Ve zkratce

Stránka:

 Záhadná smrt: tělo lékaře, který spojil očkování s autismem nalezeno, jak plave po řece

28.6.15

USA: Dr. Jeff Bradstreet pomáhal rodinám, o jejichž dětech panovala domněnka, že byly poškozeny očkováním. Prominentní výzkumník autismu a odpůrce očkování byl minulý týden nalezen za okolností, které mnozí označují za podezřelé, mrtvý, jak plave v Severní Karolíně po řece.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/06/27/zahadna-smrt-telo-lekare-kter...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Z projevu bavorského premiéra Horsta Seehofera na 66. sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu, Augsburk, 24. května 2015

28.6.15

Německo: "Sudetští Němci byli zbaveni práv, cti, stali se psanci. Vyhnáni z jejich vlasti, země předků, která byla kolonizována Němci již 800 let. Zasáhlo to ženy, děti, starší osoby. Násilí v Ústí a Brně se staly symboly nelidskosti, utrpení, mučení a smrti.

Dovolte mi, abych se vyjádřil velmi jasně: vyhnání sudetských Němců bylo a zůstává pro historii zločinem proti lidskosti, velkou a obrovskou nespravedlností...
Jsem proto rád, že se spolková vláda nakonec rozhodla o národním dnu vzpomínky na vyhnání. 20. června čas nadešel...

Pět let jste pracovali společně s naším ministrem školství Louisem Spaenlem na kulturní dohodě mezi Bavorskem a Českou republikou.Teď by již mohla být formálně podepsána. Je to další milník. Bavorsko a Česká republika budou udržovat jejich společné kulturní dědictví...

Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg svým krajanům doporučil, aby nyní „ze své strany vyslali signál". Odpovědi přicházejí - také z politiky.

Nový starosta Brna (Petr Vokřál, ANO) oznámil plány na využití 70. výročí "brněnského pochodu smrti" k prospěšné aktivitě. Vzpomínkový vlak ponese název "Brněnský pochod života". Rok 2015 byl v Brně vyhlášen jako "Rok smíření"."
---------
Jak to, že naše vláda podepisuje smlouvu s Bavorskem a ne se spolkovou vládou? Zaprodanci a zrádci nás tlačí do postavení jedné z německých republik.

Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/z-projevu-bavorskeho-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Z okupovaných bank na radnice: Rozhovor s novou barcelonskou starostkou Adou Colau (Podemos)

28.6.15

Španělsko: "Ve Španělsku máme paradoxní situaci, v níž se zkorumpovaným politikům promlčí zločiny a pak se vypaří, aniž by šli do vězení, kdežto na rodiny, jež se zadlužily kvůli něčemu tak základnímu, jako je bydlení, se žádné promlčení nevztahuje, protože je nemožné tento dluh odpustit.

Tak se kvůli tomuto barbarství stalo, že stovky a tisíce těžce pracujících rodin, které pouze chtěly žít normální životy, náhle ztratily svá zaměstnání, své domy, a staly se doživotně zadluženými, a toto zadlužení znamená jejich ekonomickou a občanskou smrt. Vede to k tomu, že lidé páchají sebevraždy, k nemocem a k rozbitým rodinám.

Pozitivním důsledkem toho všeho byl však zrod výjimečného lidového hnutí, jemuž se podařilo zastavit tisíce nucených vystěhování přinutit banky k vyjednávání.

A také ukázalo, že naše instituce neřešily tento problém jenom proto, že byly komplici celého toho podvodu."

Zdroj: http://outsidermedia.cz/z-okupovanych-bank-na-radnice-rozhov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Čína vrací úder: USA jsou rasistickou a násilnickou zemí!

27.6.15

Čína: Čínský dokument o stavu lidských práv v USA konstatuje, že rozšíření střelných zbraní ve Spojených státech a násilí ohrožuje život občanů. Přehnané použití síly ze strany policie vedlo k mnoha úmrtím a způsobilo nespokojenost veřejnosti. Doporučuje USA, aby se především zabývaly prosazováním lidských práv ve své vlastní zemi.

„USA používá kruté mučení bez rozdílu, a to zejména ty, které provádí Ústřední zpravodajská služba (CIA)," píše se ve zprávě. Ve snaze získat informace od podezřelých z terorismu a extremismu, CIA používá brutální metody, jako je nedostatek spánku, waterboarding, dlouhodobou samovazbu, vyhrožuje vězňům smrtí a dokonce provádí „rektální rehydratace".

"Miliony dětí jsou bez domova," poukazuje čínská zpráva a doplňuje, že "každý den umírají tři děti v důsledku zneužívání."

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-vraci-uder-usa-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 NATO bude chránit nebe nad Donbasem

27.6.15

Ukrajina: Severoatlantická aliance vyjádřila připravenost poskytnout pomoc Ukrajině v řízení vzdušného prostoru. Polsko, Norsko a Turecko budou poskytovat údaje ukrajinskému řízení letového provozu.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nato-bude-chranit-ne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Řecký parlament rozhoduje, zda o požadavcích věřitelů rozhodnou Řekové v referendu

27.6.15

Řecko: Po týdnu ostrých debat v Bruselu odmítl řecký premiér Tsipras požadavky věřitelů jako vydírání a řekl, že v sobotu rozhodne řecký parlament o tom, zda o požadavcích věřitelů rozhodnou sami Řekové v referendu plánovaném na 5. červenec.

Tsipras prohlásil, že požadavky věřitelů porušují evropská sociální pravidla a základní lidská práva a udusily by poškozenou řeckou ekonomiku.

Eurozóna podmiňuje uvolnění miliardové pomoci pro Řecko reformou v daňové a penzijní oblasti, která by zasáhla i tak dost zkoušené střední a nižší třídy. Pomoc Řecku byla zmrazena více jak před rokem, kdy dosud poslušná koalice sociálních demokratů a pravicové strany odmítla další požadavky věřitelů jako nesplnitelné a v následných nových volbách byla zvolena levicová strana Syriza, která tyto požadavky odmítá rovněž.

Evropa diskutovala o Řecku i po odchodu řeckého ministra financí a nyní apeluje na řecký parlament, aby rozhodoval "rozumně", neboť to, čeho se korporátní europoslanci nejvíce bojí, je právě referendum.

Zdroj: http://www.euractiv.com/sections/euro-finance/greeces-pm-cal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Tábor lidu - pozvánka ND

26.6.15

Česká republika: JE TO TADY! Voláme všechny Čechy! Všechny syny a dcery české země! Všechny české rodiny! Všechny, kterým skutečně záleží na této zemi a našich dětech! MÁME TOHO DOST!

1. tábor lidu – DEMONSTRACE proti imigraci, proti kvótám a za vystoupení z EU se koná 1. července 2015 od 17:00 hod. na Václavském náměstí v PRAZE!

Na místě bude k podpisu petice za vyhlášení referenda o vystoupení z EU. Akci podporují spojené politické síly České republiky. Strany, hnutí a spolky stále přibývají, jejich seznam bude v nejbližších dnech zveřejněn.

Bleskurychlé rozšíření této informace je klíčové. SDÍLEJTE ji prosím se VŠEMI vašimi přáteli a známými! A především PŘIJĎTE! Píše se historie nové 6. republiky!

Zdroj: https://www.facebook.com/events/1463054274005796/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Západ stvořil Islámský stát zcela záměrně

24.6.15

Neurčeno: Za vznikem Islámského státu stojí spolupráce USA, Velké Británie, Francie, Izraele a dalších západních mocností.Mimo další důvody se podařilo vytvořit velkého strašáka západní civilizace, který vládám umožňuje aplikovat až orwellovská bezpečnostní opatření a omezovat občanské svobody.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zapad-stvoril-I...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 9

 Armenie

24.6.15

Rusko: Neni to dlouho co tady byla uvaha na tema Armenie a Belorusko. A uz to bezi. Ted jenom zalezi na tom jak kratkou/dlouhou maji Armeni historickou pamet. Nedavno si "oslavili" ste vyroci. Jen at se obrati celem k Zapadu a zady k Rusku.

Azerbajdzan neni moc stastny, ze mezi nim a Nachcivanem je Armenie. A to jeste furt Armenie de facto i de iure okupuje 1/4 Azerbajdzanu (Karabach plus par kilometru ctverecnich kolem dokola).

Turkove i Azerove jsou turkicke a muslimske narody. Dlouho a trpelive cekali na moznost demokraticky si pohovorit s Armenii. Brzy tu moznost budou mit za demokraticke podpory Zapadu. "Nemyslis! Zaplatis!" Mam nadeji, ze Armeni mysli!

Ale toto uz je pocatek totalni valky proti Rusku.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/svet/20150624/593470.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vladuna

Komentářů: 1

 Veľkovýroba farebných revolúcií; ďalšou obeťou je Arménsko

24.6.15

Neurčeno: V týchto dňoch zase západní nadnárodní šíritelia "demokracie" spustili nový projekt. Je ním pokus o puč v Arménsku. Malý štát je prívržencom alternatívnej ekonomickej spolupráce v štruktúrach BRICS, Eurázijskej únie a ďalších. Ako mnohí správne predpokladali, práve preto sa stane terčom pokusu o prevrat. 

Zámienkou na spustenie nepojov je zvýšenie taríf energií. Scenár je presne rovnaký ako v doterajších prípadoch farebných "revolúcií". V arménskych mestách prebiehajú demonštrácie a násilnosti za účasti prevažne zmanipulovanej mládeže. Účasť v hlavnom meste Jerevan dosahuje asi 8-10 tis. demonštrantov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/priamy-prenos-v-armensku-vypukla-...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 0

 Kvóta migrantů pro Českou republiku měla být 6,2 milionu?

23.6.15

Česká republika: V roce 2013 žilo v Africe 1,1 miliardy lidí. Z nich je prý asi 300 milionů potenciálních migrantů. „V EU žije asi 507 milionů lidí. V takovém případě by kvóta migrantů pro Českou republiku měla být 6,2 milionu"

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knez-v-Pritomno...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 9

 Plukovník Skácel o imigrantech

23.6.15

Česká republika: Stojí za to si přečíst následující články na Parlamentních listech:


Plukovník Skácel, účastník armádních misí: Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci! Je to invaze, kterou někdo řídí, aby nás zničil. Nedojímá mě, že se utopili.

Plukovník Skácel ještě jednou: Jsou to vykrmení vetřelci a jdou jako předvoj. Pitomci, víte, kdo také byl na Rudém náměstí? A jak by mohlo Rusko zničit USA?

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Leporelo

Komentářů: 3

 V Německu se nesmí prodávat dospělácké e-knihy před desátou večer

23.6.15

Německo: Absurdní nařízení bylo uvedeno do praxe v Německu. E-knihy s erotickým obsahem se nesmějí prodávat před desátou večer. Takovou knihu si můžete koupit jen od 22 do 6 hodiny ranní.

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/v-nemecku-se-nesmi-prodavat-dospel...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Google Chrome naslouchá

23.6.15

Neurčeno: Podle článku na lupa.cz (vic odkaz) propašoval Google do prohlížeče Chrome hlasový balíček, který má umožnit řízení prohledávání hlasem. Čeká na hlášku "Ok Google“.

Problémů je zde hned několik. Google propašoval tuhle binárku do Open Source Chromium, aniž umožnil uživateli se rozhodnout, zda tuto funkci chce. Balíček se nedá vypnout, ačkoliv Google tvrdí, že ano. Ale v nastavení tato možnost chybí. Svou přítomnost tento balíček nijak neprezentuje, můžete ji zjistit pouze ve chrome://voicesearch. A aby mohl patřičně reagovat na povel, musí samozřejmě být mikrofon neustále zapnutý. Jinými slovy Google poslouchá, co se děje v místnosti s počítačem stále.

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/google-do-chromium-v-tichosti-nain...

Klasifikace: krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Senát USA dal zelenou dodávkám smrtících zbraní na Ukrajinu.

21.6.15

USA: Senát USA dal zelenou dodávkám smrtících zbraní na Ukrajinu.

71 senátorů odsouhlasilo zákon o obraném rozpočtu, 25 bylo proti. Zákon počítá s výdaji v hodnotě 612 miliard USD na obranu. Ukrajině bude poskytnuta vojenská pomoc v hodnotě 300 miliónů USD včetně dodávek radarových systémů a protitankových komplexů.

Zdroj: http://donbass.center/mir/3774-senat-ssha-razreshil-postavki...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Německo dalo Řecku ultimátum!

21.6.15

Řecko: Německo dramaticky varovalo Řecko, že země bude muset opustit eurozónu, pokud vláda neuspěje při jednání s věřiteli. Tyto strany musí dosáhnout dohody před 30. červnem.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecko-dalo-recku-u...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Grécko demonštrovalo za tvrdý postoj vlády voči medzinárodným veriteľom

21.6.15

Řecko: Tisíce Grékov demonštrovali dnes v Aténach proti úspornej politike a za tvrdý postoj vlády premiéra Alexisa Tsiprasa voči medzinárodným veriteľom.
Účastníci skandovali heslá ako Stop privatizácii, viacerí vyzývali na vystúpenie Grécka z eurozóny a na “rozchod” s veriteľmi.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/grecko-demonstrovalo-sa-proti-usp...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 5

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 8

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,24 Kč
Euro
26,92 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,49 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,55 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 924,27 Kč
1 unce stříbra
432,89 Kč
Bitcoin
232 344,06 Kč

Poslední aktualizace: 31.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 304 473