Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Kráťa

Nalezeno 56 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.03.2005 02:29

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Podle mě - nemají !

Kráťa 213.?.?.?

Nemohu s Vámi souhlasit. Domnívám se, že nároky zaměstnanců většinou nejsou přemrštěné. A nedíval bych se na to pohledem kolik co vzhledem k platu stojí absolutně, ale relativně.
Jsem přesvědčen, že normální zaměstnanec by měl být schopen ze svého normálního platu zaplatit nájem (a hypotéku na bydlení, ať byt nebo domeček), uživit dvě děti, každý rok si vydělat na dva týdny obyčejné dovolené (třeba v tuzemsku, např. u Mácháče) a nejdéle jednou za deset let na obyčejné auto (nové). Jsem přesvědčen, že tři čtvrtiny zaměstnanců si mnohé z výše uvedeného nemohou dovolit.

A Váš příměr k autu ? Obyčejná Fóbie stojí 250. Vámi uváděná cena 300 není cena nějakého luxusního vozu. Tolik stojí třeba obyčejný kombík. Na takové auto by si měl vydělat každý.

A že Vy jezdíte autem za 12 ? Dovolím si tvrdit, že tak ohrožujete ostatní účastníky silničního provozu. I kdybyste byl vynikající kutil a měl auto po mechanické stránce naprosto v pořádku (pochybuji), tak je Vaše auto zastaralé konstrukčně, takže ve srovnání s novějšími auty hůře brzdí, hůře svítí (např. koncovkami, směrovkami), hůře "sedí" - a v neposlední řadě emituje více exhalací ...
Auta za 12 by neměla vůbec existovat. To jsou auta starší 15-ti let, kterýžto věk by měl být nejzašší hranicí pro jejich sešrotování.

47241

30.03.2005 15:11

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Podle mě - nemají !

Kráťa 213.?.?.?

Vycházím ze situace v ČR, jinde ve světě je situace jiná. Tady ale většina aut starších 15 let pochází z produkce RVHP, kdy např.:
- drtivá většina je benzínových, ale postrádá katalyzátor
- mají běžný rozdělovač a chod motoru není řízen m.j. ve vztahu k emisím
- nemají ABS a podobná zařízení
- kryty koncovek buď dávno vybledly (např. Oltcit) nebo ztmavly k neprůsvitnosti (např. Š120)

A že šeřizovatelná světla oslňují ? Oslňuje hlupák, který to auto řídí, protože nereaguje na to, jak má auto zatížené. Ale má možnost světla sklopit a je to jen chyba obsluhy. To takový Žigulík se dá zatížit na zadku, oslňuje, ale světla seřídit nejdou.

Ne, mě vůbec nevadí stará auta - pokud jsou dobře udržovaná. Jenže takových je jako šafránu ! Většinou na silnicích vidím různě shnilé rachotiny, na kterých věci fungují jen silou vůle.

Jo a - neměřte jenom podle Prahy. Existují i jiné kraje.

47479

06.04.2005 09:43

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Kráťa 213.?.?.?

Výjimečný trest. Proč se to pořád musí nazývat trest ?

V případě sériových, nájemných, loupežných a nevím jakých ještě vrahů by se to mělo nazývat ochrana společnosti usmrcením jedince.

48124

22.07.2005 17:14

Smutný, přesmutný svět fanatiků politické korektnosti

RE: Nemluve o tom...

Kráťa 213.?.?.?

Je zajímavé, že Vás napadli komunisti. Mě v první chvíli připadlo, že v Torontu přichází k moci Taliban.

62743

27.07.2005 17:14

Pohádka o mýdle

RE: Porovnavate neporovnatelne

Kráťa 213.?.?.?

Myslím, že jsem pochopil, že se jednalo o nadsázku. A musím dodat, že poslední tři příspěvky jen potvrzují autorova slova, že případný proces se pěkně sveze po vlně celonárodní hysterie. Skoro se dá říci, že po hysterii části obyvatel poloviny světa.

63298

01.08.2005 01:51

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Pane Stwora je mi z Vas smutno

Kráťa 213.?.?.?

a) Pozemek měl pronajatý pan Václav Šroub a další blíže nespecifikované osoby určené dle uvážení pana Šrouba. http://imgs.idnes.cz/oprilohy/infografika/technoparty/smlouva1.htm

b) Policie zamezila vstup výše uvedeným osobám na pozemek, který měly pronajatý. Kromě toho jim (a dalším nezúčastněným) bránila používat veřejné komunikace v "bezprostřední" blízkosti pronajaté louky

c) Do standardního cizího lesa a standardní vodní plochy může v ČR vstoupit každý ! Jiné je to s ostatními pozemky, kdy je nezbytný souhlas jejich majitele. Tento souhlas musí mít každý ! I policajt ! I policajt ve výkonu služby !

Stačí Vám to jako odpověď nebo Vám to mám nechat přeložit do nějakého speciálního jazyka ?

63823

01.08.2005 02:26

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

Ochrana přírody

Kráťa 213.?.?.?

Pane Stworo,

buďte tak hodný a povězte mi:
- kolik zpěvných ptáků, divokých králíků a nevím čeho ještě je vyrušeno, když startuje letadlo, kterým se Vy čas od času letíte "podívat domů" ?
- kolik lidi obtěžuje hluk nízko letícího letadla (start a přistání), kterým se Vy čas od času letíte "podívat domů" ?
- kolik srnek a další vysoké muselo navždy opustit teritorium, které jim "od přírody" patří, aby mohlo být postaveno letiště, z kterého startuje letadlo, kterým se Vy čas od času letíte "podívat domů" ?
- kolik leteckého paliva vypuštěného ve vzduchu z bezpečnostních důvodů (a tudíž tímto palivem zdevastované přírody) připadne průměrně na jeden Váš let, kterým se Vy čas od času letíte "podívat domů" ?

Ale ono to každému přece může být jedno ! Vy jste si tu letenku zaplatil a letíte se jen pobavit. Nemyslíte ale, že by třeba mohlo být méně letišť, letadel a letů (a ekologických škod), kdyby na světě bylo méně lidí jako Vy t.j. těch, co se letí jen pobavit ?

A teď mi řekněte, kde je Vaše úcta k přírodě a hodnotám a čím se vlastně lišíte od těch technařů ...

63830

01.08.2005 14:05

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Ochrana přírody

Kráťa 213.?.?.?

A v mém případě bohužel neexistuje jiná možnost, jak se tam dostat.

Víte, pane Stworo, řešení existuje ! Tak jako technaři nemusí jezdit na Czechtek, Vy nemusíte jezdit domů ! Přírodu nebude ničit ani jeden z Vás.

A promiňte, já si na rozdíl od Vás troufám tvrdit, že "having fun" a Vaše cesta domů jsou jevy naprosto rovnocenné. Nemyslím si, že by zábava jednoho byla důležitější než zábava druhého.

Ale s tím Czechtekem ve městě máte pravdu. Stahovský stadion (popř. Letenská pláň) je pro konání takové akce ideální. Potíž by asi byla jen v tom, kolik by si majitel (nájemce) jinak ladem ležícího stadionu řekl za pronájem. Asi by se snažil na jedné akci zahojit za všechny jinak promrhané příležitosti.

63890

01.08.2005 15:27

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: www.czech-tv.cz

Kráťa 213.?.?.?

Leoši, ani ty nejsi akusticky odbornik. Tvoje věta: "Vice zdroju stejneho hluku nedosahne vice decibelu ..." je pěkná blbost.

Vezmeš-li jeden zdroj o intenzitě zvuku (hluku, techna, ...) např. 50 dB a vedle něj umístíš druhý zdroj o intenzitě stejných 50 dB, získáš ve výsledku zvuk o intenzitě 53 dB.

Na druhou stranu také platí pravidlo, že je-li zvuk z druhého zdroje o 16 dB slabší než zvuk ze zdroje prvního, lidé přestávají zvuk druhého zdroje slyšet (nerozliší jej). Což je zřejmě jeden z důvodů, proč nebylo slyšet výzvy PČR.

63903

01.08.2005 18:50

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: KaVole, je mi z Vas smutno

Kráťa 213.?.?.?

a) Máte sice pravdu (ano, zmýlil jsem se), že odkaz odkaz vede na jiný dokument, ale poukazování na tuto diferenci je z Vaší strany irelevantní, protože rozdíl je z hlediska oprávněnosti zásahu PČR nepodstatný. Ba přímo, "Souhlas vlastníka pozemku se vstupem na pozemek" je v tomto okamžiku důležitější, než smlouva o pronájmu.

b) Stále platí.

c) Tím jsem pouze chtěl rozšířit Vaše obzory a sdělit Vám, že v ČR existují i pozemky, na které můžete vstoupit (nebo si zaplavat) a nemusíte mít souhlas jejich majitele. Pokud jste nepochopil, co bylo napsáno v dalších větách tohoto odstavce, je to Váš problém.
Mít přehled o tom, kam vstoupit smím a kam nikoliv patří k věcem, které byste měl mít ve svém základním právním povědomí (a nemusíte tam mít čísla příslušných paragrafů). Relevantní odkazy Vám k tomu nikdo normální vyhledávat nebude, protože by musel citovat např. také zákon o myslivosti apod.


Jste schopen řádně přečíst (a pochopit) text napsaný v českém jazyce ?

63932

02.08.2005 22:54

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: A nepouci se ten dedek zlucovity...

Kráťa 213.?.?.?

Co měl dědek dělat ?

1) Napsat stížnost na obecní úřad
2) Nechat změřit hluk ve svém bytě hygienickou stanicí
3) Při rušení nočního klidu volat obecní policii
4) ...

Časem by se dopracoval k tomu, že obec by na své náklady skatepark oplotila a MP by ho jezdili ve 21:00 zamknout a v 9:00 odemknout. Kdyby to nestačilo, určitě by obec donutil postavit protihlukovou stěnu nebo vysadit protihlukovou zeleň ...

Ne, to není sci-fi. Takto to vzniklo a funguje u nás !

64190

02.08.2005 23:08

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

Kráťa 213.?.?.?

Pavle,
nebylo to "Občanské judo", ale pořad "Na vlastní oči".
Bohužel, v tomto okamžiku ještě není dnešní díl v internetovém archivu televize Nova uložen, takže se nemohu přesvědčit, zda si to pamatuji lépe než Vy, dovoluji si ale tvrdit, že ten ko... ehm, úd, tam řekl jenom: "Pokud si někde legálně pronajmou louku, statek apod., tak se tam policie ani nepojede podívat"
Neříkal nic o "příslušných potvrzeních". Mluvil jen o legálním pronájmu. O to je to všechno smutnější.

Na závěr musím říci, že jak hodně věcí na Nově "nemusím" a za lecos by podle mého názoru zasloužili zrušit, tak právě tato část reportáže byl (díky panu Klímovi) absolutní majstrštyk !

64195

03.08.2005 01:41

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Techno party

Kráťa 213.?.?.?

Ovsem me se zda, ze si CSSD vykopala hrob.

Karle, nevykopala. Myslím, že "průzkumy veřejného mínění" zase tak moc lživé nejsou (i když - kdo ví) a koukněte, jak těm šmejdům rostou preference.
A pojďte se vsadit, že ti "normální" si Chro-chro Paroubka díky této akci ještě více oblíbili.

64220

03.08.2005 02:06

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Jen dodám...

Kráťa 213.?.?.?

U tvého předchozího příspěvku jsem se sám sebe ptal, jestli ti to všechno nenakukal pan farář ... A ejhle, o pár řádků dále mám úplně jasno !

V tom, že i USA patří mezi zloříše, v tom s tebou souhlasím. A když už narážíme na to zlo, tak tě mohu ubezpečit, že římsko-katolickou církev (odkud zřejmě "pocházíš") já osobně řadím mezi zlosekty. Skoro všechny křesťanské ...

A že jedinec nemá téměř význam ? Pět tisíc jedinců snad nějaký význam má, ne ?

64228

03.08.2005 11:41

CzechTek v nás

RE: Neni to o technu

Kráťa 213.?.?.?

Já tedy nevím, ale stáhnul jsem si taková dvě poměrně dlouhá videa jednoho z účastníků (jedno 35 minut, druhé 25 minut) a prohlédl si je. Asi jsem hluchý, ale nezaslechl jsem na nich výzvu k opuštění prostoru - siréna po louce jedoucího policejního auta byla slyšet jen slabě, takže megafon téhož auta nemuselo být slyšet vůbec.
Postupující kordon policistů bych potom klidně mohl považovat za snahu vytlačit technaře z cizích pozemků a nahnat je na ten, který měli propůjčený. Nakonec, tak to podle mě měla PČR udělat. A pak v klidu koukat, jak se třeba ufetujou.

64301

03.08.2005 11:49

CzechTek v nás

RE: Nemuzu si pomoci...

Kráťa 213.?.?.?

Myslím, že to jen přestupek.

Každopádně, moje osobní zkušenost je, že když policisté v okolí mé chaloupky vyšetřovali vykradené domy a chtěli se mě zeptat, zda jsem někoho neviděl atd., tak přesto, že nemám pozemek oplocený (ale je poznat, kde začíná a končí), tak se zeptali, jestli mohou vstoupit (2 krát v posledních letech). Takže o tom, že nemohou všude jen tak, asi obecně vědí.

64304

03.08.2005 15:02

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Milí příznivci Czech Teku

Kráťa 213.?.?.?

Který úmyslně zamlčuje podstatu akce ? Můžete mi tedy vysvětlit, co bylo její podstatou ? Já myslel, že podstatou byl sraz příznivců elektronické hudby.

Ne máte pravdu, na srazu nemusí žádná hudba hrát. Mohou se o ní jen bavit. A konečně - nemusí se ani bavit o ní. Mohou se bavit třeba o tom, že Paroubek je dobytek. Jen musí každý z nich být příznivec elektronické hudby !

64340

04.08.2005 21:00

Řezník se zabydluje

Někdo v předchozím příspěvku "vážně neví", já zase "vážně nerozumím".

Kráťa 213.?.?.?

Někdo v předchozím příspěvku "vážně neví", já zase "vážně nerozumím". Až dosud jsem si myslel, že se práce vyváží na východ ,třeba do Číny, protože je tam levnější pracovní síla. I od nás, nejen ze západu. A ejhle, najednou Číňani budou dovážet práci k nám.

Nebude to náhodou tím, že dík všelijakým pobídkám, daňovým prázdninám a nevím čemu ještě je z nás nakonec ještě levnější pracovní síla, než zmiňovaní Číňani ?

Fakt tomu nerozumím.

64614

05.08.2005 12:18

Mám radost jako malý kluk

Úplně OT

Kráťa 213.?.?.?

Víte, já vím, že to co napíši bude absolutně mimo téma, ale:
Po velmi, velmi dlouhé době jsem si právě při čtení tohoto článku (stať o bydlištích Nezvědavců) uvědomil, jak díky interfernetu mi v jednu každou chvíli leží celý svět on-line u nohou.
Nebo u těch nohou ležím já jemu ?

64733

05.08.2005 18:09

Pozor, komunisté nejsou prasata

RE: Komuniste JSOU prasata

Kráťa 213.?.?.?

No, moc bych se nevyjadřoval !

Moje prateta celý život pracovala na poště. Za první republiky, za války, ... Nevím, od kterého roku jako poštmistrová čili vedoucí pošty. Nepamatuji, o kolik let přesluhovala.
Když potom za socialismu odešla do důchodu, tak jí komouši, ne pardon, republika, vyměřili takový důchod, že jí to nestačilo na skromné jídlo (chléb, máslo, "trojúhelníček" sýra, kávu z melty a cikorie, trochu mléka, maso 2x za měsíc na neděli) a elektriku do jedněch zas...tracených akumulačních kamen na noční proud.
Kdyby jí tehdy moji rodiče na elektřinu nepřispívali, asi by nepřežila, protože měsíční záloha na elekřinu byla asi o 200,- Kčs nižší, než její důchod. A v sednici stejně byla zima, protože ta jedna kamna nestačila ani náhodou.

A že se důchodci mají špatně ? Já takové neznám.

64794

05.08.2005 23:40

Bijí děti

Ale jděte.

Kráťa 213.?.?.?

Když se podívám na uvedený sajt, tak:
- kluci na první fotce mi přijdou docela normální.
- holka na druhé fotce je pouze obrazem svých rodičů. Tlusté matky, která přes břicho nevidí ani na číselník osobní váhy a táty ve vytahaném nátělníku s lahvoňem v ruce u TV. Docela normální ČR rodinka. Tak čemu se kdo diví ? Kromě toho, stromy na fotce nejsou smrky, takže je zřejmě pravda (vyřčeno na jiném sajtu), že fotka je odjinud než z letočního CT.
- třetí fotka - na té louce nebyla vodní plocha, takže není z této akce. Třeba je z normálního legálního festivalu. A proč by někdo v ČR doplňoval na fotku texty v cizím jazyce ? Takže - co má dokazovat ?
- čtvrtá - nevím.
- pátá fotka - celá letošní akce byla na trávě, tak o čem to má být ? Třeba je to fotka z Letenské pláně poté, co odešli komunisté ze svého vládou podporovaného shromáždění. Nebo je to odkudkoliv ze světa. Zrovna dnes jsem o tom psal takové OT.

A teď teprve jdu dočíst ostatní reakce ...

64870

06.08.2005 16:21

Bijí děti

RE: Fotky

Kráťa 213.?.?.?

Zrovna tak nic nevylučuje možnost, že jste islámský sebevražedný terorista. Jste !

64966

06.08.2005 22:18

Bijí děti

A nemám. Jen nevím co.

Kráťa 213.?.?.?

A co jako ? Na fotce vidím maníka, který stál na silnici a za žádnou cenu nechtěl uhnout. Teď se chytá policistů, aby nespadl, když do něj strčili.
Vy na té fotce vidíte něco jiného ? Kdybyste raději přestal být trapný a šel si v klidu montovat tu svoji bombu, Vy jeden teroristo.

65001

11.08.2005 23:42

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

Kráťa 213.?.?.?

Když tak koukám na výraz "negrobijskou", tak jsem si vzpomněl, jak jsem onehdá přemýšlel, jak se má v Čechách a na Moravě (a ve Slezsku, samozřejmě) správně a korektně nazývat černoch (nemyslím Karla s velkým).

Bude to Afroevropan nebo Afročech ? A co takhle Afroslezan ?

Smějete se, že to nehrozí ? Ale hrozí. Každou takovou pí..ovinou si vládci ověřují, jak moc si stádo nechá diktovat a jak moc se vlastně bojí. Tak schválně - za jak dlouho to přijde ?

65664

14.08.2005 17:11

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: Jak se branit jako zakaznik

Kráťa 213.?.?.?

Co dodat? Az se budete vy, zakaznici chovat trzne ...

Pokud jde o telefonování, tak čekám jen na přenositelnost telefonních čísel u mobilních telefonů. A pak hurá k doposud nejlevnějšímu operátorovi.
A pevné linky ? Právě teď odcházím se 13 linkami od Telecomu ... Protože si mohu přenést původní čísla.

Jo a úspory ? Vždycky než našetřím na "investici", tak peníze ukládám doma do matrace. Je to nejvýhodnější způsob !

66055

16.08.2005 16:24

VyVolení

Vyhulení

Kráťa 213.?.?.?

Lidi, prosím Vás, nevěděl byste někdo o nějakém dobrém psychiatrovi ? Potřeboval bych se nechat vyšetřit ...

Totiž - kromě jiných poruch osobnosti trpím něčím, co bych pracovně nazval "reklamní šprajc". Projevuje se to tak, že čím častěji se na "něco" vyskytuje reklama, tím více odmítám s tím vůbec kdy přijít do styku. A tak už nejím Tatranky, nepereme v Persilu ... a neviděl jsem ani minutu Vyhulených.
Přitom sám sebe přesvědčuji, že bych se na to měl alespoň jednou podívat, abych věděl, o čem to vůbec je a mohl potom říci, že podle mého názoru je to "takové" nebo "makové". Ale já to nedokážu ! Přemíra upoutávek ve mně dávno před vysíláním utvrdila přesvědčení, že se jedná o pí.. ehm, hloupost a já to prostě nedokážu.

Nevíte někdo, co s tím mám dělat ?

66366

16.08.2005 21:06

VyVolení

RE: Vyhulení

Kráťa 213.?.?.?

Škoda, že zrušen. Nedozvím se, co mi pan Lev chtěl sdělit. Asi příště poprosím o zasílání reakcí eštou (od slova Elektronická poŠTA).

66395

17.08.2005 15:41

VyVolení

RE: Vyhulení

Kráťa 213.?.?.?

No, právě. Jak píšete: ... protože za námi lezou už všude. A ještě ke všemu jsou ty mrchy agresivní ! Dá se dokonce řící, že koušou !
Nebo jak jinak se dá označit situace, kdy uprostřed dialogu nějakého filmu hlavní hrdina v nebezpečné situaci křičí:"Utí..." a místo druhé poloviny slova "..kejte" se ozve dvojnásobnou hlasitostí "Tramtadadá tadá" - znělka, že reklama začíná.
Podle mého názoru by měli nechat hrdinu doříci slovo, potom během půl sekundy ztlumit zvuk, zatmít obraz a po té půlsekundě by přišlo to "Tramtadadá tadá".
Takto mě s tím ale se.ou, se.ou, nehorázně se.ou ...

66544

17.08.2005 16:47

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Kráťa 213.?.?.?

Už aby ten všemohoucí Bůh konečně ... chcípnul !

66555

18.08.2005 10:38

Kdo vlastní kanadskou naftu?

Ropa nebo cukrovka ...

Kráťa 213.?.?.?

Všechno je to jedno. Tak, jako Vy nedokážete pochopit takto ukradené nerostné bohatství (já to také nechápu), tak mě úplně maximálně nas...čiluje, že kvůli kvótám Evropské Socialistické Unie nesmíme v ČR vypěstovat ani tolik cukrovky, kolik by pokrylo vlastní spotřebu.
Postřílet ty kret...ředníky z Bruselu všechny !

66673

19.08.2005 10:58

Comeback Vladimíra Železného?

RE: Fenomén

Kráťa 213.?.?.?

Ano. Přesně.

Snad pan cenzor přivře oko a pustí to dál, ale nemohu říci nic jiného než že:
ti debilové, kteří ho volili, nemají v hlavách nic jiného, než nasráno, nasráno, ...

66808

19.08.2005 11:10

Comeback Vladimíra Železného?

RE: Připomeňme si:

Kráťa 213.?.?.?

Vybudoval z ničeho ... Ale podivnými cestičkami hned od začátku ! Nikdy jsem nepochopil, jak mohl dostat k dispozici síť vysílačů (a tolik ceněných kmitočtů) s největším pokrytím území ČR signálem - bývalý 1. program, přičemž pro ČT zbyly vysílače 2. programu, které v té době pokrývaly jen asi 83 procent území.

66810

20.08.2005 20:36

V Torontě se vraždí

RE: Můj názor na zbraně a svět

Kráťa 213.?.?.?

Pane, víte co? Jděte se s pocijními statistikami vycpat! Policejní statistika je něco tak nebetyčně úchylného...

Představte si situaci, kdy Vám v podvečer zastoupí cestu tři až čtyři spoluobčané a začnou vám vysvětlovat, že se jim líbí Vaše hodinky a protože jsou v nouzi, tak jim máte rovněž odevzdat peněženku. A ukázat, jaký máte mobil.
Jeden z nich drží klacek (nebo trubku nebo prostě nějakou tyč), druhý drží nožík a třetímu se nějak divně stříbřitě lesknou klouby na ruce.
Vy, jsa si vědom své situace nejprve odevzdáte hodinky, potom druhému z nich věnujete svůj mobil a když saháte pro peněženku ... vytáhnete svoji legálně drženou zbraň a dva z nich sejmete. Třetí dokáže utéct.
Pro policejní statistiku jste právě spáchal trestný čin legálně drženou zbraní. Je jedno, jestli to bude kvalifikováno jako vražda nebo zabití. Je to trestný čin na té Vaší straně statistiky.
A vidíte - podle mne to žádný trestný čin není.

O policejních statistikách mám poměrně jasnou představu. Vytvořil jsem si ji podle statistiky dopravních nehod. Tam je to totéž v bleděmodrém.

67012

20.08.2005 23:58

V Torontě se vraždí

RE: Kamarád policajt...

Kráťa 213.?.?.?

Zbraň nemám, ale o zbrojáku uvažuji. Jeden opravdu nikdy neví. Ale raději bych ji nikdy nepoužil jinde, než na střelnici.

Jsem na tom úplně stejně jako Vy. Mám ale moc velkou obavu z toho, že bych nedokázal situaci pro její použití správně vyhodnotit. No schválně - ti cikáni, co si nakonec odnesli moje peníze, mi před nosem žádnými zbraněmi nemávali, žádných jsem si nevšiml. Jen jich bylo asi deset. A teď - babo, raď !

67022

21.08.2005 18:12

V Torontě se vraždí

RE: rasismus?

Kráťa 213.?.?.?

Problém je, že já už nikdy nikomu neuteču. Sice jsem schopen jít bez hole, ale o nějakém běhání nemůže být řeč. Kromě toho, s opravovanou páteří mám strach i z nějakého fyzického kontaktu. Takže ?

67108

11.09.2005 18:45

Sudety byly a budou navždy české

To jsem z toho jelen ...

Kráťa 213.?.?.?

Jeden můj kolega tvrdí, že 88 je nějaký Eric Lindros, který se údajně živí šťoucháním do takové té zmrzlé gumové placky.
A ejhle, on ten můj kolega může být skrytý fašoun ...

70139

12.09.2005 16:37

Reforma voleb a referend

RE: Tenhle navrh uz tu jednou byl

Kráťa 213.?.?.?

Napadla mě úplně stejná věc. Částečně by se to dalo eliminovat tím, že by obě části byly na sobě a bylo by to samopropisovací.
Za prvé to člověk nesplete, když se to samo okopíruje, za druhé se to o kousek hůře falšuje, aby na každé části bylo něco jiného.

70270

09.10.2005 11:05

Úžasná lekce z lidských práv

Rozum se už ani nepozastavuje...

Kráťa 213.?.?.?

Jak tak koukám, tak nám za Husáka vlastně nic nechybělo! Ještě chvíli a budu mít pocit, že jsme byli svobodnější než lidé v "nejdemokratičtější" zemi světa.

73638

12.10.2005 23:38

Izrael pokračuje v okupaci a vládě tvrdé ruky v pásmu Gazy

RE: stavebnictvi

Kráťa 213.?.?.?

Pokud vím, tak Izraelci mohou za všechno. Jsem o tom přesvědčen. Nakonec, jen absolutní sklerotik si nepamatuje, že se Izraelci na jedné české, pardon, moravské dálnici napakovali, aniž by kdy existovala. Pravda, nestalo se to Československu socialistickém...

74051

06.11.2005 11:09

Rasisti

RE: Rasisti

Kráťa 213.?.?.?

Ano, Ti lide maji stejne pravo byt v zemi kde se narodili jako jejich bili spoluobcane. Kromě toho mají povinnost chovat se normálně, jak to dělá většina obyvatelstva, jako jejich bílí spoluobčané. A potom mají právo dokázat, že jsou stejně inteligentní (vzdělávatelní), stejně schopní, stejně pracovití a v důsledku toho mohou žít na stejné úrovni, jako jejich bílí spoluobčané.

No, já osobně bych je už tři dny normálně střílel. Měl být vyhlášen zákaz nočního vycházení a kdo by se po setmění producíroval na ulici...

77092

07.11.2005 17:26

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

RE: Opravte prosim

Kráťa 213.?.?.?

V českém jazyce je cikán odjakživa cikán a černoch je odjakživa černoch. S rasismem to nemá vůbec nic společného. Je to úplně stejné jako když němec se česky jmenuje němec a ne "dojč" (nebo jak si to vlastně říkají).
Ale když se vrátím k cikánům - to, že si začnou říkat jinak, to z nich jiné lidi neudělá. Pořád zůstanou stejně nepřizpůsobiví (kromě sociálních dávek), nevzdělávatelní, na trhu práce neuplatnitelní, nezodpovědní... A dokud oni mě budou nazývat "gádžo", do té doby to pro mě budou prostě cikáni. Myslím, že s "afro-američany" je to úplně stejné.

A ve finále - je mi úplně jedno, jakou má barvu kůže, jakého je vyznání, kde bydlí apod. Pokud mi někdo zapálí na ulici auto a já budu mít to štěstí, že ho u toho chytnu, tak mu zaseknu sekeru mezi lopatky, ať je bílý, černý, nebo třeba tmavozelený!


P.S. Pardon, teprve nyní mi došlo, že to byla ironie. Když už jsem to ale napsal...

77288

01.12.2005 14:36

Z druhé strany SMS Mikroplateb

Já už si raději nic nepřeji, ale...

Kráťa 213.?.?.?

Copak o tuto službu nemůže projevit zájem obyčejná fyzická osoba? Která neprovozuje žádnou živnost? Mít to jako normální příjem a normálně to zdanit jako příjem fyzické osoby? Copak ten SMSehm nemůže vystavit normální výdajový doklad? Nebo dobropis? Nebo cokoliv jiného, co příjemce převezme, převzetím stvrdí provedení platby a účetnictví SMSbrm má vystaráno? Já myslím, že možné to je, jen se tomu SMSehm nechce...

A to, že operátor si klade nějaké podmínky ke splnění do tří dnů, notabene přes víkend, to je jen o tom, že operátor(-ři) je(jsou) prase(-ata). Jakoby se učili od státní správy - koukejte doložit do tří dnů, my vám do tří let odpovíme. Řekl bych, že normální termín na podobné změny je 30 (slovy - třicet) dnů. Ne každý si dělá stránky sám, ne každá IT firma na vás má čas teď hned, kdy to má být splněno atd.

81256

20.12.2005 21:21

Euthanázie podruhé

RE: ?

Kráťa 213.?.?.?

Ne, není to vždy o penězích. Někdy možná, jindy určitě ne !

Takovou nešťastnou situaci jsem zažil dvakrát. Když umírala moje prateta a moje matka. Obě jako lidé zemřely dávno předtím, než zemřelo jejich tělo.
Mohu Vás ubezpečit, že kdybych měl tu možnost, tak bych oběma pomohl odejít z tohoto světa, protože jejich duše odešla dávno a tělo se tu zbytečně trápilo.
Dokázal bych to rozhodnout, dokázal bych stisknout nějaký ovladač a dokázal bych "nést odpovědnost". Jsem totiž přesvědčen, že bych pro ně udělal to nejlepší, co bych mohl.
Takto mně trápí, že jsem to neudělal. To nejlepší, co bylo třeba ...

84669

Konečně někdo, kdo ví, o čem mluví. Jen jste zapomněl napsat, že až daňové prázdniny skončí, tak tu fabriku zavřou.

84805

Silnice, železnice, protipovodňová hráz - to je něco jiného. To je opravdu veřejný zájem. A soukromá fabrika je soukromá fabrika. To je soukromý zájem.
Pokud Vám nedochází rozdíl mezi veřejným a soukromým zájmem, tak byste se snad ani neměl veřejně vyjadřovat !

84950

31.12.2005 20:22

Homosexuály nikdo nediskriminuje

Jo zákony, to je věc...

Kráťa 213.?.?.?

Já bych reagoval jen na poslední bod, že
4) Dětské domovy v ČR jsou plné dětí, kterým poskytují "mateřskou" péči "tety", které mají .... ,
kde bych si dovolil tvrdit, že by měl existovat zákon, podle kterého člověk, který by odložil dvě své děti do dětského domova, měl být nadosmrti sterilizován. Sice by to většinou dopadlo na ženy (protože jen matka je jistá, že ?), ale nestávalo by se, že někdo takto odloží dětí třeba pět. Notabene takových, o které není zájem.
Zároveň bych ale uzákonil těhotenství "na kšeft" (nebo jak se to nazývá) - s předem uzavřenou smlouvou, jasnými pravidly ...

86187

31.12.2005 20:52

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Britske listy (2)

Kráťa 213.?.?.?

A to jsem přesvědčen, že vůbec nevědí, co je to "rasismus".

Notabene - proč drtivé většině českých "rasistů" nevadí jiné rasy, než právě cikáni ?

86189

01.01.2006 19:14

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Britske listy (2)

Kráťa 213.?.?.?

Ano, Rudo, píšete přesně to, co si myslím i já. Jenom za použití více slov.

86262

01.01.2006 19:27

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Britske listy (2)

Kráťa 213.?.?.?

Ano, milá Blažková, musíme se učit ! Musíme se naučit být rasově (a politicky) korektní.
Proto se musíme naučit používat v komunikaci s některými jedinci souvětí jako "Ty zku... ču..., táhni do pr....", "Zavři tu svou zku... držku", "Ty jeden zku... flákači". (Jak to tady píši, tak mne řešení napadlo - stačí slovo "černej" nahradit slovem "zkur..nej" a je všechno v pohodě.)

A jestli se někomu zdá, že mám vůči zkur...ému etniku vyhraněný názor, ať vezme v potaz, že prvního loupežného přepadení se na mně dopustili, když mi bylo asi sedm let. Sice mne okradli jen o pětikorunu, kterou jsem měl na lístek do kina, ale udělali to ve skupině, za použití násilí, na veřejnosti...

86263

13.01.2006 17:26

Bottom trawling

Nějak se mi to nezdá !

Kráťa 213.?.?.?

Ne že bych tomu rozuměl, ale mám pocit, že když vytáhnu rybu z hloubky 800 až 1200 metrů, tak VYBUCHNE. Když si v klidu žila slisovaná průměrnými 100 atmosférami a pak jich 99 odstraním...
Jestli to náhodou není blbost. A kdyby, jak je to se zbytkem článku ?

87932

14.01.2006 22:28

Bottom trawling

RE: Nějak se mi to nezdá !

Kráťa 213.?.?.?

Voda sice není příliš stlačitelná, ale orgány té ryby nejsou z vody.

Ne, není to jako kdybych třešeň podříznul motorovkou. Podříznutí motorovkou by přeneseno na moře znamenalo vysušení vody v místech, kde byla provedena "těžba" ryb. A k tomu nedochází. Pokud bych moře chtěl přirovnat k třešni, tak by to bylo stejné, jako bych ulomil všechny větve, na kterých se nacházejí plody (na některých větvích třešně nemusí být). Cikáni takto třešně "češou". Pravidelně. A přesto ten sad přežívá. Sice asi plodí méně, než by mohl, stromy jsou takové zmrzačené, ale plodí. Už mnoho let, co ho pamatuji, což je něco přes třicet. Ale musí být mnohem starší.

88227

27.02.2006 20:05

Jak (a proč) se demonstrovalo

RE: Realita

Kráťa 213.?.?.?

Je úplně jedno, jestli je plat lékaře nadprůměrný 2x nebo 3x - dokud se doktorům vyplatí kvůli penězům odcházet na západ a ten je bude vstřebávat (i s jejich mzdovými požadavky), tak je jejich výplata stále ještě malá.
Možná, že ukrajinský doktor je stejně kvalitní jako ten český, ale třeba se s ním tak přesně nedomluvím, třeba k nim ještě některá "technologie" nedorazila...
A mě osobně vadí, když se se zdravotnickým personálem nedomluvím česky (v Čechách).

Apropó! Dokážete mi někdo vysvětlit, kam se ztrácejí např. němečtí doktoři, když je musí nahrazovat ti naši? Odcházejí dále na západ, nebo co? Nebo se jim nevyplatí za ty prachy pracovat a jsou raději na podpoře? Nebo jak to je?

94999

29.07.2006 21:08

Chmurná tradice pokračuje

RE: Překvapení

Kráťa 86.?.?.?

V globálních číslech se plocha lesů nezmenšuje? Mám pocit, že lesů je mnohem více, než před sto lety. Když se podívám na jakokoukoliv fotografii z té doby (a mám jich hodně), tak jsou na ní holé kopce a samá pole, oproti dnešku. A o spoustě zeleně ve městech, jako je dnes, se jejich obyvatelům před sto lety ani nesnilo!

111957

08.08.2006 21:13

Cenzura na iDnes

RE: Rada pro p. Maška

Kráťa 86.?.?.?

Jste mě předběhl, s tím TinyURL. Vynikající věc. Ale asi nebude problém na černou listinu připsat (pro NeČechy - přidat do blacklistu) i to TinyURL.

113105

20.04.2007 11:56

Má DRM na kahánku?

RE: fanda

Kráťa 82.?.?.?

Ráčejí se podívat, kolik chce Česká televize za poslání jedné písničky na mobil! Pokud se nepletu, je to více než 80,- Kč (86,- ?) Jesli tam by někdo nepotřeboval dostat do ... ústní dutiny, tak už asi nikde!

133363

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 9

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 874 630