Ve zkratce

Stránka:

 Americká letadla přistávají na letištích pod konrolou ISIL

19.4.15

USA: Náčelník Generálního štábu íránské armády prohlásil: obdrželi jsme informace, že americká letadla pravidelně přistávají na letištích pod konrolou ISIL. Dopravují tam zbraně, peníze a potraviny.  Pokud USA nevytvořily tuto dnes nejlépe placenou armádu, neměly by je ani podporovat. Krutá vlna terorismu zaplaví v nejbližší době Evropu a USA.

Před časem jsem zaregistroval informaci o tom, že žoldáci, pardon bojovníci ISIL jsou léčeni v Israeli, cvičeni v Jordánsku atd.

ISIL je podobný tah jako "contras" v Nikaragui apod. To všechno jenom dokazuje, že ISIL a "arabské jaro" je dílem USA a Israele. Posláním ISIL je rozpoutání šiitsko - sunitského konfliktu na úrovni světové války. Úplně stejný scenář i účel jako revoluce 19-20 století a 2 světové války v Evropě. Výsledek - kompletní zničena a podřízená do dnes Evropa, vzestup žido-zednářského výtvoru - USA. Dnes jde o udržení "leadership" - čti možnosti nadále odírat beztrestně celý svět.

USA evidentně zapalují celý muslimský svět v okolí Evropy a Ruska. Politicky korektní evropští "politici" neochvějně podporují naše americké "spojence" v jejich bohulibem počinání. Tito lidí jsou tak vypatlani, že si nepřipouští možnost, že ten oheň přeskočí nakonec a zakonitě do Evropy. O toto nevědomky usiluje politicky korektní zakulisa. Asi doufají potom zmizet odsud tiše po anglicku. Zapominají, že USA nemají přátele, a již nepotřebné sluhy potká osud Němcova, Politkovské a podobných kreatur, ev Saddama, Kaddafi apod - to podle zásluh.

Zdroj: http://vz.ru/news/2015/4/18/740819.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorkazik

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Brutální vražda ve lvovské oblasti - policista byl uvláčen koňmi

19.4.15

Ukrajina: Na policii v Raděchovském rajóně oznámil mladý muž, že viděl, jak koňské spřežení vláčí za vozem lidské tělo. Policisté začali vyšetřování, na cestě postupně nacházeli krev a části lidského těla a po čase objevili svého kolegu přivázaného ke koňskému potahu uvláčeného k smrti.

Policista by přivázán za vůz živý a koně ho vláčeli 13 kilometrů. Z brutální vraždy policisty byli obviněni dva místní muži ve věku 57 a 26 let.

Ukrajina se integruje do Evropy - ale do té středověké.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/shok-v-galichine-so-sredneveko...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Obyvatelé Donbasu: Vrátíte-li nás Ukrajině, dojde k naší genocidě!

19.4.15

Ukrajina: Zástupci více než 40 společenských, etnických, náboženských a odborových organizací Doněcké a Luhanské republiky se obrátili otevřeným dopisem na lídry Normandského formátu (Merkelovou, Hollanda a Putina).

V dopise upozorňují, že plány Minských dohod II, navrátit tato území pod vládu Ukrajiny, povedou ke genocidě obyvatelstva obou republik.
Prohlašují, že v současnosti vládne na Ukrajině fašistický režim, který pronásleduje, terorizuje a vraždí všechny lidi s jiným názorem.
„Každý, kdo se odváží mít jiný názor, je okamžitě označen za separatistu a příznivce teroristů. A teroristy nazývá Porošenko nás, obyvatelé Donbasu,“ zdůrazňují.

"Co se stane v případě, že Donbas bude předán do rukou Porošenka a Jaceňuka, jak jste to dohodli v Minsku? Prostě nás zničí všechny, stejně jako zabíjejí své protivníky a novináře,“ zdůraznili v dopise s tím, že se do takové Ukrajiny nechtějí vrátit a že tento scénář by byl možný pouze v případě, pokud se na Ukrajině dostane k moci normální vláda.

Zdroj: http://dnr-online.ru/news/obrashhenie-obshhestvennosti-donba...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Generál Skrzypczak: Končím s podporou Ukrajiny

19.4.15

Polsko: "Já už nebudu prosazovat podporu Ukrajiny", řekl v rozhovoru pro Gazeta Prawna Waldemar Skrzypczak, bývalý velitel polských pozemních sil,  náměstek ministra obrany a ministr obrany. Reagoval tak na skutečnost, že ukrajinský parlament přijal zákon o právním postavení účastníků v boji za ukrajinskou nezávislost ve dvacátém století, který glorifikuje  Ukrajinskou povstaleckou armádu a její velitele, zodpovědné za zavraždění 100.000 civilistů během volyňského masakru v letech 1943-1944.

"UPA zavraždila mého strýce, přibili ho vidlemi na dveře kůlny, kde umíral  tři dny," řekl Waldemar Skrzypczak, "jejich bestialita přesahovala veškerou lidskou představivost. Ani nacisté nepřišli s takovými zvěrstvy, co dělali Ukrajinci. ...Na jakém základě staví prezident Porošenko budousnost Ukrajiny? Na krvelačném nacionalismu? To je strašné..."

Zdroj: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/865911,skrzypczak-wycofu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Vlna protestů v Německu i v Praze proti transatlantické dohodě

19.4.15

Evropská unie: V sobotu se v Německu konalo přes 230 protestních akcí s účastí desítek tisíc lidí vystupujících proti uzavřené dohody o pásmu volného obchodu (Transatlantik Trade and Investment Partnership – TTIP) mezi Washingtonem a Bruselem.

Demonstrace se v sobotu také uskutečnily ve více jak 400 městech nejen Evropy, ale i USA, Brazílie a dalších zaoceánských zemí. Moderátor pražské akce Nikola Čech z Levé perspektivy uvedl, že celkem se ve světě konalo 734 akcí, z toho v Česku na čtyřech místech - nejen v Praze, ale i Brně, Ostravě a Opavě.

Lidé protestovali proti tomu, že dohody ((TTIP, CETA, TISA, TPP), které nadnárodní korporace protlačují přes parlamenty jednotlivých zemí, pohřbívají demokratické principy, sociální citlivost či ohledy na zdraví lidí a životní prostředí.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vlna-protestu-v-neme...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Pravý sektor se připravuje na volby - zakáže konkurenční strany

17.4.15

Ukrajina: Aktivisté Pravého sektoru přišli na zasedání Ivano-Frankovské oblastní rady a donutili poslance přijmout rozhodnutí o zákazu Komunistické strany Ukrajiny, Opozičního bloku a Strany rozvoje Ukrajiny.

"...zakázat na území Ivano-Frankovské oblasti činnost Strany regionů, Komunistické strany Ukrajiny, Opozičního bloku a Strany rozvoje Ukrajiny, protože jsou v rozporu s národními zájmy a narušují práva a svobody občanů," odůvodňuje své rozhodnutí oblastní rada.

Poslanci se také obrátili na Vedoucí oblastní úřad justice, aby do příštího zasedání Rady zrušil zmíněným stranám registraci a oznámil to oblastním justičním úřadům.

Podle Ústavy a zákonů Ukrajiny však nemají oblastní rady právo zakázat nebo povolit činnost řádně registrovaných politických stran a veřejných organizací. To může udělat pouze Ministerstvo spravedlnosti.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/razvitie-ukrainy-protivorechit...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Majdan 2.0? Opozičním i vládním politikům vyhrožuje Ukrajinská povstalecká armáda likvidací

17.4.15

Ukrajina: Strana Opoziční blok oznámila, že v noci na 17. 4. dostala mail od Ukrajinské povstalecké armády (UPA), ve kterém UPA na sebe bere odpovědnost za vraždy politiků a novinářů a plánuje fyzickou likvidaci představitelů opozice i představitelů současné vlády, kteří nevyhlásili válečný stav, nevyhlásili válku Rusku, neukončili s Ruskem diplomatické a obchodní vztahy, jsou vinni dobrovolným odevzdáním ukrajinských oblastí nepříteli a účastní se vážných korupčních kauz.

"Buď lustrace - nebo likvidace!"
je uvedeno v mailu. UPA v něm dává lidem, vinným antiukrajinskými a antinárodními činy, lhůtu 72 hodin počínaje 18. března 00:00, aby mohli opustit Ukrajinu. Opravdu března.

Státní bezpečnost oznámila, že maily byly poslány z domény, která je na hostingu německé organizace a tranzitní IPs jsou americké a britské. Podle lingvistické expertízy pisatelé používali rusismy a jejich větná stavba ne vždy odpovídala ukrajinštině.

Bývalé poslankyni Strany regionů Jeleně Bondarenko, která si stěžovala na výhrůžky smrtí, dá Ministerstvo vnitra ochranku.

Zdroj: http://korrespondent.net/ukraine/3504818-oppozytsyonnyi-blok...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 K vraždám ukrajinských politiků a spisovatele se přiznala Ukrajinská povstalecká armáda (UPA)

17.4.15

Ukrajina: Politolog Vladimir Fesenko dostal dopis od organizace, která se představila jako Ukrajinská povstalecká armáda (UPA). UPA se v dopisu hlásí k vraždám bývalých politiků ze Strany regionů - Čečetova, Peklušenko, Melnika, Kalašnikova -  a spisovatele Buziny. Jako důkaz uvedla UPA informace, které nebyly veřejně známy - a to, že Kalašnikov byl zastřelen zbraněmi s kalibrem 7.65х17 a 9х18 a že sám ještě stačil před smrtí jednou vystřelit.

Politologa Fesenka to utvrdilo v přesvědčení, že je za vším Putin.

Zdroj: http://kp.ua/incidents/498235-polytoloh-nekaia-upa-soznalas-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Záchrana migrantů z poškozeného nafukovacího člunu

17.4.15

Řecko: Poškozený neřízený nafukovací člun plul v moři u ostrova Lesvos. Byl přeplněn muži, ženami s dětmi, těhotnými ženami a starými lidmi. Byl jednou z mnoha lodí, které nepřetržitě připlouvají do řeckých vod s lidmi, prchajícími před válkami a bídou v jejich zemích. Řecko je v současné době zahlceno problémem s uprchlíky z válečných zón Blízkého východu a Afriky.
---------
Můžeme jen doufat, že nás a naše blízké podobný útěk před válkou nečeká.

Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2015/04/16/heartbreaking-vi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 V ukrajinském parlamentu navrhují odstřižení ropy pro Evropu

17.4.15

Ukrajina: S návrhem přerušit dodávky ropy do Evropy předstoupil na jednání parlamentní Komise pro zahraniční věci sekretář Komise pro zabezpečení vymahatelnosti práva, Anton Geraščenko (Lidová fronta-Jaceňuk):

"Máme mnoho možností, jak zatlačit na Rusko. Přes naši zemi procházejí ropovody a plynovody - uskutečňuje se ekonomická činnost ...Uzavření ropovodu Družba a zrušení dodávek ropy do Evropy by mohlo mít na rozhodování ruské vláda větší vliv než desítky podání u mezinárodních soudů."

Náměstkyně ministra zahraničí pro evropskou integraci, Elena Zerkal, tento návrh odsoudila.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/v-verkhovnojj-rade-ugrozhayut-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 10

 Konflikt na Ukrajině prý nabízí Západu tuto obrovskou příležitost

17.4.15

USA: Analytik z amerického think tanku Foreign Policy Council, Stephen Blank, je přesvědčen, že ukrajinská krize nabízí ideální příležitost pro Západ posílit navzdory Rusku svůj vliv na Balkánském poloostrově. Srbsku je prý nutné nabídnout členství v NATO.

Moskva podle Blanka nepředstavuje hrozbu jen pro Pobaltí či Polsko, ale na pozoru by se prý před ní měli mít i na Balkáně.

Úsilí Západu zmařit imperiální ruské touhy na Balkánu má dle Blanka své výsledky. Konkrétně jmenuje odstoupení od projektu South Stream a srbská vláda není příliš nakloněna ani plynovodu vedoucímu přes Turecko. ...Spojené státy a Evropská unie by nyní měly dotáhnout do konce projekt plynovodu vedoucího přes Ázerbájdžán a Turecko. Oblast energetiky zůstává pro Západ silným geopolitickým nástrojem, je přesvědčen Blank.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konflikt-na-Ukr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 V Rize byl zadržen známý lotyšský politolog a kritik USA Ejnars Graudinš

16.4.15

Lotyšsko: V Rize byl zadržen známý lotyšský politolog a aktivista za lidská práva Ejnars Graudinš. Graudinš byl kritikem politiky Spojených států a současné lotyšské vlády. Byl zadržen na letišti v Rize po návratu z Jerevanu, kde se zúčastnil prezentace knihy ruského novináře Aleksandra Nosoviča "Zadní dvorky Evropy - proč umírají pobatské státy".

Podle slov jeho kolegy Gaponěnka byl Gaudinš v průběhu minulého týdne terčem nenávistných útoků lotyšských médií kvůli své kritice lotyšské vlády v ruské televizi.

Zdroj: https://news.mail.ru/politics/21751339/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Ukrajina předala třístranné kontaktní skupině jména kandidátů pro pracovní skupiny

16.4.15

Ukrajina: Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že v souvislosti s plněním podmínek Minských dohod II předala Ukrajina třístranné kontaktní skupině (Ukrajina, OBSE, LLR+DLR) jména kandidátů pro pracovní skupiny, které budou řešit otázky humanitární, politické, bezpečnostní a otázky ekonomické obnovy Donbasu.

"Zároveň přivítáme pomoc našich partnerů z 'Normandského formátu' a EU v otázkách fungování pracovních skupin," oznámilo  ministerstvo.

Zdroj: http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/04/16/7064921/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Herecká asociace: Odmítáme kampaň proti nezávislosti České televize

16.4.15

Česká republika: Z prohlášení Herecké asociace:

"Snižování koncesionářských poplatků (naposledy upravovaných v roce 2008) by s neodvratitelnou jistotou zásadně dopadlo právě na oblast původní tvorby. Znamenalo by její propad jak kvantitativní, tak kvalitativní. Omezování svobody veřejnoprávního média by navíc vedlo ke zvýšení rizika nekompetentních politických zásahů do ryze uměleckých a tvůrčích oborů. Atmosféru, ve které někteří významní veřejní představitelé verbalizují hrozby vůči nezávislosti České televize, vnímáme jako společensky nebezpečnou. Jsme svědky mocenského nátlaku politických a byznysových skupin na oslabení či přímou likvidaci nezávislosti médií veřejné služby."

V neděli 26. dubna 2015 od 10.00 hodin v Činoherním klubu, Ve Smečkách 594/26, Praha 1 bude valná hromada asociace - zváni jsou i nečlenové.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Herecka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 Dnes byl v Kyjevě zavražděn známý spisovatel Olec Buzina - i on byl udán na webu Mírotvorec

16.4.15

Ukrajina: Buzina byl zastřelen na svém vlastním dvoře. I on byl - stejně jako zavražděný Kalašnikov - evidován na webu Mírotvorec, který soustřeďuje anonymní udání na lidi nepohodlné fašistickému ukrajinskému režimu.

Zdroj: https://psb4ukr.org/criminal/buzina-oles-alekseevich/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 18+V Kyjevě zavraždili bývalého poslance Strany regionů Kalašnikova

16.4.15

Ukrajina: Kalašnikov byl zastřelen před svým bytem v 8. patře.

Kalašnikov nebyl separatista, vystupoval za celistvou Ukrajinu. Byl aktivní, organizoval například každoročně oslavy Dne vítězství. Dlouho si stěžoval, že od té doby, co bylo jeho jméno i s adresou a dalšími kontakty uveřejněno na webu Mírotvorec, je mu neustále vyhrožováno.

Na webu Mírotvorec může kdokoli anonymně a bez důkazu uvést kohokoli jako zrádce země. Lidé jsou tam uvedeni s fotkami, s adresami i telefoními kontakty. Web využívá Státní bezpečnost Ukrajiny a další bezpečnostní a mocenské složky. Zakladatelé webu jsou anonymní. Po vraždě Kalašnikova jeho záznam z webu Mírotvorec zmizel.

Zdroj: http://news-front.info/2015/04/16/gibel-olega-kalashnikova-e...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 NATO s naší obranou vůbec nepočítá - jede podle jiného - útočného scénáře

16.4.15

Česká republika: Česká republika by měla být podle našich informací na základě doktríny Steel Rose schopná povolat do zbraně 250,000 mužů do 10 kalendářních dnů od vyhlášení signálu „Echo 1″ (signál NATO k povolání rezerv). Z toho 35,000 mužů by mělo být schopno přesunu na vzdálenost 10,000 km do 72 až 96 hodin.

A především je zarážející to, že s návratem a podporou kontingentu nepočítá! Toto zjištění vyplývá z dokumentů doktríny, která nijak neošetřuje logistiku druhého sledu, tedy potravin, zásob a paliv frontových útvarů, komunikačního zázemí a zdravotního ošetření.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/04/nato-s-nasi-obranou-vube...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 0

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 2

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 4

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Měnové kurzy

USD
22,07 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,82 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
24,08 Kč
100 japonských jenů
19,43 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 418,26 Kč
1 unce stříbra
535,24 Kč
Bitcoin
1 340 717,16 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 334 801