Ve zkratce

Stránka:

 Zeman vrací úder

22.10.15

Česká republika:

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Zemana, reagoval na kritiku OSN:

„Jedním z nejdůležitějších výdobytků listopadových událostí vroce 1989 je svoboda slova, svoboda názorů. Taková prohlášení jsou proti tomuto duchu. Slovník útok na prezidenta republiky není první – a je tedy zcela zřejmé, že se stupňuje kampaň proti České republice kvůli postoji ve věci migrační krize.

Prezident republiky dlouhodobě varuje před nebezpečím islámského fundamentalismu. Na svých názorech trvá a nehodlá je pod tlakem ze zahraničí měnit. Česká republika dodržuje lidská práva, dodržuje zákony.

Kaceřovat takovým způsobem suverénní zemi je proto zcela nemístné.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-neodvola-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Tvrdá kritika z OSN: Systematicky utlačujete uprchlíky a Zeman je xenofob

22.10.15

Česká republika:

Česká republika systematicky porušuje lidská práva uprchlíků, oznámil ve čtvrtek vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn. Současně obvinil prezidenta Miloše Zemana z xenofobních a islamofobních projevů.

Husajn konstatoval, že je Česko jedinou evropskou zemí, která migranty bez soudu omezuje na osobní svobodě. Podmínky v detenčním zařízení v Bělé pak komisař Spojených národů označil “za horší než vězeňské”.

Kritiku si Česko vysloužilo i za to, že v záchytných zařízeních jsou drženy celé rodiny i s dětmi.

„Pokud jde o děti, výbor OSN pro práva dětí zdůraznil, že je jejich zavírání do detenčních zařízení jen z toho důvodu, že mají ony samy nebo jejich rodiče status migrantů, neospravedlnitelné,“ dodal komisař.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384196-tvrda-kritika...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Merkelová môže mať problém: Cyprus blokuje prístupové rokovania s Tureckom

22.10.15

Kypr:

Cyperská vláda oznámila, že bude aj naďalej blokovať reštartovanie rokovaní o prístupe Turecka do EÚ. Ankara podľa cyperskej vlády neurobila dosť pre znovuzjednotenie ostrova. Ostrov je rozdelený od roku 1974.

„Nedáva žiadny zmysel otvoriť nasledujúcu kapitolu EÚ o súdnictve a základných právach a slobodách a bezpečnosti,“ citoval EU Observer cyperského prezidenta Nikosa Anastasiadesa.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-moze-mat-problem-cyprus...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Šéf europskych liberálov (ALDE u nás ANO) chce kvôli utečencom aktivovať čl. 222 ZFEÚ

22.10.15

Evropská unie:

Podľa Verhofstadta šéfa ALDE (ANO),  posledné týždne jasne dokázali, že jednotlivé členské štáty nie sú schopné vyrovnať sa s prílevom utečencov bez širšej európskej pomoci. Európski liberáli a demokrati preto naliehajú na Európsku komisiu a členské štáty EÚ, aby preukázali solidaritu s utečencami a voči sebe navzájom a aktivovali doložku solidarity ukotvenú v ZFEÚ, ktorá sa týka tohto typu mimoriadnych udalostí.

Únia v tomto prípade podľa článku 222 Zmluvy o fungovaní Európskej únie (ZFEÚ), písmena b,  zmobilizuje všetky nástroje, ktoré má k dispozícii, vrátane vojenských prostriedkov poskytnutých členskými štátmi, aby pomohla členskému štátu na jeho území na žiadosť jeho politických predstaviteľov v prípade prírodnej alebo človekom spôsobenej katastrofy.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/sef-europskych-liberalov-chce-kvo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Česko neuspělo v Bruselu se stížností na přerozdělování migrantů

22.10.15

Česká republika:

Ministerstvo vnitra neuspělo u Evropské komise se stížností na přerozdělování uprchlíků v Evropské unii. Právní rozbor zaslaný z Česka do Bruselu zpochybňoval zákonnost kvót na rozdělování migrantů, mluvčí komise ale řekl, že komise kvóty považuje za legální. Podle Bruselu má každý členský stát právo napadnout uprchlické kvóty u soudu.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384129-cesko-neuspel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Odpor k nevýraznej politike

22.10.15

Česká republika:

Sobotka žne úrodu za svoje príliš tolerantné alebo zákonne nejasné postoje k imigrantom. Organizuje demonštráciu pred Sobotkovým sídlom. Má na to aj správny plagát, viď link.

Bartoš (ak sa náhodou tiež nepredal) ide na to dobre. Nie ako Stropnický, ktorý si plní stranícke alebo osobné domáce úlohy. Európa asi stratila všetkých detektívov, ktorí by vystopovali, kto tie transporty organizuje, platí a kto na nich tiež ryžuje. Poplatky vôbec nie sú malé a mnohonásobne prevyšujú cenu prepravy.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20151022/1468904/ba...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ppppp

Komentářů: 0

 Merkelové diplomatický "majstrštyk": Import tureckých muslimů. Z deště rovnou pod Niagáru.

22.10.15

Německo:

Všechny velké agentury světa přinesly zprávu, že: „probíhají intenzivní jednání mezi Evropskou unií a Tureckem. Brusel přislíbil poslat Ankaře tři miliardy eur, aby tak zpomalil příliv uprchlíků. Součástí rámcové dohody s Tureckem je také nastolení bezvízového styku a opětovné započetí rozhovorů o vstupu Turecka do EU. Do Ankary navíc přicestovala také německá kancléřka Angela Merkelová a při setkání s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem potvrdila ochotu Německa i EU vrátit se k přístupovým rozhovorům.“

Přeložíme-li si zprávu do běžného jazyka, dostaneme zhruba toto: protože neumíme a nechceme zabránit (ilegálnímu) přesunu 1,5 milionu jistých problémových lidí do Evropy, tak si jich tu (legálně) pustíme 75 milionů. Ano sedmdesát pět milionů úplně stejných lidí, ale přirozeně že tentokrát po dohodě a zcela dobrovolně…. A ještě jim za to zaplatíme. Tak tomu se říká vysoká politika!

Zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2019-merkelov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Vědkyně dostanou grant za pohlaví

21.10.15

Česká republika:

V Česku působí ve výzkumném managementu jen 12 procent žen, průměr EU je 24 procent. Technologická agentura chce podpořit mladé začínající vědce a ženy zvlášť. V letech 2017 a 2018 by mezi ně chtěla rozdělit 180 milionů korun.

Šéfka Technologické agentury, která má za úkol podporovat užší spolupráci firem a akademické sféry, chce vypsat speciální dotační program pro mladé badatele do 35 let, kteří mají se svým týmem přichystaný projekt, jenž by se mohl dobře uplatnit i v byznysu.

Projekt získá bonus, pokud výzkumný tým povede žena. Nyní je u nás pouze 12 procent žen ve výzkumu ve vedoucích pozicích. Je to nejméně v Evropě,” vysvětluje bývalá ministryně životního prostředí v úřednické vládě Jana Fischera, která agenturu, jež ročně rozděluje mezi vědce a podnikatele na tři miliardy korun, vede od roku 2012.

---------------
Takže grant přijde nikoliv za odbornost a kvalitu výzkumu. Nikoliv za přínos případného objevu pro lidstvo. Ale čistě za to, že vedoucí týmu je žena. Téma "výzkumu" může být jakákoliv kravina a jeho obecně prospěšný přínos nula. Pouze pohlaví se počítá.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/jste-vedkyne-do-35-let-a-ve...

Klasifikace: polit.korekt,feminismus,veda Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Cikánské násilnosti v Moirans

21.10.15

Francie:

Stovky cikánů, ozbojených železnými tyčemi, přepadli nádraží a radnici v Moirans, Francie. Zapalovali auta, demolovali obchody. Současně propukli nepokoje v místní věznici.

Zdroj: http://www.europe1.fr/faits-divers/voitures-et-palettes-ince...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 1

 Slovinsko kvůli uprchlíkům nasadí na hranice armádu

21.10.15

Slovinsko:

Slovinská vláda během nočního jednání navrhla kvůli přívalu běženců nasadit k ostraze hranic armádu. 

Vláda rovněž obvinila sousední Chorvatsko, že posílá k hranicím se Slovinskem tisíce migrantů a ignoruje veškeré žádosti o to, aby příliv běženců nějakým způsobem kontrolovalo.

Lublaň se nejdříve snažila nekontrolované překračování svých hranic regulovat a uprchlíky podle unijních azylových pravidel registrovat, v pondělí odpoledne se ale rozhodla všechny migranty do země vpustit. Ke stejnému kroku se odhodlalo i Chorvatsko, které je sice členem Evropské unie, není ale součástí schengenského prostoru bez vnitřních hraničních kontrol.

Mluvčí OSN Agentury pro uprchlíky (UNHCR), Flemingová, varovala, že v Evropě se prostě musí dělat odpovídající registrace migrantů:

"Bez tohoto základního prvku je program pro přemisťování migrantů, který EU schválila v září, vážně ohrožen."

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slovinsko-kvuli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Le Penovou soudí kvůli výrokům o muslimské okupaci, které řekla v roce 2010

21.10.15

Francie:

Le Penovou soudí kvůli výrokům o muslimské okupaci, které řekla v roce 2010.

Tenkrát přirovnala muslimy k nacistickým okupantům na mítinku v Lyonu v prosinci 2010, kdy teprve usilovala o předsednictví ve straně. Zmínila, že počet muslimů ve Francii roste a už se modlí na ulicích:

„Někteří lidé rádi mluví o druhé světové válce a okupaci. Tak mluvme o okupaci – protože to je to, co se tady teď děje. Nejsou tu žádné tanky, vojáci, ale pořád to je okupace, která dopadá na lidi.“

Le Penová řekla, že se nedopustila žádného přečinu, a zpochybnila termín konání procesu: „Jsem měsíc před místními volbami a tato aféra je stará pět let. Jsem disidentka.“  

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383978-le-penovou-so...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V německém "papiňáku" roste tlak: Pegida přivedla do ulic Drážďan 30 tisíc lidí

21.10.15

Německo:

Pravidelná pondělní demonstrace na hlavním náměstí v Drážďanech předčila všechna očekávání. Pegida, která se pro mnoho Němců stává poslední záchranou před zničením celé země, dokázala přivést do ulic dosud rekordní počet demonstrantů.

Třicet - podle některých odhadů až padesát - tisíc občanů (česká hlavní média jich napočítala sotva dvacet) zahájilo podle mnoha pozorovatelů již nezvratný proces, na jehož konci může stát i pád vlády a odchod nenáviděné kancléřky.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/10/v-nemeckem-papinaku-rost...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Rusko a USA podepsaly Memorandum o předcházení incidentů u budoucích leteckých akcí v Sýrii

21.10.15

Sýrie:

Rusko a USA podepsaly Memorandum o předcházení incidentů u budoucích leteckých akcí v Sýrii.

V části Memoranda se hovoří o bezpečné vzdálenosti mezi letadly a drony, uvedl mluvčí Pentagonu Peter Cook, aniž by uvedl přesná čísla. Pokud se piloti nebudou moci přímo domluvit, bude tím dán určitý základ interakce.

Ruský ministr obrany uvedl, že se jedná o velký krok a že text Memoranda o předcházení incidentů byl precizně vyladěn:

"Doufáme, že se tímto dokumentem budou řídit všechny státy koalice proti IS. USA se zavázaly předat tato pravidla všem svým partnerům, kteří v Sýrii působí."

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/20/lufang...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Bojují syrští rebelové proti Rusku, Iránu a pravidelné syrské armádě ČESKOU MUNICÍ?

21.10.15

Sýrie:

USA dodaly syrským rebelům vojenský materiál krátce potom, co Syrská pravidelná armáda ohlásila, že při ofenzívě proti IS spojí své síly s Ruskem a Iránem.

Syrští rebelové, kteří v současnosti bojují s Ruskem a Syrskou armádou v Allepu, dostali v pondělí od USA i protitankové střely BGM-71 TOW. Ty jsou nyní jejich nejsilnější zbraní.

Tlupy rebelů jsou podporovány USA, Saúdskou Arábií, Katarem a Tureckem ( a asi i Českou republikou).

Velitel syrských rebelů Sultan Murat-Brigade Issa al-Turkmani řekl Reuters:

"Dostali jsme více munice, než kdykoli předtím. K tomu navíc minomety, raketomety a protitankové střely. A v posledních dnech především BGM-71 TOW. Po těchto dodávkách jsme dobře zásobeni."

V oblasti Allepa se v současnosti nacházejí vládní síly, různé tlupy rebelů včetně IS.

----------
Česká republika nedávno darovala USA vojenský materiál v hodnotě 16.354.062,4 Kč, jehož předmětem bylo:

  1. 10 031 840 ks nábojů vz. 43 ráže 7,62 mm (označení Armády České republiky: NB 7,62-43, kmenové číslo materiálu: 0019999010808),

  2. 5000 ks ručních granátů F1 (označení Armády České republiky: GRANÁT RUČNÍ RG-F1, kmenové číslo materiálu: 0019999017708).

Pane Stropnický, ta prolitá krev není jako na divadle - je skutečná.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/20/kampf-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 První banka zavádí negativní úrok pro drobné střadatele

20.10.15

Švýcarsko:

Švýcarská banka ABS (Alternative Bank Schweiz) zavedla jako první negativní úrok pro drobné střadatele.

Od 1. ledna 2016 budou její zákazníci platit poplatek ve výši 0,125 % z částek na běžném soukromém účtu už od prvního franku. U vkladů nad 100.000 CHF bude poplatek 0,75 %. Sdružení budou muset platit u vkladů nad 500.000 CHF a firmy u vkladů nad 1 milión CHF.

Navíc banka navýší poplatky za služby a za vedení účtu.

Aby se vynutila platba negativního úroku měl by logicky následovat zákaz hotovosti a hotovostních plateb.

Německá Bundesbank ostře nesouhlasí se zákazem fyzických peněz. Jinou otázkou je, zda-li tuto pozici udrží. ECB si může zákaz hotovosti vynutit většinovým rozhodnutím.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/16/es-wir...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Vražedný útok na iránského křesťana - Afghánec na útěku

20.10.15

Německo:

Německá policie vydala zatykač na afghánského migranta - stíhá ho pro pokus o vraždu. Afghánec se v Hamburku pokusil ubít 24 letého iránského migranta teleskopickým obuškem. Důvodem bylo, že Iránec konvertoval ke křesťanství.

Afgánec se dostal do Německa přes bavorské hranice. Původně byl umístěn v hotelu ve městě Chemnitz. Policejní zdroje uvádí, že není jasné, jak se najednou ocitl v Hamburku.

Útočník byl zpočátku zadržen hamburskou policií, ale 15-20 lidí ho osvobodilo a pak zmizel neznámo kam.

Zdroj: http://www.welt.de/regionales/hamburg/article147844337/Angri...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Německá policejní unie naléhavě žádá výstavbu hraničního plotu

20.10.15

Německo:

Německá policejní unie (DPolG) naléhavě žádá výstavbu hraničního plotu.

Národní předseda policejní unie, Rainer Wendt:

"Pokud chceme zavést účinné hraniční kontroly, musíme kolem Německa vybudovat hraniční ploty. Jsem si tím jist.

Když tímto způsobem hranice uzavřeme, uzavře hranice i Rakousko se Slovinskem - a to je přesně ten efekt, který potřebujeme. Plánované tranzitní zóny nemohou existovat bez plotu....

Naše vnitřní bezpečnost je ohrožena. Čelíme sociálním nepokojům. Někdo musí zatáhnout za záchrannou brzdu - a tou osobou může být jen Angela Merkelová."

Zdroj: http://www.welt.de/politik/deutschland/article147725643/Poli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Škola v Kalifornii odložila vyhlášení studentských voleb, protože mezi zvolenými zástupci nebylo dost menšin

20.10.15

USA:

Ředitelka střední školy v San Franciscu Lena Van Haren odložila vyhlášení studentských voleb, ve kterých studenti volili své zástupce, a vyzvala zvolené kandidáty a blíže nespecifikované byrokraty, aby se rozhodli, jak učinit volby "více diverzifikované". Nelíbilo se jí, že mezi zvolenými kandidáty nebyly dostatečně zastoupeny menšiny.

Jinými slovy ne studenti - voliči, ale pravdoláskovi byrokraté rozhodnou, kdo je bude zastupovat. A nikoliv na základě schopnosti, ale rasy. Postoj ředitelky je tedy čistě rasistický.

Mimochodem, našel jsem si přes Google obrázek zmíněné ředitelky. Je to sympatická běloška...

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/school-suspends-student-election...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Zatímco běženci snídali, osmáci jim stlali postele

19.10.15

Německo:

Ministerstvo školství a kultury spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko v Kielu, jež skandál vyšetřovalo, potvrdilo, že svědectví na Facebooku odpovídala realitě. „Nápad však vzešel od žáků, učitelé jim nic nenařídili. Osmáci už předtím azylový dům navštívili a chtěli se dozvědět víc,“ uvedla mluvčí ministerstva.

Úředníci ministerstva jako kdyby píchli do vosího hnízda. „Co to je za kecy! Jaká dobrovolnost! Kantor přišel do třídy a oznámil, že druhý den se sejdeme před ubytovnou. Opravdu jsem vyměňovala povlečení a naše třídní mě popoháněla, abych si pospíšila, tak abych to stihla dříve, než uprchlíci dosnídají,“ stojí si na svém osmačka, která si zvolila pseudonym Lady Gaga.

------
Pre úplnosť témy pridávam aj link na o pár dní starší článok: Němečtí školáci mají v rámci „praxe“ uklízet a vařit imigrantům

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383821-zatimco-bezen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 7

 Nože se u stolu odkládají, nová generace neuznává etiketu starších, uvádí britský MailOnline

19.10.15

Británie:

Jako na zavolanou se 17.10. objevil v britském MailOnline článek Nože se u stolu odkládají, nová generace neuznává etiketu starších, kde se uvádí:

-- průzkum ukázal, že mnoho mladších do 30 let preferuje jíst pouze vidličkou;
-- jeden z pěti adoptuje americkou techniku "cut and switch", tedy odřezat, odložit nůž a vzít do pravé ruky vidličku;
-- výsledky naznačují, že se nová etiketa stane normou pro mladší generaci.

Je zvláštní, že ve stejný den vyšel zde článek Bez nože! kde si všímám podobného trendu. Článek v britském MailOnline trend potvrzuje.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3277501/Knives-chop-...

Klasifikace: kuriozity,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 45 čtenářů částkou 6 716 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Konzervativci v Británii zvítězili. Drtivě. Brexit bude!13.12.19 10:53 Británie 5

Hidžábem to začíná12.12.19 11:38 Francie 1

Italské námořnictvo čelí Erdoganovi: Na Kypr dorazila italská fregata Federico Martinengo 10.12.19 21:50 Itálie 1

Turečtí vojáci vyvěsili tureckou vlajku na řeckém ostrově v řece Evros10.12.19 20:19 Řecko 1

Turecká letadla dnes 30x narušila vzdušný prostor Řecka v Egejském moři10.12.19 19:50 Řecko 2

Důkaz o "nezávislosti" průzkumů veřejného mínění10.12.19 14:14 Česká republika 6

Střelec v ostravské nemocnici zabil šest lidí. Neměl legální zbraň10.12.19 11:21 Česká republika 6

EU nařídila sledovat už od roku 2020 spotřebu každého řidiče, někteří na to doplatí10.12.19 11:10 Evropská unie 1

Poslanci chtějí zakázat domobranu10.12.19 11:06 Česká republika 2

Čína zakáže americkou technologii - začíná ná totální technologická válka 09.12.19 20:19 Čína 0

Cultural Enrichment #1309.12.19 19:39 USA 1

Belgie: Muslimský mob podpaluje vánoční strom na náměstí a řve "Allahu akbar"09.12.19 19:27 Belgie 1

Hihi. Chvilkaři se zlobí na Klause mladšího. Nemohou zneužit symbol trikolory09.12.19 17:51 Česká republika 3

Z dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta se stává kluk09.12.19 11:20 USA 1

Chvilkaři proti Babišovi, Sardinky proti Salvinimu - stejný scénář, jak přes kopírák09.12.19 11:15 Itálie 1

Augsburg: Muslimové na vánočních trzích ubili hasiče09.12.19 11:11 Německo 0

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník padlým vojákům Wehrmachtu a oddílů SS 08.12.19 21:01 Česká republika 3

Istanbulská dohoda - čeští občané jsou záměrně podváděni08.12.19 20:02 Česká republika 3

Neschválení Istanbulské dohody je neakceptovatelné, řve feministka. Odhlasujeme, že k Istanbulské dohodě přistoupí EU jako celek, vyhrožuje EU komisař06.12.19 11:41 Evropská unie 5

Národná rada SR schválila Dodatkový protokol, zavádzajúci nové trestné činy za vyjadrenia rasovej a xenofóbnej povahy06.12.19 10:56 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
30,52 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,27 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,73 Kč
Ukrajinská hřivna
0,98 Kč
100 rublů
36,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 803,92 Kč
1 unce stříbra
387,94 Kč
Bitcoin
162 312,08 Kč

Poslední aktualizace: 15.12.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 058 166