Ve zkratce

Stránka:

 Úsporná opatření: Chudí ztratili 86 % příjmů, bohatí 17-20 %

22.3.15

Řecko: Důsledky úsporných opatření:
Chudí ztratili 86 % příjmů, bohatí 17-20 %.
Daně vzrostly chudým o 337 %, bohatým o 9 %.

To je výsledek studie, která analyzovala na 260.000 datových záznamů o příjmech a daních od roku 2008 do roku 2012.


Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2015/03/20/shocking-austeri...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Členové strany Podemos se připojili k protestu Blokupy ve Frankfurtu

22.3.15

Španělsko: Členové strany Podemos se připojili k protestu Blokupy ve Frankfurtu při příležitosti otevření nového monumentálního sídla Evropské centrální banky.
Miguel Urban Crespo, poslanec Evropského parlamentu za Podemos řekl na tiskové konferenci organizované Blokupy:

"ECB je naprosto nedemokratická instituce. Ničí naši kontrolu nad naší vlastní ekonomikou. ...
Strukturální programy Trojky uvalily na obyvatelstvo strukturální násilí. ...
ECB a kapitalismus ničí životy, to je jednoduché pravidlo."

Zdroj: http://www.thelocal.es/20150319/podemos-joins-blockupy-at-ec...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Nové pamětní mince ve Španělsku oslavují Francovu fašistickou diktaturu

22.3.15

Španělsko: Ve Španělsku byly vydány nové pamětní mince s obrazem krále Filipa VI., které oslavují 70 let míru od druhé světové války. Mince vyvolaly u obyvatel Španělska kontroverzní pocity, protože 36 let z oněch 70 oslavovaných byla ve Španělsku  fašistická diktatura generála Franca. Během těchto 36 let bylo ve 190 španělských koncentračních táborech zavražděno 200.000-400.000 lidí.

Zdroj: http://www.thelocal.es/20150319/70-years-of-peace-coin-cause...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Robert Fico se nenechá tlačit do kouta a uctí v Moskvě památku vojáků padlých ve 2.světové válce

22.3.15

Slovensko: Robert Fico řekl, že v rámci EU není na účast na oslavách v Moskvě jednotný názor.
„Já však odmítám ignorovat historický fakt, že před sedmdesáti lety skončila válka a že zde padlo 60 tisíc ruských vojáků. Slovensko byl fašistický stát osvobozený Rudou armádou," pronesl ve Slovenském rozhlase Robert Ficom.„Nebudu to ignorovat, jak se to rozhodl ignorovat prezident Andrej Kiska.“

Kiska odmítl pozvání na oslavy Dne vítězství v Moskvě a hodlá prý navštívit několik hřbitovů na Slovensku, kde jsou pohřbeni padlí z té doby.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fico-slovensko-byl-f...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 10

 Spolustraník Jaceňuka Švýcarskem obviněn z korupce

22.3.15

Ukrajina: Švýcarsko podalo trestní oznámení na  spolustraníka Jaceňuka, poslance Lidové fronty, Nikolaje Martyněnko. Byl obviněn z přijetí úplatku v hodnotě 30 miliónů švýcarských franků od firmy Škoda JS, dodávající zařízení pro jaderné elektrárny.

Zdroj: http://korrespondent.net/ukraine/3494033-protyv-soratnyka-ya...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Krym je o mnoho více ruský než Falklandy anglické

22.3.15

Rusko: Hlava ruské parlamentní komise pro zahraniční věci, Alexej Puškov, odpověděl na požadavek Londýna vrátit Krym Ukrajině na Twitteru:
"Krym má o mnoho více důvodů být součástí Ruska než Falklandské ostrovy, aby byly součástí Velké Británie."

Zdroj: http://korrespondent.net/world/russia/3494119-pushkov-otvety...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Banksteři v Detroitu odřezali občany od pitné vody

22.3.15

USA: Zadlužené město dostalo po krachu vnucenou správu, stejně jako se to Trojka snaží prosadit pro Řecko. Bezohlednost, brutalita a barbarství bankéřů a oligarchického systému nezná meze. 
Bankrot je klíčem, protože pak už město spravují finanční supi přímo. Pokud se obyvatelé vzbouří, od toho je tu armáda a policie, aby udělala pořádek.

Skupina věřitelů se spojila s jimi nakloněnými soudci, kteří striktně pozitivisticky odsoudili město k placení všech nesmyslných pohledávek a kontraktů. Tyto úpisy uzavřela s oligarchy jimi uplacená a zkorumpovaná politická reprezentace, která předtím zprivatizovala městské služby.

Americký konkurzní soudce Steven Rhodos prohlásil v říjnu loňského roku, že neexistuje žádné vymahatelné právo na bezplatnou nebo dostupnou pitnou vodu, stejně jako neexistuje žádné právo na dostupnost ostatních životních potřeb jako je přístřeší, jídlo a lékařská péče.
Soudce tedy v podstatě řekl, že chudí mohou ve zbankrotovaném městě legálně zemřít.
------------
To se má Praha na co těšit.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/03/banksteri-v-detroitu-odr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 13

 Co dělá EU naším jménem v Řecku

22.3.15

Řecko: Evropská centrální banka ve středu půjčila Řecku jen 400 milionů euro tzv. nouzové likvidity (ELA) fondů místo 900 miliónů euro, které vláda žádala. Stát je v krachu a jde pouze o to, aby Řekové mohli vybírat peníze z bankomatů.

Jen pro srovnání. Na ukrajinskou juntu do Kyjeva se půjčka od MMF za cca 17 miliard dolarů na válku okamžitě našla. Pro EU stát, který potřebuje peníze pouze pro zachování živobytí svých občanů, už nikoliv.

Tsiprasova vláda schválila návrh zákona humanitární pomoci, na který dala 200 miliónů euro. Jde tedy o jeden den bankovních operací v Řecku, ale mnoha rodinám pomůže zachránit holý život. Návrh zákona poskytuje zdarma elektřinu a potravinové lístky rodinám v krajní chudobě. ECB a věřitelé donutili vládu, aby tento program omezila z původně zcela nedostatečného podílu 1,8 miliard euro. Německý bulvární plátek Bild prohlásil, že humanitární zákon byl "vyhlášením války".

EU a ECB chce, aby vyhladovělí a zbídačení Řekové vládu Syrizy svrhli a vrátili se pod finanční fašismus Trojky. Ta chce jednoduše stát zabavit pro své účely, hlavně turistické ostrovy a ložiska plynu ve Středozemním moři.

Vláda, která na rozdíl od bývalých řeckých zkorumpovaných EU-zločinců bankrot nezpůsobila, čelí riziku prázdných bankomatů.
Vicepremiér Giannis Dragasakis k tomu řekl: "Země čelí problémům s likviditou a potřebuje spolupráci evropských partnerů na pokrytí svých závazků. Nedostali jsme jedinou úvěrovou pomoc od srpna 2014, a přitom jsme spláceli všechny své závazky."

Přitom řecká vláda už oficiálně řekla, že vzhledem k výši dluhu a nově zvednutým úrokům už ani teoreticky není možné splácet přijaté závazky. Lichva je holt lichva.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/03/co-dela-eu-nasim-jmenem-...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 USA a jejich spojenci patří před Norimberský soud, který soudil nacisty

22.3.15

USA: Bývalý šéf Norimberských žalobců Benjamin Ferencz, ve vztahu k invazi do Iráku v roce 2003: "Jako prima facie případ může být stanoveno, že Spojené státy jsou vinny nejvyšším zločinem proti lidskosti - ilegální válečnou agresí proti suverénnímu národu."

Norimberská Zásada VI - zločiny proti míru a války uvádí následující:

Zločiny níže uvedené jsou postižitelné jako zločiny podle mezinárodního práva:
(A) Zločiny proti míru:
(i) Plánování, příprava, iniciace nebo vedení válečné agrese či války v rozporu s mezinárodními smlouvami, dohodami nebo zárukami;
(ii) Účast na společném plánu nebo spiknutí k dosažení některého z činů uvedených v (i).
(B) Válečné zločiny: Porušování zákonů nebo válečných zvyklostí, které zahrnují, ale nejsou omezeny na, vraždy, špatné zacházení nebo deportace k otrocké práci, nebo pro jakýkoliv jiný účel civilního obyvatelstva nebo na obsazeném území; vraždy nebo špatné zacházení s válečnými zajatci nebo osobami na moři, zabíjení rukojmích, plenění veřejného nebo soukromého majetku, svévolné ničení měst, obcí, a vesnic, nebo pustošení neodůvodněné vojenskou nutností.
(C) Zločiny proti lidskosti: Vraždy, vyhlazování, zotročování, deportace a jiné nelidské činy provedené proti jakémukoliv civilnímu obyvatelstvu, nebo pronásledování z politických, rasových nebo náboženských důvodů, kdy tyto úkony jsou prováděny, nebo takové pronásledování je prováděno, při výkonu nebo v souvislosti s jakýmkoli zločinem proti míru nebo jakýmkoli válečným zločinem.
(i) Plánování, příprava, iniciace nebo vedení válečné agrese či války v rozporu s mezinárodními smlouvami, dohodami nebo zárukami;
(ii) Účast na společném plánu nebo spiknutí k dosažení některého z činů uvedených v (i).

Norimberská zásada III se vztahuje přímo k prezidentu Obamovi a hlavám států a předsedů vlád v USA-NATO vedené koalici: "osoba, která se dopustila činu, který představuje zločin podle mezinárodního práva, jako hlava státu nebo odpovědný státního úředník není zbaven zodpovědnosti podle mezinárodního práva."

Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/nepochybny-va-lec-ny-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 24. března 1999 zahájilo NATO agresi proti Jugoslávii

22.3.15

Evropská unie: Pro Českou republiku, kromě data smutku a hněvu 15. března, další dva březnové  dny vyvolávají při nejmenším smíšené pocity, ve kterých by měl asi převládat pocit hanby:

12. března 1999 jsme vstoupili za zvuků fanfár do organizace NATO, která pak 24. března provedla, na základě snůšky výmyslů, bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, již více měsíců chystanou agresi proti Svazové Republice Jugoslávii (SRJ). V té chvíli se NATO stalo zločineckou organizací, která neváhala zabíjet, mrzačit a zraňovat tisíce civilů, včetně dětí, kolem 400-500 000 lidí zbavit zaměstnání zničením továren (většina bez vojenského významu) a uvrhnout zem do ekologické katastrofy a to „pumami výlučně humanitární povahy“ (nesmyslná slova použitá v této souvislosti bývalým prezidentem Havlem v Le Monde 29. dubna 1999).

Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/24-br-ezna-1999-zaha-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 OBČANSKÝ PROTEST: Jsme proti demonstraci síly USA!

22.3.15

Česká republika: Přidejte se k protestu 28.3.2015 od 15h na Václavském náměstí v Praze. Vyzýváme vás a politické představitele naší republiky, abychom společně zastávali mírovou politiku, politiku opatření otevřenosti a vzájemného pochopení a důvěry, uklidňujících a vstřícných kroků, dodržování mechanismů předcházení a diplomatického řešení sporů, politiku zapojení širších politických kruhů a občanů jako nástroje eliminace selhání, chyb a zvůle jedinců a omezených zájmových skupin. Společné vojenské cvičení armád východoevropských a středoevropských států s vojáky USA nejsou v současnosti dobrým, promírovým nápadem. Daleko potřebnější je posílení pozorovací mise OBSE na neklidných územích, oddálení vojenských sil spořících se stran od sebe, podpora politického dialogu a hledání způsobů, jak dlouhodobě nastolit demokratickou, svobodnou atmosféru na postižených územích.

Evropští politici o co zbrkleji se snažili Ukrajinu připojit k Unii o to déle, mnohonásobně déle, a trpělivěji budou muset napravovat to, co pomáhali zbořit. To je i úloha české politické reprezentace, která nese spoluzodpovědnost za zneužití původních cílů a za následky Majdanu.

Poznámka editora: Není jasné, kdo akci svolává a zda je povolena.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/03/21/obcansky-protest-jsme-proti-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Tisíce Španělů demonstrují za chléb a důstojnost

22.3.15

Španělsko: Ve Španělsku se tisíce lidí zúčastnilo protestního pochodu proti vládě. Se sloganem: ,,Za chléb, práci, bydlení a důstojnost.“ V Madridu se demonstrovalo proti úsporné politce vlády a proti sociálním škrtům.V hlavním městě se v sobotu sešli demonstranti ze všech regionů z celé země. Policie odhadla počet demonstrantů na zhruba 12 000, avšak organizátoři hovoří o stovkách tisíc lidí.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/03/22/tisice-spanelu-demonstruji-za...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Výzva k účasti na jednání Rady ČT v Praze 25.3.2015 od 13h

22.3.15

Česká republika: Vážení čtenáři, zvu vás na další pravidelné jednání Rady České televize, na kterém se tentokrát bude projednávat opět zajímavý materiál a to je Výroční zpráva o činnosti ČT v roce 2014, jak je uvedeno na pozvánce. Vzhledem k tomu, že já už mám na jednání Rady ČT zakázáno mluvit, tak se pokuste někdo požádat Radu ČT emailem nebo telefonicky o vystoupení. Je třeba uvést téma stížnosti. Pak je třeba Radu konfrontovat s nezpochybnitelnými fakty: Na stížnosti veřejnosti Rada reaguje s velkým zpožděním nebo vůbec. A reakce prakticky vůbec nic neřeší a jsou jen ignorantskými výmluvami!

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/03/20/vyzva-k-ucasti-na-jednani-rad...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Rusové ukázali vojenským atašé své velitelské centrum

22.3.15

Rusko: Rusové velení pozvalo vojenské atašé (včetně "natovských") k vyhodnocení výsledků šestidenního vojenského cvičení.  Ukázali jim i velící centrum Národní obrany RF, což u atašé vzbudilo úžas. Co bylo řečeno Rusy:
1) nechystáme se s nikým bojovat, ale jelikož "natovská" cvičení přímo u ruských hranic jsou dneska běžná, musíme i my pořádat cvičení na naší zemi
2) ukazujeme vám samo "srdce" ruské obrany a prosíme vás, abyste pravdivě informovali vlády svých zemí, že jsme připraveni hájit zájmy své země.

Dle výrazů tváří atašé můžeme soudit, že to pro ně bylo velké překvapení - tj. snad jim dojde, co by se stalo, "kdyby"... Ve stejném duchu mluví na závěr i Antonov, zástupce ministra obrany RF: "Udělali jsme maximum pro to, abychom svým zahraničním kolegům vysvětlili, co je možné. Chceme spolupracovat. Není potřeba z nás dělat nějaké monstrum, které ohrožuje světovou bezpečnost. Můžeme žít v míru a přátelství."

Zdroj: http://www.1tv.ru/news/social/280179

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Lin

Komentářů: 4

 Slavný Newsweek přináší reportáž o ruských agentech u nás. Řádí prý víc než před rokem 1989

21.3.15

Česká republika: Podle generála Šándora jsme měli problém ruské, ale i čínské špionáže řešit už dávno. "Není pochyb o tom, že je to horší než za studené války, protože tehdy se Rusové nezaměřovali primárně na nás. Ale po skončení studené války Američané a Němci stáhli své špiony, zatímco Rusové a Číňané u nás nadále operují," upozornil generál. Podle jeho názoru jsou tyto země po špionážní stránce v Česku velmi aktivní, především od vypuknutí konfliktu na Ukrajině.

Česká republika prý představuje pro špiony jakýsi odrazový můstek pro získávání informací o Západu. K získávání informací tu stále mají kontakty ještě z doby před pádem komunistického režimu. Šándor připomíná, že před rokem 1989 v Československu působilo na 100 tisíc Rusů.

Generálu Šándorovi, komunistickému vojenskému veliteli se školením zpravodajec (Postgradulní studium, obor velitelsko-štábní zpravodajský, Praha (1984-1986), který rychle postupoval ve velitelských funkcích, až se roku 1986 stal členem nejvyššího velení komunistické Československé lidové armády, naopak vůbec nevadí aktivity amerických tajných služeb v Evropě.
Jak informoval německý Der Spiegel, že americké rozvědky NSA a měly v Praze a dalších 79 místech světa svá společná pracoviště, která nebyla legální.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slavny-Newsweek...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Poslankyně Bundestagu srovnala nepokoje ve Frankfurtu nad Mohanem s Majdanem

21.3.15

Německo: Poslankyně Bundestagu za Stranu levých (Die Linke) Heike Hänsel prohlásila, že západní tisk a establishment trpí pokrytectvím. Ve svém oficiálním Twitteru srovnala protesty proti Evropské centrální bance (ECB ) ve Frankfurtu nad Mohanem s Euromajdanem v Kyjevě. Heike Hänsel napsala: "Na Majdanu v Kyjevě byl kouř pro tisk znamením osvobozeneckého hnutí."

Události, které se rozvinuly kolem nové budovy ECB, byly však v německém tisku popsány jako vzpoury a nepokoje a nikoli jako boj za osvobození.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/03/poslankyne-bundestagu-sr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Kyjev smlouvá s Moskvou: Výrazně zlevněte, jinak si budeme brát plyn od EU

21.3.15

Ukrajina: Moskva bude muset Kyjevu své dodávky zemního plynu výrazně zlevnit, pokud chce konkurovat zvýšenému ukrajinskému dovozu z Evropské unie. Jinak Ukrajina ruský plyn odebírat nebude. Řekl to agentuře Reuters ukrajinský ministr energetiky Volodymyr Demčyšyn po pátečních jednáních se svým ruským protějškem, která v Bruselu zprostředkovala Evropská komise.

Ruský ministr Alexandr Novak přišel na jednání s návrhem zvýšit Kyjevu cenu za plyn proti zimní provizorní dohodě o šest procent na 348 dolarů za tisíc metrů krychlových. Dodal ale, že Moskva bude uvažovat o slevě.

Rusko podle Demčyšyna chápe, že pokud chce být schopno se svým plynem konkurovat, musí jít s cenou výrazně dolů. "Odhaduji, že se domluvíme na rozumné ceně mezi 240 a 250 dolary," řekl ministr ohledně ceny pro druhé čtvrtletí. Ve třetím kvartále podle něj cena s ohledem na nedávný propad světových cen ropy dál klesne na 210-220 USD.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kyjev-smlouva-s...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Zlatá padesátá aneb Déjà vu: Vyhrůžky a hrozby se stupňují

19.3.15

Česká republika: Web Armádní noviny v pondělí varoval, že útok na konvoj americké armády projíždějící republikou lze vyložit jako trestný čin rozvracení republiky (§ 310 zákona č. 40/2009 sb., tedy Trestního zákona). Podle Armádních novin by totiž mohlo dojít k ohrožení obranyschopnosti České republiky, za což pachateli hrozí 8 až 12 let ve vězení, eventuelně 12 až 20 let, pokud by tento čin spáchal jako člen organizované skupiny.

Případně by se podle webu mohl na útok vztahovat § 314 o sabotáži, za což pachateli hrozí 3 až 10 let, respektive 8 až 12 let, pokud by čin spáchal jako člen organizované skupiny.
----
Si dělají srandu, ne? Ohrožení obranyschopnosti? Sabotáž? To už je opravdu bujná fantazie.

Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/115913-utok-na-kolonu-usa-...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 14

 Děti v nákupním středisku

19.3.15

Francie: Krásné... Proč toho není více?

Zdroj: https://www.youtube.com/embed/eee4-d7FUis

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 582 956