Ve zkratce

Stránka:

 Mladiství muslimové terorizovali gymnázium v Göteborgu

18.11.15

Švédsko:

Skupina 10 -15 mladistvých muslimů vrazila běhen vyučování do šesti tříd gymnázia v Göteborgu a křičela, že dívky by měly nosit závoje.

V jedné ze tříd se chovali natolik agresívně, že se studenti i učitelka cítili ohroženi.

Žádný ze skupiny muslimů nebyl studentem gymnázia.

Zdroj: http://www.exponerat.net/muslimer-spred-skrack-pa-polhemsgym...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Švédsko zvýšilo úroveň hrozby teroristického útoku na stupeň 4 - z pěti možných.

18.11.15

Švédsko:

Šéf bezpečnostní policie ve Švédsku, Anders Thornberg, dal příkaz ke zvýšení úrovně hrozby teroristického útoku ze stupně 3 na stupeň 4 z pěti možných.

Příkaz dal na základě údajů z Nationellt centrum för terrorhotbedömning (NCT). NCT vyhodnocuje hrozby pro Švédsko a pro švédské zahraniční zájmy.

"Jedním z důvodů růstu je to, že bezpečnostní služba obdržela konkrétní informace a dospěla k závěru, že musíme jednat ...Vrchní státní zástupce v Útvaru pro národní bezpečnost zahájil předběžné vyšetřování týkající se přípravy teroristických trestných činů...."

Zdroj: http://www.sakerhetspolisen.se/ovrigt/pressrum/aktuellt/aktu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Kanadský politik varoval před přijímáním uprchlíků

18.11.15

Kanada:

Kanadský politik Brad Wall, který je v čele vlády Saskatchewanu, upozornil v souvislosti se záměrem federální vlády přijmout 25.000 migrantů ze Sýrie na bezpečnostní rizika:

"Může pro nás být devastující, jestliže se k nám při zrychleném přijímacím řízení dostane i jen malá skupina osob odhodlaných škodit Kanadě."

Zdroj: http://www.pi-news.net/2015/11/p491162/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Galská vesnice na severu Německa se bouří

18.11.15

Německo:

Galská vesnice Öhringen na severu Německa se bouří a nebojí se říkat místo korektních lží nekorektní pravdu.

V centru Öhringenu se 14. 11. již po čtvrté konala demonstrace proti migrační politice federální vlády, které se zúčastnilo cca 300 místních obyvatel.

Lidé nejdříve drželi minutu ticha za oběti atentátů v Paříži a pak se před transparentem "Merkelová musí odejít!" začali střídat řečníci, kteří burcovali k pochodu na Berlín a ke vsazení celého současného politického establishmentu do vězení. Zněly stížnosti na cenzuru a lži v médiích a věty v následujícím duchu:

"Chceme pozdvihnout prapor a rozvířit klid a zformulovat své požadavky, abychom vyvolali změny v současné politice."

"Jestliže je nespravedlnost považována za správnou, je naší povinností se tomu postavit."

"Povstaňme, braňme se a klaďme odpor!"

Občané se na konec vydali na pochod vesnicí, ale i oni byli konfrontováni s hrstkou placených sluníček, které však zneškodnila policie.

Demonstraci budou občané Öhringenu opakovat pravidelně každou sobotu.

Zdroj: http://www.pi-news.net/2015/11/oehringen-das-gallische-dorf-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Rozprava k novele azylového zákona v senátu

18.11.15

Česká republika:

Je jistě užitečné vědět, co si kdo myslí, a jakou úroveň znalostí mají naši senátoři. Navíc jsou tam některé zajímavé informace:

Chovanec:

"Platba za ubytování – 242 korun za osobu se vybírá opravdu od lidí, kteří ty peníze mají. Některé migrující osoby u sebe mají několik set, některé několik tisíc eur. ...

V rámci readmisí vracíme migranty do Rakouska ve lhůtě do 14 dnů. Býval to den, pak tři, pak sedm, teď, díky stavu v Rakousku, je to až čtrnáct dní. Ale přesto se nám to daří vracet. Ta hladovka v Drahonicích je primárně proto, že jsme byli schopni včera odvézt poměrně velkou skupinu lidí. 40 lidí tam odsud odjelo do jedné evropské země v rámci dublinského návratového systému. Nebyla to země původu, jak se někteří obávali. Vrátili jsme je standardně, pokusili jsme se jim to vysvětlit. Je na nich, jestli se rozhodnou vynucovat si nějaká svá neexistující práva hladovkou. S tím opravdu nejsme schopni nic dělat. Budeme jim poskytovat asistenci a lékařskou pomoc.

O dětech s rodinami jsem hovořil. Pokusili jsme se o mírnější formu zadržení, opravdu všichni utekli. Jeden případ za všechny. Česká republika s velkými náklady přivezla rodinu Syřanů s velmi nemocnou holčičkou. Ta rodina riskuje zdraví svého dítěte tím, že místo, aby přijala možnost léčit se ve špičkové motolské nemocnici, tak se rozhodla odejít. Já nevím, jakým způsobem ty lidi máme zadržovat, když nechtějí přijmout pomoc státu...

Mobilní telefony. Já se vrátím ještě k těm zaměstnancům. V rámci bezpečnosti zaměstnanců a rodin není přece možné, aby ti lidé měli u sebe mobilní telefon, fotografovali si zaměstnance, vyvěšovali to na sociální sítě a ohrožovali je. Pokud toto dopustíme, tak já se obávám, že nám v detenčních zařízeních nikdo nebude chtít sloužit.

Zdroj: http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasovani?action=ste...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Prostějov nepojmenuje náměstí po V. Havlovi a ušetři

18.11.15

Česká republika:

Nedávno prostějovská radnice obdržela petici, v níž aktivisté sametového Občanského fóra navrhovali přejmenovat Hlaváčkova náměstí v centru města na náměstí Václava Havla.

"Tak vyjádříme vděčnost, úctu a obdiv k dílu, které pro lidská práva, svobodu a demokracii v naší zemi i v celém světě vykonal", prohlásil před časem Ivo Lužný z petičního výboru.

V internetovém plebiscitu hlasovalo 4783 lidí a proti přejmenování náměstí bylo 4442 respondentů.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/prostejov-neojmenuje-nam...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Studenti svolávají na Albertov "Skutečnou" oslavu 17. listopadu

18.11.15

Česká republika:

Skutečnou oslavu 17. listopadu chtějí v sobotu 28. listopadu uspořádat studenti, kterým se nelíbí to, že na výročí listopadových událostí roku 1989 a 1939 nemohli přijít k pamětní desce na Albertově. ČTK to dnes řekli organizátoři akce. Reagují na to, že v den oslav 17. listopadu ochranka studenty k pamětní desce nepustila kvůli tomu, že na Albertově o několik hodin později začínalo shromáždění příznivců prezidenta Miloše Zemana.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka studenti mohli přijít na Albertov jindy než v době, kdy se blížil prezidentův projev. Studenti prý mohli "položit kytičku na Albertově kdykoliv mimo předem ohlášené shromáždění". "Takto jde jen a jen o pokus o mediální zviditelnění, průhlednou propagandistickou akci ku laskavému pošimrání antizemanovského mediálního mainstreamu. Nic více," uvedl Ovčáček na svém Facebooku.

Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/studenti-svolavaji-na-alber...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka, překročil všechny meze

18.11.15

Česká republika:

Úterním vystoupením na Albertově prý Zeman překročil veškeré meze, když podpořil „nenávistné skupiny ve společnosti”. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček v reakci uvedl, že Dienstbier opět dokázal, že pohrdá občany, jejich názory a oprávněnými obavami.

„Já jsem si nikdy neuměl představit, že hlava tohoto státu bude podporovat extremistické pozice, bude takovýmto způsobem rozdělovat, rozeštvávat společnost a především strašit lidi," řekl Dienstbier k úterní akci, na níž Zeman vystoupil po boku členů Bloku proti islámu, který zastává k islámu a přijímání uprchlíků z muslimských zemí velmi negativní postoje.

Zeman nedávno hovořil například o hrozbě zavádění islámského práva šaría v Česku nebo o tom, že si většina uprchlíků nezaslouží soucit. Jeho výroky v říjnu kritizoval mimo jiné vysoký komisař OSN pro lidská práva, který je označil za xenofobní.

----------
Ta pátá kolona se bude tvrdě bránit.

Dodejme, že OSN komisař pro lidská je jordánský princ Ziád Ra´ád al Husajn, kterému nevadí nelidské praktiky  Saúdské Arábie, Afghanistánu a také neprotestuje, když Erdogan použje na vlastní občany zakázané chemické zbraně - ale vyřčená pravda mu vadí.

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/386688-dienstbier-zeman-pomaha-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Nostalgické ohliadnutie za socialistickými samizdatmi

18.11.15

Slovensko:

Štát chcel prerobiť ich deti, tak ho oklamali.

Nechceli, aby ich deti nakazil komunizmus. Tak im tajne nahrávali príbehy, pašovali filmy, kopírovali knihy a organizovali tábory.

Jemne odľahčené nostalgické ohliadnutie sa časmi dávno minulými, v istom zmysle však aktuálne aj v dnešnej dobe.

Zdroj: https://www.postoj.sk/8476/ako-rodicia-obchadzali-system-ked...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Svědectví z Německa:Všichni imigranti z táborů v Turecku dostali od Erdogana turecké občanství,nejsou to tedy uprchlíci

18.11.15

Česká republika:

Z říjnové demonstrace 17. 10. 15:

Zdeněk Chytra, žijící v Německu, popisuje, co se děje v Německu, jaké problémy má Německo s imigrací.

Erdogan si nabral uprchlíky do táborů a všem dává turecké občanství. Získal tak nové voliče, protože původní obyvatelstvo ho moc nemiluje.

Do Evropy tedy z Turecka proudí lidé z tureckým občanstvím, kteří nemají nárok na azyl.

Migranti sebou přinesli do Evropy občanskou válku ze svých zemí. V německých migrantských čtvrtích je vysoká nezaměstnanost, vysoká kriminalita, berlínské podsvětí je ovládáno 12 arabskými klany. V Německu se objevují neznámé choroby, na které lékaři nemají léky. Migrantské děti jsou vychvávány k agresivitě a šikanují na školách německé děti.

Migrantští mladiství se dopouští 200 případů přepadení či znásilnění denně.

V parcích, určených pro pejskaře, kladou migranti otrávené návnady.

ČT jen kopíruje zprávy z Německa - slovo od slova.

Německá televize neinformuje o masových demonstracích Němců.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=H0S_II5qAQE

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Masakr provázely pozoruhodné okolnosti

18.11.15

Francie:

Masakr provázela i ještě pozoruhodnější okolnost. Právě v den, kdy k němu došlo, se totiž - už od rána a v několika pařížských čtvrtích - konalo rozsáhlé „protiteroristické krizové cvičení“

Poznámka editora: Pokud je to pravda, podstatně to mění pohled na věc. Vzpomínáte si na útok v londýnském metru 2005? Tenkrát také ve stejný den probího protiteroristické cvičení. A 11.září 2001 v New Yourku také. Hm. Co s tím?

Zdroj: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1386/michel-chossudovs...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 0

 Sperma jako pleťová maska

17.11.15

Británie:

Sedmadvacetiletá Tracy Kiss věří, že sperma je perfektní pleťová maska. Na Youtube radí ženám a dívkám, jak na to, a má mnoho diváků. Sperma získává denně od "kamaráda". Jak, to neříká.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=S4In8dDOae4

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Jestli zavřete hranice, budou umírat lidé. A to je porušování lidských práv, takže se o vás začneme zajímat, hrozí Evropě lidskoprávní neziskovky

17.11.15

Evropská unie:

Organizace Amnesty International žádá po pátečních útocích v Paříži, aby státy Evropské unie nepropadly touze blokovat externí hranice EU, protože tím způsobí obrovské porušování lidských práv. Bezpečnost Evropy to prý nezvýší a proud uprchlíků nezastaví.

Amnesty International vidí řešení ve vytvoření organizované a bezpečné legální cesty do Evropy. Podle ní by férové, efektivní a přísné prověřování splnilo potřeby uprchlíků, ale také by identifikovalo případné bezpečnostní hrozby.

Zpráva Strach a ploty: Jak Evropa brání příchodu uprchlíků (Fear and Fences: Europe’s approach to keeping refugees at bay) prý ukazuje, jak pokusy uzavřít Evropu ploty a využívat sousední země, například Turecko a Maroko, jako strážní země prý brání uprchlíkům v získání azylu, vystavuje je to týrání a jen je to nutí vydávat se na nebezpečnou cestu přes moře. Stavění plotů v Evropě údajně podle Amnesty International vede jen k hrubšímu porušování lidských práv.

------------
To, že migranti ohrožují životy Evropanů, není porušování lidských práv? Evropané nemají lidská práva? USA, Saudi a další muslimské země, které nechtějí migranty, neporušují lidská práva? Jen Evropa?

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jestli-zavrete-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Pražské akce 17.11.2015 a přímé internetové přenosy

17.11.15

Česká republika:

Bohužel byly po nějaké chvíli přenosy z demonstrací zablokovány.

Před úřadem vlády demonstranty vytlačila policie. Pravděpodobně použila pepřový sprej a zadržela několik lidí.

Na Periskopu bude záznam situace před úřadem vlády k dispozici 24 hodin:

https://www.periscope.tv/DVTVcz/1BRJjNMqkrvJw

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/11/16/prazske-akce-17-11-2015-a-pri...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Z projevu prezidenta republiky při vzpomínkovém aktu událostí 17. listopadu

17.11.15

Česká republika:

Domnívám se, že je zapotřebí tolerance vůči odlišným názorům, že každý má právo ve svobodné společnosti tento názor vyjádřit, ale také že opačný názor nesmí být ve skutečně svobodné společnosti umlčován a označován různými nálepkami nebo dokonce nadávkami, jako je: „extremisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté".

Nálepka či nadávka není argument a prokazuje pouze myšlenkovou nedostatečnost těch, kdo ji vyslovují. Stejně tak argumentem není řev, a právě řev je projevem fašistů, právě řev je projevem stáda, které se zde sešlo minulý rok.

Náš národ není xenofobní, v tomto národě, v této zemi, žije více než půl milionu cizinců a dokáží najít soužití s naší kulturou, jsou přijímáni přátelsky a nejsou s nimi žádné problémy, naopak naší společnosti prospívají. Ale jejich kultura je plně slučitelná s evropskými hodnotami. Není to kultura vrahů a není to kultura náboženské nenávisti....

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Pre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Fuj, Angelo. Redaktoři, jste užiteční idioti. Sledovali jsme, jak na Václaváku demonstrovali odpůrci imigrace

17.11.15

Česká republika:

Demisi! Svobodu! Čechy Čechům! skandují lidé na Václavském náměstí, kde probíhá demonstrace proti islamizaci Evropy, které se účastní tisíce lidí.

Akci zahájil poslanec a předseda Strany přímé demokracie Tomio Okamura, který dokonce zazpíval hymnu.

Rovněž zaznívají výzvy ke svobodě a demokracii a to, že právě tyto hodnoty jsou dnes ohroženy. Na transparentech jsou vidět nápisy jako „Ne Bruselu“ nebo „My jsme tady doma“. Od řečníků je slyšet kritika veřejnoprávních médií a „servilních“ politiků, kritizují také jejich zradu.

Nechybí ani výkřiky proti německé kancléřce Angele Merkelové. ‚Angelo, takhle to nebude,‘“ říká redaktorka ParlamentníchListů.cz o situaci na Václavském náměstí. Výkřiky „fuj“ se podle ní objeví pokaždé, když se o kancléřce promluví.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fuj-Angelo-Reda...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 K Syrským demokratickým silám se přidalo dalších 13 vojenských skupin

17.11.15

Sýrie:

13 vojenských skupin vydalo prohlášení, že se připojují k Syrským demokratickým silám, aby jim pomohly bojovat proti teroristickým skupinám IS:

1- Jaysh Al-Siwar (Artêşa Şoreşgeran)
2- Hêzên Firqeya 30
3-Tugaya Şehîdên gundewarê Helebê
4-Tugaya Eyîn Calût
5-Tugaya 99 Muşat
6-Tugaya El-Hemze
7-Tugaya Keikaa
8-Tugaya Misyonên Taybet
9-Tûgaya Selcûqiyan
10-Focê 102
11-Ahrar Al-Shemal
12–Hêzên Êlên Heleb û gundewarên wê
13-Jabhat Al-Akrad

Zdroj: http://anfenglish.com/kurdistan/15-more-military-groups-join...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Kadyrov se v Grozném setkal se zástupci syrské opozice

17.11.15

Rusko:

Na své stránce v "Instagramu" prezident Čečenska Ramzan Kadyrov oznámil, že se setkal se zástupci syrské opozice.

Besedy se účastnili poslanci, náboženští a veřejní činitelé, kteří jsou členy Výboru pro národní usmíření. Syřané navštívili Groznyj, ​​aby se na vlastní oči přesvědčili, jak se podařilo porazit mezinárodní terorismus a obnovit republiku.

Kromě toho požádali Syřané Kadyrova, aby tlumočil prezidentovi RF Vladimíru Putinovi a všemu ruskému lidu slova vděčnosti za podporu Sýrie. Kadyrov připomněl, že proti RF bojovali teroristé z 51 zemí a že Rusku nepomáhala ani jedna země. Pokud lidé v Sýrii chtějí mír, musí se semknout a postavit se na odpor nepříteli.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/kadyrov-se-v-groznem-set...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Toulavé kočky narušily summit G20

17.11.15

Turecko:

Na summitu G20 v Turecku se navzdory bezpečnostním opatřením objevily namísto odulých ksichtů politiků tři toulavé kočky a k potěšení novinářů i diváků přinesly příjemné oživení. Aspoň chvilku tam nikdo nelhal a nehrbil se.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=De3wpzs3cV0

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 582 697