Ve zkratce

Stránka:

 Dohnat a předehnat:Integrační plán vlády - česká vláda se jako jediná z vlád Visegrádu připravuje přijmout nejen kvótu,ale ještě více migrantů

20.11.15

Česká republika:

Vláda dnes schválila nový Státní integrační plán (SIP), který počítá i s pomocí válečným uprchlíkům. Program zahrnuje výuku češtiny, seznamování s kulturou a demokracií nebo pomoc s bydlením. Plán předložilo ministerstvo vnitra. V návrhu uvedlo, že příští rok se v rámci SIP utratí na 200 milionů korun, z nichž větší část půjde z peněz Evropské unie.

Česko se letos zavázalo, že dobrovolně přijme 400 uprchlíků ze zemí mimo Evropskou unii a 1100 lidí v rámci relokací z Itálie a Řecka. Na základě evropského rozhodnutí pak Praha musí přijmout dalších 1591 migrantů.

--------------
Pokud to dobře chápu - vláda se (zřejmě v domnění, že předejde povinné kvótě příjmu 1.591 migrantů)  dobrovolně zavázala přijmout 400 + 1.100 = 1.600 migrantů. A teď přijme těch 1.600 i kvótou určených 1.591 migrantů = 3.191 migrantů. Proboha, co to tam máme za vo.y?

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Integracni-plan...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Čeština nebude úřední jazyk

20.11.15

Česká republika:

Poslanci zamítli novelu zákona, který by stanovil češtinu jako úřední jazyk. Norma předložená poslanci KSČM je podle názoru kabinetu nadbytečná.

Poslanci navrhli, aby byla uzákoněna povinnost vyhlašovat a zveřejňovat mezinárodní smlouvy, zákony i další úřední záznamy v češtině. Instituce by musely chránit češtinu jako cennou součást kulturního dědictví.

Čeština by byla rovněž uzákoněna vyučovacím jazykem a v češtině by se musely vysílat rozhlasové a televizní programy. Výjimku by tvořily pořady k výuce cizích jazyků a vysílání převzatých zahraničních pořadů, které by ale musely být opatřeny mluveným nebo psaným překladem.

Znalost češtiny by museli prokazovat vedle žadatelů o azyl i podnikatelé. Museli by dokázat svou schopnost dorozumět se „v rozsahu běžné denní komunikace v oblasti předpokládané činnosti”.

V češtině by musely být i venkovní reklamy. Zastupitelstva by mohla vydávat vyhlášky s podmínkami, za kterých by bylo možné na veřejně přístupných místech využít k propagaci a informování vedle češtiny taky cizí jazyk. Národnostní a etnické menšiny by měly nadále jazyková práva daná ústavou a mezinárodními smlouvami.

--------------
Může mi někdo vysvětlit, proč by v České republice neměla být čeština úřední jazyk? A jaký tedy jazyk? Farsi? Arabština? Vsjo rovno?

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/386955-uprchlici-se-budou-ucit-...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Ostravská starostka žaluje u Evropského soudu Evropskou unii a Radu Evropy - kvůli migrantům

20.11.15

Česká republika:

Vraždění v Paříži bylo tou poslední kapkou. Známé ostravské starostce Lianě Janáčkové došla trpělivost a podala žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva na Evropskou unii (EU) a Radu Evropy.

„Zastáváme názor, že státy EU, které umožňují nelegálním imigrantům se nekontrolovaně a v masovém měřítku usazovat na území EU, porušují závažně Úmluvu o ochraně lidských práv a základních svobod, a ty, které jsou nečinné a přihlíží tomuto usazování, rovněž tak. Po útoku ve Francii musí být všem jasné, jaké dopady bude mít nekonzultované přijímání uprchlíků jednou zemí bez ohledu na názor jiných evropských států. Nesouhlasíme i s bezradnou nečinností a pasivním přihlížením ostatních zemí, omlouvané pseudohumanitou a evropskými hodnotami, které jsou příchozím uprchlíkům k smíchu a kterých zneužívají,“ uvádí se například v dokumentu.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Prikazuje-se-v...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Bez kvót nebudou dotace. Předseda Evropského parlamentu Schulz (soc. dem.) posílá do Prahy jasný vzkaz

20.11.15

Evropská unie:

„Ti, kteří nyní tlačí na to, aby se po Paříži změnila uprchlická politika, ... se dopouštějí trestuhodné instrumentalizace,“ citovala Schulze, člena S & D, jejímž členem je ČSSD, agentura DPA.

Schulz řekl, že EU musí být tváří v tvář „epochální“ uprchlické krizi solidární. „Když se někdo dovolává jen svých národních zájmů, ... pak to nakonec přinese výsledky, které nejsou k užitku nikomu,“ uvedl šéf EP, podle něhož není možné zároveň čerpat finance ze strukturálních fondů a odmítat solidaritu s ostatními například nepřijetím kvót na přerozdělení migrantů.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bez-kvot-nebudo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 O registraci církví v ČR rozhoduje předseda katolického Sudetoněmeckého Landsmanschaftu, organizace s fašistickými kořeny.

20.11.15

Česká republika:

27. 10. 2015 byla v  poslanecké sněmovně zamítnuta Novela z. o církvích a náboženských společnostech, která by registraci nového náboženství podmínila vyjádřením Úřadu pro zahraniční styky a informace, Bezpečnostní informační služby, Vojenského zpravodajství a Policie České republiky.
Ministerstvo kultury by registrovalo jen tu církev, která by nevzbuzovala důvodnou obavu, že ohrožuje zahraničně politický zájem České republiky, ani nezakládá důvodné podezření, že ohrožuje veřejný pořádek nebo národní bezpečnost.

Hlasování zde.

V rozpravě říká poslanec Lank z Úsvitu, že Ministerstvo vnitra s návrhem výslovně doporučilo vyslovit souhlas s tím, že šíření netolerantních myšlenek či záměrů mj. prostřednictvím náboženských společností, aktuálně např. militantního islamismu ... je bezesporu rizikem pro bezpečnost a představuje ohrožení samotných principů demokratického právního státu. A že jediným výrazným oponentem návrhu je Ministerstvo kultury...

Fašismus a islám mají k sobě blízko, Hitler spolupracoval s militantním islámem a obdivoval ho. Papež kdysi přikázal katolické hiearchii, aby spolupracovala s Hitlerem. Současný papež podporuje muslimy - to je všeobecně známo.

Měli bychom věnovat pozornost tomu, že Ministerstvo kultury, které v ČR registruje církve, je ovládáno Hermanem, předsedou Ackermann-Gemeinde, české pobočky katolické větve Sudetoněmeckého Landsmanschaftu, ve kterém jsou soustředěni především němečtí (ale i čeští) katoličtí preláti.

Nepředstavuje tato situace vnitřní bezpečnostní riziko pro ČR?

Zdroj: http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/033schuz/s033383.htm...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Radnice v Pardubicích vyvěsila francouzskou a ruskou vlajku

20.11.15

Česká republika:

Na pardubické radnici vlaje ode dneška kromě francouzské také vlajka ruská. K jejímu vyvěšení se vedení města rozhodlo ve chvíli, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že za tragickou havárii ruského civilního letadla nad Sinajským poloostrovem může teroristy nastražený výbušný systém uvnitř letadla.

„Ruská vlajka na budově radnice symbolizuje vyjádření soustrasti ruskému lidu nad zmařenými životy civilních obyvatel vinou teroristického útoku. Není to projev jakýchkoliv sympatií politickým představitelům Ruska nebo ruské politice,“ vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/radnice-v-pardubicich-vy...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 I muslimové v Senegalu chtějí zakázat burku a vyhánějí salafistické imány, Sobotko

20.11.15

Česká republika:

Muslimský ministr vnitra v Senegalu navrhl, aby v zemi bylo zakázáno nošení burky a aby muži, kteří k tomu budou nutit své ženy, byli odsouzeni k trestu odnětí svobody.

Reagoval tak na zvyšující se bezpečnostní hrozbu ze strany teroristů:

"Burka není náboženskou záležitostí a neodpovídá naší kultuře. Je to nutnost. Musíme být velmi opatrní."

Cca 94 % Senegalců jsou muslimové. Senegal chce oslabit vliv nebezpečných Salafistů v zemi, úřady provedly tvrdý bezpečnostní zákrok proti lidem, podezřelým ze styků s ozbrojenými skupinami. V posledních týdnech byly zadrženi nejméně 4 salafistiští imánové.

Burku, pod kterou se lehce skryje výbušné zařízení, zakázal po útoku sebevražedného atentátníka, převlečeného za ženu,  i Čad, Kongo -Brazzaville a Kamerun, Sobotko.

----------

Sobotko, dávám ti sem obrázek z Teplic. A v brněnské muslimské mešitě v pohodě káže Salafista, kterého by v Německu už dávno zabásli.

Zdroj: https://en-maktoob.news.yahoo.com/senegal-considers-veil-ban...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Kuras: Po teroru nás má uklidnit kulturní džihád, braňme vlastní území, muslimové tu propagují šaríu

20.11.15

Česká republika:

Rozhovor Kurase pro DVTV - viz video

Elity zradily. Evropa prohrává válku s islámem, elity používají rozdílné měřítko na muslimy a ostatní  obyvatele. Nenutí dost důsledně muslimy, aby dodržovali zákony. Zavádějí cenzuru a umlčují kritiku. Zamlčují znásilnění 1.400 šestnáctiletých dívek v Británii.

V Británii je 30 % džihádistů v rámci muslimské menšiny.

Muslimové střídají dvě taktiky k podmanění Evropy. Násilný džihád - terorismus a kulturní džihád - nejsou všichni stejní, většina je hodná. Něco jako hodný a zlý policajt.

------
Na videech níže, natočených po pařížských atentátech, jsou dva různí muslimové ve dvou různých evropských zemích. Jejich činy i slova jsou však stejná a mají zapůsobit na city evropských občanů. Každý z nich stojí na veřejném prostranství, má zavázané oči a rozevřenou náruč a u nohou ceduli s nápisem:"Říkají, že jsem terorista. Já vám důvěřuji, pokud důvěřujete i vy mně, obejměte mně."

A lidé je se slzami v očích objímají.Jde o kulturní džihád?

1. video - 2. video

Zdroj: http://video.aktualne.cz/dvtv/kuras-terorismus-nam-ma-nahnat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V Severním Porýní-Vestfálsku budou mladiství migranti bez doprovodu rozděleni mezi všechny úřady sociální péče v zemi

20.11.15

Německo:

Do Německa dorazilo na 40.000 dětí a mladistvých bez doprovodu.

V Severním Porýní-Vestfálsku se až dosud péče o nedospělé migranty bez doprovodu soustřeďovala do sedmi velkých měst. V důsledku přetížení budou nyní nedospělí migranti bez doprovodu rozdělováni do všech úřadů sociální péče v zemi.

Roční paušál pro obci, poskytnutý federální vládou na tyto účely, má být předběžně 3.100 eur ročně.

Zdroj: http://www.welt.de/regionales/nrw/article148423960/Fluechtli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Teroristé drží 170 rukojmích v hotelu Radisson v Bamaku v Mali

20.11.15

Mali:

Skupina ozbrojených mužů, pravděpodobně malijských džihádistů, zaútočila v pátek na hotel Radisson v Bamaku.

Teroristé se do hotelu dostali v autech s diplomatickým označením.

Drží jako rukojmí 30 zaměstnanců a 140 hostů.

Hotel Radisson využívají s oblibou zaměstnanci francouzských leteckých společností a diplomaté.

Zdroj: http://www.welt.de/politik/ausland/article149068802/Angreife...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Interpol: dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je nejefektivnější prevence teroristických útoků

20.11.15

Evropská unie:

Generální tajemník Interpolu Noble řekl, že existují jen dvě možnosti, jak bránit otevřené společnosti od útoků... , kde se útočí na takzvané „měkké cíle“: buďto vytvořit bezpečností zóny okolo podobných míst nebo dovolit civilistům nosit své vlastní zbraně k obraně.

Společnosti musí promyslet, jak se k problému postaví,“ řekl Noble. „Jednak lze říci, že chceme ozbrojené občany; k tomu je důvod zřejmý. Nebo naopak můžeme utvořit uzavřené prostory, které by musely být tak bezpečné, aby nebylo možné se vyhnout přísným bezpečnostním kontrolám, abyste se dostali k těm měkkým cílům uvnitř.“

Noble citoval nynější výzvu Al-Káidy, aby „bratři útočili na měkké cíle v malých skupinkách,“ a dodal, že policejní sbory nyní stojí před velice těžkým úkolem.

Zdroj: http://www.securitymagazin.cz/legislativa/interpol-dovolit-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Muslimský duchovní ve Francii: „Naše děti budou jednou vládci Francie, Belgie, Německa a Velké Británie!“

20.11.15

Francie:

Jen několik hodin předtím, než islamističtí ozbrojenci zahájili teroristické útoky v Paříži, obvinil Imám francouzskou vládu z toho, že chce „muslimy dostat pod svojí kontrolu“ a že "chce zasahovat do muslimského náboženství, aby je zlikvidovala,“ řekl.

Současně zdůraznil, že muslimové musí začít využívat  západní pravidla a nikoliv islámská, aby bezpečně dosáhli svých cílů – tedy obsazení důležitých politických a státních úřadů. "Pokud budete hrát podle našich vlastních pravidel, nikdy tohoto cíle nedosáhnete," řekl kazatel.

"Alláh budiž pochválen, muslim nepotřebuje nikoho, kdo by ho měl učit, jak dodržovat zákony. My zákony dodržujeme, Alláh buď pochválen. Naše náboženství nás učí respektovat zákon," pokračoval Khattabi, "ale oni nás chtějí řídit tak, abychom se neprobudili z našeho spánku, protože muslim je spící obr, a pokud se probudí, běda všem okolo, protože on povstane a obnoví svoji slávu pro celé lidstvo."

Zdroj: http://www.securitymagazin.cz/zpravy/sokujici-patecni-kazani...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Kopanec do hlavy počas zasadnutia Protikorupčnej komisi - symbol demokracie na Ukrajine

20.11.15

Ukrajina:

Včera, počas zasadnutia Protikorupčnej komisie ukrajinského parlamentu poslanec nezávislý poslanec Vladimír Parasjuk udrel nohou do hlavy zástupcu riaditeľa Hlavného riaditeľstva Bezpečnostnej služby Ukrajiny vo Ľvovskej oblasti Vasilija Pisného.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/uder-nohou-do-hlavy-ako-symbol-de...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Holandsko ide do extrémov: Eutanázia pre všetkých, čo majú 70 rokov!

20.11.15

Nizozemsko:

Dosť bolo eutanázie len pre tých, ktorí sú chorí v terminálnom štádiu, mentálne chorí, s fyzickými ťažkosťami alebo len jednoducho unavení zo života. Vplyvná asociácia NVVE, ktorá propaguje “právo na smrť”, žiada, aby eutanázia bola oficiálne rozšírená aj pre tých, ktorí už dosiahli 70 rokov.

Tabletka eutanázie má byť dokonca poskytnutá zdarma a má byť k dispozícii všetkým Holanďanom, ktorí dosiahli 70 rokov a majú mať možnosť si ju prevziať v lekárni.

Ironicky, má sa údajne zabezpečiť, “aby tabletka nebola zneužívaná na samovraždu, zneužívanie či vraždu”. Tabletka má zabezpečovať jedine “dobrú smrť”.

-----------
Do penze v 68 a v 70 euthanásie - no, neberte to.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/holandsko-ide-do-extremov-eutanaz...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Päť najväčších veriteľov USA sa zbavuje amerických cenných papierov

20.11.15

USA:

Čína vylúčila z amerického dlhu 12,5 mld. dolárov, Japonsko 19,9 mld. dolárov, Karibské offshore 7,2 mld. dolárov, OPEC 1,9 mld. dolárov, Brazília 3,7 mld . dolárov (celkom 45,2 mld. dolárov).

V septembri sa k predajcom cenných papierov pripojila aj Veľká Británia (8,9 mld. dolárov) a India (2,1 mld. dolárov).

Krajiny BRICS vylúčili z amerického dlhu 18,9 mld. dolárov. Tento predaj bol kompenzovaný nákupom, ktorý uskutočnilo Írsko, Švajčiarsko, Luxembursko, Singapur a rad ďalších veriteľov.

Ruská Centrálna banka uskutočnila za sedem rokov rekordný nákup amerických cenných papierov, do ktorých investovala 21,4 mld. dolárov.

Od začiatku roka predali centrálne banky americké dlhopisy v hodnote 115,3 mld. dolárov. Ak sa do konca roka štatistika nezmení, bude rok 2015 prvým rokom v dejinách, kedy suverénny veritelia predložili cenné papiere USA na splatenie.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/pat-najvacsich-veritelov-usa-sa-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Juncker píše Putinovi a navrhuje užšiu obchodnú spoluprácu

20.11.15

Evropská unie:

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker napísal v tomto týždni list ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, v ktorom mu navrhol užšie obchodné vzťahy medzi európskou dvadsaťosmičkou a Moskvou vedeným ekonomickým blokom.

Dodal, že požiadal predstaviteľov komisie, aby preštudovali možnosti pripadajúce do úvahy pri zbližovaní Európskej únie s Eurázijskou ekonomickou úniou (EEÚ) – zoskupením bývalých krajín sovietskeho bloku, ktorému dominuje Moskva.

Ministra zahraničných vecí Litvy Linasa Linkevičiusa list prekvapil s tým, že podľa neho neodzrkadľuje aktuálny spoločný pohľad členských štátov únie. Nezmieňuje sa ani o sankciách EÚ voči Rusku, ktoré blok uvalil v dôsledku anexie Krymu Moskvou a destabilizácie oblastí na východe Ukrajiny.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/juncker-napisal-list-putinovi-o-u...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Lech Walesa: "Pokud Evropa otevře brány, budou se jednou stínat hlavy i tady"

20.11.15

Polsko:

"Chápu, proč Polsko a Evropa se bojí jejich přílivu," řekl Walesa. "Oni přicházejí z míst, kde jsou lidem stínány hlavy. Obáváme se, že totéž se jednou stane i nám. My v Polsku máme malé byty, nízké platy a skromné důchody. Při sledování uprchlíků v televizi, jsem si všiml, že vypadají o moc lépe než my. Jsou dobře živeni, velmi dobře oblečeni a možná dokonce bohatší než my.

Já jim rozumím. My Poláci byli také přistěhovalci a uprchlíci během komunistického režimu. Ale kdekoli jsme přijeli tam jsme vždy respektovali místní kulturu a zákony. Tito přistěhovalci jsou jiní. Dokonce i druhé nebo třetí generace - podívejte se například na Francii, - Ti co dostali dobré vzdělání a výdělky se neustále obracejí proti hostitelské zemi."

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/lech-walesa-pokud-evropa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 96 čtenářů částkou 11 802 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Slimák Bureš mlží ohledně "sirotků"21.09.18 18:38 Česká republika 3

Švédsko verejne a úplne otvorene falšovalo voľby, Európa mlčí21.09.18 17:01 Švédsko 1

Na iDnes další propagandistický článek o rasismu v ČR21.09.18 01:26 Česká republika 5

Brněnská radnice pod knutou žít-brňáků udělila Slušným lidem pokutu 126 tisíc korun za vlastenectví a vkus19.09.18 21:09 Česká republika 5

Vláda se zatím drží, 50 okupantů ještě přijato nebude19.09.18 20:50 Česká republika 7

Černoši v Severní Karolíně rabují opuštěné obchody18.09.18 19:30 USA 6

Pět let nezákonného stíhání soud ohodnotil snížením odškodného18.09.18 01:33 Česká republika 0

Orbán za nás, my za Orbána18.09.18 00:13 Česká republika 1

Pátá kolona v ČR jede na plné obrátky17.09.18 17:43 Česká republika 7

Merkelová vyhodila šéfa kontrarozvědky Maassena17.09.18 17:35 Německo 2

Úroveň škol se snížila tak, že je horší než ve zvláštních školách14.09.18 23:11 Rakousko 8

Projev Viktora Orbána v Evropském parlamentu13.09.18 12:03 Evropská unie 15

V Čechách a na Moravě žijí nejkrásnější ženy světa13.09.18 09:55 Česká republika 1

Karikaturista nakreslil zuřící Serenu. Nařkli ho z rasismu a sexismu12.09.18 11:01 Austrálie 6

Šéf německé kontrarozvědky dostal "nabídku", kterou nelze odmítnout 11.09.18 11:48 Německo 2

Na fotkách z umělecké školy ve Francii digitálně přidali černochy11.09.18 00:25 Francie 1

Miss America proběhla bez promenády v plavkách10.09.18 10:58 USA 6

Afghánský okupant v Paříži zranil nožem kulturně obohatil sedm náhodně kolemjdoucích10.09.18 10:51 Francie 1

Španěle zešíleli. Vrátili okupantům přístup k plné lékařské péči10.09.18 10:47 Španělsko 2

Volby ve Švédku - posílila protiimigrační strana, ale ne dosti, aby mohla ovlivnit chod země09.09.18 23:59 Švédsko 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,62 Kč
Libra
28,48 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
15,90 Kč
Švýcarský frank
22,72 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,89 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
32,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
26 134,65 Kč
1 unce stříbra
311,54 Kč
Bitcoin
146 759,54 Kč

Poslední aktualizace: 22.9.2018 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 32 434 191