. Dva portréty vedle sebe, vlevo Farook, vpravo obrys Malíkové.

Proč? Aby mohly zase feministky kvičet, že trestná činnost je především projevem mužů? Že ve vězeních je 85 % mužů a pouze 15 % žen? Jedna feministka, kterou osobně znám, mi přesně tento argument nedávno přednesla.

Faktem je, že společnost trestá za stejný zločin rozdílně muže a ženy. Jak veřejné zostuzení, tak tresty žen jsou nižší než mužů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vrazedkyne-z-kalifornie-na-webu-slibi...

Klasifikace: polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Politik CDU, Steffen Heitmann, opouští stranu kvůli politice Merkelové

3.12.15

Německo:

Bývalý ministr spravedlnosti ze Saska, Steffen Heitmann, vystoupil z CDU na protest proti politice "otevřených dveří" kancléřky Merkelové.

Podle FAZ napsal Merkelové:

"Svým osamoceným rozhodnutím a nezodpovědnými výroky o Německu jsi z Německa udělala oblíbenou destinaci uprchlíků."

Heitmann Merkelové připomněl, že ve své kancléřské přísaze slibovala, že nebude lidu škodit.

"Újma spáchaná na našem lidu je viditelná. Nikdy jsem se necítil ve své zemi tak podivně - dokonce ani v NDR ne."

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/02/wegen-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Liga severu: Pokud Turecko vstoupí do EU, Itálie z ní musí vystoupit.

3.12.15

Itálie:

Italská Liga severu se postavila proti vstupu Turecka do Evropské unie.

"Turecko je nepřítel, protože financuje militanty IS. Je nemyslitelné, aby spolu byly Turecko a Itálie ve společné politické unii", řekl Salvini, vůdce italské politické strany Liga severu.

"Pokud se Turecko stane členem EU, je to pro nás důvod, abychom z unie vystoupili", napsal Matteo Salvini na Twitteru a dodal, že dohoda EU s Tureckem je sebevražedná šílenost evropských politiků. 

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/02/eu-pra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Soros prodal všechny akcie světových bank pod cenou a nakupuje zlato

2.12.15

USA:

Cosi velkého se může v blízké době udát! – „Insideři z Wall Street a přední bankéři dělají v poslední době velmi neobvyklé pohyby, na základě nichž můžeme konstatovat, že se připravuje „něco velmi velkého“, k čemuž může dojít velmi brzy,“ – píše novinář Michael Snyder a pak dodává, že podle všech ukazatelů lze učinit závěr, že v USA i za jejich hranicemi dojde v brzké době k velkému finančnímu krachu.

Jeho vývody jsou založeny mimo jiného na skutečnosti, že magnát a miliardář Georg Soros nedávno prodal všechny své akcie největších světových bank (JP Morgan, Goldman Sachs) a jiné akcie a zároveň nakupuje velké objemy zlata.

Poznámka editora Berte tu informaci s rezervou, nebyla potvrzena z důvěryhodných zdrojů.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/12/02/elita-se-pripravuje-na-neco-v...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Protest proti šíření protiruské propagandy a přepisování historie - 9. 12. v 16:00 v Praze

2.12.15

Česká republika:

Protest proti šíření protiruské propagandy ve veřejnoprávních médiích, na středních školách a také proti přepisování historie.

Za každého počasí 9. 12. v 16:00 v Praze na Velkopřevorském náměstí (nedaleko Lennonovy zdi)

Na shromáždění promluví také MUDr. Marek Obrtel, jenž zazpívá několik moravských a ruských písní. Kdo může, nechť si přinese českou, či ruskou vlajku. Respektujte, prosím, že tuto akci nepořádá žádná politická strana ani hnutí, jejich symboly proto nechte doma.

Ve středu 9. prosince se ve Velkopřevorském paláci od 16.30 koná konference, nazvaná „Historie, versus propaganda“. Jejím organizátorem je ÚSTR, mediálním partnerem Radio Svobodná Evropa. Záštitu nad touto akcí převzala ministryně školství, Jiří Dienstbier a Karel Schwarzenberg...

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/12/02/nas-nerozdelite-protest-proti...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Tusk obrátil: Imigrační politika otevřených dveří je nebezpečná, kvóty nemají většinu

2.12.15

Evropská unie:

"Imigrační politika otevřených dveří je nebezpečná, navrhovaný systém kvót nemá v EU většinovou podporu a Unie by měla zavést přísnější bezpečnostní kontroly - mimo jiné zadržovat běžence v záchytných střediscích až rok a půl a mezitím je důsledně prověřit", prohlásil předseda Evropské rady Donald Tusk.

Podle Tuska nemá závazný systém kvót v Evropské unie většinovou podporu. „A není to jen kvůli východní a střední části Evropy, ale i kvůli mnoha dalším zemím,“ uvedl Tusk a varoval před tím, že by se kvóty nepřijaly jednomyslně, ale jen kvalifikovanou většinou: „Ve střednědobém a dlouhodobém výhledu nemůžeme využít volbu kvalifikovanou většinou jako nějaké politické vydírání. Vůči stálému a povinnému mechanismu je skeptických více zemí, a já chápu proč“.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388151-tusk-imigracn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Svobodná syrská armáda: Máme k dispozici ropné smlouvy mezi Tureckem a Daeš

2.12.15

Sýrie:

Brigádní generál Svobodné syrské armády (SSA) Hosam Al-Awak potvrdil Sputnik Arabic, že SSA má k dispozici kopie ropných smluv na nákup ropy u teroristické organizace Daeš.

„Máme kopie smluv týkajících se transakcí s ropou, uzavřených mezi tureckou stranou a Daeš… Kromě toho máme i fotografie, potvrzující to, že automobily Toyota, zakoupené v Kataru, se dostaly do Sýrie spolu s obrněnou technikou, používanou bojovníky k převážení svých vůdců", řekl Al-Awak.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/byznys/20151202/1823192/ssa-ropne-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Ruské MO ukázalo snímky prokazující spojení teroristů IS s Tureckem

2.12.15

Turecko:

Na tiskové konferenci zástupci ruského ministerstva obrany ukázali satelitní snímky kolon cisteren, ukradených teroristy Islámského státu. Fotografie jasně ukazují, že konečné místo určení je Turecko.

Hlavním spotřebitelem ropy od zlodějů z Islámského státu v Sýrii a Iráku je Turecko.

Turecký vůdce a jeho rodina se podílejí na nezákonných dodávkách ropy z polí obsazených Islámským státem, sdělilo ruské ministerstvo obrany.

„Jedna banda kriminálníků a turecké elity kradou ropu v Sýrii," zdůraznilo ministerstvo.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruske-mo-ukazalo-sni...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Důsledek vlastizrádného paktu podepsaného s Německem: Ročně zvládneme dva tisíce migrantů, zní z ministerstva práce

2.12.15

Česká republika:

Vláda v letošním roce podepsala s Německem vlastizrádný pakt, kterým podřídila politiku České republiky Německu. ČR má být v rámci tohoto paktu prodlouženou rukou Německa ve Visegrádu:

Zaorálek:V rámci strategického dialogu máme za cíl například i zapojení Německa do aktivit zemí V4 – a to už během českého předsednictví.“

Prohlášení Ministerstva průmyslu je přímým důsledkem tohoto paktu - připravuje nás na trvalé kvóty migrantů:

"Ministerstvo práce dokáže ročně zvládnout příchod 2000 přistěhovalců. Je připraveno zajistit jim rekvalifikace a potřebné vyškolení, aby mohli co nejrychleji začít pracovat...",řekl vedoucí ministerského oddělení zahraniční zaměstnanosti Štefan Duháň....

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/388141-rocne-zvladneme-dva-tisi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Turecko prý zatklo 1300 uprchlíků, kteří chtěli do Evropy

2.12.15

Turecko:

Turecko prý zatklo 1300 uprchlíků, kteří chtěli do Evropy.

Turecko tak začalo po summitu s EU plnit svou část dohody a nenechává již migranty nekontrolovaně odcházet ze země.

Pokud se proud uprchlíků do EU sníží (což se ostatně stalo již před summitem) a Turecko odebere zpět část ilegálních migrantů, bude Turecku na podzim 2016 umožněn bezvízový styk s EU. Protože Turecko dává uprchlíkům v táborech turecké občanství, mohou pak od podzimu 2016 do EU z Turecka v pohodě všichni.

Součástí dohody je také POČÁTEČNÍ platba 3 miliardy eur ve dvou letech (Turecko prosazovalo 3,5 miliard eur každý rok) a nastartování dalších kapitol nutných pro přijetí policejního státu do EU.

To vše je prolínáno snahou Merkel (+ OSN) přijímat migranty do EU legálně.

-------------
Působí to dojmem špatné frašky pro občany EU. Co vlastně na summitu chtěli doopravdy? Protlačit Turecko do EU? Aspoň bezvízový styk? Protlačit masovou legální migraci (občané se nebudou tolik bránit, když budou zachráněni od ilegální migrace)? Vadilo někomu, že státy se bránily hranicemi a zařídil to tedy jinak?

Proč Řecko odmítalo pomoc v ochraně hranic,nabízenou jinými evropskými státy? Vždyť nebýt toho Evropa by ochranu svých hranic v pohodě zvládla. Proč OSN agentura pro uprchlíky UNHCR snížila v uprchlických táborech příděly jídla o 50 % z důvodu, že chybí finance?

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/01/tuerke...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 MMF, ECB a EU: Řekové musí od ledna 2016 hlásit hotovost a šperky

1.12.15

Řecko:

Řekové musí od 1. 1. 2016 hlásit Trojce hotovost nad 15.000 eur a šperky v hodnotě nad 30.000 eur a obsah jejich bezpečnostních schránek.

Tak mohou být občané donuceni vrátit peníze do bank.

Předpokládá se, že se jedná o předehru ke konfiskaci majetku. Cílem tohoto opatření může být doplnění vládních příjmů buď z důvodu, že se krize zhoršila, nebo že jsou občané v prodlení s placením daní.

Může se také jednat o zkoušku plánu finanční represe, která může být v případě potřeby zavedena i v dalších evropských zemích.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/01/eu-fue...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 NATO eskaluje situaci v Turecku

1.12.15

Turecko:

NATO chce umístit v Turecku protiletadlové rakety. Je to krok proti Rusku, protože IS žádná letadla nemá.

Anonymní zdroj z NATO uvedl, že vzhledem ke konfliktu v Sýrii, bude NATO svému členu Turecku pomáhat více než kdy jindy v kontrole vzdušného prostoru a v protivzdušné obraně.

Generální tajemník NATO Stoltenberg řekl před summitem EU-Turecko, že pracuje na dalších opatřeních k zajištění bezpečnosti Turecka.

Ministři zahraničí NATO se sejdou v úterý a ve středu v Bruselu. To vše zhoršuje napjaté vztahy s Ruskem.

Turecko sestřelilo Rusku letadlo. NATO tento čin zpětně několikrát schválilo. Ruský prezident Putin přijal preventivní opatření - ruské bombardéry, bojující proti IS, jsou vybaveny raketami vzduch-vzduch, aby byly chráněny před útokem NATO.

Konflikt má geopolitický rozměr: Jedná se o podporu Turecka jako tranzitní země pro ropu z oblastí ovládaných Islámským státem.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/01/eskala...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Rusové v Sýrii shazují bílý fosfor, tvrdí "aktivisté". A kdo jsou "aktiviste"?

1.12.15

Turecko:

Zdrojem těchto informací je SOHR. Syrian Observatory For Human Rights sídlí v soukromém bytě v Coventry ve Velké Britanii a jedná se vlastně o one man show pana Rami Abdul Rahmana, jedná se o sunnitského muslima, který dlouhodobě pobývá v Británii, konkrétně od roku 2000 a zároveň provozuje prodejnu s oděvy. Přesto od něj získávají téměř výlučně informace o situaci v Syrii agentury Reuters, CNN, BBC, Voice of America.

Nevíte- li, co se děje v Syrii, tak volejte pana Ramiho do jeho prodejny oděvů v Coventry. - Rusové vybombardovali deset nemocnic v New Yorku. Nebo v Londýně? Nebo vlastně kde?

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/387...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 2

 Nacistické píči, xenofobní ksindl. Po sobotním Českém slavíku nastala mela

30.11.15

Česká republika:

„Cítím se podveden, když ti, co vedou zem, diskutovat chtěj s arabským vrahem,“ zpívá mimo jiné skupina Ortel, která již vloni skončila v anketě Český slavík na čtvrtém místě. Nyní poskočila dokonce na druhé, a k tomu její zpěvák Tomáš Ortel získal třetí místo, za druhým Tomášem Klusem a vítězným Karlem Gottem.

Úspěch Ortelu vybudil u havloidů/sudetomilů/islamofilů/ukronácků amokové reakce :))

Poslanec Jan Chvojka (ČSSD) hned přičinlivě podal stížnost u RRTV. Nejspíše si vyslechl píseň Defenestrace a cítí se nejistě.

Čtení komentářů pod mediálními lžičlánky je opravdu osvěžující.

Ortel se účastnil s písní Mešita, kterou složil ještě před migrační krizí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nacisticke-pici...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 9

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 72 čtenářů částkou 9 779 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Události v Říši18.01.20 23:17 Evropská unie 2

Praha 3 má nové logo. "Umělec" se chechtá a poplatníci pláčou18.01.20 11:13 Česká republika 10

Jakl dostal pokutu 1000 Kč za to, že byl napaden, znát trest druhého útočníka nesmí18.01.20 10:59 Česká republika 3

Cena dobíjení elektromobilů letí závratně vzhůru17.01.20 22:54 Evropská unie 3

Brexit prý bude Brity stát tolik, co jejich členství za 47 let, tvrdí eurohujeři v iDěs16.01.20 21:50 Británie 5

Neuvěřitelné: Čtyři soutěže královny krásy -- všechny vítězky barevné16.01.20 18:07 USA 5

Další krok k likvidaci národních států: žádné vlaječky poslanců16.01.20 16:28 Evropská unie 2

Vyvadil podal trestní oznámení na Novotného14.01.20 22:31 Česká republika 2

Perfektně organizovaná štvanice na Válkovou. I Soukup si přihřál polívčičku14.01.20 15:20 Česká republika 2

Britský Independent označil Kotlebovce za neo-nacisty14.01.20 15:16 Slovensko 6

A nedá pokoj a nedá. Téma "sirotků" opět na stole. Zrůda Šojdrová je neúnavná14.01.20 14:52 Česká republika 2

Vztahy Ruska a Německa se mění (i otevřeně)13.01.20 17:02 Rusko 10

Škola v Británii povzbuzuje chlapce, aby nosili sukně09.01.20 19:05 Británie 3

Opilá Britka nabízela mužům v letadle sex, dostala šest měsíců09.01.20 15:07 Británie 6

Ministr Vojtěch: Kdo se neočkuje, má si výlohy za léčbu hradit sám09.01.20 15:00 Česká republika 2

Somálský okupant zavolal policii na chlapa, který se příliš bránil napadení09.01.20 14:49 Německo 3

V Íránu spadlo letadlo ukrajinských aerolinií. Nikdo nepřežil08.01.20 10:47 Írán 3

Írán zaútočil na americké základny v Iráku08.01.20 10:25 Írán 0

Titulek CT24 vítězoslavně hlásá: "Státní zástupce podal obžalobu kvůli schvalování smrti vojáků, obviněnému hrozí až 15 let"06.01.20 18:03 Česká republika 5

Nastane-li chaos, nebraňte se!06.01.20 16:57 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,68 Kč
Euro
25,15 Kč
Libra
29,52 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
15,59 Kč
Švýcarský frank
23,44 Kč
100 japonských jenů
20,59 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,82 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 316,21 Kč
1 unce stříbra
409,00 Kč
Bitcoin
207 116,76 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 271 318