Ve zkratce

Stránka:

 Americký obrněný konvoj tanků projede Evropou včetně ČR

15.3.15

Evropská unie: Americká armáda vyšle obrněný konvoj, který projede 1 800 kilometrů šesti zeměmi střední a východní Evropy. Má jít o ukázku podpory spojenců v NATO proti ruské anexi Krymu a separatistům na východě Ukrajiny. Vojáci a obrněná vozidla v rámci cvičení Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání) projedou územím Lotyška, Litvy, Estonska a Polska přes Česko na základnu Vilseck v Německu čtyřicet kilometrů od českých hranic.
-----
Běsnění válečných štváčů na steroidech. Tohle je další provokace v řadě, další dráždění hada bosou nohou. Je tragické, že se k tomu propůjčila i naše země.

A co na to "nejlepší zpravodajský server," mnohanásobný držitel Křišťálové lupy, iDěs? Inu, nic, Na titulní stránce to není.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/364260-americky-obrneny-kon...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Zakarpatí má právo na sebeurčení

15.3.15

Ukrajina: Sjezd vedoucích rusínských organizací v Mukačevu v sobotu prohlásil, že bude po Kyjevu požadovat uznání výsledků referenda z roku 1991, ve kterém cca 80 % obyvatelstva oblasti podpořilo autonomní status regionu.

Bývalý primátor Užgorodu,Sergej Matušňak:

"Je to mínění 78 % obyvatelstva - podle mezinárodního práva to musí centrální kyjevská vláda ratifikovat. Zakarpatí vyslovilo tento požadavek ještě před autonomií Krymu. Jsou omezována práva Rusínů - základní části obyvatelstva (mám matku Rusínku) - neuznávají zde naší národnost, zatímco ji uznává celý svět.

Požadavek autonomie je spravedlivý. 20 let ji požaduji. Myslím, že to je naše zákonné právo. Centrum má povinnost ratifikovat výsledky referenda. Je to naše právo na sebeurčení.

Je nutné provést všeukrajinské referendum o státním uspořádání. Tuto otázku nemůže řešit Porošenko nebo Ratušňak, to musí řešit celý národ..."

Zdroj: http://www.politnavigator.net/zakarpate-imeet-pravo-na-samoo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Ukrajina bude propouštět státní úředníky a likvidovat organizace podezřelé ze separatismu - a to bez důkazu a soudu

14.3.15

Ukrajina: Návrh zákona „O zabránění a prevenci separatismu a překonání separatistické aktivity na území Ukrajiny (deseparatizaci)“ má tři základní cíle:
– propuštění státních zaměstnanců a zákaz zastávat veřejné funkce (včetně práva být zvolen poslancem) pro osoby, které jsou podezřelé z činnosti související se separatismem;
– likvidaci politických stran, společenských organizací a dalších právnických osob, včetně bank, které se podílejí na separatismu;
– konfiskaci majetku osob, které se podílejí na činnostech souvisejících se separatismem.
Vycházeje z textu dokumentu, budou uvolňováni všichni úředníci, u nichž je třeba jen podezření ze separatistických činností. Přitom není potřebné rozhodnutí soudu, stačí jen podat trestní oznámení. I v případě, že vina osoby nebude prokázána a soud takového člověka osvobodí – mechanizmus návratu do zaměstnání se nepředpokládá.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/03/14/propusteni-kvuli-separatismu-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Kde začíná a kde končí vlastizrada?

14.3.15

Česká republika: Pro informaci uvádím, že za vlastizradu lze podle naší platné legislativy, konkrétně podle trestního zákoníku, § 309, považovat čin, kdy český občan rozvrací republiku, proviní se teroristickým útokem, terorem jako takovým, či sabotáží, a to ve spojení s cizí mocí nebo cizím činitelem.

Z dikce tohoto zákona vyplývají, v zajímavých souvislostech, minimálně dva aspekty. „Rozvracení republiky“ je z deklarovaného požadavku umístění amerických bojových jednotek více než zřejmé, neboť se, alespoň podle mého názoru, jedná o interní pokus o narušení samostatnosti země. Důležitou pro zhodnocení může být i další zmíněná zákonná podmínka „ve spojení s cizí mocí“. Všechny podporovatele umístění vojsk, jinými slovy „eventuální americké vojenské přítomnosti“, musím upozornit, že i tento legislativní požadavek je již dopředu splněn, neboť za cizí moc se obecně považuje každý stát mimo ČR a je zcela lhostejno, zda se jedná o „transatlantického spojence“ či někoho jiného.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/kde-zacina-a-kde-konci-vla...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Co předcházelo útoku na velvyslance USA v Jižní Koreji

14.3.15

Jižní Korea: 1. 3. 2015 vyzval prezident Jižní Koreje, Park Geun-Hye, japonské politické představitele, aby se omluvili čínským a korejským obětem druhé světové války.
Politici krajně pravicové strany, která je nyní v Japonsku u moci v čele s premiérem Shinzo Abe totiž prohlásili, že 200.000 žen, které za druhé světové války fašistická japonská armáda zotročila a využívala jako sexuální otrokyně, byly profesionální prostitutky.
Prohlášení vyvolalo v dotčených zemích velké rozhořčení.

Do sporu se vložila zástupkyně státního tajemníka USA Wendy Shermanová, která se na semináři ve Washingtonu zastala Japonska a tím pobouřila jihokorejskou veřejnost. Jihokorejští aktivisté požadovali omluvu i od Shermanové, protože se podle jejich mínění pokusila marginalizovat zločiny, kterých se dopouštěla japonská fašistická armáda na civilistech.
5. 3. následoval útok na amerického velvyslance v jižní Koreji.
-----------
USA evidentně drží konzistentní profašistický postoj i mimo Ukrajinu.

Zdroj: http://www.koreatimesus.com/activists-demand-us-apology-over...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Americkou mírovou pěst už milují na celém světě: další USA velvyslanec pořezán!

14.3.15

Jižní Korea: Americký velvyslanec v Jižní Koreji Mark Lippert byl 5. 3. ráno při cestě na přednášku v hlavním městě Soulu pořezán. Během dvou hodin mu pak lékaři rány na obličeji zašili 80 stehy. Během incidentu se útočník jasně vyjadřoval proti společným vojenským manévrům USA a Jižní Koreje. Právě ty každoročně přiostří vztahy mezi oběma státy a komunistickou KLDR.

Lippert se 5. 3. v Soulu účastnil události organizované korejskou Radou pro usmíření a spolupráci, přičemž útočník byl podle velitele místní policie členem oné rady. Hlavním účelem této organizace je snaha o mírové sjednocení dvou rozdělených států na Korejském poloostrově.

Spojené státy mají v Jižní Koreji trvale rozmístěno téměř 30.000 vojáků; pokud by propukl konflikt se Severní Koreou, Spojené státy by převzaly operační velení.

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Zdroj: http://www.paratdnes.cz/2015/03/Americkou-mirovou-pest-uz-mi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Nevyplácejte dva měsíce mzdy a důchody, navrhuje Trojka Řecku

14.3.15

Řecko: Věřitelé (tedy Trojka) navrhli Řecku geniální řešení, jak se vypořádat s nedostatkem likvidity. Navrhli, aby Řecko přestalo vyplácet mzdy a důchody na 1-2 měsíce.
"Když jsme řekli, že máme problémy s likviditou, řekli nám, ať neplatíme mzdy a důchody 1-2 měsíce," sdělila v pátek médiím Elena Panarity, pomocnice řeckého ministra financí Yanise Varoufakise.

Věřitelé měli tento návrh učinit v úterý na rozhovorech Bruselské skupiny v Bruselu. Elena neupřesnila, zda návrh přišel od ECB, EU nebo MMF.
Podle všeho byl návrh učiněn ministrovi Yanisovi Varoufakisovi, který jej odmítl a označil jej za hanebný.

Řecký tým úředníků, který se bruselských jednání v úterý zúčastnil, slova Eleny potrvrdil jako pravdivá.
Přesto je Elelna později odvolala a tvrdila, že tento návrh učinila Trojka loni na podzim předchozí vládě.

V pátek samozřejmě Řecko zaplatilo Mezinárodnímu měnovému fondu tranši 340 miliónů Eur.

Jaký další geniální návrh bude na řadě příště?

Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2015/03/13/creditors-propos...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V centru Kyjeva proběhla demonstrace proti politice současné vlády

13.3.15

Ukrajina: 13. dubna proběhla v centru Kyjeva demonstrace proti politice současné vlády. Lidé nesouhlasili s vládními opatřeními. Kličko demonstraci označil za placenou protievropskou akci organizovanou Opozičním blokem.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/v-kieve-prokhodit-miting-belyk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 DLR a LLR žádají Německo a Francii, aby zavedly sankce vůči současnému ukrajinskému režimu

13.3.15

Ukrajina: Vedení DLR a LLR prosí o zavedení zákazu vjezdu na území EU za zločiny proti lidskosti ve vztahu k obyvatelům Donbasu, za masová porušení lidských práv, za ničení civilního obyvatelstva vojenským terorem a ekonomickou blokádou následujícím politikům: Jaceňukovi, Poltorakovi, Turčinovovi, Avakovovi, Ložkinovi a Kolomojskému.

Dále žádají o pozastavení finanční pomoci protilidovému režimu Jaceňuka-Avakova dokud nesejmou ekonomickou blokádu z Donbasu a nezabezpečí podmínky politického řešení situace na Donbasu.

"Vzhledem k tomu, že se Kyjev nechystá k žádným opatřením, které by zlepšily ekonomickou situaci na Donbasu, obracíme se k vám - jako ke garantům dodržování komplexu opatření danými Minskými dohodami - s prosbou poslat do Doněcka a Luhanska specialisty z vašich zemí pro metodickou pomoc při obnovení bankovního systému Donbasu
," píše ve společném prohlášení Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnický Merkelové a Hollandovi.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/dnr-i-lnr-obratilis-k-evrosoyu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Na Ukrajině navrhuhují věznit organizátory placených demonstrací

13.3.15

Ukrajina: Anton Geraščenko, poslanec Lidové fronty (Jaceňuk):

"Dnes v Ukrajině neexistuje žádný trest za organizaci placených akcí proti jakékoli stavbě, proti jakémukoli rozsudku soudu nebo proti jakémukoli rozhodnutí vládních institucí.
Tím je narušeno ústavní právo občana na svobodné vyjádření své vůle prostřednictvím svobodného shromažďování. Proto jsem inicioval a moji pomocníci rozpracovali návrh zákona o zanesení změn do Trestního práva, aby organizované placené masové akce byly uznány trestným činem, za který musí následovat neodkladný trest.

Pokud se můj návrh zákona stane zákonem, pak velmi rychle nezbude nikdo, kdo by si přál dostat 3-5 let odnětí svobody za organizaci podvodných a černých akcí. A potom mítinky, shromáždění a demonstrace budou pouze dobrovolnými a upřímnými tak, jak to má být v civilizované evropské zemi."

Zdroj: http://www.politnavigator.net/mitingovat-protiv-ukrainskikh-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Nacigarda a armáda USA začnou za týden pravidelná společná cvičení ve lvovské oblasti

13.3.15

Ukrajina: "Za týden začneme se společným cvičením. Pokud to v úterý parlament odsouhlasí a já věřím, že ano, budeme se pravidelně zúčastňovat cvičení s ozbrojenými silami USA v Javorově ve lvovské oblasti", řekl ministr vnitra Arsen Avakov.

Nacigardu založili 29. 1. 2014 aktivisté Euromajdanu - Samoobrana Majdanu, kozáci a Pravý sektor. V tentýž den je vyzvalo Ministerstvo vnitra Janukovičova režimu, aby ukončili nezákonnou činnost a připomnělo jim trestní odpovědnost za formování nezákonných ozbrojených formací.

V březnu téhož roku Turčinov, představitel vítězné chunty, navrhl, aby se nacigarda znovu obnovila. Bází pro znovuvytvoření nacigardy se stala vnitřní vojska ministerstva vnitra nového režimu, do kterých byla začleněna samoobrana Majdanu. Jaroš prohlásil, že z Pravého sektoru se do nové nacigardy nikdo nepřihlásil. Od února 2015 velitele nacigardy jmenuje a odvolává Porošenko.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/nacgvardiya-i-armiya-ssha-nach...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Nie základniam NATO, skandovali ľudia pred americkou ambasádou

13.3.15

Slovensko: Nechceme NATO, chceme mier, či nie vojenským základniam kričalo včera približne 400 nespokojných ľudí pred americkou ambasádou v Bratislave. Na Hviezdoslavovo námestie prišli dať o 17.00 h najavo svoj nesúhlas s umiestnením základne NATO na našom území či jednostranným informovaním o situácii na Ukrajine.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/nie-zakladniam-nato-skandovali-lu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Bookmakeři mají jasno - k paritě eura a dolaru dojde nejspíš do tří měsíců

13.3.15

Evropská unie: Americký dolar je nejdražší za posledních 10 let. Jeho aktuální dnešní kurz vůči české koruně je 25,73, kurz eura k české koruně je 27,30. Kurzy eura a dolaru se k sobě tak momentálně přiblížily nejvíce za posledních 12 let. Většina velkých bank proto předpokládá, že ještě během letošního roku dojde k paritě kurzů obou měn.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/bookmaker...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Česká média jsou vůči Rusku třetí nejagresivnější na světě, hodnotí Moskva

13.3.15

Česká republika: Ze shrnující studie za loňský rok vyplývá, že jednoznačně nejhorší mediální obraz má Rusko v Německu a Spojených státech. A za nimi následuje Česko.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/ceska-media-jsou-vu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Dolar už je za 26 korun, poprvé od roku 2004

13.3.15

Česká republika: Česká měna poprvé od roku 2004 oslabila na 26 korun za dolar. Podle analytiků za propadem stojí oslabování eura k dolaru související s tím, že Evropská centrální banka tento týden zahájila rozsáhlé nákupy dluhopisů s cílem podpořit ekonomiku.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/meny/dolar-uz-je-za-26-kor...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Ferguson opět vře, dva policisté postřeleni

13.3.15

USA: Během protestu v americkém městě Ferguson, kterým v posledních měsících zmítaly rasové nepokoje, byli postřeleni dva policisté.

Demonstranti se ve středu večer shromáždili před místním policejním velitelstvím poté, co oznámil rezignaci městský policejní šéf Thomas Jackson.

Jackson se rozhodl odstoupit z úřadu, když federální ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo zprávu o rasové zaujatosti místních úřadů vůči černochům. Nespokojenci, kteří se ve středu sešli před policejním velitelstvím ve Fergusonu, požadovali rezignaci dalších policistů a další kroky v souvislosti se zveřejněnou federální zprávou.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/ferguson-opet-vre-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V izraelskej armáde došlo k nárastu sexuálnych trestných činov o 40 %

13.3.15

Izrael: V piatok hlavný prokurátor izraelskej armády, Udi Ben Eliezer, uviedol, že 37 izraelských dôstojníkov a vojakov bolo v roku 2014 obvinených zo sexuálnych trestných činov, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom činí 40-percentný nárast.

Podľa slov Eliezera jedno z obvinení sa týkalo izraelského veliteľa, ktorý nútil svoje podriadené do sexuálnych vzťahov využijúc svoju autoritu. Dodal tiež, že mnohí vysoko postavaní predstavitelia armády tolerovali časté páchanie sexuálnych činov.

Ilustračné foto: Izraelské vojačky
Ilustračné foto: Izraelské vojačky

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/nadriadeni-zneuzivaju-svoju-autor...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Zomrel už šiesty ukrajinský politik blízky Janukovyčovi

13.3.15

Ukrajina: Na Ukrajine bol nájdený ďalší mŕtvy vysokopostavený ukrajinský politik, ktorý je spájaný so zosadeným bývalým ukrajinským prezidentom Viktorom Janukovyčom. Vo štvrtok (12.3.) prišiel o život gubernátor Záporožskej oblasti Olexandr Peklušenko. Bol nájdený so strelnou ranou v krku.

Za posledných šesť týždňov zomreli:
• Stanislav Melník, 53-ročný bývalý poslanec Strany regiónov, ktorý bol 9. marca nájdený zastrelený vo svoje kúpeľni.
• Michajlo Čečetov, bývalý výsoko postavený poslanec Strany regiónov. Zomrel po tom, čo zrejme 28. februára skočil z okna zo 17. poschodia. Čelil obvineniu z podvodu a zo zneužitia funkcie.
• Sergej Valter, starosta juhovýchodnej časti mesta Melitopol. Nájdený bol 25. februára. Zomrel obesením. Čelil obvineniu zo zneužitia úradu.
• Olexandr Bordjug, bývalý policajný námestník riaditeľa v meste Melitopol. Našli ho mŕtveho v jeho dome 26. februára. Je spájaný s Valterom.
• Olexij Kolešnik, bývalý šéf charkovskej regionálnej vláda. Našli ho obeseného 29. januára. ru

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/zomrel-uz-siesty-ukrajinsky-polit...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 74 čtenářů částkou 10 306 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 3

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 0

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,13 Kč
Euro
24,96 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
20,80 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 175,72 Kč
1 unce stříbra
422,59 Kč
Bitcoin
235 845,75 Kč

Poslední aktualizace: 19.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 485 378