Ve zkratce

Stránka:

 Kvóta migrantů pro Českou republiku měla být 6,2 milionu?

23.6.15

Česká republika: V roce 2013 žilo v Africe 1,1 miliardy lidí. Z nich je prý asi 300 milionů potenciálních migrantů. „V EU žije asi 507 milionů lidí. V takovém případě by kvóta migrantů pro Českou republiku měla být 6,2 milionu"

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knez-v-Pritomno...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 9 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Plukovník Skácel o imigrantech

23.6.15

Česká republika: Stojí za to si přečíst následující články na Parlamentních listech:


Plukovník Skácel, účastník armádních misí: Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci! Je to invaze, kterou někdo řídí, aby nás zničil. Nedojímá mě, že se utopili.

Plukovník Skácel ještě jednou: Jsou to vykrmení vetřelci a jdou jako předvoj. Pitomci, víte, kdo také byl na Rudém náměstí? A jak by mohlo Rusko zničit USA?

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Leporelo

Komentářů: 3

 V Německu se nesmí prodávat dospělácké e-knihy před desátou večer

23.6.15

Německo: Absurdní nařízení bylo uvedeno do praxe v Německu. E-knihy s erotickým obsahem se nesmějí prodávat před desátou večer. Takovou knihu si můžete koupit jen od 22 do 6 hodiny ranní.

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/v-nemecku-se-nesmi-prodavat-dospel...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Google Chrome naslouchá

23.6.15

Neurčeno: Podle článku na lupa.cz (vic odkaz) propašoval Google do prohlížeče Chrome hlasový balíček, který má umožnit řízení prohledávání hlasem. Čeká na hlášku "Ok Google“.

Problémů je zde hned několik. Google propašoval tuhle binárku do Open Source Chromium, aniž umožnil uživateli se rozhodnout, zda tuto funkci chce. Balíček se nedá vypnout, ačkoliv Google tvrdí, že ano. Ale v nastavení tato možnost chybí. Svou přítomnost tento balíček nijak neprezentuje, můžete ji zjistit pouze ve chrome://voicesearch. A aby mohl patřičně reagovat na povel, musí samozřejmě být mikrofon neustále zapnutý. Jinými slovy Google poslouchá, co se děje v místnosti s počítačem stále.

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/google-do-chromium-v-tichosti-nain...

Klasifikace: krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Senát USA dal zelenou dodávkám smrtících zbraní na Ukrajinu.

21.6.15

USA: Senát USA dal zelenou dodávkám smrtících zbraní na Ukrajinu.

71 senátorů odsouhlasilo zákon o obraném rozpočtu, 25 bylo proti. Zákon počítá s výdaji v hodnotě 612 miliard USD na obranu. Ukrajině bude poskytnuta vojenská pomoc v hodnotě 300 miliónů USD včetně dodávek radarových systémů a protitankových komplexů.

Zdroj: http://donbass.center/mir/3774-senat-ssha-razreshil-postavki...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Německo dalo Řecku ultimátum!

21.6.15

Řecko: Německo dramaticky varovalo Řecko, že země bude muset opustit eurozónu, pokud vláda neuspěje při jednání s věřiteli. Tyto strany musí dosáhnout dohody před 30. červnem.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecko-dalo-recku-u...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Grécko demonštrovalo za tvrdý postoj vlády voči medzinárodným veriteľom

21.6.15

Řecko: Tisíce Grékov demonštrovali dnes v Aténach proti úspornej politike a za tvrdý postoj vlády premiéra Alexisa Tsiprasa voči medzinárodným veriteľom.
Účastníci skandovali heslá ako Stop privatizácii, viacerí vyzývali na vystúpenie Grécka z eurozóny a na “rozchod” s veriteľmi.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/grecko-demonstrovalo-sa-proti-usp...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 V Římě demonstrovalo 300 tisíc lidí proti chystanému uzákonění "manželství" teplých

21.6.15

Itálie: V italské metropoli se v sobotu večer sešlo odhadem 300 000 lidí na demonstraci proti chystanému uzákonění homosexuálních svazků. Protest svolaly katolické organizace, kterým se nelíbí zákon o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví navržený vládou Mattea Renziho.

Zdroj: http://www.novinky.cz/

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Zahraniční vlastníci si loni vyplatili 214 miliard korun

21.6.15

Česká republika: Z České republiky loni na dividendách odplynulo do zahraničí 214 miliard korun. Zisky, které si ze svých účastí vyplatili zahraniční investoři, představují pět procent hrubého domácího produktu Česka. Zemi to řadí mezi tři největší plátce z evropských zemí, více prostředků vyplatily do zahraničí jen Irsko a Malta. V posledním čísle to uvádí časopis Statistika&My.

Klikněte si na odkaz, je tam zajímavá tabulka, kolik z kterého státu legálně ukradli peněz. Ze všech chudších států tečou peníze formou tzv. dividend do všech bohatších států. Status chudších zemí jako kolonií Západu je víc než jasný.

Zdroj: http://www.novinky.cz/ekonomika/372928-z-cr-na-dividendach-o...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Veteráni ignorovali zákaz a oslavovali dnes v Kyjevě Sovětský svaz

21.6.15

Ukrajina: Kyjevská organizace veteránů Ukrajiny zorganizovala akci, která měla připomenout začátek Velké vlastenecké války. Někteří z nich přišli na slavnost se svatojiřskými stužkami, jejichž nošení je v dnešní době na Ukrajině nebezpečné.

Veterán Nikolaj Carev, který bojoval pod Stalingraden a osvobozoval Kyjev:
"Dnes je významný den, symbolizující velikost Svazu sovětských socialistických republik. Ustupovali jsme, ale věřili jsme ve vítězství a přátelství národů. Hitler ještě 30. května hovořil, že se SSSR pod silou německých zbraní rozpadne do několika týdnů. Nepodařilo se! Sovětský svaz se nerozpadl, ale každým dnem posiloval svou mnohonárodnostní celistvost."

Na konci oslav položili veteráni květy k Věčnému ohni v parku Věčné slávy.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/poroshenko-v-yarosti-v-centre-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Sankce: Všechno špatně!

21.6.15

Evropská unie: Rakouský Institut für Wirtschaftsforschung ve zprávě, jejímiž zadavateli byly vedoucí deníky Evropy, konstatuje, že sankce proti Rusku ohrozí dva milióny pracovních míst v Evropě a ke ztrátězpůsobí ztrátu evropského hospodářského výkonu v rozsahu zhruba 100 miliard eur.
Jen propad dodávek německých automobilek na ruský trh se odhaduje meziročně na 25-50 procent.

Institut der deutschen Wirtschaft v Kolíně nad Rýnem zase konstatuje, že kombinace slabého rublu, nízkých cen ropy a evropských sankcí je pro Rusko vysloveně výhodná. Devalvace rublu prakticky znamená, že za nižší ceny ropy dostává ruský rozpočet stejné sumy v rublech. Na druhé straně zdražení importu vede k tomu, že ruští spotřebitelé dávají více přednost domácí produkci. Podle propočtu IW stačí i cena 43 dolarů, aby ruská obchodní bilance nebyla v mínusu.

Tato fakta jen potvrzují šokující neschopnost evropských politických elit domýšlet důsledky svého konání.

Zdroj: http://www.literarky.cz/komentare/miroslav-pavel/20122-sankc...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Skandál: EU vyzvala Rusko, aby plynovodem obešlo Srbsko!

20.6.15

Evropská unie: EU vybízí Rusko stavět plynovod Východní okruh přes Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko a Slovensko, ale obchází přitom Srbsko, řekl novinářům místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Srbska, Ivica Dačić po setkání s předsedou představenstva Gazpromu Alexejem Millerem.
„Nedokázal jsem si představit takové pokrytectví od úředníků v Bruselu, protože oni byli těmi hlavními, kteří dělali všechno pro selhání projektu Jižní proud," citovala Dačiće Bělehrad RIA novosti.

Na druhé straně zvláštní jednání ohledně ruského plynu doplňuje informace, že Gazprom podepsal se společnostmi E.ON, Shell a OMV memorandum o společném úsilí vybudovat paralelně s Nord Streamem další plynovody z Ruska přes Balt přímo do Německa.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/skandal-eu-vyzvala-r...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Demonštrácia v Bratislave proti islamizácii Slovenska

20.6.15

Slovensko: V Bratislave sa v sobotu 20.6.2015 odohrala veľká demonštrácia proti islamizácii a diktátu Bruselu. Organizátori odhadli počet účastníkov až na 10 000, média udávali počet 5 000 ľudí. Mainstreamové média sa snažili vykresliť demonštráciu výlučne ako akciu extrémistov a neonacistov a za tým účelom do svojich reportáží aj cielene vyberali fotky. Protidemonštrácia vítajúca imigrantov dosiahla účasť 200 ľudí, z ktorých údajne časť dokonca rozprávali cudzím jazykom.

Najobjektívnejšiu reportáž priniesol nezávislný denník Hlavné Správy, vrátane rozsiahlej fotogalérie.

O tom, kto boli účastníci demonštrácie, ako aj jej rozsah, dobre dokumentuje toto amatérske video:

Live Stream a archív videí z miesta demonštrácie sa dá zhliadnuť tu. Aj tu vidieť, že davy ľudí boli naozaj veľké a zúčastnili sa všetky vekové kategórie.

České média udalosť buď úplne odignorovali alebo sa obmedzili na krátke spravodajstvá prezentujúce celú udalosť ako akciu menšej skupinky extrémistických výtržníkov.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/bratislavou-kraca-tisice-odporcov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 8

 Skandální počínání premiéra Sobotky

19.6.15

Česká republika: Karel Fiedler, poslanec klubu Úsvit, popisuje jak skandálním počinem premiéra Bohuslava Sobotky skončila (byla přerušena) včera mimořádná schůze k tématu Informace předsedy vlády České republiky o řešení nelegální imigrace na území EU. Stojí za přečtení, klikněte si na odkaz.

Zdroj: https://www.facebook.com/Karelfiedler.cz/posts/3642060704430...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a LaFox

Komentářů: 5

 Rusko možná prošetří přistání Američanů na Měsíci

19.6.15

Rusko: Rusko zvažuje, že prošetří, zda Američané opravdu v letech 1969 až 1972 přistáli na Měsíci.

Tak tohle by byl skutečně úder na solar. :-) Podle mne tohle měli udělat už dávno. Je opravdu mnoho nejasností v tom přistání a k tomu se ztratily původní filmy... Technicky přeci dnes nemůže být problém vyslat sondu, která by zblízka natočila oblast údajného přistání.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/372796-rusko-chce-pr...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Ukrajina může obdržet první tranši makrofinanční pomoci EU v hodnotě 600 miliónů EUR již za několik týdnů

18.6.15

Ukrajina: Komisař EU Johannes Hahn na tiskové konferenci s Porošenkem v Kyjevě:

"Jsme velmi rádi, že dnes ukrajinský parlament ratifikoval podmínky třetího balíku makrofinanční pomoci v celkové hodnotě 1,8 miliard EUR.
Jsem přesvědčen, že již za několik týdnů můžeme Ukrajině podkytnout první tranši v hodnotě 600 miliónů EUR."
--------
Čímpak je asi balík makrofinanční pomoci podmíněn, když je komisař tak spokojený, že evropští daňoví poplatníc zaplatí zbankrotované Ukrajině takovou sumu?

Zdroj: http://www.epravda.com.ua/rus/news/2015/06/18/547372/

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 70 čtenářů částkou 13 017 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 0

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 2

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 1

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 6

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Brusel věří, že se jednota Visegrádu drolí12.10.21 14:54 Evropská unie 1

WHO chce být nejvyšší autoritou v oblasti veřejného zdraví!11.10.21 17:32 Neurčeno 3

Úmrtnost v Rusku je nejvyšší od rozpadu SSSR: země přišla za rok o více než 2 miliony lidí!11.10.21 09:24 Rusko 4

Za koho kope Ondřej Neff?10.10.21 21:03 Česká republika 7

Syndrom vodnatosti jater, kterým trpí pan prezident, je jeden z vedlejších účinků Pfizeru10.10.21 09:53 Česká republika 4

Společnost Pfizer vyzývá vládu USA, aby předala k očkování 28 milionů dětí ve věku od 5 do 11 let!09.10.21 15:43 USA 5

Australskému poslanci Craig Kellyovi zakázali v parlamentu zmínit Ivermectin09.10.21 12:29 Austrálie 2

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,08 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,13 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,96 Kč
1 unce stříbra
510,20 Kč
Bitcoin
1 335 483,88 Kč

Poslední aktualizace: 16.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 268 522