Ve zkratce

Stránka:

 Turecký novinár Mehmet Akhul: V Európe sa začala vojna

15.11.15

Evropská unie:

Turecký novinár Mehmet Akhul, ktorý rok a pol pôsobil pod menom Mohamed Akhe ako bojovník tzv. Islamského štátu (kalifátu), priniesol svedectvo o plánoch a ich realizácii priamo z centra bojov takzvaného Islamského štátu.

Sám označuje tzv. Islamský štát (ISIS) ako podvod riadený zahraničnou tajnou službou. Vo vedení ISIS sú ľudia trénovaní v zahraničí a niektorí dokonca aj takí, čo boli už zatknutí americkými vojskami v Iraku a neskôr prepustení.

Utečenecká kríza je podľa Akhula organizovanou vojnou pripravovanou ISIS na prevezenie armád ISIS do Európy. Všetky akcie s deťmi a ženami sú zastierací manéver, ktorý má ukľudniť verejnú mienku v Európe a zdvihnúť vlnu solidarity.

Bojovníci ISIS medzi sebou komunikujú prostredníctvom mobilných GSM telefónov v sieti Spojených Arabských Emirátov Etisalat, ktoré majú zaplatené priamo z ISIS. Tým je aj vyriešená záhada, ako mohli takzvaní chudobní utečenci komunikovať medzi sebou z moderných smartphonov celé týždne v roamingovom režime, pričom nemali peniaze údajne na nič.

Príkazy a velenie ide cez veliteľov skupín, ktoré tvoria prevažne obyvatelia Sýrie a Iraku a jedna skupina je vedená troma mužmi, za predpokladu, že sú na jednom mieste. Preto sa takzvaní utečenci domáhali sami rozhodovať, kde budú umiestnení.

Ich taktika má začať takzvanou guerillovou vojnou a to narúšaním verejného poriadku, infiltráciou domáceho obyvateľstva a kontaktom s už žijúcimi skupinami v EÚ.

Toto je dôkaz, že celý systém v EÚ reprezentovaný zradcami ako Merkelová, Hollande, Junckers, Faymann a ostatní totálne zradili Európu a nechali ju nepripravenú na totálnu vojnu vedenú z vnútra.

Zdroj: http://nadhlad.com/content/v-europe-zacala-vojna-0

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

  Bavorská policie zadržela muže z Černé Hory, který vezl do Paříže zbraně

15.11.15

Německo:

Útočníkům z Paříže minimálně jeden komplic zřejmě chyběl. Bavorská policie týden před útokem v Paříži zadržela muže, který údajně měl kontakt na atentátníky. O zadržení informovala francouzské úřady. Muž z Černé Hory vezl v autě pistole, revolvery, kalašnikovy a několik kilogramů výbušnin.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/bavorska-policie-zadrzela-muze-z-cerne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Masky jsou odhozeny: Šéf turecké rozvědky navrhl uznat "Islámský stát"

15.11.15

Turecko:

Šéf turecké zahraniční zpravodajské služby (MIT) Hakan Fidan:

""Islámský stát" je realita. Musíme si přiznat, že nemůžeme vymýtit tak dobře organizovaný a oblíbený útvar, jakým je "Islámský stát." Vyzývám proto naše západní partnery, aby přehodnotili své dřívější představy o politických proudech v islámu, odložili stranou své cynické myšlení a společně zvrátili plány Vladimíra Putina na potlačení islámské revoluce v Sýrii.

Turecko sdílí obavy Západu ohledně toho, že do IS míří rodáci z celého světa včetně Evropy. Abychom tento problém vyřešili, je nutné otevřít v Istanbulu stálé zastoupení nebo úřadovnu "Islámského státu". Je to pevné přesvědčení Turecka."

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/masky-jsou-odhozeny-sef-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Základna NATO na Slovensku bude!

15.11.15

Slovensko:

Slovenská Národní rada schválila 12. 11. 2015 vybudování vojenské základny se zahraničními vojáky na území Slovenska.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/zakladna-nato-na-slovens...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Šabatovou, Dienstbiera a další zločince zavřít za vlastizradu. Muslimy monitorovat, mešity uzavřít, neziskovky rozpustit

15.11.15

Česká republika:

Bývalý poslanec za Věci veřejné, Otto Chaloupka:

„Okamžitě začít podrobně monitorovat všechny muslimy, vydat pro ně absolutní zákaz shromažďování, ihned zavřít a zapečetit všechny mešity a prostory užívané muslimy ke shromažďování, s okamžitou platností zakázat jakékoliv projevy a symboly islámu. Imigranty je třeba shromažďovat na hlídaných místech, ty bez dokladů okamžitě vyhostit. V co nejkratším termínu vypracovat a začít uplatňovat zákon, který postaví islám a všechny jeho projevy a symboly mimo zákon.

Zrušit všechny organizace, které se jakýmkoliv způsobem podílely na podpoře migrace. Rozpustit vládu, okamžitě soudit, odsoudit a zavřít za vlastizradu a ohrožení bezpečnosti země Šabatovou, Dienstbiera a ostatní zvrhlíky a zločince.

Všichni jsme viděli, co přichází. Všichni jsme věděli, že se tohle s takovým přístupem vlád zemí EU musí stát. ... Budou konečně viníci exemplárně potrestaní? Nebo budeme muset vzít naši ochranu do vlastních rukou?“

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sabatovou-Diens...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Projev Marine Le Penové: Zavřít hranice, vyzbrojit Francii, zavírat mešity!

15.11.15

Francie:

...Prezident vyhlásil výjimečný stav a dočasné hraniční kontroly. To je dobře. Ale ať říká Evropská unie cokoliv, je nezbytné, aby si Francie držela kontrolu nad svými hranicemi jednou provždy. Bez hranic není možná ochrana, ani není možné bezpečí.

Francie byla vykreslena jako zranitelná. Musí přezbrojit, protože již dlouho prochází naprogramovaným kolapsem svých kapacit ochrany a obrany tváří v tvář předvídatelným a rostoucím hrozbám. Musí obnovit své vojenské prostředky, policii, četnictvo, rozvědku a celníky. Stát musí znovu zajistit základní poslání ochraňovat Francouze.

A konečně islámský fundamentalismus musí být zničen. Francie musí zakázat islámské organizace, zavřít radikální mešity a vyhostit cizince, kteří káží na našem území nenávist, stejně jako nelegální přistěhovalce, jež tam nemají co dělat....

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zavrit-hranice-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Stíhejte ty, kteří je sem přivedli, osoby i neziskové organizace

15.11.15

Česká republika:

Předseda „Patriotů“ Jiří Vítek: 

„Je nutné veřejně odsoudit a trestně stíhat odpovědné osoby, které nepřímo ohrožují životy druhých, jako jsou různé ‚neziskové‘ organizace i jednotlivci, kteří napomáhají volnému průchodu nelegálních imigrantů, radí nelegálům, jak se vyhýbat řádným bezpečnostním složkám, jak lhát o své identitě.“

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stihejte-ty-kte...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Asad: Útoky ako v Paríži zažíva Sýria už vyše päť rokov

14.11.15

Sýrie:

Sýrsky prezident Bašár Asad odsúdil dnes piatkové teroristické útoky v Paríži
Prirovnal ich k útokom, ktorým Sýria čelí celé roky.

“Krutý teror, ktorý zažilo Francúzsko, je to, čomu je sýrsky národ vystavený už vyše päť rokov,” citovala Asada agentúra Reuters.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/asad-utoky-ako-v-parizi-zaziva-sy...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Bašta: Stalo se cosi, před čím spousta expertů opakovaně varovala

14.11.15

Česká republika:

Jedinou cestu, jak zabránit opakování Krvavého pátku jindy a jinde, představuje velmi osobní netradiční přístup všech bezpečnostních složek.

Evropa musí omezit další indoktrinaci své mládeže. Radikální muslimští kazatelé musejí být internováni, případně vyhoštěni. Za účast na zločinech Islámského státu budou mladým navrátilcům v jejich domovských zemích hrozit tresty za genocidu, takže by se raději neměli vracet.

Mezinárodní společenství musí porazit vojensky Islámský stát a tvrdě potrestat jeho sponzory, ač se někteří z nich zatím tváří jako naši spojenci.

Současnou vlnu nelegální migrace je třeba zastavit a neprodleně identifikovat všechny ilegály v EU, teroristy a kriminálníky vyhostit ihned.

Toto vše jsou podmínky nutné, ne však postačující k přežití naší civilizace. Zvolíme-li obvyklou českou a unijní taktiku, tedy chvíli vzdychat a nedělat nic, naplní se výhružka islamistů – brzy se budeme bát jít nakoupit.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/basta-janicari-basib...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 CSU: Paříž vše mění

14.11.15

Německo:

Po pařížském atentátu začíná v Německu mnoho politiků prosazovat tvrdší linii v imigrační politice.

Bavorský premiér Seehofer v sobotu požadoval větší ochranu německých hranic a zvýšenou koordinaci mezi státními a federálními orgány. Na kongresu CDU v Sasku Seehofer požadoval další nezbytná bezpečnostní opatření včetně zvýšené ochrany jak evropských tak i národních hranic. Poukázal na zatčení, která proběhla v Bavorsku v souvislosti s událostmi v Paříži, ale odmítl plot mezi Bavorskem a Rakouskem:

"Musíme vědět, kdo přijíždí do naší země. To je požadavek dne."

Bavorský ministr financí Söder řekl, že podle předběžné zprávy nemohou být vnější hranice Evropy zabezpečeny a proto je nutné, aby Německo střežilo své vlastní hranice:

"Doba nekontrolované a ilegální imigrace nemůže pokračovat. Paříž vše mění."

Saský premiér  Tillich prohlásil:

"S ohledem na včerejší události již dále nemůže být povolena nekontrolovaná imigrace."

Lídr soc. dem. Gabriel varoval před tím aby se migranti stali oběťmi pařížského atentátu:

"Nemůžeme je nechat trpět, vždyť k nám přicházejí z oblastí, kde se terorismus zrodil."

Merkelová prohlásila: "Žijeme soucitem, láskou, radostí z komunity. Věříme, že každý má právo hledat své štěstí a žít ve společnosti, která ho respektuje a toleruje. Víme, že náš svobodný život je silnější než jakýkoli terorista. Dejme teroristům odpověď tím, že budeme dál žít našimi hodnotami  a potvrdíme je v celé Evropě."

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/14/csu-fo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Zeman nechce posilovat české hranice, jen vnější hranice EU

14.11.15

Česká republika:

"Před teroristy se musíme opevnit", pravil Zeman a spolu s bezpečnostní radou státu se shodli na na nutnosti posílit ostrahu vnějších hranic Evropské unie.

Členové bezpečnostní rady státu slíbili, že tento postoj budou prosazovat na jednáních v EU. Zeman to řekl po jednání předsednictva, které se zabývalo situací po pátečních teroristických útocích v Paříži.

-----------------
To je, panečku, rázná  reakce, která nás jistě přesvědčí o kompetentnosti našich politiků. Bezpečnostní rada státu evidentně nedbá o bezpečnost České republiky - za co tu bandu vlastně platíme? A prezident je to samé - jen kecy, žádné činy.

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pred-teroristy-se-musime-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Polsko už nepřijme uprchlíky, spojilo je s terorem v Paříži

14.11.15

Polsko:

"Námi kritizované rozhodnutí Rady EU o rozdělení uprchlíků a přistěhovalců do všech zemích EU má stále status zavazujícího práva EU. Avšak kvůli tragickým událostem v Paříži nevidíme politické možnosti jeho splnění. Polsko si musí zachovat úplnou kontrolu nad svými hranicemi, nad azylovou a migrační politikou," napsal designovaný ministr pro evropské záležitosti Konrad Szymański.

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/polsko-po-teror...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Atentátník se syrským pasem prošel do Evropy jako uprchlík přes Řecko

14.11.15

Francie:

Jeden z atentátníků, kteří v pátek zaútočili v Paříži, se do Evropy dostal přes Řecko. Uvedl to v sobotu řecký ministr civilní ochrany Nikos Toskas. Na místě jednoho z útoků vyšetřovatelé našli syrský pas. Podle řeckých úřadů byl tento cestovní doklad zaregistrovaný na ostrově Leros letos v říjnu.

Poznámka editora: Kdybyste šli na sebevražednou misi, brali byste si s sebou osobní doklady? A ještě navíc ty, se kterými jste opravdu přijeli do země? Já tedy určitě ne.

Proč mi ta historka s nalezenými pasy připomíná pas Mohammeda Atty nalezený nepoškozen několik hodin po zničení WTC v hořících troskách?

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386411-atentatnik-se...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Nejméně sto dvacet devět mrtvých v Paříži

14.11.15

Francie:

Série zhruba sedmi útoků otřásla Paříží. Někdo střílel na několika místech v centru, nějaká skupina zaútočila na rockový koncert v koncertní síni Bataclan, zůstalo po nich 89 mrtvých. Útočníci prý volali Alláhu akbar. Čtyřicet zahynulo při dalších útocích.

Francie po tomto multi-kulti obohacení vyhlásila vyjímečný stav a uzavřela hranice. Breptu Hollandeho stačili vyvést ze stadionu, kde se také střílelo, zadním vchodem.

Francie se podílela na likvidaci Kaddáfího a rozvrácení Libye. Těch chudáků, co měli smůlu a byli ve špatnou dobu na špatném místě, je mi líto. Ale co se samotné Francie týče, kdo seje vítr, sklízí bouři.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/teroristke-utoky-v-parizi-dch-/zahran...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Na Babišovkách používají reklamu, kterou AdBlock neumí odfiltrovat. Ví někdo, co s tím?

13.11.15

Česká republika:

Na Babišových iDěs a Lidovkách zavedli nový druh velmi vlezlé reklamy, se kterou se neporadí ani AdBlock. Za každým článkem se objevuje odkaz na léčení křečových žil, vyuku angličtiny bez námahy a podobné zrůdnosti. Problém je v tom, že kód se mění s každým načtením, takže filtr nastavený na daný odkaz při dalším načtení selže. Nepomáhá ani symbol hvězdičky.

Neobyčejně mě to irituje. Dosud iDěs otravoval jen mizernou úrovní článků, teď otravuje navíc i vlezlou reklamou. Bohužel ho musím číst, abych zůstal v obraze.

Ví někdo, co s tím?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Mainstream bije na poplach - Ortel nesmí vyhrát Slavíka

13.11.15

Česká republika:

Multikulti pravdoláskaři vyráží opět do boje, tentokrát na poli umění. Hrozí totiž nebezpečí, že v anketě Český slavík Mattoni může uspět hudební skupina Ortel, známá svými politicky nekorektními texty. Podle "odborníka" na extrémismus Miroslava Mareše kapelu k úspěchu posouvají hlasy neonacistů.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/xenofobni-skupina-ortel-utoci-na-vyhru...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a E123

Komentářů: 1

 Česká republika je desátou nejpokojnější zemí světa

13.11.15

Česká republika:

České republice se podruhé během devítileté historie počítání tzv. světového indexu míru podařilo proniknout do první desítky zemí. Vliv na pořadí má řada faktorů, mezi nimi kriminalita, politická stabilita, dopady organizovaného zločinu či vojenské výdaje. Nejlépe dopadl Island, nejhůře Sýrie.

-------
Celkem bych tomu i věřil, kdyby tatáž studie netvrdila, že Kanada je nejsvobodnější zemí světa. Protože v Kanadě žiji už 30 roků, troufám si něco málo o té zemi vědět. A se svobodou je to tady hodně kontroverzní. Například svoboda ve sdělovacích prostředcích naprosto neexistuje, Kanaďanům je denně vymýván mozek ideologií Rothschilda, diskuze neexistuje stejně jako jiné názory. Zrovna včera ve správach hlasatelka použila výraz "zlé, agresivní Rusko", ani se při tom nezarděla.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/svetovy-index-miru-0oj-/domaci.aspx?c...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Kandidát na senátora Koukal o Babišovi

13.11.15

Česká republika:

Otázka: Jak hodnotíte hnutí ANO a postavení Andreje Babiše v politice a jeho obrovský střet zájmů, který velká část veřejnosti zřejmě nevidí, protože stále patří k nejpopulárnějším politikům?

Odpověď: Andrej Babiš je velice nešťastný fenomén. Když hovoříme u nás o korupci, je to mediální pošťuchování, ale toto je flagrantní příklad absolutního konfliktu zájmů, a tudíž v přímém přenosu běžící korupce. To skutečně do správy státu nepatří. A přesto všechno se veřejnost v rámci jakéhosi protestního hlasu proti praktikám politických stran ODS a potažmo TOPky přiklonila k ANO jako pokřivené naději, že by mohlo jít trochu doprava a narovnat neduhy. Tak to samozřejmě není, ANO je pouze protestní uskupení bez ideologického základu.

Konfrontaci s Andrejem Babišem vede především exministr financí Miroslav Kalousek. Hodnověrnost souboje těchto pánů – exministra a ministra financí – je skutečně pro voliče neuchopitelná. Nemám z toho pocit, že tím pádem nebude volič Babiše volit. Kultura té debaty je neuvěřitelná, např. to, že se sází o deset milionů, je prostě „absurdistán“ české politiky. Tím se souboj s tímto typem politické argumentace nemůže otočit v neprospěch hnutí ANO.

--------
Výstižné...

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Byvaly-prazsk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Ruští sportovci dopují, tvrdí Západ

13.11.15

Neurčeno:

Vedeno snahou pošpinit Rusko a zvrátit skutečnost, že západní veřejnost jej nevnímá tak, jak přikázáno, přišlo Goebelsovo ministerstvo pravdy s dalším odhalením: Ruští sportovci berou nepovolené látky zvýšující jejich výkon.

Vyšetřování potvrdilo existenci rozsáhlého systému podvádění za pomoci užívání zakázaných podpůrných látek a dalších metod, včetně krevního dopingu mezi ruskými atlety. Důkazy pocházejí z různých zdrojů a jsou potvrzeny audio a video nahrávkami, vědeckými analýzami, kybernetickými rozbory, podpůrnými prohlášeními a dalšími dokumentů. Kromě toho byly shromážděny důkazy o tom, že trenéři manipulovali s výsledky testů a to i za pomoci lékařských odborníků, píše se na iDěs.

Vzniká realná hrozba vyloučení ruských sportovců ze všech mezinárodních klání.

Však my si ten klacek najdeme, i kdyby na chleba nebylo. To, že jsme čím dál trapnější ve svém plivání, nás nezajímá.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-vladimira-votapka-k-dopingov...

Klasifikace: kuriozity,sport Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 91 čtenářů částkou 18 889 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Chorvatská diplomatka spáchala ideozločin a byla následně vaporizována20.08.19 16:42 Chorvatsko 0

To snad není možné! Prosím vás, řekněte, že se mi to zdá!19.08.19 09:09 Česká republika 9

Do Španělska kobylky nepovezeme, vzkázali pašeráci z lodi Open Arms19.08.19 08:37 Neurčeno 2

Radostné hýkání mainstreamu o 5G na stadionech, čtenáři vyjadřují spíše obavy16.08.19 20:02 Česká republika 4

Policie vláčí děti v poutech do pěstounské péče. Skandál? Ne. Běžná norská praxe16.08.19 16:12 Norsko 2

Ministerstvo podle Orwella 201916.08.19 02:05 Česká republika 4

Jak si drazí černouškové představují svůj život v Evropě15.08.19 17:44 Neurčeno 2

Chcete pastu bez fluoru? Zaplaťte!15.08.19 11:28 Česká republika 5

Jeffrey Epstein měl doma obraz Clintona v modrých šatech a červených lodičkách15.08.19 10:05 USA 0

Pašování okupantů do Evropy běží naplno14.08.19 11:20 Evropská unie 2

Za Soukupovu nevyváženost. TV Barrandov dostala pokutu 400 tisíc korun14.08.19 11:18 Česká republika 3

Polský premiér a moratorium na 5G sítě: Podepsal nebo nepodepsal?13.08.19 11:30 Polsko 0

Čtyři čluny za čtyři dny: Pašeráci zmnohonásobili transport okupantů do Evropy12.08.19 23:33 Neurčeno 1

Středočeský kraj dal na setkání vlastenců v Příčovech 50 tisíc, teď je chce zpět12.08.19 22:15 Česká republika 1

Neviditelný pes na straně konspirátorů? Epstein pracoval pro Mosad12.08.19 16:42 Česká republika 1

Rudý mor nahradil duhový. Občas má církev pravdu11.08.19 19:25 Polsko 2

Babiš boduje: Narovnání podnikatelského prostředí11.08.19 01:00 Česká republika 2

Epstein se zasebevraždil a satanisté podpořili LGBT, mozaika se zaplňuje10.08.19 16:44 USA 2

Satanisté podpořili LGBT komunitu. Nic jako tradiční rodina neexistuje, hlásali na náměstí v Praze10.08.19 15:09 Česká republika 6

Akcie firmy Bayer vyskočily o 11 % poté, co právníci dohodli odškodné za RoundUp10.08.19 11:53 Německo 3

Měnové kurzy

USD
23,27 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
28,23 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,72 Kč
100 japonských jenů
21,83 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,90 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,74 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 795,81 Kč
1 unce stříbra
392,98 Kč
Bitcoin
251 457,68 Kč

Poslední aktualizace: 20.8.2019 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 373 792