Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petge

Nalezeno 268 příspěveků, 1 IP adresa

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

30.06.2005 21:42

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Blbé je, že zde na tak malém prostoru, ať řeknu co řeknu, vždy z toho a zřejmě právem, lze vyvodit, kterak nevím, neznám, neviděl jsem atd o USA skoro nic. Což až s dojemnou pravidelností a důsledností skoro všichni děláte. Budiž, vlastně souhlasím a změním taktiku. Tedy, jestli Vás to všechny, kdo mi to vše vyvracíte, bavi ...

Tady v Česku se velmi často, vlastně pravidelně, když se potkávám s lidmi a když zavedu řeč na českou historii, českou přírodu, literaturu, zvyky a podobně, setkávám až s obludnými neznalostmi vlastní rodné země. Ptám se, kdy má člověk tolik znalostí a vcítění do své vlastní země, že se dá o něm říci, že by byl odborníkem na české záležitosti ? No a Vy mě třeba přesvěčte, že v Americe je to nějak jinak. A k tomu potom, že emigranti po 10 - 20 letech jsou na tom lépe, než tuzemci "odjakživa". Nebo tamzemci ? [smích]

59245

30.06.2005 21:23

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Já neříkám, že jsem odborník na USA, ale to vy s jistotou na 100% nejste taky, pane !! [smích]

V zásadě se "nechávám houpat" pouze ve "spodní skupině úhlů", vrchem nikoliv. Vše si dost ověřují a co vím, to vím. Nechám se rád poučit, ale nikoliv "poučovat" v tom pejorativním slova smyslu.

Mě vždycky pobaví, když mi někdo nadšeně vykládá, jaká to byla "PARÁDA" na tom Bali ...Tahiti, Havaji, Floridě atd atp. Já pak vždy stejně nadšeně (avšak se zlomyslným podtextem) stočím řeč na Beskydy nebo Jeseníky - samozřejmě i jiné české hory. Hm, neznají, nebyli, neví. Kdybych je vysadil v mých rodných Beskydech někde v lesích pod Smrkem, nejspíše by tam umřeli hlady, neb by do civilizace pěšky nedorazili !!

Ukažte, obrazně řečeno, na někoho prstem, že tento člověk je znalcem a odborníkem na USA !!

59241

30.06.2005 18:32

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Napsal jsem hodně, ale že se Američani voňavkují, to určitě ne ! O Američanech si nemyslím, že jsou to debilní tupci, ačkoliv z některých mých vyjádření by to i mohlo vyplynout, ale nemyslel jsem to tak primárně. Tento závěr jste udělal až Vy. S tím žvýkáním žvýkaček, uznávám - já si toho tam jaksi moc nevšimnul. Zato jsem si všimnul, že typický Američan - vycházím z představy, že jsem hlavně takové potkával - konzumuje před spaním prášky na spaní, po vzbuzení pak prášky na "nespání", prášky na posílení sebedůvěry, práška na atd - tedy je možné, že přestali žvýkat a teď již jen cucají "patáky na všechno", jo a ještě jedna věc - že snad každý Američan má svého psychologa, dokonce i američtí psi, kočky, papoušci...

Ano, to máte pravdu, člověk, jsa "přesazen" do cizího prostředí, do sebe vstřebává informace intenzivněji, než když zůstane doma a jen si o té cizině čte. Nezapomínejte však na to, že tam mám již přes 6 let dceru a hojně s ní komunikuji. A znám více lidí, kteří tam jsou. Tedy bych to s tím vstřebáváním informací neviděl pro sebe tak černě. A stýkám se tady s emigranty pro změnu z USA, kteří bydlí v Česku.

59210

29.06.2005 22:59

Falling down Stanislava Grosse

RE: Falling down Stanislava Grosse

Petge 83.?.?.?

V daném případě to ale chce i podrobnější pohled hloubky levičákovy duše. V zásadě opravdu došlo k jistému promíchání pojmů a klasicky pravice / levice již není tak zcela jasné, co to znamená. Ale berme to klasicky.

Já kolem sebe vidím totiž nejčastější případ levicově se navenek projevujích lidí (z těch, co znám důvěrněji), kteří však skutečně, kdyby se jim "delegovalo vlastnění nějaké fabriky", v tu ránu by začali své dělníky stahovat z kůže. Což mi příjde divné, že tito lidé hodí do urny lístek pro program, který evidentně zakládá do budoucnosti samé problémy - tedy zejména jde o zadlužování ve prospěch státních ingerencí do úplně všeho a ostentativní přehlížení infrastrukturních dluhů - přitom ale se jinak chovají doma tak, že by Margaret Thacherová údivem čuměla !!

To mě zajímá, jak je to možné, že se ten člověk takto rozpadne na dva lidi, jeden navenek lidumil, který by rozdával (ale ne z jeho [cool] ) a doma se z něj stane zarputilý buržuj, myslící jen na to, kde by nahrabal.

59071

29.06.2005 21:42

Falling down Stanislava Grosse

RE: Falling down Stanislava Grosse

Petge 83.?.?.?

To je skutečně pozoruhodná otázka, stojící za proklepnutí do hloubky !!
Co se musí stát,aby někdo byl levicový volič. Je za tím nějaká specifická anamnéza?

Mi je totiž taky docela nejasné, co je to za chorobu. Já totiž neznám vůbec nikoho, kdo se soukromě chová levicově tak, jak potom akceptuje ty "předvolební bláboly" levicových stran.

Já bych strašně prosil někoho levicového respektive voliče třebas komunistů či socdem, jestli by to tu nebyl schopen vysvětlit - tu schizofrenii, ten rozpad osobnosti !

Všichni, o kterých vím, že jsou či volí komunisty, se v soukromém životě přitom chovají vysloveně ortodoxně pravicově, většinou až nechutně. Navenek mají ohromně lidumilné představy a řečičky, ale doma si pak s manželkou navzájem vrtají pro korunu kolena !
[cool]

59067

29.06.2005 21:26

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

To je zajímavé, že se každá diskuse zvrhne na stesky "Američanů mluvících česky, či slovensky", že my Češi či Slováci, co jsme zůstali doma, tak prý my sedíme doma v teploučku a smrádečku, víme o světě kulové, nehneme pro svět ani malíčkem a jenom nadáváme na Ameriku.

Když bych tuto představu přijal jako pravdivou - to s tím smrádečkem (obrazně řečeno) - potom asi ten jednoduchý a prostý fakt vycestování a bydlení v USA je patrně alternativou k nějakému intenzivnímu postgraduálnímu studiu, zakončeném udělením titulu doktor úplně všech věd a vědomostí- !!

Tedy by mě zajímalo, kdy respektive po jak dlouhém čase se z původně stejně blbého Čecha, jako jsem asi například já, stane pouhým pobytem v USA, žutím hamburgerů, pitím Coly a intenzivním žvýkáním žvýkaček ten doktor úplně všech věd ?? [cool]

59063

29.06.2005 18:28

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: "leho", co vy na to ??

Petge 83.?.?.?

Šmarjajóhanhalelůja ! Co my sirotci si tu počneme ? [překvapení] [pláč]

59039

29.06.2005 17:14

Útok v Bulharsku

RE: Útok v Bulharsku

Petge 83.?.?.?

Tohleto, to se skutečně docela změnilo. Já ale myslel svou replikou něco zcela jiného - vysvětlení, proč se lidé v postkomunistických zemích chovají tak "záhadně", jako by se jim stýskalo po starých časech a po komunistické vládě.

V tom mém ohledu se nezměnilo nic. Fakticky komunisti nerušeně vládnou dál. Ostatně - kdoví, jak již mikro- a nano- technologie pokročily ! Abychom společně všichni nevzpomínali s dojetím na staré dobré časy přitroublých Bretschneiderů, kteří si svá "pozorování" psali na manžety, jako na doby slastné svobody !!

59018

28.06.2005 19:08

Útok v Bulharsku

RE: Útok v Bulharsku

Petge 83.?.?.?

Je to trochu složitější, takhle přímočaře si to nelze vysvětlovat. Vy, co v tom nežijete, by jste měli vědět, že fakticky na obyvatelstvo v těch jak Vy říkáte postkomunistických zemích byla vlastně "ušita pěkná bouda". A to za nadšeného souhlasu a pomoci "západních dlouhodobě etablovaných demokracií".

Stala se přesně ta samá chyba, jakou znovu vyrobil Západ v Iráku a Afghanistánu. Nelze totiž pouhým administrativním aktem udělat z diktatury demokracii. Tedy nelze demokracii zavádět, to tedy už větší blbost vymyslet bude obtížné.

V postkomunistických zemích, rozvrácených "hrou na socialismus" byla údajně odebrána moc původním komunistickým stranám a rovněž údajně zavedena demokracie. Ve skutečnosti byla oněm komunistickým stranám odňata odpovědnost za zemi, kdežto moc se nenápadně transformovala z moci formálně dané ze zákona (vedoucí úloha strany + ale i odpovědnost !!) na moc neomezenou ekonomickou bez jakékoliv odpovědnosti.

Ono se fakticky vlastně nezměnilo nic. Akorát se komunistum přestalo vesměs říkat komunisti, teď jsou to kapitalisti a prostý plebs navnadili hrou na demokracii. Ovšem demokracií slepou hluchou a bezzubou. Tak je to. Lidi nejsou blbí, vědí to - poteče krev !!

58916

28.06.2005 17:26

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

Petge 83.?.?.?

Díky Lehovi a podobným za zdravý rozum
_________________________________________

[chechtot] No toto ! Čeho se tady člověk nedožije !

58906

27.06.2005 22:56

Povstání v Iráku sílí

RE: Do dvanácti let klid

Petge 83.?.?.?

To jste trefil na hlavičku ! On je to celý jeden velký začarovaný kolotoč.

A vstup koalice do Iráku to začaroval ještě více. Jestli to doteď americké velení nepochopilo, dal bych jim povinně přečíst Dunu. Toto je samosvorný problém - čím více jedna strana bude tlačit, tím více bude stoupat odpor, to je ten princip takových konfliktů. Ta válka byla prohraná v tom okamžiku, kdy začala. Teď už jde jen o to, jak najít, kde nechal tesař díru.

Protože čim déle to bude trvat, tím rychleji se bude islámský svět radikalizovat. Nakonec bude proti americké armádě stát na celém světě desítky milionů na vše odhodlaných zfanatizovaných fedajkinů. Ale co to vykládám - ne jen proti americké armádě, oni pak totiž vrhnou do jednoho pytle Evropu a Ameriku a budou to brát pěkně od podlahy, nejlépe tupým nožem !!

Jsem zvědavý, jestli Leho bude házet atomovky na jednotlivé nožem ozbrojené teroristy. [cool]

58801

27.06.2005 22:41

Povstání v Iráku sílí

RE: Vaše návštěva v Česku

Petge 83.?.?.?

No, když by všichni slíbili, že nechají bejzbolky doma, mohli by jsme pronajmout Strahovský stadion, myslím, že by nás zvědavých na pana Leho bylo hodně !! [smích]

58798

27.06.2005 22:38

Povstání v Iráku sílí

RE: Zabíjení podle koránu II.

Petge 83.?.?.?

Hm, já myslel na trošku dlouhodobější investici, cosi vyrábět, ačkoliv je pravda, že na kšeftě se vydělává více a rychleji.

Jenže, na to netřeba zapomínat, že až se 99% veškerého světového zboží bude vyrábět v Číně, potom kšeftaři, co nebudou žlutí nebo nebudou umět dobře čínsky utřou hubu. A k tomu ten Váš postoj vede přímou cestou. [cool]

58797

27.06.2005 17:44

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Co k tomu dodat ?

Já si myslím, že pravděpodobně blízko k 100% tady skutečně řádí vcelku dementní osoba, která se "podepisuje" tu Leho, tu Kema a i jinak, ale jmenuji jen ty dva excelenty, abych se někoho eventuálně neprávem nedotknul. Těch dvou jmenovaných se nelze nijak dotknout, ti mají permanentní záchvat.

58763

26.06.2005 21:42

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Jo ! [velký smích] [velký smích] Jsou zde dobré persony na prodrbání !

A to je taky pravda, že jako monotematicky by takové setkání nemuselo dopadnout optimisticky, to jsem si již ve více případech ověřil. Je to totiž pozoruhodné, ale alespoň na sobě to vidím jasně. Já jsem "nacpal" do hlavy nespočet knih a myšlenek a vzniklo z toho cosi, co se jen obtížně dostává ven v jednoduchých a hlavně sdělitelných myšlenkách.

V tom začíná mít jasno pouze můj mozek a ten se se mnou taky sem tam špatně domlouvá, jestli rozumíte ? Určitě ano, jde o to, že se začíná sem tam ukazovat nedostatečnost jazyka pro sdělení některých pocitů a poznatků.

Já trpím od malička jistou podivnou vlastností - prostě některé věci vím, aniž bych věděl proč a jak. Dneska toho již využívám, aniž bych nad tím bádal, v mládí to bylo trauma. Ale velmi to pomáhalo ve škole ... [smích]

Uf, je to silně OT !!

58627

26.06.2005 18:44

Povstání v Iráku sílí

RE: Zabíjení podle koránu II.

Petge 83.?.?.?

Dost dlouho jsem se zoufale snažil přijít na to, jaký regulerní prostředek má FED schovaný jako eso v rukávě ?? Myslím, že z ekonomických prostředků už nic. Hýbat s úrokovou sazbou ? - to jde už jen nahoru, to by byl hukot !!

Nojo, teď nastoupí pouze hrozby, tedy záleží, jak se stihli věřitelé USA nenápadně domluvit na společné strategii. Dobře ví, že jednoho po druhém by snad ještě USA zvládly. To ale může být klíč k podivnosti zvané podivně a nečekaně silné a stabilní euro!!. I když ani to není zcela pravda, že jo.

Že proti USA stojí koalice a to dosti zdánlivě nesourodá koalice, to již začíná být veřejným tajemstvím. Ale zdá se, jakoby evropské bruselské elity koketovaly s myšlenkou této koalici nabídnout euro místo dolaru, což tedy ale francouzské a holandské "NE" poněkud pokazilo ač ale nezabilo. To může být ještě zajímavé.

Dobrá analýza = možnost zbohatnout ! Tedy pro materialisty, kterým stále ještě rostou stromy do nebe. Všeho dočasu...

58608

26.06.2005 18:29

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

Petge 83.?.?.?

Nevím, odkud máte Vy ty čísla, já si teď poslední dobou dělal analýzu ekonomiky USA (zajímal mě výhled dolaru) a mezi řečí jsem v kterémsi oficiálním materiálu narazil na údaj, že 1% obyvatelstva je "za mřížemi" ! Což je patrně v současnosti světový rekord a jednalo by se o skoro 2,9 milionů vězňů. Tož tak...

58606

26.06.2005 18:23

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: Novinari by meli byt potrestani zakazem vykonu povolani

Petge 83.?.?.?

............ trochu ? [překvapení]

58605

26.06.2005 15:51

Povstání v Iráku sílí

RE: Zabíjení podle koránu II.

Petge 83.?.?.?

Zdravím pane Adapa ! Jak se Vám po několika měsících od diskuse o "Ekonomické tsunami" jeví výhledy dolaru vers. koruna vers. euro ? Stále si myslíte, že investovat do dolaru by mohlo být docela výhodné ?

Já jsem minulý týden dosti zoufale analysoval, co se dá čekat a mi vychází již ve 3. kvartálu, nejpozději však na podzim, že by mohl započít nový pád dolaru stylem "střemřiť" do nevábných hlubin.

Omlouvám se za OT, ale není to OT úplně. Souvisí to s Irákem. Jeden pomatený cvok tady již volá po použití atomových zbraní. No to tedy !!

Petr Gejdoš, FM

58579

26.06.2005 14:22

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

Petge 83.?.?.?

Zajímavé !! A proč jste se přejmenoval na Aarona Katze ? To na okraj.

S těma koalicema máte pravdu, nepletl bych ale do toho levici a pravici. Spíše se jedná o humannost a nehumannost. A není dáno, že levicové vlády jsou humanní, viz třeba severokorejský komunismus.

Zdá se, že přechodně ve světě vítězí morálka tvrdě pracujících, kteří si vytvořili podmínky pro vlastní blahobytný život. Ale sami si jej neužili a "poslali" to do dalšich generací. Ty dalši generace však již nemají žádné zásluhy, jen lížou med a chovají se jako arogantní hovada.

Skutečně se rysuje koalice Indie, Irán, Čína, Brazilie a Venezuela, jeví se tam býti i Rusko. Venezuela pak kvůli naftě a profilaci Brazilie. Tato koalice fakticky již dnes proti USA a GB vedou válku, která se jednou bude jmenovat WW III. !! Není a dále ani nebude obligátní válka, jak jsme si již zvykli ze 20. století. Bude to válka bez front, bez zázemí, válka vnitřní, teroristická.

Terorismus fakticky nejsou jen auta naládovaná TNT, bude to válka informací, válka sociálního dumpingu, válka vystěhovalci, válka chorobama atd. A tyto metody chraň Bůh, abych já připisoval jen současně vojensky slabší straně, USA takhle postupují již dávno. Příklad za všechny Nikaragua.

58565

26.06.2005 14:00

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Asi bychom si "plodně popovídali", kdybychom mohli "jit sem tam spolů na pivo(víno, sodovku)" !! Zcela jsem to při čtení až fyzicky kladně procítil [smích] , že by tomu tak mohlo být.

58563

26.06.2005 13:55

Realita za selháním rakety se solární plachetnicí na palubě

Realita za selháním rakety se solární plachetnicí na palubě

Petge 83.?.?.?

Přitom stačilo ještě dva měsíce počkat a vyhodit takovou 100 kg sondu ručně z amerického raketoplánu, pro NASA by to myslim byla vítaná příležitost si trochu polepšit pošramocenou reputaci - chtělo by se říci. Ten článek ovšem popisuje celou akci jako dokonale zoufale amaterskou, až se mi to nechce věřit, že by to byla pravda.

58562

26.06.2005 11:58

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Ano !Mnoho zdaru v "bezpříčinném radování se". To je přeně tak, to jsem měl n mysli kousek výše.

58555

26.06.2005 11:55

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Po všech těch blábolech některých místních osvícených vševědů to Vaše povídání o vážných věcech působí jako balzám. Díky.

Položím opatrnou otázku, jste na dobré cestě ? To je velmi vážná věc ! Já toho nastudoval hodně a tedy když nic jiného, tedy vím, že stěží je něco obtížnějšího, ale mám takový vnitřní pocit, že celý proces, ačkoliv se jedná o jednorázové "překlopení stavu" má i nuance postupu. Neboť se domnívám to cítit. Z Vašeho Jinak ta "cesta ke Světlu" je velmi prozaická a vetknutá do běžného života.
To je ovšem ještě méně pochopitelné, než všelijaké výzkumy v laboratořích a bádání špičkových vědců.

to jakoby plyne, že ano.

58554

25.06.2005 22:18

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

Petge 83.?.?.?

Z mé strany to byla vskutku "řečnická otázka". Dívám se kolem sebe, čtu, poslouchám a jsem zneklidněn.

Když píši zneklidněn, není to tak zcela přesné - správnější by bylo, ačkoliv taky ne zcela přesné, napsat "excitován", česky snad "vzrušen", ale nechtěl jsem to napsat na první místo, aby to nějaká místní dementní osoba zase správně hned nekomentovala.

Napsal jste decentně Ano, dovolil bych si rici, ze se neco vari.

Dodám méně decentně - již je to za dveřmi.

A relativně sranda je, že skutečně se plní stará proroctví se vším všudy, tedy již jsme tak daleko, že sice nejde říci datum, ale průbeh již ano.

58432

25.06.2005 22:07

Povstání v Iráku sílí

RE: Sežrante leho, ptát se Vás, zda si něco pamatujete nebo zda Vám něco něco připomíná,

Petge 83.?.?.?

Výroky pana LEHO začínají být již na diagnozu nebo na soudní ortel. Mi je jedno, jestli je LEHO skutečná osoba, bojující v Tikrítu, nebo se jedná o duševně nemocného člověka z "Horních-dolních .."

V každém případě překročil jisté meze a jestli nezakročí pan Stwora, podám na toho pána trestní oznámení. Jsem si jistý, že naplnil skutkovou podstatu nejméně jednoho trestného činu.

A pak se snad dozvíme, co je to za zapšklé individuum.

Myslím to smrtelně vážně.

Petr Gejdoš
Frýdek-Místek Česká republika.
__________________________________________________________________

PS Pane LEHO, já jsem zažil ve svém životě dost, ale vy se vymykáte všemu - pokud jste skutečná fyzická osoba, již jste měl být naložen ve formalínu a vystaven v Národním muzeu mezi kuriozitami a zrůdami.

58428

25.06.2005 21:58

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Musím zareagovat sám na sebe !! Odtud má představa, že "konec konce" je na spadnutí. Jinak platí, že to nikdo neví, než "Otec na nebesích".

To jsem totiž nenapsal přesně ! Správně má být:

Odtud má představa, že "konec konce" je na spadnutí. Jinak platí, že to nikdo neví, než "Otec na nebesích", potom ještě pan LEHO, Kema a Dušan, ti taky ví všechno.

58426

25.06.2005 21:54

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Z čeho Jste čerpal?
Jednou dávno jsem koupil Bhagavatgítu a na základě čtení stále dokola jsem vyhledal další literaturu. Asi nejucelenější "dílko" je komplet od pana Swami Prabhupady - Šrimad Bhagavatam, což jsem koupil od jednoho vyzáblého "jogína" na trhu, byly toho dvě tašky a tak tak jsem to dosmýčil domů, bylo toho snad 30 kg !! Nejsem žádný náboženský fanatik.

Nejsem členem žádné sekty, církve ani ničeho podobného. Bibli, Korán, Bhagavatgítu aj. - čtu dokola jako moudré knihy se zájmem dobrat se uceleného náhledu na lidskou historii vcelku, tedy včetně dneška a budoucnosti.

Ty "nemožné čísla" délky věků, zde jsem rezignoval. Nevím prostě, co si o tom myslet. Zdráhám se uvěřit, že by se zde mluvilo o "věcích" v rámci této planety. V tom stejně není zcela jasno. Píšete Tento věk prý začal ze 17. na 18. února 3.102 př. Kristem a potrvá 432.000 let.

Nespecializuji se na hinduismus. Ale datum cca 3100 před Kristem je jedno z prokletých dat - viz mayské datum 3114 p.K. . Ale právě z oblasti mezoameriky vím, že tzv. "období Slunce" trvá řádově kolem 4 - 5 tisíc let.

Odtud má představa, že "konec konce" je na spadnutí. Jinak platí, že to nikdo neví, než "Otec na nebesích".

58424

25.06.2005 12:18

Povstání v Iráku sílí

RE: Newspeak Zvedavce: Povstani a ne barbarismus sebevrazednych magoru

Petge 83.?.?.?

Stát Izrael vznikl na území Palestíny na území, které formálně nepatřilo Izraelcům ani omylem, dokonce však toto území nepatřilo ani Velké británii, která držela od rozpadu otomanské říše Palestínu jako mandátní území. Velká Británie tedy neměla právo připustit přistěhovalectví Izraelců na území Palestíny.

Vznik státu Izrael je agrese západní civilizace vůči arabským zemím v regionu. Současný (ne)právní stav je příčinou neklidu v oblasti a podporou Izraele se všechny takto se exponující země dopouští nezákonného jednání. Skončí to generelně celosvětovou válkou, Arabové nemají proč se vzdávat, Arabové se ani nevzdají. Arabové nemají co ztratit a tedy ani nic neztratí, ale ztratí vše tzv. "západní sbvět".

Právo Izraele na existenci tedy stojí pouze a jedině na vojenské síle, nikoliv na právu. Slabší strana podle pana LEHO patrně nemá žádné právo se bránit.

Tedy znovu zopakuji - pan LEHO zde zcela jasně propaguje nemorální právní zásadu, že veškeré práva má pouze silnější. Pane LEHO, vy jste úchylný pomatený člověk s fašistickými názory a jako takový patříte anebo do ústavu pro choromyslné nebo do vězení..

58348

25.06.2005 11:44

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

Petge 83.?.?.?

LEHO:
Jiste, ale pro krestany je zdaleka nejvice smerodatne uceni Kristovo a ten definoval vztah k nepratelum zcela jasne: Milujte je. Zadne okecavacky a nesrozumitelne definice, jake nepratele a jak je mozno je zabit. Proste milujte sve nepratele, tecka.


Evangelium:
..Nedomnívejte se, že bych přišel rušiti Zákona aneb proroků. Nepříšelť jsem rušiti, nýbrž naplniti. Ámen zajisté pravím vám: Dokudž nepomine nebe i země, jediná literkaaneb jediný tytlík nepomineze Zákona, až se všechny věci stanou ...

Tato citace je z Evanelia podle Matouše, z Bible Kralické, z roku 1613, to pro vysvětlenou lehce obstarožního znění .. Tou citací je míněno sdělit, že Ježíš přišel Zákon (= dneska pro nás se jedná o Starý Zákon, tehdy však stačilo říci Zákon) nikoliv nějak zmírnit, ale naplnit !!

Možná by jste přeci jen pane LEHO měl tu Bibli občas otevřít a ostatně, neškodilo by, přečíst si i ten Korán ! Vy tak ovšem rozhodně nečiníte, ale poučovat nás zde odvahu máte, nevěda přitom fakticky vůbec nic, pouze troufalé nesmysly vršíte jeden na druhý.

Psáno jest taky, že : ".. nedavejte svatého psům, aniž mecte perel svých před svině, aby snad nepotlačily jich nohama svýma a obrátíce se, neroztrhaly vás ..."

Zdažli taky nehážu perel zbytečně, pane LEHO ?

58346

24.06.2005 15:46

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

Petge 83.?.?.?

Čili, říkáte mimo jiné, že se zase přiblížila doba nějaké historické pohromy, neni -li pravda ?

58192

24.06.2005 15:40

Novináři deníku Le monde odsouzeni za kritiku Izraele

RE: Novinari by meli byt potrestani zakazem vykonu povolani

Petge 83.?.?.?

Jen tak mimochodem, něco podobného se domnívám i já, co se týká skutečné identity některých zde, chodím si číst často do archívu, abych "byl doma - kdo je kdo".

Ono by vůbec nebylo marné si tu veřejně říci, kdo je kdo, aspoň teda někteří, nepočítám, že by se pánové LEHO k tomu připojili. Tady by se pak nabízela skutečně cesta ta, vůbec na tohoto/tyhlety pány nereagovat.

Mi totiž, abych odrazil očekávané námitky, nevadí, když sem tam někdo "ulétne", ale skutečně, u některých pánů přispivatelů se prostě jedná již o evidentní úchylku, legitimujících tyto lidi k tomu, aby požádali o léčbu.

58191

24.06.2005 15:22

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Petge 83.?.?.?

Bohu žel, ale cítím, že se začínám opakovat skoro jako jistý nejmenovaný LEHO, utěšuju se však tím, že takto snad "rozčiliju" méně lidí. Totiž i tento problém je zmiňován nejen v Bibli, ale v celé řadě prorockých knih z dávné i nedávné minulosti.

Žijeme ve věku tzv. "Kali Yugy" a tento věk již končí, nechte ještě chvíli smradlavé smrdět dál a Vy čistí si svou "čistotu" hlídejte dál taky, příjde čas a každý bude pouze a jen za sebe !!

Vězte, že to co se děje, se stát muselo a musí. Karma každého svým způsobem opíše jednou - JEDNOU - definitívní kruh a každý si ten svět osahá ze všech stran. Jestli to komu pomůže, pak skutečně pomáhá modlící mlýnek ! Ač s podivem.

58188

23.06.2005 21:17

Povstání v Iráku sílí

RE: '.. A ti kteri vam sympatizuji, jsou na stejne urovni, jako vy "leho",

Petge 83.?.?.?

Cákryš, pane !! To jste myslel vážně ? (citace)...ze vlastne Leho jen podporuje Bushuv slib ze teroristy budou honit po celem svete a dokonce uderi na ne driv nez oni budou mit cas uderit. To rek otevrene a americani ho znovu zvolili do presidentske funkce.


To mě dost ohromuje a jestli fakticky tohleto sliboval a byl pak zvolen, vzniká tak velmi zajímavá právnická predikce !

58046

23.06.2005 20:59

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

Petge 83.?.?.?

Aha ?? Asi mezi občany. Lidi, těm je to asi putna, hlavně, když jde cosi v telce, když je co žvejkat, ty to nezajímá zřejmě zatím vůbec.

58039

23.06.2005 16:54

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

Petge 83.?.?.?

((Jsem se od srdce zasmál a chce se mi napsat "pane, vy jste ale vůl", ale to se tady nesmí, tedy jakože jsem to nenapsal ! [chechtot] La pardon !!))

Měl by jste si pane LEHO aspoň cosi málo přečíst, co je to vůbec demokracie, totiž teď jste "trepnul extra-hovadinu" !! Jen tak ve zkratce - demokracie není o tom, že si politik nechá udělat průzkum veřejného mínění a pak populisticky dělá, jakože plní vůli národa!!"

Smysl a obsah demokracie by měl být totiž ten, že politik lidem navrhne nějaký program a zaváže se jej v případě zvolení naplnit - fakticky mu tedy lidé delegují jakoby své zplnomocnění provádět program, na kterém se před volbami dohodli.

Ale i tak - podle posledních průzkumů přes 60% USA občanů s válkou v Iráku nesouhlasí - co teď s tím, pane LEHO ?? Teď si ještě představte, že se prokáže, že útok na WTC se ukáže býti čistě vnitřní americkou záležitostí, do toho konečně i běžní Američani poznají, jak je to s tou americkou ekonomikou - to bude mazec !! Myslím, že občanská válka v USA skutečně není nereálná, ostatně pan Nostradamus si tim před 500 léty byl zcela jistý.

57993

22.06.2005 21:55

Povstání v Iráku sílí

RE: Povstání v Iráku sílí

Petge 83.?.?.?

LEHO napsali:
Americkym volicum hlavne v minulosti bylo uplne sumafuk jaky je kde diktatorsky rezim, hlavne kdyz jejich zvoleni predstavitele to nejak udelali, aby u nich doma byl klid a mir. Ale po 9/11 americti volici zacinaji chapat, ze uz to jedno neni. Americka politika se zacina vyvijet smerem, kdy politikum uz neni tak uplne jedno, s jakymi rezimy se USA prateli.

Děkuji pane, ale leze to z Vás "jak z chlupaté deky" !! Zaplať pán Bůh je přeci jen ve Vašem myšlení vidět jakýsi pokrok. Tedy uznáváte bez mučení, že do 9/11 se politika USA vcelku nenuceně řídila pouze ohledem na vlastní prospěch a pak ještě ohledem na to, co by tomu řekli voliči a nikoliv nějakými ohledy na demokracii, svobodu a jiné pozoruhodné hesla, kterými nás tady často oblažujete.

Tak si pane přečtěte ještě tento článek z komunistického plátku a vězte, že 1 + 1 = 2, i kdyby to bylo psáno samotným Stalinem.

http://www.novinky.cz/05/90/03.html

Třeba Vás to přiměje k zamyšlení ??? [mrknutí jedním okem]

57823

22.06.2005 17:09

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Můžu Vás ubezpečit, že toto je poslední dobou moje utkvělá myšlenka a dělám vše pro to, abych vytvořil podmínky pro to, aby se dcera s manželem přestěhovali do Evropy. Do Evropy, kdekoliv !! (kromě Albanie, Kosova apod. a spol. samozřejmě [cool] ) A je to na dobré cestě a jestli to stihnou, přestěhují se do Britanie nebo Německa. Zeť je totiž civilní pilot, ovšem zatím lítá jen vnitrostátní linky, musí dodělat jakési postgraduály na mezinárodní lety.

Je to prazvláštní a paradoxní, to co teď napíši, ale já ten jeho postgraduál financuju. Totiž jak je to v Americe typické, jsou docela zadlužení a podle mých měřítek, ačkoliv na americké poměry "jsou zazobaná familie" s ještě více "zazobanou přízní", tak podle mě žijí "z ruky do huby", což já bych asi umřel, neb dluhy smrtelně nesnáším !!

57768

22.06.2005 16:49

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Ale pane Dušane, neberte si to tak tragicky ! [smích] [smích] - zbytečně si zakládáte na žaludeční vředy či cos podobného. A v mých příspěvcích nehledejte nenávist k Americe, nemůžete ji tam najít, neboť tam ani není a není pravda, že bych já Ameriku nějak nenáviděl.

Mi je z Ameriky akorát spíše smutno, já totiž měl USA a Američany vždy v úctě. Ten minulý čás tam ale je dost případně. Dost se to poté, co nás "vypustili z klece" v roce 89 změnilo pane. Více informací, pohled zblízka a zejména vývoj v posledních cca 15 letech vrhá na všechno trochu jiné světlo.

Je to asi tak, že když se topíte v rozbouřené řece, zdá se Vám blízký břeh ideálním místem záchrany. Ale až se na ten břeh z posledních sil vyškrábete a trochu se vydýcháte, může být pro Vás šok, že jste se zachránil na břehu plném jedovatých hadů. Říká se tomu "z deště pod okap".

To, jak tady LEHO "mlátí hubou" a vychvaluje Ameriku málem jako ráj demokracie na zemi, to by snad mohlo zabirat někde v Mongolsku či v "republice" Čad. Ale zde netřeba marnit čas těmi obludnými demagogiemi, nebo si vážně myslíte, že tady v Česku zůstali samí idioti a ti rozumní utekli do USA ??

Tedy bych i otázku, kdo je tu prosťáček, asi otočil ... [cool]

57764

22.06.2005 16:25

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Jmenuji se Petr Gejdoš a jsem skutečně z Frýdku-Místku, já skutečně nevím, co to vlastně znamená, když se objeví "autor si přeje zůstat v anonymitě", ale to, když se objevím pod Petge jsem nepovažoval za anonymní přístup.

Nejsem nikterak počítačový odborník a tedy nedovedu posoudit, jak moc jsem zde anonymní, když se hlásím jako Petge, nebo jen pod číslem, jestli je to nějaký rozdíl. Myslel jsem ale, že ta douška "autor si přeje zůstat v anonymitě" to říká vcelku alespoň pro mě blbovzdorně tak, že si autor přeje a tedy je v anonymitě. Kdežto, když jsem se tu přihlašoval, uvedl jsem všechny žádané nacionále a vybral si nick Petge a vcelku se domnívám, že takto pod Petge již anonymní nejsem.

Mám docela výhodu, nemusím se schovávat za nicky (připadá mi to akorát pohodlnější/kratší), já se totíž nemám za co stydět a to co zde říkám respektive píši se nejčastěji velmi blíží pravdě a realitě, pokud přímo touto není.

Nevím, čím jsem ve Vás vyvolal dojem, že se bojím vlastního stínu, že se nedokáži chlapsky postavit či co. Nerozumím tomu. Můžeme to eventuálně probrat soukromým kanálem.
Petr Gejdoš

57762

21.06.2005 22:34

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

Petge 83.?.?.?

Já Vám ale pane LEHO za to nemůžu, že nechápete ani "závan ironie" !!

Otázku jste položil skutečně konkrétně a to takhle:
Jak mezinarodni pravo ochranuje diktatury, ktere bezmezne tyraji sve obcany a ktere podporuji teroristicka hnuti usilujici o zniceni jinych demokratickych statu?

Já Vám odpověděl taky docela konkrétně No to já nevím, taky si to neumím vysvětlit. Bylo by možná dobré tu otázku strukturovat tak, abychom to probrali systémově a popořádku.

Víte, totiž s těmi Vašimi názory by jste měl snad na Vámi položenou otázku znát odpověď hlavně Vy, nebo se pletu ?

Proro jsem Vás žádal, aby jste tu otázku strukturoval tak, aby bylo na co odpovídat ! Tedy, jelikož jste možná něco nepochopil, svoji prosbu do krajnosti zjednoduším.

Vyberte jednoho diktátora/diktaturu (například vojenskou diktaturu v Pakistánu generála Parvize Mušarafa) a zeptejte se znova kupříkladu takto:
Jak mezinárodni právo ochraňuje diktaturu v Pakistánu, která bezmezně tyrá své občany a která podporuje teroristická hnuti usilujici o zniceni jinych demokratickych statu?

Nebo si vyberte nějakou jinou diktaturu, jak Vám libo.

57607

21.06.2005 22:05

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

Petge 83.?.?.?

(další pokračování - které se zřejmě ale bohužel oběví nad tím starším [cool] )

Tedy pane LEHO Vám musím skutečně s politováním říci, že by jste mohl při trošce duševní námahy sám dospět k trudnomyslnému závěru - a sice, že stojíte na špatné straně barikády ! Že tam s Váma stojí i docela slušní lidé, tím se neutěšujte. Es komm der Tag, "jak říkáme my latiníci" a každý se bude zodpovídat sám za sebe.

Možná, ačkoliv já po tom netoužím, budete Vy a vaši kumpáni stát v blízké budoucnosti před mezinárodním soudem a ten bude o Vás a Vám podobných lidech říkat velmi nepěkné věci. Ale netoužím po tom světském soudu, budete to jednou Vy sám, kdo se bude odsuzovat a děsy všech těch činů, kterých se spoluúčastníte, Vás budou pronásledovat stále, to jste asi vůbec nedomyslil.

Vím, že na tomto foru to ledabyle odbudete posměškem. Nevadí, mi neubude.

57602

21.06.2005 21:46

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Jsou určité příznaky, a to příznaky hrozné, že je rozuzlení současného znánlivého celosvětového civilizačního patu již "za humny". A jiné příznaky, že je jasná už i varianta, jak to bude - žel Bohu ta nejhorší

Máte pravdu, že kdyby se lidstvo spojilo atd ... ale nespojilo! Lidstvo v průměru obrazně "padá hloub a hloub do sraček Kali-Yugy", jeho souhrnný IQ klesá. Já se této problematice patrně věnuji intenzívně déle, než Vy jste na světě. Musím Vám s nepotěšením říci, že poslední dobou se situace dramaticky zhoršuje. Vypadá to, že ta poslední krůpěj do poháru Boží trpělivosti ukápla v roce 2003 invazí Iráku. Teď už zřejmě nezáleží na tom, jestli LEHO v Iráku vždy večer zamorduje deset iráckých dětí, nebo své zvrhlé choutky poněkud omezí třebas jen na dvě děti denně.

Před chvílí jsem se dodíval na ČT2 na ten francouzský dokument o "evangelikanech v USA", tedy o tom hnutí "promise keepers", sedla na mě chladná hrůza !! Nenahrál jsem si to, ale v noci na čtvrtek v půl jedné to opakují, tedy to nahraji.

Jsem skutečně na vážných rozpacích, s ohledem na to, že v Americe žije moje dcera, se asi začnu velmi velmi úpěnlivě modlit za Ameriku !!

57599

21.06.2005 21:19

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
Vám pane LEHO ji nemůžu doporučovat, vy ji totiž nutně umíte odříkat zpaměti, jsa probuzen z hlubokého spánku o půlnoci, že ano, pane !! Je to totiž skutečně asi nejlepší kniha o tom, co se myslí tím pojmem americká demokracie. Má jedinou drobnou vadu na kráse - je poněkud již postaršího data. Ale na druhou stranu je to i výhoda. Pan Alexis de Tocqueville totiž americkou demokracii hodně chválí, zároveň ale se dopouští pozoruhodných prognoz vývoje demokracie.

A milý pane LEHO, ten slovutný a úctyhodný pán uvádí i systémové chyby demokracie a uvádí ve svém díle i symptomy, které očekává v daleké budoucnosti (= tedy dnes !!). A ty symptomy zde jsou zcela jasně a to mi dovoluje vyslovit myšlenku, že demokracie v Americe již neexistuje, nýbrž se jedná pouze o demokracii virtuální.

Říkám tedy, nemáte pravdu, hájíte nehájitelné

57593

21.06.2005 17:30

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

Petge 83.?.?.?

To je velmi široké téma, které zde je zlehka okrajově. Chtělo by to rozvinout samostatnou diskusi, ovšem za předpokladu podstatně větší kázně diskutujících.

Protože rozpitvávat "prekérní body" současného stavu mezinárodního práva a přitom aby v tom byly zase "ty blemty a slinty" pánů LEHO a jeho soukmenovců, to by asi nešlo.

Skutečně by šlo LEHO-vu retoriku zde na určitá témata klasifikovat jako "podporu a schvalování fašismu" v tom nejhorším slova smyslu.

Nevolám pomstychtivě po nějakém "novodobém Norimberku" - čas se velmi krátí a tito lidé se potrestají sami.

57552

21.06.2005 17:17

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Až když jsem to pak četl po sobě, jsem si uvědomil, že jsem se vyjádřil dost, ehm - jak bych to napsal - no, dost nepřesně. Já jsem totiž reagoval na to neustálé kádrování a nálepkování "za bolševiky a podobně". Tady v ČR to bylo to nálepkování oficiálně do "sametovky" normální, ale potom už jaksi ne. Ale z druhé strany oceánu to zní pořád - to jsem měl na mysli, nic jiného v tom nehledejte, prosím...

Když jsem si ale přečetl reakce, jsem "mírně dojat", že jsem nebyl "seřván více", opravdu se mi to moc nepodařilo vystihnout - omlouvám se.

57548

21.06.2005 17:07

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Hm, nevím s kým diskutuju, nebudu se tedy moc "šířit". Ale doporučuji číst ty dějiny ze všech stran, potom se Vám třeba ten můj výrok nebude jevit jako for !! [smích]

57547

20.06.2005 22:43

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

V tom není žádný rozpor. Křesťanství fungovalo ve smyslu slov Ježíše z Nazzaretu snad jen pár roků po ukřižování a zmrtvých vstání. Pak se toho chopil Pavel a od té doby se již nejedná o "křesťanství" ale o tzv. "paulismus". A celých 1950 roků je to správné Ježíšovo poselství pro tzv. křesťany" víceméně ztraceno. Vždy se sice vyskytly čestné vyjímky a pokusy o návrat k původnímu křesťanství lásky k bližnímu svému. Ale ono Ježíšovo "kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem" se proti mečům moc jaksi neosvědčilo.

To až Mohamed oživil Ježíše Krista a jeho myšlenky se staly součástí Islámu. To správné, co Ježíš na Zemi hlásal, je součástí islámského systému. A smutné je, že zatímco Islám se vyvíjel vcelku mírumilovně, křesťanství se šířilo "ohněm a mečem" za cenu celých oceánů krve.

Pro mě je tohleto křesťanství synonymem pro absolutní až satanskou bezbožnost.

57407

20.06.2005 22:32

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

To máte zcela pravdu, pobyl jsem ještě za Brežněva dosti času v SSSR a vloni v USA měsíc. Pokud můžu soudit, i přes těch 30 let rozdílu mezi návštěvou v Rusku a v USA jsem zacítil stejný "luft" - zcela deformované vidění reality světa a velká tendence jakoby "nadnášet" svou zemi. Co nechápu, je to, jak jsou ti Čecho-Američani zakonzervovaní v myšlení snad o 20 - 30 roků zpět a takoví jakoby ukřivdění.

57404

20.06.2005 22:24

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Na Vás je pane Dušane spolehnutí jak na švýcarské hodinky, že "trepnete nějakou hovadinu". Vůbec by Vám nezaškodilo, kdyby jste poprosil někoho rozumného, aby Vám vysvětlil smysl mnohých moudrostí z Bible a nemusíte přitom vůbec myslet na pána Boha, když jej tak nemáte rád. Nebojte, on na Vás taky nebude myslet, natož mluvit.

Pro Vás ale z hlavy ještě volně kousek z Bible napíši - ".. když jsem jim hrál, netancovali, když jsem je volal, neslyšeli, ani já je nebudu slyšet ..." - často se stane zázrak a může se stát, že i Vás to štěstí potká, že něco pochopíte.

57402

20.06.2005 21:02

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

Petge 83.?.?.?

To asi pány LEHO nebude zajímat. Jeho zajímá pouze ta pravda, která se čirou náhodou shoduje s jejich zaužívanými poučkami.

Tady se ale nastoluje obecná "odbočka" do historie. Jak vlastně se dívat na tzv. právo a zvláště právo mezinárodní ? Je totiž nesporné, že Izraelité byli na území Palestíny dříve, než Arabi. Mají či nemají nějaké historické právo na Palestínu ? Protože ve stejném duchu se může odněkud vynořit "národ Markomanů a Kvádů" a dožadovat se návratu do "své vlasti = Čech a Moravy".

A nebo Arabové po tisíciletích židovské diaspory mají už právo na Palestínu dávno vydržené a pak tam stát Izrael nemá prostě co dělat. A potom opravdu uvažovat cosi o nějakém mezinárodním právu nemá cenu, jednalo by se totiž o prázdný pojem a platí pouze a jedině právo silnějšího.

Pak má ale pravdu v plné míře LEHO ! Právo má vždy ten, kdo drží v ruce větší klacek přesně tak, jak to LEHO tvrdí. Ale potom neexistuje ani absolutní pravda, třeba v Palestíně jsou ty pravdy nejméně dvě a to zcela zatím identicky stejně pravdivé. A to, která bude pravdivější do budoucna se rozhodne na válečném poli, sorry !!

57384

20.06.2005 20:46

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

Petge 83.?.?.?

Já bych to tak jednoduše neviděl. On pan LEHO (nebo pánové LEHO ?) jeví notnou obratnost v té jeho tak zvané diskusi. Pravda ale, že při využití děsivé demagogie a místy až obludného překrucování faktů. Na to je nutno mít nejen nadání a kombinační schopnosti, ale i dobré znalosti. Čili, pokud se jedná o tu osobu, za kterou se zde vydává, potom "klobouk dolů", neboť bojuje urputně, ačkoliv většinou podpásovkama.

Jenže na to, že jsou to podpásovky, na to řada lidí vůbec nemusí přijít, čili může být docela úspěšný, ne-li úspěšnější než někdo, kdo zásadně váží slova a používá pouze fakta. Jelikož bohužel internet neumí rozlišit pravdu od lži a nerosvítí "červené světýlko POZOR LEŽ!", může se stát, že spousta lidí nebude nic ověřovat a bude posuzovat pouze konzistentnost názorů. A tu panové LEHO mají pozoruhodnou i když sebeblbějších a sebenepravdivějších.

Já osobně si myslím, že firma LEHO je vysloveně nebezpečná v takovýchto diskuzích, kdy jej nemůžu chytit pod krkem a donutit odpovědět. Leho si mele svou a tam kde narazí, potichu zmizí a kousek vedle se vynoří, jako by se nechumelilo a mele si svou dále. Nebudu jmenovat, ale takových je tu více.

57378

20.06.2005 18:28

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

Petge 83.?.?.?

Pane/pánové LEHO, skoro bych se až divil, kdyby se vůbec chtělo někomu na toto odpovídat, taková záplava demagogie, to už je totiž něco obludného.

Tedy, já to trochu otočím. Vy jste mi v nějakém tématu dříve položil otázku, ohledně práv či co nějakých diktátorů, ptal jste se na různých místech asi 5x v krátkém čase a pak se "vyškleboval", že mi asi došly slova. Nedošly, nedošly, akorát nemám tolik času, kolik jej zřejmě máte Vy !! Nicméně, jakmile jsem stihl odpovědět, položil jsem Vám doplňující otázku, abych Vám to mohl vysvětlit. Ale pro změnu asi Vám došly slova, reakce jsem se nedočkal.

Tedy pane, jestli nejste pouhý kecala, vzpomeňte si na tu otázku a mou doplňující otázku a určete jednoho, dva nebo tři diktátory, na které jste zvědavý. Já Vám věcně a nedemagogicky odpovím a byl bych štěstím bez sebe, kdyby jste i Vy upustil od těch obludných překroucených polopravd a demagogií.

Tedy, polopatě, vyzývám Vás na takový jakoby "Boží soud" na dálku. Protože musím uznat, že jestli je Vašim záměrem čtení a diskusi na Zvědavci každému znechutit, tedy u mě se Vám to již skoro podařilo !!

57360

20.06.2005 17:04

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Pokud je ten jinotaj míněn tak, jak jej chápu já, je v krizi globálně celý svět. Lidstvo jako celek. Vše se systematicky blíží k poznání, že organizace lidské společnosti na majetkových vztazích nemá v konečných důsledcích řešení. Fungovat to mohlo pouze v přechodném období (ačkoli jinak třeba i tisíce let !), jen po dobu rozšiřování jedné civilizace na úkor druhé.

Však to ale Ježíš z Nazzaretu říkal, ať nehledáme poklady na zemi, nýbrž ať je hledáme na nebi !!

Řešení jsou dvě - anebo bude dále držet nadvládu civilizace lži a násilí = křesťanská euro-atlantická civilizace, což ale znamená zdrcující válku a poté znovu a dokola ... anebo se nyní začne rozmáhat jiná civilizace, civilizace založená spíše na duchovních hodnotách a pravdě. Hm, ale to tu nyní takovovou civilizaci zatím není vidět - a času myslím už je málo. Teď to asi nabere "švung", žijeme období "začínajícího konce konce světa", vlastní konec světa již ale dost dlouho běží ..

Starozákonní Bůh po potopě světa pravil - "...a dávám vám (lidem) tuto zemi na dobu od Olam po Olam...". Sice nevím, co je to za datum, to Olam, ale zdá se to být "za rohem" !! [cool] [cool]

57350

20.06.2005 16:45

Evropská unie: Hluboká krize

RE: Evropská unie: Hluboká krize

Petge 83.?.?.?

Klídek !! Každému se dostane přesně to, po čem tak touží. Čistému vše čisté, kdo smrdí, ať si smrdí dál, čas se krátí ... všem. Již ani skoro není čas, aby platilo, že to každému pán Bůh vrátí na dětech.

Evropská unie je a zároveň není v krizi. Je v krizi pro ty, kdo chtěli od zeleného stolu provádět sociální inženýrství a poroučet větru a dešti (jak za mlada). Ono se to ale "nějak užduchá", systém jede a nedá se zastavit, to, že mu jaksi ne zcela rozumíme, to na tom nic nemění. Kdo se umí uživit dnes, uživí se i zítra, kdo je příživník, tomu se časy začnou horšit. Kdo má málo, když mu trochu přibude - bude šťastný a svět bude pro něj radostný, ale když nepřibyde, taky dobře. Kdo má hodně a chce pořád víc, tomu dobré časy skončily. Bohatství je relativní, život sám ne.

57349

19.06.2005 21:58

Tak nám umlčeli Saddama. Proč?

RE: Zvedavec opet tape ve zmeti blbosti

Petge 83.?.?.?

Jistě jste si všimnul, že já osobně se neprojevuji nikterak ani rasisticky, ani protižidovsky, nebo nějak jinak anti- .. snad jen se zřejmě pro nechápavost dotyčné osoby sem tam někomu jeví, jakože nemám rád Ameriku.

Zde ale se nemůžu udržet pane, abych se nepodivil - když se nad dějinami "země zaslíbené" pořádně zamyslíte, asi jste patrně dospěl k nějakému jasnému závěru. A ten jasný závěr by se, jak se tak alespoň mi zdá, mohl zakládat na této právní zásadě: "Co si kdo silou urve a dokáže udržet, je podle tohoto práva jeho"

Já se Vás tedy ptám, řekl jsem základ Vašeho právního povědomí správně ? Z tohoto Vy zde vycházíte, když se pohoršujete, že někdo "jaksi nemá rád Izraelity" za to, jak v Palestíně postupují ??

Protože vytrženo z kontextu, skutečně ani já nevidím žádné ospravedlnění pro to, aby se někdo ověšel patronami s dynamitem a šel "na kafe na pokec". Ale na druhé straně, když se vcítím do postavení postižených Arabů, potom světe div se !! Postupoval bych zcela identicky, tedy taky bych se ověšel dynamitem a šel !!

57215

19.06.2005 21:42

EU dostala další ránu - rozpočet zamítnut

RE: EU dostala další ránu - rozpočet zamítnut

Petge 83.?.?.?

Což není tak úplně pravda !! Rozhodně "nehrozí" tak masivní podpora, jaké se těšilo kupříkladu Irsko. Česká republika by musela splnit kdejaké kriterium a vyplnit asi tak kamion žádostí, aby se udrželo alespoň na úrovni "vlej vylej". Fakticky je Česká republika od počátku plátcem a nikoliv příjemcem.

To by mě až tak neštvalo, ale co mě štve, je to, že nám (myslím Čechům) budou vykládat cosi Francouzi a Němci, kteří sice platí, ale vzápětí ve Francii přes zemědělství a v Německu přes podporu východu (bývalé NDR) vše dostávají zpět. Toto je čirý podvod a připadá mi paradoxní, aby Češi platili relativně více do rozpočtu (na hlavu) než takoví Francouzi. A pak "za naše peníze" nám přijede z Francie nějaký pajdrlák vysvětlovat správné zásady hospodaření v zemědělství. To je výsměch. Nevím, proč řekli Francouzi "non", ale ti na tom totiž teď nejvíce ztratí. Odmítnutá ústava fakticky konzervovala tento nesmyslný stav.

Rozpory kolem toho, jak dál v hospodaření EU, nejspíše povedou k tomu, že se asi celá Evropa trochu více zamyslí, což bude jen a jen dobře.

57213

10.06.2005 19:03

Podaří se zastavit změny klimatu?

RE: Podaří se zastavit změny klimatu?

Petge 83.?.?.?

Omlouvám se omlouvám se !! [zahanbení] Člověk by měl číst všechno a pak teprve zapnout "oddělení pro odpovědi" na základě všech informací. Mea culpa.

Nicméně ale stejně jsem to zcela nepochopil, vy myslíte, že nemám pravdu ? Koneckonců, hustota obyvatel v Kalifornii je stále zhruba poloviční proti ČR, nemyslíte, že by to byl pěkný národní park Morava, kdyby v Česku žilo jen 5 milionů lidí a to všichni pouze v Čechách a Morava by byla nechaná bez obyvatel jako národní park ?

Podle státu Wyoming by pak v Česku žilo jen asi 130 OOO obyvatel, to je třetina okresu Frýdek-Místek a zbytek by mohla být rezervace a národní parky. Hm, přemýšlím, co si mám z toho uvědomit ?

55631

10.06.2005 13:38

Podaří se zastavit změny klimatu?

RE: Podaří se zastavit změny klimatu?

Petge 83.?.?.?

Pane Lev, tak nějak inklinuji k tomy stále s Vámi souhlasit. Možná by nebylo od věci, kdyby bylo zavedeno nějaké skutečně fundamentální stálé téma a určily se nějaké pravidla diskuse, trochu více, než že se nemá druhému nadávat (to by mi ani nevadilo), ale třeba, že by se důsledně mazaly nepodložené kecy.

Jinak je to skoro výlučně zabíjení času. Tady jsou lidi, kteří o problematice evidentně kolikrát neví vůbec nic, ale mají fakticky hlavní slovo. Ale bouhužel, melou furt to samé, nic o faktech. Ona se možná potrefená usa ozve, ale je tu archív. Stačí ťuknout a číst obsah příspěvků některých lidí a je to úplná beznaděj. nechci nyní jmenovat, ale je tu asi tak 4 až 5 osob, které dokáží na ekvivalntu jedné strojopisné strany textu dokáží nenapsat ani jednu relevantní myšlenku, to je k zbláznění !!

55588

10.06.2005 13:26

Podaří se zastavit změny klimatu?

RE: Podaří se zastavit změny klimatu?

Petge 83.?.?.?

Pane, nevím, jestli to myslíte zcela vážně, to co píšete. Ale aby jste měl správné relace mezi tím, co je kupříkladu ve střední Evropě, potažmo přímo v Česku a tím, co je v USA, jsem Vám ochotně spočítal, že při stejné hustotě obyvatelstva, jako mají USA, by na území České republiky žilo asi 200 000 lidí !!

Tedy nevím, co tady rozvádíte za blbiny o nějaké vzorové ochraně přírody v USA, tedy pokud není čirou náhodou pravda, že úroveň Vaších vědomostí tomu, co píšete, skutečně i odpovídá. *Ovšem v takovém případě promiňte, že do Vašich hlubokých úvah vůbec zasahuji, to by bylo fakticky zbytečné.

To samé počítat v relaci s Kanadou již nedává vůbec smysl, to by jsme neměli dost lidí na obsazení našeho lehce přebujelého Parlamentu.

55586

09.06.2005 22:03

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Holandské NE nejen euroústavě

Petge 83.?.?.?

Pane/pánové Leho - celým svým projevem a slovníkem o sobě vypovídáte více, než si myslíte a než by Vám bylo milé. Já už jsem si udělal obrázek dostatečně.

55478

09.06.2005 21:55

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Ano, to jste trefil ! [smích] Armáda USA se moc dobře připravovala na minulou válku, jenže ono probíhá nová válka. V boji muže proti muži - a ať mě nenapadnou feministky, tak i v boji ženy proti ženě, vlastně v boji proti všem (nebo vším ?) se nedají úspěšně užívat nukleární zbraně, ale ani strategické bombardéry, ani kvalitní střelivo s DU ... atd. atd.

Nejúčinnější zbraní bude zbraň malá a tichá, lehká a pohotová - nejlépe holá ruka. A velké odhodlání v boji a ochota umřít s myšlenkou, že tak je to správné.

Tedy proč Západ prohrává ? Protože zápaďáci nejsou ochotní umřít pro něco tak nehmotného, jako je víra, čest... Jóó, to kdyby šlo o pořádný měšec, to by bylo vidět trošku větší nadšení - ale umřít ? Kde-že, ne ne !

55476

09.06.2005 21:33

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Já jsem nashromáždil již opravdu slušnou knihovnu všeho o prorocích počínaje dobou starozákonní, přes Nostradama až po dnes - co mi padne pod ruku. Se vší skromností si dovolím říci, že pomalu začínám mít pocit, že se v tom začínám orientovat.

Je to, jako když skládáte 10 000 puzle, na začátku je to "o ničem", ke konci ale již vše "hraje dohromady". Hodně lidí si letmo přečtou něco, co jim padne do ruky, třeba o Nostradamovi. Je logické, že jelikož v tomto oboru nic neví, připadá jim to jako "hovadina". Jako něco nepatřičného v dnešní tak úžasné a skvělé době velkých úspěchů materialistické vědy ! K čemu proroctví ..

Přitom ani netuší, že pokud by se v tom začali orientovat, najednou se před člověkem otevře úžasný svět, svět uzavřený ve smyčce času, svět úžasných i hrozivých poselství přes propasti času. Sedá mi smutek do duše, když vidím to opovržení !! Potom se ovšem netřeba divit, když tady třeba Leho něco takového vyhlásí - není sám, bohužel.

55469

09.06.2005 18:04

Podaří se zastavit změny klimatu?

RE: Podaří se zastavit změny klimatu?

Petge 83.?.?.?

Ono je to samozřejmě složitější, jak už bývá zvykem, ale máte naprostou pravdu. Já v tomto oboru celý život pracuji (ochrana životního prostředí) a "kudla se mi v kapse otevírá", když čtu nebo poslouchám ty nehoráznosti o globálním oteplování.

Tzv. "skleníkové plyny jsou z asi 80% tvořeny vodní parou přirozeného původu, potom asi z 19% jinými přirozenými plyny, na nkteré člověk nemá vliv. Až to poslední procentíčko se nějak váže na lidskou činnost !!

Pak teprve se objeví "potrhlí zelení katastrofisti" a začnou vymýšlet, že za všechno může člověk. Ano, ta to jediné procento - snad opravdu. Ale potom je nutno vědět, že z toho třeba zrovna průmysl dělá zase menší část. Jsem to jednou pro legraci počítal, budu počítat "nahlas pro Vás !!

Průměrný člověk (včetně nemluvňat a starců nad hrobem) denně spálí tělesným metabolismem cca ekvivalent 0,5 kg uhlí a pro jednoduchost to vydýchá ve formě CO2, tedy denně vydýchá cca 1,5 kg CO2. Lidí je pro jednoduchost rovných 6 miliard a dnů je 365 do roka, jak známo. prostým násobením se tak dostaneme k číslu
emisí CO2 dýcháním 3,3 miliardy tun !!* .

55445

09.06.2005 17:44

Podaří se zastavit změny klimatu?

RE: Podaří se zastavit změny klimatu?

Petge 83.?.?.?

No, ač velmi nerad, taky docela rýpu do USA a jejich vlády, to je už pomalu takový národní sport zbytku světa.

Ale pravda je jedna - USA ať dělají co dělají - a můžeme na to mít všelijaké názory - nikdo pořádně ani neví, jak lépe by to "něco" měla Amerika dělat !! Amerika má prostě smůlu, že je nejsilnější jak armádou, tak vlastně i ekonomikou a Američané jsou neskutečně rozmařilí. Ovšem - nejsou sami v té rozmařilosti.

Ve světě, který z 30% umírá hlady a z dalších 50% má tak akorát "do huby" - prostě nedělá dobře, když si někdo bezelstně chrochtí v korytě.

55443

08.06.2005 22:39

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Vy jste se zeptal zákeřně rychle několikrát za sebou na několika různých místech a pak roztrušujete potměšilé řeči, že jste se mě ptal již 5x a já Vám ještě ani jednou neodpověděl.

Ale to není pravda, odpověděl jsem hned, jak jsem narazil na Vaší otázku. Musíte ale tu otázku zformulovat nějak smysluplnějí a konkrétněji. Jinak jsou dvě možnosti, buď vás odkážu na Kongresovou knihovnu - na tak široce položenou otázku nelze neodpovědět rovněž zeširoka. Nebo Vám odpovím jen zcela obecně a Vy pak budete štěstím bez sebe trousit poznámky, že jsem se z toho chtěl vykroutit. Ale já mám úpřimnou snahu Vám pomoci skutečně pochopit svět takový, jaký je a nikoliv podle propagandistické příručky.

55253

08.06.2005 17:29

Podaří se zastavit změny klimatu?

RE: Podaří se zastavit změny klimatu?

Petge 83.?.?.?

Původně jsem vůbec nechtě v tomto téma reagovat, ale nevydržel jsem ! [smích]

Zdá se, že heslo "Po nás potopa" má cosi do sebe. Zesnulý papež Jan Pavel II. v roce 1980 byl v BRD dotázán na tiskovce na znění III. části tzv. "Proroctví z Fatimy" a proč nebylo zveřejněno.

Budu volně z hlavy citovat, co papež odpověděl:
".. z obavy před následky reakce jisté velmoci se Svatá stolice rozhodla toto nezveřejnit. K čemu by to bylo, když proti tomu stejně nemůžeme nic dělat. Dobrému křesťanovi by mělo stačit, že se tam píše o blízkých těžkých zkouškách a o tom, že najednou budou z tohoto světa odvolány milony lidí, nechtějte dál nic vědět a modlete se !"

Jenen novináš byl furt nespokojený a tak papež dodal "..opakuji, jediné co můžeme dělat je modlit se, modlit se a doufat...".

Já k tomu doplním, že III. část inkriminovaného proroctví se vztahuje s nejvyšší určitostí k první dekádě III. tisíciletí. Tedy závěr - říci "po nás potopa" je velmi velmi případné. Tady se zase někteří potento smíchy, ale to je jejich problém.

Lidé by měli brát proroctví trochu vážněji, nejsou hloupá proroctví, ale hloupí lidi. Ježíš taky říkal, že "mají oči a nevidí, mají uši a neslyší...". [cool]

55225

08.06.2005 16:54

Proč Západ prohrává

RE: Knizku napsal pravdepodobne vykoply agent

Petge 83.?.?.?

Já se omlouvám, že tu nesedím na PC, sem tam i pracuji . [cool]

Tak panové Leho mi již vícekrát položili stále stejnou otázku ?Jak mezinarodni pravo ochranuje diktatury, ktere bezmezne tyraji sve obcany a ktere podporuji teroristicka hnuti usilujici o zniceni jinych demokratickych statu?

No to já nevím, taky si to neumím vysvětlit. Bylo by možná dobré tu otázku strukturovat tak, abychom to probrali systémově a popořádku.

Navrhoval bych, aby skupina Leho položila tu samou otázku znovu a uvedla vždy jen jednoho konkrétního diktátora. Já to pak nastudují a vysvětlím. Že třeba se dotyčný diktátor hodil USA a její vládě (nikoliv lidu USA !!), tedy jej pomocí nějakého "demokratického převratu" dosadil k moci. Oni ale ti diktátoři málokdy vydrží "čerství", vždy po čase se pokazí a začnou si dělat svojí politiku (rozuměj nikoliv čistě proamerickou). To pak se rychle zapomene, že to vlastně ještě včera býl přítel Ameriky a stane se z něj najednou psychopatický diktátor.

Jste spokojení, pánové Leho ? Čekám na konktrétní otázku na konkrétního diktátora. Ale vybírejte opatrně !! [chechtot]

55214

08.06.2005 16:39

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Pane nebo pánové Leho, není dobré věřit všemu. Je logické, že mainstreamová věda, zakopaná na pozicích darwinismu, lyellismu atd. bude takovým prostějším lidem do hlavy valit klíny a oni tomu pak věří a ještě to šíří dál. [cool] Neberte to osobně, ale něco takového jste te´d na sebe vyblábolil. Nevím, jetsli to napíši správně, ale to, co provádí americká společnost na svých dětech a prostších občanech, tomu se říká brainwashing (omlouvám se, pokud jsem to napsal špatně, moje angličtina není výstavní !).

55210

07.06.2005 21:21

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Osobně se domnívám, že žádný slovní doprovod k akvariu se Saddamem by to nedokázal zařídit, aby se mi to líbilo !!

Na tom nic nezmění, jestli tam nějaká pointa je či nikoliv, věřím ale, že tam snad nějaká pointa je. Jinak bych totiž na adresu toho tvůrce musel vyslovit dosti dlouhý nepublikovatelný proslov. Přeloženo pak do publikovatelné češtiny bych řekl, že autor je neskutečný sprosťák.

Euro-atlantická civilizace je již tak duchovně vyprázdněná a vyčerpaná, že už by jsme se snad měli modlit, aby už jí byl konec. Aby už byla pryč. Podívejte se na tu beznaděj - když už jsme u těch "umělců" ! Když někdo nabere do kýble živé žížaly, vytlačí do toho kýble tuby s barvama, pak ty žížaly zlehka i s barvama promíchá a vyklopí na malířské plátno. Žížaly z posledních sil a v předsmrtné křeči lezou na všechny strany a "vytvoří obraz". Umění !!

Nerozumím, prostě nerozumím. Nic není svaté, všechno je možné, žádná pokora před životem, před člověkem, před přírodou, před Bohem. Neskutečná nabubřelost a arogantnost, orgasmus materialismu. A jsou zde takoví, kteří to budou chválit ..

55068

07.06.2005 17:11

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

No, já nevím, co Vy myslíte pod pojmem národ, to samo o sobě je docela "napínavá otázka". Že Indiáni mezi sebou válčili, dobře. Myslíte, že procentuálně za nějaké fixní období měli v těch svých kmenových válkách více padlých než třeba Evropané za stejné období ? Nebo co jste tím sledoval ? To, že francie prodávala, co nebylo její a USA kupovaly, to je přece jasný historický podvod, to snad nezpochybníte.

A k EU - máte zcela pravdu, podivuhodnější "konglomerát nekompaktibilních společností", jak se dnes EU jeví, to aby člověk pohledal. Ale za tím stojí politici a nefunkční demokracie. Věřte nevěřte, ale chybí charismatická osoba, která by to "pojmenovala", ten Augiášův chlívek. Nedělám si žádné iluze, ale rýsuje se řešení !

Zase "brnknu" na Nostradama a jiná proroctví - svět patrně již několik roků je ve válce, akorát jsme ji ještě nepojmenovali třetí světovou. To znamená katarzi. Všechny formy vlády se definitívně zdiskreditují a nastoupí opět vláda "kněží", království nebeské na zemi.

Ovšem za jistých předpokladů a vůbec není jisté, že tyto byly naplněné. Altwernativou je definitívní vyhlazení "homo (údajně) sapiens sapiens".

55050

07.06.2005 16:47

ODS má problém

RE: ODS má problém

Petge 83.?.?.?

Pochybuji, že by KSČM měla radost, kdyby vyhrála tyto volby. Ještě nenazrála doba, to bude zase synchronizované, stejně jako údajně "vítězila" demokracie v 89 roce, teď zase příjde čas, ale zase ve všech zemích najednou.

A bude se to řezat, "až řeknu tři" !! [chechtot]

55047

07.06.2005 16:41

ODS má problém

RE: Problém máme my všichni

Petge 83.?.?.?

Sice jsem neměl republikány moc rád a pana Sladka jsem bral spíše jako komika, ale přesto ... ti, co si pamatují, co Sládek a jeho republikáni tak "neogrochaně" vykřikovali v parlamentu, vidí, že se to vše ukazuje býti zcela pravdou. Co tedy teď ? Myslím, že to jsou symptomy konce euro-atlantické civilizace, založené na lži. Demokracie je v současně praktikované podobě tou nejkoncentrovanější lží a podvodem.

Leho/ové demokracii nutí Arabům a diví se, že raději na sebe navěší dynamit a do ruky spínač, než aby asistovali té šaškárně. Že oni o nás ví více, než my o nich !! Potom by to totiž dávalo smysl.

Včera byl na ČT2 dokumnet o vietnamské válce - USA tam žurnalisticky dostaly obrazně řečeno "do držky". Dneska jde dokument v 20°° taky na ČT2 o invazi Iráku, to už si asi nahraju. Ať vim, co je to ta usakracie. Jestli by jsme neměli požádat Leho/y o "Vstup armády" a instalaci této (usakracie). [cool]

55046

07.06.2005 16:23

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Jasně, dobrý nápad, nejlepší zahrádníci byli vždycky kozli. [cool]

55041

07.06.2005 16:21

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Honem, ať předběhnu Leho/y !! [cool] Já bych doporučoval užití neutronových bomb - to je myslím velmi demokratický prostředek, ten by to totiž docela úspěšně srovnal "padni, komu padni" zcela demokraticky. [smích]

Ostatně (pozor, teď zase nabudím odpůrce Nostradama) - Nostradamus "avizoval" použití všech typů ZHN, tedy nejen jaderné zbraně, ale i biologické, chemické a psychotronické. A nebyl sám, kdož znáte tzv. "Proroctví slepého mládence", potom víte, že kněžna Libuše měla pravdu, že sláva Prahy nebes se bude dotýkat. Ale neřekla jak, až onen slepý mládenec to objasnil - Praha má být zničena nukleární zbraní a tedy skutečně budou pražaci "radostně" klokotat ve stratosféře - pardon. Moc se omlouvám, je to fakt nechutné...

55040

07.06.2005 16:08

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

To s tím Saddamem v akvariu - to je skutečně nešťastné. Bylo by to "uhozené" teď pány umělce hodit do jednoho pytle, ale musím říci, že jsem tím byl velmi nepříjemně dotčen a nějak to umělce v mých očích "shodilo". To bude ale asi tím, že modernímu umění jaksi moc nerozumím.

55036

07.06.2005 15:50

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Ano "bolševici" byli materialisti, ovšem tzv. "západní civilizace" je rovněž materialistická, v tomto nebyly obě strany studené války v rozporu. V zásadě méně lhali bolševici, ti pána Boha prostě "vykopli do pryč" a jako by nebyl. Západní lidé na hubě věří v boha, mluví o tom, chodí modličkařit do kostelů, ale "Desaterem" se neřídí ani omylem. Což je ještě horší !! Obě strany jsou respektive byly materialistické, dočasné vítězství Západuje krátkodobé a vlastně se ani o žádné vítězství nejedná. Celá ta euro-atlantická civilizace mele z posledního a je reformovatelná pouze za cenu drastické katarze.

Nu ! A ta stejně bude, tedy "Po nás potopa" !! To je patrně vůdčí idea jakéhokoliv konání vlády USA, coby vůdčí mocnosti této západní civilizace.

http://www.blisty.cz/2005/6/7/art23623.html

Tady, v blistech, je řada myšlenek, které to ilustrují.

55035

07.06.2005 15:38

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Souhlasím, jen poopravím - Dogoni jsou se Sudánu, nikoliv Zimbabwe.

Osoba/y, vystupující zde jako Leho, viz onen poslední příspěvek, na který je tato a předešlá reakce, jsou zářným příkladem, kterak lze nechápat cokoliv.

Ovšem, taky se říká, že když někdo nechce pochopit, je to horší, než když nemůže. A osoba/y Leho evidentně nechtějí pochopit. Tedy fakticky se jedná o sabotera/y.

55032

07.06.2005 15:23

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Souhlasím, lze to tak chápat. Chtěl jsem tím říci a Vy jste to vyhmátl, že v takové společnosti, typicky třeba v americké, již lidé žijí v jakémsi náhradním světě. Jejich řeč není biblicky ano ano - ne ne. Něco jiného říkají a něco jiného myslí, pokud tedy. Já to nazval permanentní lží, vy samolibou přetvářkou, v zásadě mluvíme o stejném. Není to vůbec dobré.

Já jsem skrzeva svou do americké vážené rodiny provdanou dceru jakoby "vyženil" v Americe rodinu. Když jsem tam vloni byl (jeden měsíc), dost jsem je tam vyděsil svými myšlenkami - moje angličtina po roce samouučení sice rozhodně byla tehdy lepší, než tzv. "massa Bob angličtina", nicméně přesto rozhodně v angličtině nemůžu skládat básně. Tedy jsem se vyjadřoval ve strohých a málo květnatých větách, ovšm pro ně nezvykle systémem - "co na srdci, to na jazyku".

Nejlépe jsem si rozuměl s prarodiči zetě z obou stran, tam jsem ještě ucítil tu starou dobrou Ameriku, jak jsme si ji tady za komančů vysnili. Současná realita tam mě ale zdrtila. K jejich smutku jsem to i bezelstně přesně řekl. Na moje překvapení ale souhlasili.

Tedy nechápu, co to tady vykládají někteří "taky Američani". Vypadá to, žeskutečně platí, že "poturčenec horší Turka" !!

55025

07.06.2005 15:09

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Aha, tedy jak ten překlep vznikl ? Protože muslimů je skutečně tak nějak 1,3 miliardy. Že by někdo nevěděl, co je to bilion a přeložil to, domnívaje se cosi o překlepu, jako milion ? Možné by to i bylo.

55018

07.06.2005 15:06

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

V záadě myslím, že je na místě vážně uvažovat o tom, že choroba AIDS byla vytvořena záměrně za tímto účelem. Ach Bože, je mi líto těch Američanů, kteří jsou v tom skutečně nevinně, tedy pokud existují - neznalost neomlouvá ...

55017

07.06.2005 15:01

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

Vzdor 108 kilům živé váhy zaběhnu ve svých 53 letech stovku pod 15 sekund, humorný sice možná jsem, těžko však človíček.

Tuto myšlenku zvažuji již dávno i bez Vaší rady, po 14 dnech pobytu na Sahaře ve společnosti prostých beduínů jsem se totiž cítil jako znovuzrozený. Všem těm kecalům bych tady doporučoval trochu číst vážnější četbu, než obrázkové magazíny s hambatýma děvama a chodit do přírody ...

55013

07.06.2005 14:51

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

To nevadí, že máte pocit, že jsem na Vás moc vzdělaný, rád pomůžu, když budu moci. Vy zas na oplátku, když bydlíte v té Kanadě, mě můžete poučit o realite Indiánů dnes v Kanadě, potažmo i v USA. Já to mám bohužel trochu z ruky a tedy to mám pouze vyčtené z knih.

Třeba by jste mohl v nějakém indiánském institutu zjistit a zde prezentovat, kolik se odhaduje, že na územi Kanady a potažmo USA původně žilo Indiánů a kolik jich žije teď. Já čtu jen takové akademické knihy od amerikanistů a ti vždy jaksi litují, že buď už ten který kmen vůbec vymřel, nebo se k tomu chystá a považte, dosti si prý stěžují na nedobré životní podmínky. Pry jsou líní a nechce se jim pracovat, jen by se flákali v přírodě, do fabriky utahovat šroubky se jím prý nechce. Ohnivou vodu a neštovice na ně !! [cool]

55008

07.06.2005 14:44

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

1)Na otázku, zda jsem slyšel o Válce za nezávislost - odpověď ANO, ovšem kterou ale máte na mysli ?
2)Nebo o postupném osamostatňování - odpověď ANO, ale koho máte na mysli, že se osamostatňoval ?
3)Podrobnosti o vyvražďování Indiánů - dejte mi adresu a já Vám pošlu nějakou četbu.
4)Prý to přeložíte do angličtiny - hm, netřeba. Představte si, že toho je většina přímo v angličtině.

Na místní náčelníky se dívávám v televizi v takových těch pořadech jakoby "S kamerou na cestach", moc jim to sluší, jak dělají opičky pro turisty [cool]

55005

06.06.2005 23:14

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

Já se Vám pane Dušane hluboce omlouvám, ale mi to tady "sežere" nanejvýše 1000 znaků a já tedy nemůžu formulovat příspěvek pro normální lidi a pak to ještě vysvětlovat i Vám. Na druhou stranu by Vás ale neubylo, kdyby jste přece jen trochu zapřemýšlel, než něco napíšete.

Ale k věci, jsem ochoten Vám cokoliv vysvětlit, co Vám není jasné ? Chtěl by jste vědět, jak byla obydleno území severní Ameriky ? Chcete poučit, něco se dovědět o rezervacích ? Nechtěl by jste mi sdělit, ať se orientuji zhruba, jaké máte vzdělání a jestli něco čtete a tak podobně, abych mohl správně zvolit strukturu a hloubku mých informací?

54898

06.06.2005 21:42

Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

RE: Jižní Afrikou otřásá korupční skandál

Petge 83.?.?.?

To jste moc pěkně "rozpitval", s tím se nedá nesouhlasit [smích] . Ono to přitom platí obecně - tedy i v Asii. Nikde jinde fakticky klasické kolonie nevznikly, než v Africe, Asii a částečně v Oceánii.

V Americe, jak severní, tak jižní fakticky ke klasické kolonizaci nedošlo. Na severu v Kanadě a USA byli původní obyvatelé prostě vyvraždění a bylo po koloniálním problému. A v Latinské Americe zase došlo k docela paradoxnímu jevu, že se to rasově dokonale pomíchalo, kterýmžto pádem se taky nedá příliš mluvit o koloniích, samozřejmě ty mini-Guyany, Belize a nějaké ostrovy nepočítám.

Běloši s Biblí v jedné ruce, "v hubě" lásku křesťanskou a v druhé ruce nemilosrdný meč - armáda Lehů - přinesli údajně kulturu, svobodu a demokracii lidojedům. Jestli před sto - dvěmi sty léty duchovní elita zkolonizovaných národů proklínala Brity, Francouze, Holanďany, Belgičany, Italy, Němce a umírali se slovy "Pán Bůh vám to vrátí na dětech" - tak ty děti, to jsme teď my !! A fakt - pán Bůh nám to teď vrací.

A všichni ti chytrolíni typu Leho, Dušan, Kema a spol. tady můžou šířit ty svoje moudra a nic se na tom nezmění - jen na sebe vylátli, že "co jsou zač, za veleduchy".

54883

06.06.2005 18:15

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Pan Zorba sice napíše Vašynkdon, ale vesměs se tomu každý usměje a ví, co tím myslí. Ovšem na vaši řečnickou otázku, proč se emigranti hrnou do USA, je patrně jiná odpověď, než jste vy "významně" naznačil a pak neřekl.

A ještě větší omyl je, jak jsou USA soběstačné. Nebudu navrhovat, aby se všichni Američani sestěhovali zpátky a nevystrkovali dále již do světa nos. Tak dramatický krok ani není nutný. V Mladém světě cca před dvěma roky vyšel zajímavý článek o Američanech, kteří pro změnu natrvalo bydlí v Praze. Oni formálně neemigrovali, naopak je to pro ně výhodné, být Američanem a bydlet třeba v Česku. Není těch Američanů málo, v tom článku je odhadovali na tisíce a stále ten počet stoupá.

Jeden takový se mi stal přítelem, dává mi lekce "američtiny". On se sám moc česky nenaučil, ale domluví se jakž takž, neb v Česku již lidí aspoň trochu umí. Když tak sedíme v parku na pivě, vedle hučí jez na řece, ptáci zpívají, kolem jezdí omladina na kolech, chodí maminky na procházku a na terase je živá debata "o všem možném" - tak v té chvíli řekl něco, jakoby odpověď pro Vás !

Řekl, že tady u nás je jako v ráji, že do USA se už nemíní vrátit !!

54864

06.06.2005 17:37

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

Hlavně že tomu móóóc dobře rozumíte pane. [smích] Jestli chcete, já vám docela levně prodám koncern Volkswagen za pouhých 10 000 dolarů ! Zdá se Vám to divné ? Zdá se Vám, že není možné, abych jej Vám prodal, protože určitě není můj ? A že je to jakési levné ?

No a co ? Copak se někdo ptal Indiánů, když Francie prodávala území o rozloze 5x větší, než je samotná Francie, tak říkajíc "nastojato" , které samozřejmě Francii nepatřilo ? Copak se USA pak šly těch Indiánů zeptat ? Atd atd ? Kloubouk dolů před Vámi, pane ! [chechtot] To již vlastně ani směšné není, to je docela k pláči.

54859

06.06.2005 17:22

Proč Západ prohrává

RE: Knizku napsal pravdepodobne vykoply agent

Petge 83.?.?.?

[smích] Naopak, jsem rad, ze takove clanky Zvedavec uverejnuje, hrozne me pak bavi ukazat, jak nekteri lide jako Lev, Petge a take vy, nejsou absolutne schopni diskutovat o realite [chechtot]

... sem se smichy sesypal se sesle !

54858

06.06.2005 17:14

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Hopi je v jejich jazyku něco jako "člověk". Hopi jsou indiáni, respektive původní obyvatelé a tvrdí o sobě, že oni jsou základem veškerého předkolumbovského osídlení Ameriky. Jejich mentalita je vskutku pro křesťany nepochopitelná - jsou založení vysloveně duchovně, neodporují zlu zlem, krédem je láska k bližnímu svému... Jinak platí, co pravil zde "přeřečník".

Hopijská rada starších o sobě předpokládá mlčky, že "mají jakoby přímé spojení s Velkým Duchem" a že vědí o budoucnosti. Jejich vize, vtělené do hopijských proroctví, mluví o cyklické obnově světa a kataklyzmatických přechodech mezi těmi světy. jeden z těchto přechodů zrovna probíhá.

Možná v roce 2003 byla poslední možnost, jak učinit ten přechod méně tragický. Hopiové totiž ve svých proroctvích o současnosti tvrdí, že při nesplnění určitých minimálních předpokladů duchovní úrovně lidstva dojde k úplnému vyhlazení lidské rasy. Kdyby jste měl zájem si proroctví Hopi přečíst, dám link.

Jen tak pro zajímavost - jedno z hopijských proroctví se zmiňuje tak mezi řečí, že mezinárodní kosmická stanice ISS spadne na Zemi a shoří, toto proroctví bylo na světě dříve, než vůbec někoho napadlo nějakou tu stanici postavit.

54857

05.06.2005 21:20

Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

RE: Rozpad EMU a následně EU je otázkou času, proces započal

Petge 83.?.?.?

(citace)Muzete specifikovat to rozpinani USA? Pokud vim, tak USA nikdy zadne kolonie nevlastnily

Stát USA má nyní něco kolem 9,5 milionů km2 rozlohy a něco kolem 280 milionů obyvatel. Podívejte se na historickou mapu kontinentu někdy z roku 1750. Já si ji tu mapu vloni koupil ve Wiliamsburku ve Virginii v takovém krámku, zrestaurovaném přesně do stylu té doby. A šel jsem si ji prohlížet do hospody, kde "otcové Ameriky" vymýšleli budoucí USA. Na té mapě uvidíte, kolik toho "dobyli" kolonisté za 100 let do oné doby, těsně před vznikem USA. No a pak se podívejte na mapu severní Ameriky z 5. června 2005. A opatrně se zeptejte někoho, kdo tomu rozumí, za co a za kolik USA nakupovaly !! [cool]

Vy patrně pane jste asi nikdy neslyšel, že oba kontinenty Ameriky byly docela osídleny lidmi ještě před Kolumbem, že ano pane. [smích] Kupříkladu Indové v Indii chvála pánu Bohu přežili Brity, za což je jim dodnes vyčítáno, že měli kolonie. Ale Indiáni jaksi nikoliv, ti to nepřežili, což potom ignorantům dovoluje pronášet takové hloupé výroky.

54730

05.06.2005 21:00

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

V totéž i já věřím, bohužel se jedná jen a jen o víru, jistý si nejsem. Já ale na rozdíl od Vás věřím v jakési zdravé jádro tady v Česku. Vy věřte v emeryce, já tady !

Možná se naplní rčení - víra tvá tě uzdravila. Potřebujeme se jako společnost, jako euro-atlanťané, skutečně uzdravit. Jinak nás "mohamedání" naučí Korán odříkávat, jak když bičem mrská !! [cool]

54728

05.06.2005 20:55

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Tyto slova bych bez valných jazykových úprav nechal vytesat do nějakého pořádně velkého šutru. Je to skutečný a definitívní důkaz, že mohutnost nekonečnosti blbosti je větší, než mohutnost obyčejného matematického nekonečna.

Tady nemusíme dospět k názoru, že ten pán, údajný analytik CIA, má nebo nemá s těmi muslimy pravdu. Ale na druhou stranu, mohli bychom snad, alespoň lidé, jejichž obzor dostatečně přesahuje perimetr špičky vlastního nosu, dospět k tomu poznání, že evropské a severoamerické společnosti, tvořící "euro-atlantickou civilizaci", jsou založeny na permanentní lži. Ta lež se již tak vryla do myslí každého člena této civilizace, že existuje skutečně již jen zlomeček celkového počtu jedinců, kteří si to pracně dokáží uvědomit.

Ten pán, na kterého reaguji, ten bohužel k tomu "zlomečku" asi nepatří.

54726

05.06.2005 20:42

Proč Západ prohrává

RE: Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

To by mohl vysvětlit někdo, kdo v USA žije a ví, jak se tam píší slovně čísla, které my česky označujeme "milion - miliarda - bilion". Nechci se hádat, mám pocit, že běžně Američan, když myslí číslo "miliarda, řekne "milion", ale jistý si nejsem, takové zase mé znalosti americké angličtiny nejsou.

Správně ale se jedná o zhruba 1,3 miliardy muslimů. Křesťanů, mám ten dojem, je trochu víc, ale to nehraje v případě úvah o síle toho kterého náboženství žádnou roli. Síla islámu je mimo jiné docela v tom, že z něj nejde jaksi "vystoupit", na rozdíl od křesťanské víry/nevíry. Křesťanství je totiž na rozdíl dynamicky se vyvíjejícího islámu náboženstvím prakticky mrtvým.

Trochu provokatívně by šlo říci, že křesťanství bylo fakticky od takřta počátku mrtvé. Je to přece jasné. Je to ideologie, která hlásá křesťanskou lásku k bližnímu (jak se lze z historie i dneška přesvědčit, tedy tak to nebylo a ani není...), pomstu nechává Bohu (..že prý nastav i druhou tvář - podívejte se na praxi !!) a odmítá hmotné bohatství (ano, hlavně v USA je to markantní a masový jev) - tedy křesťané a křesťanství existují jen teoreticky, vulgárně řečeno "pouze na hubě".

54724

05.06.2005 18:58

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Holandské NE nejen euroústavě

Petge 83.?.?.?

Divné, ne? To jim taky stouply platy o 100%, ovšem taky si vlastně dobrovolně zdražili dovoz o 100%, za svůj vývoz dostanou polovinu - to nebylo moc chytře vymyšlené ! Jako by skokově revalvovali o 100%. Vydělali na tom fakticky jen Holanďané- turisti a ještě potom penzisti, kteří si koupili baráky někde ve Španělsku na jihu u moře a nechávají si posílat v eurech dvojnásobně velkou penzi.

Ale stejně - jestli je to pravda, potom je to fragrantní důkaz, že zpětné vazby v EMU nefungují, takovou drastickou revalvaci by správně něměla žádná ekonomika tak dlouho přežít !!

54717

05.06.2005 18:48

Proč Západ prohrává

Proč Západ prohrává

Petge 83.?.?.?

Tento článek přichází jako na zavolanou. Konkrétně pro mě osobně se jedná o text přesně v intencích mých představ o této problematice.

Zajímavé je, že v Americe byli a jsou lidé, kteří dobře ví, že se stal průšvih. Dokonce dost dlouho před zahájením "horké fáze" invaze Iráku rada starších HOPI varovali presidenta USA, že tato válka skončí katastroficky - pro USA. Nejvíce mě ale původně zarazilo, že HOPI-ové trvali na tom, aby ta válka nevypukla v roce 2003. Tedy byla jakási možnost chod dějin zvrátit i jen pouhým posunem o rok.

Tady se pan Leho vyřádí !! [chechtot]

54716

05.06.2005 18:18

Přepište historii!

RE: Přepište historii!

Petge 83.?.?.?

Pan Leho takové drobné lapálie řeší promptně a velkoryse - mávnutím ruky. Jednak to není pravda vůbec, pak ještě, že je to výmysl nepřátel USA a její hrdinné armády a pak ? Pak Vám ještě vysvětlí, že on sám, když se zrovna neučí arabštinu, když nediskutuje s plukovnicemi s vědeckými tituly, když se zrovna nechodí družbovat s místními vlastenci milujícími US armádu, když zrovna nepíše svých 15 - 20 příspěvků denně do diskuse na Zvědavci a když nespí a nejí (což těžko stihne), tak chodí v kraťasech a triku po Tikrítu a vyptává se tuzemců lámanou arabštinou v mixu s kurdštinou, jestli někdo náhodou neviděl nějaké drogy. Oni mu odpovídají, že neviděli a tím je to dokázáno. Není to pravda ...

54714

05.06.2005 18:03

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

Nechtěl jsem původně na "toto" reagovat vůbec, ale ... vážená/nevážená neznámá osobo, pro všechny platí, že v diskusi se používají alespoň "nějak" podložené argumenty.

54709

05.06.2005 18:01

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

Hm, pane Dušane ?? Co jste chtěl vůbec říci ? Našel jste nějaký rozpor v mých výrocích ? Rcete, kde a jaký.

54708

04.06.2005 22:18

Holandské NE nejen euroústavě

RE: Jak je to s plundrovanim?

Petge 83.?.?.?

To je tedy vskutku úžasné, pane Leho, Vy mi zase podsouváte něco, co jsem ani nezmínil. A pak se nad tou vlastní indoktrinací rozčilujete. To je špatně, takhle se nedomluvíme.

Já jsem přece řekl, že sháním informace odevšad, přece apriori nezavrhuji vaše informace. Víte, ale já když vidím fotky rozstřílených domu, americké tanky zajeté do mešity, fotky hromad mrtvol prakticky vše on line a k tomu slovní doprovod, kdy to je nejen Al Jazeera, ale i nezávislí novináři ze západu, kdo tvrdí něco jiného, než Vy zde, potom mi řekněte, komu mám věřit ? Vám, proč ? Jim, tam se ale taky ptám - proč ? Nechte to prosím na mě, ať se rozhodnu a "nevalte mi klíny do hlavy".

Jestli si myslíte, že nějak pomáháte k chápání a k dobrému vztahu k tomu, co USA v Iráku natropily, pak se mýlíte a děláte tak své nové vlasti docela "medvědí službu".

Já nejsem žádný pacifista, ale přesto preferuji domluvu. Tady ale o žádnou domluvu nešlo, USA tam musely jít, to je totiž pro USA podobně jako před WW2 asi poslední záchrana - válka, nejlépe světová. Jak na potvoru ale nikde žádný Hitler - tož si ho vyrobíme, řekl někdo v Bílém domě rozšafně. Bohužel, na tento scénář to ukazuje. Nikoliv na ten, který tu nutíte Vy.

54655

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 940 333