Ve zkratce

Stránka:

 Za tvůrce „uprchlické pašerácké kampaně“ se vydávají náhodně vygenerované profily lidí

12.8.15

Německo:

"Jedete z dovolené v Itálii zpět domů? Proč do svého auta na severu Itálie nenaberete člověka, který chce v Německu, u svých známých a příbuzných, požádat o azyl?"  Tak by se dala shrnout podstata kampaně webu „Fluchthelfer.in“

Německá média píší, že za kampaní stojí „skupina aktivistů“ a „kolektiv umělců“, který si říká „Peng“. Německá Wikipedia prezentuje „Peng Collective“ jako „skupinu umělců, aktivistů, řemeslníků a vědců z Berlína“ ...

Kdo jsou ale tito aktivisté a „umělci“ konkrétně, kolik jich vůbec je?

Na vlastních internetových stránkách Peng Collective sice člověk, který by se chtěl o těchto lidech dozvědět něco více, nalezne položku „Team“ – při každém novém rozbalení stránek zde ale najde pokaždé několik jiných smyšlených profilů, životopisů a jmen, náhodně vytvořených a doplňovaných generátorem „Random User“.

Kdo si dá tu práci a vyvolá si profily několikrát po sobě, zjistí po nějaké době, že ke stejné fotografii je přiřazeno zase jiné jméno a jiný životopis.

Poznámka editora: Odkazované stránky a hlavně video jsou velmi profesionálně udělány. To neudělali žádní sluníčkáři v garáži, to muselo mít rozpočet. A ne malý.

Zdroj: http://nassmer.blogspot.cz/2015/08/za-tvurce-uprchlicke-pase...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Guy Verhofstadt (ALDE-u nás ANO) volá po rovnoměrnějším přerozdělení imigrantů v Evropě

11.8.15

Evropská unie:

Z nejvyšších míst EU se ozývají hlasy za solidaritu k uprchlíkům.

Prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker říká: „Nesmíte následovat populisty, jinak se jimi sami stanete.“

Do toho šéf liberální strany Evropského parlamentu, ALDE ( v evropském parlamentu je součástí tohoto uskupení Babišovo ANO), Guy Verhofstadt, volá po společné imigrační politice EU.

„Úmrtí v Calais a Středozemním moři jsou připomínkou toho, že náš migrační a azylový systém neslouží svému účelu,“ tvrdí Verhofstadt. Mimo jiné volá po „centralizovaném evropském azylovém systému, který umožní rovnoměrnější přerozdělení skutečných uprchlíků mezi členskými zeměmi EU“. Také vyzval evropské státy, aby se „nepodvolili nacionalistům, ukazování prstem a stavění plotů“.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Predseda-EK-Jun...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Švédské lékárny obviněny z rasismu: Prodáváte příliš světlé náplasti

11.8.15

Švédsko:

Bizarnímu nařčení z rasismu musela čelit síť švédských lékáren. Levicová aktivistka Paula Dahlberg ji napadla kvůli světlým náplastem.

Aktivistka a bloggerka Paula Dahlberg na svém blogu označila používání "bílých" náplastí za každodenní rasismus. Sama je tmavé pleti, a tak podle ní není fér, když lidi jako ona musí nakupovat náplasti, které nejsou v barvě jejich kůže, ale hodí se tak leda pro bílou švédskou majoritu.

Téma převzalo Sveriges Rádio (Švédské rádio) a obvinilo síť státních lékáren Apoteket z rasismu. V reakci na to se nechala společnost slyšet, že ji celá věc mrzí a pokusí se své pochybení co nejdříve napravit:

Je nám trochu trapně, že jsme na to nepřišli sami," řekla Eva Fernvall, vedoucí oddělení vztahů s veřejností ve vysílání Švédského rádia a slíbila, že se Apoteket vynasnaží rychle najít dodavatele  tmavých náplastí.

Paula Dahlberg tak nebude muset používat průhledné náplasti, které podle ní byly jedinou možnou nerasistickou variantou k těm bílým. Bloggerka se zabývá ve svých článcích nejen rasismem ale také feminismem a politikou. Její texty čte zhruba 4 tisíce čtenářů.

Zdroj: http://www.securitymagazin.cz/zpravy/svedske-lekarny-obvinen...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Windows 10 nabízí MS skoro zdarma

11.8.15

Neurčeno:

Právě jsem nainstaloval bezplatný upgrade Win 10. Bez větších problémů.

Informace, že se jedná o špionážní program se částečně potvrdila. Výrobní společnost cílevědomě sbírá všechno o uživateli včetně odposlechu v místnosti a může je použít k vylepšování systému ale také k čemukoli jinému.

Ale také snadno je můžete odstavit. Na začátku instalace se nabízí volba, expresní nebo uživatelské. Pokud zvolíte uživatelskou instalaci v následujících menu většinu špiónů na pozadí můžete zakázat. Ostatní doladíte po instalaci.

Subjektivně, uživatelsky mi systém připadá rychlejší, kromě drobných grafických změn nic zásadního, ovládání v pohodě.

Poznámka editora: Samozřejmě, že nová Windows jsou majsterštikem na poli šmírování. Píše o tom Daniel Dočekal v článku Jak je to s Windows 10 a zásadním útokem na naše soukromí. . Lituji každého, kdo si tu hrůzu pustí domů.

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6411-windows-10-sleduji-a...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Marten264

Komentářů: 4

 Obrtel: Voláme naše muže k ostraze hranic!

10.8.15

Česká republika:

Za účelem splnění úkolu při ostraze státní hranice voláme vojáky, muže starší osmnácti let s vojenskou knížkou, kteří by za podmínek, kdy bude zajištěno materiálně-technické zabezpečení celé akce a nastaveno finanční ohodnocení vojáka podle nějakého klíče, plnili úkoly dle zadání prezidenta republiky, člověka, kterému je třeba v jeho osamělé aktivitě pomoct.
Kontaktovala nás Prezidentská kancelář a není vyloučeno, že pan prezident chce o nastalé situaci jednat a naší nabídku bere vážně…

Nyní je na nás, abychom mezi sebou našli a zejména dodatečně získali mezi sebe dostatek schopných a ochotných mužů, kteří se přidají k naší iniciativě a jako příslušníci 1. československého praporu vojáků v záloze nám pomohou splnit tento nelehký, ale čestný úkol v případě, že nás o to prezident republiky požádá.

Zdroj: http://ceskoslovenstivojaci.org/obeznik-volame-nase-muze-k-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Vzpoura uprchlíků v hotelu u italské vesničky Giugliano

10.8.15

Itálie:

Na 300 ubytovaných imigrantů u vesničky Giugliano začalo z hotelu vyhazovat matrace a žádali lepší životní podmínky.

Podle některých uprchlíků jsou jejich podmínky nesnesitelné. Mají málo jídla, dostupnost lékařské péče je minimální, téměř nefungují sprchy a lůžka mají naskládaná příliš vedle sebe. Migranti se dožadují důstojnějších podmínek, neboť v současné době si připadají jako zvířata.

Byly podmínky imigrantů skutečně tak špatné? Působí tito lidé jako zbídačení váleční uprchlíci? Rozhodněte sami.

Fotky zde.

Zdroj: http://www.ilmattino.it/NAPOLI/CRONACA/giugliano_polizia_nap...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Imigrační vlnu do Evropy platí americké organizace!

10.8.15

Evropská unie:

Rakouský časopis Direkt přinesl informační bombu. Na základě výslechů uprchlíků v rakouských táborech, zdroj vojenské tajné služby potvrdil, že imigrační vlnu pomáhají financovat americké organizace.

Podle zdroje Direkt, jde o organizace z USA, které zaplatily, vybudovaly a neustále financují strukturu na převoz lidí ze Severní Afriky do Evropy. Podle tohoto zdroje prý už dříve poskytnuté důkazy naznačují, že za tímto obchodem s lidmi a migrační vlnou stojí americké peníze ve snaze oslabit Evropu a její integraci.

A aby toho nebylo málo, rakouský informátor poznamenal, že jde o stejný, či velmi podobný scénář vyvolat rozkol v Evropě, jehož jsme byli svědky na Ukrajině.

Zdroj: http://www.instory.cz/1614-informacni-bomba-odhaleno-kdo-sto...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 10

 A kdo že to od Bakaly odvážně koupil RPG byty?

10.8.15

Česká republika:

Zuzana Kubátová se zároveň společně s Janem Brožem zamýšlí nad novým vlastníkem bytů, nadnárodní skupinou Round Hill Capital.

"Málokdo zná všechna právní a byznysová rizika podnikání s bývalými hornickými byty tak jako noví majitelé z nadnárodní skupiny Round Hill Capital. S dosavadními vlastníky bytů – Zdeňkem Bakalou a jeho maďarským partnerem Peterem Kadasem – mají dobrý kontakt," poznamenávají s tím, že ředitelem londýnské divize skupiny je Stanislav Kubacek, který dřív pracoval pro Bakalovu a Kadasovu investiční skupinu BXR.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-kdo-ze-to-od-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Přijďte podpořit 3. tábor lidu - 15. 8. v 15:00 v Praze na Vyšehradě

10.8.15

Česká republika:

Jménem všech státotvorně orientovaných politických stran, hnutí a spolků České republiky, které 3. tábor lidu podporují nebo na něm vystoupí, srdečně zveme všechny Pražany a občany dalších měst republiky k účasti na něm! Vezměte své rodiny a přijďte nebo přijeďte na pražský Vyšehrad, do mýtické kolébky české státnosti! Udělejte si nedělní procházku nebo výlet na místa, kde jste možná velmi dlouho nebo dokonce ještě nikdy nebyli! Podpořte správnou věc a spojte příjemné s užitečným!

 

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/zveme-vsechny-obcany-na-3-tabor-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Európska komisia chce členským štátom zalepiť oči 2,4 miliardami eur na utečencov

10.8.15

Evropská unie:

Európska komisia (EK) dnes oznámila, že v priebehu augusta schválila 23 viacročných národných programov v rámci Fondu pre azyl, migráciu a integráciu (AMIF) a Fondu pre vnútornú bezpečnosť (ISF). Celkový objem finančných prostriedkov dohodnutých programov je okolo 2,4 miliardy eur na obdobie 2014-2020.

----------------

A správní kapitalisté a neziskovky již vědí, z jaké oblasti teď poplynou zisky.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Na pražskom proteste proti imigrantom polícia zatkla slovenského nacionalistu Magáta priamo počas prejavu

10.8.15

Česká republika:

V Prahe sa v sobotu 8. augusta stretlo niekoľko desiatok ľudí na protest proti imigrantom.

Marián Magát, líder organizácie Vzdor Kysuce, bol na akciu pozvaný ako rečník, no svoj prejav nedokončil. Počas neho ho česká polícia zatkla z dôvodu podnecovania k nenávisti.

„Som len hrdý na svoj pôvod,to nemá nič spoločné s nenávisťou iných rás,” povedal Magát za hlasnej podpory protestujúcich. “Musíme si však povedať jedno: táto plánovaná imigrácia bude ničiť naše gény.“

Počas toho, ako ho policajti odvážali z pódia, jeho prívrženci skandovali “gestapo, gestapo.” Proti rozvášnenému davu zakročili českí ťažkoodenci..

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/na-prazskom-proteste-proti-imigra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Indové na stíhačkách Su-30 utřeli nos britským Typhoonům

10.8.15

Indie:

Během společného cvičení britského a indického letectva minulý týden získali Indové ohromující vítězství nad jejich kolegy. Podle indické strany, jejich piloti s letadly ruské konstrukce Su-30 vyhráli všech 12 leteckých zápasů s britským bitevníkem Eurofighter Typhoon.

Nicméně Britové nyní tvrdí, že prý „bojovali jen na půl plynu“.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/indove-na-stihackach...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 SSA uznaly samostatnou republiku Donbas už v roce 1959! A platí to dosud!

10.8.15

USA:

S překvapivým objevem přišel kanadský Global Research. Podle Usnesení známého jako Public Law 86-90 ze dne 17. července 1959 jsou území Ukrajiny a stejně tak území DLR a LLR různými politickými subjekty.

V textu se mimo jiné praví: "imperialistická politika komunistického Ruska v čele s přímou a nepřímou agresi, si podrobila národní nezávislost Polska, Maďarska, Litvy, Ukrajiny, Československo ... Kozáků".

Podle amerického usnesení a právních předpisů mají oba národy právo na existenci," tvrdí Global Research.

Původní článek v Globe Research: US Congress and President Obama “Officially” Recognize Donbass’: Public Law 86-90 (1959).

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/global-research-usa-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 DWN: US dolar je zbraní proti Rusku a Evropě

8.8.15

Německo:

Dnešní vydání Deutsche Wirtchaft Nachrichten obsahuje titulní zprávu "Dolar jako zbraň: Finanční válka USA proti Rusku a Evropě". Němčináři mají výhodu, ostatní musí počkat na překlad, pokud bude.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/08/07/der-do...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a pje

Komentářů: 2

 Mise generála Sulejmaního v Moskvě a nervozita v USA

8.8.15

Írán:

USA generála Kasíma Sulejmaního odsoudila k doživotní sankci zákazu vycestování z Íránu za údajné zabití 500 amerických vojáků v Iráku jeho speciálními jednotkami.

Sulejmaní se podle západních tajných služeb objevil koncem července v Moskvě a jednal s vysokými ruskými představiteli. Rozhovor ve Fox News s jejich korespondentkou Jennifer Griffin svědčí o tom, že USA se ocitají na vedlejší koleji. Mimochodem, kdo sankcionuje US generály s krví desetitisíců civilistů na jejich rukou? Ruská transkripce je zde: http://rusvesna.su/news/1438986418

Zdroj: http://video.foxnews.com/v/4407111473001/how-qassem-soleiman...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pje

Komentářů: 0

 Dunajská jízda je další provokací proti svrchovanosti ČR

7.8.15

Česká republika:

Dunajská jízda je další provokací proti svrchovanosti ČR a dalším důkazem servility pražské loutkové vlády!

Českou republikou opět projede americký obrněný konvoj. Tentokrát má akce název „Dunajská jízda“ a vojáci při ní pojedou v září z Německa přes Česko a Slovensko na cvičení do Maďarska. Množství kusů techniky a mužstva bude přibližně stejné, jako při jízdě dragounů v březnu.

Jaký je pravý význam „Dunajské jízdy“? Ukázat i Česku, kde je jeho místo - že již nelze hovořit o nějaké státní suverenitě.

-------------
Opět příležitost pro agresívní amerikanofily a fašizoidní ukrajinskou a sudetoněmeckou diasporu sdruženou v Pražském Majdanu hrubě napadat případné odpůrce konvoje a předstírat, že jde o projev většinového názoru "české" společnosti.

 

Zdroj: http://aeronet.cz/news/dunajska-jizda-je-dalsi-provokaci-pro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Na uprchlících prý mafie vydělá víc než na drogách

7.8.15

Neurčeno:

Z pašování uprchlíků se stal výnosný byznys. Existují odhady, podle kterých obchod s lidmi dosahuje celosvětově ročního obratu asi 26 miliard dolarů. Přitom značnou část z toho tvoří pašování uprchlíků.

Mafii prý zajímá i provoz uprchlických táborů. Jde totiž o velké peníze, stravování uprchlíků a péče o ně stojí podle listu Financial Times italskou vládu ročně 800 milionů eur.

Přitom o část se starají neziskové organizace, kterým se platí 35 eur denně za uprchlíka. Některé jsou údajně napojeny na mafii. „Je to rozšířený problém. Domníváme se, že je do toho zapleteno mnoho center (pro uprchlíky) v několika městech,“ řekla Financial Times Gabriella Stramaccioniová z italské organizace Libera bojující proti mafii.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-uprchlicich-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Průšvih s OKD má na triku Dlouhý, Klaus, ODA, KDU -ČSL včetně Kalouska, následně Topolánkova a Nečasova vláda

7.8.15

Česká republika:

Malér s byty OKD se stal daleko dříve. V roce 1991, při přípravě 1. vlny kuponové privatizace a nese podpis Vladimíra Dlouhého. Který, z naprosto nepochopitelných a nelogických důvodů, zařadil tzv. státní byty, do majetkové podstaty OKD, která byla nabídnuta ke kuponové privatizaci.

Další, tentokráte fatální průšvih, ohledně vlastnictví OKD a znehodnocení státního podílu v něm, se stal koncem roku 1997, kdy místní podnikatel Stanislav Pros doslova státu pod nosem, vykouřil všechny zbylé akcie a získal ve společnosti většinu 50,1 %.

Státní podíl v OKD nemohl být NIKDY ZNEHODNOCEN, kdyby severomoravské obce, které získaly akciové podíly v celkové výši 5% v OKD ZADARMO OD STÁTU, NEPRODALY tyto podíly Prosovi, nýbrž zpět FNM, který to od nich chtěl na poslední chvíli koupit zpět. ...

Zdroj: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/07/kalousek-okd-...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Kauza David Rath: Ne spravedlnosti, ano justiční mstě

7.8.15

Česká republika:

Podle studie odborníků se v neviditelné sféře za hranou zákona pohybuje 700 miliard ročně plus dalších 500 miliard je na hraně.

Těch 700 miliard může procházet „černou“ ekonomikou organizované zločinecké skupiny jenom proto, že je provázána s celou společností. Je kryta mocí zákonodárnou, výkonnou i soudní. Jinými slovy to znamená, že je přímo či nepřímo kryta poslanci, vládou, policií i justicí. Tak obrovský rozsah nelze utajit. Zároveň jej však nelze dokázat. 

Dnes již organizovaný zločin nepotřebuje nějaké pistolníky z jihu Itálie. Naše dnešní mafie používá k výkonu své spravedlnosti státní aparát. Moc výkonná, soudní i zákonodárná placená z peněz daňových poplatníků zcela legálně prosazuje „spravedlnost“ zájmových skupin.

Zdroj: http://outsidermedia.cz/kauza-david-rath-ne-spravedlnosti-an...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 103 čtenářů částkou 14 202 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři, nedisponujeme popularitou, jakou má Milion chvilek, ale o to důležitější je zachovat náš slabý hlas rozumu v tomto světě pokřivených hodnot. Do konce měsíce zbývá 5 dnů a v pokladně není ještě ani polovina potřebných prostředků. Prosím, uvažte případnou finanční pomoc. Děkujeme.

Ve zkratce

Muži nebudou mít žádný hlas v rozhodování soutěže Miss Germany26.01.20 10:44 Německo 1

Hymna Evropské unie25.01.20 20:10 Evropská unie 1

Česká firma umí zpracovat plasty na palivo25.01.20 08:11 Česká republika 6

Lauren Southern v australské no-go zóně23.01.20 20:13 Austrálie 5

Varuješ před mamografem? Na policii s tebou!23.01.20 17:41 Česká republika 1

Vánoční nákupy migrantů v Bruselu23.01.20 17:31 Belgie 2

Politruk Kartous bude kádrovat ředitele škol22.01.20 22:58 Česká republika 4

Glyfosat v medu22.01.20 20:27 Německo 1

Raketový úder Íránu přerušil ovládání amerických dronů v Iráku21.01.20 21:50 Írán 5

Co nabízí Tesco v Británii21.01.20 21:15 Británie 10

Po brexitu je třeba mít větší obavy o osud EU než Velké Británie 21.01.20 14:56 Evropská unie 3

Vladimír Putin odtajnil archivy SSSR o Mnichovské zradě21.01.20 09:52 Rusko 9

Večer rebelů v Řeporyjích20.01.20 21:58 Česká republika 1

Zemřel Jaroslav Kubera, politik, který nikomu nevadil20.01.20 16:36 Česká republika 2

Události v Říši18.01.20 23:17 Evropská unie 3

Praha 3 má nové logo. "Umělec" se chechtá a poplatníci pláčou18.01.20 11:13 Česká republika 13

Jakl dostal pokutu 1000 Kč za to, že byl napaden, znát trest druhého útočníka nesmí18.01.20 10:59 Česká republika 3

Cena dobíjení elektromobilů letí závratně vzhůru17.01.20 22:54 Evropská unie 4

Brexit prý bude Brity stát tolik, co jejich členství za 47 let, tvrdí eurohujeři v iDěs16.01.20 21:50 Británie 6

Neuvěřitelné: Čtyři soutěže královny krásy -- všechny vítězky barevné16.01.20 18:07 USA 5

Měnové kurzy

USD
22,83 Kč
Euro
25,17 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
15,59 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
20,89 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
36,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 883,45 Kč
1 unce stříbra
413,62 Kč
Bitcoin
193 555,68 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 323 140