Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Antiseptik

Nalezeno 2706 příspěveků, 826 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.08.2009 15:38

Písně kosmické ve vesmíru

RE: Neúčastnit se ?

Antiseptik 69.?.?.?

Líbí se mi jak očekávají lidé typu Vojty praktické řešení problému od obyčejných lidí, zatímco experti jsou asi jen od toho aby problémy vytvářeli, což se jim dost daří. Ale k věci. Naznačil jste ve svém příspěvku základní problém situace. Tím je obrovitost korporací aplikující stejný proces všude ať se to hodí nebo ne. Problém před kterým stojíme je řešitelný pouze lokálně, v každé lokalitě jinak, neb je problém v každé lokalitě jiný, podle potřeb a podle zdrojů. Přikladem je rozdíl mezi teplými krajinami a severem. V teplých krajinách by se teoreticky dalo využít elektrické a sluneční energie dostatečně k pokrytí potřeb, netopí se tam, baterie nemají problémy z mrazem atd. Potíž je že technologie je řízená ze severu a tudíž tam těžko vzniká vhodné řešení pro jiné lakality. Auta na sluneční energii nám tu v Kanadě těžko poslouží, zatímco v Mexiku by asi byly vhodný. Dokavaď se nezačněme starat lokálně o nejlepší řešení pro nás, a nenecháme jiné lokality si to vyřešit po svém, nikam se nedostaneme. K tomu by ale bylo potřeba odstranit vliv nadnárodních korporací a nadnárodního peněžnictví. To se nám nepodaří dokavaď tento vliv sami neztratí sebezrujnováním díky postupu jaký uplatňují. Elektřina je velmi dobrá konečná energie, jenom rozvádět jí na dlouhé vzdálenosti je díky ztrátám dost nesmysl. Je třeba vyvíjet technologie z lokálním využitím, jo jistě je to dražší ale musíme si vybrat co si můžeme dovolit, zda stomilionové prémie pro jedince a milionové platy pro sportovce, a nebo řešení palčivých problémů pro všechny zůčastněné. Peníze mají (any byli k něčemu) obíhat, říká se jim proto obježivo a ne se hromadit na hromady kde ztrácí zcela důvod k existenci a jenom se nakonec ztratí v nevýhodných investicích a to zcela nutně, neb tolik skutečně výhodných investic kolik je peněz k investování prostě není. Aby to fungovalo musí být i průmysl lokálního charakteru využívající lokálních podmínek co nejlépe a to v dneštním centrálně řízeným podnikání prostě nejde. Takže na závěr je třeba počkat na kolaps a pak začít znova a jinak.

197574

10.08.2009 17:32

Písně kosmické ve vesmíru

RE: Neúčastnit se ?

Antiseptik 69.?.?.?

Víte těžko tyto problémy bude sám řešit, na rozdíl od Vás si je toho vědom. Problémy jsou v nastavení systému, ne v něm. Očekával by tedy že je budou řešit ti co systém nastavili, nikdo jiný ani nemůže, ten může jen křičet a to taky dělá. Ti co systém nastavili to ale řešit nebudou, jednak jim to vyhovuje a druhak by museli přiznat že to posrali a to neudělají. Nezbývá než křičet a čekat až to vyhnije. [smích]

197583

10.08.2009 21:36

Písně kosmické ve vesmíru

RE: Neúčastnit se ?

Antiseptik 69.?.?.?

Nikdo si nedělá iluze že to bude nějaká procházka parkem. Nedá se ale nic jiného dělat. Na druhou stranu lze předpokládat, že mnozí z těch vlivných pochopí nevyhnutelnost nadcházejícího kolapsu a trochu změní myšlení, pro svůj vlastní prospěch (lepší být malou rybou v čistém rybníku než ex velkou rybou ve vyschlém moři). Potápící se kolos opustí nakonec i sám kormidelník s kapitánem. Ovšem dokavaď bude možné předstírat že je vše v nejlepším pořádku, nehnou ani prstem a dále budou podporovat kolapsující kolos, i kdyby jen na oko. Dokavaď Vám někde královsky platí budete chodit do práce i kdyby jste věděl že to bude na nic. Odejít lze později s plnější kapsou.

197600

11.08.2009 19:56

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: A co dluh z okupace...

Antiseptik 69.?.?.?

Dokavaď se budeme hádat ohledně co bylo a nebo nebylo lepší, nic se nevyřeší. Možná, ale čistě možná by bylo lepší koukat jak to udělat dnes lepší než to je? Ani komunisti ani kapitalisti nenabízejí spravedlivý svět, první to sice říkali ale neměli na to, a ti druzí? Těm o to nejde, v tom přece nejsou žádný prachy. Vykořisťování člověka člověkem zdařile pokračuje. Ani Rus ani Američan, vzít si od každého co se nám hodí a dělat po svém, přátelští ke všem ale slouha nikoho!

197656

12.08.2009 15:25

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: A co dluh z okupace...

Antiseptik 69.?.?.?

Nevíte jaká společnost by měla nastat? A co třeba taková kde lidé žijí aniž by se navzájem okrádali, pracují aniž by byli šizeni, společnost kde se neničí ani příroda ani lidi. Kooperativní společnost s dobrou vůlí a solidním zákoníkem. Utopie? Možná ale nic se nedá už dnes zkazit víc tak proč to nezkusit?

197716

12.08.2009 17:09

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: A co inflace

Antiseptik 69.?.?.?

Protože hyperinflace sice umoří dluhy ale s tím i vše ostatní, je to cesta do pekel. Proto. A ti co mají peníze v bankách určují směr, taky proto. BTW dolar na desetinu už dávno klesl, srovnejte si ceny před dvaceti lety z dneškem. Ovšem kurz nikoliv, neb tato hyperinflace byla globální. Mimo to světová měna jako je dolar by přestala okamžitě být světovou, vlastně asi vůbec měnou. Kdyby chtěli něco koupit musli by platit něčím jiným a to v hyperiflačním kursu. Nikdo by to nebral. Ani venku ani doma.

197721

12.08.2009 17:33

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Otázka

Antiseptik 69.?.?.?

Hledaje příčiny krize představte si to takto. Bohatí bohatnou, diky tomu chudí chudnou. Nastala doba kdy je příliš málo peněz mezi lidma nakupovat to množství zboží na kterým se snaží zbohatnout jiní. Příliš mnoho peněz je k dispozici k investování, mnohem víc než je k dispozici investic které jsou solventní a seriozní. Začnou vznikat pseudo investice, které nic nevynášejí, jejich chvilkový zisk je způsoben pouze zvýšeným zájmem, díky množštví investorů. Existuje asi jakási finanční logika, když peníze přestanou dostatečně rychle a dostatečně daleko obíhat, tak zasmrádnou a ztratí hodnotu. Nic nového to není, hladové zdi se stavěli už kdysi. Tento boj o to, komu to bude všechno patřit je u konce se zjištěním, že pokud chceme aby peníze měly hodnotu, nesmí sedět na zadku ale obíhat od Jardy ke Karlovi přes Alenu, pak k Frantovi a od něj zpátky k Jardovi. Když si jeden z nich vymyslí, že si je všechny nechá, kolo se zastaví a je najednou po hře. Oběživo je ten správný výraz pro peníze. Ovšem neplést si obíhání peněz z půjčováním, to není to samý, sice to tak zvonku vypadá ale je něco jiného. Půjčování má smysl na pořízení něčeho dlouhodobě hodnotného, nikoliv na normální životní výdaje. Amerika si nepůjčuje na dlouhodobou a trvalou hodnotu, jako že by stavěla zrovna nějakou infrastruktůru, půjčuje si na přežití a placení úroků z úroků. Cesta do pekel.

197723

12.08.2009 18:23

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: A co dluh z okupace...

Antiseptik 69.?.?.?

Dokavaď budeme mít větší respekt k potištěnému papírku zvaném peníze než k člověku, přírodě a celé planetě, tak jsme mimo mísu a na cestě nikam.

197729

18.08.2009 12:36

Loučení ptáka

RE: K zamyšlení

Antiseptik 69.?.?.?

A kdo ty nenarozené děti asi zavraždil? Zvířata přeci ne. Dokavaď nebudeme mít úctu ke všem tvorům, nebudeme ji mít ani k lidem. Stavíte lidi víš a je Vám fuk jestli si to vůbec zaslouží. Rozum milej pane nese sebou taky zodpovědnost, tu pud nemá. Jestli jsme tak chytrý jak si myslíme tak proč jsme tak blbí???

198113

20.08.2009 14:49

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Nebojte se, není čeho...

Antiseptik 69.?.?.?

Zda NVO bude a jak dlouho vydrží nezáleží ne nich ale na nás. Pokud nějací zmršení koumáci co nemají svědomí kujou pikle, nedá se jim to vyčítat ani po nich chtít aby to nedělali. Dá se jenom odporovat, přebírat vládu nad sebou samým do vlastních rukou a spojovat se s ostatními podobného smýšlení. Nadvláda nad světem je trošku jako pohádka králových šatech, aby fungovala musí většina věřit že vůbec existuje. Taky se dá ovšem na ní kolektivně vykašlat. Jo můžou jednoho buzerovat ale nakonec se ubuzerujou k smrti, pokud těch co se na ně vykašlou bude dost. Můžeme se přece spojit bez nějakých oficiálních dekretů, pouze duševně. I celoslovanská pospolitost se dá klidně duševně vytvořit a zmršit jim ty plány bez výstřelu. Jen toho musíme mít už dost a být dostatečně naštvaní, zase ne příliš neb tohle je boj duševní nikoliv materielní. S puškou v ruce se sebe jen uděláme snadný cíl, s myšlenkou v hlavě dobře skrytého nepřítele.

198260

20.08.2009 22:27

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Nebojte se, není čeho...

Antiseptik 69.?.?.?

No dobře Vojto, normálně tě radostně ignoruju ale dals mi otázku tak ti odpovím.

Otročina 21. století je trochu jinak než bývala kdysi, zvenku vypadá jako svoboda. Dalo by se říci že je to skoro dobrovolná otročina z neznalosti. Víš v čem jsou emigranti bezva materiál? V tom že než přijdou na to vo co jde, tak ze sebe nechaj dělat skoro zadarmo blbce dost dlouho. Novodobá otročina sestává v podstatě z pozvolné výměny dobře placených zaměstnanců za špatně placené. Sestává taky z nabídek, které se jeví výhodné ale nejsou. Nehledej bič a okovy, ale vlídná slova s úsměvem a reklamu, pak ji najdeš i ty.

Postrádáš myšlenku v hlavě? Na tu budeš muset přijít sám, myšlenky ti do hlavy nenacpu, ale naznačím ti o co jde.
Pochopit co je pro člověka důležité, najít vlastní meze kam až jsem ochoten dělat kompromisy a od kud to prostě nejde ať to dopadne jak chce. Někdy stačí málo, někdy to vzme hodně. Na příklad jsem nedávno pochopil zcela definitivně že smiřovat se z mizernejma praqcovníma podmínkama jenom proto že má jeden pocit jistoty je mnohdy volovina (neb jsem byl stejně nakonec z práce odsunut pro nedostatek práce).

Nedělat nikdy nic, co by si jeden nepřál aby mu dělali jiní, ať už si o nich myslíš cokoliv, brát lidi jako rovné a spravedlivé, když se ukážou že nejsou, prostě se jim příště vyhnout ale nedělat z toho vědu a nestrácet čas kvůli takovejm blbcům.
Přijít si na to co člověka dělá spokojenýho, jak málo mu vlastně stačí a podle toho si zařídit život.

Hlavně být sám rovná a spravedlivý, pokud se i tak dostane jeden to průseru, pak není na vině on a nejen že se může ozvat, doslova musí. Není důležité kam se nakonec dostaneme, důležité je po jaké cestě jdeme a z jakým přístupem.

I kdyby to nakonec bylo na nic a svět se z blbosti nevymotal, alespoň si pak můžu říct, Dělal jsem co jsem mohl, já za to nemůžu. Lepší než se dožít situace že jsem byl taky notná část problému po celý život.

Největší ptákovina je známé rčení "Ten kdo zemře s nevíce hračkama vyhrál". Není to totiž vůbec pravda. Ten kdo zemře s čistým svědomím a na koho budou jiní vzpomínat že je ho škoda, vyhraje. O hračky tu vůbec nejde.

198288

21.08.2009 16:50

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

Antiseptik 69.?.?.?

Ony USA mají mimo tu vysokou životní úroveň, která se ovšem dá úspěšně zpochybnit, taky dluhy vyšší než tu úroveň. Právě těm bankéřům. Píšete sice hezky, úhledně, pravopisně správně, zdánlivě smysl dávající příspěvky ale přitom používáte k argumentaci jen to co se Vám hodí, takže plácáte nesmysly. Neuznávám argumentaci z extrému do extrému, srovnávat život v USA a severní Korei, oba víme že pravda je uprostřed, nikoliv na hraně a ani jeden nevíme jak by to v té Korei vypadalo, kdyby se USA nechovali tak jak se chovají. A já bych na rozdíl od Vás za to kdyby naší republiku ovádali tito bankéři už od roku 46 nedal ani zlámanou grešli, byli bychom na tom dnes (z dluhama) jako USA. Pokud nechápete že principielně je něco hrozně špatně na tom když světové peníze vytváří dluhem skupina bankéřů a omlouváte to tím že nám je ochotně půjčí, tak se proboha trochu zamyslete.

198349

21.08.2009 16:55

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Tak to jsem se s p. Stworou ještě nepotkal

Antiseptik 69.?.?.?

A na co ti prosím tě takovej radar bude, že ho tolik chceš?

198350

24.08.2009 12:38

Svaz škaredých žen protestuje

RE: Problém

Antiseptik 69.?.?.?

Toto podepisuji. [cool]

198551

24.08.2009 15:24

Svaz škaredých žen protestuje

RE: naštěstí ženské modní časopisy prohlížejí hlavně ženy

Antiseptik 69.?.?.?

Ono to bude tím že se ta ekonomika stala životně důležitou. Kdysi lidi žili, každej jak uměl, bez konzumních dluhů, žádný plasmy velký jako stodoly nebyli a tudíž pokud měli co do huby a kde bydlet tak se docela měli. Skoro všichni. Nebylo zas tam moc co komu závidět. Dnes jsme na cestě k bezdomovství díky těm plasmám na dluh a leasovaným bavorákům před nezaplacenými domy. [chechtot]

198569

24.08.2009 23:34

Čína zpomaluje nákup amerických dluhopisů

RE: Zatím je to v pohodě

Antiseptik 69.?.?.?

až ty dluhy dotáhnou celkově na 230 bilionů (US trilionů), tak to bude milion na hlavu. Docela solidní dluh. [velký smích]

198603

24.08.2009 23:40

Ruský tisk obviňuje Mossad z pirátství

RE: Pohádky

Antiseptik 69.?.?.?

Odkdy jsou čistě obrané systémy nebezpečné? Těžko napadnou někoho takovejma hračkama, pokud ovšem se jejich rakety a vojenská letadla nepohybují 120 km daleko. [smích]

198604

24.08.2009 23:52

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

Antiseptik 69.?.?.?

Víš jak bychom se mohli všichni maličkou chvilku bezva mít? Kdyby ty banky co tisknou prachu ze vzduchu je dávali lidem zadarmo. To by teprve ta ekonomika jela. Ty máš jedem problém a to je, že vidíš jenom jednu stránku věci, tu co se ti hodí. Banky nezvládli tvoření peněz ze vzduchu ne proto že by to neuměli, ale proto že to musí nakonec dopadnou jak to dopadlo. Zákonitě. Čím to vláda dělá ještě horší než by to muselo být je to, že cpe nové peníze rovnou jim. Dát je lidem, sice by nakonec stejně skončili u nich, ale rozjeli by hospodářství mnohem víc než jak je to teď.
Proč si myslíš že je pořádku pro někoho, jenom proto že má banku vymejšlet peníze z ničeho a pro mne a tebe to v pořádku není?

198606

25.08.2009 04:12

Izrael vrací Švédsku úder za článek o zabíjení Palestinců pro orgány

RE: Já hlavně nechápu....

Antiseptik 69.?.?.?

Kdybys četl Ostrovského knihu "By Way of Deception" (v čestině název nevím), tak bys chápal zcela jasně. Tím se oni liší od nás. Je-li mezi námi vrah, neschováváme ho, neobhajujeme ho, neprotestujeme proti jeh souzení, naopak se od něj odtáhneme.
Oni nikoliv, vrah nevrah, zloděj nezloděj, prodavač naivních děvčat do prostituce ale je žid? Tak my židé stojíme za ním. Pro ně, jsme pokud jim nic neděláme i klidně přátelé, ovšem pokud se postavíme proti jinému židu protože něco hroznýho vyvedl, tak tím přátelství skončilo, i vraždící žid je pro ně víc než poctivej a přátelskej goim. Tak to prostě vidí oni.

Vždyť pokud by poctivě uplatňovali tuto zvrácenou logiku, znamenalo by to, že útok na jakéholiv občana státu Izrael, (byť by třeba zabil pětset lidí na Václavaku), je útok na stát Izrael, tj. antisemitsk a rasistický postoj.

Samozřejmě, jim to ani nepřijde divný jako nám.

198610

25.08.2009 04:23

Izrael vrací Švédsku úder za článek o zabíjení Palestinců pro orgány

RE: Kritizovanie zverstva

Antiseptik 69.?.?.?

Jakou popularitu? Žádnou nikdy neměli. Co si nekoupí to nemají. Ovšem najdou se mnozí, co v domnění že když oni mají peníze, takže se jim vyplatí se jich zastávat. Moje zkušenost je, že dělat s nimi obchod nebo pro ně pracovat nestojí za to. Normální člověk při obchodu se snaží získat dobrou cenu. Oni se snaží získat nižší cenu, bez ohledu na to jak dobrá byla navržena. Goim obchoduje ve snaze aby byli obě strany spokojeny. Oni nejsou spokojeni, dokud nemají přesvědčení že druhou stranu maximálně okradli.

198611

26.08.2009 01:55

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Pánové, pánové /J.Cimrman/

Antiseptik 69.?.?.?

Podívej se, nejen že překrucuješ co jiní napíšou ale dokonce jim podsouváš pocity a kvality čí nekvality jak se ti to hodí. Blbej nejseš, zdaleka ne tolik jak by odpovídalo tvým příspěvkům. Tudíž mlžíš a provokuješ. Když tě to baví prosím, ale uvědom si že spíš než rozvíjet diskusi jí tu doslova maříš. Pokud ti o to jde, tak doufám že ti aspoň dobře platěj.

Rozhodně nikomu nezávidím vůbec nic, uvědomuju si že nic není zadarmo a pokud někdo má něco co já ne tak jen proto že jsem odmítl zaplatit tu cenu co on zaplatil. Vím co mě dělá spokojeným a vím co mě sere. Balzám na dušičku očividně užíváš sám, já ho nepotřebuju, moje dušička je těší dobrému zdraví.

Dělal jsem za život mnoho věcí, nakonec jsem zůstal u zcela nové, protože mi připadá nejprospěšnější jak pro jiné tak i pro mne. Nikdy jsem se neprodal, možná někdy jsem se nechal krátkodobě pronajmout, ale na prodej nejsem a nikdy nebyl. Co se týče peněz tam mi to asi stálo hodně, ale já jen v penězích neměřím, záleží totiž ne kolik ale za co. Když mě něco na tomto světě sere tak to není kvůli mne, mě to může být osobně ukradený, mě to nijak neohrožuje, jde mi spíš o jiné, kteří v tom neumí dosud chodit a je to tak lákavý a lehký se prodat. Pak je ovšem pozdě.

Závěr? Ty nejseš blbej, jsi jenom prodanej sakum prásk i s chlupama, sežral jsi hada a možná o tom dosud nevíš. A jestli víš tak si to sám sobě popíráš aby si se necejtil jako vůl.

198689

26.08.2009 04:30

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

Antiseptik 69.?.?.?

Hezky si to shrnul Mirdo. Máš očividně přehled, který kdyby měl každý, nebyli bychom tam kde jsme. Já jsem povoláním paranoik, sice se živím jinak, paranoia nic neplatí, ale beru to jako povolání. Dodal bych několik pozorování ohledně jak věci ve světě běží.
1- Nikdy nic není spontální, žádná revoluce, žádný odboj nevzniká samovolně. Jsou samozřejmě i vyjímky, ale naprostá většina situací je někým inscenována. Vono to ani jinak mnohdy nejde, lidi revoluci prostě nezačnou, pokud jim to někdo nezorganizuje tak nebude. Ta kubánská je možná jediná samorostlá.
2- Pokud někde vznikne nějaký jiný systém než ten ovládaný těmi co ovládají pozadí, bude vynaloženo takové úsilí které bude dostatečné k tomu aby nebyl úspěšný. Konkurence se prostě nepodporuje. Toleruje se pokud je to nutné ale musí nakonec padnout.
3- Churchil, ač jinak zcela prolhanej prevít, měl pravdu v tom, že první obětí války je pravda. Ta válka ale podle mne ani nemusí být, stačí mentální ideový konflikt.
4- Jak co v historii skutečně bylo se nikdy nedozvíme. Iluze které někteří rozšiřují mnohdy jako důvod proč všechny konspirace jsou nesmysl (protože se neutají), jsou jenom iluze. Utají se vše, není to tak těžký. I kdyby to nakonec někdo řekl, nikdo kdo si to nemyslel už sám mu to neuvěří. Lhát je totiž hrozně lehký. Stačí koukat kolem sebe co za nesmysly točí Hollywood (Inglorious Basterds). Vše co vziká v mainstream má účel, a ten poslední účel je vydělat prachy (mainstream vydělá prachy na všem), proto se prachy tak propagujou, abychom si mysleli že to dělaj pro prachy.
5- Oficiálním pramenům vždy bude většina lidí věřit.

198692

26.08.2009 04:33

Čína zpomaluje nákup amerických dluhopisů

RE: Tohle je mnohem zajimkavejsi nez dluhopisy.

Antiseptik 69.?.?.?

Ke všemu ty kusy papíru nejsou vůbec vzácný, je jich všude jako hnoje. [velký smích] [velký smích]

198693

28.08.2009 00:42

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

Antiseptik 69.?.?.?

Já bych k tomu ještě dodal maličkost. A to je že tito kospirátoři, vražda JFK, 911 atd., pracují důmyslněji než si myslíme. Totiž pokud se chtějí někoho zbavit, nebo si něco začít tak to navlíknou tak že z organizují tuto akci přes nějakou jinou skupinu ze scela smyšlených důvodů. V podstatě do toho navezou někoho jiného, pravděpodobně i několik skupin, každou s jiným důvodem k akci a ani jeden není pravý. Pa pokud něco začne praskat, vylézají informace zcela absurdní, nesouvislé a protichůdné. Takže pravdy se nikdo nikdy nedopátrá. Nedivil bych se, kdyby JFK byl zavražděn kvůli FEDu, avšak některými členy proti-Castrovými Kubánci v domění že bojují za osvobození Kuby a ti do toho byli zatáhnuti mafií které bylo řečeno že je to na obranu proti Kenedyho snahy o její zničení. Ovšem ani jeden důvod není ten pravý. Celá akce se navíc navlíkla na Osvalda, aby to vypadalo na SSSR. A pak se dovrtej k pravdě.
911 bylo organizovaný podobným způsobem, klidně na to nastrčíš Araby, kteří stejně umřou a kdo nám bude potom vykládat že jim někdo kecal? CIA jim k tomu dopomůže s pocitem že jde o něco jiného, hlavně když nikdo kdo přežije neví o co vlastně šlo a kdo to skutečně spískal.

198844

28.08.2009 12:57

Nadávka „bílá svině“ nemá rasový podtext

RE: Podle tisku

Antiseptik 69.?.?.?

Kdo ten antisemitismus asi pěstuje? Stačí se zamyslet a představit si svět bez něj. Kde by byli dnes ti nejmenovatelní nebýt antisemitismu? Tam kde jsme všichni, v pr...i. Ani by asi tak spolu nedrželi. A kolik těch skutečně mocných nejmenovatelných je jeho obětí? Ani jeden.

198870

31.08.2009 12:58

Jak jsem si kupoval počítač

RE: Ak nemozete pouzivat Linux, odporucam Windows 7

Antiseptik 69.?.?.?

Máte pravdu, linuxový fonty nejsou až tak perfektní jako u Windows, ale to se možná jenom zdá, protože po měsících používání už mi připadají zcela nomální.
Nainstaloval jsem si Ubuntu na jeden IBM notebook jako dual boot. I když ze začátku jsem se do XP vracel kdykoliv jsem nevěděl v Ubuntu jak něco udělat, postupně jsem i na to přišel. Pro lidi co už počítač mají a Microsoft jim jde na nervy je distribuce linuxu perfektní a zadarmo řešení. Dnes mám oba laptopy s linuxem, ten druhý je starý Dell kde jsem nakonec XP vyhodil a běží pouze na Xubuntu. Udivilo mě jak Linuxové distribuce nemají problémy s hardware, nesháním ovladače, co do toho zapnu to většinou funguje, včetně USB DVD vypalovačů, jeden IBM a druhý LG. Ve windows je potřeba pro novou věc instalovat software, jako tiskárny, kamery atd., vše včetně tiskárny se skanerem Epson CX3200 mi běží v Ubuntu i Xubuntu bez jakéhokoliv problému. Jednině USB wireles multipurpose dongle, zároveň použitelný jako adapter nebo access point v linuxu neběží ale to jsem věděl předem. Co oceňuju je že jsem neměl nejmenší problém ani s jedním, že z linuxu vidím i část disku kde jsou okna a mohu si tam brát nebo přidávat záznamy. Za dobu se se okna nastartujou, linux nejen nastartujete ale i zavřete a ještě vám zbyde čas. Vypínací doba z použitím se nezvětšuje jako u oken, nic se tam nemění, nic mi tam neleze. I když jsem se z počátku instalace bál nejsa žádnej expert, proběhla bez problémů sama.

199110

31.08.2009 13:13

Jak jsem si kupoval počítač

RE: No, já Visty

Antiseptik 69.?.?.?

No a vidíte to, Microsoft vás naštvě vždy když udělá novou versi. V linuxu je vše zadara, takže nemůže nikoko naštvat. Chcete novou verzi? Stáhněte si. Legálně. [smích]

199116

01.09.2009 02:44

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

RE: Komunismus?

Antiseptik 69.?.?.?

Vono je úplně jedno jak se to jmenuje. V podstatě mi vlastní zkušenost ukazuje, že kombinace soukromého a státního hospodářství je nejspíš odpověď. Ne ovšem jen tak ledajaká kombinace, jak se to praktikuje dnes, ale kombinace kdy soukromé jsou firmy do určité velikosti a vše co přesahuje tuto velikost a nebo je bezkonkurenční díky typu podnikání je pak státní. Příkladem namátkou je instalatér, klempíř, lakýrník, opravář atd. je soukromý, ovšem železniční doprava, doly, hutě, banky, zdravotnictví, zbrojařský průmysl je státní. Vše mezitím je buď to nebo ono podle velikosti podniku. Můžeš mít hokynářství ale nemůžeš mít řetězec hokynářství. Jsem přesvědčen že v malém se dá soukromě pracovat nejen poctivě ale i finančně úspěšně. Ve velkém je příliš veliké lákadlo věci okrást, neb zisk z šizení pří výrobě milionu kusů každý o jednu korunu je milion, zisk při šizení v malovýrobě nejen nestojí za to, ale taky díky závislosti na doporučení a ústní reklamě oproti reklamě placené je potenciálně smrtelný. Už jsem se v tom kdysi tady hrabal, ještě se nepodařilo světovému vývoji mi to vyvrátit, ba naopak.

199191

03.09.2009 00:42

Nezaměstnaní nad propastí

RE: Kde jsou?

Antiseptik 69.?.?.?

Jsou nainvestovány do všelijakých pofidérních podniků. Problém je, že se ty peníze průběžně hromadí ve stejných místech a jinde se jich nedostává. Jeden člověk toho moc nesní a nevypije, takže pokud bere za padesát jinejch jeho peníze přestanou obíhat a nějakej novej Madoff je nakonec uzme. [velký smích]

199416

03.09.2009 02:01

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

Antiseptik 69.?.?.?

No a já jsem si do teď myslel že jsme se jako lidská společnost poněkud posunuli od používání hrubé síly bez ohledu na spravedlnost. Očividně takové instituce jako je OSN jsou v podstatě zbytečně vyhozený prachy a snaha, neb žijeme ve středověku a might makes right. Máme jenom ale štěstí že takový číňani to zase tak bezohledně nevidí, převálcovali by nás asi raz dva a umlítili čepicema. Zdá se, že jsou jen dvě země které v tom středověku doposud trčí, Amerika a Israel. Možná že by se raději, než nás zpět do historie všechny cpát hřeše na náš cit pro spravedlost, měli sakra trošku přispůsobit zbytku světa? Asi by to bylo dost prospěšný.

199420

03.09.2009 13:24

Jsem extrémista

RE: Ne nejste extremista,

Antiseptik 69.?.?.?

Vystoupit z Nato by podle mne bylo asi jediné správné. V OSN, kde je většina národů, bych klidně zůstal, v EU podle toho jak se zachová, nechal bych si vrátka otevřená. Pokud důvod k vystoupení z OSN je nemožnost reformace zevnitř, znamená to že si autor myslí že Nato reformovat snad zevnitř jde? Nato lze reformovat pouze jedním státem, je to organizace na podporu největšího člena a ten může cokoliv, ostatní nikoliv.
Jinak z mnoha názory v článku lze souhlasit, s několika ne, asi budu taky nějakej extremista nebo co.

199463

03.09.2009 13:37

Podle kanadského Tribunálu pro lidská práva jsou zákony o šíření nenávistí protiústavní

Moc bych se ale nevzrušoval,

Antiseptik 69.?.?.?

neboť zde v Kanadě i soud, natož tribunál může rozhodnout co chce ale to ještě neznamená že se vláda podle toho zachová. Viz kauza Omar Khadr. Jedeme podle amerického vzoru, kde si i zákonodárci můžou myslet a deklarovat co chtějí ale nic to vlastně nemění, kde názor většiny neznamená nic pokud v té většině nejsou vrchní vládní činitelé. Totalita je tu, kam se na ní komunisté hrabali srabi.

199464

03.09.2009 17:15

Jsem extrémista

RE: Ne nejste extremista,

Antiseptik 69.?.?.?

EU se časem díky vlastní váze stejně asi sesype. Takovej kolos sežere mnoho peněz a časem to lidi přestane bavit. Možná že se dožijeme ještě marek, franků a lir. Pak by byl vhodný čas se seskupovat do nových skupin.

199482

03.09.2009 20:18

Jsem extrémista

RE: Ne nejste extremista,

Antiseptik 69.?.?.?

No jo, bude se muset zase začít od píky, hokynářství na rohu, pekař za rohem a mlíkárna naproti. Já proti tomu zase nic nemám, masivní multinacionální řetězce se nedají nahradit jedním obchodníkem ale pouze tisíci a tisíci malými podnikately. Zhroucení nadnárodního, pouze pro profit obchodujícího řetězce je matematicky nutný, sice mohou zlevnit ceny ale taky prd lidem platí, tudíž časem dojdou kupujícím prachy a je to.

199498

04.09.2009 13:21

O sionismu a jeho historii

RE: Za vším hledej prachy

Antiseptik 69.?.?.?

Jak si Hurvínek představoval běh světa. Jarmila ti nemá co vyvracet, ty se jenom musíš zbavit dojmu že všude na světě vládne jeden a ten samej člověk. Hypotéza je správná. Neumím si představit že by se lidi někde sami od sebe dali dohromady a vzbouřili, vždy je k tomu někdo vede, někdy celkem rozumný člověk který už má toho dost jak se s nima zachází, jindy magor kterýmu sice přeskočilo ale přesto dokáže lidi zblbnout. No a jindy ten někdo kdo tu revoluci organizuje k tomu má silnou pomoc od někoho jinýho v podobě financí a nenápadných výhod.

Takže ano, žádná revoluce sama od sebe nevypukla, vždy ji někdo organizoval, ovšem mnohdy také k tomu měl pomoc která způsobila že to nedopadlo tak jak mělo ale ku prospěchu někoho jiného.
Nebo si snad myslíš že Pol Pota si do čela zvolili kambodžký občané kteří měli už dost všech těch učitelů a chtěli se raději vraždit? Zájem mocných tohoto světa nemusí nutně být vždy ovládnout jiný národ ale někdy stačí způsobit nehoráznou katastrofu a tím jej vyloučit úplně ze hry o vliv. Svět je složitej Vojto a vidět ho příliš jednoduchej je nebezpečný. Ne nutně za každou revolucí stojí někdo v pozadí ale vždy ve vedení někdo stojí. A když za nimy nestojí finance a zájem někoho třetího tak dopadnou jak sedláci u Chlumce. Kambodža byla kdysi hrdý a samostatný stát, který mohl mít vlastní vliv na okolí ne zcela v souladu s vidinou jiných. A díky Pol Potu je z ní co? Nic.

199549

11.09.2009 00:40

4. díl - Ukování „nového světového řádu“ pod jednou světovou vládou

RE: Co s tím?

Antiseptik 69.?.?.?

Bože ty jseš ale magor. Předefinování potřeb se neskládá z vytváření protikladů ale z nacházení alternativních způsobů jak tyto potřeby uspokojit a využít ušetřený čas či peníze (vono je to mnohdy to samý) na sebevzdělávání. S tebou se asi ani vlastní máma moc nebaví co? Ani se jí nedivím. [chechtot]

200085

11.09.2009 11:59

Ústavní krize se prohlubuje

RE: Dekuji

Antiseptik 69.?.?.?

S tím taky souhlasím. Politické strany by neměli mít s vládou nic společného. Pochybuji ale že v tom případě by se vůbec scházeli. Ono jim o nic jiného totiž nejde než o vládu.
Nezdá se mi ale česká politická situace zase tak unikátní. Třeba zde v Kanadě se mi to jeví dost podobné. Právě teď se zase mluví o nových volbách z důvodů nedůvěry vládě. Půjde asi ale jen o to, která strana co dostane slíbeno aby se nynější vlády zastala. Už to tu bylo nedávno. Mimo to si nevyberete ani zde, jestli konzervy nebo libry, ono je to jedno. Hlavní je, že vyplývá napovrch kolik že se tu utratilo za poslední rok na podpírání ekonomiky, zdá se že víc než 100 bilionů, což je bratru zde na hlavu 3,333.33 dolarů. Jo dostat to každej obyvatel to by byla ekonomika. Ovšem asi stejně ne, jen by nám to zdanili. Co chci říct je že si jeden nevybere, z toho co je. Buď demokracie bez politiky a nebo osvícená diktatura, obě verze zcela nereálné a reálné verze obě smrdí.
Nám lidem vlastně jde ne o to kdo nám vládne, hlavně když dobře, a politikům jde jenom o to aby to byli oni kdo nám vládnou, i když špatně.

200130

14.09.2009 12:37

Dalajlámovštění

RE: Vše je příliš relativní....

Antiseptik 69.?.?.?

Viděl jsem Dalajlámu kdysi osobně v Nelsonu (B.C.) na nějakém setkání s místními Budhisty. Dojem na mne moc neudělal. Hlavně mi připadal jako dítě, kterého pozornost světa baví, poskytuje mu mnoho zábavy v podobě cestování jako VIP a zcela zadarmo. Lidi ho poslouchají s úctou. Proč by se vyjadřoval proti těm co mu to umožňují?
Rád jsem že autor tento článek napsal, neboť naprostá absurdita a jednostranné vidění světa Dalajlámou mi do této chvíle vlastně tak úplně nedošly.

200275

15.09.2009 14:12

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Divné, že...

Antiseptik 69.?.?.?

To, že infiltrace a vypouštění nepravdivých informací je úspěšná technika k zpochybnění jakékoliv snahy se dopátrat pravdy, je jasné. Co není jasné je, zda Váš článek neslouží stejnému účelu.

200392

15.09.2009 23:49

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Divné, že...

Antiseptik 69.?.?.?

Poukazujte si na co chcete. Mě jde o to, že když někdo něco infiltroval a snaží se přivést posluchače, čtenáře či diváky na špatnou stopu, tak tu stopu (špatnou) musí nějak do toho co říká vsunout. Jinak vlastně nic neudělat než podpořil hnutí místo aby ho zmátl. A já jsem si nevšiml (možná že jsem se dost ostře nedíval) že by Charlie Sheen vlastně něco někomu vsunoval. Chce jen aby se to vyšetřilo jaskyi opravdově a ne jen tak na oko. Takže pokud je Charlie členem nějaké matoucí mainsreamové instituce tak pro ně prd udělal. Jak se jmenoval když se narodil mě nezajímá a s kým se stýká taky ne. Tak paranoidní zase nejsem abych viděl na všem něco špatně. Vono totiž pak už nezbude nic co by mohlo být dobře. A pořád nevím co si myslíte o 911 Vy?

200431

16.09.2009 13:03

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Divné, že...

Antiseptik 69.?.?.?

Je a není. Teda zvláštní. Pokud někdo vysloveně přijde s alternativou že za 911 je buď vláda nebo dokonce Mossad, přijde o místo. Minimálně. Pokud, jako Charlie jenom podotýká že vysvětlení podané vládou neodpovídá pravdě, avšak nezmiňuje že by to znamenalo že je za 911 vláda nebo někdo z ní, pouze že vysvětlení neodpovídá pravdě a důkazům, tak mu místo zůstane. Charlie nechává dveře dokořán otevřené pro nové vysvětlení, čímž poskytuje vládě možnost si vymyslet lepší (ať už odpovídající pravdě nebo ne) a sobě možnost být herec a ne bezdomovec.
Pro HHBB, jo možná že máte pravdu, já jenom mám pocit že pseudo-hledači pravdy, ti co mlží přijdou většinou s nějakou alternativou, která je pitomost a tím celé hledání pravdy zpochybní. Nepřijdou s otevřenou otázkou bez známky řešení jako Charlie, protože to nic nezpochybňuje, kromě oficiální verze.
Ovšem problém vědců je že vytváří důkazy o nepravdivosti oficiální verze a to se trestá. A dosud nevím co si HHBB myslíte Vy, já si myslím že vzhledem k tomu že Osáma pracuje už mnoho let pro CIA za tím klidně být může, ovšem z jeho hlavy to není, CIA agent dělá co se mu řekne a ne co si sám zamane. A letadla klidně unesená Araby být mohla, ovšem za vydatné pomoci a bez vědomí proč to vlastně dělají, co z toho nakonec bude. No a když už necháte někoho vrazit do mrakodrapu letadlem, tak si za prvé vyberete nějaký který se dobře hodí (ztrátový a plný azbestu, na to si ho Silverstýn pronajal) a pak, jelikož nevíte jestli by náhodou nespadl a ke všemu třeba bokem, ho připravíte k implozi, jiná možnost ani není. Poslední co potřebujete si udělat v Manhattanu takovou katastrofu, kdy se nakonec sesype baráků dvacet a mrtvol je desítky tisíc a škoda kterou neunesete. To by nebyla žádná sranda, to by se těm Arabům líbilo.
Pak už jenom postupně vytvoříte více pokusů po světě, aby obraz toho že teror je skutečný a válka proti němu je nutná byl úplný. No a že se do toho schová mnoho jiných lumpáren, je jasné. False flag jako Brno. [smích]

200491

16.09.2009 23:33

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Divné, že...

Antiseptik 69.?.?.?

Podívejte se na to takhle. Mě je jedno jaká banda blbců to byla, ale k tomu aby se akce 911 povedla, ať už to organizoval kdokoliv a z kteréhokoliv důvodu, musela mít přinejmenším podporu a pomoc od 1. USAF (která nezasáhla), bezpečnost zodpovědnou za dvojčata (kvůli umístění výbušnin), Pentagonu a Noradu. Ne nutně podporu vědomou, stačí když bylo dodáno alternativní vysvětlení proč nezasahovat. Všechny tyto organizace mohly být ovlivněny pouze jednou silou a tou byla US vláda a nebo Pentagon. Takže někdo vysoko v Americké administrativě za tím stál, možná že jenom poslouchal rozkazy odněkud jinud, ovšem to je potom ještě horší průšvih, když největší mocnost světa není vlastně svéprávná.
Pokud to udělali jezuité, tak se asi museli hodně modlit aby znemožnily zásah USAF, která byla právě zaneprázdněna cvičením proti teroristům (stejně jako potom v Londýně), jaká shoda náhod.
Nebo to snat udělali číňani neb potřebovali rychle tuny železa? [chechtot] [chechtot]

200535

17.09.2009 01:53

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Jakou má tvrzení popleteného herce váhu? Naprosto mizivou.

Antiseptik 69.?.?.?

Vidím že pan Semerád raději věří že americká vláda a její obrana, včetně leteckých sil, jsou naprostý magoři které by vyhodili i z Indie nepustili je ani štípat v tramvaji lístky, než aby připustil že tu něco smrdí. Ani Charlie ani Martin to neudělali, ale to je jedno, hlavně když se to na někoho svede, pryč s nimi když se mnou nesouhlasí. [oči v sloup]

200542

18.09.2009 12:44

Vzali nám radar

A to jsem blázen

Antiseptik 69.?.?.?

Dnes ráno první zprávu na Google News co jsem četl byla o tom, jak rusové nebudou umísťovat rakety Iskander na Baltické pobřeží. Už tu zprávu za boha nají nemohu, někam zmizela. Souvislost z neumísťováním radaru v Čechách a raket v Polsku s touto zprávou je jasná.

200669

18.09.2009 12:59

Vzali nám radar

Tady to je

Antiseptik 69.?.?.?

Nezdálo se mi to.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8262427.stm

200672

21.09.2009 12:55

Kořeny totalitní ideologie

RE: Pan Liska - expert na pytloviny

Antiseptik 69.?.?.?

Ba naopak, je to vlastně o všem, jenom se to snažit pochopit.

200870

21.09.2009 16:28

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: sešup

Antiseptik 69.?.?.?

V duchu rozvíjení kospiračních teorií, co říkáte souvislosti mezi Rasputinem a Putinem? Ruským medvědem a Medvedevem? [smích]

200882

09.10.2009 11:15

Kdo byl za bombovým útokem v Bali?

RE: Uplna hloupost

Antiseptik 69.?.?.?

Správně, je třeba si pamatovat důležité detaily v historii. V případě výbuchu v Bali je to fakt jaké rozhodnutí bylo v Austrálii tou dobou na stole a čí turisty ty výbuchy hlavně zabili. A po výbuchu bylo najednou rozhodnuto.

202087

12.10.2009 23:28

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

Antiseptik 69.?.?.?

Už se na to těším. Americké zboží na každém světovém rohu. Jen jestli se ten deficit nesnižuje spíš kvůli upadajícímu importu než rostoucímu exportu. Ovšem aby se Vaše sny naplnily, bude ten dolar muset ještě hodně dlouho a nebo hodně rychle padat.

202310

To se jí sice hezky říká ale Amerika už nukleární zbraně jako první použila (Hirošima, Nagasaki) takže je to jenom politický blábol jako válka proti teroru. A je to zatím jediná země co je použila.

202633

20.10.2009 12:25

Dolar se nezhroutí

RE: Rozumny nazor

Antiseptik 69.?.?.?

Naděje umírá poslední. Bohužel na 200 let pokračování dolaru není na světě dost celulosy ani konopí jich tolik ještě natisknout. Lidé si sice zvykli na triliony, ale až dojde na další matematickou veličinu, nebo se budou dluhy vyjadřovat v milionech trilionů, bude šmytec.

202876

26.10.2009 21:04

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

RE: přesně tak, střízlivý odhad je,

Antiseptik 69.?.?.?

Osobně dávám přednost riziku že na nějakou chřipku umřu, jako mnoho jiných, statistika je mi jedno, protože to riziko beru jako zcela normální. Ovšem riziko z očkování jako normální neberu, neb bych si ho způsobil sám a vědomě tím očkováním, takže i kdyby malé zcela vyhnutelné. Ergo kladívko očkovat se nenechám.

203301

26.10.2009 22:00

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Vláda proti vůli většiny možná je

Antiseptik 69.?.?.?

Většinou ano, odpor se dá terorem zlomit, ale pouze za podmínek kdy systém poskytuje ovčanům alespoň přežití, pokud drží hubu. V dnešní situaci to není už tak jisté. Lidi dohnaný k zoufalství a bídě se špatně lámají, nemají už moc co ztratit. Dal bych na to bacha být vládcem.

203308

27.10.2009 00:54

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Antiseptik 69.?.?.?

No optimismus je jistě dobrá věc. Ovšem přehnaný optimismus by mohl uškodit. Farmaceutické firmy se pojistili právní imunitou, nikoliv jistotou o neškodnosti vakcín. Pokud by skutečně nenesli v sobě riziko, proč by to dělali? Základ na kterém svoje vakcíny staví jsou jejich patenty, nikoliv co nejlepší je ale pouze co nejlepší my vlastníme.
Těch domů v Americe na prodej od držitelů hypoték bylo naposled co jsem se díval (a to je už přes měsíc) jenom na internetu přes 1.9 milionů, nikoliv nějaký stovky tisíc.
Ani chudáci co přišli napřed o práci, posléze i o dům nejsou tak blbí si stavět stan na severu, stanová městečka je nutno hledat jižněji, Kalifornie a pod.
Ano Arkane, situace v Americe je poněkud jiná než v minulé krizi. Jejich dluhy světu jsou obrovské, zatímco tenkrát byli mizivé až neexistující a ekonomická základna se poněkud změnila, místo výrobní kapacity schopné zásobit celý svět se scvrkla na řetězcové obchody s čínským zbožím nebo fast foods či fitness centra. Jo abych nezapoměl taky Mikrosoft. Ani jedna taková změna mi nijak nenaznačuje že by to mělo být snazší se z krize dostat, spíš naopak. Mnoho štěstí.

203318

27.10.2009 22:04

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

RE: Americké

Antiseptik 69.?.?.?

No jo sakra, a to je opravdu ta tzv. Green Zone jenom stanové městečko? Hergot a já myslet že je to skoro pevnost. Můžete mi vysvětlit proč ti hodní američtí vojáci po té vyhrané válce sedí v těch stanových městečkách čekaje na cestu domů už asi 6 let? To nemaj v Americe lodě nebo letadla? Bože někdy jeden nemůže věřit čemu lidi věří.

203398

27.10.2009 23:38

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

RE: Americké

Antiseptik 69.?.?.?

A sakra Hestroy, tak ty za všechny ty války můžeš osobně? No to teda čumím. Linku ty ale dokážeš překroutit asi cokoliv.

203406

29.10.2009 23:08

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Antiseptik 69.?.?.?

No moc se mi v tomto tématu babrat nechce, neboť si myslím že by bylo lepší udělat za tím tlustou čáru a zabývat se raději budoucností. Ale mám ještě jeden příspěvek a je konec měsíce takže: bych podotkl Strigo, že naši němečtí odsunutí chudáci byli vlastně odsunuti do NSR, kam mnoho Čechů později prchalo z následné komunistické totality. Tak je tak moc zase nelituji. Ale fakticky už se tím moc nezabývejme, nebo skončíme jako ti co se nich nesmí mluvit a budeme aktivizovat dvě tisíciletí starou historii podle pochybných pramenů a dělat si nároky na něco co jsme ani nevěděli že by nám mělo patřit.

203656

30.10.2009 08:56

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Antiseptik 69.?.?.?

Hon na důchodce? Bude v tom problém. Vzhledem k pokročilému věku ti z Čechů co by snad vůbec mohli mít konkrétně něco společného s odsunem jsou když ne v hrobě tak dávno v penzi, zatímco ti ze Sudetských Němců co by mohli mít nějaký škraloup z dob Hitlera jsou bezpečně pod drnem. Co chcete dnes řešit? Nechte to plavat a řešte raději kdo z Čechů se provinil vůči třeba Srbům a jaký konkrétní trest by si konkrétně zasloužil. Ti ještě žijí. Jednou šest stop pod zemí tam světská spravedlnost nesahá.

203688

Nepodceňovat americký know-how. Už US firmy zabývající se nanotechnologií vyvíjejí miniaturní vysavače pro tento účel. Po vysání veškerého DU prachu se potom kolektivně odeberou do Idaha, kde se sami pohřbí v hlíně nic netušícího amerického farmáře. [velký smích] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

203701

30.10.2009 14:48

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: a co takhle?

Antiseptik 69.?.?.?

Jo plán je to docela dobrý, ovšem výsledky nebudou zas tak moc. Na tu chřipku všichni neposlušný a neočkovaní neumřeme, jenom určité procento, které ovšem zvýší nasranost těch přeživších o stejné procento a stanou se imunními proti příštím snahám o eliminaci podobným způsobem. Takže výsledek bude zase jen zvýšený obchod s očkovacím sérem, Tylenolem a jiným svinstvem. Jinak nic. [smích]

203702

30.10.2009 15:10

Dávné vůně a čerstvý smrad

RE: Pekné príspevky, naozaj

Antiseptik 69.?.?.?

Kde jsou ty časy, kdy to ještě stálo za hovno.

203703

04.11.2009 01:08

Prezident podepsal

RE: otázka

Antiseptik 69.?.?.?

A to já bych to ještě zredukoval na celní unii a volný pohyb osob. Volný pohyb kapitálu není podle mne žádoucí ani nutný. Mě se taky zdá že smlouva smrdí po feudalismu, představa že nějací hňupové udělají třeba z Tonyho Blaira permanentního presidenta celé unie mě doslova děsí a to v Evropě ani nežiju. Máte naprostou pravdu, až na ten kapitálový volný pohyb, tím si nejsem zas tak jistý.

204050

04.11.2009 13:30

Prezident podepsal

RE: Zbytečné divadlo.

Antiseptik 69.?.?.?

To je pravda. Zdá se že kecy o suverenitě malého státu jsou jenom zbytečný kecy. Naše svoboda a suverenita začíná a končí v naší vlastní hlavě. Myslet si můžeme co chceme, pokud to nemůže mít vliv na stav věcí a něco změnit. Ještě že jsem starý a může mi to všechno osobně vlézt na záda. [pláč]

204119

11.11.2009 12:17

Spiknutí proti umění, část I

Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Taky jsem studoval na umělce. Nejdřív doma a po emigraci i zde v Kanadě. Nechal jsem toho po dvou příhodách. První bylo setkání s velmi vlivnou kritičkou moderního umění v Torontu na výstavě napodobenin lidských těl jako řeznictví. Snazil jsem se jí ukázat několik diapositivů, které tako dáma vidět ani nechtěla. Zeptala se mě: "Je vaše práce šokující?"
opáčil jsem: "No asi moc ne, zabývám se jiným pohledem"
"Umění musí být šokující" A odešla ode mne.
Druhá příhoda byla s jednou velmi bohatou rodinou v Torontu, které se moc líbila jedna moje bronzová soška. Ovšem požádali mne zda si ji mohou den dva nechat a poradit se se znalcem. Znalec jim doporučil nekupovat, neb si nemyslel že soška získá časem na ceně.
Tak jsem se dal na užité umění, nechtěje nikoho pro nic a za nic šokovat a nebo vytvářet pouze investice. Dokonce jsem našel i galerii která se moje kovové svícny snažila prodat. Ovšem marně, mnoho lidí vstoupilo prý do galerie vida můj svícen ve výloze. Ovšem šokovala je cena.
"Proč mám platit za svícen 30 dolarů když svícny mají i v Eatonu za 5 z velkovýroby v Asii?"
Tak jsem toho nechal úplně. Myslím si že pokud se z umění bude dělat obchod jako jiný, tak to žádné umění není ale obchod.
Ovšem největší vliv na to co je považováno za umění mají galerie, kritici, znalci. Nikoliv umělci. Ti nesou zodpovědnost za stav v jakém to je. Ovšem ti tu zodpovědnost nepociťují, pro ně bylo, je a bude umění pouze uměním prodat, čili obchodem.
Ani Varhol by nikomu nic neříkal, bez obchodníků a jejich blábolů. Dnes jsem rád že se takových pitomostí nemusím zúčastňovat. Pokud si někdo myslí že kritici a majitelé galerií poznají co je dobré a co ne, tak ať si to myslí. Dokud budou lidi kupovat jen to za čem se dá vydělat, tak bude "umění" pouze obchodem. S tím já nic společného mít nechci a ani nemohu.

204519

12.11.2009 01:12

Spiknutí proti umění, část I

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Odpovím vám všem najednou.
1. Pověsil jsem to už dávno na hřebík a asi se s tím utrhl.
2. Nijak mi to nemrzí protože:
a. To nemělo cenu.
b. Být umělcem zní sice hezky ale je to fuška za hodně málo peněz, někdy vůbec žádný a to v emigraci dost dobře dělat nejde.
c. Místo umění jsem si pořídil děti, taky jsou fuška a stojí peníze, ale vyrostly. [smích]
3. Stejně by ze mne žádnej Michelangelo nebyl, tak co.
4. Dobře jsem udělal. Jen tak pro radost sochařina dělat nejde, stojí to moc peněz, místa a času.
5. Ale děkuji za zájem. Potěšilo mi to.

204572

12.11.2009 01:13

Spiknutí proti umění, část I

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Mě to taky vyrazilo dech jak to dobře rozebral. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

204573

12.11.2009 01:22

Spiknutí proti umění, část I

RE: Podle mne perfektní článek o umění

Antiseptik 69.?.?.?

Podívejte se, umění nemusí být nutně povznášející, srdce potěšující. Může klidně nasírat, ale musí k tomu mít důvod který je jasný a něco říkat kromě toho že šokuje, jinak šokuje jen vlastní blbostí. Ale nějak se musíte na to rád koukat i jako divák, natož majitel, který na to bude koukat zbytek života. Jak dlouho se budete blaženě koukat na konzervu hovna? Já nevidím vůbec nic špatného na povznášení mysli a těšení srdce. Vy ano? Klidně by to mnohdy stačilo a udělalo víc. Pokud šokování samo osobně stačí, pak byla Stalinova socha na Letné mistrovské dílo. Už jenom svou velikostí.

204574

18.11.2009 12:15

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

Antiseptik 69.?.?.?

Xmane, práci lidem vždy poskytuje společnost, tím že potřebuje něco udělat či něco dodat. tudíž práci vlastně poskytují lidé kteří něco kupují, nikoliv kapitalisté. Stát nebo kapitalisté jsou jenom způsob jakým se práce rozděluje a odměňuje. Už je vidím jak kapitalista někoho zaměstnává, kdyby nic nikdo nepotřeboval a nekupoval. Hospodářem není stát, ale lidé kteří ho vedou. Ti zaměstnanci a kupující jsou jedni a ti samí, málo jim zaplatíš, málo utratí.

205150

27.11.2009 12:00

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

Antiseptik 69.?.?.?

A napadlo někoho že království Boží může být nastoleno bez příchodu Ježíše? Pokud by jsme všichni, a tím myslím zcela všichni, dodržovali přikázání bylo by najednou tu. Může to být takováto metafora. Průšvih ve kterém se nacházíme si děláme sami, sami se také z něj můžeme dostat, možná že i jenom sami. Nic na zemi fyzicky nesestoupí, jestli něco sestoupí, bude to myšlenka do našich kolektivních hlav. A tu si tam můžeme vytvořit sami, možná i musíme?

205841

29.11.2009 05:29

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Božie kráľovstvo - prostriedok na vyriešenie problémov

Antiseptik 69.?.?.?

Přesně k tomu jsem taky dospěl. Není to snadné žít morálně, vyžaduje to věčné přemítání skoro nade vším. Už dávno jsem si uvědomil, že se sice hlásají velká a morální hesla ale lidé se sami podle nich nechovají. Závěr? Jejich chyba, morálnosti hesel jejich chování neubližuje, jenom jim samým. Snažím se prostě chovat klidem tak, jak bych byl rád kdyby se chovali oni ke mě. Zda Bůh je nebo není moje chování nijak nemění, soudím se sám protože musím se sebou žít ve spokojenosti a míru. Jinak bych sám sebe podváděl. Je mi jedno zda to bůh ví, stačí přeci že rozhodně vím sám co jsem zač. Odměnu za to nečekám, odměňuji se sám spokojeností se sebou samým. Občas mě i odmění jiní, stalo se mi že mi za práci lidi zaplatili víc než jsem si řekl. Ovšem víc než ty extra peníze mě na tom potěšil ten pocit že to někdo vůbec udělal.

205944

10.12.2009 11:57

Prasečí chřipka - historie nemoci a možností jejího léčení

Shrnuto a podtrženo je to asi tak

Antiseptik 69.?.?.?

Jsou dva způsoby jak se z nakažlivýma nemocemi vypořádat.
1. Nechat organismus na ně zvyknout a postupem je nedostat, doufat že to přežijete.
2. Brát léčiva a vyhýbat se virům, bacilům a doufat že to přežijete.
Jak už někdo zde podotkl, kdyby ten první způsob nebyl efektivní, už bychom nejen my ale i veškerá zvěř dávno vyhynuly. Ovšem první způsob neposkytuje odbytiště pro obchod se zdravím, který je hned po kosmetice ten největší a asi stejně zbytečný a stejně škodlivý.

Jelikož je znám efekt placeba, není lepší jako placebo třeba česnek bez vedlejších účinků než nějaký Tamiflu nebo kdoví co?

206639

18.12.2009 00:06

Climagate – Velký vědecký podvod

No jo komu ale věřit

Antiseptik 69.?.?.?

Nějak se mi zdá, že se ta Global warmingate spíš hodí pochybovačům než nikoliv. Další důvod proč se nestarat, nic neřešit a v pohodě konzumovat. Takže nevím kdo to vypustil a proč, nevěřím ani vědcům ani politikům ani industrialistům, ani jeden nemá naše společné zájmy na prvním místě, jenom zdání zájmu. Já souhlasím s editorem, že nic nezkazíme snahou omezit ničení přírody a produkci CO2. Naopak, pokud se zem opravdu ohřívá hlavně díky slunci a vesmírným vlivům, tak ignorovat náš vliv může způsobit pouze větší katastrofu než bylo nutné a to rozhodně by nestálo za ty na víc vydělaný prachy, ještě k tomu kdo ví pro koho.

207319

18.12.2009 03:44

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: No jo komu ale věřit

Antiseptik 69.?.?.?

No já si myslím kdyby jsme se jim tam do toho nehrnuli z našima nedomyšlenejma nápadama o tom jak má vypadat svět, tak by hlady nechcípali. Chcípou hlady taky proto že musej vydělat napřed na AK47 aby se nám ubránili. Mimo to, já nepropaguju biopaliva, to je podle mne pitomost. Propaguji omezení spotřeby a než někam něco vezu tak se zamyslím jestli je to nutný.

207344

18.12.2009 03:50

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: No jo komu ale věřit

Antiseptik 69.?.?.?

A jestli mi chcete říct že většina spotřeby paliv a devastace přírody je hlavně proto, aby hladovějící měli někde v Africe co jíst, tak to mi nepodsouvá ani CEO z Exonu.

207345

19.12.2009 14:39

Klima mění člověka

A já si myslel že

Antiseptik 69.?.?.?

Pan Lishka píše vždy něco humorného. A on nám zatím klidně tady prskne takovouhle pravdu rovnou do očí. Ovládáme pouze mozky jiných lidských opic i když si myslíme že vládneme celému světu, svět nám na to klidně kašle. Ovšem přiznat si to by zhroutilo celou tu nádheru, to se přece nesmí. Pozor pozor nepochybovat o naší velikosti. [chechtot]

207503

19.12.2009 17:13

Klima mění člověka

RE: Člověk se naprosto liší od všech ostatních bytostí na Zemi, kterou může zničit

Antiseptik 69.?.?.?

A vtipy Vám taky doma vysvětlují děti? Ach jo a pak se máme domluvit. Máte pravdu, člověk se od opic liší, nemáme jejich inteligenci.

207509

23.12.2009 10:37

Proč pevný dolar předznamenává útlum v roce 2010

The End Game

Antiseptik 69.?.?.?

Takhle si to sice nepředstavovali, ale konečná hra je asi tu. Na jednu stranu by bylo výhodné pro Ameriku dolar znehodnotit a tím i dluhy které má, ovšem to by museli nepotřebovat si nadále půjčovat. Jelikož si půjčovat musí, dolar musí držet vysoko, jinak by jim nikdo už nepůjčil. Jistě si lze v elektronickém bankovnictví připisovat nuly, ale musí to svět brát vážně jako skutečné peníze, jinak to má zase jen tu nulovou hodnotu. Dilema které na ně vystrkuje růžky je válka. Bylo by to řešení, ale válka stojí zase prachy a ve válce proti věřitelům nelze očekávat další půjčky. Babo raď.

207755

24.12.2009 20:42

Několik vánočních postřehů

RE: Technická poznámka

Antiseptik 69.?.?.?

Pokud je mobil vypnutý, to znamená že není k disposici, tak si nemyslím že někdo může něco odposlouchávat. Taky proč, nic se neděje. Jiná věc je když je mobil v pohotovsti, pak i jeho pozice je známa a asi ho lze i odposlouchávat. To že mobil vypnutý je přesto v provozu jako odposlouchávadlo je podle mne parania.

207950

02.01.2010 21:00

Jaký byl rok 2009? Co nás čeká?

RE: Díky za tento článek

Antiseptik 69.?.?.?

Někteří by tolik chtěli aby to co děláme bylo podle přírodních zákonů a tím nevyhnutelné a správné až to bolí. Pletou si též logickou přírodní pravdu že vynaložit minimální námahu a též riziko na přežití s maximalizací zisku. Podle přírody je blíž k její zákonitosti bezdomovec než majitel nadnárodní společnosti plenící planetu a hromadící aktiva a nemovitosti. Přírodní zákon není o zisku ale o přežití, o spokojení se s málem, o riziku spojeném z životem jako takovým na které se žádné pojistky nedají koupit. Je to o přežití druhu za cenu jednotlivce, nikoliv o povyšování a zvýhodňování jednotlivce za cenu druhých.
Těm, kteří rozdíl mezi zákonitostí a hamižností chápou přeji štastný Nový Rok. Těm ostatní přeji aby jim to došlo.

208657

02.01.2010 21:15

Jaký byl rok 2009? Co nás čeká?

RE: Hodnotim dvojkou

Antiseptik 69.?.?.?

Ptejte se napřed co evropané dělali a dělají jiným od doby co k tomu měli prostředky a možnosti. Než začnete vinit muslimy ze všeho zla na světě, podívejte se co jsme my udělali v Africe, Americe, Austrálii, Asii, sakra je tu místo které jsme jako civilizace nezdeptali a nepokořili? No jo, snad jen Afghánistán ale to není tím že by se nesnažili, snaha by tu byla ale nějak jim to nejde. Ovšem škoda napáchaná tou snahou převažuje vysoko jakékoliv zisky ať už materiální či duševní a to na obou stranách konfliktu. Což ostatně je vždy výsledek dobyvačných válek, jen to není hned na začátku vidět.

208660

02.01.2010 23:50

Jaký byl rok 2009? Co nás čeká?

RE: Díky za tento článek

Antiseptik 69.?.?.?

Normálně na Vás Vojto nereaguji z principu. Ale tentokrát udělám vyjímku, neboť jste se zcela překonal. Sám sebe jste zcela logicky popřel. Napřed argumentujete že honba za ziskem je přírodní zákon a pak argumentujete že jenom zisk je měřitelný, užitek nikoliv, podle ekonomických zákonů. Ovšem uniklo Vám patrně že ekonomie není věda založená na přírodních zákonech, nýbrž věda založená na lidském obchodu. Zisk je milý pane přírodě zcela jedno, pro přírodu a její přežití je tuna zlata méně platná než jablko i na půl shnilé. Píšete sice hezky a spisovně, rádoby z pozice znalce, ale v podstatě plácáte vědecky znějící nesmysly. Právě že záměna, či ekvivalence zisku z užitkem nás jako civilizaci přivedla přesně tam kde teď jsme. Užitek je totiž užitečný, zisk nikoliv.
Nepíšu to pro Vás, ale pro ostatní čtenáře, aby se náhodou nenechali oblbovat takovými magořinami jako je Váš poslední příspěvek. Věřím že by se stejně nenechali, ale opatrnosti nikdy nezbývá. Odpovídat nemusíte, neb se zase navrátím k principu "na Vojtu nereaguj, nemá to cenu". Vyjímka v tomto případě pouze potvrzuje pravidlo.
Antiseptik

208674

03.01.2010 00:13

Jaký byl rok 2009? Co nás čeká?

RE: ty druhy.....

Antiseptik 69.?.?.?

Díky za ten link, velmi poučné, i když to vše jeden dávno věděl, je dobře si to ověřit. Logika Guantanáma je: "je to jedno jestli jsi terorista nebo turista když tě zavíráme, za pár let pobytu zde jím nejspíš budeš."
Mnoho štěstí do Nového Roku.

208676

06.01.2010 12:01

Amerika píchá v Jemenu do vosího hnízda

Za každým teroristou je předchozí násilí a útlak

Antiseptik 69.?.?.?

Dokavaď nenecháme lidi z jiným způsobem života napokoji budou vznikat teroristi = bojovníci za svobodu. Sofistikovaná technologie ochrany bude jenom komplikovat život jak nám tak jim. Je v tom prostá závislost, přímo ďábelská, dokavaď je budeme bít, budou se bránit. Taková prostá souvislost nemohla uniknout ani tajným službám ani "think tankům", ergo kladívko: děláme to naschvál, terorismus pěstujeme jako plod, jinak to nedává pražádný smysl. Alkajda je a není, v momentě kdy necháme sami násilí a okrádání přestane existovat jako Alkajda, jsou to jenom lidi, akorád že momentálně hodně nasraný a právem. Přestat je tak srát a vraždit, to by bylo kouzelný řešení.
Už mě tento umělý problém jde dost na nervy, bohužel ti u kormidla ho využívají proti oběma stranám. Hlavně se nedomluvit, na co bychom pak potřebovali vyhazovat prachy za rentgeny na letišti, nové bombardéry a na co bychom pak potřebovali CIA, MI6, Mossad, Blackwater a Homeland Security. Policie by mohla honit zloděje a zlodějíčky, bože jaká by to byla úleva.

209037

11.01.2010 13:39

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

Nepředstavitelné se stává skutečností. Olej a zemní plyn produkovaný a dodávaný bez toho aby velké západní firmy z toho měli zisk. Ale nejen to, po prvé v historii je tento produkt nejen vytvořen a transportován bez nich, ale je také dodáván jinam než do vyspělých západních zemí. V šedesátých letech minulého století by to bylo nepředstavitelné. Je to dvojitá facka západu, zvyklému na samozřejmost, že se bez nich nikdo neobejde. Obejde a pokud nechce západ zmrznout a chodit pěšky bude muset trošku ztratit aroganci.

209403

11.01.2010 17:32

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

Souhlasím z bezpředmětností takové otázky. Správně by jsme se měli ptát spíš proč tomu tak je? Olejové superspolečnosti se sami připravili o vliv a zisk díky vlastní nenažranosti. Dlouho jim to vydrželo než se dostali na trh suroviny z oblastí bez jejich vlivu a z odbytištěm jinde. Ironie je, že oni ten svůj lehce získaný olej prodávali za mnohem menší ceny než je teď budou prodávat Rusové.

209413

11.01.2010 20:09

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

To co říkáte je sice pravda, ale jen z pohledu Rothschilda. On by sice moc rád aby tomu všichni věřili jak on nám to podává, ale sám moc dobře ví že existuje limit i jeho vlivu a limit co se dá koupit. Lidé jsou sice lehce zneužitelný, jsou jak dobrým sluhou tak zdrojem peněz, ale pokud je moc naserete, přestává sranda. Úplně oblbnout se sice nechají, ale jen jednou. Čína už jednou doplatila a to krvavě na opiové války, po druhé si dá moc velký pozor. Rusko také doplatilo na západ krvavě a nemá zájem to opakovat. Víte ono něco obrovského, jako je vliv Rothschilda se může jevit doslova nekonečné ale není. Nakonec ani zlato ani peníze nikdo z nás nejí, takže zase tak důležité to není, když dojde na nejhorší. A pokud se Vám začnou šprajcovat již dříve okradené mocnosti a přitom nedokážete uspokojit ani vlastní lid, koledujete si o pěknej problém. To je kámen úrazu všech, co si kdy v historii mysleli, že lze oblbnout úplně všechny a úplně vždycky. Nakonec neoblbnete nikoho. Riziko oblbování je v tom, že když se to daří tak z jídlem roste chuť a arogance, takže nakonec se přešlápne, i když to může trvat dost dlouho. My se pohybujeme už zcela na okraji možností, trhliny jsou doslova ve všem, světlo prosakuje, trámy reziví a kecama se to už neuchlácholí a na nic jiného už nemáme, vlastně nemají, neb mi máme prd a proto nám je to už jedno. Dneska je heslo dne čím hůř tím líp, protože jinak se už dál nedostaneme, dál to takhle nejde, bude se to muset přestavět. Otázka je pouze kam až se to bude bourat. To záleží na urputnosti těch co si dosud myslí že je vše v naprostém pořádku. Čím urputněji budou bránit svoji vizi, tím hloub se bude bourat. A zatím co my budeme bourat, ti co na to už dávno přišli budou už zase stavět, ale tentokrát sakra opatrně a pomalu.

209422

11.01.2010 20:21

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: WW3

Antiseptik 69.?.?.?

Neviděl bych to zase tak černě. Oni ty nově vznikající mocnosti nemají tu naší bělošskou nadřazenost a přesvědčení že jim celý svět patří jaksi od přírody. Žádná z těchto nových mocností nemá v krvi a historii dobývání světa, spíš obranu vlastní sféry. Takže si nemyslím že jsou nějaká hrozba.
S Vaší poslední větou naprosto nesouhlasím. Právě naopak od rozpadu SSSR se Amerika z Evropskou pomocí dala dobyvačnou cestou nemaje nepřítele schopného obrany. Naopak vznik nových mocností může udržet Ameriku na uzdě, pokud nějaká zbude. To se ale ještě neví. Chybami, ať už cizími či vlastními, se neučí, peníze prošustrovala a jediné co kdy měla, inovaci, know-how a industriální sílu pomalu a jistě buď prodala když to šlo, nebo utloukla čepicí aby jí to nepřekáželo v zisku z existujících patentů.

209424

11.01.2010 23:14

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: WW3

Antiseptik 69.?.?.?

Já se samozřejmě necítím nadřazený nikomu, ale já taky nevelím bílému světu. Nebo si snad myslíte že všechny ty výpady, války a kolonie dělali samovolně bílí lidé sami o sobě? Někdo je do toho nutil a pěkně jim to podal jako národní vlastenecký úkol. Mluvím o vedení.

209441

12.01.2010 01:23

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

Právě naopak. Já uvažuju z mnohem větší perspektivy než se zdá. Jsem si vědom že za nekonečno peněz lze nakoupit skoro vše. Háček je v tom, že absolutně to nikdy nelze. I koupená vláda musí udržet lid alespoň na uzdě když ne spokojený, a to se stává obtížnější čím je ovlivňování z pozice moci peněz arogantnější. Aroganci se ale nelze vyhnout, ta vyplývá ze zdánlivé absolutní moci. Nakonec by bylo nutno si koupit doslova všechny a na to nebude nikdy peněz dost. Síla peněz totiž existuje jenom za předpokladu že jeden má a většina nemá. Pakliže většina má, pak peníze ztratí moc na lidmi. Takže aby měli peníze absolutní moc, musel by je všechny mít jed člověk v kapse. V tomto teoretickém bodě ovšem se absolutní moc rovná vlastně nule, nic nebrání ostatním aby ho neposlali i z penězi někam. Koloběh se totiž musí udržet aby měli peníze vůbec smysl, hromadění na jednu hromadu je znehodnocuje stejně rychle jako se hromadí, jenom to ti prodejní a koupený dosud neví.
Příklad: Dolar je dosud sice mezinárodní měna ale považte eventualitu prodeje oleje Číně za yuany. Proč ne, oni je rádi vezmou zpět za zboží (a že zboží mají), zatímco co si za ty dolary vlastně pořídíte v momentě kdy by neplatili jako mezinárodní plativo ale pouze lokální platidlo v USA? Nic. Hamburgera a Coca Colu tak jedině. Jistě F22 taky ale tam už je problém že Vám třeba pak nedodají náhradní díly neb Vás zařadí mezi "rogue states". Takže raději ten yuan, je to jistější.
Síla medií je dnes pouze teoretická, jistě melou to samé ale nikdo jim to už moc nevěří, přijde den kdy jim to nebude věřit ani ten reportér co to odříkává. Lidská blbost taky není absolutní, i vůl se nakonec něco naučí. A na lidskou blbost není spolehnutí, můžou být buď tak blbý že propagandu nepochopí a nebo se dělat tak blbí že tomu věří. S nimi to zkrátka nevyhrajou a ti chytří s nimi už nejedou.

209448

12.01.2010 17:34

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: to není dobré..

Antiseptik 69.?.?.?

Mocní tohoto světa si to líbit budou muset nechat, nic jiného jim nezbude. Na rozdíl od nich kteří kontrolují suroviny nalezené v cizích zemích ať už silou nebo podvodem nebo obojím, Rusko kontroluje suroviny vlastní a s tím se nedá zvenku jaksi moc dělat. A ke všemu je Rusko nemusí do nekonečna bránit a uplácet jako oni. Vítězný tah v této šachové partii byl už udělán Putinem kdy urval zpět kontrolu surovin do Ruských rukou. Partie sice dohrána dosud není, ale výsledek je v podstatě jasný.

209485

12.01.2010 21:05

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: to není dobré..

Antiseptik 69.?.?.?

Jistě že partie není dohraná Danielo, ale zatímco Rus přišel o mnoho pěšáků, má obě věže, oba koně, jednoho střelce a královnu. Druhá strana má věž jednu, koně, střelci jsou oba pryč a královna je vypůjčená a možná ji budou muset vrátit zrovna v nejlepším. S tím remízu neuhraje ani Kramnik a to se to Obama teprve učí. [smích]

209497

13.01.2010 15:43

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: Amatéři z Mossadu

Antiseptik 69.?.?.?

No a vidíte, přesně to samé si myslel Mossad když to plánoval. "Přeci nikdo nebude věřit že jsme takový břídilové." Něčím se to zamlžit muselo když bezpečnost na letišti je jejich a otec teroristy má na ně kontakt. Kdyby to byla perfektní akce bylo by to každému jasné. Tak blbý nejsou, to máte pravdu, ale matou, matou až to zmatou.

209540

13.01.2010 15:58

Farmaceutické firmy těží z falešné pandemie, říká zdravotní šéf ER

RE: The Council of Europe - není Evropská komise

Antiseptik 69.?.?.?

Závislost peněz na realitě by se dala vysvětlit takto. Veškerá hodnota světa se zrcadlí v penězích, neb se penězi měří. Natisknutím více peněz se hodnota reality nemění, jenom se mění relace mezi realitou a penězi. Pokud nějaký stát jenom tiskne a tiskne, jeho měnu nikdo jiný nakonec nevezme a stane se jen papírem, nikoliv měřidlem hodnot. Pak ji nevezmou ani vlastní občané, neb se za ní nedá nic koupit. Tisknutím více peněz se nic nemění než fakt že ten kdo je tiskne jich má větší množství kdy všechny mají menší hodnotu. Ovšem on je musí pustit do oběhu a pak je nemá on, jenom znehodnotil i ty co měl už dávno. Snad jsem to moc nezkomplikoval. Podvod na měně lze provést jen lokálně, v globálním absolutním měřítku to prostě nefunguje, podvádíte sám sebe, jenom to nevíte.

209541

13.01.2010 17:11

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: Amatéři z Mossadu

Antiseptik 69.?.?.?

Připouštím jakoukoliv variantu. Ovšem ptám se kdo to udělat mohl, kdo měl k tomu přístup a zájem na tom aby se to stalo a dopadlo jak to dopadlo. Moc jako seriozní útok na bezpečnost USA to nevypadá. Naplánovat takovou akci dá práci a um, ti samí lidé to nezkazí spodkama co nevybuchnou, leda že by o to právě šlo. No a v tom případě to asi nebude Ben L, spíš útok falešnou vlajkou za účelem něco vyprovokovat. Pracujte trochu jako detektiv. Vy zastánci oficiálních verzích jaksi předpokládáte že potenciální teroristi jsou najednou hloupí a chytří, že západní a Izraelská rozvědka je najednou schopná i neschopná a přitom nikdy nelže. Nezdá se Vám to jako Chytrá Horákyně? Pohádka?

209551

15.01.2010 15:45

Farmaceutické firmy těží z falešné pandemie, říká zdravotní šéf ER

RE: The Council of Europe - není Evropská komise

Antiseptik 69.?.?.?

Z více peněz v ekonomice má prospěch jenom ten kdo žádné nemá, za to jich hodně dluží. Znehodnocení peněz se týká všech, nejenom těch nových ale i těch co máte zakopané na zahradě ještě po babičce. Jistě že na malou chvíli po vytištění se hodnota nemění, ale mění nakonec všechny. Potřeba je rychle vyměnit za něco jiného, ovšem ve hře jaká se hraje dnes a s obnosy se kterýma se hraje, není jistého už nic. Černého petra mají nakonec všichni.

209662

No to je potřeba asi trochu vysvětlit. Kolonizace Evropu obohatila, dovoz uloupených surovin, levná otrocká pracovní síla v koloniích tvořící zboží. Pravda dovoz uloupeného zlata a stříbra byl trochu jako tisknutí peněz dnes, ovšem někteří se na tom obohatili na úkor celé společnosti. To, co si evropané vlastní pílí a pracovitostí vyrobili si většinou opět rozmlátili válkami, revolucemi a jinými nešvary, pokud je o to nepřipravil nějaký burzián co nabízel "výhodné" (pro něj) investice. Není nic tak jednoduchého jak se na první pohled zdá, a není nic ovlivněno pouze jednou skutečností. Společnost je komplexní komplikovaná potvora, která sama neví co chce a kam se žene. To jí ale v pohybu do neznáma nijak neomezuje. [smích]

209936

Koukl jsem se ta tu Vaší teorii a mě to docela zajímá, neb mě to dává docela smysl. Musím si to ještě podrobně přečíst. Napadá mě zda tyto tetraedra nejsou vlastně spojené do většího vesmíru se společnými bílými dírami? Docela by to vyplňovalo hezky prostor.

210026

22.01.2010 14:07

Jak elity ovládají svět

RE: To nemůže být pravda

Antiseptik 69.?.?.?

Celá tato diskuze je fascinující. Tolik detailů o tom jak elity to i ono, kdo tomu celému velí. Uklidňuje mě jenom jedno, a tím je vědomí že to není nic nového, elity byli a budou, všechny budou chtít to samé, naprostou vládu a kontrolu nade vším a nikdy jí nedosáhnou. Vždy, když už budou docela blízko vítězství, tak se jim to najednou zhroutí pod rukama, jako každému kdo to kdy zkusil.
Má to svoje zákonitosti proč to tak vzniká a také proč to nakonec nefunguje. Elita není nic jiného než ti nehrabivější z hrabivých, kteří se to takové pozice svou hrabivostí dostali. Drží spolu, protože s někým držet musí, jinak by sami dlouho nevydrželi. Zákonitost, která jim brání dosáhnout touženého stavu absolutní moci stojí na penězích a jejich vlastnostech. Aby šlo na někom vydělávat, musí být totiž z čeho. Maximalizace zisku sebou nese také svůj důsledek, čímž je minimalizace distribuce peněz. To ovšem zákonitě omezuje sama sebe. Není nic platné kolik ušetříte na výrobě, když to nemá kdo za co koupit. Pokud by se někomu podařilo držet doslova veškeré peníze (a že se o tom snaží), bude to mít zcela protichůdný důsledek. Přestanou mít cenu. Když se oběh zastaví budou vyřazeny ze hry. Výměna a obchod je nutně kolektivní záležitost, těžko si to bude někdo provozovat sám doma. Lidi by prostě v takovém momentě začali používat něco jiného k výměně, než to co nemají, něco co mají. Jinak by to nešlo. Elita není nic jiného než hrabivá opice z rukou ve džbánu se zlaťáky, která sice drží všechny zlaťáky v hrsti, ale ruku díky tomu nemůže vytáhnout. Leda že by je pustila. A to se jí nechce.
Nemám strach že by se jim podařilo nemožné. I kdyby tak co se stane? Řekneme jim: "Jasně Jardo máš to teď všechno, vyhrál si. My teď budeme hrát jinou hru bez tebe."
Už teď je to absurdní, aby se vydělávalo tak se musí půjčovat aby byli ve hře ještě nějaké peníze o které se bude hrát. Hrají tedy o vlastní peníze, protože nikdo jiný ty dluhy zaplatit nebude moci, než oni sami sobě. Žádný strach, jistě že budou do nekonečna vykřikovat že to bez nich nelze hrát, protože by vypadli ze hry, ale tato hra je stejně u konce, nikoho jiného to už dávno nebaví.

210245

23.01.2010 14:44

Jak elity ovládají svět

RE: JAK NA TO

Antiseptik 69.?.?.?

Je zcela legální možnost ty úroky bankám neplatit. Nepůjčovat si, nežít nad poměry. To je rána elitám rovnou na solar plexux.

210344

23.01.2010 20:15

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

Antiseptik 69.?.?.?

Dá se teoreticky odůvodnit posmrtnou karmu oproti Jarmilině okamžitému vyřizování. Předpokládejme, že jsme tu abychom se něčemu naučili, pak okamžitý trest nepovede k dobru jako takovému, ale pouze k dobru jako vyhýbání se okamžitému trestu. Něco jako opisování ve škole. Na takové učení bych se jako bůh vyprdl. Nejde o to (možná) co se ti stane ale o to co se naučíš. Z tohoto hlediska se Voldemorti a jim podobní v podstatě nenaučili naprosto nic, propadli a budou muset opakovat. To si myslím já a je jedno jak tomu bohovi říkáte, nebo jej doslova neuznáváte, jde jen o to co děláte a proč, o nic jiného.

210374

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 363 962