Ve zkratce

Stránka:

 Rozumkova rýžovačka aneb Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) utratila z 22 miliónů 2/3 na své platy

31.10.15

Česká republika:

Takže, v roce 2014 sem přišlo řádově 1000 žadatelů. Rozumkova organizace utratila ale 22 milionů. Z toho ovšem plné 2/3 na platy!!! Na ostatní provozní náklady činily dohromady dalších 5 milionů. Tedy z 22 – DEVATENACT!!!  Na nějakou , řekněme optimisticky – smysluplnou činnost šlo necelých 15%!!!

Jinak – co nový migrant v ČR to 22 000! Ale z toho 14 000 na platy….

Může být namítnuto, že v platech jsou i platy právníků a eventuálních jiných poradců… Pak by bylo fér to uvést ve Zprávě odděleně a také by bylo potřeba konstatovat, kolik že výkonů tito lidé DOLOŽITELNĚ! provedli! Včetně seznamu těch, kteří pro Rozumka a spol. pracují! To aby bylo jasné, že tam není malá domů pro kamarády a že jedna konzultace nestojí třeba milion korun. Aniž bych chtěl sebemenším náznakem tvrdit, že se tak děje. Nicméně je smutným faktem, že například NKU nemá právo kontroly neziskovek. A povinný audit podobné věci neřeší.

Takže tahle organizace podala oznámení na Českou republiku do Štrasburku a bylo jí promptně vyhověno!!! Nedivím se. Vždyt EU Rozumka financuje.

Republiku kritizuje a iniciativně nahlašuje někdo, kdo ze získaných peněz spotřebovává na své platy a režii 86% vybraných prostředků!

Zdroj: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/10/31/uprchlici-xxv...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ak nebudú chránené hranice Grécka, Európa bude bezbranná

31.10.15

Maďarsko:

Európa bude bezbranná proti prisťahovalcom, pokým si Grécko nedokáže ochrániť svoje južné hranice. Vyhlásil to dnes v Aténach maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó po schôdzke s gréckym rezortným partnerom Nikosom Kotziasom.
Szijjártó zdôraznil, že cez Grécko momentálne voľne prechádzajú migranti. Podľa jeho slov ide o vážnu bezpečnostnú výzvu pre Európsku úniu i pre Maďarsko, pretože nikto nevie akí migranti a v akom množstve prichádzajú cez grécke ostrovy do európskeho vnútrozemia.

Maďarský minister vyjadril názor, že Európa sa musí najskôr snažiť ochrániť grécke hranice. Grécko však nechce prijať na svoje územie spoločné medzinárodné sily.

---------
Pro Řecko jsou migranti evidentně dobrým obchodem, který je vytahuje z dluhů. Někdo jim za každého migranta poslaného do Evropy dobře platí.

Zdroj: http://www.konzervativnyvyber.sk/ak-nebudu-chranene-hranice-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 BKA,německá obdoba FBI: Zločinnost nezpůsobují migranti, ale tlupy z východní Evropy, které jsou mezi nimi

31.10.15

Německo:

I BKA už z cenzury "lezou tlusté do tenkých". Ve svém varování, že migrační krize zvýší zločinnost, má ředitel BKA, Holger Münch, co dělat, aby zachoval politickou korektnost a nenavodil podezření, že většina migrantů je zločinecká verbež. BKA tedy varuje, že se významně zvýší zločinnost, ale dodává:

1.Je přirozené, že když někam přibude 1 milión lidí, přibude úměrně tomu i zločinost.

2. Většinu migrantů tvoří mladí lidé a mladí lidé páchají obecně více trestných činů.

2.Migranti ze Sýrie a z Iráku jsou téměř bez problémů, ale jiné je to s mladými muži z Albánie, Kosova a z východní Evropy a dalších zemí. Také je zde několik tisíc lidí z Gruzie, kteří do Německa přišli jen proto, aby páchali zločiny.

---------
Pan Holger Münch, bohužel, nevysvětlil, jak rozeznává pravé a falešné Syřany. Ale úspěšný evergreen o nebezpečných bandách z východní Evropy se dá použít vždycky.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/31/bka-er...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Otevření hranic s Tureckem a přepravu migrantů trajekty do Řecka žádá starosta řeckého Lesbosu

31.10.15

Evropská unie:

Starosta řeckého ostrova Lesbos, Spyros Galinos, navrhuje otevření turecké hranice  a oficiální přepravu migrantů trajekty do Řecka. Argumentuje tím, že se při ilegálním pašování lidí do Evropy od začátku roku utopilo více jak 3.000 migrantů.

Ostrov Lesbos je jedním z nejvytíženějších míst, kam směřují migranti z tureckých táborů.

Mládežníci z levicové strany Syriza požadovali,aby byl zbořen 10 km dlouhý hraniční plot mezi Tureckem a Řeckem.

Návrh podporuje i místní guvernérka ostrovů severního Egejského moře, Christina Kalogirou, z pravicové kozervativní strany Nea Demokratía kvůli zoufalé situaci na ostrovech.

------
Jak má pak vypadat ochrana evropských hranic,když ji má starosti záměrně nečinná agentura Frontex a zkorumpovaní politici jako je Galinos? Kolikpak dostal Galinos od Sorose? Jak velké umazání dluhu má Řecko slíbené od Bruselu za to, že migrantům nebrání při vstupu do Evropy, ale nadšeně jim pomáhá? Kolik dostávájí řečtí politici státní i lokální úrovně za každého migranta převedeného dál do Evropy?

Zdroj: http://www.welt.de/politik/ausland/article148278399/In-Griec...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Frontex dělá mrtvého brouka - za drahé peníze

31.10.15

Evropská unie:

Zdá se , že agentura Frontex, která má chránit vnější hranice EU a jejíž úředníci v polském centru si rozdělují královské platy z našich daní, nedělá nic.

Jednotky Frontexu nebrání uprchlíkům ve vylodění a na druhou stranu se ani se neangažují při jejich záchraně. Prostě jen tak postávají.

Řečtí dobrovolníci, kteří pomáhají migrantům tím byli znechuceni.

Polské centrum s velkou pompou vyhlásilo akci, která má ochránit Evropu. Nazvalo ji "Poseidonovo moře" a poslalo v rámci této akce 14 lodí a 200 úředníků operovat na řecké ostrovy. Na Lesbos jich vyslalo 50.

Čtyři muži z Frontexu, pravděpodobně Lotyši, odpočívají na na severním pobřeží Lesvosu a přihlížejí dění na pobřeží, kde migranti z Turecka přijímají pomoc řeckých dobrovolníků. O pár kilometrů dál připlula další loď s Afghánci. Lotyši to slyší z vysílaček. Krokem se vydají na cestu s Toyotou Land Cruiser a na místě pozorují loď z bezpečné vzdálenosti.

Jejich chování neodpovídá jejich oficiálnímu účelu, který uvádí centrum Frontexu v Polsku:

"Naši úředníci pátrají po zmizelých lidech a poskytují pomoc."

Zdroj: http://www.welt.de/politik/ausland/article148250514/Helfer-e...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Německo bude z Rakouska přijímat běžence jen na pěti přechodech

31.10.15

Německo:

Na pěti vybraných přechodech vzniknou předávací a kontrolní stanoviště, která podle ministerstva vnitra zajistí spořádané vyřizování vstupních formalit.

Ministerstvo ale nepotvrdilo dřívější zprávy médií, že kapacita každého z pěti přechodů bude 50 běženců za hodinu.

Bavorská zemská vláda opakovaně kritizovala Vídeň, že k pomezí přiváží migranty ve velkých počtech a často bez ohlášení.

Na německo-rakouskou dohodu už zareagoval francouzský prezident Francois Hollande. Řešením je podle něj zajištění vnější hranice EU.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384994-nemecko-bude-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Když nebude zbytí, postavíme hraniční bariéru, ohlásil Fico

31.10.15

Slovensko:

Slovensko postaví na zelené hranici hraniční bariéru, selže-li ochrana vnější hranice schengenského prostoru. Prohlásil to slovenský premiér Robert Fico, který ve čtvrtek přihlížel ukázce ochrany slovensko-maďarské hranice příslušníky slovenské policie a armády nedaleko bratislavské čtvrtě Rusovce. Společná evropská politika podle něj za současné migrační krize selhává.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384840-kdyz-nebude-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Maďarsko nepřijme zpět jediného běžence, varuje šéf úřadu premiéra

31.10.15

Maďarsko:

Vysoký vládní úředník tak reagoval na zvěsti, že chtějí země západní Evropy do Maďarska vrátit až 40 tisíc uprchlíků.

„Maďarsko nepřijme zpět ani jednoho migranta, protože všichni vstoupili na území Evropské unie už v Řecku, nikoliv v Maďarsku. Měli by být vráceni do Řecka,“ uvedl ve čtvrtek ministr šéf úřadu maďarské vlády János Lázár.

Lázár zdůraznil, že Maďarsko je připraveno pomáhat politickým uprchlíkům, ale nepřijme žádného ekonomického migranta.Šéf úřadu premiéra Orbána nevyloučil, že Maďarsko napadne u soudu systém povinných kvót na povinné přerozdělování uprchlíků mezi jednotlivé země unie. Podobný krok už avizovalo Slovensko.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384859-madarsko-nepr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Merkelovou obviňují Němci z vlastizrady, podali na ni už 400 trestních oznámení

31.10.15

Německo:

Německé nejvyšší státní zastupitelství dostalo zhruba 400 trestních oznámení na kancléřku Angelu Merkelovou kvůli jejímu postoji v uprchlické krizi. Autoři těchto oznámení Merkelovou obviňují, že se svým vstřícným postojem k běžencům dopustila vlastizrady.

Podle právních odborníků je ale jen velmi malá pravděpodobnost, že by prokuratura začala Merkelovou skutečně vyšetřovat.

Profesor práva na pasovské univerzitě Holm Putzke uvedl, že podle německých zákonů lze za vlastizradu označit takové jednání, kdy se pachatelé snaží násilím nebo výhrůžkami docílit změny ústavního uspořádání. Ničeho takového se Merkelová podle něj nedopustila. „Navíc se zatím neprokázalo, že by dosavadní přistěhovalecká vlna nějakým způsobem ovlivnila stav Německa,“ uvedl expert.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384969-merkelovou-ob...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Irák odmítl vojenskou pomoc USA

30.10.15

Irák:

Na americké NBS News byla ve středu odvysílána krátká zpráva o tom, že irácký premiér sdělil, že NEPOŽÁDAL a nepotřebuje vojenskou pomoc (pozemní operaci) ve své zemi od USA. Tamní vláda pochopila, že 11 měsíců bombardování ve vedlejší Sýrii ISILu asi nějak moc neuškodilo. Takovou "pomoc" Irák skutečně nepotřebuje.

___________
Vnímáte to slovíčkaření a pořadí (nepožádal a nepotřebuje). Irák má potřebu nejprve popřít informaci, že by vůbec o pomoc žádal a pak dodává, že ani pomoc od USA nepotřebuje.

Zdroj: http://www.nbcnews.com/news/world/iraq-we-didnt-ask-u-s-grou...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a DušanBe

Komentářů: 0

 Čína ruší politiku jednoho dítěte

29.10.15

Čína:

Čína zrušila politiku jednoho dítěte na rodinu a povolila děti dvě.

Zdroj: http://www.interfax.ru/world/476230

Klasifikace: politika,ekonomika,kultura Zprávu vložil/a dub

Komentářů: 7

 Afghánistán požádal Rusko o vojenskou pomoc!

29.10.15

Afghánistán:

Afghánský prezident Ašraf Ghani požádal Rusko o dodávky dělostřeleckých a ručních zbraní a bojových vrtulníků.

Afghánské úřady se rozhodly obrátit na Moskvu, kvůli tomu, že USA a jejich spojenci v mezinárodní koalici v Afghánistánu výrazně snížili svou vojenskou přítomnost v zemi a financování jeho armády.

Podle zdroje WSJ ruské vedení vyjde vstříc žádosti afghánské vlády a vojenskou pomoc ji poskytne.

Nedávno se zástupci šíitů v Iráku rovněž obrátili na Rusko o pomoc svými nálety. Následně dalo vojenské velení USA v Iráku najevo, že ruská vojenská angažovanost v Iráku by vylučovala americkou vojenskou pomoc této zemi. Rusko poté sdělilo, že žádný oficiální požadavek Bagdádu neobdrželo.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/afghanistan-pozadal-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Turecká letadla evakuovala ze Sýrie 500 teroristů IS!

29.10.15

Turecko:

Brigádní generál syrských ozbrojených sil,  Ali Mayhub:

„Dne 26. října, podle zpravodajců, na letiště v Adenu (Jemen) přiletěla 4 letadla z Turecka. Dvě z nich patřily k Turkish Airlines, jedna Qatar Airways a další letadlo ve vlastnictví letecké společnosti SAE. Na palubě bylo více než 500 bojovníků teroristické organizace IS, kteří byli vyvezeni ze Sýrie, aby se zachránili před ruskými leteckými údery.

Bojovníky uvítali důstojníci Saúdské koalice, a z letiště vyjeli ve třech skupinách. První jela do města Al-Bab v provincii Mandab, druhá do Maaribu, třetí do saúdských provincií Jazan a Asír. Měli by se podílet na bojích proti opozici v Jemenu, kde pozemní vojska koalice utrpěla obrovské ztráty. Podle dostupných informací bude vývoz teroristů IS ze Sýrie pokračovat."

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/turecka-letadla-evak...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ukrajinská opozice oznámila vítězství na východě země

29.10.15

Ukrajina:

Podle předběžných výsledků zvítězil "Opoziční blok" "s jistotou v sedmi oblastech Ukrajiny," sdělila strana. Jde o tyto oblasti: Dněpropetrovskou, Doněckou, Záporožskou, Kirovohradskou, Luganskou, Nikolajevskou a Oděskou. Pětiprocentní hranici strana překonala v těchto oblastech: Vinnické, Kyjevské, Čerkaské, Černigovské, Poltavské, Sumské a Žitomirské. Ve volbách do Charkovské oblastní rady blok získal 15 procent.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/10/ukrajinska-opozice-oznam...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Jsem uprchlík, žádný pas nepotřebuji, přece mne pozvala paní Merkelová

29.10.15

Evropská unie:

Chcete-li legálně cestovat do schengenského prostoru, tak pro ne-Evropany to vůbec není jednoduché a je to často nemožné. Potřebujete schengenské vízum, které vám může být uděleno na zastupitelském úřadu země původu, za přísných podmínek, ale může být i odmítnuto  bez udání důvodů. A v schengenském prostoru se můžete pohybovat pouze s tímto vízem.

Ale co se stalo během několika posledních měsíců? 800.000 migrantů bez víz, bez kontrol cestovních pasů bez kontrol zavazadel, bez registrace a dokonce i bez průkazů vstoupili do schengenského prostoru, protože je pozvala... Merkelová.

Vláda Angely Merkelové pozváním migrantů zrušila všechny dosavadní imigrační zákony, nelegálnímu pašování otevřela stavidla. Nejen, že je komplicem trestních činů, ale také je jedním z pašeráků.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jsem-uprchlik-zadny-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Porošenko i nadále stahuje vojska k hranicím DLR

29.10.15

Ukrajina:

Ukrajina stahuje tanky k frontové linii a a navyšuje tam počty Nacigardy. A také neutichá ostřelování Doněcka.

V oblastech pod kontrolou Ukrajiny vysidlují ukrajinští vojáci násilně lidi, kteří si stěžují na jejich rabování:

Ministr obrany DLR Basurin:

"Z obce Písky v oblasti pod kontrolou Ukrajiny bylo ze svých domovů násilně vysídleno 24 lidí, kteří si stěžovali na rabování a loupeže páchané ukrajinskými strážci zákona."

Zdroj: http://www.politnavigator.net/vot-tebe-i-peremirie-poroshenk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Charkovští staříci bez ohledu na zákaz vyšli oslavit výročí osvobození Ukrajiny Rudou armádou

29.10.15

Ukrajina:

Charkovští staříci bez ohledu na zákaz vyšli oslavit výročí osvobození Ukrajiny Rudou armádou. Přinesli i prapory, které jsou v rámci "dekomunizace" v současné Ukrajině zakázány.

"Položili jsme květiny k Památníku slávy, plukovník Gennadij Loboda pronesl slavnostní projev. Pak jsme uctili minutou ticha všechny, kdo padli ve Velké vlastenecké válce.Přinesli jsme prapory ozbrojených sil SSSR, prapor Vítězství, prapory Charkovských divizí, které osvobodily Charkov 23. srpna 1943, a standartu Svazu sovětských důstojníků", řekl Gennadij Makarov, vedoucí organizace Pro kulturní a jazykovou rovnost.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/kharkovskie-stariki-nesmotrya-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Saakašvili prohrál Oděsu

29.10.15

Ukrajina:

V lokálních volbách v Oděse zvítězil bývalý člen Strany regionů, Gennadij Truchanov, se ziskem 138.865 hlasů z 264.076. Hlasovalo pro něj 52,9 % z účastnících se voličů.

Saakašvili oznámil na zítra protestní akci s tím, že bude požadovat přepočítání hlasů.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/saakashvili-i-sasha-borovik-of...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Finanční úřad (IRS) plánuje plošné odposlouchávání mobilů

28.10.15

USA:

IRS utratil desetitisíce dolarů na nákup speciálního softwaru Stingrays od Harris Corporation pro plošné odposlouchávání občanů.

Již v červnu vyšlo najevo, že FBI používá Stingrays v tajném sledovacím programu. Problém je v tom, že americké úřady mohou použít Stingrays pouze po povolení soudu.

Není známo, zda má IRS soudní povolení k plošnému monitorování mobilní komunikace.

Podle unie American Civil Liberties používá Stingrays 56 policejních agentur ve 22 státech.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/28/usa-st...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

83

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 118 čtenářů částkou 29 037 korun, což je 83 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Dva miliony ze státního. Účet za Schillerové Instagram28.01.22 10:52 Česká republika 0

Včera desinformace, dnes fakt. V Německu falšují data27.01.22 16:58 Německo 0

Bývalý hráč NHL podporuje kanadské truckery27.01.22 15:50 Kanada 1

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 2

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
24,45 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,41 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,00 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,36 Kč
100 maď. forintů
6,85 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 436,11 Kč
1 unce stříbra
498,89 Kč
Bitcoin
815 152,63 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 41 397 140