Ve zkratce

Stránka:

 Až 31 pesticidů mohlo (by mělo) být zakázáno kvůli potencionálním zdravotním rizikům

5.3.15

Evropská unie: Až 31 pesticidů mohlo (by mělo) být zakázáno kvůli potencionálním zdravotním rizikům, kdyby EU neblokovala vědeckou zprávu o jejich účincích napodobujících hormony.

Tyto takzvané "hormonální disruptory" způsobují zvýšení abnormalit plodu, genitální mutace, neplodnost, nežádoucí zdravotní následky od rakoviny po snižování intelektuálních schopností.

Zdroje v Komisi prozradili, že studie byla pohřbena vrcholnými představiteli EU po nátlaku velkých chemických firem, které využívají EDC (Sloučeniny endokrinních disruptorů) i v prostředcích osobní hygieny, kosmetice, plastických hmotách a to navzdory zdravotním škodám v řádech stamilionů Euro.

(Jinak řečeno, dají vydělat i farmacii.)
---
Není čas říct DOST papalášsko-korporátní EUtanazii?

Bude cenou za uctívání sv. Donáta degenerace našeho genofondu?

Zdroj: http://www.theguardian.com/environment/2015/feb/02/suppresse...

Klasifikace: zdravi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Petice proti "dočasnému" umístění americké armády na našem území

5.3.15

Česká republika: Nechceme žádné americké vojáky na území České republiky! Nenecháme se Spojenými státy zatáhnout do III. světové války! Nepustíme je do naší republiky! Měli jsme na našem území ruskou (respektive sovětskou) armádu 20 let a již nikdy více cizí vojska!

Zdroj: http://www.petice24.com/americkou_armadu_na_naem_uzemi_nechc...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

  Všichni masoví střelci mají společnou jednu věc. A není to zbraň

5.3.15

Neurčeno: Every Mass Shooting Shares One Thing In Common & It’s NOT Weapons

Všichni masoví střelci mají společnou jednu věc & Není to zbraň. Jmenuje se to Prozac, Paxil, Zoloft, Ritalin, Effexor, Celexa... V článku seznam případů pod vlivem "psychofarmak".

V článcích o střelci z Uherského Brodu probleskla informace že se také léčil...

A pak už jen keci o jakési "systémové chybě"...

Tím "masovým vrahem" je nejspíš naše psychiatrie a Big pharma lobby!

Zdroj: http://www.ammoland.com/2013/04/every-mass-shooting-in-the-l...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Chystá sa protest v Bratislave proti západnému militarizmu

4.3.15

Slovensko: V odkaze je text, ktorý je výstižný, pripomína p. JUDr. Ritomská názorovo S.Wagenknecht. Ďalší protest sa chystá na 12.3. ak som dobre porozumel, skúsim ešte raz overiť. Bola v klube/strane Oľano (Matovič) s ktorým sa nezhodla a pred viac než rokom vystúpila. Vzájomne si vytýkali ničnerobenie a jeho formu. Chce založiť svoju stranu. Zdá sa podľa ďalších nájdených odkazov, a jej príspevkov, že aj robí to, o čom rozpráva, a že je to seriózna osoba reálne činná vo verejnej správe.

Zdroj: http://ritomska.blog.sme.sk/c/375850/vazeni-p-glvac-lajcak-a...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ppppp

Komentářů: 0

 Navzdory ruskému varování Amerika pošle na Ukrajinu prapor

4.3.15

Ukrajina: Navzdory varování z Ruska, že jakákoliv přítomnost amerických vojsk na Ukrajině bude vnímána jako válečný akt, posílá Amerika na Ukrajinu prapor (600 Rambů). Údajně bude cvičit ukrajinské vojáky a jako prevence ruské agrese. Prapor má být přesunut na Ukrajinu do konce týdne, plánována doba jeho pobytu 6 měsíců, ale probíhají jednání o rozšíření jak co do délky pobytu, to co do množství.

NATO zatím o umístění vojsk nerozhodlo, řekl ruský pozorovatel u NATO Alexandr Griško.

Na videu plukovník Foster oznamuje umístění americké jednotky na Ukrajině:

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/despite-russian-warnings-us-wil...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Lži Juraje Smatany

4.3.15

Česká republika: Článek vyvrací nepravdy Juraje Smatany ohledně seznamu 42 webů šířících ruskou propagandu. Hon na čarodějnice začal.

Zdroj: http://www.freepub.cz/2015/kladivo-na-free-pub-a-dalsi/

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a FreePub

Komentářů: 1

 Legdan, oceněný bojovník třetího odboje? To už dejte medaili i bratrům Mašínům a spol...

3.3.15

Česká republika: Dnes už je Michal Legdan (1944) hrdina, co právě převzal na ministerstvu obrany osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu spojené s finanční prémií 100 tisíc korun. Kdo je tento "statečný" člověk?

Údajně se kriminální činnosti účastnil velice okrajově tím způsobem, že dvakrát přivezl ostatní pachatele na motorce k prodejně Jednota, kterou oni později vyloupili. Tvrdí, že neměl potuchy o tom, že jdou loupit. Takže vlastně ani neměl zdání, že jsou proti režimu, zač by tedy měl shrábnout sto tisíc, eventuálně dorovnání důchodu směrem nahoru? Bojovník pro komunismu, když sám byl kandidátem na členství v KSČ?

Opravdu nevěděl, že vykrádali prodejny v Kozlovicích, v Čeladné, ve Frenštátě pod Radhoštěm, na Pustevnách, v Kunčicích pod Ondřejníkem či na místních koupalištích a benzínkách, odkud si odnášeli tisíce korun? Fakt netušil, že přepadli také manžele Františka a Janu Maralíkovy, aby je oloupili o 400 korun, přičemž osmdesátiletou ženu ubil Vaněk k smrti; udeřil ji kapesní svítilnou do hlavy, když upadla na zem, kopal ji do hlavy a škrtil?

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/03/legdan-oceneny-bojovnik-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Pohrobkům protičeských mnichů nelze vydat tisíc hektarů

3.3.15

Česká republika: Je nutno připomenout i jiný právní precedens, který znemožňuje vydávání majetků protektorátním pohrobkům. Je to tzv. Pařížská reparační dohoda, uzavřená státy porobené Evropy o německém majetku po II. světové válce. V našem právním řádu nabyla platnosti roku 1947. Pro současný právní i společenský "Augiášův chlév" v otázce církevních restitucí je typické, že tuto právní mezinárodní normu s dosahem převyšujícím prezidentské dekrety téměř nikdo - až na ústavního experta, pana prof. Václava Pavlíčka, CSc. z Karlovy univerzity! - necituje a neuvádí. Hned by totiž bylo jasno,že tato právní norma již z podstaty zamezuje vydávání takových majetků z jediného důvodu - šlo prokazatelně o zabavený majetek NĚMECKÝ.

A podle Pařížské reparační dohody se žádný jednou konfiskovaný německý majetek porobených států německou okupací nesmí nikdy navrátit zpět do německých rukou.

Proto se tato mezinárodní platná smlouva nikde v médiích neuvádí a okázale ji ignorují zástupci různých církevních kongregací kdysi nebo i v současnosti německého charakteru - například na Moravě Řád domu Panny Marie, který si činí nárok nástupníka řádu tzv. německých rytířů. (Tento řád nikdy neztratil německý charakter,jednací řeč je němčina a centrální sídlo je v německy hovořící zemi.)

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/03/pohrobkum-proticeskych-m...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 To je studená sprcha: USA nevážou sankce na návrat Krymu Ukrajině!

3.3.15

USA: Prioritou pro zrušení sankcí proti Rusku je naplnění dohod z Minsku, řekla mluvčí amerického ministerstva zahraničí Jen Psakiová, když byla dotázána na „návrat Krymu Ukrajině."

Na otázku týkající se absence položky „vrátit Krym Ukrajině" v seznamu podmínek pro zrušení sankcí proti Rusku, řekla, že „v první řadě je třeba respektovat minskou dohodu", uvedla agentura TASS.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/to-je-studena-sprcha...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Brzezinski: Vražda Němcova byla zorganizována SBU vedená USA

3.3.15

Ukrajina: "Na vraždě Němcova se podíleli odborníci, kteří plnili úkol v souvislosti s postřílením "Nebeské setniny" na Majdanu. Organizátory byli také pracovníci ukrajinské bezpečnostní služby, která je v současné době zdrojem provokací vytvářením záminek pro další obviňování Ruska," řekl Brzezinski v rozhovoru s kanadským novinářem Ardzhir Turnerem.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/brzezinski-vrazda-ne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Analytik Jan Schneider: Ochranná cenzura před ruskou propagandou? Jste směšní a zbabělí

3.3.15

Česká republika: Zatím nevím, jestli se už mám začít obávat, protože mi tito amatérští příznivci honů na čarodějnice a zle proslulého senátora McCarthyho jsou k smíchu. Modus operandi komunistické cenzury tu je sice jak přes kopírák, ale zatím mám pocit, že bude stačit pár facek, protože jednotlivě jsou tito jedinci zbabělí. Jsou vlastně politováníhodní, protože si léčí všelijaké nemohoucnosti (nechci je urážet použitím latinského ekvivalentu). Proto si myslím, že pokud lidé nyní prokáží základní demokratickou orientovanost a osobní statečnost, nemusíme se dostat do nějaké zvláštní krize. Naopak, obyvatelé by tím mohli získat na sebedůvěře. Je ale nutno reagovat hned, na jakýkoliv totalitarizující náběh.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-J...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Tefftova metoda: Likvidace symbolických postav opozice jako provokace

3.3.15

USA: Gruzie, velvyslanec USA Tefft - zabit opozičník Gamkurelidze
Ukrajina, velvyslanec USA Tefft - zabit opozičník Gongadze
Rusko, velvyslanec USA Tefft - zabit opozičník Němcov

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/03/tefftova-metoda-likvidac...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Američané ztraceni v Debaltsevu

3.3.15

Ukrajina: Pravděpodobně američtí turisté, kteří se ztratili 8 tisíc km od domova v Debaltsevu

Zdroj: https://twitter.com/JeSuisRossii/status/572343031430561792/p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Preklad ruského servera ruvr.ru končí

3.3.15

Slovensko: Na slovak.ruvr.ru je text:

"Milí priatelia, s poľutovaním sme nútení Vám oznámiť, že v rámci štruktúrnych zmien práce Hlasu Ruska /MIA Rossiya segodnya/ webová stránka Hlasu Ruska v slovenskom jazyku a facebooková stránka sa nebudú viac obnovovať. Ďakujeme všetkým našim návštevníkom a expertom a všetkým tým, kto nás podporoval a pomáhal v práci v internetovom priestore."  

Na czech.ruvr.ru nie je nič. Iba ukončili aktualizáciu. Je to dosť škoda. Dôvody nie sú celkom zrejmé.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ppppp

Komentářů: 7

 Obrázek pro ty, kteří jméno Nemcov slyšeli před několika dny poprvé

2.3.15

Rusko:

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Na to je zákon přírody

2.3.15

USA: z komentařů:

Gruzie, velvyslanec USA Tefft - zabit oposičník Gamkurelidze
Ukrajina, velvyslanec USA Tefft - zabit oposičník Gongadze
Rusko, velvyslanec USA Tefft - zabit oposičník Němcov

jak z náhody se stává zákonitost

Putinovi z 85% podpory obyvytelstva nějaký 2,5% Němcov, jinak zloduch na úrovni kalouse, nestojí ani za uplivnutí. CIA odklízí vlastní pěšce. Poslouží tak ještě jednou v mediálním řevu okolo, asi tak, jak vysloužilý kůň je dobrý třeba v koňském salámu.
Tohle by měli uvědomit všichni politicky korektni služebníci říše zla.

Грузия: Посол США Теффт — убит оппозиционер Гамкурелидзе, Украина: Посол США Теффт — убит Гонгадзе, Россия: Посол США Теффт — убит Немцов

Zdroj: http://vz.ru/news/2015/3/2/732218.html

Klasifikace: Zprávu vložil/a ignorkazik

Komentářů: 2

 Náměstí oděských mučedníků v Ceriano-Laghetto v Lombardii zůstane

1.3.15

Itálie: Koncem minulého roku se rozhodl starosta italského městečka Ceriano-Laghetto přejmenovat náměstí na Náměstí oděských mučedníků na památku dvou tragických událostí v Oděse - vraždění židů nacisty v roce 1941 a upalování obyvatel Oděsy v roce 2014.

Ukrajinský velvyslanec v Itálii, Jevgenij Prereligin, na něj vytvořil nátlak, aby pojmenování zrušil. Nelíbila se mu paralela mezi rokem 1941 a 2014, protože - podle jeho mínění -porovnávala kyjevskou vládu s nacisty.

Starosta Dante Kattaneo řekl, že cizí země se nemá co vměšovat do záležitostí jeho města, a jméno ponechal beze změn. Předseda Federace odborů Luhanské lidové republiky, Oleg Akimov, mu pak písemně poděkoval za vyjádřenou solidaritu, odvahu a snahu říkat pravdu o tragických událostech na Ukrajině.

Zdroj: http://novorus.info/news/vmire/34190-iz-italii-v-nadezhde-na...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Penzijní reforma na Ukrajině je genocida

1.3.15

Ukrajina: Vůdce Komunistické strany Ukrajiny Simoněnko kromě jiného řekl, že zatímco je průměrný věk dožití mužů na Ukrajině 63 let, MMF chce zavést odchod do penze pro muže až v 67 letech.

Zdroj: http://rusvesna.su/recent_opinions/1425147258

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 86 čtenářů částkou 12 124 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Politruk Kartous bude kádrovat ředitele škol22.01.20 22:58 Česká republika 2

Glyfosat v medu22.01.20 20:27 Německo 1

Raketový úder Íránu přerušil ovládání amerických dronů v Iráku21.01.20 21:50 Írán 4

Co nabízí Tesco v Británii21.01.20 21:15 Británie 9

Po brexitu je třeba mít větší obavy o osud EU než Velké Británie 21.01.20 14:56 Evropská unie 1

Vladimír Putin odtajnil archivy SSSR o Mnichovské zradě21.01.20 09:52 Rusko 9

Večer rebelů v Řeporyjích20.01.20 21:58 Česká republika 1

Zemřel Jaroslav Kubera, politik, který nikomu nevadil20.01.20 16:36 Česká republika 2

Události v Říši18.01.20 23:17 Evropská unie 3

Praha 3 má nové logo. "Umělec" se chechtá a poplatníci pláčou18.01.20 11:13 Česká republika 13

Jakl dostal pokutu 1000 Kč za to, že byl napaden, znát trest druhého útočníka nesmí18.01.20 10:59 Česká republika 3

Cena dobíjení elektromobilů letí závratně vzhůru17.01.20 22:54 Evropská unie 3

Brexit prý bude Brity stát tolik, co jejich členství za 47 let, tvrdí eurohujeři v iDěs16.01.20 21:50 Británie 5

Neuvěřitelné: Čtyři soutěže královny krásy -- všechny vítězky barevné16.01.20 18:07 USA 5

Další krok k likvidaci národních států: žádné vlaječky poslanců16.01.20 16:28 Evropská unie 2

Vyvadil podal trestní oznámení na Novotného14.01.20 22:31 Česká republika 2

Perfektně organizovaná štvanice na Válkovou. I Soukup si přihřál polívčičku14.01.20 15:20 Česká republika 2

Britský Independent označil Kotlebovce za neo-nacisty14.01.20 15:16 Slovensko 6

A nedá pokoj a nedá. Téma "sirotků" opět na stole. Zrůda Šojdrová je neúnavná14.01.20 14:52 Česká republika 2

Vztahy Ruska a Německa se mění (i otevřeně)13.01.20 17:02 Rusko 10

Měnové kurzy

USD
22,68 Kč
Euro
25,14 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,57 Kč
Švýcarský frank
23,42 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
36,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 352,56 Kč
1 unce stříbra
403,25 Kč
Bitcoin
194 014,17 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 299 576