Ve zkratce

Stránka:

 Tusk obrátil: Imigrační politika otevřených dveří je nebezpečná, kvóty nemají většinu

2.12.15

Evropská unie:

"Imigrační politika otevřených dveří je nebezpečná, navrhovaný systém kvót nemá v EU většinovou podporu a Unie by měla zavést přísnější bezpečnostní kontroly - mimo jiné zadržovat běžence v záchytných střediscích až rok a půl a mezitím je důsledně prověřit", prohlásil předseda Evropské rady Donald Tusk.

Podle Tuska nemá závazný systém kvót v Evropské unie většinovou podporu. „A není to jen kvůli východní a střední části Evropy, ale i kvůli mnoha dalším zemím,“ uvedl Tusk a varoval před tím, že by se kvóty nepřijaly jednomyslně, ale jen kvalifikovanou většinou: „Ve střednědobém a dlouhodobém výhledu nemůžeme využít volbu kvalifikovanou většinou jako nějaké politické vydírání. Vůči stálému a povinnému mechanismu je skeptických více zemí, a já chápu proč“.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388151-tusk-imigracn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Svobodná syrská armáda: Máme k dispozici ropné smlouvy mezi Tureckem a Daeš

2.12.15

Sýrie:

Brigádní generál Svobodné syrské armády (SSA) Hosam Al-Awak potvrdil Sputnik Arabic, že SSA má k dispozici kopie ropných smluv na nákup ropy u teroristické organizace Daeš.

„Máme kopie smluv týkajících se transakcí s ropou, uzavřených mezi tureckou stranou a Daeš… Kromě toho máme i fotografie, potvrzující to, že automobily Toyota, zakoupené v Kataru, se dostaly do Sýrie spolu s obrněnou technikou, používanou bojovníky k převážení svých vůdců", řekl Al-Awak.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/byznys/20151202/1823192/ssa-ropne-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Ruské MO ukázalo snímky prokazující spojení teroristů IS s Tureckem

2.12.15

Turecko:

Na tiskové konferenci zástupci ruského ministerstva obrany ukázali satelitní snímky kolon cisteren, ukradených teroristy Islámského státu. Fotografie jasně ukazují, že konečné místo určení je Turecko.

Hlavním spotřebitelem ropy od zlodějů z Islámského státu v Sýrii a Iráku je Turecko.

Turecký vůdce a jeho rodina se podílejí na nezákonných dodávkách ropy z polí obsazených Islámským státem, sdělilo ruské ministerstvo obrany.

„Jedna banda kriminálníků a turecké elity kradou ropu v Sýrii," zdůraznilo ministerstvo.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruske-mo-ukazalo-sni...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Důsledek vlastizrádného paktu podepsaného s Německem: Ročně zvládneme dva tisíce migrantů, zní z ministerstva práce

2.12.15

Česká republika:

Vláda v letošním roce podepsala s Německem vlastizrádný pakt, kterým podřídila politiku České republiky Německu. ČR má být v rámci tohoto paktu prodlouženou rukou Německa ve Visegrádu:

Zaorálek:V rámci strategického dialogu máme za cíl například i zapojení Německa do aktivit zemí V4 – a to už během českého předsednictví.“

Prohlášení Ministerstva průmyslu je přímým důsledkem tohoto paktu - připravuje nás na trvalé kvóty migrantů:

"Ministerstvo práce dokáže ročně zvládnout příchod 2000 přistěhovalců. Je připraveno zajistit jim rekvalifikace a potřebné vyškolení, aby mohli co nejrychleji začít pracovat...",řekl vedoucí ministerského oddělení zahraniční zaměstnanosti Štefan Duháň....

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/388141-rocne-zvladneme-dva-tisi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Turecko prý zatklo 1300 uprchlíků, kteří chtěli do Evropy

2.12.15

Turecko:

Turecko prý zatklo 1300 uprchlíků, kteří chtěli do Evropy.

Turecko tak začalo po summitu s EU plnit svou část dohody a nenechává již migranty nekontrolovaně odcházet ze země.

Pokud se proud uprchlíků do EU sníží (což se ostatně stalo již před summitem) a Turecko odebere zpět část ilegálních migrantů, bude Turecku na podzim 2016 umožněn bezvízový styk s EU. Protože Turecko dává uprchlíkům v táborech turecké občanství, mohou pak od podzimu 2016 do EU z Turecka v pohodě všichni.

Součástí dohody je také POČÁTEČNÍ platba 3 miliardy eur ve dvou letech (Turecko prosazovalo 3,5 miliard eur každý rok) a nastartování dalších kapitol nutných pro přijetí policejního státu do EU.

To vše je prolínáno snahou Merkel (+ OSN) přijímat migranty do EU legálně.

-------------
Působí to dojmem špatné frašky pro občany EU. Co vlastně na summitu chtěli doopravdy? Protlačit Turecko do EU? Aspoň bezvízový styk? Protlačit masovou legální migraci (občané se nebudou tolik bránit, když budou zachráněni od ilegální migrace)? Vadilo někomu, že státy se bránily hranicemi a zařídil to tedy jinak?

Proč Řecko odmítalo pomoc v ochraně hranic,nabízenou jinými evropskými státy? Vždyť nebýt toho Evropa by ochranu svých hranic v pohodě zvládla. Proč OSN agentura pro uprchlíky UNHCR snížila v uprchlických táborech příděly jídla o 50 % z důvodu, že chybí finance?

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/01/tuerke...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 MMF, ECB a EU: Řekové musí od ledna 2016 hlásit hotovost a šperky

1.12.15

Řecko:

Řekové musí od 1. 1. 2016 hlásit Trojce hotovost nad 15.000 eur a šperky v hodnotě nad 30.000 eur a obsah jejich bezpečnostních schránek.

Tak mohou být občané donuceni vrátit peníze do bank.

Předpokládá se, že se jedná o předehru ke konfiskaci majetku. Cílem tohoto opatření může být doplnění vládních příjmů buď z důvodu, že se krize zhoršila, nebo že jsou občané v prodlení s placením daní.

Může se také jednat o zkoušku plánu finanční represe, která může být v případě potřeby zavedena i v dalších evropských zemích.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/01/eu-fue...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 NATO eskaluje situaci v Turecku

1.12.15

Turecko:

NATO chce umístit v Turecku protiletadlové rakety. Je to krok proti Rusku, protože IS žádná letadla nemá.

Anonymní zdroj z NATO uvedl, že vzhledem ke konfliktu v Sýrii, bude NATO svému členu Turecku pomáhat více než kdy jindy v kontrole vzdušného prostoru a v protivzdušné obraně.

Generální tajemník NATO Stoltenberg řekl před summitem EU-Turecko, že pracuje na dalších opatřeních k zajištění bezpečnosti Turecka.

Ministři zahraničí NATO se sejdou v úterý a ve středu v Bruselu. To vše zhoršuje napjaté vztahy s Ruskem.

Turecko sestřelilo Rusku letadlo. NATO tento čin zpětně několikrát schválilo. Ruský prezident Putin přijal preventivní opatření - ruské bombardéry, bojující proti IS, jsou vybaveny raketami vzduch-vzduch, aby byly chráněny před útokem NATO.

Konflikt má geopolitický rozměr: Jedná se o podporu Turecka jako tranzitní země pro ropu z oblastí ovládaných Islámským státem.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/01/eskala...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Rusové v Sýrii shazují bílý fosfor, tvrdí "aktivisté". A kdo jsou "aktiviste"?

1.12.15

Turecko:

Zdrojem těchto informací je SOHR. Syrian Observatory For Human Rights sídlí v soukromém bytě v Coventry ve Velké Britanii a jedná se vlastně o one man show pana Rami Abdul Rahmana, jedná se o sunnitského muslima, který dlouhodobě pobývá v Británii, konkrétně od roku 2000 a zároveň provozuje prodejnu s oděvy. Přesto od něj získávají téměř výlučně informace o situaci v Syrii agentury Reuters, CNN, BBC, Voice of America.

Nevíte- li, co se děje v Syrii, tak volejte pana Ramiho do jeho prodejny oděvů v Coventry. - Rusové vybombardovali deset nemocnic v New Yorku. Nebo v Londýně? Nebo vlastně kde?

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/387...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 2

 Nacistické píči, xenofobní ksindl. Po sobotním Českém slavíku nastala mela

30.11.15

Česká republika:

„Cítím se podveden, když ti, co vedou zem, diskutovat chtěj s arabským vrahem,“ zpívá mimo jiné skupina Ortel, která již vloni skončila v anketě Český slavík na čtvrtém místě. Nyní poskočila dokonce na druhé, a k tomu její zpěvák Tomáš Ortel získal třetí místo, za druhým Tomášem Klusem a vítězným Karlem Gottem.

Úspěch Ortelu vybudil u havloidů/sudetomilů/islamofilů/ukronácků amokové reakce :))

Poslanec Jan Chvojka (ČSSD) hned přičinlivě podal stížnost u RRTV. Nejspíše si vyslechl píseň Defenestrace a cítí se nejistě.

Čtení komentářů pod mediálními lžičlánky je opravdu osvěžující.

Ortel se účastnil s písní Mešita, kterou složil ještě před migrační krizí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nacisticke-pici...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 9

 Proč muslimské státy odmítají přijímat muslimské "uprchlíky"?

30.11.15

Neurčeno:

Zatímco pokračuje v Evropě spor, která země musí přijjímout kolik "uprchlíků", muslimské státy, kde není válka, jako Saúdská Arábie, Kuvajt, Oman a Katar odmítají přjmout byť jen jediného "uprchlíka" navzdory tomu, že jde o muslimské státy, kde mají zmínění "uprchlíci" daleko větší šanci asimilace. Proč? Klade vůbec někdo tu otázku?

Zdroj: http://www.blacklistednews.com/Saudi_Arabia_Refuses_To_Take_...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Ruská prokuratura označila Sorosovyv fondy za ohrožení národní bezpečnosti

30.11.15

Rusko:

Ruská prokuratura označila Open Society Institute a Open Society Institute Assistance Foundation Georga Sorose za ohrožení národní bezpečnosti a zakázala ruským občanům a organizacím jakoukoliv spolupráci s těmito organizacemi. Ruské ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že přidá tyto dvě organizace na seznam nežádoucích zahraničních organizací.

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-11-30/russia-bans-soros-f...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Rusko má čím dál tím více nepřátel a žádné spojence

30.11.15

Rusko:

V kritickém duchu se nese redakční komentář ruských novin Gazeta věnovaný poslednímu vývoji ve vztazích mezi Ruskem a Tureckem. Podle něj je současný vývoj ilustrací trendu, který ukazuje na to, že Moskva má stále více nepřátel, a stále méně zemí je možné považovat za „spolehlivé spojence“.

Zdá se, že vyměnit Sýrii za Ukrajinu a sankce a zároveň se vrátit do nejvyšší ligy světových velmocí se Rusku zatím nepodařilo. Mezitím se válka v Sýrii pro Rusko stala nikoliv válkou bleskovou, ale problémem na mnohem delší dobu. Potíž Moskvy je, že nemá spojence – sousedi v SNS, a to včetně partnerů v rámci Eurasijské unie, se na Moskvu dívají s podezíravostí. Východní Evropa se přiblížila EU a USA; a Čína je zcela pragmatická a přátelí se s těmi, s kým může obchodovat. Indie bude zase vždycky sedět na dvou židlích, takže se zdá, že nejspolehlivějšími spojenci Ruska jsou Írán a Severní Korea.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Je-to-vazn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 V Berlíně se prali běženci. Nože, tyče, stovka policistů v akci...

30.11.15

Německo:

Rvačky za účasti několika stovek lidí jsou další známkou rostoucího napětí v německých uprchlických centrech, napsala agentura AFP. Do Tempelhofu muselo být povoláno víc než sto policistů, kteří se snažili pacifikovat imigranty vyzbrojené noži a tyčemi. Dva policisté byli zraněni a 14 běženců bylo zatčeno.

Další incident propukl v berlínské čtvrti Spandau, kde bylo zraněno sedm lidí. Uprchlíci rozbili okna ubytovny, vyhazovali z objektu hasicí přístroje a nábytek. Policie musela evakuovat asi 500 osob, mezi nimiž bylo mnoho dětí. Bezprostřední příčiny obou násilností policisté neznají.

Podle německých úřadů nepokoje způsobují etnické spory mezi imigranty, nespokojenost s podmínkami ubytování či náboženské rozepře mezi muslimy a křesťany.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Berline-se-pr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 ČR zaplatí Turecku 700 miliónů Kč a pak si k sobě začne dobrovolně přemisťovat turecké uprchlíky

29.11.15

Česká republika:

Česká republika se bude na podpoře Turecka podílet 700 milióny Kč.

Výsledkem summitu EU s Tureckem je:

-EU dá Turecku 3 miliardy eur na uprchlíky ( s největší pravděpodobností za ně Turci nakoupí zbraně pro IS a proti Rusům)

-EU si bude dále sama jakoby hlídat hranice zcela neužitečnými spolky jako je Frontex (tedy dovážet uprchlíky z moře)

-EU si navíc dobrovolně rozebere 400.000 uprchlíků z Turecka - i s bojovníky IS

-EU urychlí proces přijetí Turecka do EU - i s bojovníky IS a se všemi zbylými uprchlíky

-EU urychlí změnu nelegání migrace odkudkoli na legální migraci odkudkoli (Frontex je už začne dovážet zcela nepokrytě rovnou z Turecka), aby se konečně mohly zavést nekonečné kvóty

A to by bylo, aby 1 % ten chalífát v Evropě nedokončilo.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387785-komise-navrhn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Vlastenci na hrad! Pochod a demonstrace na podporu prezidenta a za demisi vlády - 12. 12. 15

29.11.15

Česká republika:

Společný tým hnutí Za Naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracie v sobotu svolává a organizuje 12. PROSINCE 2015 v Praze akci nazvanou

VLASTENCI, NA HRAD!

Pochod začne v horní části Václavského náměstí ve 13:00 hodin!

Demonstrace bude probíhat na Hradčanském náměstí od 14:00 hodin!

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/demostrace-na-podporu-prezidenta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Jak byla Francie nezávislá na USA – celých osm hodin!

29.11.15

Francie:

Celých osm hodin byla Paříž skutečně suverénní a uskutečňovala nezávislou zahraniční politiku na Spojených státech, konstatují s ironií ruská média.

Francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius totiž během projevu v rozhlasové stanici vyslovil přesvědčení, že armáda Bašára Asada pomůže k vyřešení syrské krize.„Je nutná pozemní armáda, ale v Sýrii to nemohou být naše, protože by to bylo kontraproduktivní. Měla by být Svobodná syrská armáda, arabské sunnitské síly, jakož i síly režimu - proč ne."

V Moskvě na toto senzační prohlášení odpověděl Sergej Lavrov, který podpořil myšlenku svého francouzského kolegy.

Nicméně ve večerních hodinách dne 27. listopadu francouzští diplomaté distribuovali médiím vysvětlení prohlášení Laurenta Fabiuse. Doplňující vysvětlení spočívá v tom, že francouzské orgány mohou schválit účast syrských vládních vojsk v bojích proti teroristické organizaci Islámský stát, pouze v případě spuštění procesu politické transformace v Sýrii, kterým je ve skutečnosti - odstoupení Asada.

Kdo přesně Fabiusovi vysvětlil nepřijatelnost onoho „proč ne", francouzská média neupřesnila.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-byla-francie-nez...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Turecko zatklo generály, kteří zabránili dodávkám zbraní do Sýrie

29.11.15

Turecko:

V Turecku byli zatčeni dva generálové a plukovník, protože zabránili několika tureckým nákladním automobilům naloženým zbraněmi, aby překročily hranice do Sýrie.

Generálmajor Ibrahim Aydin, brigádní generál Hamza Celepoglu a plukovník Burhanettin Cihangiroglu byli obviněni ze špionáže a vyzrazení státního tajemství.

Vláda tvrdí, že zbraně byly určeny syrským Turkům, aby se mohli bránit proti Assadovi a IS. Turecká opozice má naopak podezření, že zbraně měly být dodány teroristům.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/29/tuerki...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Sobotka nás letos svévolně připoutal k Německu (včetně jeho uprchlické politiky).Má se ČR stát 17. spolkovým státem?

29.11.15

Česká republika:

Nedoufejte v samostatnou uprchlickou politiku naší vlády - pojede podle Německa.

Na základě Sobotkova pověření podepsal ministr  Zaorálek dne 3. července 2015 se svým spolkovým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem Společné prohlášení k česko-německému strategickému dialogu coby nové platformě česko-německých vztahů. Vedle v rámci strategického dialogu definovaných prioritních témat jako věda, výzkum, inovace, rozvoj společné infrastruktury, boje proti příhraniční kriminalitě či spolupráce ve školství a kultuře či zdravotnictví, je také jednou ze stěžejních oblastí zahraniční a unijní politika.

"Za jednu z klíčových oblastí spolupráce považují Česká republika a Německo evropskou integraci. Strategický rámec nabízí dialog o společném utváření budoucnosti Evropské unie a spolupráci v jednotlivých evropských politikách."

V průběhu tohoto pravděpodobně časově delšího procesu, v jehož rámci se budeme blížit k Německu, bude postupně doházet k mnoha menším či větším vnitřním i vnějším politickým změnám, která mohou nabýt nové kvality, projevující se změnami státoprávními i zahraničněpolitickými.

Nelze vyloučit, že tento pohyb může postupně vést až k tomu, jak se kdysi vyjádřil V. Špidla, že by se ČR mohla stát 17. zemí SRN.

Ano, o tomto možném cíli se nemluví, ale směr, který ČSSD vytyčila, je jasný.

Zdroj: http://outsidermedia.cz/ne-cesko-nemeckemu-strategickemu-dia...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Srbové budou Němcům vracet majetky, které jim plným právem konfiskovali po druhé světové válce.

29.11.15

Srbsko:

Ano, víme, že Němci na Srbsko již delší dobu tlačí. Diktují Srbsku, co má dělat, aby se dostalo do EU. V této situaci Srbové nemají možnost ani pomyslet na to, že by jim Němci zaplatili za škody, které jim ve válce způsobili.

A nyní Srbové začínají Němcům vracet majetky, aniž by sami dostali nějaké reparace.

Restituční proces, který nyní počíná běžet v Srbsku, představuje dějiny postavené na hlavu. Spravedlnost je znásilněna. Společnost „hodnot“, za níž se EU, včetně Německa, tak ráda vydává, vyznává spíše sílu, nikoliv tu tradičně násilnou, představovanou armádami, nýbrž ekonomickou a její nástroje.

V této souvislosti je důležité si uvědomit, že to byli Němci, kteří začínali postupně, zpočátku potají, později již otevřeně Jugoslávii bourat. Německo viditelně povzbuzovalo Chorvatsko, aby se osamostatnilo, vystoupilo z jugoslávského federálního svazku. Značnou část výzbroje a výstroje armády dřívější NDR dostali Chorvati, mezi kterými se opět začali stále více uplatňovat ustašovci. Fašismus ožíval.

Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/tak-jsme-se-dostali-1...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 30 čtenářů částkou 5 777 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,07 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,85 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 322,45 Kč
1 unce stříbra
506,92 Kč
Bitcoin
1 132 155,20 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 870 592