Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petge

Nalezeno 268 příspěveků, 1 IP adresa

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.05.2005 20:20

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Kruciš, pane, přiznejte dobrovolně, že jste si tu cifru 13000 kč prostě jen vymyslel !! Jelikož 50% mých sousedů jsou policajti, mohl bych si to jít hnedle ověřit, ale nechce se mi v pátek kohokoli otravovat blbejma otázkama na plat. Nicméně v případě krajní nutnosti beru nějakou lahvinku a jdu na přátelský pokec a zjistím to. Mám však dosti utkvělý pocit, že ta cifra, Vámi uvedená, je nehorázný nesmysl !

53180

21.05.2005 20:25

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

RE: Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Petge 83.?.?.?

To je zajímavé, já jsem sice napsal, že ...když někdo smrdí ... a myslel jsem to obrazně, tedy, že dotyčný nějak stále něčím "opruzuje" a je tím známý. Tedy jsem si myslel, že pak se nejedná o žádnou fobii, když to jasně a čistě pojmenuji. A vono se z toho stala málem odborná diskuse o tělových deodorantech ! [smích]

Přitom jsem měl hlavně na mysli spíše to, že když slyším o nějakých drogových překupnících, nakonec se tady v Česku z toho vyklubou Albánci. Když slyším o všelijakých "čorkách", na konci se vždycky mluví o blíže nejmenovaných "spoluobčanech" poněkud tmavší pleti.

Tedy ptám se, co to je za blbost, že když mě někdo okrade, tak mě třeba klidně ukážou v televizi, toho pachatele ale nikoliv, aby nebylo vidět, že to je Cikán.

Mimochodem - Dežo s Bangladežom konečně překvapivě našli práci na stavbě. Tak je to překvapilo, že celí doblbnutí dokonce i přišli na šichtu. Mistr jim dal lopaty, ať promíchají vápno, ale "šikovný Dežo" do vápna hned spadl, vydrápal se celý bílý ven a zoufale vykřikl: "Co teď budu dělat ??". Bangladežo se zamračil a pravil: "Chvilku jsi bílý a už by jsi chtěl dělat !!".

53264

21.05.2005 21:53

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Cha cha, svět se posral !! Sice nevím, jak je to možné, ale funguje to asi takto:

Zkuste si představit svět, který memá žádný čas tak, jak si jej většina lidí selským rozumem představuje. Tedy, že neplatí, že fiktivní čas plyne odněkud někam, z jedné strany je minulost a na druhé straně je budoucnost a uprostřed zrovna je nepostřehnutelně krátká současnost. Člověk ani nemusí být nějaký extra myslitel, aby v takové představě odhalil neudržitelné rozpory.

Jak to tedy je? Čas není. Vše v našem známém světě je mnohonásobně "animováno", představte si, jako by jste Vy každý jedinec tvořili jeden vlastní svět a vše, co v něm uvidíte, to jste Vy a Vaše činnosti. Plynoucí čas, to je vlastně iluze, kdy ten animovaný svět jakoby kontinuálně přehráváte a jste zároveň divák "zvenku" a zároveň "herec" uvnitř. Ale sranda je, že o tom nevíte. A když Vám to teď napíši, tak to odmítnete chápat.

Ale to nevadí, že to nechcete nikdo chápat, stejně to funguje i tak. A v tomto světě si lidé jeden druhému ubližují a myslí si, že to nikdo nepotrestá!! Chachacha !! Říkám Vám, v té samé chvíli to již je potrestáno !! Stačí si promyslet to výše ! Nebo přečíst si, co to vlastně říkal Ježíš Kristus.

53267

22.05.2005 09:46

Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

RE: Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jakou máš barvu

Petge 83.?.?.?

To je fantastická "odnož" debaty - otázka smradu !! [smích] [smích] To jsem nečekal, ale dovolte mi taky tedy dodat něco k vlastní otázce smradu. Mám totiž, překvapivě navzdory mému kuřáctví, docela dobrý čich. Kráčeje po frekventovaném chodníku, skoro bych mohl zavřít oči a řídit se čichem, takže si živě představuju, že kupříkladu psi svými čmucháky vlastně asi docela dobře "vidí" !

Chtěl jsem totiž do toho vnést trochu relativity. Zajisté si každý všimnul, že nikdo nesmrdí sám sobě - tedy se evidentně jedná o zvyk. Čichové vjemy jsou fakticky o módě, duševním rozpoložení, zvyklostech osobních ale i celé společnosti atd atd. Kupříkladu moje žena je zcela alergická, když si udělám topinky a bohatýrsky je počesnekuju. Tvrdí mi, že SMRDÍM česnekem ještě týden a že je to absolutní hnus. A mi třeba česnek voní, hm... Zato třeba dokonale vymydlená a podle poslední mody naparfémována "dáma" mi smrdí zcela hrozně a dotkl bych se jí jen dostatečně dlouhým klackem, asi jsem omylem přeživší neandrtálec ...

Ty společné zasedání EU budou asi fakticky docela ze "smradových hledisek" velmi zajimavé..... [cool]

53291

22.05.2005 10:19

Pan K*a*p*l*a*n má stále třídu rád

Pan K*a*p*l*a*n má stále třídu rád

Petge 83.?.?.?

Sám jsem po příchodu do Kanady zažil třídu angličtiny pro imigranty. Časové rozpětí &ndash padesát let. Mohu porovnat. A je mi z toho smutno.

Elegantně řečeno, vlastně by nikdo nemohl nic namítnout. Leda, že by se při výslechu po deseti hodinách podřekl, co tím vlastně myslel. Ach jo, v jaké to žijemě podivné době ..

Věci se nenazývají pravými jmény, chodíme kolem toho, jak kočky kolem horké kaše. Inženýři lidských duší vymýšlejí a vymýšlejí další ptíkoviny, ale nebude to nic platné. Uvědomujete si, co to bude, až "pojistné ventily již ten tlak neunesou a vono to bouchne ? A ještě podotázka, kde to asi začne, kde jsou už ty ventily na tom "tak tak" ?

53293

22.05.2005 11:43

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Já to věděl !! [smích]
Ale to nevadí, jednou, až se Vám bude zdát, že podle toho Vašeho to již jaksi vůbec nejde, obraťte se na mě, rád pomůžu, vysvětlím, uvedu příklady, naznačím i jak by to šlo ošetřit fyzikálně, aby pro ty zaryté materialisty, co musí vše chytit a naložit do flašky s formalínem, nebo vylisovat a vlepit do herbáře, aby to bylo i pro ně aspoň trochu "uchopitelné".

Já to chápu, je to moc těžké pochopit, zejména pro lidi, jejichž veškeré filosofování skončí nadlábnutým bříškem a po díle s maminou pod rukou v postýlce - kdo by uvažoval, že nic není zadarmo, že nikdo nikam neuteče před následky svých činnosti/nečinností. Tedy pro lidi, co si své po čase přece jen jaksi "ztěžklé svědomí" jednoduše odlehčí podle naturelu tu zpovědí, tu zase zasadí v nějaký slavný den pár stromků a vyhlásí se za ochránce přírody. Cha cha, mějte si ...

53295

22.05.2005 14:41

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

Tedy tak ? ... ten
navod spociva v tom, ze nam vsem to vse zde, na Zemi, je pouze zapujceno na dobu urcitou. A jen jednou.Pouze jednou.Pak nula.
...


To vypadá dost chmurně a svého druhu i nespravedlivě, když uvážím, jaký čas máte patrně na mysli Vy. Ale když bych vzal v úvahu čas, jak jej myslím já, potom by to umožnilo docela podobný výklad, jaký jsem navrhoval já. Vězte, že ve světě, ve kterém by nebyla zpětná vazba, kde by to fungovalo čistě podle Darwina, kde prostě silnější sežere slabšího, tam by to bylo dosti hrozné a chvála Bohu, že se věda v tomto docela srandisticky zmýlila.

Jelikož mluvíme o policii a jejím rozkladu, je to součást systému, ve kterém žijeme a součást jeho komplexního úpadku, úpadku v úplně všech oblastech. Jelikož to bylo předpovězeno před cca 3000 lety docela podrobně, vím, čím to je. A nepůjde tomu zabránit.

53300

22.05.2005 16:16

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

"Trochu to úplně" zcela odporuje ( [cool] ) tomu, jak se na to dívám já. Ale to Vaše Vám neberu. Já jsem myšlenkově dospěl k něčemu jinému, k představě, která je sice dosti uklidňující, ale taky znervozňující jinak - totiž, že v tomto materiálním světě nejde žádné moc velké nevratné škody napáchat, neboť je tento svět něco na způsob světa neexistujícího, virtuálního. I když vypadá tak reálně. Nejlépe to vystihuje ona pasáž z Bhagavatgíty, kdy Kršna stojí s Arjunou na bitevním poli Kuruksetra a Arjuna váhá se započetím boje.

Vyslovuje takovou zdánlivě rozumnou myšlenku, že vždyť přece, ačkoliv má formálně on pravdu, přece nevyvolá bratrovražednou válku a nevezme si na svědomí ty miliony životů. Kršna mu trpělivě odvětil, že s tím ať si hlavu neláme - ty lidi on Arjuna že nezabije, ty že zabije Kršna a o tom je již dávno, při vzniku světa rozhodnuto.

Na jedné straně je to (celá ta myšlenka) velmí prosté a jednoduché k pochopení, na druhé straně rovněž stejně lehce pochopím, když to nepochopíte !! Asi jako s těmi Kolumbovými vejci...

53306

22.05.2005 19:28

Rozklad policie?

RE: Rozklad policie?

Petge 83.?.?.?

S Vámi je radost diskutovat ! [smích] Jiný už by si poklepal na čelo a šel se nalít pivem, ale Vy máte se mnou trpělivost. Jak se jenom odvděčit ?

Totiž to, co já Vám se snažím naznačit, to nejde získat tak, že Vám to někdo vysvětlí. To každý člověk musí prostě zažít, zacítit, ten názor v něm pomalu a jistě narůstá a pak je tady. Takže i já si klidně zak....ju, když si narazím koleno o roh stolu, v tom to zase je docela tvrdá realita [smích] . Ale jinak, silně dopromyšleno do všech možných i nemožných důsledků, tak potom zase ta realita vezdejší je skutečně jen a pouze vezdejší. To zaleží na každém osobně.

Mám ale strach, že jsme nějak podezřele mimo tema. Sice ve skutečnosti všechno souvisí se vším, ale ne úplně každý to je ochoten chápat do posledního důsledku. Mám osobní zážitek s policií, po kterém jsem byl dlouho zamyšlený a uvědomil jsem si, že lidi jsou zlí. A někteří méně, a zase jiní spíše nikoliv. Je tomu tak i v řadách policie. Što machen ??

53319

23.05.2005 18:16

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Musím na sebe zareagovat, aby bylo jasné, že pisatel si nepřeje zůstat v anonymitě ! Tedy toto výše psal petge

53400

23.05.2005 21:37

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Nepřeji si být v anonymitě, jsem to já, Petge. A asi se prostě začnu podepisovat v textu, nevím jinak, na čem to vázne.
Petge

53402

24.05.2005 21:45

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Budu s dovolením reagovat i na pana Lva tady, společně. Omlouvám se, trošinku jsem to pomotal, co kdo napsal, snad mi porozumíte.. Já si pane Lve skutečně pročetl vše od P. Mareše i od J. Malé. Ale já jsem rozhodně nechtěl rozsuzovat ty dva, kdo z nich má pravdu ohledně jejich dlouhodobé "hračky" - Izrael versus Palestínci.

Neumím tu nacpat více než 1000 písmenek, to je malý prostor na vysvětlování. Po přečtení asi dvouleté historie handrkování těch dvou věčných rivalů na "půdě Palestíny" a se zřetelem, že si sám o sobě myslím, že tamtu historii znám rozhodně nadprůměrně - i přesto si nedovolím říci, že ten či ta mají pravdu.

Mi jde o formu a nezlobte se na mě, tady se umím dobře vcítit a nevěřili by jste, jak bych dokázal být "jízlivý a jedovatý do morku kosti", když bych chtěl. A to paní Malá zcela bezskrupulozně v diskuzi používá a ježí se mi z toho chlupy. To jsem chtěl říci. Kdyby tato paní takto se mnou promluvila, asi bych si odplivnul a šel beze slov dále. To je pointa mého příspěvku. Nevím, co ti dva si kde jinde řekli a ani mě to nezajímá. Ale v souboru cca 30 článků a protičlánků je pro mě, jako pozorovatele zvenku, ten s prominutím "hulvát" v této diskuzi pani Malá. Na požádání doložím citacemi.
Petge

53485

24.05.2005 22:03

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

A jen tak pro pořádek - problematika Palestíny a Arabů z Palestíny versus stát Izrael - to je moje letité hobby. Když se již odpoutám od toho předchozího příspěvku jako již skončeného problému a měl bych se vyjádřit k problematice Palestíny, je nutno říci, že je to prakticky neřešitelný problém, neboť zde stojí proti sobě dvě síly, ani jedna nehodlá ustoupit ani o píď.

Tedy v takovém případě jde rozum stranou a co radí cit ? Musím se projevit - žijeme dobu, kterou později přeživší lidé nazvou koncem konce světa. Ten problém se vyřeší tak dokonale, až to skoro nikomu nebude milé. Možná vůbec nikomu. Lidé z tzv. "západních společností" nebo jinak lidé "euroatlantické civilizace" - to jsou lidé (i já) a společnosti, které obecně jsou postaveny na lži a přetvářce, konzumu a bezbřehé bezbožnosti - mám pokračovát, co mi říká cit ?

Já jsem vyznavačem metod a postupů při řešení problémů, o kterých by nikdo pochybovačně nevyslovil soud, že "špatnými prostředky nemůže vzniknout dobrá věc" !! A tedy, ať bych se vyslovil pro tu či onu stranu - stejně by to nebyla pravda, jak Izrael, tak Palestínci užívají nečistých prostředků a nic dobrého z toho nebude. Větši vina je však na Izraeli a "Západu". Trest bude hrozný...

53486

24.05.2005 22:52

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

RE: Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

Petge 83.?.?.?

Tak tak ! Koňovi se dívat na zuby je skutečně dobré, než člověk vysází na "dřevo" zlaťáky !!

To skutečně je příběh jako vystřižený z časáku ! Sám si kupuji ojetá auta od převratu a musím říci, že takovou blbost bych snad ani nedokázal. Pán promine, že jsem to napsal tak na rovinu.

Ale zdá se, že asi platí - "lehce nabyl, lehce pozbyl" !! Kdo na peníze tvrdě maká, ten každý penízek točí na dlani, než jej vydá.

Jinak dobře koupit ojeté auto je skvělý kšeft, tedy když se to umí. Za ty prachy by se dalo koupit absolutní auto, to prostě nechápu.

53488

26.05.2005 22:29

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Dobře si ten "výrok" pamatuju, bylo to velmi trefné ! [smích]

petge

53630

26.05.2005 22:42

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

To jste pane Leho z toho udělal pouze pro Vás výhodnou momentku, účelový obrázek, vytržený z celé historie. Do Arabie a okolí se cpali Britové a po nich Amerika s jednoznačným cílem - ropa, ropa a pak ještě ropa - žádná demokracie, žádná svoboda, žádné nic ušlechtilé.

Dokonce i za Protektorátu, který by byl prakticky z hlediska zákonnosti a lidských svobod dodneska pro Irák nedostiženým vzorem, byl v Česku odpor proti okupaci, dokonce i ozbrojený.

Proboha jasného, snad někdo v USA nečekal, že po těch statisících bezdůvodně zmasakrovaných civilistů bude někdo své "osvoboditele" milovat ? Za těchto okolností by i pacifisti na sebe navěšeli semtex a šli na procházku někam, kde se dá čekat zvýšený výskyt "osvoboditelů". Pane Leho, to jste prohráli hned první den, teď jde už jen o čas, kdy budete hledat, kde nechal tesař díru, klidně se s Váma vsadím. [cool]

53631

27.05.2005 21:03

Definujme české národní zájmy

Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

Českým národním zájmem je realizovat postupně politiku Přemyslovců z 13. století ! [cool] Co by to znamenalo ?

Je nutno zpočátku nenápadně ukecat Slováky, že jim pomůžeme s Maďary a spojit se nenápadně do zárodku nové evropské únie, tzv. NEU s hlavním městem tajně budovaným někde v okolí Velehradu na Moravě. V okamžiku, kdy by jsme společně se Slováky zmermomocnili Maďary, nabídli by jsme Polákům pomoc proti Němcům, tím by vzniklo skutečně pevné zdravé jádro - Visegradská čtyřka. To by jsme již mohli skutečně odtajnit Velehrad, jako nové perspektivní hlavní město.

V této chvíli bychom již museli vystoupit "z ilegality" a jasně stanovit, že české zájmy se kryjí se zájmy celé Evropy. Využili bychom politických zmatků v Rakousku a připojili k Visegradské silné čtyřce pátého člena Rakousko - vzápěti věřím, že s radostí přispěchá Slovinsko a naslibujeme hory doly Chorvatsku. Zbytku Evropy by jsme stanovili tvrdé ultimatum - bez dalších keců se do EU (vlastně budoucí NEU) přijímá Chorvatsko, které se tak stane nejtvrdším členem Visegradské nyní již sedmičky.
(pokračování)
Petge

53718

27.05.2005 21:05

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
V této chvíli počítejte se mnou - Polsko 40 milionů, Česko 10 mil., Slovensko 5 mil. , Maďarsko 10 mil. , Rakousko 7 mil. , Slovinsko 2 mil. a Chorvatsko skoro 6 mil. obyvatel - dohromady 70 milionů obyvatel a nejsilnější armáda v Evropě !! Vždyť jen samotní Chorvati by převálcovali Evropu, to jsou jiní pašáci, jsem to v devadesátých letech viděl zblízka !!

V této chvíli bude třeba na chvíli konsolidovat zisky, vybudovat struktury pro budoucí správu celé Evropy a ... ? Je nutno udělat strategické rozhodnutí - anebo útočit po vzoru Churchila na tzv. "měkký podbříšek Evropy a připojit Itálii a Řecko, nebo využít stavu překvapení a konsternace a rozervat osu Berlín Paříž. Osobně jsem pro třetí plán - zároveň útočit na měkký podbříšek, zde totiž je možné rychlé vítězství skoro zadarmo a zároveň by vlastním Čechům připadlo pitím piva ukecat Bavorsko, aby strašilo Berlín, že se trhne z Bundesrepubliky do Visegradu.
(pokračování)

53719

27.05.2005 21:20

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Zároveň budou tlačit Poláci na Němce ze severu. Poláci dostanou ale speciální úkol - ovládnout s odvoláním na historické svazky Pobaltí až po Finsko. Úkoly by byly rozděleny takto : Polsko by pracovalo směrem na Litvu, Estonsko, Lotyšsko a Finsko. Maďaři by pracovali směrem do Sedmihradska a na Ukrajinu. Chorvati by dostali na starost katolický Balkán, Srbové a Řekové pak pravoslavný balkán a obranu proti islámu. Italové by dodávali makarony a pizzu a mořske plody. Češi by za pomocí Bavoráků postupně pronikli do Lucemburska a obchvátili tak Berlín. Věřím, že ve vhodný okamžik z druhé strany do toho vlítnou nasraní Holanďani. V té chvíli se přupojí Anglie, Wales, Skotsko a obě Irska k našemu úsilí. Jako jediní zůstanou Francouzi, protože Španělé a Portugalci s radostí za všechny ty ústrky obrazně vrazí kudlu Paříži do zad. Tím pádem padne i Brusel.

Počítám, že tak někdy kolem roku 2014 to bude hotové. Nová metropole Evropy Velehrad, to bude skvost !!

Tohle je český národní zájem, vybudovat Evropu !!

53724

27.05.2005 21:32

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(ještě malé pokračování)
Stále jsem ještě nedořešil, jaký by byl nový Evropský jazyk. Jelikož já sám jsem již starší člověk a moc se mi učit jazyky nechce, respektive mi to ani moc nejde (s bídou anglicky, rusky, polsky a německy), přimlouval bych se patrně za němčinu. Jako protiváhu angličtiny.

Ačkoliv bych jako ideový tvůrce nového a dokonale životného státu NEU měl nárok na ledacos, spokojil bych se se skromností sobě vlastní se slušnou rentou, nějakými sídly tu ve Španělsku, tu třeba v Řecku - preferuju u moře, pokud možno teplého a čistého. K tomu neoficiálně nějakou obdobu "zlaté akcie", tedy právo v okamžiku krize mít hlavní slovo, taková obdoba nejvyššího soudu v USA.

Protože očekávám vbrzku konec světa, netřeba řešit mé nástupnictví - prostě bych vládl do konce světa. Co na to říkáte, že by to nebylo špatné !! Aspoň já si myslím, že čské národní zájmy jsem vystihl dokonale. [cool]

53727

27.05.2005 21:40

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

S Izraelem bych to vyřídil sám ! Myslím, že Izraelci budou mít v příštích asi 5 letech dost starostí s poněkud bližšími národními zájmy, než aby strkali ještě více nos do Evropy. Ještě budou moc rádi, když budeme v jejich handrkovanici s Araby alespoň na "hubě" blahosklonně neutrální. Nostradamus na nejbližší období praví něco o tom, že "Sionská dívka bude plakat, protože bude velmi omezena a umenšena její moc".

Mám to promyšlené do ťuntíku !!

53729

27.05.2005 22:56

Přišlo emailem z USA

RE: Přišlo emailem z USA

Petge 83.?.?.?

No to jste napsal docela blbost !
citace:Faktem zustava, ze to
co znal clovek trebas ve 13 stoleti za cely zivot, to se
dnesni clovek nauci behem jednoho tydne sveho zivota.


Správně by možná bylo, že dnešnímu člověku jedním uchem tam a druhým ven projde za týden více informací, než člověku z 13. století za celý život. To by mohla být pravda. To ale nic neříká o tom, co ten který člověk skutečně ví.

Úroveň vzdělání obecně nelze příliš srovnávat, podle čeho, žejo. Třeba sebevětší geniove starověku by asi vyhučeli u zkoušky z informatiky, žejo. Obráceně ale by dnešní nositelé Nobelových cen asi obráceně ve středověku umřeli hlady, nebo na hranici jako mistr Jan. V jákekoliv akademické diskuzi by se jevili trapně nevzdělaní.

Dnes by se dalo skoro mluvit o vzniku nové rasy lidí. Dnešní počítačoví mladíci začínají jaksi žít v jiném světě, virtuálním světě, kam my skoro nevidíme. Tedy ale nás nemůže štvát, že neumí sčítat a odčítat bez kalkulačky, o násobení a mocnění nemluvě. Já zase neumím opravit základní software na svém počítači, když na mě takový "počítačník" promluví, hoří mi uši hanbou - nechápu, o čem je řeč !!

53741

28.05.2005 11:34

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

To není plán na obsazení Evropy, to je definice českých národních zájmů ve světě. Čechů je relativně málo na to, aby ovládli svět nebo asˇoň Evropu, tedy se nabízí jediná možnost na to, jak to realizovat - zapřáhnout do té dřiny všechny, tedy já tu navrhuji způsob, jak se na ovládnutí Evropy a posléze celého světa budou podílet všichni, každý by měl vymezený prostor, který by ovládal a kultivoval !! Smyslem je totiž kultivovat, nikoliv vykořisťovat. To spojení se Slováky se samozřejmě nabízí zcela přirozeně, kdo by už měl k sobě blíže v Evropě, než Češi a Slováci.

Jediný problém, který tady vidím, je to, jak se zbavit politiků. Veškeré zmatky jsou původem zde - myslím si stále více a více, že tou hlavní překážkou je demokracie a delegace moci, konkrétně ta anglo-saská odnož tohoto. Ale uznávám, na první pohled to nemá chybu.
(pokračování)

53780

28.05.2005 11:43

Definujme české národní zájmy

RE: Definujme české národní zájmy

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Račte si povšimnout, že demokracie v podstatě není nic jiného, než bezejmenná diktatura všelijakých korporací, které zákulisně ovládají naše politiky. nemusí se jednat o vysloveně korupci, jak si to naivně představujeme ve formě jakýchsi obálčiček.

Demokracie tak pěkně začala ve společnostech o pár stech jedinců, ale končí tou největší možnou "cochcárnou" (=každý, kdo se nechal kamsi navolit, si pak dělá co chce, tedy cochcárna) ve stamilionových masách ovládaným hlupáků - rozuměj, že těmi hlupáky jsme my, co jednou za 4 roky kohosi zvolíme a pak se bezmocně dívámě, co se to děje !!

Tohle není reformovatelné, tohle nejde uhlídat, neboť tu hlavní roli hraje čas a peníze. A to nemáme my, ovládaní volové, čas a peníze - v Americe vlastně jen peníze podle "čas jsou peníze" - mají oni bezejmenní a za nic odpovídající diktátoři. Oni ale nejsou bezejmenní doopravdy, známe je všichni a jmenují se. Ale nemůžeme je pohnat k odpovědnosti !! My jsme totiž tu odpovědnost dokonale rozmělnili na všechny, ale výhody jsme nechali jen některým !!

Toto není žádný komunistický manifest, když už, tak spíše takový plagiát spíše mein kampf.

53781

28.05.2005 11:51

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Tohleto ale jednou skonči, nebojte se, nějaký nový Hitler už chodí mezi námi, ještě sice nevíme, jak se jmenuje, ale každá struna jednou praskne, když ji budete natahovat a natahovat.

Češi mají spoustu krásných přísloví - tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až konečně jednou pro pivo !! Potom taky - pán Bůh Vám to vrátí na dětech - krásně mnohoznačné a pravdivé, nikdy nic nikde nebylo zadarmo, nezáviďmě těm ajvaj "spoluobčanům" !! Na každou díru je někde nachystaná záplata, na každý pytlík je nachystán provázek

53782

28.05.2005 20:19

Všechno je jinak

RE: Všechno je jinak

Petge 83.?.?.?

Tak já nevím, mám internet a čtu nejen zprávy z medií s Bílým domem zpřízněných. Tedy ale nechám se poučit, kolik podle Vás je v Iráku v důsledku invaze a okupace přibližně mrtvých civilistů ?

53814

29.05.2005 09:58

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Snad nebude tak zle, tam kousek níže se řešila otázka definování národních českých zájmů ... Nevím proč řešit nějaké národní zájmy - důležité jsou spíše zájmy lidí, ne snad ??

Každý systém vlády je založen na jistém stupni násilí jedné skupiny lidí na skupině druhé. Je jistě nechvályhodné, když se ta nesouhlasící část národa musí přesvědčovat pomocí koncentračních táborů a poprav. Ale já už toho mám plné zuby - pořád se řeší strašné viny Německa a Němců,skutečná historie nikoho nezajímá.

Řeknu úplně kacířskou myšlenku - Němci se za války chovali "nadobyčej" slušně proti tomu, jak se chovali "sověti" a netřeba to omlouvat únavou z války a jinými okolnostmi. Válku začali v podstatě Angličani a Francouzi ve Versailes, dvacet let před tak řečenou WW2. Kde byl "Norimbersky soud" s anglickými, francouzskými a americkými válečnými štváči ? Vždyť je jasné - WW2 byla vyprovokována anglo-sasy za účelem vyřešení již neúnosných ekonomických podmínek.

Zapomínáte - bude se to tedy opakovat znovu. Dnes totiž je ta samá situace, dámy a pánové. Toto období patrně historici již označí za "horkou fázi" WW3.

53870

29.05.2005 17:30

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Ačkoliv to pane Dušane asi nebudete číst, přesto Vám musím říci - nápodobně, pane. Jestli já a to, co jsem napsal, je projev ignorantství, potom pro Vás by zřejmě při takovém "výlevu" již chyběla stupnice ... Vy jste tady na Zvědavci jeden z těch zřejmě, co je mu historie a vědomosti z tohoto ranku značně cizí.

Ale proč Vám vůbec odpovídám, Vy jste totiž nenapsal nic smysluplného, jediné, na co lze reagovat, je objasnit, koho jsem myslel těmi Anglo-sasy. Samozřejmě Velkou britanii a v úzadí bratranec v potížích - USA. Francouzi - ti chtěli bojovat, WW2 padá s plnou váhou na hlavu GB (a v úzadí USA) a její "vychcané politiky".


Ano, já zásadně používám myšlenky autentické, raději se tu i podepíšu - Petge.

53907

29.05.2005 17:46

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Ne, to skutečně nechápu, co je to národ vlastně... Je to dáno geneticky či rasou ? Je to dáno geografickou sounáležitostí ? Je to dáno vírou ? Způsobem života ?

Jsou Američani z USA národ ? Je to dáno jazykem ? To asi ne, že ano. Barvou pleti - ne ne. Je to dáno příšerným konzumingem v USA, či společnou chudobou v Somálsku ? Poučte mě prosím - něco jiného je totiž národ politicky, něco jiného je národ geograficky, něco jiného je národ geneticky atd. Jaký to národ máte coby posvátý národ na mysli Vy ??

Jinak pozor !! Asi jsou nějaké "interrupce na Slunci", když jsem zřel, jaký "záchvat nedůtlivosti a různých imbe....ismu dostal kousek níže náš milý pan Dušan.

53910

29.05.2005 17:59

Německo na křižovatce

RE: Německo na křižovatce

Petge 83.?.?.?

Přesně ! A to je důvod, proč by jsme se na Německo měli dívat, jako by ho bylo kousek i našeho. Národním zájmem Česka je spolupracovat se sousedy a těch, se kterými spolupracujeme nejtěsněji, těch bychom si měli i více všímat a brát se za jejich zájmy - jsou to totiž posléze i zájmy naše. Jsem si jistý, že je to postoj, který vybuduje dlouhodobé vztahy a vzájemný respekt, kecy o národních zájmech a národech vůbec si můžeme strčit za klobouk !!

Německo a s ním tedy i my jsme na stejné lodi, příliš přebujelý stát s přebujelým sociálnem. To sociálno přitom není ani tak přebujelé v tom vlastním extenzivním smyslu slova, jako spíše špatně nasměrované sociálno. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jsme na "jedné lodi" a ta loď se jaksi začíná potápět, ale přitom na palubě je stále horda vyžírků, kterou nezajímá, že je třeba pumpovat. A kapitán a jeho důstojnictvo kouká do příruček se zoufalou snahou najít nějakou instrukci, co s těmi, co by jen žrali a makat by jaksi nechtěli, aby to nebylo proti nějakým právům, aby se cosi kdesi neporušilo.

Až budeme dělat všichni gl-gl-gl .. jsem zvědavý na řešení romské a muslimské otázky kupříkladu.

53912

29.05.2005 20:58

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Přesně !

Mám dost hodně známých prostých Němců. Občas zajedu do Bavor, ale pravidelně se setkávám s nima (Němci) v Chorvatsku u piva, vína, grilu a jiných "radostí" . Řeč se line nenuceně a vždy nakonec zahne a skončí u politiky. Už jsem to tu na více místech svým způsobem naznačil a teď pod Vaším vlivem to řeknu na plnou hubu !!

Dejte vy všichni "pováleční zvolení bojovníci proti fašismu" svoje hrabající hamižné pracky konečně pryč od Německa a Němců. Protože tímto idiotským způsobem vyvoláte ducha nějakého nového "Hitlera". Vy spravedliví (pfuj!!) stále drásáte starou ránu a nenecháte ji zahojit. Vám stále dělá radost, že to hnisá a bude hnisat pořád, protože vám to dělá asi radost. Jsem Čech, ale za tento hnusný přístup jsem ochoten posléze vzít flintu do ruky a jít bojovat ... na straně spravedlnosti. Nedivte se mi potom, že mám docela potíže definovat něčí národní zájmy !!

Jsem si jistý, že největším národním zájmem národa českého bylo vždy a stále je zasazovat se o mír v Říši - pro mě "Svatá říše Římská" jako by stále existovala. Kdo "cosi" ví z historie, porozumí.

53943

29.05.2005 21:13

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

citace - Vy jste si proste "upravil" svetove dejiny na zaklade
svoji nenavisti k USA.


Páne ! Já můžu obsah a pravdivost tohoto Vašeho výroku přesně přezkoumat. Což jsem provedl. Na základě toho si můžu udělat obrázek o Vašem "duchovnu" - opravdu to mám udělat ?

Ale berte to jako řečnickou otázku - jste daleko a pro mě tedy nedosažitelný. Já vždy, když čtu nebo poslouchám takové arogantní soudy, pronášené tak zlehka, tak mnou zacloumá zlost. Toto by jste se neodvážil mi říci do očí pane !

Protože ale musím spolehnout na slova, řeknu Vám, proč se mýlíte!

1)Mám cca 6 let dceru v USA a celou dobu vše o USA, co se mi dostane do rukou, čtu a studuju. V menší míře jsem to dělal i předtím. Mnohé obdivuju, mnohé odsuzuju - to je ale takhle normální, si tedy aspoň myslím.
2)Historie (ne dějepis !!) je můj koníček od základky. Myslím si vcelku oprávněně, že postupuji jako skutečný historik - se snahou vcítit se do ducha posuzovaé doby, vcítit se do myšlení lidí.
3)Ještě větším koníčkem je pro mě studium všech možných proroctví od starověku do dneška. Pane, to že jsem stále optimista a dokážu se spíše smát, to je tím, že to "špatné období" již mám za sebou - to když jsem zahlédl "na chvíli pravdu" !!

53951

29.05.2005 21:23

Přepište historii!

RE: A Nemci nato maji (odskodneni)

Petge 83.?.?.?

[smích] [smích]
"Britové byli skutečně koumáci. Málokdo se tak moc zasloužil o pokrok lidské společnosti, jako Britové. No a nyní na jejich místo nastoupily nové síly, taky jsou vynalézaví, to se ale většinou až v budoucnosti možná ukáže, za jak mnoho by jsme měli být všichni, celý svět, vděční USA." [cool]

53954

29.05.2005 21:28

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Musím ještě něco dodat k Džugašvilimu. Ne ne, to se pletete, mi Stalin zatím nestál ani za jediné slovo. Ale pozor, myslím, že úplné otevření archivů by bylo velmi zajímavé ! Způsob provedení VOSR, finanční podpora bolševiků a způsob dopravy VIL do Petrohradu - kdoví, jak to bylo ? Myslím že staré známé "rozděl a panuj" platilo a stále platí a zřejmě platit bude.

53956

30.05.2005 18:22

Přepište historii!

RE: Pekne blba otazka nebo provokace?

Petge 83.?.?.?

Já Vám nechci brát iluze nikterak, ale musím se opatrně zeptat - to co jste napsal, to Vám jde tak nějak úpřimně od srdce, takhle to skutečně cítíte ? Nebo to máte jen někde vyčtené z nějaké národovecké knížky ? Nezlobte se na mě, že mám pochybnosti - já vidím vesměs kolem sebe, v televizi, v radiu, nakonec i zde, že to tak prostě není.

Bylo by totiž nutno se vrátit tak o 400 let zpátky do doby přelomu středověk/novověk a tam se kouknout, jak současné moderní národy zrovna vznikaly. Totiž nepleťte se, národy, národy - to se povídá pomalu od starověku, ale v současném slova smyslu jsou národy relativně velmi nedávný "vynález". Přečtěte si třeba záznamy z jednání Českého stavovského parlamentu v roce 1618, když odvolával Habsburky z českého trůnu. Leckdo by mohl podlehnout lehce dojmu, že se jedná o nějakou mýlku - více než polovina projevů byla v němčině. Národ tehdy byl s bídou tvořen nekolika tisíci členů šlechty a prostý nevolný lid, ten národem nebyl. Když nějaký šlechtic prodal svoje majetky i s lidmi, mohlo se klidně stát, že ti poddaní najednou nebyli Češi, ale třeba Bavoři.

Lidi v tom mají docela guláš !!

54052

30.05.2005 18:38

Přepište historii!

RE: Pekne blba otazka nebo provokace?

Petge 83.?.?.?

A ještě bych chtěl trochu polemizovat s tímto výrokem "U Palackeho namesti je pomnik s napisem "Opustis-li me zahynes, opustis-li me nezahynu. Jak moudre ..."

Tady to je krásně vidět, že v tom nemáte jasno. To, že je to napsané na památníku, to ještě zdaleka neznamená, že je to i pravda. Postudujte si dějiny a uvidíte, že v nespočtu případů národy zanikly, ale jednotliví členové zaniklého národa ne !

Lidé se sice mohou identifikovat jako tu Čech, tu Francouz, atd. ... ale to absolutní většinou dělají pouze pro okamžitý vlastní prospěch.

Něco jiného je rodina, rod, kmen - ale v tzv. moderních společnostech ani to již neznamená skoro nic, toto najdete spíše třeba v Iraku, v Afghanistánu a podobně. A znova musím zdůraznit - s definicí, co je to národ by byl velký problém, jedná se totiž fakticky o umělý politický pojem !! A vidíte to v těch státech, jako je zrovna Afghanistán či Somálsko - kdyby byli nějací Afghanci jako národ, tak se nebudou navzájem vyvražďovat ! To samé v Somálsku, tam žádní Somálci jako národ nejsou, tam jsou Somálci, jako příslušník státu Somálsko. A to je něco jiného.

54056

30.05.2005 20:14

Drobná překážka na nastoupené cestě

Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Římskému (starověkému) systému ovšem trvalo ještě 160 let, než se konečně položil. Dnes žijeme rychleji, nemyslím si, že máme ještě 160 let existence této civilizace.

Ani já si nemyslím, že to bude dlouho trvat. Ba naopak si myslím, že to bude vysloveně velmi brzy !! Navíc si myslím, že první "výbuch hněvu" na té naší potápějící se "kocábce euro-atlantické civilizace" (Evropa a severní Amerika půjdou ke dnu spolů !) bude historicky vzato již "zítra" ve Spojených státech. Nebudu raději vzpomínat, že nějaký Nostradamus velmi adresně pojmenoval tu zemi, kde hněv lidu smete zprofanovaný systém a popsal i příčiny - přezadlužení a přeexploatování země !! Ne, raději to nebudu vzpomínat, tady na Zvědavci je totiž několik na slovo vzatých znalců, kteří naopak ví, že já pry nenávidím USA.

Francouzi nakonec ani přesně nevím proč vlastně řekli ne, patrně se tu ani nehlasovalo o Evropě, ale spíše proti vládě a presidentovi. Nelze ani vyloučit, že mají ještě fungující zdravý "selský rozum". Žijeme v době, která bude v budoucnosti, pokud nějaká bude, nazvaná patrně jako WW3. Proroci přesně popsali, co bude - nejlépe asi Ježíš Kristus.

54071

31.05.2005 10:53

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Zkuste zauvažovat jinak - předpokládejme, že máte velmi dobrou a reálnou představu o životě v 1)USA a třeba Německu, 2)Číně, Indii a Vietnamu, 3)Čadu, Somálsku či Mauritanii. Pořádně nad tím zapřemýšlejte, co tak asi běžní obyvatelé těch tří skupin států jeden druhému či třetímu zazlívají a co jim naopak závidí.

Potom si postupně co nejvěrněji myšlenkově představte sám sebe i se svou rodinou na jejich místě a co by jste asi dělal a jak by to nejspíše dopadlo. Teď k tomu přidejte globální změny klimatu a navazující hladomor, dopad evidentně přicházející ropné krize (oil peak) a navazující ekonomickou krizi (viz "Ekonomická tsunami").

Již nyní v tom Vašem pomyslném kotli vzniká dosti netravitelný guláš. Tedy ještě podle Retigové přidejte špetku AIDS a ptačí chřipky, trošku Eboly a malarie, dochuťte DDT a DU (depleted uranium), přislaďte aspartamem, přihoďte hrstičku místních "Hitlerů a Goebelsů", pořádně zamíchejte, zavařte, nechtě chvíli dusit pod pokličkou a můžete servírovat !
Petge

54137

31.05.2005 11:05

Francouzský vítr změn?

RE: Francouzský vítr změn?

Petge 83.?.?.?

To mě moc zajímá ! Co tedy Francouzi vlastně myslí tím "NE" ?

I já si myslím, že se z toho Brusel jednoduše nevykroutí, ale na druhou stranu jste docela potvrdila moje obavy - (citace).Manzel kdyz prisel do volebni mistnosti, bydlime na male vesnici a zeptal se co ma delat, rekl mu bratr starosty, vezmi listek s ANO,dej ho do obalky a hod do urny. Na to mu muz rekl, ty snis, vzal listek s NE a odvolil., že Francouzi ani tak nevolili NE ústavě, ale spíše NE svoji vládě obecně.

54139

31.05.2005 11:27

Přepište historii!

RE: Pekne blba otazka nebo provokace?

Petge 83.?.?.?

NO ? Co jsme - tedy naši předkové míněno - byli ? Myslíte si, že pan Franta Vopršálek odněkud z Prahy, když měl dost peněz a času, tak na hypotetické dovolené někde na Rivieře v hospodě u sklenky vína svému prázdninovému známému neřekl, že je Rakušák z Čech ?

Nebo mě chcete přesvědčit, abych kdesi na dovolené u pivka, když bydlím na Moravě, tam dneska každému tvrdil již nyní, že jsem Moravan ?

Nene, již někdy koncem 13 a počátkem 14. století se rody Přemyslovců a Habsburků domluvily po dobrém, že jestli jedna nebo druhá strana vymře po meči, připadne ta která země té druhé straně. Bylo to jasné pokračování politiky Přemyskla Otakara II. . Ze strany Přemyslovců to bylo dost neuvážené - v té době Přemyslovci opravdu byli na vymřetí, což roku 1306 v Olomouci dokonali, kdežto Habsburků v té době bylo po Evropě jak mladých myší. Ale přesto - dějiny Zemí koruny České a dějiny Rakouska se již v té době dokonale propletly. V roce 1526 volbou Habsburků na Český trůn došlo ke spojení těchto zemí a že vzniklo Rakousko a nikoliv Česko, to je jen otázka pojmenování.

54141

31.05.2005 11:29

Přepište historii!

RE: Pekne blba otazka nebo provokace?

Petge 83.?.?.?

(doplnění)

Takže ten pan Vopršálek klidně hrdě řekl že je Rakušan české národnosti "vodněkud z Prahy". Politicky národ byl "Rakušané" a nikoliv Češi, Moravané, Slezané, Poláci, Haličané, Slovinci, Korutanci, Lužicové, Solnohraďané, Italové. To by pak museli ve Francii taky mít národ Burgunďanů, Languedočanů, Gaskoňců, Normanďanů, Lotrinců a co já vím, v Německu pak Prusů, Bavorů, Sasů a co já vím, takhle by to šlo parcelovat do zblbnutí.

54142

31.05.2005 11:38

Přepište historii!

RE: Pekne blba otazka nebo provokace?

Petge 83.?.?.?

Tak trochu jste to zmotal - nikoliv začali na druhý den mluvit německy. Proč by to taky dělali ? Ale vy myslíte, že když dneska čtvrtina Američanů má angličtinu mizernější, než ji mám já po roce samoučení se a jejich rodný jazyk je španělština, že tedy nejsou z nich Američani ? Nebo co si myslíte o Indii s jejím miliardovým obyvatelstvem, kde je snad 100 "velkých jazyků" a tak musí mít jako úřední jazyk do teď angličtinu, aby se domluvili ? Indie před Brity sestávala z desítek a možná stovek suverenních států, byli to pak Indové dohromady jen proto, že bydlí na indickém subkontinentě.

Tady fakticky vládnou velmi podivné a podivuhodné představy o národech, národní hrdosti, národních cílech a vůbec.

54146

31.05.2005 14:26

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Autor by se mel seznamit s pritomnosti

Petge 83.?.?.?

To jste pane Leho napsal velmi rozšafně, za to Vás lze jedině pochválit ! [smích] Je však zvláštní, že já se s autorem prakticky v názoru na věc ztotožňuji, ačkoliv o sobě pozitívně vím, že:

1)si přesně uvědomuji, že nějakých 1750 let je setsakramentsky dlouhá doba vývoje a nelze mechanicky cokoliv z tehdejší doby aplikovat na dnešek.
2)nejsem nešťastný člověk, v životě se mi docela daří a moje osobní vize budoucnosti jsou spíše optimistické, tedy míněno pro moji osobu a mi blízké - rodinu.

Takže kde je chyba v jinak brilantní úvaze na Vaší straně ? Nemyslíte si třebas, že je možné, že tu demokracii a z toho plynoucí konsekvence, tak jak jí vidíte vy, máte nalakovanou poněkud moc na růžovo?

Jak je to možné, že takový zkušený a zřejmě velmi sečtělý, znalý a bezproblémově optimistický člověk, jako jste zřejmě Vy - soudě podle vašich příspěvků - nevidíte ty historické paralely ? Jakto, že Vám unikají docela jasné signály degenerace euroatlantické společnosti, takto fakticky reprezentované vaší novou vlastí ? Nepřehlížíte něco důležitého ?

54151

31.05.2005 14:44

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Někde se mi ztratil příspěvek, zajímavé, takový byl mírumilovný ! Ne, nemyslím Zjevení, myslím Evangelia - Ježíš tam při nějaké příležitosti ukazuje na Chrám a praví - "... z tohoto nezůstane kámen na kameni ... " !!

Učedníci jsou z toho zaražení a ptají se, kdy to bude, jak to bude vypadat. Ježíš na to říká něco ve smyslu "... budete slýchat o válkách a bojích, ale to musí být ... povstanou národy proti sobě a kralovství prosti královstvi ... budou velká země třesení, budou hladomory, budou epidemie chorob (moru) a, na Slunci a hvězdách budou znamení ... atd" ! Tolik Ježíš.

A Nostradamus mluví, jako by opisoval od Sybilly - "... sýpky budou plné a přitom lidi budou umírat hladem, budou nevídané choroby, bude .. blablabla .. (a teď to příjde) a zhroutí se finanční systém kvůli dluhům, lidé se vzbouří proti vládě, až papírové peníze a akcie ztratí svou hodnotu (doslova "simulacra zlata") ... "!

Sybilla pak zlověstně mluví o "žlutém nebezpečí z východu" a o tom, že to nebude již dlouho poté, co člověk vstoupí na Lunu.

V Koránu "konec světa" začal právě vstupem člověka na Měsíc, tedy nyní nečekáme na "konec světa" ale na konec konce světa ! [smích]

54153

31.05.2005 15:01

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Bohužel nevím teď z hlavy přesně název, ani autora, ale nějaký chytrý pán napsal zajímavou knihu, jmenovala se nějak "Vzestup a pád Imperií" či tak nějak. Jsou tam rozebrány dosti didakticky symptomy, ukazující, že dané Imperium již zahájilo "sešup" do propadliště dějin. Nu, nemusíte tu knihu shánět - stačí sledovat USA.

Nemyslím to nijak ironicky, aby zase někdo neměl zkrat na myšlení ! [smích] Říkám to zcela věcně - fakticky to souvisí se ztrátou skutečných hodnot. Ve starém Římě byly symptomatické kupříkladu tzv. Lucullské hody, korupce a vůbec znevážení Senátu ze strany cezarů/augustů a v neposlední řadě žoldnéřské vojsko a vyhýbání se veřejným povinnostem občanů vůči státu.

Jestli nic podobného nevidíte v nejvyspělejších společnostech tzv. Západu, potom jsou dvě možnosti - anebo ta doba tu ještě není, anebo jste špatný pozorovatel. Když se ale podíváte na chování snobské špičky, když se zamyslíte nad tím, že bohatý Američan řekne klidně na kameru, že miluje přírodu a že strašně rád jezdí svým osmilitrovým "všechodem" a se svými psy v přírodě, atd atd, tož nevím, není tu podobnost vpravdě alarmující ?

54154

31.05.2005 16:45

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Autor by se mel seznamit s pritomnosti

Petge 83.?.?.?

Nu což, já jsem teď ani tak nemluvil o nějakých diktátorech, navíc psychopaticky založených, tedy jste zareagoval trochu vedle. Já měl totiž na mysli onu myšlenku, vyjádřenou autorem článku, že tato skoro globální lidská společnost na planetě Zemi stojí už zase jednou tváří tvář jakési době temna, jakési nové době stěhování národů.

Euro-atlantická společnost, nyní na čele s USA, předtím GB a ještě předtím Španělsko a Portugalsko (no, vzpomenu i Francouze, Holanďany, Němce, Belgičany a Italy - řeč je totiž o koloniálních mocnostech) to je společnost, která vystavěla svůj blahobyt na na zmasakrování a zbídačení zbytku světa hlavně mimo Evropu. Vám pane Leho asi nemusím říkat vše polopatě, vy to dobře víte, že ano.

(pokračování)

54166

31.05.2005 16:46

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Autor by se mel seznamit s pritomnosti

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
USA z toho nemůžeme stejně jako Rusko vyjmout !! USA a tedy dnešní Američané mají za sebou masakr Indiánů na ploše zhruba 9,5 milionů km2 a země, dneska tvořící USA, byla prostě nebo sprostě (?) ukradena, s tím se nedá historicky udělat nic. To Izraelci v Palestíně měli aspoň jakési historické právo se vrátit domů, ze strany kolonistů v obou Amerikách šlo o dokonalou loupež a genocídu. Ale to jsem odbočil.

No a tak se zase jednou zdá, že se cyklus hodlá uzavřít. Ti původní zloději jsou teď poněkud ztučnělí a špatně se jim dýchá v tom jejich zaslouženém blahobytu. Ale ti žebráci by taky chtěli. A kde brát a nekrást ? To asi nepůjde, takže asi zase dojde k jakémusi přerozdělování. A ti, co by je to teď mohlo postihnout, tedy ti původní zloději, co se již k tomu nehlásí, tak ti teď nadávají do zlodějů těm, co nic nemají, neb byli okradení. Hm, jak z toho ven ? Atomovky pane Leho asi nepomůžou. Ale věřím, že ta humánní společnost zlodějů určitě vymyslí jakousi geneticko-selektivní zbraň, je třeba ty teroristy s holýma řitěma nějak zničit, co kdyby se jím to povedlo naše poctivě nakradené tentokrát nepoctivě zpětně ukrást ?

54167

31.05.2005 18:40

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Pan Ježíš Kristus možná mluvil i speciálně o Evropě, ale pokud reagujete na mě (Petge), potom jsem přece nenapsal, že to Ježíš myslel a řekl adresně k Evropě, nýbrž mluvil obecně o celém světě.

A formulace Vašeho dotazu mi způsobila zlehka tzv. husí kůži -" Prosím mohl by jste sdělit, kde J. Kristus publikoval nějaká proroctví ohledně budoucnosti Evropy ??*- tak nějak se mi vybavilo jednání vědecké rady.

54176

31.05.2005 18:56

Francouzský vítr změn?

RE: Francouzský vítr změn?

Petge 83.?.?.?

Toto je totiž ze strany Francouzů zcela nepokrytý egoismus a pohodlíčko. Francouzi jsou největší konzumenti zemědělských přízpěvků z Unie, dokonce bych nedal ruku do ohně, že obecně čerpají z rozpočtů Unie více, než kolik tam přispívají. Co jsem tak slyšel, snad polovinu rozpočtu za celou patnáctku platilo Německo a z té druhé poloviny se skládali snad Holanďané a Britové ! Ale nevím to jistě.

Kvůli tomu jsem vloni před referendem o vstupu do Unie snad půl roku "ždímal" z ministerstva zahraničí informace z jejich serveru, kolik která země z tehdejší evropské patnáctky alespoň za posledních 5 let do rozpočtu odvedla a kolik dostala zpátky. Můj nerv !! Nedozvěděl jsem se nic, ačkoliv jsem začal slušně a obrátil se na pracoviště, které podle jakéhosi předreferendového propagačního materiálu slibovalo do 5 dnů libovolnou informaci o EU.

Prdlačky švagrová, nedověděl jsem se nic, posléze jsem začal psát stále "drsnější žádosti", ale "omítání zdi suchým hrachem není moje hobby. Ale tady se ukazuje, jaký jsem nervák, protože ledva jsem si na to vzpoměl a už se mnou cloumá zlost !! Všechno je to o podvodech a korupci a Vy tady chcete mluvit o národu a jeho zájmech !! [chechtot]

54177

01.06.2005 21:15

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Autor by se mel seznamit s pritomnosti

Petge 83.?.?.?

Tleskám !!
V zásadě jsem již nad tím taky uvažoval, že budu nějaký čas s panem Leho diskutovat ze všech sil z pozice neustále sílící chvály USA a všeho s tímto fenomenem souvisejícího. Prostě podle hesla, kdo chce kam, pomozme mu tam. To by bylo, aby se nakonec pan Leho nepřekecl, že USA přeci jen není tak "úplně ve zlatě".

Včera na ČT2 od 20°° do 21°° šel jakýsi film o "mediální válce" v Iraku. S potěšením bych rád slyšel od pana Leho, že to byly samé pomluvy. Neboť tam vážně mluvili sami Američani a ne tak ledaskdo. Lituji, že jsem nenahrával. Smutné. Až se Amerika probere z toho bezvědomí, to bude kocovina.

Nicméně si myslím, že Amerika není zcela ještě ztracená, možná se z té své choroby zvané "demokracie po americku" dokáže vyhrabat.

54316

01.06.2005 21:16

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Píšete to se znalostí věci, nebo jen plácáte ? Lze to trochu upřesnit, kam myšlenkově směřujete ?

54317

03.06.2005 15:03

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Autor by se mel seznamit s pritomnosti

Petge 83.?.?.?

Toto anonymní ohražení se jsem napsal já, Petge. A pane Dušane, stojím si za tím.
Petge

54535

03.06.2005 15:29

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

Petge 83.?.?.?

Na konci 30. let 20. století stály USA víceméně před hospodářským kolapsem. Jediný vývozní artikl byla nezaměstnanost. V Čechách ve 14. století nechal císař Karel IV. stavět tzv. "Hladovou zeď", aby mohl chudině vyplatit nějaký peníz. V USA v oněch 30. letech se nastavěla sposta takových staveb a'la hladová zeď, jinak by asi byla v USA revoluce.

WW2 byla pro USA doslova záchrana na poslední chvíli. Taky když si pořádně prostudujete, jak se USA propracovaly k Pearl Harboru, mohl by jste si povšimnout, že kdyby USA chtěly, aby je Japonsko napadlo, lépe by to naplánovat a provézt ani nešlo, jak Japonsko vyprovokovat k útoku a jak to zařídit, aby škody materiální byly co nejmenší a morální výhoda co největší.

Myslím si, že hodinu po Pearl Harboru bouchaly oslavné šampusy a pánové se mnuli ruce, špinavý trik se povedl - najednou chtěl národ válčit, velké kšefty byly rázem na obzoru, vlastně "pod nosem", stačili se shýbnout !! Stačí se zeptat a sám si odpovědět - kdo na WW2 vydělal, pro čí prospěch to bylo?

Na požádání uvedu nepřímé důkazy, ty přímé dostaně každý až na onom světě, na tomto jsou dobře "zatlučené" .

54537

03.06.2005 16:34

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Ten pan Leho je fakt záhadný. Už jsem to jednou psal - podívejte se do archívu, jak je ten pán plodný, on snad nedělá vůbec nic jiného, než že píše na plný úvazek do Zvědavcovy diskuze. Tak jsem já byl skoro taky tak plodný, když jsem měl chřipku a seděl celý den na PC ! A stejně jsem tak plodný nebyl, to snad ani nejde.

Nejvíce mě fascinuje, že dokáže chrlit docela dlouhé příspěvky v několikaminutových intervalech, to já bych nestihl za tu dobu ani po sobě přečíst, natož číst diskuzi a odpovídat - je to záhada.

Dále jsem si všimnul - v jednom přispěvku tady před pár dny uvedl, že svůj první americký pas dostal v roce 1993 a zase v jiné diskuzi se kasal, že byl ve válce v Zálivu již v roce 1991, což by byla tím pádem blbost. Čili pan Leho se v tom začíná lehce topit.

Sám váhám, skoro bych tedy řekl, že pan Leho je spíše skupina Leho, nejspíše skupina čtyř provokatérů s křestními jmény Ladislav, Eduard, Hynek a Oldřich, kteří pracují v žoldu nějaké US agentury za mrzký peníz a odněkud z Evropy, možná z Prahy.

Tolik k tomu, že pan Lev tady cosi taky naznačuje, škoda jen, že ne až do konce.

54542

04.06.2005 10:48

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

O tomto problému, nakolik je nutná homogenita ekonomiky v celém rozsahu, aby byla efektívně řízená centrální bankou, nejsem schopen diskutovat na odborné úrovni. Můžu se jen laicky divit, že třeba existuje stát Černá Hora, ten je v unii se Srbskem a přitom má měnu euro a jaksi to přitom funguje. Tedy nevím, jestli se nepletete Vy.

Já se osobně domnívám, že zakopaný pes je jinde. Jestliže zavedu do nějaké unie, která si dala na svůj "prapor" hesla o zcela volném trhu, volném pohybu pracovních sil, kapitálu atd. atd., ale pak tento volný pohyb zlikviduji v zájmu ochrany místních národních "socialismů", potom se nelze divit, že vlastně ECB nic neřídí. Nefungují totiž zpětné vazby, nefunguje řádně celounijní trh, který by tvořil ty základní mikroregulační vazby.
(pokrařování)

54600

04.06.2005 10:49

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Ať si kdo chce myslí o panu V. Klausovi co chce, ten svými ekonomickými výklady kdysi v televizi při debatách o dvojdomcích místo Československa řekl docela zásadní věc, která se vztahuje i na případ EU, ECB a EMU a já si jej jako ekonoma vážím. Přece místní národní vlády, pokud to má fungovat, nesmí mít právo společný trh takto deformovat místními úpravami sociálna. To ale platí pro všechny !! Jak pro ochranářství Francie (co to proboha má co dělat v podmínkách jednotných pravidel), tak ale i pro postkomunistické nové členy unie - tedy sociální dumping a vcelku "podvraťacká daňová politika". Chyba je zde a domnívám se, že to je primární důvod neúspěchu referend. Ani Holanďani, ani Francouzi na hlavu padlí nejsou, na to netřeba spoléhat. To samé by udělali s radostí Němci, kdyby mohli, a Anglie taky. A EU se může jít klouzat.

Je v tom příliš mnoho falešných tónů - páni politici se totiž neodvážili egoismus nazvat egoismem, padni komu padni. Založit složitý fungující systém nelze na takových stupidních lžích, kdy politici, aby jim občané dali pokoj a odevzdali v referendech hlas "ANO", slibují a pak jsou nakonec nuceni dělat populistické ochranářské kroky. Do tohohle je třeba kopnout !!

54601

04.06.2005 10:59

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

... nezbývá, než povzdechnout si ... tady je takových lidí docela dostatek, to je skoro exhibicionismus, psát a psát o ničem !! Je to skutečně docela otravné, stálo by možná za to zkusit, jestli by tito lidi neměli mít nějaké stálé hádací téma.

Ale to by exhibicionisty nebavilo, oni se musí ukazovat.

Prostě jsem složitě vyjádřil myšlenku, že s Vámi na 100% souhlasím.

54602

04.06.2005 11:27

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Vcelku nevím, jak bych si to hodnověrně ověřil, třeba mi s tím pomůžete, co říkáte ? Ale měl bych ještě jeden dotaz, kolik Vám psaní zde na Zvědavci zabere času a jak to vlastně děláte ? Já Vás vlastně obdivuji, že toho tolik stíháte, nechcete tu "podstrčit" nějaký návod, jak na to ? Vy se učíte arabsky, chodíte se sem tam s iráckými občany radovat z dosažených úspěchů, potom zase pravidelně chodíte, jak jste sám řekl, po večerech mordovat irácké děti, přitom napíšete denně do diskuse semka třeba i 15 docela konzistentních příspěvků. Chápu, že v Iráku, kolem Tikrítu, asi nejsou žádné zábavní podniky, patrně jste svobodný, tedy času by jste mohl mít dost. Ovšem zároveň sloužíte v žoldu US armády a tá Vám asi neplatí za psaní do Zvědavce, nebo snad ano ?

Jste pro mě docela záhadou, nězlobte se na mě, že na Vás již reaguji jen takovým "lehkým způsobem", na tu demagogii, kterou překypujete, na to se nedá vůbec odpovídat. Nemluvě tedy o tom, že Vy stejně neuvádíte žádná fakta, nýbrž pouhé propagandistické "výkřiky", vlastně ani není na co reagovat, vše již bylo asi 1000x napsáno a na Vás to stejně vliv nemělo pražádný !! [smích]

54603

04.06.2005 11:50

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

Petge 83.?.?.?

Pane Vcelicka, to co píšete, vypadá na první šup rozumně. Určitě to podle Vašeho mínění nebyla ropa, nýbrž snaha pomoci iráckému lidu, zavést demokracii amerického typu ? Analogicky zdá se lze očekávat podobný zásah opět v Somálsku, určitě v Sudánu a Čadu, neniliž tedy logické ?? Ostatně, kdybych si dal záležet, mohl bych sestavit jakýsi strategický plán nezištných akci US armády po světě, kde by to bylo opravdu jasné, že to není kvůli ropě, ale z humanitárních důvodů.

Jisté pochybnosti mám, totiž, že jakousi náhodou zrovna v tom Iráku je té ropy tolik, to jaksi člověku stále sugeruje jiné představy ...

54605

04.06.2005 13:46

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

...Nemuzete na to odpovidat, jelikoz vam dosly argumenty a nemate co odpovedet. ...(celé Vaše povídání v tom odstavci a pak konec) ... souvislou myslenku, proc si myslite, ze tomu tak neni.

Neni to přece pravda, co jste napsal. USA a Velká Britanie - ostatní spojence netřeba zmiňovat, ty do toho šly snad až na Australii z čirého oportunismu - sice svrhly v Iráku Saddama, o kterém druhém diktátorovi mluvíte, nevím. Když to ale promyslím z hlediska do té doby platného mezinárodního práva, byla to přímo ukázková agrese.

Dnes to sice již není pravda, mezinárodní právo přestalo tímto platit. Zase již platí pouze právo silnějšího, paradoxně to budou USA, které na to doplatí nejvíce.

Máte v jedné věci pravdu, Evropa se nechová příliš rozumně, ona se sice ani nijak jinak chovat nemůže, dokud nebude buď sjednocená, nebo dokuď se nezačnou věci nazývat pravým jménem.

Prostě mělo by platit, že agrese je : viz "definice", demokracie je : viz "definice" atd. A ty definice budou o pravdě a ne ty kecy, které tady i Vy pane dosti často propagujete.

A ta poslední věta, tož to mi vysvětlete, co to jsou ty skutečnosti a velký historický fakt, o kterýchžto věcech mluvíte. Já to četl a nic takového tam není ! [oči v sloup]

54614

04.06.2005 13:54

Drobná překážka na nastoupené cestě

RE: Drobná překážka na nastoupené cestě

Petge 83.?.?.?

Já bych se Vám pane Leho pokusil zcela přátelsky pomoci se v tom orientovat, kdyby jste třeba položil nějakou konkrétní otázku, nebo vyřknul nějaké konkrétní tvrzení, tak já Vám odpovím podle svých nejlepších vědomostí a dobré vůle. Nebo Vám trpělivě vysvětlím, v čem se mýlíte. Můžu to pak třeba doložit i citacemi z odborné literatury. Kdyby jste například chtěl, mohl bych Vám přečíst z učebnice mezinárodního práva některé definice.

Nikdo Vám přece nezazlívá, že se v tom nevyznáte, hloupé ale je, že se to snažíte zamaskovat tím, že nás tady doslova omračujete neskutečnou demagogií, pronášenou s takovou urputností, že skutečně lidi raději jdou koukat na reklamy do televize, neboť se jim to zdá být méně hloupé, než se Vám to pokoušet vysvětlit.

54616

04.06.2005 14:22

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

Pane Leho, já se do toho vmísím místo pana Copaallegro a tam níže místo pana Lva - jestli dovolíte - odpovím já.

Americká armáda v čase WW2 byla jednoznačně součástí tzv. protifašistické koalice a tudíž i kdyby v té době byl internet a existovali takoví obětavci jako jste Vy, co by americkou armadu chtěli jen chválit, bylo by to víceméně zbytečné. Dobré zboží se chválí samo a armáda bojující proti Hitlerovi - to bylo zárukou, že veřejné mínění bude tleskat, i když třeba rozbombardování Drážďan je dodnes docela propagandistický oříšek, že jo. O Le Mayovi a jeho metodách bombardování Japonska zápalnými bombami nemluvě. Takže jste použil příklad, o kterém se nedá vyhlásit, že pokulhává. Je totiž zcela nesmyslný.

Ale to, co provádí americká žoldnéřská armáda nyní, to již potřebuje takové ... jako Vy. Internet přináší zprávy nejen prošlé americkým schválením. Koukněte třeba na Al Jazeera, já se tam vcelku pravidelně chodím dívat. Ale i američtí novináři jaksi procitají a začínají poznávat skutečnou skutečnost.

Příslušníci Wehrmachtu se taky po WW2 divili, vždyť plnili rozkazy a věřili své vládě. Norimberk nebude, tentokrát to bude asi vypadat jinak.

54623

04.06.2005 14:43

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

Petge 83.?.?.?

Pane Leho, co to plácáte ? [smích] Přečtěte si dostupné materiály o tom, jak probíhaly rozhovory USA - Japonsko. A zkuste prosím Vás při psaní postupovat tak, aby jste:

1)stručně vlastními slovy zopakoval tvrzení (téze), na které reagujete,

2)vyslovil vlastní protitvrzení (antitéze),

3)doložil alespoň indicie, ze kterých vycházíte při konstrukci své protitéze.

Nezlobte se, já totiž nejsem nikterak zvědavý na Vaše pokusy hodnotit mě, kterak jsem vedle. Ačkoliv se přiznám, že jsem to již taky párkrát použil, člověk se neudrží, když se setká s kolosální hloupostí.

Pokud se poctivě začtete do i jen těch dostupných materiálů, potom se mnou nebudete moci nesouhlasit, že USA vedly rozhovory s Japonskem způsobem, který záměrně ze strany Japonska provokoval agresi, což nakonec skončilo Pearl Harborem.

USA taky mohly Japonsko zcela konkretně a jasně varovat a dát svého druhu ultimátum. Místo toho střídavě USA cosi slibovaly, cosi braly zpět, do poslední chvíle v podstatě USA dodávaly Japonsku ropu, strategické suroviny a materiál. Chcete důkaz, nebo budete věřit ? nebo to možná i víte, já Vás nijak nepodceňuji, naopak, nevím, zdali bych si být na Vašem místě dokázal takhle počínat !!

54626

04.06.2005 14:53

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

Petge 83.?.?.?

V tomto máte naprostou pravdu, souhlasím, že suverenní stát se nemůže nikdy na 100% spoléhat na kolos "na hliněných nohou" typu OSN. Ale od toho žijeme v systému, který o sobě říká, že je demokracií, to se mělo napravit, když byl čas a ten byl !!

Nemůžete ale říkat, že jste stoprocentní demokrat "do morků kostí" a zároveň postupovat nedemokraticky. Nemůžete bojovat za svobodu ujařmováním druhých. A tedy nemůžete třeba ani upírat jiným suverenním státům, aby myslely na svou bezpečnost. Ani v tom případě, že tento jiný stát zrovna neskýtá záruky neustálého obdivu USA.

Buďto na světě bude jedna autorita a té se všichni bezpodmínečně podřídí, když říkám bezpodmíněčně, mám na mysli, že bez jakýchkoli podmínek. A nebo má každý svoje právo, jak se sám usnese. Spojené státy okamžikem vstupu do Iráku jasně řekly - od této chvíle USA postupují pouze a vysloveně ve svém vlastním zájmu, bez ohledu na tzv. "mezinárodní právo". Tímto okamžikem bylo toto právo zrušeno pane Leho, nedošlo Vám to ?

54628

04.06.2005 15:00

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

Petge 83.?.?.?

A ještě malý dodatek. Dokonce i v nedokonalé demokracii to funguje tak, že se nějaká tvrzení a obvinění dokazují u nějakého soudu, uznávám, že nezávislost soudů by šlo leckdy úspěšně zpochybnit.

No a pak se provede rozsudek. Ovšem, USA a spojenci postupovali obráceně, první provedli rozsudek a pak hledali důkazy, aby nakonec mohl být soud. Je to samozřejmě mnohem efektivnější postup, než ten v demokracii běžně užívaný.

Ovšem potom je absolutní trapas, když se ani při tom netradičním postupu ty důkazy nenajdou. A prosím Vás, netvrďte mi, že to celý svět ví a kdesi cosi. Na stůl je třeba položit důkazy před nezávislý soud. ZHN jsou zde. Důkazy o genocidě jsou kousek vedle. Důkazy, že ...atd.

A soud koukne, obžaloba doplní a obhajoba bude vyvracet. Soud se v tom zorientuje a vyslové se. To bych bral. Ale Vy mluvíte o čem ?

54629

04.06.2005 15:10

Definujme české národní zájmy

RE: Proc nevzit jako vzor zemi s nejstarsi demokratickou ustavou?

Petge 83.?.?.?

No a ještě dodatek, víte, já můžu poslat jen 1000 znaků. Tedy, Korea o ZHN mluví, aby byla důležitá. Potom má ZHN USA, Rusko, Británie, Francie, Čína, Izrael, Pakistán a Indie - zapoměl jsem někoho ?

Z toho USA máJÍ všechny typy ZHN, DOKONCE I TY ZAKÁZANÉ, možná i Rusko. Řeknětě mi jeden jediný rozumný důvod, proč kdokoliv na světě by měl důvěřovat USA ? Copak tu na světě je jiná země, která již ZHN ve válce nebo nakonec i v době míru na ostro použila, kromě USA ? Copak nevíte, že Mc eArthur chtěl A-bombu znovu užít v Korei ? Že to bylo na pořadu dne ve Vietnamu ?

A když už se tak USA nelíbil Saddam, kde byly USA, když Pol Pot v Kampučii vyvraždil polovinu národa ? Nebyla tam ropa ? A co takhle masakry v Rwandě ? Z Zairu ? Tam je dokonce i ropa, ale kousek vedle, já zapoměl !

54630

04.06.2005 16:07

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

Pane Lve, to je přesně ta hrůza !

Ale ta hrůza padá na nás všechny, to snad pan Leho, pokud je to on a ne skutečně nějaká skupina "LEHO" pro dezinformaci, možná ani netuší, co strašného v tom Iraku dělá.

Ten hněv příjde a bude strašný, nikdo se na nic nebude ptát, všechno je již totiž vyjasněno. A my, my jsme spoluviníci, my jsme taky součást tohoto obludného systému, který tam jde a vraždí a má to pěkně zaobalené pro ohlupování té mlčíci masy doma, která má huby mastné od stejků a myslí jen na to, že už mu snad konečně skončí hypotéka a pak už si konečně bude moci koupit to vysněné auto "třista z místa se spotřebou sto na sto" !!

Mám koupený ten film Fahrenheit 9/11 a už jej znám nazpaměť, ale stále mi vždy hrůza přejde po zádech, když ta irácká žena vzývá Allaha a proklíná Ameriku !! Pane Bože, co jsme to všichni udělali !! To pan Leho asi nikdy nepochopí, tu strašnou sílu, která šlá z té ženy, které americká bomba vyvraždila celou rodinu, její děti a vnuky tahali z hromady trosek po kouscích a ona ani nemohla plakat, ona strašně proklínala Ameriku, ona ale proklínala i mne. Já to viděl, já to cítil, tu hrůzu prokletí.

Pane Leho, tak je to.

54636

04.06.2005 16:18

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

Copak jsem to řekl ? Ne, já sbírám informace, abych věděl, jak to je. Vy jste mi něco řekl, na Al Jazeera si něco zjistím, něco na BBC, něco z historie domyslím.

Já totiž pane pátrám celou silou internetu po nezávislých informacích a vidím, co vidím !! Vidím, že tu Vaši dezinformační válku jste již prohráli, prohráli jste ale i tu přímo v Iráku. A budte si jistý, že pomsta Vás a nikoho, nakonec ani mě, nemine, bude nemilosrdná a pak si na mě vzpoměňte.

Vy pane Leho nezapomínejte, že zvítězí odhodlanější. Vy jste tam jako žoldák, o Vašem odhodlání položit život úpřimně pochybuji. To nebylo nikdy, žoldnéři válčí pro peníze a nikdy nemohou vyhrát takovou válku. Válku za Boha, čest, národ, rodinu, princip - to žoldnéř nikdy nepochopí. Proč by žoldnéř měl za toto bojovat ? Pak by to totiž nebyl žoldnéř a to Vy jste, že jo.

Pane, Vy tam v Iraku jste obrazně řečeno zatáhli za nějaké splachovadlo, no a ono nás to za čas skutečně spláchne" !!

54637

04.06.2005 22:18

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

To je tedy vskutku úžasné, pane Leho, Vy mi zase podsouváte něco, co jsem ani nezmínil. A pak se nad tou vlastní indoktrinací rozčilujete. To je špatně, takhle se nedomluvíme.

Já jsem přece řekl, že sháním informace odevšad, přece apriori nezavrhuji vaše informace. Víte, ale já když vidím fotky rozstřílených domu, americké tanky zajeté do mešity, fotky hromad mrtvol prakticky vše on line a k tomu slovní doprovod, kdy to je nejen Al Jazeera, ale i nezávislí novináři ze západu, kdo tvrdí něco jiného, než Vy zde, potom mi řekněte, komu mám věřit ? Vám, proč ? Jim, tam se ale taky ptám - proč ? Nechte to prosím na mě, ať se rozhodnu a "nevalte mi klíny do hlavy".

Jestli si myslíte, že nějak pomáháte k chápání a k dobrému vztahu k tomu, co USA v Iráku natropily, pak se mýlíte a děláte tak své nové vlasti docela "medvědí službu".

Já nejsem žádný pacifista, ale přesto preferuji domluvu. Tady ale o žádnou domluvu nešlo, USA tam musely jít, to je totiž pro USA podobně jako před WW2 asi poslední záchrana - válka, nejlépe světová. Jak na potvoru ale nikde žádný Hitler - tož si ho vyrobíme, řekl někdo v Bílém domě rozšafně. Bohužel, na tento scénář to ukazuje. Nikoliv na ten, který tu nutíte Vy.

54655

05.06.2005 18:01

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

Hm, pane Dušane ?? Co jste chtěl vůbec říci ? Našel jste nějaký rozpor v mých výrocích ? Rcete, kde a jaký.

54708

05.06.2005 18:03

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

Nechtěl jsem původně na "toto" reagovat vůbec, ale ... vážená/nevážená neznámá osobo, pro všechny platí, že v diskusi se používají alespoň "nějak" podložené argumenty.

54709

05.06.2005 18:18

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Pan Leho takové drobné lapálie řeší promptně a velkoryse - mávnutím ruky. Jednak to není pravda vůbec, pak ještě, že je to výmysl nepřátel USA a její hrdinné armády a pak ? Pak Vám ještě vysvětlí, že on sám, když se zrovna neučí arabštinu, když nediskutuje s plukovnicemi s vědeckými tituly, když se zrovna nechodí družbovat s místními vlastenci milujícími US armádu, když zrovna nepíše svých 15 - 20 příspěvků denně do diskuse na Zvědavci a když nespí a nejí (což těžko stihne), tak chodí v kraťasech a triku po Tikrítu a vyptává se tuzemců lámanou arabštinou v mixu s kurdštinou, jestli někdo náhodou neviděl nějaké drogy. Oni mu odpovídají, že neviděli a tím je to dokázáno. Není to pravda ...

54714

05.06.2005 18:48

Proč Západ prohrává

Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Tento článek přichází jako na zavolanou. Konkrétně pro mě osobně se jedná o text přesně v intencích mých představ o této problematice.

Zajímavé je, že v Americe byli a jsou lidé, kteří dobře ví, že se stal průšvih. Dokonce dost dlouho před zahájením "horké fáze" invaze Iráku rada starších HOPI varovali presidenta USA, že tato válka skončí katastroficky - pro USA. Nejvíce mě ale původně zarazilo, že HOPI-ové trvali na tom, aby ta válka nevypukla v roce 2003. Tedy byla jakási možnost chod dějin zvrátit i jen pouhým posunem o rok.

Tady se pan Leho vyřádí !! [chechtot]

54716

05.06.2005 18:58

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Holandské NE nejen euroústavě

Petge 83.?.?.?

Divné, ne? To jim taky stouply platy o 100%, ovšem taky si vlastně dobrovolně zdražili dovoz o 100%, za svůj vývoz dostanou polovinu - to nebylo moc chytře vymyšlené ! Jako by skokově revalvovali o 100%. Vydělali na tom fakticky jen Holanďané- turisti a ještě potom penzisti, kteří si koupili baráky někde ve Španělsku na jihu u moře a nechávají si posílat v eurech dvojnásobně velkou penzi.

Ale stejně - jestli je to pravda, potom je to fragrantní důkaz, že zpětné vazby v EMU nefungují, takovou drastickou revalvaci by správně něměla žádná ekonomika tak dlouho přežít !!

54717

05.06.2005 20:42

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

To by mohl vysvětlit někdo, kdo v USA žije a ví, jak se tam píší slovně čísla, které my česky označujeme "milion - miliarda - bilion". Nechci se hádat, mám pocit, že běžně Američan, když myslí číslo "miliarda, řekne "milion", ale jistý si nejsem, takové zase mé znalosti americké angličtiny nejsou.

Správně ale se jedná o zhruba 1,3 miliardy muslimů. Křesťanů, mám ten dojem, je trochu víc, ale to nehraje v případě úvah o síle toho kterého náboženství žádnou roli. Síla islámu je mimo jiné docela v tom, že z něj nejde jaksi "vystoupit", na rozdíl od křesťanské víry/nevíry. Křesťanství je totiž na rozdíl dynamicky se vyvíjejícího islámu náboženstvím prakticky mrtvým.

Trochu provokatívně by šlo říci, že křesťanství bylo fakticky od takřta počátku mrtvé. Je to přece jasné. Je to ideologie, která hlásá křesťanskou lásku k bližnímu (jak se lze z historie i dneška přesvědčit, tedy tak to nebylo a ani není...), pomstu nechává Bohu (..že prý nastav i druhou tvář - podívejte se na praxi !!) a odmítá hmotné bohatství (ano, hlavně v USA je to markantní a masový jev) - tedy křesťané a křesťanství existují jen teoreticky, vulgárně řečeno "pouze na hubě".

54724

05.06.2005 20:55

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Tyto slova bych bez valných jazykových úprav nechal vytesat do nějakého pořádně velkého šutru. Je to skutečný a definitívní důkaz, že mohutnost nekonečnosti blbosti je větší, než mohutnost obyčejného matematického nekonečna.

Tady nemusíme dospět k názoru, že ten pán, údajný analytik CIA, má nebo nemá s těmi muslimy pravdu. Ale na druhou stranu, mohli bychom snad, alespoň lidé, jejichž obzor dostatečně přesahuje perimetr špičky vlastního nosu, dospět k tomu poznání, že evropské a severoamerické společnosti, tvořící "euro-atlantickou civilizaci", jsou založeny na permanentní lži. Ta lež se již tak vryla do myslí každého člena této civilizace, že existuje skutečně již jen zlomeček celkového počtu jedinců, kteří si to pracně dokáží uvědomit.

Ten pán, na kterého reaguji, ten bohužel k tomu "zlomečku" asi nepatří.

54726

05.06.2005 21:00

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

V totéž i já věřím, bohužel se jedná jen a jen o víru, jistý si nejsem. Já ale na rozdíl od Vás věřím v jakési zdravé jádro tady v Česku. Vy věřte v emeryce, já tady !

Možná se naplní rčení - víra tvá tě uzdravila. Potřebujeme se jako společnost, jako euro-atlanťané, skutečně uzdravit. Jinak nás "mohamedání" naučí Korán odříkávat, jak když bičem mrská !! [cool]

54728

05.06.2005 21:20

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

(citace)Muzete specifikovat to rozpinani USA? Pokud vim, tak USA nikdy zadne kolonie nevlastnily

Stát USA má nyní něco kolem 9,5 milionů km2 rozlohy a něco kolem 280 milionů obyvatel. Podívejte se na historickou mapu kontinentu někdy z roku 1750. Já si ji tu mapu vloni koupil ve Wiliamsburku ve Virginii v takovém krámku, zrestaurovaném přesně do stylu té doby. A šel jsem si ji prohlížet do hospody, kde "otcové Ameriky" vymýšleli budoucí USA. Na té mapě uvidíte, kolik toho "dobyli" kolonisté za 100 let do oné doby, těsně před vznikem USA. No a pak se podívejte na mapu severní Ameriky z 5. června 2005. A opatrně se zeptejte někoho, kdo tomu rozumí, za co a za kolik USA nakupovaly !! [cool]

Vy patrně pane jste asi nikdy neslyšel, že oba kontinenty Ameriky byly docela osídleny lidmi ještě před Kolumbem, že ano pane. [smích] Kupříkladu Indové v Indii chvála pánu Bohu přežili Brity, za což je jim dodnes vyčítáno, že měli kolonie. Ale Indiáni jaksi nikoliv, ti to nepřežili, což potom ignorantům dovoluje pronášet takové hloupé výroky.

54730

06.06.2005 17:14

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Hopi je v jejich jazyku něco jako "člověk". Hopi jsou indiáni, respektive původní obyvatelé a tvrdí o sobě, že oni jsou základem veškerého předkolumbovského osídlení Ameriky. Jejich mentalita je vskutku pro křesťany nepochopitelná - jsou založení vysloveně duchovně, neodporují zlu zlem, krédem je láska k bližnímu svému... Jinak platí, co pravil zde "přeřečník".

Hopijská rada starších o sobě předpokládá mlčky, že "mají jakoby přímé spojení s Velkým Duchem" a že vědí o budoucnosti. Jejich vize, vtělené do hopijských proroctví, mluví o cyklické obnově světa a kataklyzmatických přechodech mezi těmi světy. jeden z těchto přechodů zrovna probíhá.

Možná v roce 2003 byla poslední možnost, jak učinit ten přechod méně tragický. Hopiové totiž ve svých proroctvích o současnosti tvrdí, že při nesplnění určitých minimálních předpokladů duchovní úrovně lidstva dojde k úplnému vyhlazení lidské rasy. Kdyby jste měl zájem si proroctví Hopi přečíst, dám link.

Jen tak pro zajímavost - jedno z hopijských proroctví se zmiňuje tak mezi řečí, že mezinárodní kosmická stanice ISS spadne na Zemi a shoří, toto proroctví bylo na světě dříve, než vůbec někoho napadlo nějakou tu stanici postavit.

54857

06.06.2005 17:22

Proč Západ prohrává

RE: Knizku napsal pravdepodobne vykoply agent

Petge 83.?.?.?

[smích] Naopak, jsem rad, ze takove clanky Zvedavec uverejnuje, hrozne me pak bavi ukazat, jak nekteri lide jako Lev, Petge a take vy, nejsou absolutne schopni diskutovat o realite [chechtot]

... sem se smichy sesypal se sesle !

54858

06.06.2005 17:37

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Hlavně že tomu móóóc dobře rozumíte pane. [smích] Jestli chcete, já vám docela levně prodám koncern Volkswagen za pouhých 10 000 dolarů ! Zdá se Vám to divné ? Zdá se Vám, že není možné, abych jej Vám prodal, protože určitě není můj ? A že je to jakési levné ?

No a co ? Copak se někdo ptal Indiánů, když Francie prodávala území o rozloze 5x větší, než je samotná Francie, tak říkajíc "nastojato" , které samozřejmě Francii nepatřilo ? Copak se USA pak šly těch Indiánů zeptat ? Atd atd ? Kloubouk dolů před Vámi, pane ! [chechtot] To již vlastně ani směšné není, to je docela k pláči.

54859

06.06.2005 18:15

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Pan Zorba sice napíše Vašynkdon, ale vesměs se tomu každý usměje a ví, co tím myslí. Ovšem na vaši řečnickou otázku, proč se emigranti hrnou do USA, je patrně jiná odpověď, než jste vy "významně" naznačil a pak neřekl.

A ještě větší omyl je, jak jsou USA soběstačné. Nebudu navrhovat, aby se všichni Američani sestěhovali zpátky a nevystrkovali dále již do světa nos. Tak dramatický krok ani není nutný. V Mladém světě cca před dvěma roky vyšel zajímavý článek o Američanech, kteří pro změnu natrvalo bydlí v Praze. Oni formálně neemigrovali, naopak je to pro ně výhodné, být Američanem a bydlet třeba v Česku. Není těch Američanů málo, v tom článku je odhadovali na tisíce a stále ten počet stoupá.

Jeden takový se mi stal přítelem, dává mi lekce "američtiny". On se sám moc česky nenaučil, ale domluví se jakž takž, neb v Česku již lidí aspoň trochu umí. Když tak sedíme v parku na pivě, vedle hučí jez na řece, ptáci zpívají, kolem jezdí omladina na kolech, chodí maminky na procházku a na terase je živá debata "o všem možném" - tak v té chvíli řekl něco, jakoby odpověď pro Vás !

Řekl, že tady u nás je jako v ráji, že do USA se už nemíní vrátit !!

54864

06.06.2005 21:42

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

To jste moc pěkně "rozpitval", s tím se nedá nesouhlasit [smích] . Ono to přitom platí obecně - tedy i v Asii. Nikde jinde fakticky klasické kolonie nevznikly, než v Africe, Asii a částečně v Oceánii.

V Americe, jak severní, tak jižní fakticky ke klasické kolonizaci nedošlo. Na severu v Kanadě a USA byli původní obyvatelé prostě vyvraždění a bylo po koloniálním problému. A v Latinské Americe zase došlo k docela paradoxnímu jevu, že se to rasově dokonale pomíchalo, kterýmžto pádem se taky nedá příliš mluvit o koloniích, samozřejmě ty mini-Guyany, Belize a nějaké ostrovy nepočítám.

Běloši s Biblí v jedné ruce, "v hubě" lásku křesťanskou a v druhé ruce nemilosrdný meč - armáda Lehů - přinesli údajně kulturu, svobodu a demokracii lidojedům. Jestli před sto - dvěmi sty léty duchovní elita zkolonizovaných národů proklínala Brity, Francouze, Holanďany, Belgičany, Italy, Němce a umírali se slovy "Pán Bůh vám to vrátí na dětech" - tak ty děti, to jsme teď my !! A fakt - pán Bůh nám to teď vrací.

A všichni ti chytrolíni typu Leho, Dušan, Kema a spol. tady můžou šířit ty svoje moudra a nic se na tom nezmění - jen na sebe vylátli, že "co jsou zač, za veleduchy".

54883

06.06.2005 23:14

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

Já se Vám pane Dušane hluboce omlouvám, ale mi to tady "sežere" nanejvýše 1000 znaků a já tedy nemůžu formulovat příspěvek pro normální lidi a pak to ještě vysvětlovat i Vám. Na druhou stranu by Vás ale neubylo, kdyby jste přece jen trochu zapřemýšlel, než něco napíšete.

Ale k věci, jsem ochoten Vám cokoliv vysvětlit, co Vám není jasné ? Chtěl by jste vědět, jak byla obydleno území severní Ameriky ? Chcete poučit, něco se dovědět o rezervacích ? Nechtěl by jste mi sdělit, ať se orientuji zhruba, jaké máte vzdělání a jestli něco čtete a tak podobně, abych mohl správně zvolit strukturu a hloubku mých informací?

54898

07.06.2005 14:44

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

1)Na otázku, zda jsem slyšel o Válce za nezávislost - odpověď ANO, ovšem kterou ale máte na mysli ?
2)Nebo o postupném osamostatňování - odpověď ANO, ale koho máte na mysli, že se osamostatňoval ?
3)Podrobnosti o vyvražďování Indiánů - dejte mi adresu a já Vám pošlu nějakou četbu.
4)Prý to přeložíte do angličtiny - hm, netřeba. Představte si, že toho je většina přímo v angličtině.

Na místní náčelníky se dívávám v televizi v takových těch pořadech jakoby "S kamerou na cestach", moc jim to sluší, jak dělají opičky pro turisty [cool]

55005

07.06.2005 14:51

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

To nevadí, že máte pocit, že jsem na Vás moc vzdělaný, rád pomůžu, když budu moci. Vy zas na oplátku, když bydlíte v té Kanadě, mě můžete poučit o realite Indiánů dnes v Kanadě, potažmo i v USA. Já to mám bohužel trochu z ruky a tedy to mám pouze vyčtené z knih.

Třeba by jste mohl v nějakém indiánském institutu zjistit a zde prezentovat, kolik se odhaduje, že na územi Kanady a potažmo USA původně žilo Indiánů a kolik jich žije teď. Já čtu jen takové akademické knihy od amerikanistů a ti vždy jaksi litují, že buď už ten který kmen vůbec vymřel, nebo se k tomu chystá a považte, dosti si prý stěžují na nedobré životní podmínky. Pry jsou líní a nechce se jim pracovat, jen by se flákali v přírodě, do fabriky utahovat šroubky se jím prý nechce. Ohnivou vodu a neštovice na ně !! [cool]

55008

07.06.2005 15:01

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

Vzdor 108 kilům živé váhy zaběhnu ve svých 53 letech stovku pod 15 sekund, humorný sice možná jsem, těžko však človíček.

Tuto myšlenku zvažuji již dávno i bez Vaší rady, po 14 dnech pobytu na Sahaře ve společnosti prostých beduínů jsem se totiž cítil jako znovuzrozený. Všem těm kecalům bych tady doporučoval trochu číst vážnější četbu, než obrázkové magazíny s hambatýma děvama a chodit do přírody ...

55013

07.06.2005 15:06

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

V záadě myslím, že je na místě vážně uvažovat o tom, že choroba AIDS byla vytvořena záměrně za tímto účelem. Ach Bože, je mi líto těch Američanů, kteří jsou v tom skutečně nevinně, tedy pokud existují - neznalost neomlouvá ...

55017

07.06.2005 15:09

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Aha, tedy jak ten překlep vznikl ? Protože muslimů je skutečně tak nějak 1,3 miliardy. Že by někdo nevěděl, co je to bilion a přeložil to, domnívaje se cosi o překlepu, jako milion ? Možné by to i bylo.

55018

07.06.2005 15:23

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Souhlasím, lze to tak chápat. Chtěl jsem tím říci a Vy jste to vyhmátl, že v takové společnosti, typicky třeba v americké, již lidé žijí v jakémsi náhradním světě. Jejich řeč není biblicky ano ano - ne ne. Něco jiného říkají a něco jiného myslí, pokud tedy. Já to nazval permanentní lží, vy samolibou přetvářkou, v zásadě mluvíme o stejném. Není to vůbec dobré.

Já jsem skrzeva svou do americké vážené rodiny provdanou dceru jakoby "vyženil" v Americe rodinu. Když jsem tam vloni byl (jeden měsíc), dost jsem je tam vyděsil svými myšlenkami - moje angličtina po roce samouučení sice rozhodně byla tehdy lepší, než tzv. "massa Bob angličtina", nicméně přesto rozhodně v angličtině nemůžu skládat básně. Tedy jsem se vyjadřoval ve strohých a málo květnatých větách, ovšm pro ně nezvykle systémem - "co na srdci, to na jazyku".

Nejlépe jsem si rozuměl s prarodiči zetě z obou stran, tam jsem ještě ucítil tu starou dobrou Ameriku, jak jsme si ji tady za komančů vysnili. Současná realita tam mě ale zdrtila. K jejich smutku jsem to i bezelstně přesně řekl. Na moje překvapení ale souhlasili.

Tedy nechápu, co to tady vykládají někteří "taky Američani". Vypadá to, žeskutečně platí, že "poturčenec horší Turka" !!

55025

07.06.2005 15:38

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Souhlasím, jen poopravím - Dogoni jsou se Sudánu, nikoliv Zimbabwe.

Osoba/y, vystupující zde jako Leho, viz onen poslední příspěvek, na který je tato a předešlá reakce, jsou zářným příkladem, kterak lze nechápat cokoliv.

Ovšem, taky se říká, že když někdo nechce pochopit, je to horší, než když nemůže. A osoba/y Leho evidentně nechtějí pochopit. Tedy fakticky se jedná o sabotera/y.

55032

07.06.2005 15:50

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Ano "bolševici" byli materialisti, ovšem tzv. "západní civilizace" je rovněž materialistická, v tomto nebyly obě strany studené války v rozporu. V zásadě méně lhali bolševici, ti pána Boha prostě "vykopli do pryč" a jako by nebyl. Západní lidé na hubě věří v boha, mluví o tom, chodí modličkařit do kostelů, ale "Desaterem" se neřídí ani omylem. Což je ještě horší !! Obě strany jsou respektive byly materialistické, dočasné vítězství Západuje krátkodobé a vlastně se ani o žádné vítězství nejedná. Celá ta euro-atlantická civilizace mele z posledního a je reformovatelná pouze za cenu drastické katarze.

Nu ! A ta stejně bude, tedy "Po nás potopa" !! To je patrně vůdčí idea jakéhokoliv konání vlády USA, coby vůdčí mocnosti této západní civilizace.

http://www.blisty.cz/2005/6/7/art23623.html

Tady, v blistech, je řada myšlenek, které to ilustrují.

55035

07.06.2005 16:08

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

To s tím Saddamem v akvariu - to je skutečně nešťastné. Bylo by to "uhozené" teď pány umělce hodit do jednoho pytle, ale musím říci, že jsem tím byl velmi nepříjemně dotčen a nějak to umělce v mých očích "shodilo". To bude ale asi tím, že modernímu umění jaksi moc nerozumím.

55036

07.06.2005 16:21

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Honem, ať předběhnu Leho/y !! [cool] Já bych doporučoval užití neutronových bomb - to je myslím velmi demokratický prostředek, ten by to totiž docela úspěšně srovnal "padni, komu padni" zcela demokraticky. [smích]

Ostatně (pozor, teď zase nabudím odpůrce Nostradama) - Nostradamus "avizoval" použití všech typů ZHN, tedy nejen jaderné zbraně, ale i biologické, chemické a psychotronické. A nebyl sám, kdož znáte tzv. "Proroctví slepého mládence", potom víte, že kněžna Libuše měla pravdu, že sláva Prahy nebes se bude dotýkat. Ale neřekla jak, až onen slepý mládenec to objasnil - Praha má být zničena nukleární zbraní a tedy skutečně budou pražaci "radostně" klokotat ve stratosféře - pardon. Moc se omlouvám, je to fakt nechutné...

55040

07.06.2005 16:23

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Jasně, dobrý nápad, nejlepší zahrádníci byli vždycky kozli. [cool]

55041

07.06.2005 16:41

ODS má problém

RE: Problém máme my všichni

Petge 83.?.?.?

Sice jsem neměl republikány moc rád a pana Sladka jsem bral spíše jako komika, ale přesto ... ti, co si pamatují, co Sládek a jeho republikáni tak "neogrochaně" vykřikovali v parlamentu, vidí, že se to vše ukazuje býti zcela pravdou. Co tedy teď ? Myslím, že to jsou symptomy konce euro-atlantické civilizace, založené na lži. Demokracie je v současně praktikované podobě tou nejkoncentrovanější lží a podvodem.

Leho/ové demokracii nutí Arabům a diví se, že raději na sebe navěší dynamit a do ruky spínač, než aby asistovali té šaškárně. Že oni o nás ví více, než my o nich !! Potom by to totiž dávalo smysl.

Včera byl na ČT2 dokumnet o vietnamské válce - USA tam žurnalisticky dostaly obrazně řečeno "do držky". Dneska jde dokument v 20°° taky na ČT2 o invazi Iráku, to už si asi nahraju. Ať vim, co je to ta usakracie. Jestli by jsme neměli požádat Leho/y o "Vstup armády" a instalaci této (usakracie). [cool]

55046

07.06.2005 16:47

ODS má problém

RE: ODS má problém

Petge 83.?.?.?

Pochybuji, že by KSČM měla radost, kdyby vyhrála tyto volby. Ještě nenazrála doba, to bude zase synchronizované, stejně jako údajně "vítězila" demokracie v 89 roce, teď zase příjde čas, ale zase ve všech zemích najednou.

A bude se to řezat, "až řeknu tři" !! [chechtot]

55047

07.06.2005 17:11

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

No, já nevím, co Vy myslíte pod pojmem národ, to samo o sobě je docela "napínavá otázka". Že Indiáni mezi sebou válčili, dobře. Myslíte, že procentuálně za nějaké fixní období měli v těch svých kmenových válkách více padlých než třeba Evropané za stejné období ? Nebo co jste tím sledoval ? To, že francie prodávala, co nebylo její a USA kupovaly, to je přece jasný historický podvod, to snad nezpochybníte.

A k EU - máte zcela pravdu, podivuhodnější "konglomerát nekompaktibilních společností", jak se dnes EU jeví, to aby člověk pohledal. Ale za tím stojí politici a nefunkční demokracie. Věřte nevěřte, ale chybí charismatická osoba, která by to "pojmenovala", ten Augiášův chlívek. Nedělám si žádné iluze, ale rýsuje se řešení !

Zase "brnknu" na Nostradama a jiná proroctví - svět patrně již několik roků je ve válce, akorát jsme ji ještě nepojmenovali třetí světovou. To znamená katarzi. Všechny formy vlády se definitívně zdiskreditují a nastoupí opět vláda "kněží", království nebeské na zemi.

Ovšem za jistých předpokladů a vůbec není jisté, že tyto byly naplněné. Altwernativou je definitívní vyhlazení "homo (údajně) sapiens sapiens".

55050

07.06.2005 21:21

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Osobně se domnívám, že žádný slovní doprovod k akvariu se Saddamem by to nedokázal zařídit, aby se mi to líbilo !!

Na tom nic nezmění, jestli tam nějaká pointa je či nikoliv, věřím ale, že tam snad nějaká pointa je. Jinak bych totiž na adresu toho tvůrce musel vyslovit dosti dlouhý nepublikovatelný proslov. Přeloženo pak do publikovatelné češtiny bych řekl, že autor je neskutečný sprosťák.

Euro-atlantická civilizace je již tak duchovně vyprázdněná a vyčerpaná, že už by jsme se snad měli modlit, aby už jí byl konec. Aby už byla pryč. Podívejte se na tu beznaděj - když už jsme u těch "umělců" ! Když někdo nabere do kýble živé žížaly, vytlačí do toho kýble tuby s barvama, pak ty žížaly zlehka i s barvama promíchá a vyklopí na malířské plátno. Žížaly z posledních sil a v předsmrtné křeči lezou na všechny strany a "vytvoří obraz". Umění !!

Nerozumím, prostě nerozumím. Nic není svaté, všechno je možné, žádná pokora před životem, před člověkem, před přírodou, před Bohem. Neskutečná nabubřelost a arogantnost, orgasmus materialismu. A jsou zde takoví, kteří to budou chválit ..

55068

08.06.2005 16:39

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Pane nebo pánové Leho, není dobré věřit všemu. Je logické, že mainstreamová věda, zakopaná na pozicích darwinismu, lyellismu atd. bude takovým prostějším lidem do hlavy valit klíny a oni tomu pak věří a ještě to šíří dál. [cool] Neberte to osobně, ale něco takového jste te´d na sebe vyblábolil. Nevím, jetsli to napíši správně, ale to, co provádí americká společnost na svých dětech a prostších občanech, tomu se říká brainwashing (omlouvám se, pokud jsem to napsal špatně, moje angličtina není výstavní !).

55210

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 3

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
387 762,50 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 844 015