Ve zkratce

Stránka:

 Očkované dievčatá - dokument Dánskej TV2 s SK titulkami

28.6.15

Dánsko:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=cjhTTiYePKw

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Rozsudek v kauze Promopro aneb Čechistán za Vondry a Topolánka

28.6.15

Česká republika: Jak se to jen mohlo stát, že podnikatelé, kteří se o zakázky na zajištění prestižní akce českého předsednictví EU starali, dokázali tajně vytáhnout 327 milionů? Tak už to u nás chodí. U soudu to osvětloval bývalý diplomat z úřadu  pan Karlík takto: "Vondra nechtěl slyšet žádný problém, chtěl jenom výsledky. Snažili se udržet vládu za každou cenu u moci," konstatoval. Vondra byl podle něj informován o všech jednáních i důležitých smlouvách....

Takže se bavme o skutečném viníkovi, který by měl být stíhaný. Pokud pokutu zaplatí Úřad vlády, tak ji platíme z našich daní. Ale na tom úřadu tehdy někdo seděl, a ten "někdo" prokazatelně kryl trestnou činnost, protože byl upozorněn na nesrovnalosti ohledně placení "Vondrových" faktur. A ten "někdo" nesedí, odnesl stamilióny, a šli za něj sedět nastrčení jednatelé. To je spravedlnost na český způsob.

Zdroj: http://e-republika.cz/article3184-Rozsudek-v-kauze-Promopro-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Podívejte se, za kolik pražská primátorka Krnáčová a její blízcí cestují do zahraničí

28.6.15

Česká republika: O tom, že je nyní primátorka Krnáčová (ANO) v Hamburku, jsme věděli. O tom, že byla v americkém Chicagu odhalit sochu Václava Havla, se dokonce psalo. Jenomže jaké jsou náklady na tyto služební cesty? K tomu se nikdo nedostane, jelikož se to neví. „Aktuálnější informace nemám k dispozici," řekl ParlamentnímListům.cz mluvčí Prahy Vít Hofman. Záznamy, které má, totiž končí 22. května.

„Pochopte, že tým paní primátorky je zcela separovaný od zbytku radnice, ona se s nikým nebaví, vyjma toho, když vykřikne, že má s nějakým Koutníkem z Lidovek domluvený rozhovor, jak šéfuje Praze a jak je skvělá," řekl naší redakci jeden z koaličních politiků. „Takže o tom, zdali někde je, nebo není, ví tak možná Březina, anebo někdo z lidí na sekretariátu, ale to je tak všechno," uzavřel rozzlobeně s tím, že ze strany primátorky "nic nefunguje".

V čem se vlastně lišíme od Ukrajiny s naším korporátním Slovákem v roli ministra financí, vůdcem části sudetoněmeckého Landsmanschaftu v roli ministra kultury a korporátní Slovenkou v roli primátorky Prahy?
V následujícím výčtu jsou:

Krnáčová (ANO), Eliška Kaplický Fuchsová (ANO), Dolínek (ČSSD), Ludvík (ČSSD), Plamínková (SZ,KdU-ČSL,STAN), Profant (Piráti)

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podivejte-se-za...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Záhadná smrt: tělo lékaře, který spojil očkování s autismem nalezeno, jak plave po řece

28.6.15

USA: Dr. Jeff Bradstreet pomáhal rodinám, o jejichž dětech panovala domněnka, že byly poškozeny očkováním. Prominentní výzkumník autismu a odpůrce očkování byl minulý týden nalezen za okolností, které mnozí označují za podezřelé, mrtvý, jak plave v Severní Karolíně po řece.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/06/27/zahadna-smrt-telo-lekare-kter...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Z projevu bavorského premiéra Horsta Seehofera na 66. sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu, Augsburk, 24. května 2015

28.6.15

Německo: "Sudetští Němci byli zbaveni práv, cti, stali se psanci. Vyhnáni z jejich vlasti, země předků, která byla kolonizována Němci již 800 let. Zasáhlo to ženy, děti, starší osoby. Násilí v Ústí a Brně se staly symboly nelidskosti, utrpení, mučení a smrti.

Dovolte mi, abych se vyjádřil velmi jasně: vyhnání sudetských Němců bylo a zůstává pro historii zločinem proti lidskosti, velkou a obrovskou nespravedlností...
Jsem proto rád, že se spolková vláda nakonec rozhodla o národním dnu vzpomínky na vyhnání. 20. června čas nadešel...

Pět let jste pracovali společně s naším ministrem školství Louisem Spaenlem na kulturní dohodě mezi Bavorskem a Českou republikou.Teď by již mohla být formálně podepsána. Je to další milník. Bavorsko a Česká republika budou udržovat jejich společné kulturní dědictví...

Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg svým krajanům doporučil, aby nyní „ze své strany vyslali signál". Odpovědi přicházejí - také z politiky.

Nový starosta Brna (Petr Vokřál, ANO) oznámil plány na využití 70. výročí "brněnského pochodu smrti" k prospěšné aktivitě. Vzpomínkový vlak ponese název "Brněnský pochod života". Rok 2015 byl v Brně vyhlášen jako "Rok smíření"."
---------
Jak to, že naše vláda podepisuje smlouvu s Bavorskem a ne se spolkovou vládou? Zaprodanci a zrádci nás tlačí do postavení jedné z německých republik.

Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/z-projevu-bavorskeho-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Z okupovaných bank na radnice: Rozhovor s novou barcelonskou starostkou Adou Colau (Podemos)

28.6.15

Španělsko: "Ve Španělsku máme paradoxní situaci, v níž se zkorumpovaným politikům promlčí zločiny a pak se vypaří, aniž by šli do vězení, kdežto na rodiny, jež se zadlužily kvůli něčemu tak základnímu, jako je bydlení, se žádné promlčení nevztahuje, protože je nemožné tento dluh odpustit.

Tak se kvůli tomuto barbarství stalo, že stovky a tisíce těžce pracujících rodin, které pouze chtěly žít normální životy, náhle ztratily svá zaměstnání, své domy, a staly se doživotně zadluženými, a toto zadlužení znamená jejich ekonomickou a občanskou smrt. Vede to k tomu, že lidé páchají sebevraždy, k nemocem a k rozbitým rodinám.

Pozitivním důsledkem toho všeho byl však zrod výjimečného lidového hnutí, jemuž se podařilo zastavit tisíce nucených vystěhování přinutit banky k vyjednávání.

A také ukázalo, že naše instituce neřešily tento problém jenom proto, že byly komplici celého toho podvodu."

Zdroj: http://outsidermedia.cz/z-okupovanych-bank-na-radnice-rozhov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Čína vrací úder: USA jsou rasistickou a násilnickou zemí!

27.6.15

Čína: Čínský dokument o stavu lidských práv v USA konstatuje, že rozšíření střelných zbraní ve Spojených státech a násilí ohrožuje život občanů. Přehnané použití síly ze strany policie vedlo k mnoha úmrtím a způsobilo nespokojenost veřejnosti. Doporučuje USA, aby se především zabývaly prosazováním lidských práv ve své vlastní zemi.

„USA používá kruté mučení bez rozdílu, a to zejména ty, které provádí Ústřední zpravodajská služba (CIA)," píše se ve zprávě. Ve snaze získat informace od podezřelých z terorismu a extremismu, CIA používá brutální metody, jako je nedostatek spánku, waterboarding, dlouhodobou samovazbu, vyhrožuje vězňům smrtí a dokonce provádí „rektální rehydratace".

"Miliony dětí jsou bez domova," poukazuje čínská zpráva a doplňuje, že "každý den umírají tři děti v důsledku zneužívání."

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-vraci-uder-usa-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 NATO bude chránit nebe nad Donbasem

27.6.15

Ukrajina: Severoatlantická aliance vyjádřila připravenost poskytnout pomoc Ukrajině v řízení vzdušného prostoru. Polsko, Norsko a Turecko budou poskytovat údaje ukrajinskému řízení letového provozu.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nato-bude-chranit-ne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Řecký parlament rozhoduje, zda o požadavcích věřitelů rozhodnou Řekové v referendu

27.6.15

Řecko: Po týdnu ostrých debat v Bruselu odmítl řecký premiér Tsipras požadavky věřitelů jako vydírání a řekl, že v sobotu rozhodne řecký parlament o tom, zda o požadavcích věřitelů rozhodnou sami Řekové v referendu plánovaném na 5. červenec.

Tsipras prohlásil, že požadavky věřitelů porušují evropská sociální pravidla a základní lidská práva a udusily by poškozenou řeckou ekonomiku.

Eurozóna podmiňuje uvolnění miliardové pomoci pro Řecko reformou v daňové a penzijní oblasti, která by zasáhla i tak dost zkoušené střední a nižší třídy. Pomoc Řecku byla zmrazena více jak před rokem, kdy dosud poslušná koalice sociálních demokratů a pravicové strany odmítla další požadavky věřitelů jako nesplnitelné a v následných nových volbách byla zvolena levicová strana Syriza, která tyto požadavky odmítá rovněž.

Evropa diskutovala o Řecku i po odchodu řeckého ministra financí a nyní apeluje na řecký parlament, aby rozhodoval "rozumně", neboť to, čeho se korporátní europoslanci nejvíce bojí, je právě referendum.

Zdroj: http://www.euractiv.com/sections/euro-finance/greeces-pm-cal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Tábor lidu - pozvánka ND

26.6.15

Česká republika: JE TO TADY! Voláme všechny Čechy! Všechny syny a dcery české země! Všechny české rodiny! Všechny, kterým skutečně záleží na této zemi a našich dětech! MÁME TOHO DOST!

1. tábor lidu – DEMONSTRACE proti imigraci, proti kvótám a za vystoupení z EU se koná 1. července 2015 od 17:00 hod. na Václavském náměstí v PRAZE!

Na místě bude k podpisu petice za vyhlášení referenda o vystoupení z EU. Akci podporují spojené politické síly České republiky. Strany, hnutí a spolky stále přibývají, jejich seznam bude v nejbližších dnech zveřejněn.

Bleskurychlé rozšíření této informace je klíčové. SDÍLEJTE ji prosím se VŠEMI vašimi přáteli a známými! A především PŘIJĎTE! Píše se historie nové 6. republiky!

Zdroj: https://www.facebook.com/events/1463054274005796/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Západ stvořil Islámský stát zcela záměrně

24.6.15

Neurčeno: Za vznikem Islámského státu stojí spolupráce USA, Velké Británie, Francie, Izraele a dalších západních mocností.Mimo další důvody se podařilo vytvořit velkého strašáka západní civilizace, který vládám umožňuje aplikovat až orwellovská bezpečnostní opatření a omezovat občanské svobody.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zapad-stvoril-I...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 9

 Armenie

24.6.15

Rusko: Neni to dlouho co tady byla uvaha na tema Armenie a Belorusko. A uz to bezi. Ted jenom zalezi na tom jak kratkou/dlouhou maji Armeni historickou pamet. Nedavno si "oslavili" ste vyroci. Jen at se obrati celem k Zapadu a zady k Rusku.

Azerbajdzan neni moc stastny, ze mezi nim a Nachcivanem je Armenie. A to jeste furt Armenie de facto i de iure okupuje 1/4 Azerbajdzanu (Karabach plus par kilometru ctverecnich kolem dokola).

Turkove i Azerove jsou turkicke a muslimske narody. Dlouho a trpelive cekali na moznost demokraticky si pohovorit s Armenii. Brzy tu moznost budou mit za demokraticke podpory Zapadu. "Nemyslis! Zaplatis!" Mam nadeji, ze Armeni mysli!

Ale toto uz je pocatek totalni valky proti Rusku.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/svet/20150624/593470.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vladuna

Komentářů: 1

 Veľkovýroba farebných revolúcií; ďalšou obeťou je Arménsko

24.6.15

Neurčeno: V týchto dňoch zase západní nadnárodní šíritelia "demokracie" spustili nový projekt. Je ním pokus o puč v Arménsku. Malý štát je prívržencom alternatívnej ekonomickej spolupráce v štruktúrach BRICS, Eurázijskej únie a ďalších. Ako mnohí správne predpokladali, práve preto sa stane terčom pokusu o prevrat. 

Zámienkou na spustenie nepojov je zvýšenie taríf energií. Scenár je presne rovnaký ako v doterajších prípadoch farebných "revolúcií". V arménskych mestách prebiehajú demonštrácie a násilnosti za účasti prevažne zmanipulovanej mládeže. Účasť v hlavnom meste Jerevan dosahuje asi 8-10 tis. demonštrantov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/priamy-prenos-v-armensku-vypukla-...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 0

 Kvóta migrantů pro Českou republiku měla být 6,2 milionu?

23.6.15

Česká republika: V roce 2013 žilo v Africe 1,1 miliardy lidí. Z nich je prý asi 300 milionů potenciálních migrantů. „V EU žije asi 507 milionů lidí. V takovém případě by kvóta migrantů pro Českou republiku měla být 6,2 milionu"

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knez-v-Pritomno...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 9

 Plukovník Skácel o imigrantech

23.6.15

Česká republika: Stojí za to si přečíst následující články na Parlamentních listech:


Plukovník Skácel, účastník armádních misí: Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci! Je to invaze, kterou někdo řídí, aby nás zničil. Nedojímá mě, že se utopili.

Plukovník Skácel ještě jednou: Jsou to vykrmení vetřelci a jdou jako předvoj. Pitomci, víte, kdo také byl na Rudém náměstí? A jak by mohlo Rusko zničit USA?

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Leporelo

Komentářů: 3

 V Německu se nesmí prodávat dospělácké e-knihy před desátou večer

23.6.15

Německo: Absurdní nařízení bylo uvedeno do praxe v Německu. E-knihy s erotickým obsahem se nesmějí prodávat před desátou večer. Takovou knihu si můžete koupit jen od 22 do 6 hodiny ranní.

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/v-nemecku-se-nesmi-prodavat-dospel...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Google Chrome naslouchá

23.6.15

Neurčeno: Podle článku na lupa.cz (vic odkaz) propašoval Google do prohlížeče Chrome hlasový balíček, který má umožnit řízení prohledávání hlasem. Čeká na hlášku "Ok Google“.

Problémů je zde hned několik. Google propašoval tuhle binárku do Open Source Chromium, aniž umožnil uživateli se rozhodnout, zda tuto funkci chce. Balíček se nedá vypnout, ačkoliv Google tvrdí, že ano. Ale v nastavení tato možnost chybí. Svou přítomnost tento balíček nijak neprezentuje, můžete ji zjistit pouze ve chrome://voicesearch. A aby mohl patřičně reagovat na povel, musí samozřejmě být mikrofon neustále zapnutý. Jinými slovy Google poslouchá, co se děje v místnosti s počítačem stále.

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/google-do-chromium-v-tichosti-nain...

Klasifikace: krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Senát USA dal zelenou dodávkám smrtících zbraní na Ukrajinu.

21.6.15

USA: Senát USA dal zelenou dodávkám smrtících zbraní na Ukrajinu.

71 senátorů odsouhlasilo zákon o obraném rozpočtu, 25 bylo proti. Zákon počítá s výdaji v hodnotě 612 miliard USD na obranu. Ukrajině bude poskytnuta vojenská pomoc v hodnotě 300 miliónů USD včetně dodávek radarových systémů a protitankových komplexů.

Zdroj: http://donbass.center/mir/3774-senat-ssha-razreshil-postavki...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 4

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,20 Kč
Euro
27,33 Kč
Libra
30,26 Kč
Kanadský dolar
17,59 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,26 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 276,20 Kč
1 unce stříbra
565,94 Kč
Bitcoin
319 049,46 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 320 156