Ve zkratce

Stránka:

 !Soud zaregistroval Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

11.4.15

Česká republika: Ve středu v Praze proběhla ustavující valná hromada Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Zúčastnil se jí, mimo jiné, i předseda Witikobundu, což je nejradikálnější součást Sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL) – organizace založené bývalými sudetskými nacisty, která je i v Německu považována za extremistickou.

To, že byl spolek po opakovaném odmítnutí registrace ze strany ministerstva vnitra, které se tomuto kroku bránilo pět a půl roku, před několika týdny na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu zaregistrován, považuji doslova za facku účastníkům protifašistického odboje i českým rodinám vyhnaným ze svých domovů v pohraničí. Po otevření kanceláře SL před několika lety je to další skandální událost, která vyvolala, zvlášť v letošním roce, kdy si připomínáme sedmdesáté výročí ukončení druhé světové války, oprávněné rozhořčení nejen pamětníků.

Stačí si přečíst stanovy Sudetoněmeckého krajanského sdružení, v nichž »odsuzuje vyhnání, genocidium a etnické čistky po druhé světové válce na území střední a východní Evropy, přičemž osoby, které toto jednání dopustily, pokládá za válečné zločince, kteří měli být postaveni před soud«. Zároveň žádá, aby osoby, jež se podle jeho výkladu staly oběťmi, měly právo na náhradu škody a na satisfakci, aby jim nebo jejich dědicům bylo obnoveno vlastnické právo k prý neprávem zkonfiskovanému majetku a aby jejich potomkům bylo uděleno státní občanství ČR. Dekrety prezidenta republiky z roku 1945 byly podle spolku legalizací zjevného bezpráví a požadují jejich zrušení. Zamýšlí také založit vlastní vydavatelství, stavět pomníky apod. Dá se tak předpokládat, že bude usilovat o další ovlivňování pohledu našich občanů, především pak mládeže, na historii.
----------
Alespoň to vysvětluje, proč Česká republika po boku USA nezvedla ruku za mezinárodní odsouzení fašismu a nacismu. S vybudováním páté kolony sudetoněmeckých a ukrajinských fašistů na našem území se počítalo předem. Proč naše vláda kolaboruje až na takovéto úrovni? Proč nevystupuje proti zavlékání extremistických sil na naše území? Už alespoň víte, kdo bude tvořit uzavírací oddíly, které budou střílet do zad vaše děti, pokud se nebudou chtít stát potravou pro ruská děla .

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Sem...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ukrajinský velvyslanec: Ruská propaganda formuje u Francouzů negativní pohled na Ukrajinu

11.4.15

Francie: Ukrajinský velvyslanec ve Francii, Oleg Šamšur, prohlásil, že ruská propaganda ovlivňuje francouzský pohled na Ukrajinu:

"Russia Today, ruská rádia a televizní stanice neustále ovlivňují přijímání situace a bojových operací na Ukrajině jak u expertů tak i u obyčejných Francouzů."

Podle Šamšura Rusko využívá svého napojení na francouzská média a organizuje ve Francii akce, které mají zjevnou antiukrajinskou orientaci. Kromě toho se i ve francouzských politických stranách neustále objevují lidé, kteří hájí zájmy Ruska.

Zdroj: http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/04/9/7064279/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Indonésie zakázala v tuzemském pletbním styku používat americký dolar

11.4.15

Indonésie: Od 1. července v Indonésii zcela zakázali používat americký dolar, tak jako i ostatní měny cizích zemí, k platbám v rámci tuzemského platebního styku.

Až do teď se hodně transakcí provádí s využitím cizích měn. To zvyšuje tlak na směnný kurz indonéské rupie,“ citovaly noviny Jakarta Globe prohlášení bankéře Julianta. A právě toto opatření má zabránit dalšímu propadu indonéské národní měny vůči dolaru.

Zdroj: http://korrespondent.net/world/3502122-chyslennost-myssyy-rf...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Andrej Babiš jede do USA. Setká se s Madeleine Albrightovou a řadou hlavounů

11.4.15

Česká republika: Andrej Babiš (ANO) v pondělí odletí na týdenní oficiální návštěvu USA, kde se zúčastní výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky a sejde se s vlivnými politiky i podnikateli.

Český ministr financí se podle dnešních Hospodářských novin v zámoří setká například s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem, bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem, někdejší ministryní zahraničí USA a pražskou rodačkou Madeleine Albrightovou, šéfem ekonomických poradců v Bílém domě Jasonem Furmanem a také s několika kongresmany. Babiš má v plánu i schůzky se zástupci firem.

Babiš podle serveru iHned.cz zaplatí sobě i celému doprovodu letenky z Prahy do Spojených států i přesuny vnitrostátními linkami, což může odhadem vyjít na stovky tisíc korun.

„Andrej Babiš ví, že když bude chtít pokračovat dál ve své politické kariéře, to znamená k premiérství nebo k prezidentství, tak potřebuje podporu Velkého bratra. Ta zkušenost už u něj je. Když začínal, tak tuhle zkušenost neměl, zato teď už to ví,“ uvedl již dříve pro ParlamentníListy.cz politolog Oskar Krejčí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-to-je-zlom-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 8

 Rusko odmítlo účast na trojstranných plynových rozhovorech v Berlíně

11.4.15

Rusko: Rusko odmítlo účast na trojstranných plynových rozhovorech v Berlíně, kde měli zástupci Německa, Ruska a Ukrajiny hovořit o sepsání smlouvy podobné "zimnímu balíčku pro Ukrajinu", který byl podepsán v říjnu 2014.

Ukrajina doufá, že s Ruskem sepíše novou smlouvu na rok 2015, která by určila zlevněné ceny za dodávku plynu na léto i zimu.

Rusko odmítlo dohovořenou schůzku s tím, že nemá čas.

Zdroj: http://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2015/04/10/703282...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Národní umělkyně SSSR Ada Rogovceva navštívila fašistický DUK Pravého sektoru

11.4.15

Rusko: Národní umělkyně SSSR Ada Rogovceva navštívila fašistický Dobrovolnický ukrajinský korpus Pravého sektoru spolu se svou dcerou, herečkou Jekatěrinou Stěpankovoj, s režisérem a hercem Achtěmem Cejtablajevem a komikem Vladimirem Zelenskym. Návštěva neskončila jen uměleckým představením, Rogovceva se s fašisty fotila, večeřela s nimi a besedovali na různá témata.

Po návratu do Ruska bylo proti ní a Zelenskemu zavedno trestní řízení za podporu a propagaci fašismu.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/narodnaya-artistka-sssr-ada-ro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Neúčast Zemana na přehlídce je chyba

11.4.15

Česká republika: A je to též porážka našich občanů – a troufám si říct, že jejich většiny – kteří si co nejintenzivěji přáli, aby naše účast na nejprestižnější části oslav, kterou je právě vojenská přehlídka, byla co nejviditelnější.

Účast našeho prezidenta na vojenské přehlídce v Moskvě měla demonstrovat, že naše republika nechce mít s tímto současným zlověstným vývojem ve světě nic společného. Bohužel, naši rusofobové tomu zabránili. Hanba světová se tak jejích zásluhou stala i hanbou naší.

A dokonce v poslední době ne první a jedinou. Vždyť tomu není tak dávno, kdy jsme v OSN nepodpořili výzvu proti propagaci nacismu a nacistických symbolů z opravdu šlechetné pohnutky – proti se postavily USA, Kanada – a aby se potvrdila Verheugenova slova – i Ukrajina. My jsme se sice jen zdrželi, ale i tak se už tehdy ukázalo – a současný ústupek Zemana našim rusofobům ten trend potvrzuje – že naše zahraniční politika – jak prohlásil Zaorálek na sjezdu ČSSD – nebyla nikdy dříve tak jednoznačná a jednolitá. Ve věci ochoty ustupovat zlu jde o čirou a nezkalenou pravdu.

Zdroj: http://outsidermedia.cz/neucast-zemana-na-prehlidce-je-chyba...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Putin a korejská zpěvačka se stali osobnostmi roku podle amerického časopisu Time

11.4.15

USA: Putin získal stejně jako Lee Chae-rin 6,9 %. Třetí je Lady Gaga s 2,6 %. Obama je s 1,4 % na desátém místě těsně za papežem.

Zdroj: http://time.com/3747739/time-100-poll-results/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Ministři obrany Islandu, Finska, Dánska, Švédska a Norska vydaly společné komuniké proti Rusku

11.4.15

Evropská unie: V komuniké považují Rusko za velkou hrozbu evropské bezpečnosti a prohlašují, že Evropa se musí připravit na možné krize a konflikt s Ruskem. Zmiňují zvýšenou vojenskou a zpravodajskou činnost Ruska v oblasti Baltu a vyjadřují svou solidárnost s pobaltskými státy.

"Ruské ozbrojené síly nám svou činností na našich dolních hranicích házejí rukavici. V Baltských zemích již zazanamenali několi případů narušení hranic," píše se v komuniké.

Příčinou sepsání prohlášení byla analýza událostí na Ukrajině v minulém roce. Severoevropské země jsou přesvědčeny, že pobaltským zemím s velkou ruskou diasporou může hrozit atak Ruska.

Pět ministrů nazvalo události v Rusku největší výzvou evropské bezpečnosti.

"Ruská propaganda a politické manévrováni zasívají neshody mezi národy takových organizací, jakými jsou NATO a EU," tvrdí se v memorandu. Ministři věří, že vzájemná solidarita a těsnější spolupráce severoevropských zemí s pobaltskými státy může být zadržujícím faktorem a zvýší bezpečnost v Evropě.

Norský ministr obrany potvrdil Reuters pravost memoranda a uvedl, že bude v nejbližších dnech opublikováno v denících severoevropských zemí.

Zdroj: http://korrespondent.net/world/3502031-strany-severnoi-evrop...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Kanadská demokracie v praxi

10.4.15

Kanada: Světově proslulé pianistce, jejíž hru osobně zbožňuji, zrušili v Kanadě koncert pro její politické názory vyjádřené na twitteru. Kdysi by šlo o mega-trapas moci, dnes už si začínáme zvykat snad na cokoliv. Barbaři!

ZDROJ v Kanadě:
http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/tso-drops-ukrainian-pianist-valentina-lisitsa-over-offensive-comments-1.3022999

Zdroj: http://russian.rt.com/article/84726

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a eda521

Komentářů: 0

 Porošenka v Oděse uvítali pokřiky Sláva! Vrahu! Fašista neprojde!

10.4.15

Ukrajina: Porošenko byl dnes - na výročí osvobození Oděsy - na pracovní návštěvě v Oděse. Kromě jiného pokládal květiny u hrobu neznámého vojína. Porošenka za přísných bezpečnostních opatření přivítali v Oděse příznivci Majdanu i Antimajdanu. Zatímco jedni volali Sláva Ukrajině!, druzí skandovali Vrah!, Jsme s Donbasem!, Fašista neprojde!

Porošenko odjel a Služba bezpečnosti Ukrajiny nyní pokračuje v začišťování Oděsy. Dosud bylo zadrženo cca 40 lidí, deset z nich je obviněno ze zakládání teroristické organizace.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/v-odesse-poyavlenie-poroshenko...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Spencerová: Kyjev zakázal komunismus (a vysvětil Banderovce)

10.4.15

Ukrajina: Ukrajinští poslanci se shodli na zákazu propagace  a symbolů komunismu na Ukrajině. V praxi by přijetí zákona znamenalo nejen zákaz Komunistické strany Ukrajiny, ale například i všech komunistických symbolů („vyobrazení srpu (pluhu) a kladiva na jednom místě“), názvů odkazujících na Lenina a další lídry SSSR, a to včetně pozitivních zmínek o Stalinovi, ale třeba i Gorbačovovi nebo Jelcinovi. Výjimku dostávají třeba školní učebnice nebo muzea, ovšem za podmínky, že komentáře k zobrazením nebo exponátům budou negativní. Přejmenovány mají být také ulice, náměstí, ale i celá města, pro začátek například Dněpropetrovsk, Dněprodzerdžinsk, Artěmovsk či Iljičevsk. Za porušení zákazu hrozí až pět let vězení a propadnutí majetku.

Na druhou stranu pak poslanci přijali návrh zákon, který zakazuje jakkoli zpochybňovat hrdinství a odkaz banderovců, natož připomínat jejich zločiny, neb nově jsou oficiálně považováni za „bojovníky za nezávislost Ukrajiny“. Dokument vysvětluje, že boj za nezávislost Ukrajiny se vedl od listopadu 1917 až do 24. srpna 1991 a jeho účastníci mají právo na státní podporu. Veřejné zpochybňování oprávněnosti boje OUN i UPA „za nezávislost Ukrajiny“ bude považováno za ponižování hrdosti ukrajinského lidu a zavdá podnět k zahájení trestního stíhání, konstatuje zákon.

Zdroj: http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/19686-ky...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Zeman se v Moskvě nezúčastní vojenské přehlídky. Místo toho se prý setká s Ficem

10.4.15

Česká republika: Prezident Miloš Zeman se nezúčastní vojenské přehlídky v Rusku během oslav 70. výročí konce druhé světové války. V daný čas se v Moskvě sejde se slovenským premiérem Robertem Ficem.

Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka bylo rozhodnutí Zemana zcela suverénní, a nikoli reakcí na kritiku cesty, která zaznívala zejména z řad opozice, ale i některých představitelů vládní trojkoalice. S Ficem se na dvoustranné schůzce Zeman domluvil ve čtvrtek během telefonického rozhovoru, řekl mluvčí.

"Jde nejen o vyjádření mimořádně skvělých vztahů, ale také o symbolický akt připomínající, že v roce 1945 osvobozovala Rudá armáda obě země,"
komentoval Ovčáček prezidentův krok. Podle slovenského Denníku N ale slovenský úřad vlády vyjádření Hradu překvapilo.

Zdroj: http://domaci.ihned.cz/c1-63834560-zeman-se-v-moskve-nezucas...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Pravý sektor zlynčoval hlavního představitele justice ve Ivano-Frankovsku

10.4.15

Ukrajina: "Aktivisté" Samoobrany a Pravého sektoru, který je nyní oficiálně zařazen do ukrajinské armády, vozili v kontejneru po Ivano-Frankovsku Vasilije Kavacjuka - hlavního představitele místní justice viz video.

Fašistům se nelíbilo, že Kavacjuk v oblasti zaregistroval buňku strany Opozičního bloku. Opoziční blok je přitom regulérní stranou, která kandidovala v minulých volbách do sněmovny.

Kavacjuka hodili do kontejneru poté, co odmítl podepsat, že se vzdává funkce. Fašisté řekli, že jej nepropustí, dokud žádost o uvolnění z funkce nepodepíše.
--------
Co na to naše vláda? Uvědomuje si, že na Ukrajině podporuje nedemokratický totalitární režim, který zůstává reálně fašistickým přes všechno své oficiální zakazování fašistických symbolů?

Zdroj: http://korrespondent.net/ukraine/3501695-pravyi-sektor-vozyt...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Freeman: Sorosovy investice zdevastují Ukrajinu!

10.4.15

Ukrajina: „Ekonomický zabiják maďarského původu má především zájem pomoci naplnit kapsy sobě a svým investorům, než pomoci lidu Ukrajiny," zdůraznil Freeman na serveru The Fifth Column.

Podle něj bude řada významných společností, jejichž akcie jsou v držení Sorosovy Fund Management, LLC, těžit z investic do ukrajinské ekonomiky.

Například společnost Energen a PDC Energy by se mohl stát hlavním zásobníkem ukrajinské ropy a zemního plynu. V oblasti zemědělství bude profitovat chemický obří Dow Chemicals a přípravky na biotechnologie Monsanto, jejichž akcie jsou ve vlastnictví Sorose.

Pod kontrolou Sorose jsou významné podíly ve významném mezinárodním finančním konglomerátu Citigroup Inc, který zřejmě bude  hlavním finančním zprostředkovatelem investic na Ukrajině.

Podle novináře, byly investice na Ukrajinu tématem na zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu, které se konala na konci ledna. „Nicméně většina z těchto bank a korporací bude extrahovat z Ukrajiny zisky a exportovat do jiných západních zemích," zdůrazňuje Freeman.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/freeman-sorosovy-inv...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 1200 rokov spolužitia Rusov a Chazarov

10.4.15

Slovensko: Nemainstreamový pohľad na udalosti v spoločnosti.
Moderátor: Norbert Lichtner
Hosť: Prof. ThDr. Ján ŠAFIN, PhD.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=x1BtHfTyppQ

Klasifikace: politika,polit.korekt,nabozenstvi,kultura Zprávu vložil/a sxg

Komentářů: 2

 V Lotyšsku se vytváří policejní jednotka pro lov antifašistů

10.4.15

Lotyšsko: Lotyšské silové struktury mají v úmyslu vytvořit speciální jednotku pro boj s antifašistickými organizacemi. V rozhovoru se zpravodajskou agenturou LETA to prohlásil ředitel bezpečnostní policie Normund Mežviets.

Vytvářené oddělení bude potlačovat aktivitu antifašistických hnutí v zemi; vždyť podle místních úřadů získávají podporu z Ruska. Podle Mežvietse přispívá Rusko ke vzniku těchto organizací v řadě zemí, které jsou "ve sféře ruských zájmů", jako je Litva, Estonsko, Polsko.

Ostatně, není nic překvapivého na tom, že lotyšské orgány, provádějící skutečnou fašistickou politiku diskriminace celých skupin obyvatelstva na základě etnického původu, se obávají projevů antifašismu.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/v-lotyssku-se-vytvar...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Ukrajinský parlament schválil uznání nacionalistické organizace UPA-garantuje banderovcům sociální jistoty

10.4.15

Ukrajina: Podle přijatého zákona jsou bojovníky za ukrajinskou nezávislost ve dvacátém století uznány všechny osoby, které se podílely  na  politickém, ozbrojeném, kolektivním a individuálním boji, včetně Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN), Ukrajinské povstalecké armády (UPA), ukrajinské Helsinské skupiny (UHG) a jiných.
Dokument stanoví, že stát poskytuje sociální jistoty a výhody účastníkům "boje".

Kromě toho byl Nejvyšší radou přijat zákon "na připomínku vítězství nad nacismem za druhé světové války v letech 1939-1945". Autoři dokumentu zavedli termín "Druhá světová válka" s tím, že nahradí termín "Velká vlastenecká válka".

Ukrajinský prezident Petro Porošenko při společné návštěvě památníku Bykivnia Graves s polským prezidentem Bronislawem Komorowskim uvedl, že 2.světovou válku rozpoutal Hitler se Stalinem, kteří si chtěli rozdělit Evropu.

UPA byla ozbrojená jednotka Organizace ukrajinských nacionalistů, přesněji řečeno frakce Stepana Bandery (OUN-B); její příslušníci byli proto zjednodušeně označováni jako Banderovci.

V únoru 1943 zahájily jednotky UPA etnické čištění Volyně (severozápadní Ukrajina) bestiálním vražděním tamních Poláků. Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyni a Haliči bylo povražděno (1943-1945) jednotkami UPA přes 100 000 polských civilistů (včetně žen, dětí a nemluvňat), dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinsky-parlament...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Pomník rudoarjmejce (okupanta) musí být odstraněn, rozhodli v Pardubicích

9.4.15

Česká republika: Zastupitelstvo Pardubic rozhodlo na svém pravidelném zasedání v pondělí 30. března o tom, že Památník osvobození v Tyršových sadech připomínající vojáky Rudé armády bude odstraněn.

Jak připustil primátor města Martin Hradecký (ANO), vliv na rozhodnutí, kterým se zřejmě definitivně uzavírá několikaletý spor, měla čerstvá návštěva konvoje spojeneckých amerických dragounů ve městě.

Prostě jsme si při společné návštěvě pivovaru s těmi milými skromnými kluky uvědomili, že jim dlužíme i něco víc než jen pár malých piv a mávání americkou vlajkou. Měli bychom konečně dát jasně najevo, že skutečnými osvoboditeli byli v květnu 1945 jen Američané. A to i tady v Pardubicích,“ dodal přesvědčeně současný nejvyšší představitel města.

Zdroj: http://denikreferendum.cz/clanek/20113-pomnik-okupantu-musi-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 14

 Kam sa poberá čínska Hodvábna cesta (BaR “Belt and Road”)?

9.4.15

Čína: Počas Boao fóra, čínska Komisia pre národný rozvoj a reformu (National Development and Reform Commission – NDRC), v spojení s čínskym ministerstvom zahraničia a ministerstva obchodu, vydala akčný plán pre BaR. Xinhua (čínska tlačová agentúra) poskytla anglický preklad dokumentu. Peking nie je skromný pri ambíciách projektu – “Podľa plánu očakáva zmenu sveta, politického a hospodárskeho prostredia prostredníctvom rozvoja krajín pozdĺž trás, z ktorých väčšina je žiadostivá po prudkom raste,” napísala Xinhua. Peking dúfa, že ročný objem obchodu medzi Čínou a krajinami BaR dosiahne alebo prekoná 2,5 bilióna dolárov za desať rokov,” povedal Si Ťin-Pching.

BaR je zameraný

  • na podporu bezproblémového a voľného pohybu ekonomických zložiek,

  • vysoko efektívnu alokáciu zdrojov a hlbokú integráciu trhov;

  • podporovať krajiny pozdĺž BaR k dosiahnutiu koordinácie hospodárskej politiky a realizovať širšiu a prehlbujúcu sa regionálnu spoluprácu vyšších úrovní;

  • a spoločne vytvoriť otvorenú, inkluzívnu a vyváženú architektúru regionálnej hospodárskej spolupráci, ktorá bude na prospech všetkých.”


BaR má taktiež aj politický podtext, kde Čína používa projekt ako prostriedok na presadzovanie svojich vlastných kľúčových zahranično-politických zásad (FPPC – Five Principles of Peaceful Coexistence). FPPC pozostáva:

  • vzájomný rešpekt k zvrchovanosti a územnej celistvosti

  • vylúčenie agresivity zo vzájomných vzťahov

  • nezasahovania do vnútorných záležitostí

  • rovnost a vzájomný prospech

  • mierové spolužitie.


Hodvábna cesta 21.storočia

Zdroj: http://medzicas.sk/kam-sa-pobera-cinska-hodvabna-cesta/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 23 čtenářů částkou 6 531 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 7

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 6

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

Měnové kurzy

USD
25,52 Kč
Euro
27,60 Kč
Libra
31,29 Kč
Kanadský dolar
18,09 Kč
Australský dolar
15,60 Kč
Švýcarský frank
26,13 Kč
100 japonských jenů
23,46 Kč
Čínský juan
3,60 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,58 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 353,19 Kč
1 unce stříbra
387,94 Kč
Bitcoin
186 997,12 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 911 890