Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Joseph Hezina

Nalezeno 11 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

12.10.2001 02:13

Není Gallup jako Gallup

Fakta o Gallup International Survey

Joseph Hezina 209.?.?.?

Rovněž vřele doporučuji podrobné studium tohoto průzkumu veřejného mínění na Gallup International. Za pozornost rovnež stojí popis methodology, jež najdete na: http://www.gallup-international.com/terrorismpoll_methodology.htm V dotazníku si všimněte zejména třetí otázky, kde překvapivě asi tak dvě třetiny dotázaných odpovídají že jsou pro to aby se armáda jejich země v případné vojenské akci zúčastnila operací na straně USA. Nelogické? Ale kdepak! Cca 3 dny po útocích ( tento dokument byl sestaven mezi 14-18 minulý měsíc!) značné procento lidí (45% v USA, dvě třetiny v Evropě) samozřejmě preferovalo řešení této situace mírovou cestou, totiž vydání teroristů k soudnímu řízení! Jak to dopadlo víme všichni. Pane Stwora, píšete ve svém dodatku "Co vlastně chci": "Snažím se vám nabídnout jiný pohled na věc. Mohu se mýlit? Ano"Jiný pohled na věc, i když provokativní a často neurvalý - na to máte samozřejmě právo. A mýlit se jistě můžete, jako každý z nás.Právo překrucovat, manipulovat, přidávat a vypouštět fakta, jen aby Vám vše pasovalo do Vašeho "pohledu na věc", máte jistě také, ale vystavujete se nebezpečí že Vám na to čtenáři přijdou a budou Vás mít za špínu chlapa. A to je bohuzel přesně čeho jste se v tomto Vašem komentáři dopustil.Na okraj: Píšete: "Vadí mi, že ve své kritice nejste schopni přijít s vlastní myšlenkou. Jen opakujete ty hlouposti z novin "Pane Stwora, prosím Vás, nedělejte ze sebe takového akademika a z nás takové idioty! Původ Vašich článků, klikaté cesty Vašeho myšlení a úpornost se kterou se snažíte mít pravdu za každou cenu - to se vše dá snadno vykolíkovat Chomským počínaje, přes Ramsey Clarka, a Britskými Listy konče. Mluvě za sebe, já jsem od Vás nic, kde by se nacházely jakékoliv originalní myšlenky, ještě nečetl.S pánem Bohem.JH

444

06.10.2001 16:41

Už je to tady: potlačování svobody slova a cenzura na obou stranách Atlantiku

Pan Stwora speechless?

Joseph Hezina 209.?.?.?

Asi ano když jediné čeho jste namísto civilizované odpovědi schopen je reakce 13ti leté puberťačky.Tímto tudíž považuji tuto diskusi za ukončenou, a přeji hezký weekend.

419

Ach! Tak je to celé jednoduché? Hmm. Že to ty jestřáby v Pentagonu nenapadlo!Jenže Váš návrh se sesype jako domek z karet hned v prvním bodě: vyšetřit. To se moc hezky řekne, ale realita je trochu jiná!Kolik toho člověče víte o US justičním systému?Víte že je takřka nemožné dostat povolení k wiretap - vyšetřovatel napřed musí mít "nezvratné důkazy" ( ale pokud je má, nepotřebuje už wiretap!). Catch 22. Za letošní a loňský rok bylo podáno, v souvislosti s vyšetřováním terorismu, přes 15 žádostí o wiretap - povolen byl jen jeden! Víte jak je težké dostat povolení (a financování!) k surveilanci osob?Víte že kdyby vyšetřovatelé dostali vloni povolení k prohlídce hard drive (Minnesota) jednoho z lidí kteří byli ve spojení se skupinou teroristů kteří se podíleli na WTC, možná se to nestalo? Totiž dostat takové povolení je taky takřka nemožné!Víte že letová škola v Minnesotě upozornila FBI na chování Atty - totiž že ho při výuce na simulátoru nezajímá přistávání, jenom manévry v letu? FBI nemohla dělat vůbec nic!Víte že se ukázalo, že CIA má tak málo "human inteligence", že je skoro k ničemu? Víte proč? Pamatujete si zákony z konce 70tých let a začátku 80tých let jež výrazně omezily jejich možnosti nabírání nových agentů a vůbec možnosti operační? Tyto zákony nám z CIA udělaly v podstatě neschopnou grupu byrokratů, dobrou tak leda k interpretaci fotek ze satelitu!Víte o události, kdy vloni v Kanadě chytili přímého spolupracovníka Ladina? Aby ho FBI (nebo CIA?) přinutili mluvit, pohrozili mu deportací do Saudi, kde, coby prokázaný terorista, by byl okamžitě subjektem trestu smrti.Well, hoch si najal US advokáta, jež prosadil že terorista nesmí být vydán díky zákonu, jež nedovoluje USA deportaci osob do zemí kde by byly subjektem "inhumane treatment". A bylo to.Atd, atd - takhle bych mohl donekonečna. Je to úděsná bilance.Pane Stwora - naivní jste bohužel Vy. Jak Patriot Bill, tak Security Terrorist Act jsou tu jen a jen proto aby vůbec bylo možné nějaké vyšetřování efektivně vést! Vždyť vyšetřovací agencies dnes mají mnohem větší možnosti vyšetřovat a sledovat Mafii (díky Organized Crime Bill) než teroristické organizace!V kriminálním vyšetřování, když někdo proklouzne díky těmto omezením (a že se to stává dnes a denně!), prosím, to je daň kterou musíme za svobodu platit. Ale ve vyšetřování terorismu prostě na takové faux-pass není místo - přes 5,000 nevinných mrtvých ve World Trade Centeru je toho úděsným mementem.Takže, pane Stwora, bez Patriot Bill a Domestic Security Terrorist Act byste vyšetřil tak akorát - víte co. Nevíte o nynějším stavu a procedurách US justičního systému nic. Na druhou stranu Vám to za zlé nemám: na Internetu povídání o problémech US law enforcement agencies nenajdete - za to chytráků jež kritizují, žvaní, radí a protestují, bez toho že by tušili o čem mluví, se najdou celé armády.A to jsme, prosím, jen u prvního bodu Vašeho návrhu!

416

06.10.2001 00:05

Už je to tady: potlačování svobody slova a cenzura na obou stranách Atlantiku

Pane Stwora,

Joseph Hezina 12.?.?.?

no to je mi jasné že Vás nepřesvědčím, to nakonec ani nebylo mým úmyslem.Jednu věc Vám však neodpustím: Pokud nemáte odvahu nebo kapacitu nabídnout alespoň jakýsi framework řešení něčeho co kritizujete, pak, alespoň z principu mravního, nemáte ani právo kritizovat.Myslím si že čtenářům dlužíte Vaši ideu řešení dnešní situace v USA bez toho že by bylo nutno přijmout ta opatření jež tak vehementně odsuzujete.

414

05.10.2001 22:38

Už je to tady: potlačování svobody slova a cenzura na obou stranách Atlantiku

Pane Stwora,

Joseph Hezina 12.?.?.?

co se týče obliby pres. Bushe, píšete: "Napadají mě dvě možná vysvětlení: (a) masivní manipulace s veřejným míněním, (b) výzkum samotný mohl být účelový a výsledky upraveny. A za (c) - kombinace obojího."To je vše co Vás napadá? Co takhle třeba fakt, že země jež zažila takovou ránu, jíž teroristický útok Sep. 11 bezesporu byl, se v očekávání věcí příštích snaží semknout kolem svého vedení, správně si uvědomujíce že "United We Stand"? Drtivá většina amerických občanů, pane Stwora, totiž miluje svou zem a v dobách krizí jde prostě všechno ostatní stranou. Je mi líto že Vás _TO_ nenapadlo. Ale jak by mohlo, Vy přece raději bubáky než logiku.Pokud jde o Bushe, samozřejmě že by to mělo lidi zajímat - a samozřejmě zajímá. Ale ne zrovna teď. Ať je Bush Jr. jakýkoliv, je dobrý leader a to je přesně co teď země potřebuje. A pokud jde o tu 'obrovskou' moc. Pane Stwora, máme tu v USA takový systém, jestli jste si ještě nevšiml, kterému se říká "checks and balances", kde ani jedna složka governmentu nikdy nemůže mít absolutní moc. Je dokonce možno presidena vykopnout z úřadu, což se již několikrát stalo, tomu presidentovi poslednímu málem taky. Doporučuji studium například knihy "Federalist Papers", což je debata pánů Jaye, Madisona a Hamiltona o tom jak bude vypadat US ústava a proč. Možná pak něco pochopíte. Ta ústava platí, v původní podobě, dodnes, a zaručuji Vám svým krkem že vždy platit bude. Na tenhle dokument jsou totiž američané moc a moc hákliví.Jak jsem řekl předtím (a což jste pohodlně nekomentoval), pokud se Vám nelíbí co dnešní administrativa dělá aby zabránila budoucí teroristické aktivitě, prosím prozraďte mi jak byste to dělal Vy. Naříkáte nad dočasným limitováním osobních svobod, well then, co navrhujete? Moc se těším na Vaši odpověď. Snad jenom malá poznámka na konec: Byly v USA časy, kdy president, v zájmu vyššího principu, ignoroval Nejvyšší Soud, ignoroval dokonce i Ústavu (dnes je ten pán považován za jednoho z nejlepších jež kdy USA měly). Byly v USA časy, kdy si lidé odlišné barvy pleti nesměli sednout v autobuse. Byly také časy, kdy jeden senátor z Wisconsinu v podstatě terorizoval celou zemi aniž by někdo našel odvahu mu v tom okamžitě zabránit. Byly i časy, kdy se američané vraždili bratr bratra a otec syna jako psi - ve všech válkách dohromady od té doby jich nezahynulo tolik jako v té jedné.Přežili to všechno, pane Stwora, a díky pevným politickým i morálním základům, na nichž tato země stojí, přežijí, jako svobodní lidé a s hlavou vztyčenou, i tohle. Na to vemte jed.

412

cituji:"ohledně zákazů produkce některých písní: Já jsem to neformuloval tak, že zákaz existuje. "I formuloval. Cituji z Vašeho článku:"A jak souvisí písně Bridge Over Troubled Water Simona a Garfunkela a Lennonovo Imagine s podporou terorismu a proč jsou zakázané? Nevíte? Já také ne. "Tolik k "zákazům".Co se týče Bushe. Pane Stwora, po lopatě když to jinak nejde: Co je teď komu do Bushe Jr. či do jeho rodiny? Víte že ač měl před Sept. 11 approval rate pod 50%, dnes má 90%? Myslíte že je to proto protože ho najednou mají všichni občané USA, jako mávnutím kouzelného proutku, tak rádi?O něho, coby osobu, přece teď vůbec nejde - jde o to že je presidentem USA (tudíž leaderem národa!) a jak on tak jeho administrativa dělá v současné krizi skvělou práci. To je, společně s těmi 90% občanů USA, i můj nazor. Možná to nechápete proto protože Vy žijete v Kanadě a já v USA, a USA a její historii a mindset dost dobře nerozumíte. Já bych si nikdy nedovolil psát o Kanadě, protože o ní moc nevím. Kanada a USA jsou dvě velice rozdílné země, jenom naivní a neznalý člověk bude tvrdit cokoliv jiného. Ve WTC jsem pracoval 5 let, zahynulo tam několik lidí které jsem znal. Ono to asi vypadá všechno jinak od Vašeho počítače někde v Kanadě a úplně jinak když to žijete, right?Pokud jde o to, jestli administrativa USA dělá nebo nedělá skvělou práci: pane Stwora, jste více než vítán předložit Váš plán kterak by USA měly postupovat v současném boji proti terorismu. Pokud máte plán jež zaručuje úspěch, tedy řešení po jehož uplatnění bude v USA možno pokračovat v normálním životě, bez toho že by bylo třeba současných, Vámi kritizovaných opatření, jsem si jist že budou v Pentagonu samé ucho.cituji:"Brzy zůstanou už jen ta main stream media. Jsem si jistý, že lidem, jako Vy, to vadit nebude. "Pane Stwora, Vy neznáte mne, já neznám Vás. Jediné co nás snad spojuje že jsme asi odešli z ČSSR ze stejných důvodů, dokonce jsme se v Itálii v lágru minuli pouze o měsíc.Takže Vaši poslední poznámku raději ponechám bez komentáře.Na konec: Až Vám začnou zakazovat psát ve Zvědavci co se Vám zlíbí, prosím, ozvěte se - slibuji že budu první kdo spustí povyk. Soudě podle stupně Vaší hysterie, to abych se už začal chystat, že. Abych to stihnul než Vám americká StB zatluče na dveře...

410

05.10.2001 18:57

Už je to tady: potlačování svobody slova a cenzura na obou stranách Atlantiku

Pane Stwora,

Joseph Hezina 12.?.?.?

problém s Vámi ale je že hysterčíte. Doslova.Např. článek o "zakázaných" hudebních dílech, na nějž jste poskytl link, jasně říká že se jedná pouze o jednu corporation která se rozhodla, ať už z jakéhokoliv důvodu, v současné době toto nevysílat na jejich stanicích. Vůbec se nejedná o nějaký "zákaz" jak Vy to interpretujete. Rovněž jste mě dostal s Vaším přirovnáním Gottwaldova "Kdo není s námi je proti nám" s Bushovým "Either you re with us or with the terrorists". Přirovnávat tyto dva statementy je taková ubohost že snad ani nemá cenu o tom debatovat. A vůbec, celý tenhle Váš článek ... Oh well. Souhlasím s předchozím pisatelem - tohle byl kdysi slušný server kam jsem rád chodil. Nicméně na Vaše podivné překrouceniny faktů, psychotické konstrukce rozličných "spiknutí" USA na likvidaci občanských svobod, a ano i urážky těm jež mají jiné názory než je Váš, už jaksi opravdu nemám žaludek.S pozdravem,příslušník "zmagořeného a zcela zhlouplého davu", jak jste nás 90% občanů USA, kteří podporují presidenta Bushe, ve Vašem článku tak 'demokraticky' nazval,JH, Illinois

408

04.09.2001 18:15

Případ Skljarov

Pane Stwora,

Joseph Hezina 12.?.?.?

dekuji za odpoved.Dmitrij Skljarov muze byt zatcen a souzen, ale musi byt zakonite osvobozen, a take bude, uvidite. Nejen ze neporusil zakony sve zeme, ale rovnez se muze hajit tim ze byl pouze zamestnanec pracujici na projektu zadanem mu zamestnavatelem - a v popisu prace znalost US zakonu nema. A je toho vic co muze vytahnout na svou obhajobu...Pak zacne druhe kolo - Dmitrij muze soudit US government, a jestli bude mit dobreho lawyera, jako ze bude, vysoudi majlant. Vidime to dnes a denne. Nakonec to zaplatime my, US taxpayers.Dostatecna ochrana IP bohuzel v autorskych zákonech, s prichodem sireni medii elektronickou cestou, jiz jasne definovana neni, jinak by byval Napster nikdy nemel sanci prezit tak dlouho. Proste jsou tam diry jichz Napster vyuzil - a platili za to vlastnici IP.DMCA je pokusem, i kdyz treba neobratnym, tyto diry ucpat. A ucpat je je treba. Kdybyste byl hudebnim skladatelem jiste byste souhlasil, kdyby Vam takhle utikaly tisice. Koneckoncu hosi z Metallicy jiste nejsou zadni pravicovi extremiste, prave naopak!A pokud jde o Dimitrije? Nakonec to bude on kdo z toho vyjde jako vitez - chtel bych videt ty nabidky San Jose kontraktu ktere se na nej ted asi hrnou [smích] Nedivil bych se kdyby jeden z nich byl od Adobe!

309

04.09.2001 14:11

Případ Skljarov

Pane Stwora,

Joseph Hezina 12.?.?.?

mohl byste, prosim, vysvetlit jak presne DMCA "potlačuje původní práva spotřebitele zajištěná americkou ústavou" jak jste uvedl? Nejak v ustave USA nemohu najit nic o tom ze by prava spotrebitele byla nejak vyssi nez prava majitele intellectual property (IP - jiste ten termin znate (intelektualni majetek)).Co se tyce zbytku Vaseho clanku - fair enough. Adobe ma pravo si delat s jejich eBook co chteji - je to jejich IP. Firma ElcomSoft samozrejme muze dekodovat ochranny kod eBook, ovsem musi nutne ocekavat ze jelikoz se tyka kodu urceneho k ochrane IP jine company, asi s tim budou trochu problemy.Nesouhlasim s tim ze se US zalobci zamerili na Dmitrije Skljarova, namisto toho aby se situaci snazili resit v ramci konfliktu zajmu mezi Adobe a ElcomSoftem, a domnivam se ze tento pripad bude nakonec "dismissed", protoze zalobci opravdu nemaji moc na cem pripad postavit.Co mi unika je proc z toho celeho delate takovy "big deal", dokonce delate zavery jako kdyby slo o jakousi svetovou tragedii katastrofalnich rozmeru. Vzdyt je to jen jeden pripad z mnoha - a bude jich mnohem vic, protoze otazka rozsirovani intellectual property pres Internet je otazkou siroce otevrenou a bude se samozrejme resit u mnoha soudu v mnoha pripadech, jak jinak. Musite sam uznat, ze intellectual property je treba nejak ochranovat, jinak by nam vsichni hudebnici, spisovatele, maliri ale i programatori asi pomreli hlady.Mate nejaky navrh kterak to udelat? Rad si ho poslechnu.A mimochodem, je mnoho jinych zpusobu jak sehnat zadarmo knihy, jejichz ochrana autorskych prav jiz vyprsela, v elektronicke forme. Jestli mate Palm Pilot, jiste vite alespon o jednom. Adobe byli vzdycky "crazy" co se tyce licensi apod, vzpomente jejich fontu (bitmapped a specielne Postscript!) a co za ne uctovali za horentni sumy. Ale svet jde dal a nenasytnost malem stala Adobe existenci. A tak tomu bude i v tomto pripade.

306

13.08.2001 19:21

Američané opět předvedli světu platnost Murphyho zákonů

Pane Stwora,

Joseph Hezina 12.?.?.?

ziji v USA 18 let a s pocitaci pracuji stejne dlouho, coby software engineer. Pracoval jsem na mnoha systemech, s pouzitim skoro vsech operacnich systemu pocinaje rozlicnymi radobyOS z produkce M$ po rozlicne ...ix'es, including embedded systems (QNX, VRTX, etc... )Po precteni Vaseho clanku jsem mel na jazyku vselicos, ale zustanu radeji u prosteho konstatovani faktu, ze jsem rad, ze se mezi nami profesionaly vyskytuje alespon jeden expert jemuz je vse tak jasne a jez ma takovou neomezenou duveru v bezpecnost jim navrzenych systemu. Jste asi skutecny genius, protoze s problematikou 'systems security' se zabyvaji tisice specialistu - a kazdy z nich Vam prizna, ze neco takoveho jako naprosto bezpecny system, na nejz by se narody mohly spolehnout v procesu rozhodovani jejich budoucnosti a osudu, proste neexistuje. Pokusy USA v tomto odvetvi jsou, z odborneho hlediska, spise uctyhodne a chvalyhodne, nez aby na ne jeden plival. A co se tyce Vasich zaveru o americanech, vite co se rika o tech kdo generalizuji. Vas slaboduchy vylev opravdu nepotrebuje zadny dalsi komentar.

261

26.05.2001 00:30

Jsme rukojmími Microsoftu?

Windows

Joseph Hezina 12.?.?.?

Autor má pravdu. Potřeboval jsem několik systémů pro zákazníka pro jeho Web Server - jenom masochista by operoval komplexní Web Server na Windows NT nebo i 2000. Prošel jsem přesně stejnou anabází, a to nejen s Dell, ale také s Gateway a několika jinými výrobci.Nakonec jsem koupil počítače od méně známe firmy, kde jsem si mohl vybrat systém bez jakéhokoliv operačního systému.A tím pro mne, a moje zákazníky, Gateway, Dell a podobní lupiči pod kontrolou Microsoftu skončili.Nedáte mi počítač v konfiguraci jakou JÁ chci - nashledanou. Snad se jednou poučí. A nebo, ještě lépe, Microsoft ztratí pozici z níž by mohl takto diktovat a kontrolovat market.

193

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 1

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,06 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,44 Kč
1 unce stříbra
518,84 Kč
Bitcoin
415 752,70 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 977 148